Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Radość, kiedy innym nie wyszło
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-07, 08:56   #23
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Radość, kiedy innym nie wyszło

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88186656]Ja nie wiem, czy uczucia w ogóle podlegają jakiejś moralnej ocenie. Przecież nie zawsze, a nawet rzadko, myślimy i czujemy to, co świadomie byśmy chcieli. W ogóle bym się nie przejmowała, zaakceptuj swój wewnętrzny świat, będzie Ci lżej. Dla mnie do tego jakim jesteś człowiekiem liczy się tylko to, co ostatecznie z tego wszystkiego wychodzi na zewnątrz - jeśli w swojej głowie jesteś pełna nienawiści i fantazjujesz o mordowaniu małych kotków, ale jakimś cudem w żaden sposób się to nie objawia i jeszcze pomagasz bezdomniakom, to w moim świecie jesteś spoko.
A poczucie winy z powodu myśli kojarzy mi się właśnie bardzo religijnie.[/QUOTE]
Nie podlegają. Nie panujemy nad emocjami. Są potrzebne jako papierek lakmusowy naszych relacji, sytuacji życiowych. Natomiast ocenie podlega to, co zrobimy potem. Czy z zazdrości, którą odczuwam, ze strachu, z radości, z obrzydzenia, itp. postąpię tak czy siak. Czasem poddanie się emocji ratuje życie ,czasem zaś oparcie się. Ja też odczuwam zazdrość, zależnie od sytuacji życiowej, w której się znajduję. I nic na to nie można poradzić. Jeśli zaś posunęłabym się do niszczenia kogoś, np. plotkami z zazdrości, to już zasługuje za ocenę moralną.
tinpanalley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując