Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 14:58   #121
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 689
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

"Wystarczy, że jesteś" Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk. Książka dla nastolatek, w której podoba mi się tylko i wyłącznie okładka. Książki dla nastolatek z założenia nie są zbyt wysokich lotów, ale np. Siesicka pisze cudownie, a porusza podobne kwestie.

Minusy:
- Oklepana, denna fabuła- zakompleksiona dziewczyna znajduje od razu dwóch facetów.
- Kreacja bohaterki woła o pomstę do nieba. Kompletnie nieżyciowa idiotka
- Styl. To już ja bym lepiej tę książkę napisała
- Odwołania do Zmierzchu. Zabieg marketingowy- inaczej nikt by po to badziewie nie sięgnął

Ogólnie: 0,5/10

__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 19:10   #122
pannagenialna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Jakiś czas temu musiałam przeczytać kilka książek i Sapkowskiego i Tolkiena, o ile Sapkowskiego pochłoniłam w mgnieniu oka o tyle z Tolkienem męczyłam się jak z chyba żadnym innym autorem, na samą myśl, że miałabym teraz przeczytać jakąś jego książkę robi mi się słabo
pannagenialna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:59   #123
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

"wojna-polsko ruska" nie do przebrniecia. Przeczytałam ok. 30 stron i ten jezyk, ta stylistyka tak mi zblazowały mózg, ze musiałam odstawić.

"Władca pierscieni
" zabrałam sie za to kilka lat temu. moze jeszcze spróbuję. Ale wtedy było to dla mnie koszmarnie nudne. Czytam sobie jak to frodo z samem idą przez las, czytam czytam i sobie myślę, ciekawe co będzie za 20 stron. Wiec przekładam te 2 stron, a tam dalej idą. Jak przekartkowałam jeszcze dalej i wciaż szli przez ten las, to odpuściłam

"Alchemik" P. Coelho. W zamierzeniu to chyba miała być głebia w prostocie, a wyszła głeboka prostota... Jak to czytałam to znalazłam cytat mający być jakąś głęboką myślą, a był tak podobny do tego co napisałam w swoim wierszydle w 5 klasie podstawówki, ze mnie tylko rozśmieszył. Albo to ja osiągnęłam wtedy tak światowego poziomu talent pisarski (juz go straciłam) albo to coelho napisał tak trywialnie.Nie bywam fałszywie skromna, ale smiem twierdzić, że jednak talentu pisarskiego nie miałam

Edytowane przez sabbra
Czas edycji: 2010-01-09 o 21:00
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:24   #124
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Dzisas, Tolkien tutaj i to jeszcze w zestawieniu z Coelho

Nie mowiac juz oczywiscie, o tym, ze ocenianie ksiazki po kawalku pierwszego tomu jest bezsensowne i swiadczy bardzo zle o recenzencie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:49   #125
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dzisas, Tolkien tutaj i to jeszcze w zestawieniu z Coelho

Nie mowiac juz oczywiscie, o tym, ze ocenianie ksiazki po kawalku pierwszego tomu jest bezsensowne i swiadczy bardzo zle o recenzencie.
Nie tylko nie poleciłam (a nie oceniłam) Tolkiena po przeczytaniu kawałku 1 tomu, ale również nie poleciłam "wojny polsko-ruskiej" po przeczytaniu zaledwie 30 stron!!! To chyba już w ogóle zniewaga... Nie oceniłam książki Tolkiena, napisałam wyraźnie, że mi wydała sie nudna. Czyż muszę się zachwycać książką, która jest popularnie uważana za świetną? Jak wiadomo gusty ludzi się różnią i to co jednemu się podoba, innemu nie. A co do samego Tolkiena to uważam go za swietnego fachowca w swojej dziedzinie.

Nie zestawiam tolkienia z coelho, i myślę, ze inne wizażanki, które osobiscie nie polecają tych książek też tych nazwisk nie zestawiają. Tak się składa, ze jak się pisze w 1 wątku o różnych ksiażkach, to różne książki się pojawią.

Dlaczego ocenianie po jakimś fragmencie książki jest bezsensowne? Jeśli książka jest cała w takim samym stylu, to jeżeli styl nie spodobał się w przeczytanej części, to nie spodoba się i dalej.

Edytowane przez sabbra
Czas edycji: 2010-01-09 o 22:51
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:31   #126
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez sabbra Pokaż wiadomość

Dlaczego ocenianie po jakimś fragmencie książki jest bezsensowne? Jeśli książka jest cała w takim samym stylu, to jeżeli styl nie spodobał się w przeczytanej części, to nie spodoba się i dalej.
A nie jest bezsensowne? Co Ty mozesz o tej ksiazce wiedziec, skoro nie przeczytalas nawet ulamka tejze? Przeciez taka ksiazka ma okreslona fabule i powinna byc oceniania w calosci. Zeby takie rzeczy trzeba bylo jeszcze tlumaczyc
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:42   #127
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A nie jest bezsensowne? Co Ty mozesz o tej ksiazce wiedziec, skoro nie przeczytalas nawet ulamka tejze? Przeciez taka ksiazka ma okreslona fabule i powinna byc oceniania w calosci. Zeby takie rzeczy trzeba bylo jeszcze tlumaczyc
Po pierwsze nie oceniłam tej książki, tylko napisałam, ze wydała mi sie nudna. Czyżbyś nie umiał czytać...? Ale myśle, ze umiesz

Po drugie, Akurat o tej książce sporo wiem, bo czytałam nt. jej tworzenia przez tolkiena + książkę Andrzeja Szyjewskiego pt. "Od Valinoru do Mordoru". Stworzony przez Tolkiena świat bardzo mi się podoba, ale sama książka ( a przynajmniej te 100 stron które przeczytałam) wydała mi się nudna i nie zachęciła do dalszego czytania. poza tym może jeszcze spróbuję kiedyś przeczytać. Może mi bardziej podejdzie. Gust może się zmienić, kiedyś nie czytałam książek, które teraz bardzo mi się podobają.

Po trzecie, jeśl już wszedłeś na ten wątek to wypadałoby się wypowiedzieć w temacie. Jeżeli chcesz ubolewać nad tym, że ktoś odkłada książkę po przeczytaniu fragmentu lub nad tym, ze komuś śmie nie podobać sie klasyka literatury światowej, to załóż w tym celu osobny wątek. Na forum każdy moze pisać co chce, ale po to są wątki, zeby pisać na temat.

Edytowane przez sabbra
Czas edycji: 2010-01-10 o 17:44
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 17:46   #128
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 689
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Matko, mnie też się nie podoba "Władca Pierścieni". Sabbra ma prawo do swojej opinii przecież- czasami człowiek nie jest w stanie przebrnąć do końca przez jakąś książkę. I na tej podstawie może ją ocenić.
zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:46   #129
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Sorry, Wyrak, ale czepiasz się wręcz niemożliwie, chyba sam do końca nie wiesz, czego.
Przykro się to już zaczyna czytać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:00   #130
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Wszystko co tknęłam Coelho. Ta, książka dla szarych mas, pseudointeligencja dla każdego.

Jako młoda osoba powiem że większość lektur to była katorga.

PATOS Mickiewiczowski w Konradzie Wallenrodzie - acha, acha.

Kordian - musiałam przeczytać dwa razy żeby w głowie sobie ułożyć kolejność wydarzeń a potem tak czy siak sięgnęłam do wydania z opracowaniem, niestety nie znam wszystkich ludowych legend, nazwisk, przeciętny nastolatek uzna że książka jest niezrozumiała rzuci ją w kąt i nigdy więcej nie tknie. Katowanie uczniów, ja albo jestem za głupia na tą książkę, albo to nie ten przedział wiekowy. Historia i Polski się nie nakładają, na historii tkwię w XIII wieku a na Polskim omawiamy wydarzenia XIX wieczne, ale przepraszam jak do jasnej anielki mam rozumieć większość poezji skoro nie znam tła historycznego?:x

Potop - ku pokrzepieniu serc? Nie wiem czy te 1000 stron powieści pokrzepiły czyjeś serce. Katorga, niepotrzebna moim zdaniem. Książka która nie wniosła nic ciekawego a straciłam wiele godzin.

Większość lektur jest źle dobrana. Obrzydza uczniom czytanie. Na prawdę, ja po przejściu przez Nie-boską komedię, wallenroda, wertera, kordiana miałam ochotę ułożyć stos ksiąg i je spalić.
Wykreśliłabym kilka pozycji i dała coś co się komukolwiek podoba i cokolwiek wnosi.
Krzyżacy w gimnazjum wystarczą, na miejsce potopu dałabym rok 1984 na przykład.
Za mało literatury zachęcającej do czytania, za dużo gniotów na których nikt nawet nauczyciel nie ma ochoty.

och zapomniałam, absolutnie najbardziej znienawidzona lektura jaką zdarzyło mi się otworzyć.
GIAUR.
... nawet nie mam siły stukać w klawiaturę. jest tak koszmarnie ciężka do zrozumienia.

część można z powodzeniem wy......rzyć ze spisu lektur
Cytat:
ANTYK:
- Biblia
- Sofokles – Antygona
- Homer – Iliada Odyseja
ŚREDNIOWIECZE:
- Bogurodzica
- Legenda o św. Aleksym
- Pieśń o Roladzie
- Rozmowa Mistrza Polikarpa
- Dzieje Tristana i Izoldy
- Dante – Boska Komedia
- Kroniki :
- Gall Anonim
- W. Kadłubek
- Jan Długosz
RENESANS:
- M.Rej :
– Krótka Rozprawa
- Żywot człowieka poćciwego
- J. Kochanowski:
- fraszki
- pieśni
- treny
- odprawa posłów greckich
- A.F.Modrzejeski:
- O poprawie Rzeczypospolitej
- Szymon Szymonowicz – Żeńcy
- W. Szekspir – Romeo, Makbet, Hamlet
- Cervantes – Don Kichot
- M. Sęp Sarzyński
BAROK:
- J.A. Morsztyn – Niestatek, Do trupa
- D. NAborowski – Marność, Do Anny,
Krótkość żywota
- J.Ch.Pasek – Pamiętniki
- Listy Jana III do Marysieńki
- Potocki – Wojna Chocimska
- Mojer – Świętoszek
OŚWIECENIE:
- I. Krasicki:
- bajki
- satyry
- Monachomachia
- M.Doświadczyńskiego przypadki
- Julian Ursyn Niemcewicz – Powrót Posła
- Konarski
- Leszczyński
ROMANTYZM:
- J.W.Goethe – Cierp. Mł. Wertera
- Faust – Król Olszyn
- Georgie Byron – Giaur
- A. Mickiewicz – Konrad Wallenrod, Dziady, Sonety Krymskie, Oda do młodości , PT, poezja i ballady
- J. Słowacki – Kordian, Balladyna
- Honoriusz Balzac – Ojciec goriot
- Zyg. Krasiński – Nieboska komedia
- A.Fredro – Zemsta
POZYTYWIZM:
- A.Asnyk – Do Młodych
- M. Konopnicka – Rota, Mendel gdański, Miłosierdzie gminy, Nasza szkapa
- H.Sienkiewicz – Trylogia, Janko Muzykant, Z pamiętnika pozn. Nauczyciela, Latarnik, Bartek Zwycięzca
- B.Prus – Lalka, Faraon, Antek, Katarynka, Kamizelka
- E. Orzeszkowa – Nad Niemnem , ABC
MLODA POLSKA:
- K.Przerwa-tetmajer – evviva l’arte, Melodia mgieł nocnych, Koniec wieku XIX, Hymn do Nirwany
- Jan Kasprowicz – Krzak dzikiej róży, Dies irae, Moja pieśń wieczorna
- L.Staff – Deszcze Jesienne
- S.Żeromski – Ludzie bezdomni, Rozdziobią nas kruki i wrony
- Joseph C0nrad – Lord Jim
- Stanisław Wyspiański – Wesele
- Gabriela Zapolska – Moralność p. Durskiej
- Władysław Reymont – Chłopi
- Nietzsche
- Schepenhauer
XX- LECIE:
- Wł.Broniewski – Bagnet na broń, Żołnierz pol.+
- Zofia Nałkowska – Granica
- St. Żeromski – Przedwiośnie
- Bruno Schulz - Sklepy cynamonowe
- Witold Gąbrowicz – Ferdydurke
- Stanisław Witkiewicz – Szewcy
- Franz Kafka – Proces
- Michał Buhakow – Mistrz i Małgorzata
- Leopold Kruczkowski – Niemcy
DO 1956R. :
- K. I. Gałczyński – Pieśń o żoł. Westerplatte
- Różewicz – Ocalony
- Cz. Miłosz – Campo di Fiori
- Kazimierz Moczrski – Rozmowy z katem
- Tadeusz Borowski – Opowiadania
- Zofia Nałkowska – Medaliony
PO 1956R. :
- Zbigniew Herbert
- Tadeusz Konwicki – Mała Apokalipsa
- Sławomir Mrożek – Tango
- Tadeusz Różewicz – Kartoteka
- Fiodor Dostojewski – Zbrodnia i kara
- Albert Camus – Dżuma
- Georgie Olwell – Folwark zwierzęcy
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2010-01-10 o 18:09
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:53   #131
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Przypomniał mi sie jeszcze jeden tytuł.
W. Wharton "Opowieści z Moulin DuBruit”. Innych książek autora nie czytałam. Raz mi bibliotekarka poleciała, bo jej się podobała, wiec wziełam. To dopiero były nuuuudy. Narrator jest w 1 osobie. Opowiada jak to się z rodziną przenosi z miasta na prowincje. Akcja to były lata60-te czy 7o-te we Francji. Też nie skończyłam tej książki. narrator przez cały czas pisze opisuje wszystko ze szczegółami, do bólu. Dokładnie jak się pakowali, jak kupili jakąś ruderę i on ja sam remontował, jak nie mógł zdobyc narzędzi, a jak ju zdobył to jak przybijał gwoździe, jak przenosił rupiecie z miejsca na miejsce...

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Jako młoda osoba powiem że większość lektur to była katorga.

Większość lektur jest źle dobrana. Obrzydza uczniom czytanie. Na prawdę, ja po przejściu przez Nie-boską komedię, wallenroda, wertera, kordiana miałam ochotę ułożyć stos ksiąg i je spalić.
Wykreśliłabym kilka pozycji i dała coś co się komukolwiek podoba i cokolwiek wnosi.

Za mało literatury zachęcającej do czytania, za dużo gniotów na których nikt nawet nauczyciel nie ma ochoty.


część można z powodzeniem wy......rzyć ze spisu lektur
Zgadzam się, lektury szkolne to w większosci masakra jakaś. Pomijając chlubne wyjatki (np. "Mistrz i Małgorzata")
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 20:23   #132
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Mi przypadła do gustu jedynie 'Zbrodnia i kara' oraz 'Dekameron', 'Mistrz i Małgorzata' dopiero przede mną
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:24   #133
zamszowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Rapifen, czy dobrze zrozumiałam, że wszystkie te utwory chciałabyś usunąć z listy lektur?
Jeśli tak, to chyba się trochę zagalopowałaś. Rozumiem że czytanie niektórych tzw. dzieł nie należy do przyjemności (zwłaszcza pod przymusem i ze świadomością, że "z tego będą pytać"), ale niektóre z tych które wymieniłaś należą do dziedzictwa kulturowego naszej cywilizacji (że się tak wyrażę górnolotnie) i chociaż częściowo wypadało by je znać.
A wracając do tematu, zdarzyło mi się sięgnąć do Grocholi "Nigdy w życiu" . Cóż za grafomaństwo
zamszowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:34   #134
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
część można z powodzeniem wy......rzyć ze spisu lektur
czyli z pięć.
zauważ że to wszystko trzeba przerobić.
dziedzictwo kulturowe? świetnie. Ale ile można
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:45   #135
zamszowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Wiem, że jest wątek o ulubionych/znienawidzonych lekturach, ale może założyć taki w którym będzie można przedstawić własną listę lektur (o ile takiego już nie ma). To by mogło być ciekawe, a tutaj nie chcę offtopować i dalej rozpisywać się na ten temat.
zamszowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:47   #136
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Ok niegłupi pomysł, zakładam
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:00   #137
KejTej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

No nie... Nie wywalajmy całą listę lektur... Niektóre książki trzeba znać, choćby po to, żeby stwierdzić, że są do niczego...

I jak miło, że Wy też nie lubicie Coelho... Moje koleżanki się nim zachwycają, a u mnie wywołuje odruch wymiotny... I ZAWSZE musi byc jakiś debilny odnośnik do seksu... Najokropniejszy? 'Weronika postanawia umrzeć' i jej masturbacja przy Edwardzie.

Oprócz tego 'Samotność w sieci'. Wszystko grubymi nićmi szyte i (jak to facet) odnośniki do seksu na każdej stronie.
KejTej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 15:51   #138
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 689
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez KejTej Pokaż wiadomość

Oprócz tego 'Samotność w sieci'. Wszystko grubymi nićmi szyte i (jak to facet) odnośniki do seksu na każdej stronie.
Dla mnie to jest Grochola płci przeciwnej... Jak to dziewczyny pisały: grafomania
zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 14:28   #139
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

odświeżam
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 18:01   #140
gorzkieMigdaly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cała ta pseudointelektualna papka Coelho przyprawia mnie o odruch wymiotny. w Newsweeku w recenzji jednej z jego książek jakiś miły Pan napisał, że książki Coelho są dobre dla niewychodzących z domu kur domowych, chcących choć przez chwilę poczuć się intelektualistkami. nie mam absolutnie nic do kur domowych, aczkolwiek sądzę, że są lepsze sposoby na rozwój duchowy i intelektualny.
Saga 'Zmierzch'. Może i nie sama fabuła jest nieprzeciętnie beznadziejna, ale dialogi wyglądają jakby napisała je 15 latka. wiele do życzenia pozostawia również cała ta mdła wizja miłości opierająca się nie na rzeczywistej fascynacji osobowością drugiej osoby, ale wyłącznie jej wizualnością. pomijam fakt, że autorka jest zupełnie nieprofesjonalna- wiele faktów z życia wampirów po prostu śmieszy osoby, które wcześniej miały z tym tematem do czynienia i wiedzą, że np. po wyjściu na słońce wampir się spala, a nie świeci. ;]
Nie przemawia też do mnie Masłowska.
Cała "twórczość" Grocholi.
"Samotność w sieci".
"O miłości i innych demonach" Marqueza. Też nie dostrzegam w niej żadnego piękna..
gorzkieMigdaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 19:46   #141
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

może nie tyle co "najgorsza", ale....
Dom nad rozlewiskiem Kalicińskiej
lelum polelum
blebleble
od przetworów do zbiorów
szok
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:23   #142
Princess_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 63
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

"Pachnidło" i "Pielgrzym" nie rozumiem zacwytów tymi ksiązkami. W obu faceci łażą po górach i lasach i nic sie nie dzieje. Zadnej nie przeczytalam do końca. Lektur licealnyc tez nie polecam, dla mnie czytanie ich było męczarnią
Princess_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 09:12   #143
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
może nie tyle co "najgorsza", ale....
Dom nad rozlewiskiem Kalicińskiej
lelum polelum
blebleble
od przetworów do zbiorów
szok

nie mogłam przez to przejść. okropieństwo.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:00   #144
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Wszyscy mężczyźni mojego kota Karoliny Macios. Tandetna, źle napisana i obrażające inteligencję czytelników książka. Dno i jeszcze raz dno. Zdecydowanie odradzam.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 13:30   #145
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

"trzepot skrzydeł" - Grocholi.
Przekonały mnie wizażanki, bo nie trawię autorki.
I? Po pierwsze razi mnie forma listowna. Cholernie utrudnia czytanie. Chwilami mam wrażenie że autor miał słowotok i wylał nam morze emocji bez ładu i składu.
Chwilami fragmenty miałam ochotę pominąć bo były o wszystkim i o niczym. Książka kreowana na szokującą. Bardziej szokują mnie rozmowy sąsiadów niż ta książka. Ona jest po prostu nudna i pompatyczna. Mam wrażenie że autorka gubi wątki, czas jest niespójny. Trudno się czyta przez te anegdotki wstawki sny i opowiastki z koziej pupy. Przypominało mi to fantazje na blogu szalonej dwunastolatki która znudzona wakacjami opisuje cudze życie dość nieudolnie.
Po prostu - NIE.

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-07-18 o 13:31
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 00:35   #146
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez KejTej Pokaż wiadomość
No nie... Nie wywalajmy całą listę lektur... Niektóre książki trzeba znać, choćby po to, żeby stwierdzić, że są do niczego...

I jak miło, że Wy też nie lubicie Coelho... Moje koleżanki się nim zachwycają, a u mnie wywołuje odruch wymiotny... I ZAWSZE musi byc jakiś debilny odnośnik do seksu... Najokropniejszy? 'Weronika postanawia umrzeć' i jej masturbacja przy Edwardzie.

Oprócz tego 'Samotność w sieci'. Wszystko grubymi nićmi szyte i (jak to facet) odnośniki do seksu na każdej stronie.
O jak miło że nie jestem sama Wszystkie koleżanki włącznie z moją przyjaciółką się jego książkami zachwycają , a dla mnie są do niczego ^^
Tolkiena również nie polecam jak któraś to już wizazanka napisała ciężko się go czyta.
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:38   #147
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Kocham książki Nie czytam książek jakiś wysokich lotów, filozoficznych itp. Czytam książki które mnie rozluźniają

Jest kilka książek przez które przebrnęłam z trudem:

Dom nad rozlewiskiem jestem pożeraczem ksiązek-czytam je w szybkim tempie i ogormne ilości a przez tą książke czołgałam sie 2 miesiące. Naprawde nie wiem co zrobiło z niej bestseller Jeszcze głupia kupiłam tą książkę i mam teraz własny egzemplarz. 35zl wyrzucone w błoto

Samotność w sieci jak dla mnie nie do przejścia, nuuudaaaaa

W pogoni za Harrym Winstonem może nie taka najgorsza ale strasznie przewidywalna! I jak dla mnie wiele w zyciu bohaterek sie nie zmieniło od poczatku do konca ksiazki

To są książki które od razu mi sie nasunęły jak coś sobie przypomnę-na pewno napisze
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 13:32   #148
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

To ja chyba jestem jakaś nie halo bo Samotność w sieci uwielbiam i Dom nad rozlewiskiem też mi się podobał.
No i bardzo mnie irytuje krytyka, nie tyle książek Coelho (bo fakt, mogą się nie podobać), ale czytelników owych książek. Pseudointeligenci, kury domowe chcące poczuć się intelektualistkami, filozofia dla upośledzonych. Może trochę więcej szacunku dla cudzego gustu i preferencji?
Ja nie cierpię Harrego Pottera i też się zastanawiam co przesądziło o sukcesie książek i filmów, ale nie rzucam obraźliwymi stwierdzeniami w stronę czytelników HP.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 13:54   #149
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
To ja chyba jestem jakaś nie halo bo Samotność w sieci uwielbiam i Dom nad rozlewiskiem też mi się podobał.
No i bardzo mnie irytuje krytyka, nie tyle książek Coelho (bo fakt, mogą się nie podobać), ale czytelników owych książek. Pseudointeligenci, kury domowe chcące poczuć się intelektualistkami, filozofia dla upośledzonych. Może trochę więcej szacunku dla cudzego gustu i preferencji?
Ja nie cierpię Harrego Pottera i też się zastanawiam co przesądziło o sukcesie książek i filmów, ale nie rzucam obraźliwymi stwierdzeniami w stronę czytelników HP.
Jeżeli chodzi o moją wypowiedz to ja oceniam KSIĄŻKI a nie ich CZYTELNIKÓW Więc nie sądzę żebyś była "nie halo"- po prostu masz inny gust książkowy-lubisz co innego.
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 11:56   #150
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Książki, których nie polecamy. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś

Może mam niskie gusta, ale... Nie cierpię Coehlo. Jest pretensjonalnym, intelektualnie wyjałowionym, samozwańczym mistykiem. Na dodatek zaś miernym kopistą twórców azjatyckich z lat 30. minionego wieku. Poza tym nie rozumiem swoistej fenomenologii Kalicińskiej, Wiśniewskiego, Grocholi, Meyer... Co do tej ostatniej - po jej książki sięgnęłam wiedziona ciekawością (nie byłabym sobą, nie dowiedziawszy się, co kryje się za zbiorową histerią), w przekonaniu, że to debiut młodziutkiej, dopiero wchodzącej w dorosłe życie osoby, targanej marzeniami o wielkiej miłości. Tymczasem zaskoczył mnie i jej wiek, i emocjonalna powierzchowność. Do dziś zachodzę w głowę, jak można stworzyć związek opierający się na fascynacji stricte fizycznej.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 03:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.