Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czym Was leczą na PCO???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-24, 09:57   #52
mruta
Raczkowanie
 
Avatar mruta
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: PCO Da się!:)

Cytat:
Napisane przez kajnonija Pokaż wiadomość
Możecie wierzyć lub nie.
Mam 35 lat, 3 lata temu zdiagnozowano u mnie PCO - nie maiłam okresu po poł roku,zero owulacji, podwyżoszony poziom prolaktyny, testosteronu,cukier w górnych granicach normy. Przez 2 lata przerabiałam, bromergon, dostinex, luteine, duphaston, clo, glukophage, monitoringi - BEZ REZULTATU, zero owulacji!!
W końcu lekarze rozłaczyli ręce i powiedzili,ze tylko klinika niepłodności zostaje. Raz - nie oszukujmy się nie stać mnie, dwa w większości ginekolodzy tam to faceci - obrzydza mnie to - nic na to nie poradzę.
Pogodziłam się, z tym, że nie będzie dzieci. Mąż robił badania- z nim ok, wiec wiecie jakie myśli przychodzą do głowy- ze mnie zostawi itd.
Wzięłam się za czytanie- podobno pomaga korzeń MACA - brałam, nic, PCO to brak Inozytolu- łykałam - nic. (wszystko min 2 mc) Aż w końcu znalazłam wpis dziewczyny o diecie. Wgłębiłam sie w to bardziej (dla chetnych mogę rozwinąć temat W każdym bądż razie- nie jadłam nic z białą mąką i wszystko bez cukru - tak,ze nawet czytałam etykiety żeby tego uniknąć. Jestem wegetarianką od 20 lat - przyjrzałam się swojej diecie-
zaczęłam jest dużo kaszy jaglanej, dbać o prawidłowe odżywanie -( 1mc) EFEKT - jestem w ciąży ! Fakt w 6 tc poroniłam , ale mogło to być puste jajo( zaczeło się krwawieniem, lezenie i końskie dawki duphastonu nic nie dało). Po 2 mc , zaczełam brac bromergon w ilosci 1,5 tabletki/24h - zaczeły mi wypadac włosy - efekt wzorstu testosteronu , a wiec prolaktyny i cukru (dla zaintersowanych rozwine temat , znowu rezygnacja z maki i cukru (ortodoksyjna) efekt? Jestem w ciąży 5 tydzień - trzymajcie kciuki
Tak czy siak mój sposób działa !! Szkoda, że przeszłam tyle nerwów, tyle kasy wydałam na leki i popsułam watrobę, żaden z nich nie mówił o diecie.
Pytajcie- odpowiem na każde pytanie , czytajcie!!! lekarze nie zawsze mają rację!! Klinika niepłodności nie zawsze jest wyrokiem i ostatecznością.
Gratuluję Ci i trzymam mocno kciuki!
To niesamowite, jak dieta bardzo mocno może oddziaływać na cały organizm, świetnie, że tak wyszło.
Dużo zdrowia życzę!
__________________
Szczęśliwa studentka medycyny
mruta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując