Kolory do kuchni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-22, 12:31   #1
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523

Kolory mebli do kuchni


Witajcie!

Potrzebuję porady kolorystycznej. Wybraliśmy wstępnie kolory na meble do naszej kuchni i widzieliśmy je na wizualizacji - wyglądało nieźle, ale wiadomo, że na kompie te kolory inaczej trochę wyglądają niż będzie w rzeczywistości. Ogólnie chodzi mi o to czy nie będzie za mdło. Meble będą z mdfu (nielakierowanego) w następujących kolorach:

fronty szafek dolnych - zebrano jasne (załącznik nr 1, tylko prążki w poziomie)
fronty szafek górnych - wanilia II (załącznik nr 2) oraz szkło mleczne
korpusy (boczki) szafek - klon naturalny (załącznik nr 3) - korpusy będzie widać sporo, bo na środku kuchni będzie taka a la wyspa, więc boczki będą widoczne
blat - niagara (załącznik nr 4)

Do tego czarne agd - lodówka, płyta gazowa, piekarnik elektryczny, okap. Zlew pewnie inox.

Co sądzicie o takim zestawieniu kolorystycznym?

Jakie dobrać do tego ewentualne kolory ścian i płytek - glazury i terakoty? Myślałam o intensywnym orange wpadającym w czerwień lub nasyconym zielonym - limonkowym.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie

PS. Rozważamy jeszcze wariant drugi - boczki szafek bardzo ciemne, np. wenge. I wtedy agd raczej całe z inoxu.
__________________

Edytowane przez tenebrosa
Czas edycji: 2010-09-22 o 12:49
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 09:42   #2
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Kolory do kuchni

Wydaje mi sie, ze fajnie bedzie to wygladac, szczegolnie jak dodasz intensywny kolor na scianach (ja bym pewnie wybrala limonkowy, ale dlatego, ze ogolnie pomaranczy i czerwieni w mieszkaniu nie lubie, zle mi sie zyje w takich kolorach).
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:03   #3
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Kolory do kuchni

zgadzam się Twoja propozycja w połączeniu z intensywnym kolorem na jednej ścianie będzie super! Ja np. jakiś czas jak chciałam "udekorować" mieszkanie studenckie, to do kuchni np. kupiłam ozdobną matę magnetyczną na lodówkę i teraz mamy w kuchni jeden fajny akcent, który nadaje energetyczny charakter tego pomieszczenia. Jak to mówią wszystkie imprezy i tak kończą się w kuchni, więc zaszaleliśmy
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 20:40   #4
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Kolory do kuchni

A jakiego koloru płytki na podłogę byście zaproponowały? Myśleliśmy o jasno kremowej terakocie lub o beżowo-brązowej szachownicy, nie wiem co lepiej by się komponowało? I do czego w zasadzie powinno się dobierać kolor podłogi? Do ścian czy do mebli?
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 08:38   #5
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Kolory do kuchni

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
A jakiego koloru płytki na podłogę byście zaproponowały? Myśleliśmy o jasno kremowej terakocie lub o beżowo-brązowej szachownicy, nie wiem co lepiej by się komponowało? I do czego w zasadzie powinno się dobierać kolor podłogi? Do ścian czy do mebli?
Mysle, ze fajnie mogloby tez wygladac, gdybyscie polozyli jakies ciemne plytki. Brat TZa z rok temu wybudowal mieszkanie i w kuchni ma jasniutkie, kremowe meble, neutralne sciany i piekne, duze, ciemne plytki Moj syn sie ostatnio dorwal im do koszyka na pranie i tarzal sie po podlodze, wiec mam zdjecie jego wyczynow i przy okazji tych plytek.
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 19:22   #6
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Kolory do kuchni

ja wybierałabym bardziej podłogę pod meble... kolory ścian można zrobić bardziej charakterystyczne, żeby kładły akcent w kuchni. I byłabym za ciemnymi płytkami bo mogą ciekawie wyglądać z jasnymi meblami.
A o macie magnetycznej słyszałam i kupiłam chłopakowi tyle tylko, że na laptopa
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:13   #7
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Kolory do kuchni

Rzeczywiście dobry pomysł z tymi ciemnymi płytkami. W całym domu będziemy mieć jasną deskę na podłodze, więc w kuchni by mogła być ciemna.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 20:20   #8
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Kolory do kuchni

Złamałabym kolorystykę ciemnymi płytkami.
Może coś w brązach?
Pomysł kuchni super, ale przy jasnej podłodze wszystko wizualnie zleje Ci się w jedną całość.
Moim zdaniem.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 15:37   #9
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Kolory do kuchni

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Rzeczywiście dobry pomysł z tymi ciemnymi płytkami. W całym domu będziemy mieć jasną deskę na podłodze, więc w kuchni by mogła być ciemna.
Zanim sie zdecydujecie na konkretne ciemne plytki, dobrze im sie przyjrzyj pod katem tego czy nie beda ciezkie w utrzymaniu. Jesli maja taki wysoki polysk, jak w kuchni szwagra, to niestety widac na nich nawet najmniejszy pylek.
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:09   #10
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Kolory do kuchni

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
Zanim sie zdecydujecie na konkretne ciemne plytki, dobrze im sie przyjrzyj pod katem tego czy nie beda ciezkie w utrzymaniu. Jesli maja taki wysoki polysk, jak w kuchni szwagra, to niestety widac na nich nawet najmniejszy pylek.
Jeden z odwiecznych problemów. Mimo wszystko ciemne płytki będą wyglądać dobrze - kontrast z meblami, a harmonia z czarną lodówką, płytą gazową, piekarnikiem, okapem i czym tam jeszcze. A wracając jeszcze na chwilę do ścian, to ja bym już raczej poszła w czerwienie/pomarańcze (stonowane), bo limonka jest z zupełnie innej gamy kolorystycznej, a w kuchni już i tak będzie dużo różnych kolorów i wzorów (patrząc się na załączniki z pierwszego postu).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:27   #11
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Kolory do kuchni

Wydaje mi się, że ciemne płytki można kupić matowe i wtedy kurz i drobne pyłki nie rzucają się aż tak w oczy ewentualnie wystrój kuchni można by złamać fototapetą pomiędzy meblami tj. między blatem a szafkami powyżej, albo jakimiś mata magnetycznymi
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.