[21.03.2016]NOWY PUNKT Regulamin pod-forum Wspólne zakupy perfumeryjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Tutaj zapraszamy do udziału we wspólnych zakupach perfum.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 15:04   #1
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 895
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Exclamation

[21.03.2016]NOWY PUNKT Regulamin pod-forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Regulamin podforum wspólne zakupy perfumeryjne:

Zasady zakładania nowego wątku:
Wątek zakłada Organizator (osoba która podejmuje się zakupu, rozlewania, posiada atomizery).

obowiązkowo do zapoznania:
Organizatorki - nowe funkcje, nowe zasady, nowy regulamin
Wątek dla początkujących organizatorek - zgłaszanie kandydatur

NOWY ZAPIS
>> Odnośnie rozbierania perfum z wątku "Perfumy szukają domu..." obowiązuje zapis: KLIK[21.03.2016]


* Redakcja Wizaż.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść, skutki oraz szkody wynikłe z nawiązywanych tutaj kontaktów i umów handlowych. [28.02.2016r.]

1. Rozbiorowi podlegają perfumy kupione w celu rozlewania ich na wspólnych zakupach - nie sprzedajemy w ten sposób nietrafionych prezentów oraz zalegających w szafkach zapachów.

2. W przypadku wykrycia poważnych nieprawidłowości w przeprowadzaniu rozbiórki (znikanie na dłuższy czas, zbieranie wpłat a potem nagłe ich zwracanie, powtarzający się brak dokumentacji i inne) następuje cofnięcie do początkujących organizatorek lub wykluczenie z możliwości przeprowadzania rozbiórek.
Pamiętajcie, że rozbiórki to nie tylko przyjemność ale i odpowiedzialność za czas i pieniądze innych osób. Dlatego szanujmy siebie nawzajem i powiadamiajmy gdy występują trudności lub opóźnienia. [9.12.2015r.]


3. Maksymalny odstęp czasu pomiędzy kupieniem flakonu na rozbiórkę a założeniem wątku wynosi dwa tygodnie [dla standardowych zakupów krajowych]. W wyjątkowych sytuacjach (nie wynikających z winy kupującego, np. problemy z przesyłką, brak kontaktu z kupującym, chwilowy brak towaru, etc.) czas ten może wynosić do jednego miesiąca. [31.05.2012]

4. Zamiast zakładać 2, 3 czy 4 wątki - w każdym po jednym zapachu w przeciągu kilku dni, przemyśl co masz w planach rozbiórkowych i załóż jeden wątek, umieszczając w pierwszym poście odpowiednio 2, 3 czy 4 szablony. Pozwoli to kontrolować przebieg zakupów oraz kwoty. Odlewki z tych zakupów możesz łączyć i wysyłać w jednej przesyłce, jednak nie przeciągaj takich łączonych przesyłek zbyt długo.
EDIT [07.2010]: Z powodu ostatnich problemów z rozbabrywaniem kilku rozbiórek w tym samym czasie przez jedną organizatorkę i sporym natężeniem ruchu w pod-forum wspólnozakupowym, zdecydowałyśmy się na pewien limit - trzech wątków i czterech flakonów rozbieranych w tym samym czasie przez jedną organizatorkę.

* Staraj się nie zakładać kolejnych wątków, póki rozbiórka się nie zakończy. Roześlij wszystko i dopiero wtedy rozpoczynaj kolejny wątek

5. Jeśli znalazłaś inne, tańsze źródło, bądź cena się zmieniła, uwzględnij to w odpowiednim miejscu szablonu. Wyślij PW do Moderatora, celem zmiany ceny w tytule wątku.

* Jeśli w trakcie zbierania chętnych zdecydujecie się na zakup jeszcze innego flakonu, proszę o PW do Moderatorów celem edycji tytułu i dodania nazwy nowo rozbieranego zapachu.

6. Nie wolno "zaklepywać" mililitrów przed założeniem wątku. Jest to nieuczciwe wobec Wizażanek, które nie śledziły treści poprzednich wątków rozbiórkowych danej organizatorki, nie mają znajomości i które ominęła informacja, co następnie będzie rozbierane. Każda osoba zainteresowana zapachem musi sama wpisać się w wątku rozbiórkowym.
Wyjątkiem od reguły jest sytuacja, kiedy rozbieramy zapach grzecznościowo, na czyjąś prośbę. Wtedy organizatorka ma prawo umieścić rzeczoną osobę na liście, jednak również ta osoba powinna swoją rezerwację potwierdzić.
[8.04.2012.]

  • Tytuł wątku, powinien zawierać jak najwięcej informacji:
* Rozbieranie flakonu na ml:
- Pełna nazwa zapachu (unikajmy skrótów i forumowych terminologii)
- Cena za 1ml i ile ml mamy do oddania
- Termin zakupów, jeśli mają się odbyć w późniejszym terminie
* Wspólne zakupy w perfumeriach:
- Nazwa sklepu.
- Termin, jeśli zakupy mają się odbyć w późniejszym terminie.
- Jeśli są jakieś ograniczenia co do kwoty, bądź liczby uczestniczek, należy w miarę możliwości dodać informację w tytule.

* Unikajmy pisania CAPS LOCK-iem, oraz zwrotów: szybko, okazja, tanio, na już, oraz zbędnych wykrzykników. Tytuły pisane Caps Lock'iem będą edytowane.
  • Treść pierwszego postu:
W pierwszym poście umieszczamy Szablon (inny w przypadku rozlewania flakonu, inny w przypadku zakupu pełnych flakonów), uzupełniamy go o wszystkie informacje. Szablon jest stały, nie można pomijać pytań, wyjątek stanowią szare podpunkty, które pomijamy jeśli zakupy dotyczą Polski.
Zapoznaj się również z umieszczonymi niżej zasadami Udokumentowania i potwierdzenia zakupu.


Szablon w przypadku rozlewania flakonów.Dla każdego zapachu osobny szablon.
1. Nazwa zapachu i pojemność:
2. Miejsce zakupu
: zamiast skracać link do Klik, proszę o umieszczenie np. Allegro - nick sprzedawcy, Ebay - nick sprzedawcy
3. Link do opisu nut:
4. Cena flakonu i kwota wysyłki od sprzedawcy do Organizatora
:
4a. Kurs waluty (w przypadku zakupów zagranicznych)
5. Kwota za 1 ml zapachu:
6. Termin zbierania wpłat:
7. Posiadane atomizery i ich ceny:
8. Sposób robienia odlewek
: tylko strzykawka/ tylko bezpośrednio do atomizera/ strzykawka, ale nie wykluczam odpsikania bezpośrednio do atomizera
9. Koszt wysyłki do współkupujących:
10. Planowany termin wysyłki do współkupujących:
11. Lista udziałowców(kupujących)/lista rozliczeń
:

Ważną informacją jest również dzień dotarcia flakonu do Organizatora, proszę dodawaj każdorazowo tę informację do pierwszego postu.

* Nazwa zapachu i pojemność: nazwa powinna być pełna.
* Miejsce zakupu: link do aukcji Allegro, ebay, link do strony przedmiotu w sklepie internetowym, link do oferty na straganie, nazwa i adres w przypadku zakupów w perfumerii stacjonarnej. Zapoznaj się również z zasadami Udokumentowania i potwierdzenia zakupów
* Link do opisu nut: np. do KWC
* Cena flakonu i kwota wysyłki od sprzedawcy do Organizatora: (w przypadku zakupów zagranicznych również Kurs waluty) Kurs waluty jaki wstępnie liczymy, oraz ostateczny po ściągnięciu należności.
* Kwota za 1 ml zapachu: wyliczamy dokładnie, nie zawyżamy
* Termin zbierania wpłat: (unikamy stwierdzeń "kiedy znajdą się chętne", podajemy termin od... do...)
* Posiadane atomizery i ich ceny: istotne zwłaszcza jeśli mamy ich mało, gdzie zachodziłaby potem konieczność kupowania drogich atomizerów w Sephorze, czy na Allegro, co zwiększyłoby koszty zakupów
* Sposób robienia odlewek: z pomocą strzykawki/ tylko bezpośrednio do atomizera/ strzykawka, ale nie wykluczam odsikania bezpośrednio do atomizera. [Początkowo miał nie pojawiać się ten dopisek, jednak w celu uniknięcia dodatkowych pytań ze strony uczestników, oraz nieprzyjemności kiedy ktoś na oko będzie odpsikiwał np. 5ml do 12ml atomka. - Punkt został dodany do szablonu 05.03.10r]
* Koszt wysyłki do współkupujących: szacowana opłata za znaczki i kopertę, przy większych zakupach również Koszt materiałów do pakowania
* Planowany termin wysyłki do współkupujących: planowana data rozpoczęcia wysyłek.
* Lista udziałowców (kupujących)/lista rozliczeń: Organizatorka powinna się pojawić na liście jako pierwsza z liczbą ml. Organizator ma obowiązek edytować listę, uzupełniając o nowych współkupujących, uwzględniając na końcu pozostałe do rozdzielenie ml.
Wyliczone kwoty do przelewów muszą pojawić się obok nicków i kupowanych ml - lista kupujących staje się listą do rozliczeń.
Przy liście uczestników/rozliczeń odnotuj fakt dotarcia przelewu, dzień nadania przesyłki i otrzymania przesyłki przez uczestnika. Po zakończeniu zakupów sukcesem – dodaj pod listą rozliczeń, lub powyżej szablonu informację o Zakończeniu Zakupów.
W przypadku dużych zakupów, gdzie ograniczać nas będzie limit znaków, można oznaczać te etapy kolorami, bądź przy nickach opisywać P – przelew, W – wysyłka, O – otrzymana. Poniżej musi się jednak znajdować legenda, co dany kolor oznacza, bądź legenda do literek.
Szablon obowiązuje od 9.11.09r.
Dodawanie informacji o dniu dotarcia flakonu do Organizatora - 5.03.10r


Szablon dla zakupów pełnych flakonów:
1. Nazwa i www sklepu:
2. Kraj:
2a. Waluta rozliczeniowa i kurs waluty: (jeśli zakupy dotyczą Polski, podpunkty A i B należy usunąć)
2b. Ewentualne cło/vat: tak / nie (jeśli zakupy dotyczą Polski, podpunkty A i B należy usunąć)

3. Limit paczki: (pieniężny bądź sztukowy)
4. Koszty wysyłki paczki:
5. Termin planowanych zakupów, termin zbierania wpłat:
6. Planowany termin wysyłki do kupujących:
7. Lista flakonów wraz z cenami, lista kupujących
:
7a. Lista próbek wraz z cenami:

Ważną informacją jest również dzień dotarcia flakonów do Organizatora, proszę dodawaj każdorazowo tę informację do pierwszego postu.

* Nazwa i www sklepu: Pełna nazwa sklepu i adres www.
* Kraj: Państwo, jeśli zakupy dotyczą Polski, poniższe szare podpunkty A i B wycinamy z szablonu.
* Waluta rozliczeniowa i kurs waluty: waluta i szacowany kurs waluty - w przypadku zakupów zagranicznych. Jeśli zakupy dotyczą Polski, pomijamy ten punkt
* Ewentualne cło / vat: możliwość naliczenia cła/vatu - w przypadku zakupów zagranicznych. Jeśli zakupy dotyczą Polski, pomijamy ten punkt
* Limit paczki: (pieniężny bądź sztukowy) - maksymalna ilość flakonów lub maksymalna kwota zamówienia.
* Koszty wysyłki paczki: przed założeniem wątku, należy uzyskać informacje o kwocie wysyłki w zależności od wielkości zamówienia.
* Termin planowanych zakupów: (+ termin zbierania wpłat): termin zbierania wpłat, planowany termin złożenia zamówienia
* Planowany termin wysyłki do kupujących: Planowany termin rozsyłania przesyłek
* Lista flakonów wraz z cenami, lista kupujących: lista flakonów oraz ceny, informacje czy cały flakon kupowany jest na użytek własny, czy będzie podlegał rozbiórce, kto zajmuje się rozlewaniem, oraz czy rozbiórka będzie toczyła się w tym wątku czy nowo założonym przez Rozlewającego.
* Lista próbek wraz z cenami
Szablon obowiązuje od 26.01.10r.
Dodawanie informacji o dniu dotarcia flakonów do Organizatora - 5.03.10r


Udokumentowanie i potwierdzenie zakupu:

- Allegro (w szablonie Miejsce zakupu: link do aukcji)
W załącznikach, w ciągu 24 godz. od złożenia zamówienia, powinny pojawić się:
* Zrzut ekranu ze złożonego zamówienia/maila potwierdzającego zamówienie oraz dokonanej płatności.
W ciągu 24 godzin od dotarcia przesyłki do Organizatora dodanie w załącznikach do pierwszego postu, dokładnych zdjęć flakonu, kartonika, naklejki na spodzie flakonu, jeśli flakon został kupiony u niezaufanego sprzedawcy, bądź na aukcji nie było realnych zdjęć perfum.
W przypadku zakupów u sprzedawców polecanych na forum, widniejących na liście polecanych sprzedawców, zdjęcia również są obowiązkowe.
- perfumeria internetowa: (w szablonie Miejsce zakupu: link do produktu na stronie sklepu)
W załącznikach, w ciągu 24 godz. od złożenia zamówienia, powinny pojawić się:
* Zrzut ekranu ze złożonego zamówienia/maila potwierdzającego zamówienie, uwzględniający ceny produktów, wybraną formę wysyłki i jej koszt, oraz kod i miejscowość zamawiającego.
Należy załączyć całą fakturę, nie pomijając ewentualnych zniżek czy gratisów, dołączonych do zamówienia. [20.06.2012]
(Instrukcja robienia zrzutu ekranu: Otwieramy stronę zamówienia, bądź maila potwierdzającego zamówienie, tak aby widoczne były zakupione produkty, ich ceny, wybrana forma wysyłki i wliczona za nią kwota, kod i miasto zamawiającego) Wciskamy na klawiaturze PrintScreen. Otwieramy Paint i klikamy Wklej. Zaznaczamy wybrany obszar, wycinamy go, wklejamy ponownie do nowego dokumentu, zapisujemy w formacie .jpg)
* Oraz zdjęcia flakonów, wklejone do pierwszego postu.
- zakup w perfumerii stacjonarnej: (w szablonie Miejsce zakupu: Nazwa sklepu/sieci, miasto, adres)
W załącznikach do pierwszego postu, w ciągu 24 godzin od zakupu:
* zdjęcie/skan rachunku: paragonu, faktury
* dokładne zdjęcia flakonu, naklejki na spodzie, kartonika - jeśli go posiada

Nowe zasady dotyczące dokumentowania zakupionych flakonów obowiązują od dnia 25.01.2010.
Od 12.11.2010 dochodzi również obowiązek załączania zdjęć flakonu i odlewek po zakończeniu rozlewania zapachu.

Obowiązki Organizatora:

- Każda odlewka musi być opisana, kartkę z nazwą zapachu należy przykleić na butelce atomizera.
- Odlewkę owijamy folią bąbelkową i przesyłamy dobrze zapakowane (koperta bąbelkowa, paczka-zawsze przesyłką rejestrowaną)
- Nie oklejamy atomizerów zwykłą taśmą klejącą - nie uszczelnia to w żaden sposób atomizera [tak jak parafilm czy taśma izolacyjna], a jedynie brudzi i lepi korek. [20.06.2012]
- W momencie podawania swojego nr konta do przelewu na PW, powinien podać pełne dane adresowe oraz numer telefonu.

Obowiązki Kupującego:
- Podać Organizatorowi swoje dane do wysyłki oraz numer telefonu.
- Powiadomić Organizatora o ewentualnym opóźnieniu w dokonaniu wpłaty, poinformować Organizatora jeśli przelew będzie robiony na poczcie.
- Niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki poinformować Organizatora, w wątku dotyczącym tych zakupów, o jej dotarciu.
- jeśli po dołączeniu do wspólnych zakupów, zmieniasz decyzję, decydujesz się na więcej czy mniej ml, napisz nowy post, Organizator może nie zauważyć edytowanego starego postu.

Przy dołączaniu do wspólnych zakupów i przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nikomu dotychczas nieznana.

Nowi Użytkownicy! Byłoby nam miło, gdybyście przed samodzielnym organizowaniem zakupów, dali nam się poznać jako osoby uczciwe i rzetelne (poprzez sprawną współpracę, terminowy przelew i zgłoszenie otrzymania przesyłki) podczas wspólnych zakupów organizowanych przez doświadczone w tej kwestii Wizażanki.
Dlatego też, aby starać się o miano organizatorki i kandydować do rozbiórki, należy mieć na swoim koncie minimum trzy zakończone rozbiórki, w których wzięło się udział. [31.05.2012].

Osoby z banem nie mają prawa brać udziału w zakupach.
Osoby łamiące regulamin muszą liczyć się z niedopuszczeniem do organizowania wspólnych zakupów, oraz uczestnictwa w nich

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2017-10-28 o 12:08
bluegirl jest offline  
Stary 2009-08-24, 14:52   #2
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 895
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Post Lista pomocnych w zakupach Wizażanek (tłumaczenia, ebay, Strawberrynet, PayPal. ..)

Chętnie pomogą, przetłumaczą...

Lista Wizażanek, które mogą pomóc w zakupach:


Basiek93 - zakupy w Galilu, Quality, oraz ze sklepu na ul. Koszykowej w Warszawie (Comme des Garcons).
  • http://www.demeterfragrance.com klikanie zakupów - użyczanie karty płatniczej, rozlewanie, chętnie wytłumaczy jak zarejestrować się, kliknąc flaszkę itd.
  • http://luckyscent.com organizacja zakupów, użyczenie karty, wysyłanie, rozlewanie, chętnie wytłumaczy co i jak.

encore1fois - j. angielski, francuski, hiszpański.

Goldlight - tłumaczenia na j.angielski

gwaihally - konto PayPal, konto na Ebay, Amazon, karta kredytowa.

Katty_p13 – zakupy na www.strawberrynet.com (15% rabatu), konto na Ebay, PayPal.
Tłumaczenia - j. angielski.

liv87 – j. niemiecki

Lynn - j. rosyjski

Marigold19 - służy w pomocą w przelewach, posiada kartę kredytową, do zakupów netowych, konto PayPal.

porzeczki – j. czeski

cbr - konto PayPal, zakupy na eBayu, Lucky Scent, Aus Liebe Zum Duft (Wuchsa), Escentual, Cheap Smells, FragranceX, Editions De Parfums (F.Malle)Proszę pamiętać że Wizażanki mają swoje życie, są chętne pomóc, ale nie jest to ich obowiązek.Jeśli posiadasz konto na Ebay, Strawberrynet, masz konto PayPal, świetnie radzisz sobie w zakupach w zagranicznych sklepach, możesz pomóc w tłumaczeniu bądź sformułowaniu maila, mieszkasz za granicą, możesz pomóc w zakupie czegoś w swoim kraju i przesłać do Polski - zgłoś się na PW do moderatora.

Edytowane przez Bellatrix
Czas edycji: 2012-04-08 o 00:17
bluegirl jest offline  
Stary 2009-09-15, 13:42   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 838
Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Post Dot.: Wspólne zakupy krok po kroku

Jeśli zdecydujesz się na organizację wspólnych zakupów, pamiętaj o kilku rzeczach:


GDZIE I U KOGO KUPUJESZ:

Musi to być pewne i sprawdzone źródło. Kupujemy w najrozmaitszych miejscach – sklepy stacjonarne (prowadzące również sprzedaż wysyłkową); sklepy internetowe w kraju i za granicą, na Allegro czy ebayu. Oczywiście ważna jest też cena. Kiedy rok temu kurs dolara był bardzo nisko, opłacało się kupować niektóre perfumy na zagranicznych stronach internetowych. Przy obecnym kursie dolara i Euro nie jest to już tak oczywiste. Zwłaszcza, kiedy do zagranicznych przesyłek trzeba doliczyć koszt samej przesyłki oraz (często) cło.

Nie łudźmy się jednak, że 100 ml zapachu Chanel za 100 PLN na Allegro to okazja – przy rozbieraniu zapachu kupowanego na Allegro warto jest wcześniej zweryfikować wiarygodność sprzedawcy (tu). To samo dotyczy perfumerii internetowych (tu).

Weźmy też pod uwagę, że zamawiając z zagranicznych stron internetowych płacimy kartą kredytowym lub Pay Palem.


POJEMNOŚĆ:

Najbardziej oczywiście opłaca się kupić flakon o pojemności 75 ml lub 100 ml. Nie wszystkie zapachy produkowane są w pojemnościach 100 ml.


MIERZ SIŁY NA ZAMIARY:

Do wprawy dochodzi się z czasem. Jeśli jednak organizujesz wspólne zakupy po raz pierwszy, nie porywaj się na kilka flaszek jednocześnie. Najlepiej zacząć od 1 flaszki.

Samo przepsikiwanie nie zajmuje dwóch dni, ale warto się zastanowić, czy będziemy w stanie poświęcić jeden wieczór (lub pół wieczora) zaraz po zakupie. Opcja „kupię dzisiaj, a przepsikam i wyślę za dwa tygodnie, jak będę miała czas” raczej nie wchodzi w grę. Wiadomo, zdarzają się różne sytuacje (egzamin, choroba, nagły wyjazd), a dziewczyny są tolerancyjne, ale jeśli już podejmujemy się wspólnych zakupów, to starajmy się jak najszybciej porobić odlewki i wysłać je do kupujących.


ATOMIZERY:

Rzucając hasło wspólnych zakupów, trzeba liczyć się z odpowiednią ilością potrzebnych atomizerów. Jeśli w obecnej chwili nie mamy atomków, ale wiemy, że np. za tydzień będziemy je miały, to starajmy się tak planować termin zakupu, aby w momencie kupna flakonu atomizery były już u nas.


KOPERTY I ADRESY:

Z własnego doświadczenia wiem, że kwestię zebrania adresów i kupienia kopert lepiej jest załatwić jeszcze przed zakupem. Najlepszą opcją jest prośba o podanie adresu w momencie, kiedy zaczynamy zbierać wpłaty. Dobrze jest też zaadresować koperty już wcześniej – adresowanie kopert i kwitków na listy polecone to dość nużące zajęcie.


PODLICZANIE KOSZTÓW:

Ważna sprawa – wspólne zakupy organizowane są nie dla zysku. Dlatego trzeba podliczać rzeczywiste koszta – nie może być mowy np. o żądaniu 20 PLN za wysyłkę, jak zdarza się często na Allegro!


Co wliczamy w koszta:


  • koszt zapachu – najlepiej jest podawać koszt 1 ml
  • koszt atomizera
  • koszt koperty bąbelkowej
  • koszt ewentualnej wysyłki ze sklepu do nas jako do rozlewającej (niektóre sklepy jak Quality nie dolicza sobie opłaty za wysyłkę, ale np. Palace Shiseido wysyła paczki w cenie 20 Euro za paczkę).
  • koszt przesyłki od nas do kupującego – wg cennika Poczty Polskiej. Ceny wahają się w granicach 4,7 – 6 PLN, w zależności od wagi przesyłki. UWAGA! Czasem dziewczyny umawiają się na odbiór osobisty, jeśli kupująca i rozlewająca mieszkają w tym samym mieście – wtedy oczywiście kupująca nie płaci ani za kopertę, ani za przesyłkę.
Mając już pełną listę kupujących możemy od razu zrobić całkowite podliczenie dla każdej osoby.
ZABEZPIECZANIE PRZESYŁKI:


Nie wrzucamy atomizera lub flakonu luzem do koperty! Nawet koperta babelkowa nie stanowi stuprocentowego zabezpieczenia przesyłki!


Zawartość owijamy w folię bąbelkową (raz zdarzyło mi się opakować atomizery i flakony w watę, ale zrobiłam tak tylko raz), zabezpieczamy taśmą. Dodatkowo dla pewności możemy jeszcze owinąć przesyłkę kartonikiem (jeśli mamy w domu czy pracy puste kartonowe pudełka, wystarczy wyciąć z nich dugi pasek, owinąć atomizer lub flakon i zakleić szczelnie taśmą klejącą). Tak zabezpieczoną przesyłkę wkładamy do koperty.


Istotna jest wielkość koperty – nie ma sensu wysyłać jednej odlewki w dużej kopercie, tak, że odlewka lata luzem po kopercie. Bezpieczniej jest dopasować wielkość koperty do jej zawartości. Odlewki czy flakony włożone do koperty odpowiadającej rozmiarom zawartości są znacznie bezpieczniejsze. Jeśli natomiast mamy już większe koperty, możemy „dopchać” kopertę podartymi i zgniecionymi kawałkami gazet (nie ważą wiele, a doskonale amortyzują przesyłkę).


UWAGA! Nie wysyłamy odlewek ani flakonów w zwykłej kopercie. Jeśli mamy w domu jakieś zużyte koperty bąbelkowe, w których przyszła do nas jakaś przesyłka, możemy zapakować w nią perfumy, zakleić szczelnie, a następnie włożyć całość do koperty bąbelkowej.


WYSYŁKA:

ZAWSZE listem poleconym. Standardowo wysyłamy sobie odlewki poleconym priorytetem, chociaż jeśli ktoś koniecznie chce, można zrezygnować z priorytetu.

Należy pamiętać, iż zgadzając się na wysyłkę Pocztą Polską - zamawiająca zgadza się na warunki ubezpieczenia standardowej wysyłki pocztowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku ewentualnych zaginięć przesyłek, składania reklamacji oraz kwot przyznawanych odszkodowań. Jeżeli zamawiająca chce podnieść bezpieczeństwo kosztownej [kosztownej = o wartości powyżej 110zł*] przesyłki, powinna o tym poinformować organizatorkę zakupów i pokryć koszty dodatkowego ubezpieczenia.

Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za zaginięcie/zniszczenie przesyłki w drodze do adresatki.FLAKON:

Standardowo flakon przypada temu, kto bierze najwięcej. Oczywiście organizatorka zakupów może sobie zastrzec, że to jej przypada flakon, ale... biorąc 5 ml we flakonie może być ciężko znaleźć chętnych na pozostałe 95 ml (zwłaszcza, że jest duży popyt na zapachy w oryginalnym flakonie).

...............
W dalszych postach pojawią się bardziej szczegółowe informacje z odnosnikami np. do wątku Gwaihally (organizatorka zakupow atomizerkowych). Będziemy sukcesywnie uzupelniac ten wątek.

Pamiętajcie też, że jesli macie jakies pytania czy wątpliwości, zawsze mozna zwrócić się z prosbą o pomoc do bardziej doświadczonej organizatorki. Mamy tu zgraną i zyczliwą grupę, więc bez obaw mozna pytać. Tylko wielka prośba - najpierw przeczytajcie dokładnie ten wątek i wtedy pytajcie, jesli cos jest dlas Was niejasne. Wysyłanie PW z pytaniem "chcę organizować wspólne zakupy, jak to zrobić?" będzie się mijalo z celem - właśnie po to jest ten wątek - jako kompedium wiedzy dla początkujących.


---
* -
standardowe ubezpieczenie wypłaca maksymalnie 20krotność kosztów przesyłki.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Bellatrix
Czas edycji: 2010-05-06 o 10:07
Aggie125 jest offline  
Stary 2009-11-09, 11:17   #4
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 895
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Exclamation Szablony do pierwszego postu, nowo zakładanego wątku.

Poniżej szablon, który należy umieszczać w nowo zakładanym wątku, uzupełniając pola. Szablon jest stały, nie można pomijać pytań

Szablon dla rozbiórki flakonów:

1. Nazwa zapachu i pojemność:
2. Miejsce zakupu: zamiast skracać link do Klik, proszę o umieszczenie np. Allegro-nick sprzedawcy, ebay-nick sprzedawcy
3. Link do opisu nut:
4. Cena flakonu i kwota wysyłki od sprzedawcy do Organizatora:
4a.Kurs waluty (w przypadku zakupów zagranicznych)
5. Kwota za 1 ml zapachu:
6. Termin zbierania wpłat:
7. Posiadane atomizery i ich ceny:
8. Sposób robienia odlewek: tylko strzykawka / tylko bezpośrednio do atomizera / strzykawka, ale nie wykluczam odpsikania bezpośrednio do atomizera
9. Koszt wysyłki do współkupujących:
10. Planowany termin wysyłki do współkupujących:
11. Lista udziałowców(kupujących)/lista rozliczeń:

Ważną informacją jest również dzień dotarcia flakonu do Organizatora, proszę dodawaj każdorazowo tę informację do pierwszego postu.

* Nazwa zapachu i pojemność: nazwa powinna być pełna.
* Miejsce zakupu: link do aukcji Allegro, ebay, link do strony przedmiotu w sklepie internetowym, link do oferty na straganie, w przypadku zakupów w stacjonarnej perfumerii wskazane jest umieszczenie zdjęcia flakonu, aby każdy mógł zweryfikować oryginalność.
* Link do opisu nut: np. do KWC
* Cena flakonu i kwota wysyłki od sprzedawcy do Organizatora: (w przypadku zakupów zagranicznych również Kurs waluty) Kurs waluty jaki wstępnie liczymy, oraz ostateczny po ściągnięciu należności.
* Kwota za 1 ml zapachu: - wyliczamy dokładnie, nie zawyżamy
* Termin zbierania wpłat: (unikamy stwierdzeń "kiedy znajdą się chętne", podajemy termin od... do...)
* Posiadane atomizery i ich ceny: istotne zwłaszcza jeśli mamy ich mało, gdzie zachodziłaby potem konieczność kupowania drogich atomizerów w Sephorze, czy na Allegro, co zwiększyłoby koszty zakupów
* Sposób robienia odlewek: z pomocą strzykawki/ tylko bezpośrednio do atomizera/ strzykawka, ale nie wykluczam odsikania bezpośrednio do atomizera. Początkowo miał nie pojawiać się ten dopisek, jednak w celu uniknięcia dodatkowych pytań ze strony uczestników, oraz nieprzyjemności kiedy ktoś na oko będzie odpsikiwał np. 5ml do 12ml atomka. Punkt został dodany do szablonu 05.03.10r
* Koszt wysyłki do współkupujących: Szacowana opłata za znaczki i kopertę, przy większych zakupach również Koszt materiałów do pakowania
* Planowany termin wysyłki do współkupujących: planowana data rozpoczęcia wysyłek.
* Lista udziałowców(kupujących)/lista rozliczeń: Organizatorka powinna się pojawić na liście jako pierwsza z liczbą ml. Organizator ma obowiązek edytować listę, uzupełniając o nowych współkupujących, uwzględniając na końcu pozostałe do rozdzielenie ml.
Wyliczone kwoty do przelewów muszą pojawić się obok nicków i kupowanych ml - lista kupujących staje się listą do rozliczeń. Mile widziane jest dodawanie przez Organizatora informacji przy nickach, kto przesyłkę już otrzymał.


Szablon obowiązuje od 9.11.09r.

Dodawanie informacji o dniu dotarcia flakonu do Organizatora - 5.03.10r
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2010-03-11 o 17:21
bluegirl jest offline  
Stary 2010-01-26, 13:11   #5
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 895
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Szablon do pierwszego postu, nowo zakładanego wątku

Szablon dla zakupów pełnych flakonów:

1. Nazwa i www sklepu:
2. Kraj:
2 a. Waluta rozliczeniowa i kurs waluty:. (- Jeśli zakupy dotyczą Polski, podpunkty A i B należy usunąć)
2 b. Ewentualne cło/vat: tak / nie (- Jeśli zakupy dotyczą Polski, podpunkty A i B należy usunąć)
3. Limit paczki: (pieniężny bądź sztukowy)
4. Koszty wysyłki paczki:
5. Termin planowanych zakupów, termin zbierania wpłat:
6. Planowany termin wysyłki do kupujących:
7. Lista flakonów wraz z cenami, lista kupujących:
7 a. Lista próbek wraz z cenami:

Ważną informacją jest również dzień dotarcia flakonów do Organizatora, proszę dodawaj każdorazowo tę informację do pierwszego postu.

* Nazwa i www sklepu: Pełna nazwa sklepu i adres www.
* Kraj: Państwo, jeśli zakupy dotyczą Polski, poniższe szare podpunkty A i B wycinamy z szablonu.
* Waluta rozliczeniowa i kurs waluty: waluta i szacowany kurs waluty - w przypadku zakupów zagranicznych. Jeśli zakupy dotyczą Polski, pomijamy ten punkt
* Ewentualne cło / vat: Możliwość naliczenia cła/vatu - w przypadku zakupów zagranicznych. Jeśli zakupy dotyczą Polski, pomijamy ten punkt

* Limit paczki: (pieniężny bądź sztukowy), Maksymalna ilość flakonów lub maksymalna kwota zamówienia.
* Koszty wysyłki paczki Przed założeniem wątku, należy uzyskać informacje o kwocie wysyłki w zależności od wielkości zamówienia.
* Termin planowanych zakupów: (+ termin zbierania wpłat) Teraz zbierania wpłat, planowany termin złożenia zamówienia
* Planowany termin wysyłki do kupujących: Planowany termin rozsyłania przesyłek
*Lista flakonów wraz z cenami, lista kupujących: Lista flakonów oraz ceny, informacje czy cały flakon kupowany jest na użytek własny, czy będzie podlegał rozbiórce, kto zajmuje się rozlewaniem, oraz czy rozbiórka będzie toczyła się w tym wątku czy nowo założonym przez Rozlewającego.
* Lista próbek wraz z cenami


Szablon obowiązuje od 26.01.10r.

Dodawanie informacji o dniu dotarcia flakonów do Organizatora- 5.03.10r
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2010-03-05 o 14:07
bluegirl jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:14   #6
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 343
GG do cbr
Dot.: Pomysły i sugestie dotyczące funkcjonowania podforum

ODLEWKOWANIE krok po kroku:

1. Do odlewkowania potrzebujemy: strzykawki (niedawno wyszło na jaw, że najdokładniejsze mililitrażowo są 20ml), igły - najwygodniejsze 1,2mm (jeśli odlewkowana flaszka jest rozkręcana), pary lateksowych rękawiczek (opcjonalne - co kto lubi, ale wg mnie cały proces odlewkowania przebiega jakoś tak bardzej higienicznie), pustych atomizerków [oznaczony jako Y] (dostępnych na zakupach u Gwai, na allegro, w Sephorach lub Douglasach), oraz odlewkowanej flaszki [oznaczona jako X].


2. Przygotowujemy sobie wszystko przed napoczęciem flachy - wyjmujemy strzykawę / igłę z opakowania, zakładamy rękawiczki i rozkręcamy atomizery (trzeba pamiętać, żeby fragmentu z rurką i psikaczem nie kłaść byle gdzie, ale w jakiś czyste, niezakurzone miejsce - bo wszystko, co rurka zbierze, utopi się później w płynie)


3. Rozważmy najpierw prostszą opcję, czyli nasz rozlewany flakonik ma odkręcany atomizer (np. Lutensy, Voluspy, Demetery, niektóre flakoniki Muglera). Rozkręcamy flakonik (rurkę ze sprayem kładziemy w bezpiecznym miejscu, żeby przy naszym gwałtownym ruchu nie znalazła się na dywanie), zanurzamy igłę w płynie i naciągamy odpowiedni mililitraż do cylindra strzykawki.


4. Teoretycznie - dolna krawędź menisku powinna znajdować się na poziomie kreski strzykawki (oznaczającej pożądany przez nas mililitraż) - na zdjęciu, ale praktycznie ja zawsze staram się trochę tę granicę przekroczyć, bo nigdy nie jestem pewna, czy te 10ml to na 100% 10ml.


5. Do przygotowanego wcześniej atomizerka wstrzykujemy zaaspirowane z flakonika mililitry. Odradzałabym poniższy sposób (z użyciem igły), bo pod wpływem ciśnienia igła może zostać wypchnięta z dziubka strzykawki, a my tym samym zalatwimy sobie pachnącą fontannę


6. Zdecydowanie lepiej zdjąć igłę, włożyć dziubek strzykawki do szyjki atomizerka i wstrzyknąć zawartość.


7. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku flakoników, które nie są rozkręcane. Wtedy czeka nas przepsikiwanie. Ja polecam użycie cylindra strzykawki jako lejka, w który wpsikujemy cierpliwie (psik, psik, psik) zawartość rozlewanego flakonika.


8. Pozostaje problem odmierzenia odpowiedniego mililitrażu. Ja zatykam wylot strzykawki palcem w rękawiczce (mocno i szczelnie!) - oczywiście przed rozpoczęciem przepsikiwania. W ten sposób po kilkudziesięciu psikach z flakonika uzyskuję wiarygodną informację o osiagniętym mililitrażu.


9. I tutaj podobnie - jak i w przypadku aspirowania płynu - dolna krawędź menisku powinna pokrywać się z kreską na strzykawce, ale ja dopisikuję 3-4 razy po osiągnięciu kreski, tak dla pewności, żeby na pewno za mało nie nalać.


10. Teraz najtrudniejszy moment (trzeba poćwiczyć, ale ćwiczenie czyni mistrza ) - przenosimy napełnioną strzykawkę nad pusty atomizerek (cały czas trzymając mocno palec na wylocie).


11. Zjeżdżamy wylotem strzykawki delikatnie po palcu tak, żeby trafić do otworku pustego atomizerka.


12. Jeśli nam się uda, płyn sam wpłynie do atomka. Pod koniec możemy tłokiem przepchnąć resztki płynu osiadłego na ściankach strzykawki (ale nie jest to konieczne).


13. Zakręcamy atomizerek.


14. Nakładamy koreczek i... to jeszcze nie koniec.


15. Teraz czeka nas opisanie odlewki. Ja używam do tego: odlewki (wiadomo), pisaka permanentnego (np. do płyt CD), taśmy izolacyjnej białej oraz nożyczek.


16. Odcianamy kawałek taśmy (ma ona taką przewagę nad innymi przylepcami, że nie pozostawia śladów kleju po jej odlepieniu... a przecież nie wszystkim musi się spodobać nasz sposób opisania odlewki).


17. Naklejamy odcięty fragment taśmy na twardą i dość śliską powierzchnię, a następnie opisujemy.


18. Odklejamy taśmę od powierzchni i nalepiamy na naszą odlewkę (ja lubię nalepiać na korek, ale odgórne zalecenie forum perfumowo-wspólnozakupowego mówi o nalepianiu na szklaną buteleczkę).

__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Bellatrix
Czas edycji: 2012-06-16 o 07:46 Powód: drobny zabieg kosmetyczny ;]
cbr jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.