Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak dbacie o siebie każdego dnia?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-14, 12:15   #44
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chimay, jak Ty myjesz wlosy? Moze akurat podpasuje mi Twoja technika.
Wieczorem pod prysznicem. Mam tłustą skórę głowy i normalne włosy, długie. Najpierw myję całość jakimś raczej łagodnym szamponem, odsączam, nakładam na włosy na długości odżywkę, a na skórę głowy drugi, mocniejszy szampon do tłustej skóry lub przeciwłupieżowy, często dolewam olejku eterycznego. Trzymam to na czas umycia ciała, potem jeszcze często masuję szczotką z silikonowymi wypustkami.
Podwójne mycie i mechaniczny peeling (szczotka, masaż, lekkie drapanie podczas mycia) zalecił mi trycholog i sprawdza się to lepiej od jednorazowego mycia szamponem.

Generalnie częstotliwość mycia ciała i głowy trzeba dostosować do konkretnego człowieka. Naprawdę są osoby, które się prawie wcale nie pocą lub też ich pot nie ma intensywnego zapachu (kwestia indywidualnej flory bakteryjnej). Po co takie osoby mają brać prysznic codziennie? Są i takie, które pocą się intensywniej i ich pot szybko zaczyna śmierdzieć, więc takie osoby jak najbardziej powinny się myć dwa razy dziennie.
Szkoda tylko, że mało kto to rozumie i pojawiają się jakieś próby ustanowienia obowiązkowej częstotliwości i pory brania prysznica. Naprawdę aż tak często macie do czynienia ze śmierdzącymi ludźmi (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Polsce panuje zwyczaj brania prysznica wieczorem a nie rano)?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując