Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do lata? Piechotą będę szła! - Piechotą do lata z Siulką :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 11:48   #20
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: Do lata? Piechotą będę szła! - Piechotą do lata z Siulką :)

ZUMBA



Troszkę więcej o Zumbie - specjalnie dla bebunio
Zumba to program tańca fitness wymyślony w latach '90 przez pana Alberto Pereza - Beto (ja ćwiczę właśnie do jego filmików dostępnych do ściągnięcia w internecie) - tancerza i choerografa (np. Shakiry ). Ćwiczenia Zumby łączą muzykę latynoamerykańską oraz popularną z tańcem - wszystko po to by ćwiczenia stały się zabawą i przyjemnością, a nie nudnym i monotonnym wylewaniem potu.


Zumba nie istnieje bez muzyki! Rytm nadaje tempo ćwiczeniom, a jego zmiany są świetnym urozmaiceniem i pozwalają dozować natężenie treningu - od tonizowania mięśni po ćwiczenia siłowe, kardio. Ponadto taki trening dotyczy wszystkich największych grup mięśniowych jednocześnie, a w poszczególnych ćwiczeniach można skupić się konkretnie na newralgicznych punktach sylwetki - nogach, udach, biodrach, pupie, talii, brzuszku i ramionach.


Zumba zapożycza swoje ruchy ze stylów taneczno-muzycznych - cumbii, salsy, merengue, mambo, flamenco, cha-cha-cha, reggaetonu, samby, tańca brzucha, bhangry a nawet hip-hopu i tanga!


Istnieją różne odmiany Zumby:
Zumba — oryginalna, podstawowa, czerpiąca z rytmów merengue, foxtrota, salsy, cumbii, reggaetonu, walca, tango i samby.
Zumba Gold - skierowana do grupy seniorów.
ZUMBA Toning - skupia się na spalaniu kalorii i treningu siłowym, używa się w niej obciążeń zwanych Zumba Toning Sticks.
Aqua Zumba - polecana dla wieku 14+ przypomina nieco aqua aerobic
Zumbatomic — dla dzieciaków w wieku 4–12. Łączy tzw. miejskie style tańca - hip-hop, reggaeton, pop z pracą nad koordynacją ruchową, zdyscyplinowaniem, pracą nad pewnością siebie w ruchu oraz pracą zespołową.


Wiem, że powstały nawet gry ruchowe czerpiące z Zumby - oferowane na platformy Wii, PlayStation 3 z Playstation Move oraz Xbox 360 z Kinectem.


Ja polecam Zumbę wszystkim, których nudzą tradycyjne fitnessy i aerobiki, ale lubią się poruszać, czują rytm i lubią tańczyć - Zumba to świetna zabawa - nawet samemu w domu! Ja ćwiczę z filmikami Beto i zdecydowanie jest to najfajniejsza forma treningu z jaką miałam dotychczas do czynienia!

siulka jest offline Zgłoś do moderatora