Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowania do ślubu - kosztorys
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-11-12, 06:41   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim [emoji3]

Chcielibyśmy za 2 lata zorganizować wesele. Z związku z tym że mam już 27 lat chciałabym maksymalnie za 2 lata wziąć ślub bo niestety w ciągu roku nie uda nam się raczej uzbierać odpowiedniej kwoty tak myślę. Poza tym pewnie tańsze sale i fajne nie mają terminów na za rok.
Planujemy wesele na maksymalnie 60 osób.
Szukam tańszej sali do 200 zł za talerzyk , nie w centrum miasta bo chciałabym aby trochę było terenu zielonego itd.
Chciałabym zrobić wstępny kosztorys żeby jakoś zaplanować wydatki i zobaczyć ile musimy odłożyć. Sukienka samochód to myślę że jestem w stanie od razu zaplanować wydatek. Ale jeśli chodzi o sale. Na spotkaniu na pewno się dowiem co wchodzi w skład ceny.
Ale może ktoś z Was jest na bieżąco po weselu i będziecie mogli mi pomóc i podpowiedziec. Załóżmy mam napisane że w danej cenie jest wystrój sali . Albo np dany obiekt dekoruje sale. Jak to jest? Lepiej aby faktycznie ktoś z sali ja dekorował czy lepiej wziąć osobę z zewnątrz od kwiatów itd?
Pewnie najtaniej było wszystko zrobić samemu ale niestety nie mam aż takiego zmysłu i zdolności artystycznych [emoji2]
Na co zwrócić uwagę i o co warto pytać załatwiając sale.
Co wziąć pod uwagę uwzględniając wydatki i jak mniej więcej wycenić dane usługi. Mam stronkę dotyczącą wesel i tam mogę sprawdzić ceny orkiestry wypożyczenia samochodu.
Na czym można oszczędzić?
Wszyscy goście muszą mieć nocleg ale niektóre sale oferują jakąś ilość noclegów w cenie.
I tak myślę ile powinno być jedzenia na daną ilość osób.
Pytam o wiele rzeczy bo nie chciałabym aby wesele mnie kosztowało 60 tys [emoji4]
Nie zależy mi na żadnych dodatkowych usługach typu fotobudki czy fajerwerki [emoji6]
A może macie polecić jakąś sale w pobliżu Trójmiasta która dysponuje również noclegami [emoji3]

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i porady [emoji2]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ślub - obiad na 40 osób
Suknia - place for dress, 1900 zł
Woalka - vinted, 50 zł
Buty - born2be, 50 zł
Sala - 60 zł od osoby, w cenie napoje, gorące danie (zupa + drugie), zimna płyta, kawa herbata (robimy obiad)
Tort z babeczek - 250 zł, 60 babeczek, piekarnia w małym miasteczku
Garnitur - Pawo - 700 zł
Mucha - 13 zł
Koszula - 159 zł
Butów jeszcze nie ma.
Alkohol - wódka ok. 400 zł + wina przywozimy z Niemiec po 2 euro za sztukę, myślę, że ok 10 butelek
Kwiaty - albo bukiet z goździków, albo pojedynczy kwiat (np. Czarna kalia, strelicja, coś oryginalnego). Ja planuje jechać na giełdę i kupić.
Dekoracje - to co nam sala zrobi w cenie. Motyw przewodni mamy czarno białe pasy, ale tylko dlatego, że w Ikei jest taki materiał i mama uszyje mi bieżniki na stoły za grosze. Gdyby nie to, nie byłoby żadnych motywów (a zaproszenia mamy właśnie w biało czarne pasy)
Zaproszenia - z-miłości, 1 zł za sztukę z kopertą, to tylko kartka papieru, nie ma co wydawać kupy hajsu
Obrączki - z naszego złota, 1000 zł, w Sosnowcu
Biżuteria - wszystko pożyczam
Pier.doly takie jak pudełko na obrączki - albo pozyczymy od mamy narzeczonego, albo po prostu będzie to od jubilera. Pudełko na koperty - Ikea, szklarnia, 50 zł, potem nam się przyda
Ślub - w plenerze, 1000 zł
Rezygnuje z wszelkich podziękowań dla rodziców, świadków i gości, próśb o swiadkowanie (tzn ja mam, ale kosztowało mnie jakieś 5 euro, narzeczony nie ma), próśb o błogosławieństwo, bukiety na stołach mam zamiar zastąpić swiecami lub latarenkami. Oczywiscie oszczędzam na kiecce z salonu, butach (teraz laski kupują buty taneczne za ok 300 zł), ozdobach do włosów za kupę kasy, welonie (w salonie pani mi proponowała taki za 300 zł), nie ma żadnych barmanow, fotobudek, gołębi, lampionow itd.
Aha, ślub w piątek (u nas akurat nie miało to wpływu, bo i tak wynajmujemy mała salę na piętrze, ale w przypadku wesela na większą liczbę osób często są jakieś promocje), w maju, to dość nieslubny miesiąc.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując