Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Internetowe zrzutki pieniężne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-13, 19:25   #1
Psychiczna91
Raczkowanie
 
Avatar Psychiczna91
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 141
Question

Internetowe zrzutki pieniężne


Do założenia tego tematu natchnęło mnie kilka takich zrzutek, które widziałam w ostatnim czasie. Na drogi wózek dla dziecka, na lepszy sprzęt fotograficzny dla fotografki, na operację oczu psa, a nawet na mieszkanie dla jakiejś studentki za 300k... Może wsadzę kij w mrowisko ale bywają zbiórki na operacje za granicą, które z powodzeniem są wykonywane w Polsce. Widziałam też zbiórkę dla dziewczyny chorej na anoreksję na prywatny ośrodek (w Polsce) i hejty, że po co prywatny.
Gdzie znaleźć złoty środek? Zbierać, nie zbierać? Zbierać ale tylko na coś związanego ze zdrowiem, może tylko dziecka? Może też zwierzęcia? A na lepszy aparat próbować odkładać choćby z pensji minimalnej ale nie wyciągać ręki po pomoc?
Jeśli chodzi o mnie... mam mieszane uczucia. Jeśli akurat chodzi o artystów to wiem, że jest taki portal na którym zbiera się kasę na jakiś swój artystyczny cel, ale za pomoc się odwdzięcza np przesłaniem kawałka swej powieści.
Co sądzicie? Zbieraliście? Zrzucaliście się? Kiedy cel jest słuszny, a kiedy #dej ?
Zapraszam do kulturalnej dyskusji.
Psychiczna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując