Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Depresja?
Wątek: Depresja?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-11, 19:29   #3
NinaZgor
Raczkowanie

Dot.: Depresja?

Cytat:
Napisane przez Nicki33 Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że od jakiegoś czasu (miesiąca, może więcej) moja motywacja do zrobienia czegokolwiek spada. Od jakichś dwóch tygodni często czuję się przygnębiona, nie mogę się zmusić do zrobienia najprostszych czynności, najchętniej tylko leżałabym i wegetowała bezmyślnie. Czasem czuję też niepokój i lęk bez powodu, zdaża mi się wpaść w panikę, popłakać się,
wtedy samookaleczanie (co robię od paru miesięcy) pomogło. Nie wiem co mam zrobić, bo nie mogę się też przymusić do nauki, przez co moje oceny spadły, a za rok piszę maturę, którą chciałam zdać jak najlepiej. Nie powiedziałam o tym nikomu i nie zamierzam. Czy jest szansa, że to samo minie? Może to tylko część dojrzewania albo chandra?
Niebawem matura, masz kilka miesięcy żeby stanąć na nogi i wrócić na właściwe tory, szczególnie, że czeka Cię sporo stresu. Będziesz miała sporo nauki - zajmij się najpierw swoim zdrowiem. W poniedziałek umów się na wizytę u psychiatry, tam z pewnością otrzymasz właściwą pomoc. Jeśli poprosisz rodziców i będą mogli sobie pozwolić na leczenie prywatne to zapiszesz się na bliski termin wizyty, a jak nie to próbuj na NFZ i się nie zniechęcaj. Jeśli to faktycznie początki depresji to po wdrożeniu leków powinaś poczuć poprawę już po kilku tygodniach. Jeśli to lżejszy stan to z pewnością lekarz zaproponuje odstawienie leków, gdy tylko poczujesz się w pełni sił. Nie zwlekaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline   Odpowiedz cytując