Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy moj facet jest skapy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-04-18, 12:40   #104
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Czy moj facet jest skapy?

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Z Tobą to serio nie mam sił pisać, bo i tak nie czytasz byle się przyczepić pod swoje tezy.



Czy Autorka nie opisywała podobnej sytuacji (poza tym płaceniem za wycieczki), a jej facet nie był podobny do Ciebie. U mnie jest podobna sytuacja do Twojej, tylko zarobki na podobnym poziomie, ale tak samo nikt od nikogo nie oczekuje finansowania swojego hobby/drobnych przyjemności/prezentów, chociaż pomoc finansowa w losowych sytuacjach (choroba, wypadek, kiedyś ktoś włamał się na konto i zabrał kasę z karty) wiadomo że jest normalna.
Więc naprawdę nie rozumiem, dlaczego takie podejście faceta jest nazywane skąpstwem, a typ w ogóle mieszany z błotem. I naleganie Autorki w takiej sytuacji na ślub/dziecko, wyprowadzanie się bo chce się mieć dziecko też mogło być dla niego niepokojące. W sensie, można mieć jakieś ogólne plany, ale raczej najpierw myśli się o skończeniu studiów, osiągnięciu samodzielności finansowej a potem zaręczyny, ślub i dzieci, wszystko po kolei.
No ja nie wypominam mojemu facetowi, że kupiłam kanapę, a jak bym miała robić serwis rowerowy to bym zrobiła wszystkie bez gadania, nie kazałabym mu płacić 250 za kolację jakby zarabiał najniższą, albo miał jedynie stypendium. Zakupy spożywcze też robię ja i nie nakazuje mu oddawania połowy.
Poza tym w moim związku od początku było jasne, że ani ślubu ani dzieci nie będzie, więc nigdy nie było nadziei na wspólny budżet.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując