Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - hamowanie ze sprzeglem i bez
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-08-08, 13:39   #78
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: hamowanie ze sprzeglem i bez

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1324 Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Ja trochę odswieze watek, ponieważ jestem na kursie prawa jazdy, jeździłam 4 godziny i przejmuje sie bardzo, ze popelniam bledy. Nie do konca wlasnie rozumiem hamowanie ze sprzeglem, tzn instruktor mi tlumaczyl ale ja jak jade nie potrafie sie dobrze skupic ns tym co mowi, bo patrze na droge, znaki i staram sie panowac nad autem. Wiem, ze z biegu 3 hamuje samym hamulcem, potem sprzeglo, redukcja na 2 i jezeli chce sie całkowicie zatrzymać, to hamuje wtedy ze sprzeglem, zeby nie zadusic auta. No ale wczoraj instruktor mowil, ze jak mamy znak ustap to moge sobie hamować hamulcem i nie ma obowiazku zatrzymania sie, ma byc szybka reakcja, wiec mowil cos o tym, ze jak podejmuje decyzję, ze "jade, bo nikogo na drodze nie ma" to puszczam sprzęgło. Tylko ja juz sie troche pogubilam, bo to jest wtedy tylko takie zwolnienie, i jak puszcze samo sprzęgło to rusze znow z 2, bedzie taka ciągłość? Troche mi glupio, ze wyszłam z lekcji i nie pamietam ale próbuje sobie to w glowie ułożyć, zeby na kolejnych jazdach byl postep.. no bo jak ruszam z placu, to wlaczam 1 bieg, puszczam hamulec i operuje sprzeglem..tak samo mam robic w powyzej wymienionej sytuacji? Moze troche pokretnie to tlumacze. Generalnie jak wam szlo ja 4 godzinie jazdy?

Witaj. Ja generalnie robię tak, że jak widzę "ustąp pierwszeństwa" to najpierw się rozglądam czy nic nie jedzie, jeśli nie to przyhamowuję od razu ze sprzęgłem, jednocześnie robię redukcję biegu, np. do 2 (jeśli zakręt jest mocno ostry i większa prędkość stwarzałaby ryzyko, że się nie wyrobię), skręcam i po włączeniu się do ruchu podwyższam biegi.



Jak ruszasz z placu to nie jest Ci potrzebny hamulec Wciskasz sprzęgło żeby wrzucić jedynkę, jak słyszysz wycie silnika (albo widzisz na obrotach, że już trzeba wrzucić wyższy bieg) to wrzucasz dwójkę itd.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując