Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-10, 11:13   #90
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
koralina3! Ale super! Gratulacje!
Popieram wszystko co napisała Amazoniak Ale nad tym porzuceniem się jeszcze zastanów, poczytaj. Ja teraz rzuciłam okiem, to oczywiście poza dyscyplinarki wpisanej w świadectwo pracy, co Cię mało obchodzi bo nie musisz go pokazywać, pracodawca może mieć prawo do roszczenia odszkodowawczego.
Ja bym jednak próbowała przynieść dokument wypowiedzenia z natychmiastowym zaprzestaniem świadczenia pracy. Słyszałam, że ludzie też rzucają wypowiedzenia w kadrach i wychodzą, bez żadnego czekania na łaskę szefa, że mu pozwoli odrobić pańszczyznę na wypowiedzeniu.

Napisz jeszcze co tam było na tej umowie

MariaFrancesca, dużo tutaj dyskutowałyśmy o CV, ale do tego raczej wszystkie się zgadzamy, że CV dobrze modyfikować pod ofertę pracy, zgodnie z tym, co napisał w ogłoszeniu. I na rozmowie też wspominać o jakichś doświadczeniach i swoich cechach w odniesieniu do oczekiwań w głoszeniu.
Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
Jezeli masz obawy zwiazane z rozmowa po angielsku, to polecam sprobowac znalezc jakies międzynarodowe spotkania w swoim miescie bardzo obniża stres związany z kontaktem w obcym języku (mówię z autopsji ) .. może to nie najlepsza rada na dzien przed rozmową, ale na pewno wpłynie korzystnie na Twoje zdolności dlugoterminowo poza tym można poznać ciekawszych ludzi, dowiedzieć się czegoś o innych kulturach więc to łączenie przyjemnego z pożytecznym

A co do dostosowywania Cv pod ofertę pracy to jak najbardziej popieram takie Cv pokazuje, że Ci zależy i daje poczucie odbiorcy, ze jestes osobą której szukają (warto podkreślać cechy które posiadasz i które są poszukiwane przez pracodawcę) .. wielokrotnie miałam okazję konsultować swoje cv z profesjonalistami z tej dziedziny i akurat w tej kwestii każdy byl zgodny

Warto również zwrócić uwagę na prawidłowy układ dokumentu i spróbować stworzyć cv samemu, bez kreatora (jest bardziej unikalne, niz takie z szablonu przez co moze się wyróżnić a więc zapaść w pamięć rekruterowi)

Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie dziewczyny za odpowiedzi, na szczęście okazało się, że niepotrzebnie panikowałam, bo rozmowę przeszłam, adrenalina zrobiła swoje i rozumiałam co do mnie mówią i sama mówiłam. Mam tylko wątpliwości, bo jest to praca dużo poniżej moich oczekiwań finansowych. Jedyny plus, że jest całkowicie po angielsku, dodatkowo szukam pracy już jakiś czas i chociaż wydaje mi się, że mam bogate CV i potwierdzają to osoby, z którymi rozmawiam to nikt nie dzwoni z tych lepszych stanowisk, mam tylko odhaczone na pracuj.pl "rozpatrywana" i nic się dalej nie dzieje. Przydałby mi się jakiś coach kariery. Czy któraś z Was korzystała może z usług kogoś takiego? Jakie wrażenia, stawki? j
Jeśli pisałyście o tym na wątku to dajcie znać to przeczytam go od początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora