Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 14:41   #1531
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Witam nowa mamusie.

Tomek dzisiaj nie dal nam pospac, poniewaz wiercil sie juz ok 5, obudzil sie i zasnal ok 6.20 i wstal o 8. O 11 zasnal na 10 minut i sie obudzil. Normalnie nie wiem co mu sie dzisiaj dzieje. Teraz spi juz od 13, wiec sie pewnie wyspi porzadnie.

A u nas urodziny 12, ale impreza bedzie 15 w niedziele i zastanawiam sie co przygotowac. Napewno upieke torta, jakies ciasto. Zrobie pewnie 2 salatki - gyrosa i z papryki. Bratowa upiecze mi boczek, musze wymyslic jeszcze cos na cieplo - moze macie jakies pomysly. Impreza bedzie na 12 osob.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 20:09   #1532
jaasia88
Raczkowanie
 
Avatar jaasia88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: O-ca Wrocław
Wiadomości: 228
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej dziewczyny! Pisze z tel wiec od razu sory za bledy :p
STO LATEK DLA ROCZNIAKOW!!!

Oglaszam wszem i wobec Lolu sam chidzi dzisiaj pokoj to chyba z 50 razy obszedl od kilku dni robil po pare kroczkow ale dzisiaj to juz pobil rekord Moja siostra przyleciala w poludnie, moze maly chcial cioci niespodzianke zrobic

A co do imprez to my zdecydowalismy ze nie robimy nic. Jestesmy w trakcie przeprowadzki i mamy troche wydatkow kupimy torcika, zaspiewamy "sto lat", zaprosimy chrzestna na kawe i to wszystko, moze za rok zrobimy cos wiecej.
Uciekam spac, buzka
__________________
KAROLU
jaasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 20:34   #1533
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Odnośnie brojenia Bruno dziś zalał mi łazienkę nauczył się otwierać wodę w bidecie ustawił tak cała woda leciała na łazienkę mały zuch
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 21:22   #1534
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Odnośnie brojenia Bruno dziś zalał mi łazienkę nauczył się otwierać wodę w bidecie ustawił tak cała woda leciała na łazienkę mały zuch
dogadałby się z Leonem- dziś sam wyciągnął odkurzacz z szafy i próbował go włączyć -tak ciągnął za rurę że aż wyciągną cały odkurzacz z szafy na środek pokoju(dobrze, że leżal na najniższej półce-czasem kładziemy na drugiej- spadłby mu na głowę jak nic)...ma pomysły
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 21:37   #1535
ma_rose
Raczkowanie
 
Avatar ma_rose
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 169
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
dogadałby się z Leonem- dziś sam wyciągnął odkurzacz z szafy i próbował go włączyć -tak ciągnął za rurę że aż wyciągną cały odkurzacz z szafy na środek pokoju(dobrze, że leżal na najniższej półce-czasem kładziemy na drugiej- spadłby mu na głowę jak nic)...ma pomysły
Mój Filip też uwielbia bawić się odkurzaczem, nauczył się go wyłączać jak odkurzam i wszędzie za nim lata. Jak tylko zobaczy go w pobliżu robi "bwww... bwww.." i udaje, że jeździ samochodem.

Czasami można stracić cierpliwość przy karmieniu. Myślałam na początku, że powodem braku apetytu jest choroba (możliwe, że z początku tak było) ale teraz muszę go zabawiać na wszelkie sposoby w trakcie konsumpcji żeby coś zjadł. nawet pozwalam mu się bawić miseczką byle tylko miał zajęcie, co skutkuje okropnym brudzeniem.

A oto mój mały Łobuz z ząbkami na wierzchu. Trochę łysawy i przez to wygląda na młodszego w porównaniu z Waszymi Pociechami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 002.jpg (65,5 KB, 30 załadowań)
ma_rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 08:39   #1536
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

o widzicie, a Bruno boi się odkurzacza jak jest wyłączony to ciekawy ale jak tylko włączę to woła na rączki
Ma-rosa śliczny chłopak, ale ząbkuje na ostro Myślę, że dobrze robisz pozwalają mu jeść samemu podawaj różne produkty do łapki "rozje się" myślę, że po chorobie może dość długo nie mieć apetytu trzeba go rozbudzić bo żołądek przyzwyczaił się do małych porcji
Ja myślę, że Bruno na starszego nie wygląda może na fotkach
Bruno bawi się żyrafą FP naprawdę lubi tą zabawkę pięknie wkłada kulki do jej paszczy
http://allegro.pl/fisher-price-pilec...020903370.html
uciekam do Maluszka trzymajcie się
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 08:45   #1537
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Zaczyna się problem dyscypliny. Przeczytałam w książce, że jak dziecko robi coś czego ma nie robić to trzeba stanowczo powiedzieć "Nie" i go zabrać z tego miejsca i tak konsekwentnie za każdym razem. Grzesiu ciągnie za zasłony, urywa z żabek, jak zaczęłam stosować radę z książki to dopiero się zaczęło! Teraz robi to specjalnie, kiedy mówię "nie" to się śmieje, jak idę po niego to ucieka. Myśli, że to taka zabawa, że go straszę i gonię, a on to uwielbia. Zmierzam do tego, jak wyegzekwować posłuszeństwo u dziecka, z którym nie można jeszcze porozmawiać? bo przecież nie klapsami. Mogę nie reagować, ale wtedy się nie dowie co może robić, a czego nie.
W ogóle ciągle się zastanawiam gdzie postawić granicę, żeby nie ograniczać wrodzonej ciekawości dziecka, ale też go nie rozpuścić. Jak czasem widzę, takie dzieci, które nie mają żadnych granic, to myślę jakich one mają rodziców, a teraz sama staję przed tym zadaniem.
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 10:12   #1538
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cześć!

Sura. odnośnie wychowywania - chyba ciężko cokolwiek wyegzekwować od tak małego dziecka. Moja córka robi tak samo - cieszy się i ucieka. A gdy mówię tylko "nie" i nie podchodzę, patrzy prosto na mnie i broi
Myślę, że to dopiero początki tzw. dyscypliny i po prostu dziecko na razie tego nie rozumie, ale trzeba wyznaczać granice.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 10:17   #1539
Karola82
Rozeznanie
 
Avatar Karola82
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 766
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cześć dziewczyny, wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Zaglądałam na wątek ale nie miałam czasu odpisać.

U mnie koszmarna noc... spałam do kupy 3 godziny, mała ciągle się budziła Teraz siedzę w pracy półprzytomna. Wszystko pewnie przez wczorajsze szczepienie

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
Zaczyna się problem dyscypliny...W ogóle ciągle się zastanawiam gdzie postawić granicę, żeby nie ograniczać wrodzonej ciekawości dziecka, ale też go nie rozpuścić. Jak czasem widzę, takie dzieci, które nie mają żadnych granic, to myślę jakich one mają rodziców, a teraz sama staję przed tym zadaniem.
Wydaje mi się, że trzeba zacząć na początek od rzeczy niebezpiecznych, które zagrażają zdrowiu lub życiu dziecka ... piecyk? kibelek? kontakty itd. ... ja się zastanawiam gdzie jest granica tych rzeczy których dziecko wymaga od nas, brania na ręce i że nie zostanie samao w pokoju w łóżeczku bo jest wrzask

Wszystkiego dobrego dla wszystkich małych szkrabów które właśnie obchodzą roczek

Witam nową mamusię Moja Julia nie jest akurat alergikiem.

U mnie roczek 22 stycznia robię, w dzień dziadka, robię zwykły obiad. Oczywiście musi być rosół i na drugie zrobię schabowe z ziemniaczkami i jakieś sałatki. Tort kupię, z ciastem sie zobaczy, chciałam też zrobić jakiś deser No i z zimną płytą też się zastanowie. Może wędliny i jakieś dwie sałatki na zimno, chleb i tyle.. ileż można jeść U nas w kościele obchodzi się roczek więc i tak muszę zaprosić wszystkich na obiad - nie to żebym jakaś kościółkowa była ale fajny ksiądź chrzcił małą i obiecałam sobie, że na roczek też do niego pojedziemy (dodam, że to nie moja parafia ).

I już mnie pytają co mają kupić na roczek ...
__________________
Kiedy się ode mnie oddalasz czuję,
że zabierasz ze sobą połowę mnie samej...
Karola82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 11:36   #1540
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Karola jakbym miała takiego fajnego szczerego księdza też bym była kosciołówko imprezóką i nie ma co się wstydzić itp
współczuję nocki ja miałam dziś pobudkę dodatkową, bo o 5 Pola się zbudziła także wesoło
co do dyscypliny - wychowania i zagrożeń powtarzać powtarzać i jeszcze raz powtarzać konsekwentnie - Bruno też się śmieje w głos jak robi coś na nielegalu ale mówienie tysiące razy poskutkuje, wiem po Api stanowcze nie lub nie wolno i zabieramy z tego miejsca w przypadku szczypania nas z całej mocy - ścisnęłam mu kilka razy delikatnie rączkę powiedziałam nie wolno i przestał także można na spokojnie z wyczuciem nauczyć, ale potrzeba czasuuuuu To my mamy musimy mieć teraz oczy dookoła głowy i wpajać dziecku zasady ciężki kawałek chleba
uciekam maluch śpi a ja muszę cukinię kroić
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 12:06   #1541
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hehe, pani pediatra protestuje przeciw zmianom ustawy i Bebilon Pepti jest teraz za 23 zł, a nie za 11,50 zł Bo jest pieczątka o decyzji NFZ dotyczącej refundacji.

Z 4 przepisanych puszek teściowa wykupiła na razie 2.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 12:41   #1542
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Hehe, pani pediatra protestuje przeciw zmianom ustawy i Bebilon Pepti jest teraz za 23 zł, a nie za 11,50 zł Bo jest pieczątka o decyzji NFZ dotyczącej refundacji.

Z 4 przepisanych puszek teściowa wykupiła na razie 2.
Co Ty mówisz? Czyli recepta nie daje 50 %-owej zniżki?To się porobiło...
Tu w UK wszystko co jest na recepte-jest za darmo,m.in. Bebilon pepti (tu Aptamil pepti) ale tu znowu jest bardzo trudno dostac receptę

Jaasia ogrooooomne dla Lolusia ja tez wyczekuje kiedy Mój I. sam pójdzie...choć musze powiedzieć ze dwa kroczki samodzielnie zrobił u nas to jest tak że On sam stoi-bez trzymanki,ale jak sobie przypomni że sie nie tzryma to zaraz się czegoś łapie.

U Nas też tak że jak mówię to stanowcze "NIE" to I. się śmieje z tego! Jak go zabieram np. z kibelka to jest straszny wrzask,ale widze ze nie tylko Moje dziecko tak się już stawia.

__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 14:29   #1543
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Bardzo Wam dziękuję za miłe powitanie
My życzymy także wszystkiego co najlepsze wszystkim roczniakom!!!
Tak na szybko coś napiszę, bo zaraz lecę dalej- jedziemy jutro za granicę na narty i kończę się pakować póki Leo śpi.

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
dżiza witaj i też wszystkiego naj dla 1 styczniowca Bruno jest alergikiem na białko mleka i jaj jest też na diecie bezglutenowej i nie je wieprzowiny oraz cytrusów podobnie jak siostra
Dziękuję
Leo też na białko mleka ma alergię, ale na prawie całą resztę też:/ Glutenu do tej pory nie udało się nam wprowadzić, więc jeszcze nie wiem czy będzie na to miał alergię:/
A w kwestii cytrusów- teściowie namiętnie dają mu do zabawy pomarańcze i dziś rano znalazłam w kupce gigantyczny kawałek skórki pomarańczy! Mało zawału nie dostałam

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Hejka! Witaj dżiza! Wszystkiego Najlepszego dla Twojego roczniaka!
Dziękujemy!

Cytat:
Napisane przez magda-lenka* Pokaż wiadomość
Hejka

Sto lat dla maluszka Niestety, już moja mała nie jest najstarsza na wątku
Dziękuję- my równie życzymy wszystkiego naj naj z okazji skończenia roczku! No tak się złożyło, że Leo się 1 stycznia ( w urodziny swojej babci) pospieszył na swiat i zazwsze już będzie najstarszy

A chciałam jeszcze napisać jak odbyły się urodziny - przyjęcie na 30 osób tuż po sylwestrze na 18 osób to było wyzwanie
Zrobiłam wszystko w formie bufetu. Z zakąsek - nadziewane ptysie z łososiem i sałatką krabową, smartinki z pasztetem i tatarem, babeczki z makrelą, sałatka z kaczką i pomarańczami oraz boczkiem. Na ciepło zupa cebulowa, pilaw (ryż lekko na sposób arabski) z bakaliami i mięsem i bigos, którego nikt już nie zmieścił
Myślałam, że ciotki nie będą zachwycone formą- bufet bez zasiadania przy stole ( w ogóle nie nakrywałam stołu- wszyscy siedzieli na krzesłach i kanapie), ale okazało się, że bardzo im się podobało i dzwoniły do teściowej z pochwałami. Uffff

A miałam krótko pisać...
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 19:28   #1544
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hejka!

Ostatnio chodzę jak zombie, Marcel od kliku nocy budzi się i buszuje 1 - 1,5 godz. Siada albo staje w łóżeczku i gada z misiami na półce, kiedy biorę Go do nas wkłada tacie palce do oczu i nosa, żeby nie spał, kula się, kula aż w końcu zaśnie. Nie mam pojęcia co Mu się poprzestawiało w tej małej główce

Odkurzacz hehe, to ostatnio ulubiona zabawka Marcela. Też staje przy nim, ciągnie za rurę i buczy naśladując go

Widzę, że tym, że śmieje się, gdy czegoś Mu zabraniam też nie wyróżnia się z tłumu

Patrilla, ale Bruno ma piękne włoski, nie mogę się napatrzeć! Marcel ma na tyłach, ale takie dosyć rzadziutkie jeszcze, a z przodu ma zakola jak tata Myślałam, że do roku Mu śmigną, ale będę musiała jeszcze trochę poczekać

ma_rose, Fifi uroczo wygląda z ząbkami na wierzchu i ma piękne, ciemne oczka!
Wiesz co, ostatnio byliśmy u rodzinki i moja kuzynka, która jest mamą 1,5 rocznego Franka powiedziała, że wydaje się Jej, że Franio wyglądał poważniej w wieku Marcela i mi też się tak wydaje jak wspominam Franka. Doszłam do wniosku, że wszystko dlatego, że Franek miał już w wieku Marcela bujną czuprynę Wszystko przez te włosy

dżiza, ale różności naszykowałaś
p.s. podaj mi dane to wpiszę Cię na listę
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 13:08   #1545
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Patrilla, ale Bruno ma piękne włoski, nie mogę się napatrzeć! Marcel ma na tyłach, ale takie dosyć rzadziutkie jeszcze, a z przodu ma zakola jak tata Myślałam, że do roku Mu śmigną, ale będę musiała jeszcze trochę poczekać
Po mamusi Tylko ma też po mnie sztywne i zobaczymy co z fryzurką bo ma tzw "wirka" z przodu na grzywie

Te nasze chłopaki zimowe to niezłe rozrabiaki będą strach się bać
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 14:48   #1546
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej Dziewczynki

My właśnie wrócilismy ze spacerku a I. jak zasnął tak śpi,może trochę pośpi...bo wpadłam na pomysł ze moze bym sobie poszukała jakiejś pracy,ale najlepiej w domu zobczymy czy wogóle coś z tego wyjdzie,pomyślałam że jak Wy dajecie radę to czemu ja mam nie dać,ale nawet gdybym coś znalazła pewnie będe pracować nockami,wiecie co I.to taki jest że mimo tego że tż jest w domu to i tak ciągle chce by tam gdzie ja jestem

Ehh wiecie co?...Znów mnie wzięło na jakies smuty
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 14:50   #1547
kasiapop
Raczkowanie
 
Avatar kasiapop
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 251
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

wszystkiego naj w Nowym Roku

oj dawno nie zaglądałam........u nas jak nie choruje jedno to drugie i tak w kółko
na dodatk przed samymi świętami Aluś złapał się piekarnika ten się otworzył i polecieli razem na podłogę. po dwóch dniach trafiliśmy do szpitala (w pierwszy dzień świąt) rtg pokazał złamaną kość ciemieniową czaszki
po upadku zachowywał się normalnie, chwilkę zapłakał i żadnego śladu na główce nie było............dopiero po dwóch dniach zauważyłam małą "narośl" na główce, która się powiększała z godz na godz, później szpital i ta diagnoza, która nas powaliła.........
szczęście w nieszczęściu że pękła czaszka, bo tak krwiak nie miałby gdzie wypłynąć i zostałby w główce w mózgu i nawet nie chcę myśleć co by było.............
nam święta minęły w szpitalu, wyszłam dwa dni przed sylwestrem, teraz jestem na L4,

Aluś też śpi b mało, czasem tylko raz 1h , koszmar,
ma tylko dwie dolne jedynki,
__________________
Moja Pszczółka ma już...

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/2...7ffdc8f277.png
kasiapop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 15:40   #1548
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez kasiapop Pokaż wiadomość

oj dawno nie zaglądałam........u nas jak nie choruje jedno to drugie i tak w kółko
na dodatk przed samymi świętami Aluś złapał się piekarnika ten się otworzył i polecieli razem na podłogę. po dwóch dniach trafiliśmy do szpitala (w pierwszy dzień świąt) rtg pokazał złamaną kość ciemieniową czaszki
po upadku zachowywał się normalnie, chwilkę zapłakał i żadnego śladu na główce nie było............dopiero po dwóch dniach zauważyłam małą "narośl" na główce, która się powiększała z godz na godz, później szpital i ta diagnoza, która nas powaliła.........
szczęście w nieszczęściu że pękła czaszka, bo tak krwiak nie miałby gdzie wypłynąć i zostałby w główce w mózgu i nawet nie chcę myśleć co by było.............
nam święta minęły w szpitalu, wyszłam dwa dni przed sylwestrem, teraz jestem na L4,

,
Ojeej napewno bardzo to przeżyłaś,z resztą wiadomo jeśli chodzi o własne dziecko...przy takich dzieciaczkach to trzeba miec oczy w tyłku-dosłownie,wszędzie wejdzie,wszystkiego dotknie...tzreba niesamowicie uważać,a zwłaszcza że u tych Nazych dzieciaczków jeszcze wszystko taakie delikatne.
Dobrze ze wszystko już w porządku
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 16:00   #1549
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

O La La nie smutac sie prosze,

kasiapop
łooooooo matko, niezle przezycia,

a my dzis bylismy u lekarza bo mlody wczoraj kaslal na sucho a dzis juz gile do pasa i kaszel mokry, ma zapalenie gardla, na szczescie nie dostalismy antybiotyku
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 16:36   #1550
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

kasiapop współczuję wrażeń ... wyobrażam sobie co musieliście przeżyć.

O La La ja też myslalam o pracy w domu, ale nei mam pojecia co to mialoby być.. no i skoro nie ma pracy "w mieście" to watpie zeby cos w domu sie znalazło.

ostatnio, ogarneła mnie mania filmików na YT z makijażami robie wszytsko zeby tylko nei pisac pracy :P

Adam wczoraj dał nam nieźle popalić. Zasnął dopiero po 23. Myślałam że wyjdę z siebie i obok stane. masakra chyba to przez te zęby nie wiem sama.

a z wszelkimi zakazami i każdym "nie" mamy ten sam problem. Mały myśli że to zabawa i robi wciąż zakazaną rzecz. Najgorzej jest z biciem po twarzy. Jak przywali z liścia to naprawdę boli. Ja zabraniam, a teściowa się cieszy jak dostanie... boję się że jak będzie większy to będzie jeszcze gorzej. Mama wszytskiego zabrania, a babcia na wszytsko pozwala.. i babcia będzie naj. Oooo tego bym nie zniosła

Tak się cieszę bo jutro jedziemy do mojej siostry Adam w końcu wyzdrowiał więc wybieramy się z prezentami

pozdrawiamy:c mok:
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 19:43   #1551
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

kasiapop, kochana bardzooo Wam współczuje! Wyobrażam sobie jak musieliście być przerażeni całą tą sytuacją. Szczęście w nieszczęściu, że to się tak skończyło, a nie inaczej

A z przyjemniejszych rzeczy, dowiedziałam się dziś, że moja przyjaciółka zostanie mamą! Bardzo mnie to ucieszyło, już mam wizję wspólnych spacerów, wycieczek z dziećmi itp.


---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Coraz częściej widzę jak nas konkurencja podczytuje, my jej niestety podczytywać nie możemy
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2012-01-06 o 19:47
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 20:48   #1552
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej dziewuszki

kasiapop
O La La

Jeżeli chodzi o zakazy, to nasza pod tym względem grzeczna Jak tylko z powagą i podniesionym tonem powiemy "oj!" to mała prawie zaczyna płakać i przestaje robić daną rzecz - boi się tego "oj". Słowo "NIE" nie zawsze działa, ale "oj" się sprawdza

Tak w ogóle to ma coś od kilku dni problem z kupkami tzn. chyba robi ich zbyt dużo. Dziś np. 6 - każda inna...rzadka, gęsta (przepraszam za szczegóły). Nie płacze, nic jej nie boli, pokarmu nie zmieniłam...Nie wiem, może to być z braku higieny? Bo chyba powinniśmy myć jej częściej rączki, przecież sporo raczkuje po panelach, płytkach, a my tak chyba tylko 2 razy w ciągu dnia jej te ręce umyjemy. Może, źle myję butelki, ustniki...? Mam nadzieję, że to nie jest objaw jakiejś choroby...

Jutro mamy imprezkę roczkową - chata posprzątana, jedzonko gotowe, pokój przystrojony. Wczoraj do 24.00 wycinałam litery, aby stworzyły napis "ROCZEK ROZALKI / STO LAT". Powiesiłam w salonie między oknami, do tego balony, serpentyny, ehh, fajnie wygląda...dobra, już się nie chwalę
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 07:56   #1553
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Magdalenka ja tez robię dekoracje, właśnie dziś jadę wszystko kupić. Napis zrobię z kolorowego papieru samoprzylepnego, powieszenie na zasłonę na okno w salonie. Mam tez wstępny zarys tortu: Biszkopt przełożony masa smietankowa i albo zrobię w kształcie cyfry 1 i ozdobie lukrem fondant, barwnikiem spożywczym namaluje drogę, z zabarwionej masy zielona trawę i kupiłam 3 gumowe auta z serii cars i niby bedą jechać po tej drodze, a jak uznam ze to za trudne to zwykły prostokatny biszkopt i tak samo, droga, trawa, auta itp. Na pewno lukier plastyczny wykorzystam bo już dla Hani robiłam tort lalke i wyszedł cudowny!!!

Stalowamagnolia ja tez nie kumam, zaraz cały ten ich klub tu się przensiesie. Może makeupistka czyta i w końcu odda mi ubranka......
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 12:08   #1554
jaasia88
Raczkowanie
 
Avatar jaasia88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: O-ca Wrocław
Wiadomości: 228
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej dziewczyny!
kasiapop biedny Aluś ale mieliście święta
O La La oby Ci się udało z pracą, ja się w końcu oderwałam od domowych obowiązków i jest naprawdę super

u nas zakazy nic nie dają, Karol robi co chce a jak coś mu zabronię albo zabiorę to jest histeria mały pędrak nauczył się szczypać, gryźć i wymachiwać łapkami :/ skąd On to wziął jak my mu takich rzeczy nie pokazujemy

fajne macie pomysły na roczek mam nadzieję że za rok zrobimy mu taką odlotową imprezę

Magda-lenka a może to na ząbki? przyczyn może być wiele, wydaje mi się że lepiej więcej kupek niż by ich miało nie być zbyt długo skoro nic ją nie boli i nie płacze to chyba nie ma się czym przejmować, a 6 kupek różnej konsystencji to na pewno nie rozwolnienie

Lolkowi chyba znów idą zęby, kurcze kiedy to się skończy znajomej synek jest 3 m-ce starszy i ma już WSZYSTKIE ząbki problem na dłuższy czas z głowy
__________________
KAROLU
jaasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 12:14   #1555
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej
dziękuje dziewczyny że jesteście

My to chyba jeszcze troszke i wybierzemy się na spacer to I. może pośpi,a w dalszych planach -oczywiście zakupy-jak co tydzień

jejciu ja to już nie wiem co mam robić-Mój I. jak tż wraca z pracy to odrazu pcha sie do niego na ręce,jak podchodze zeby Go wziąść-nie da rady,wtulony w tatę, a później wogole nie chce do taty tylko cały czas ja! Dziewczyny nie moge pójśc normalnie do kibla,bo dziecko mi się tłucze w drzwi,nie mogę normalnie pójść sie umyć,bo I. się tłucze i krzyczy-zrobienie obiadu graniczy z cudem...nie mowiąc już tez o tym że nie wolno mi podejśc mi do komputera...I. podchodzi i wyłacza!

Życzę miłego weekendu-bo ja to pewnie do poniedziałku
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 14:18   #1556
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Elo.

Moj Tomek jak widzi odkurzacz to sie cieszy i wyciaga do niego raczki, natomiast jak zobaczy ze sie do niego zbliza, to sie boi.... nie wiem dlaczego....

Odnosnie zakazow - u nas jest to samo. Jak mowi sie mu, ze nie wolno, to specjalnie cos robi i sie cieszy, a jak widzi ze ktos sie zbliza do niego to ucieka. Moze za jakos czas nasze dzieciaki zalapia o co chodzi.

Maly zasnal, wiec zmykam zrobic spagetti z tunczykiem, pesto i parmezanem.

Milego weekendu.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 14:24   #1557
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
zmykam zrobic spagetti z tunczykiem, .
Mniaam ja też któregoś dnia zrobiłam,ale tylko samo spagetti z tuńczykiem i sosem do tego,było pyszne...ja to uwielbiaam tuńczyka,moge Go jeść tonami

W takim razie zyczę Wam smacznego
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 16:01   #1558
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

hej dziewczynki
ja na szybko, bo młody sam się bawi- nauczył sie dzis sam stać- wstaje i sam sobie brawo bije!
spryciarz jeden
wczoraj po wielkich bólach wyszedł ząbek- górna lewa dwójka dostał czopek z paracetamolem na noc- spał jak zabity.
Stalowa- ty chyba pisałaś, że Marcel buszuje w nocy?
u nas ostatnie ze 3 tygodnie byly takie.
Miałam się już was pytać o co może chodzić, bo wierci się w nocy niesamowicie, czasem wstanie w łóżeczku (4-5 razy w nocy) siada, kopie w szczebelki, kula się na boki, gada sam do siebie....a jak się go położy, to śpi- i znów za jakiś czas to samo, tak jakby on wariował cały czas przez sen
wydaje mi się, ze to od zębów- jak dostał czopek na noc to pięknie spał...oj muszę lecieć, wpadnę jeszcze to odpiszę reszcie
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 20:01   #1559
katz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 96
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Kasiapop - ale historia!!
O La la

Natala jutro obchodzi roczek ale imprezę robiliśmy wczoraj. Dobrze wyszło bo nie zostało nic jedzenia (było akurat w sam raz)

Menu: rosół + karkówka z pieca do tego 2 surówki i ziemniaki., 2 ciasta, 2 sałatki, wędliny, mozzarella z pomidorami, grzanki czosnkowe i oczywiście tort. Dodam, że było 11 dorosłych i dwoje dzieci.

Natalce wyszedł 3 ząbek ale myślałam, że wyjdzie wcześniej górna jedynka a tu niespodzianka i wyszła dwójka
katz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 20:19   #1560
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
Mniaam ja też któregoś dnia zrobiłam,ale tylko samo spagetti z tuńczykiem i sosem do tego,było pyszne...ja to uwielbiaam tuńczyka,moge Go jeść tonami

W takim razie zyczę Wam smacznego
Ja tez uwielbiam tunczyka
Jedzonko bylo pyyyszne.

Katz wszystkiego, wszystkiego najwspanialszego dla Natalki
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.