Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 11:57   #1
sapho16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 316
GG do sapho16

Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(


Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
sapho16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:00   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Mnie przekonał ten blog
http://warszawa78.blox.pl/html
Wawa jest ludzka, to nie tylko drapacze chmur to też biedni ludzie, to nocne życie. Dużo ładnych i takich ee swojskich zdjęć
Warszawa jest piękna. Nie jest pewnie taka zła ma duszę, historię.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:51   #3
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

ja studiuję w dużym mieście ale parę razy mniejszym niż wawa i jestem bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.
Życie w dużym miejscie jest specyficzne i pozbawione takiego fajnego "przyjaznego" klimatu no ale trzeba sie przyzwyczaić, gdy odwiedzam dom rodzinny to aż serce się raduje ) tam wszystko jest wolniejsze, kochane, bezpośrednie)
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:54   #4
dagienka
Zadomowienie
 
Avatar dagienka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 185
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Ja przeprowadziłam się do Warszawy w październiku. Nie zawarłam co prawda żadnych znajomości na uczelni, ale ja przyjechałam na wymianę i to na 4 rok. Na pierwszym roku na pewno się z kimś zaprzyjaźnisz. Ja mogłam liczyć na współlokatorki z akademika na i poznałam tu mojego obecnego chłopaka - pierwszego dnia na uczelni :P Dzięki nim się szybko zaaklimatyzowałam i teraz bardzo lubię Warszawę - najbardziej za to, że tyle tu się dzieje pod względem kulturalnym. Najbardziej jednak nie mogę się przyzwyczaić do bezdomnych, którzy są wszędzie i brudu w centrum...
dagienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 15:58   #5
patu$$
Raczkowanie
 
Avatar patu$$
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 280
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

ja też od pażdziernika będe mieszkać w warszawie i będzie to wielka zmiana dla mnie ponieważ mieskzam w małym mieście turystycznym na mazurach gdzie wszedzie wokół zieleń i jeziora
myśle jednak że nie można nastawiać sie od razu tak pesymistycznie.
mi akurat taka zmiana się podoba zobaczymy na jak dlugo pewnie zatęsknie jeszcze za spokojem i cisza
patu$$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 16:31   #6
eM_Sapphire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
Ej, Warszawa nie jest zła Też pochodzę z małego miasteczka i idzie się przestawić. Mieszkałam przez prawie rok w centrum i jakoś się tym szczególnie nie zmęczyłam No ale prawdą jest, że zawsze wiedziałam, że chcę się wyrwać ze swoich okolic, więc może odczuwam wszystko trochę inaczej. A jeśli kochasz zieleń i spokój to może warto poszukać mieszkania trochę dalej od cntr? Co do przyjaźni to spokojnie ja w zeszłym roku poszłam na zupełnie przypadkowy kierunek ale bardzo się cieszę, żę tak się stało - właśnie dzięki osobom, które przez ten rok poznałam Przecież poznasz studentów ze swojego roku, a ludzie wszędzie są tacy sami - i w małym, i w wielkim mieście można trafić na wspaniałe osoby i te.. nie dokońca cudowne
No i najważniejsze: jeśli kochasz to co będziesz studiować to nawet jeśli będzie ciężko na początku nie powinnaś się zastanawiać

Poza tym, zawsze można wybrać się do domu i się pozytywnie naładować

PS: na jakiej uczelni będziesz studiować, jeśli można wiedzieć?
eM_Sapphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:11   #7
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?

o panie, jak nie podoba Ci się Warszawa i masz takie negatywne odczucia, to nie przyjeżdżaj. koniec kropka.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 17:15   #8
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez eM_Sapphire Pokaż wiadomość
Ej, Warszawa nie jest zła Też pochodzę z małego miasteczka i idzie się przestawić. Mieszkałam przez prawie rok w centrum i jakoś się tym szczególnie nie zmęczyłam No ale prawdą jest, że zawsze wiedziałam, że chcę się wyrwać ze swoich okolic, więc może odczuwam wszystko trochę inaczej. A jeśli kochasz zieleń i spokój to może warto poszukać mieszkania trochę dalej od cntr? Co do przyjaźni to spokojnie ja w zeszłym roku poszłam na zupełnie przypadkowy kierunek ale bardzo się cieszę, żę tak się stało - właśnie dzięki osobom, które przez ten rok poznałam Przecież poznasz studentów ze swojego roku, a ludzie wszędzie są tacy sami - i w małym, i w wielkim mieście można trafić na wspaniałe osoby i te.. nie dokońca cudowne
No i najważniejsze: jeśli kochasz to co będziesz studiować to nawet jeśli będzie ciężko na początku nie powinnaś się zastanawiać


Ja pochodzę z wioseczki, ale uwielbiam miasta więc i Warszawę polubiłam.
Lubie po niej spacerować, po różnych ulicach w różnych dzielnicach. Uwielbiam oglądać fotoblogi, które pokazują wiele szczegółów w architekturze budynków w Warszawie a następnie oglądać je w rzeczywistości. Lubie ten ruch na ulicy tak samo jak lubie spokój w swojej wioseczce Co do zieleni to w Warszawie jest jej na prawdę dużo na tle innych miast. Ludzie są wszędzie tacy sami, więc tym nie ma się co przejmować W Warszawie poza tym, jest dużo więcej możliwości, dużo wydarzeń a w razie czego łatwiej znaleźć dorywczą pracę. Po studiach zawsze możesz wyjechać w nieco spokojniejsze miejsce jeśli nie będziesz się czuła komfortowo
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:46   #9
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

To ja może opiszę Ci moje doświadczenia sprzed roku. Do Warszawy mam dość blisko (2 h pociągiem). Rok temu zaczęłam tam studia, bo miałam tzw. start. Siostra już tam mieszkała, więc od razu miałam mieszkanie i przewodnika. Ale... poszłam na studia, które nie były moim marzeniem. I znienawidziłam to miasto. Wydawało mi się brudne, szare i kojarzyło mi się tylko i wyłącznie z porażką. W końcu zrezygnowałam ze studiów, poprawiłam maturę i w tym roku idę do odległego miasta, którego kompletnie nie znam, ale za to na wymarzone studia. I jestem sto razy szczęśliwsza. Więc morał taki, że jeśli to jest to, co chcesz studiować i o czym marzysz to polubisz nawet miasto. Poza tym ludzie są naprawdę ok. Kiedy się zgubisz, zawsze ktoś Cię pokieruje.
A tak z ciekawości - co to za kierunek? Życzę powodzenia na studiach!
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:03   #10
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
Oj, z takim nastawieniem nie będzie Ci łatwo
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 19:01   #11
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

mieszkam w Łodzi, a w Warszawie bywam i lubię to miasto (chyba nawet bardziej od swojego )

a co ci się nie podoba w Warszawie? to że jest duża, tłoczna -przecież to pozytywy: dostęp do kultury, rozrywki, edukacji itd

ile czasu spędziłaś w Warszawie że masz o niej tak negatywne zdanie?

bardzo nie lubię gdy ktoś kto pracuje/studiuje w Warszawie (czy gdzie indziej) narzeka na to miejsce -nie podoba się, to można wrócić do siebie
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 19:15   #12
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Z takim nastawieniem z góry skazujesz się na to, że Ci się nie spodoba. Daj szanse temu miastu. Skoro mieszkałaś cały czas w małym mieście, to teraz korzystaj z uroków dużego.
W Warszawie dzieje się masa ciekawych rzeczy. Jest też dużo klimatycznych miejsc, których nie widać na pierwszy rzut oka. Trzeba trochę poznać to miasto żeby je polubić, bo rzeczywiście w pierwszym momencie wydaje się jedynie zatłoczone i żyjące w pośpiechu.
Ludzie, wbrew wszelkim legendom też nie są źli Jeśli sama będziesz uśmiechnięta i uprzejma to na pewno ktoś Ci pomoże ze znalezieniem drogi itp.
Co do braku zieleni to zawsze można skoczyć gdzieś blisko pod Warszawę, albo chociażby do lasu kabackiego.
Poza tym na pewno napracowałaś się żeby iść na wymarzone studia. Nie rezygnuj w ostatnim momencie tylko dlatego, że Ci się coś wydaje. Spróbuj może Warszawa wcale nie jest taka zła?
mapet_show jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 19:43   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 036
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Ja co prawda Warszawianka a nie przyjezdna ale wiem jedno. Nie ma się co negatywnie nastawiać. Ludzie są różni wszędzie, na studiach poznasz masę ludzi i od Ciebie zalezy jakie sobie ułozysz relację z nimi, poza tym zgadzam się że łatwiej o poznanie chłopaka Jeśli będziesz tu jechać z pozytywnym nastawieniem i brakiem kompleksów to wszystko fajnie sie ułoży.

Tak na marginesie - tez nie rozumiem narzekania typu " bee nie podoba mi sie i wszystko jest złe" - po co sie męczyć, nikt siłą nie trzyma.
Warszawa non stop wchłania nowych ludzi, część wyjeżdża, część zostaje, tempo zycia niestety jest szybkie.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 19:58   #14
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
o panie, jak nie podoba Ci się Warszawa i masz takie negatywne odczucia, to nie przyjeżdżaj. koniec kropka.
Dokładnie tak. Potem się słyszy, że Warszawa jest okropna i ludzie wredni. Jakoś słyszałam to tylko z ust przyjezdnych. Jak się nie podoba, to pa pa!

Warszawa jest jednym z fajniejszych polskich miast (moim zdaniem).
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:12   #15
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Potem się słyszy, że Warszawa jest okropna i ludzie wredni. Jakoś słyszałam to tylko z ust przyjezdnych. Jak się nie podoba, to pa pa!

Warszawa jest jednym z fajniejszych polskich miast (moim zdaniem).
Dokładnie U mnie jest w czołówce zaraz po Krakowie A Po Warszawie, Poznań.
Bardzo żałuję, że nie mogę w tym roku przyjechać do Warszawy- latem jest cudowna- te wieczory na starym mieście Echhh.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:40   #16
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
No.. a ty do nich dołączysz mając takie nastawienie. Staniesz się kolejną "złą na cały świat". Suszarka napisała ci - nie podoba się, to nie przyjeżdżaj i imho to ona ma rację, bo niestety właśnie Warszawa ma negatywną opinię przez tego typu niezadowolonych przyjezdnych.

BTW.. W Warszawie mało zieleni??? A gdzie ty byłaś w tej Warszawie, że masz taką wiedzę? Prawie każda dzielnica ma co najmniej jeden duży park/las: Młociny - las młociński, bielany - lasek bielański, kabaty - las kabacki, wola - park moczydło, praga - park skaryszewski, mokotów - ba, całe pole! a w centrum chociażby park saski. A Powsin, a Wilanów, a "zielony Żoliborz, pieprzony żoliborz"? I nie są to parki z kilkoma drzewkami i alejkami. Można by tak długo jeszcze wymieniać. Więc albo wycieczka po Wawie Ci się skończyła na centralnym i złotych tarasach, albo po prostu głupoty gadasz. To jest miasto, więc nic dziwnego, że pola z kłosami zbóż nie uświadczysz.

Drugi twój argument - Warszawa nie sprzyja przyjaźniom? A skąd to wywnioskowałaś? Idziesz na studia, idziesz do klubu, idziesz na fitness czy gdzie tam jeszcze i zawsze da radę kogoś poznać. O ile się nie chodzi z naburmuszoną minką, bo to może niestety ludzi odstraszać.
No ale to trzeba właśnie wyjść z tego wynajmowanego pokoiku i spróbować. Z takim nastawieniem, skreslasz już swój pobyt na starcie.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:46   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 036
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Dokładnie U mnie jest w czołówce zaraz po Krakowie A Po Warszawie, Poznań.
Bardzo żałuję, że nie mogę w tym roku przyjechać do Warszawy- latem jest cudowna- te wieczory na starym mieście Echhh.
U mnie w czołówce Toruń, Warszawa, Kraków na kolejnym, tyle pięknych miast
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:46   #18
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

A mnie Warszawa kojarzy się z tętniącym życiem miejscem, niekoniecznie luksusowym i bogatym - ale na swój sposób swojskim. I olbrzymią energią. Lubię duże miasta. Kiedyś chciałabym tam mieszkać .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:48   #19
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A mnie Warszawa kojarzy się z tętniącym życiem miejscem, niekoniecznie luksusowym i bogatym - ale na swój sposób swojskim. I olbrzymią energią. Lubię duże miasta. Kiedyś chciałabym tam mieszkać .
Ja również- szkoda, że na studia w W-wie nie mam szans Ale jak skończę, to może tak mi się życie ułoży
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 22:51   #20
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
Przepraszam, ale oburzył mnie Twój post, może dlatego, że jestem rodowitą warszawianką. Jak można sugerować się tylko sporadycznymi wizytami w mieście? Co innego w nim mieszkać, a co innego bywać od czasu do czasu. Warszawa jest super rozwinięta przemysłowo i komunikacyjnie, ma dużo zieleni i pięknych, urokliwych miejsc, które trzeba tylko odnaleźć i mieć do tego chęć. Poza tym co do tego co pogrubione, zapamiętaj, że SZCZĘŚCIE zależy od człowieka - od Ciebie samej, a nie miejsca, w którym przebywasz. Jeżeli jesteś naprawdę szczęśliwa to będziesz nawet na Antarktydzie albo Saharze (dałam za przykład dwie skrajności).
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 23:01   #21
Sunny_Monster
Raczkowanie
 
Avatar Sunny_Monster
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mazowsze ;)
Wiadomości: 118
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Mi po przeprowadzeniu sie do Warszawy na początku przeszkadzało dużo rzeczy, ale po pewnym czasie pokochałam to miasto. teraz gdy po 6 latach wróciłam na stałe do miasteczka w którym spędziłam całe dzieciństwo brakuje Mi troche tego Warszawskiego zgiełku
__________________
Gdy szczęście zamyka drzwi, trzeba pchać się przez okno...

Reggae.
Sunny_Monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 23:12   #22
Kayrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Mieszkam w Warszawie od 6 lat, na początku nie mogłam się odnaleźć w tak dużym mieście. Z czasem dzięki temu, że znajomi zabierali mnie w różne miejsca pokochałam to miasto. Mam w nim swoje ulubione, piękne miejsca. Myślę, że da się Warszawę pokochać, tylko trzeba mieć dobre nastawienie i tak jak Madam Coco napisała, odnaleźć swoje miejsca. Nie wyobrażam sobie teraz, żebym mogła przeprowadzić się do innego miasta.
Kayrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 23:55   #23
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Sapho16, ja pochodzę z Gdańska, więc niby też nie najmniejszego miasta, ale sporo pomieszkiwałam gdzie indziej - również za granicą, a w Polsce przede wszystkim w Warszawie i Poznaniu. Z punktu widzenia mojej pracy, Gdańsk to absolutny kurnik i zawodowo byłam zmuszona z niego trochę wyfruwać, z czym bardzo dobrze się czułam, ale doskonale rozumiem, że jeżeli ktoś mieszkał całe życie w jednym i to do tego mniejszym mieście może się czuć w Warszawie po prostu obco. Ja akurat uwielbiam duże miasta, uwielbiam usiąść sobie z gazetą w kafejce i zerkać na przechodzących ludzi ze mnie raczej samotnica jest, z Ciebie wnioskuję niekoniecznie, ale na pewno się zaprzyjaźnisz z kimś z roku - w końcu gdybyś zmieniła całe środowisko, tylko że zostałabyś w swoim mieście, czułabyś się dokładnie tak samo obco, bo byś nikogo nie znała, prawda? Warszawa jest duża, ma przestrzeń, zieleni ma sporo, nie mówiąc o zapleczu edukacyjnym i kulturalnym. To, czy ją polubisz, zależy, wydaje mi się od Twojego charakteru. Niektóre osoby tak po prostu mają, że źle się aklimatyzują w takich "dużych" miejscach, inne wręcz przeciwnie, ale nie nastawiaj się do miasta, jak pies do jeża, bo przecież tak naprawdę to, czy dobrze się czujemy w jakimś miejscu, to wypadkowa wielu czynników - m.in. ludzi, których spotykami, miejsc, do których chodzimy itp. Bądź pozytywnie nastawiona, a jeżeli Ci się nie spodoba, zawsze możesz przecież zmienić uczelnię

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2010-07-16 o 23:59
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:05   #24
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Hehe zycie jest jednak pokrecone, jedni zakladaja watki ze za nic w swiecie nie chca do Warszawy, a inni o tym marzą ( http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135097 ) :P


Ja tam lubię naszą stolicę, sama mieszkam w duzym miescie, ale duzo bardziej polubilam Warszawę, kto wie, może nawet kiedyś tam zamieszkam
Chociaz jak dowiedzialam sie ile tam kosztuje wynajem kawalerki, moj zapał zdecydowanie opadł ;p
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:21   #25
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić?
a mi się robi bardzo przykro, kiedy czytam tego rodzaju wypowiedzi. bo kocham Warszawę. to MOJE miasto, piękne miasto, o bogatej, tragicznej historii. fakt, urodziłam się tu, więc może mam inne podejście niż Wy, ale wiem, że wśród ludzi jest dużo zupełnie nieuzasadnionych uprzedzeń do Warszawy i Warszawiaków. powtarzanych i rozpowszechnianych bez własnej weryfikacji.
zapewniam Cię Sapho, że Warszawę da się polubić i pokochać. jest ciekawa, pełna życia, kolorowa za dnia i pięknie rozświetlona nocą. ma mnóstwo muzeów, kin i teratrów. ma parki, laski, zieleńce (park Skaryszewski to istny raj na ziemi, oaza spokoju - wybierz się, a sama się przekonasz, łazienki się do niego nie umywają ) a ludzie? fakt chodzą szybko, ale czy to wada? wystarczy że uśmiechniesz się do kogoś na ulicy, a zapewniam, że także odpowie uśmiechem! daj nam szansę
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 09:22   #26
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Potem się słyszy, że Warszawa jest okropna i ludzie wredni. Jakoś słyszałam to tylko z ust przyjezdnych. Jak się nie podoba, to pa pa!

Warszawa jest jednym z fajniejszych polskich miast (moim zdaniem).
w rzeczy samej, choć można ująć to dosadniej, tak jak pewna grupa na facebooku.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 10:12   #27
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
w rzeczy samej, choć można ująć to dosadniej, tak jak pewna grupa na facebooku.


Dziewczyny kochane, nie tak ostro. Wiecie co, mnie się wydaje, że Autorka wątku nie miała niczego złego na myśli. Jest tylko młodą osobą, z Jej postów wnioskuję, że dość nieśmiałą, po prostu boi się nieznanego i chciałaby usłyszeć, że wszystko będzie dobrze, a Wy jej tu, że ma wylatywać z tej Warszawy, jeszcze zanim przyjechała.
Sapho, wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas. To, że w Warszawie żyje się inaczej, niż w małym mieście, to nie znaczy, że gorzej W ostateczności zawsze sobie pomyśl, że jakby co, to zawsze możesz znaleźć sobie uczelnię w innym mieście Naprawdę się niczym nie martw, bo nie ma czym - w końcu nie jesteś chłopem pańszczyźnianym, który z dziada pradziada żyje na tej samej roli. Pamiętaj, że podróże kształcą i na pewno nie będziesz w Warszawie jedyną osobą z mniejszego miasta Zaprzyjaźnisz się z nowymi ludźmi, pozwiedzasz i poznasz Warszawę. Pamiętaj, że najgorzej to bać się nieznanego! A może okaże się, że baaaardzo Ci się spodoba? Skoro lubisz zieleń, wybierz się do parku, skoro nie lubisz tłoku, zwróć uwagę na przestrzeń, jaka jest w dużym mieście. I najważniejsze, pamiętaj, że szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta. Bądź pozytywnie nastawiona do ludzi,a oni odpowiedzą Ci tym samym - w kinie, w parku, w bibliotece, na polu namiotowym, w Mikołajkach, w Warszawie, Berlinie czy Monachium. To zasada uniwersalna, sprawdza się wszędzie Uszy do góry, poradzisz sobie na pewno, wszystko będzie dobrze!
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 10:17   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, nie tak ostro. Wiecie co, mnie się wydaje, że Autorka wątku nie miała niczego złego na myśli. Jest tylko młodą osobą, z Jej postów wnioskuję, że dość nieśmiałą, po prostu boi się nieznanego i chciałaby usłyszeć, że wszystko będzie dobrze, a Wy jej tu, że ma wylatywać z tej Warszawy, jeszcze zanim przyjechała.
Sapho, wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas. To, że w Warszawie żyje się inaczej, niż w małym mieście, to nie znaczy, że gorzej W ostateczności zawsze sobie pomyśl, że jakby co, to zawsze możesz znaleźć sobie uczelnię w innym mieście Naprawdę się niczym nie martw, bo nie ma czym - w końcu nie jesteś chłopem pańszczyźnianym, który z dziada pradziada żyje na tej samej roli. Pamiętaj, że podróże kształcą i na pewno nie będziesz w Warszawie jedyną osobą z mniejszego miasta Zaprzyjaźnisz się z nowymi ludźmi, pozwiedzasz i poznasz Warszawę. Pamiętaj, że najgorzej to bać się nieznanego! A może okaże się, że baaaardzo Ci się spodoba? Skoro lubisz zieleń, wybierz się do parku, skoro nie lubisz tłoku, zwróć uwagę na przestrzeń, jaka jest w dużym mieście. I najważniejsze, pamiętaj, że szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta. Bądź pozytywnie nastawiona do ludzi,a oni odpowiedzą Ci tym samym - w kinie, w parku, w bibliotece, na polu namiotowym, w Mikołajkach, w Warszawie, Berlinie czy Monachium. To zasada uniwersalna, sprawdza się wszędzie Uszy do góry, poradzisz sobie na pewno, wszystko będzie dobrze!

Kochana, dlaczego mam udawać, że lubię takie podejście u przyjezdnych? Ja nie tyle, że tego nie lubię, ja tego nienawidzę.

Do autorki osobiście nic nie mam, ale do ogółu jęczących biednych przyjezdnych mam. Dużo.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:22   #29
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
w rzeczy samej, choć można ująć to dosadniej, tak jak pewna grupa na facebooku.
Do której to mam zaszczyt należeć
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:49   #30
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Warszawa - czy da się pokochać to miasto? :(

Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Od października zaczynam studia. Dostałam się na kierunek, który jest tylko w Warszawie więc to właśnie tam będę musiała się wyprowadzić. Na pewno jest tu wiele osób, które z małych miast wyjechały do Warszawy - czy to okropne, wielkie, przygnębione i zatłoczone miasto da się polubić? Ja kiedy tylko tam przyjeżdżam od razu mam gorszy humor. Wszyscy biegają i sprawiają wrażenie złych na cały świat. Będę tam zupełnie sama, boję się, że Warszawa nie sprzyja przyjaźniom i ciężko być tam szczęśliwym, kiedy całe życie spędziło się w małym, zielonym miasteczku. Zastanawia mnie czy lepszym wyborem jest prestiżowy uniwersytet w mieście, którego nie lubię czy może "gorsze" studia ale za to w przyjemnym miejscu? A może Warszawa wcale nie jest tak "obojętnym" miejscem?
Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
o panie, jak nie podoba Ci się Warszawa i masz takie negatywne odczucia, to nie przyjeżdżaj. koniec kropka.
Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Potem się słyszy, że Warszawa jest okropna i ludzie wredni. Jakoś słyszałam to tylko z ust przyjezdnych. Jak się nie podoba, to pa pa!

Warszawa jest jednym z fajniejszych polskich miast (moim zdaniem).
Dziewczyny piszą bardzo mądrze i pozostaje mi tylko przyklasnąć (chociaż jestem przyjezdną ). Uwielbiam warszawę! najbardziej śródmieście

mnie bawi raczej coś innego - ludzie mają po 30 lat, pracują i mieszkają w warszawie, a ciągle wracają na weekend do domu bo jaka ta warszawa nie jest zła i okropna i wracają obładowani wałówką od rodziców, jakby w sklepach tutaj nie mieli żółtego sera

autorko, przepraszam za bezpośredniość, ale w takim razie po jaka cholerę tu przyjeżdzasz?
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 12:07:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.