Ćwiczenia na szpagat - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy: W które dni ćwiczymy?
pn, wt, czw, sob 1 6,67%
pn, śr, pt, sob 10 66,67%
wt, śr, pt, sob 1 6,67%
wt, śr, pt, niedz 1 6,67%
śr, czw, sob, niedz 2 13,33%
Głosujący: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 19:28   #2671
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Szpagat, rozciąganie i inne

Wrzucam wątki o szpagacie, bo rozumiem że chcesz skupić się na rozciąganiu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=szpagat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=szpagat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=szpagat

Spróbuj poszperać w tym podforum, a na pewno znajdziesz coś również w tematyce joggingu.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:12   #2672
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Monia1838 Pokaż wiadomość
Hej mam zamiar nauczyć się szpagatu mam nadzieję że wytrwam. Mam pytanie. Ile mniej więcej potrzeba czasu na nauczenie się szpagatu ?
To zależy od wieku i predyspozycji, ale przede wszystkim od tego czy wcześniej się rozciągałaś (najlepiej w dzieciństwie). Zasadniczo zasada brzmi, że im później zaczynasz, tym dłużej będziesz musiała ćwiczyć, żeby osiągnąć cel.
Ja np od dawna robię bez problemu szpagat na prawą i lewą nogę (ćwiczyłam amatorsko w dzieciństwie gimnastykę i taniec, a teraz akrobatykę i taniec), a niestety ciągle nie mogę usiąść w szpagacie tureckim i to mimo regularnych treningów. Postęp jest, ale niestety na wszystko potrzeba czasu.
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:06   #2673
Monia1838
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 9
Cool Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
To zależy od wieku i predyspozycji, ale przede wszystkim od tego czy wcześniej się rozciągałaś (najlepiej w dzieciństwie). Zasadniczo zasada brzmi, że im później zaczynasz, tym dłużej będziesz musiała ćwiczyć, żeby osiągnąć cel.
Ja np od dawna robię bez problemu szpagat na prawą i lewą nogę (ćwiczyłam amatorsko w dzieciństwie gimnastykę i taniec, a teraz akrobatykę i taniec), a niestety ciągle nie mogę usiąść w szpagacie tureckim i to mimo regularnych treningów. Postęp jest, ale niestety na wszystko potrzeba czasu.
W sumie to jak miałam rok umiałam szpagat ten eeee..co nogi są naa boki. no że tak powiem , ale teraz mam 12 lat i nie umiem szpagatu. Narazie zaczełam ćwiczyć nie wiem co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję że mi się uda
Monia1838 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 08:49   #2674
zwariowane-serduszko
Rozeznanie
 
Avatar zwariowane-serduszko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 768
Wink Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Monia1838 Pokaż wiadomość
W sumie to jak miałam rok umiałam szpagat ten eeee..co nogi są naa boki. no że tak powiem , ale teraz mam 12 lat i nie umiem szpagatu. Narazie zaczełam ćwiczyć nie wiem co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję że mi się uda
ja słyszałam, że jeśli ktoś przesadza z rozciąganiem jako dziecko, to w wieku 50, 60 lat ma duże problemy ze stawami i ścięgnami
nie wiem na ile to prawda, ale tak się mówi.

a tak w ogóle dzieciom jest się o wiele prościej rozciągać, albo po prostu "rozjeżdżać" do szpagatu. w najmłodszych grupach tanecznych wszyscy szpagaciki robią ..
__________________
LEONOWELOVE
zwariowane-serduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:11   #2675
Ania002
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 772
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
To zależy od wieku i predyspozycji, ale przede wszystkim od tego czy wcześniej się rozciągałaś (najlepiej w dzieciństwie). Zasadniczo zasada brzmi, że im później zaczynasz, tym dłużej będziesz musiała ćwiczyć, żeby osiągnąć cel.
Ja np od dawna robię bez problemu szpagat na prawą i lewą nogę (ćwiczyłam amatorsko w dzieciństwie gimnastykę i taniec, a teraz akrobatykę i taniec), a niestety ciągle nie mogę usiąść w szpagacie tureckim i to mimo regularnych treningów. Postęp jest, ale niestety na wszystko potrzeba czasu.
To właśnie tak jak ja- już dość długo się rozciągam, ale tego tureckiego szpagatu nie mogę zrobić. No nic, moze kiedyś się uda
Ania002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:40   #2676
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Witam Forumowiczki,

Jestem Klara, za tydzień skończę 33 lata, od dwóch lat chodzę na balet i trenuję łyżwiarstwo figurowe. Rozciągam się w domu 2-3 razy w tygodniu. Robię szpagat francuski na lewą nogę. Kolejny cel - francuski na prawą oraz turecki.

Największy postęp u siebie zauważyłam, gdy zaczęłam używać bloków do jogi - są naprawdę pomocne. Moje ulubione ćwiczenie rozciągające znajdziecie tutaj http://www.youtube.com/watch?v=79v9ZL70mKg Teraz zacznę ten trening ze strony 34, brzmi naprawdę ciekawie.

Do FreakDance: na balet nigdy nie jest za późno. Masz dopiero 15 lat, całe baletowe życie przed Tobą. Najstarsza osoba w mojej grupie baletowej ma 84 lata i idzie jej świetnie.
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:28   #2677
Basketgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 158
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

methka5 codziennie rociągać się nie powinnaś, ponieważ Twoje mięśnie muszą mieć czas na regeneracje, odpoczynek. Pozatym sama się przekonasz jak będziesz chciała się mocno rozciągać codziennie, że będzie Cię to bolało

Mi zostały do szpagatu 2-3 cm i nie mogę tej granicy przebić ;/
powodzenia wszytskim rozciągającym
__________________
Pewnego dnia... pewnego dnia będzie pięknie...

Dukan! (168cm)
I faza: 24.05 -30.05- 62,7kg - 60,3kg
II faza: 31.05 - .... 60,3kg -

POLEGŁAM

ale wracam

69...>64...>62.7....>61>60,3>58,7>58,1.....>55
Basketgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 15:47   #2678
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Witam Szpagatowiczki ;-)

Jestem Klara, za tydzień moje 33 urodziny, chodzę na balet oraz trenuję łyżwiarstwo figurowe. Robię szpagat na lewą nogę, na prawą jeszcze nie. Zaczynam też pracować nad tureckim, na razie brakuje mi 15 cm. W rozciąganiu bardzo pomagają mi bloki do jogi, ćwiczenie z blokami znajdziecie tutaj http://www.youtube.com/watch?v=79v9ZL70mKg , bardzo przydatne, polecam.

Vivo, przeczytałam Twój trening i wygląda zachęcająco, zamierzam jutro zacząć.

Selebrim, jestem pod wrażeniem Twoich postępów w rozciąganiu. Jednym z moich celów jest również Biellmann. Będę musiała, oprócz nóg, popracować również nad plecami ;-)

pozdrawiam wszystkich i życzę postępów
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:35   #2679
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Szpagat

Być może ktoś jeszcze zagląda na ten wątek...

Moje ulubione ćwiczenie do szpagatu znajdziecie tutaj http://www.youtube.com/watch?v=79v9ZL70mKg . Oczywiście, należy je wykonywać po odpowiedniej rozgrzewce i raczej polecałabym je osobom już dość dobrze rozciągniętym.

Ćwicząc często używam bloków i szczerze je polecam - bardzo pomocne!

Powodzenia!

Klara
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:37   #2680
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Szpagat, rozciąganie i inne

Moje ulubione ćwiczenie do szpagatu znajdziecie tutaj http://www.youtube.com/watch?v=79v9ZL70mKg . Oczywiście, należy je wykonywać po odpowiedniej rozgrzewce i raczej polecałabym je osobom już dość dobrze rozciągniętym.

Ćwicząc często używam bloków i szczerze je polecam - bardzo pomocne!

Powodzenia!
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:51   #2681
Monia1838
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 9
Cool Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez zwariowane-serduszko Pokaż wiadomość
ja słyszałam, że jeśli ktoś przesadza z rozciąganiem jako dziecko, to w wieku 50, 60 lat ma duże problemy ze stawami i ścięgnami
nie wiem na ile to prawda, ale tak się mówi.

a tak w ogóle dzieciom jest się o wiele prościej rozciągać, albo po prostu "rozjeżdżać" do szpagatu. w najmłodszych grupach tanecznych wszyscy szpagaciki robią ..
hmmm..nie wiem w sumie to pytałam się matki ona mówiła ,że nauczyłam się szpagatu w ten sposób ,że jakaś pani starsza która jest doświadczona była jakąś doktorką przychodziła codziennie i robiła mi jakieś ćwiczenia
byłam tak mała że nie pamiętam tego. ale na zdjęciach widziałam jak siedziałam w szpagacie i bawiłam się zabawkami.
Monia1838 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 10:19   #2682
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Monia1838 Pokaż wiadomość
W sumie to jak miałam rok umiałam szpagat ten eeee..co nogi są naa boki. no że tak powiem , ale teraz mam 12 lat i nie umiem szpagatu. Narazie zaczełam ćwiczyć nie wiem co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję że mi się uda
Każde dziecko mając rok może (ale raczej nie powinno się praktykować) robić szpagaty. Dzieci maja niepozrastane kości i są dużo bardziej elastyczne, co nie znaczy, że w wieku 1-5 można mówić o jakimkolwiek treningu.

Co do jogi - też bardzo polecam, oprócz rozciągania cudownie wzmacnia mięśnie. Co prawda kiedy ja chodziłam na jogę (w zeszłym roku) klocki okazały się zbędne, ale ćwiczenia i tak dawały mi mocno w kość, a przecież o to właśnie chodzi.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 19:39   #2683
sarunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Cool Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez julcia91 Pokaż wiadomość
1.ROZGRZEWKA



- Stajesz w rozkroku, nogi mniej więcej na szerokość barków. Wykonujesz krążenia biodrami w jedną i drugą stronę.
- Następnie złączasz stopy i kolana i wykonujesz krążenia kolanami, a na koniec stawami skokowymi (palce i poduszki stopy dotykają podłogi i kręcimy stopami).
- Dla dobrego rozgrzania najlepiej pobiegać w miejscu przez około 3 minuty wykonując naprzemiennie skip A i B (raz kolana wysoko a raz pięty dotykają pośladków). Jednak nie ma tutaj sztywnej formy i biegać możesz jak tylko chcesz, ważne, żeby trwało 3 minuty ciągłego poruszania.
- Teraz 3 minuty pajacyków. Jeszcze 20 przysiadów i rozgrzewka zrobiona.



2. ROZCIĄGANIE


- Wykrok nogą ugiętą w kolanie (kolano ugięte pod kątem prostym) stopa nogi prostej położona prostopadle do podłoża (poduszką stopy dotykamy podłogi). Trzymamy ok. 20 sekund.



- To samo druga noga. Powtarzamy 3 razy na każdą nogę.

- To samo z tą różnicą, że noga prosta jest teraz skręcona i stopa opiera się na wewnętrznej części.

- Teraz noga prosta opiera się na pięcie.

- 10 przysiadów (dogrzanie mięśni).

- stajesz w lekkim rozkroku, wyciągasz ręce do góry i robisz skłon w bok. Ważne jest, aby nie pochylać się do przodu ani do tyłu. Po kilkunastu sekundach robisz skłon w drugą stronę, i tak kilka razy. Powinieneś poczuć jak rozciągają się mięśnie z boku tułowia i od wewnętrznej strony ud.

- stajesz w szerokim rozkroku, pochylasz tułów do przodu opierając dłonie na podłodze. Wyciągasz proste ręce jak najdalej do przodu i jednocześnie pchasz biodra do tyłu. Zadbaj, aby plecy były proste (nie garb się!) Ćwiczenie to można trochę zmienić dodając pompki. Pozycja jak wyżej, potem uginasz ramiona, prostujesz jednocześnie wypychając biodra w tył. Wszystko oczywiście bez pośpiechu i bez szarpania, ani forsowania mięśni. Efekty będą przychodzić stopniowo, a pośpiech może tylko doprowadzić do kontuzji


- Siądź na ziemi, złącz stopy razem, kolana na zewnątrz, dociskaj kolana w kierunku podłogi. Powoli i stopniowo, coraz niżej, wytrzymaj w najniższej pozycji 10 sekund, rozluźnij nogi i powtórz ćwiczenie 3x.

- 20 przysiadów (teraz trzeba przygotować mięśnie i ścięgna do naprawdę ciężkiej pracy).

- Przechodzimy to rozciągania dynamicznego: oprzyj rękę o stół lub krzesło i wykonuj wymachy nogi na boki 20 razy, zmień nogę.



- Teraz do przodu - 20 razy, zmiana nogi. Powtórz serię 3 razy.

- Rozluźniamy mięśnie wykonując skręty bioder (jak na początku).

- Przechodzimy do ćwiczenia prowadzącego do szpagatu bocznego, spokojnie rozjeżdżasz nogi na boki, powoli i z umiarem. Nie chodzi tu o to, żeby było jak najszerzej bo to ćwiczenie izometryczne i polega na napinaniu mięśni. napinasz mięśnie tak jakbyś chciał(a) zwęzić nogi (nogi pozostają w tej samej pozycji), czyli izometrycznie ściskasz uda ale nie poruszając nogami. Jeśli czujesz mięśnie to dobrze, wytrzymaj tak 20 sekund.



- Teraz trzeba rozluźnić nogi. Najlepiej nadaje się do tego krążenie bioder. Przerwa
ta ma trwać 20 sekund.

- Teraz rozjeżdżasz nogi maksymalnie na bok Kiedy już poczujesz maksymalny naciąg i wyraźny ból (ale nie za mocny!!!), siądź na tyłku i spokojnie wykonuj skłony do lewej nogi, prawej i do przodu. Ma to trwać około 20 sekund, po czym rozluźniasz mięśnie.

- Wstajemy, wykonujemy krążenia biodrami dla rozluźnienia ścięgien.

- Powtarzamy serie 3x począwszy od lekkiego rozkroku i ćwiczenia izometrycznego 20 sekund, rozluźnienie 20 sekund i maksymalny naciąg 20 sekund. Czas ćwiczenia można wydłużyć wraz ze wzrostem zaawansowania.



3. ROZLUŹNIENIE


- Krążenia biodrami, kolanami i stawami skokowymi.

- Stań naturalnie, nogi na szerokość barków, pochyl się do przodu i staraj się dotknąć dłońmi podłoża (dla zaawansowanych - głową dotknij kolan). Rób to ćwiczenie spokojnie i powoli, to już rozluźnienie ale i dociągnięcie mięsni ud i podudzi.

- Wykonuj teraz spokojne krążenia uniesioną i zgiętą w kolanie nogą zataczając krąg od wewnątrz do zewnątrz ( na bok). To samo druga noga.

- Uspokój oddech, myśl o rozciągniętych ścięgnach i mięśniach, bo tylko świadomość prowadzi do efektów!

- Nastaw się pokonanie kolejnych barier na następnym
treningu, bądź systematyczny, cierpliwy i myśl pozytywnie



POWODZENIA
thx
sarunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 03:28   #2684
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

A ja osobiscie od powyższego zdecydowanie wolę trening napisany przez Vivo71 tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread...142759&page=34
Ale to oczywiście kwestia gustu.
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 16:19   #2685
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

ja też spróbuje

o ile starczy mi siły bo jeszzce robie a6w ale umieć szpagat byłoby baardzo fajnie
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 02:09   #2686
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Ja też robię a6w. Jeśli rozciągam się tego samego dnia, to zajmuje to sporo czasu.
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 09:44   #2687
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

wczoraj próbowałam... masakra.. głowa dotykam nóg bez problemu ale mam problem ze zrobieniem nawet wiekszego rozkroku;/

cgyba nie uda mi sie tem szpagat;/
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:55   #2688
Klara76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Postaraj się dotykać nóg nie głową, a tułowiem, pamiętając o prostych plecach. Kiedy dotykasz głową, zginasz plecy i ćwiczenie nie działa tak, jak powinno.

Nie zakładaj z góry, że Ci się nie uda. Szpagaty robią ludzie, a nie cyborgi ;-) ale faktem jest, że potrzeba dużo wytrwałości, systematyczności i cierpliwości. To tak jak z nauką języka obcego czy gry na instrumencie.
Klara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:14   #2689
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Jak powinna być wykręcona noga z przodu i z tyłu w szpagacie francuskim ( aby nie zrobić sobie kuku )?
Mam na myśli: jeśli robimy szpagat francuski gdzie lewa noga znajduje się z przodu a prawa z tyłu , to czy lewa stopa powinna być idealnie wierzchem do góry czy może wierzch stopy powinien być skierowany na zewnątrz ?
__________________
d a nc e
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 11:33   #2690
zwariowane-serduszko
Rozeznanie
 
Avatar zwariowane-serduszko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 768
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
wczoraj próbowałam... masakra.. głowa dotykam nóg bez problemu ale mam problem ze zrobieniem nawet wiekszego rozkroku;/

cgyba nie uda mi sie tem szpagat;/
musisz dotykać nóg klatką piersiową, a jak już tak będziesz potrafiła, to wtedy ramieniem do kolana od wewnętrznej strony ; )
__________________
LEONOWELOVE
zwariowane-serduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:35   #2691
K94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

biorę się za ćwiczenia mam nadzieję, że szybko zobaczę rezultaty. Na razie rozciągam się od ok. tygodnia, na zajęciach pani od aerobiku nas zagania, bo planujemy zrobić układ ze szpagatem. dzięki za umieszczenie ćwiczeń;* pozdr i wam też życzę powodzenia!
K94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:36   #2692
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Zawsze, ale to zawsze kolana na zewnątrz - jak uciekają do środka, to można łatwo zrobić z siebie kalekę. W przypadku rozciągania do szpagatu poprzecznego oznacza to kolana maksymalnie do góry (skierowane do sufitu). Przy francuskim jest prościej, bo obie nogi leżą płasko (czytaj tylna grzbietem stopy na podłodze, a przednia kolanem do sufitu).
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012

Edytowane przez Blacky
Czas edycji: 2009-04-02 o 13:38
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 17:38   #2693
Anuuulcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: tuż za Tobą
Wiadomości: 632
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

hej własnie i ja postawiłam sobie za cel zrobienie szpagatu ćwicze od 23 marca ....ale powiem Wam szczerze ze nie wiem czy widze jakies efekty...robie trening ktory zamieściła Vivo, wielkie dzieki!!! i pokłony dla Ciebie nie robie wszystkich ćwiczen. Czasami mam lekkie zakwasy ale zawsze robię sobie 2 lub 1 dzień przerwy. Ale jakos nie wiem czy mi sie uda zrobic szpagat ....zobaczymy...

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

hej własnie i ja postawiłam sobie za cel zrobienie szpagatu ćwicze od 23 marca ....ale powiem Wam szczerze ze chyba nie widze jeszcze efektow...robie trening ktory zamieściła Vivo, wielkie dzieki!!! i pokłony dla Ciebie nie robie wszystkich ćwiczen, moze dlatego ze nie mam zbytnio warynkow a czasami cwiczenia sa dla mnie za trudne. Czasami mam lekkie zakwasy ale zawsze robię sobie 2 lub 1 dzień przerwy. Ale jakos nie wiem czy uda mi sie zrobic szpagat ....zobaczymy...

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

hej własnie i ja postawiłam sobie za cel zrobienie szpagatu ćwicze od 23 marca ....ale powiem Wam szczerze ze chyba nie widze jeszcze efektow...robie trening ktory zamieściła Vivo, wielkie dzieki!!! i pokłony dla Ciebie nie robie wszystkich ćwiczen, moze dlatego ze nie mam zbytnio warynkow a czasami cwiczenia sa dla mnie za trudne. Czasami mam lekkie zakwasy ale zawsze robię sobie 2 lub 1 dzień przerwy. Ale jakos nie wiem czy uda mi sie zrobic szpagat ....zobaczymy...
__________________
Kopiowanie zdjęć bez mojej zgody zabronione!!!



Anuuulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 19:39   #2694
mia_gf
Raczkowanie
 
Avatar mia_gf
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 93
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

życzę Wam powodzenia ze szpagatem Ja osobiście nie mam problemu z damskim i tym na stojąco, ale jak zrobiłam męski to nie mogłam potem nogi do góry podnieść
mia_gf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:43   #2695
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Heheh
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 13:03   #2696
Michalinaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 378
GG do Michalinaaaaa
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Hej...
JEstem początkująca i nierozciągnięta
Macie jakieś sprawdzone ćwiczenia , dzięki którym mogłabym szybko się rozciągnąć i zrobić szpagat?
Z góry dziękuję;*
__________________

suck my
(not existent)
dick.


Michalinaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 15:07   #2697
iguaa
Zakorzenienie
 
Avatar iguaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 3 778
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

przyłączam się do prośby.. z tym, że jestem dosć rozciągnięta, brakuje mi paru centymetrów do szpagatu.. ale chce w końcu umieć go zrobić!!;d
iguaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 18:20   #2698
Michalinaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 378
GG do Michalinaaaaa
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

iguaa, a jak się rozciągałaś? masz jakieś dobre ćwiczenia ?
__________________

suck my
(not existent)
dick.


Michalinaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:11   #2699
elfik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 325
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Hej dziewczynki Ja tu jestem początkująca, ale zainspirowałyście mnie po tym jak rozejrzałam się w poście xD

Widze, że poprzesyłałyście sobie na poczte jakieś ćwiczonka, takie typowo pod szpagat, więc może któraś z Was byłaby tak miła i mi też podesłała??
evelina89@wp.pl

PS. czym się różni damski szpagat od męskiego??
elfik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:43   #2700
Michalinaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 378
GG do Michalinaaaaa
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

w szpagacie damskim jedną nogę masz z przodu a drugą z tyłu, w męskim nogi są po dwóch bokach. Męski jest według mnie trudniejszy...
__________________

suck my
(not existent)
dick.


Michalinaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-04 13:08:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.