Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-27, 12:27   #1
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332

Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d


Witam!

Jak pewnie zasugerował Was tytuł wątku nie będzie tutaj o diecie. Tylko przeczytałam zaskakującą dla mnie rzecz na stronie dotyczącej diety 3d. Oto cytat:

"Stosowanie samych ćwiczeń (siłownia, bieganie, pływanie) NIE DZIAŁA! - skuteczne ćwiczenia to takie, które wykonuje się w połączeniu z dietą. Ćwiczenia bez diety powodują przyrost mięśni bez spalania tłuszczu, które razem ważą więcej niż sam tłuszcz. W konsekwencji będziesz ważyła więcej, a tłuszcz nie zniknie. "

Tak.. Co o tym myśleć? Czy to prawda? Przecież poprzez ćwiczenia ( według mnie) człowiek spala tłuszcz. Czy to kolejne pranie mózgu ludzi, którzy chcą na nas zarobić, żeby zakupić ich " dietę cud"?

Proszę o wypowiedz doświadczonego instruktora fitness albo kogoś kto się na tym naprawdę zna.

Z Niecierpliwością czekam na odpowiedź.
__________________
Licencjonowany Kosmetolog

Edytowane przez Wodesia
Czas edycji: 2010-08-27 o 12:28
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:43   #2
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Cytat:
Napisane przez Wodesia Pokaż wiadomość
Witam!

Jak pewnie zasugerował Was tytuł wątku nie będzie tutaj o diecie. Tylko przeczytałam zaskakującą dla mnie rzecz na stronie dotyczącej diety 3d. Oto cytat:

"Stosowanie samych ćwiczeń (siłownia, bieganie, pływanie) NIE DZIAŁA! - skuteczne ćwiczenia to takie, które wykonuje się w połączeniu z dietą. Ćwiczenia bez diety powodują przyrost mięśni bez spalania tłuszczu, które razem ważą więcej niż sam tłuszcz. W konsekwencji będziesz ważyła więcej, a tłuszcz nie zniknie. "

Tak.. Co o tym myśleć? Czy to prawda? Przecież poprzez ćwiczenia ( według mnie) człowiek spala tłuszcz. Czy to kolejne pranie mózgu ludzi, którzy chcą na nas zarobić, żeby zakupić ich " dietę cud"?

Proszę o wypowiedz doświadczonego instruktora fitness albo kogoś kto się na tym naprawdę zna.

Z Niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Nie jestem doświadczonym instruktorem fitness, ani nie wiem czy się na tym naprawdę znam, ale wiem że to nie do końca prawda.
To czy zbudujesz mięśnie czy spalisz tłuszcz zależy głównie od bilansu kalorycznego i zawartości BTW w diecie. Jeżeli będziesz dostarczać 3x więcej kalorii niż potrzebujesz pijąc colę, to choćbyś się zakatowała wszystkimi możliwymi ćwiczeniami żaden mięsień nie urośnie. Wręcz przeciwnie - spalą się, bo organizm musi skądś pobierać m. in. białko.

Zakładając że dieta jest zbilansowana mięśnie możesz zbudować tylko ćwicząc siłowo i dostarczając więcej kcal z pełnowartościowych posiłków niż potrzebujesz. Jeżeli dostarczasz tych kalorii mniej - wtedy palisz i tłuszcz i częściowo mięśnie. Cała sztuka polega na tym by zminimalizować utratę mięśni.

Bieganie i pływanie to ćwiczenia aerobowe, które niezależnie od diety nie powodują przyrostu tkanki mięśniowej.

To tak w skrócie.
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 21:13   #3
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Dziękuję za odpowiedź, Proszę jeszcze kogoś o opinię...
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 10:10   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Nie wszystkie cwiczenia buduja miesnie
Do budowania miesni potrzebne sa:
- odpowiednio silny bodziec i odpowiedz hormonalna organizmu
- regeneracja
- dostarczenie odpowiednich skladnikow odzywczych w odpowiedniej ilosci

Jesli ktos zostatnie przy dotychczasowej diecie a zacznie cwiczyc, to bedzie spalac wiecej

Owszem taka sama objetosc miesni wazy wiecej niz tluszcz ale to oznacza, ze nawet jesli bedziemy wazyc tyle samo a spalimy tluszcz i w to miejsce zbudujemy miesnie, to bedziemy wygladac znacznie szczuplej.

Kilogram tkanki tluszczowej potrzebuje na dobe ok 3 kcal, zeby funkcjonowac, kilogram miesni potrzebuje ok 60 kcal, przez sam fakt istnienia. Zdecydowanei bardziej oplaca sie miec wiecej miesni

Oczywiscie dieta jest podstawa sukcesu w ksztaltowaniu sylwetki, to jakies 60-70% sukcesu, ale nawet jesli uznamy, ze same cwiczenia to tylko 20-30% to nie znaczy, ze nie dzialaja wcale. Oczywiscie dzialaja znacznie lepiej w polaczeniu z prawidlowa dieta
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:48   #5
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Odgrzebuję temat, bo mam pytanie odnośnie diety 3d i ćwiczeń Nie mogę się uporać ze swoim ciałem i chciałabym zastosować jakąś dietę - jestem z tych, co sami sobie nie poradzą ze skomponowaniem menu. Koleżanka mamy zachwalała jej ostatnio tę dietę i chciałabym spróbować. Na razie jeżdżę na rowerku stacjonarnym, ale chciałabym kupić skakankę z licznikiem i jeszcze na niej ćwiczyć. Myślicie, że takie ćwiczenia (codziennie, na zmianę, przynajmniej po 20-30 minut) i dieta 3d są w stanie pomóc mi zgubić parę kg? Wysłałam jedno pytanie do tej diety i dostałam przykładowe menu, może ktoś rzucić okiem? Mnie się wydaje, że jest to realne, żeby przyprawy wspomagały spalanie kalorii, tylko chciałabym dobrać do tego dobre ćwiczenia. Co polecacie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzień 1.jpg (76,6 KB, 99 załadowań)
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 12:35   #6
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Właśnie szukałam jakiś informacji o diecie 3D i na całym Wizażu nic nie ma, a tu nawet menu do diety znalazłam, no proszę... Też mi znajoma o niej opowiadała, że schudła na niej 3 kg, ale ona stosowała ją krótko. ja bym chciała nieco więcej zrzucić i też zastanawiam się, czy taka dieta i ruch mi to ułatwią? Ja chyba zacznę trening Chodakowskiej, bo koleżanka mi płytę pozyczyła. A Ty już zaczęłaś odchudzanie z tą dietą?
Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:08   #7
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Nie, jeszcze nie zaczęłam, bo mam ostatnio szalony czas i nie w głowie mi dieta Ale chyba zacznę od nowego miesiąca, tzn. jeszcze nie od piątku, ale już wkrótce A Ty też chcesz zacząć? Może wystartujemy razem i się przeniesiemy na wątek o wspólnym odchudzaniu? Co do diety 3D to mnie się wydaje, że stosując ją (a ona bazuje na tym, że odpowiednio dobrane przyprawy wspomagają spalanie tłuszczu) i włączając ruch w życie, można liczyć na niezłe efekty. Tylko najgorzej oczywiście zacząć :P
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 09:33   #8
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

Matko, ja to się zbieram, jak sójka za morze Jeszcze nie zaczęłam, nawet nie zamówiłam Ale zamówię, o mnie się ta dieta 3D podoba i czytałam różne pozytywne opinie, poza tym nie słyszałam, zeby ktoś miał potem efekt jojo, w sumie się nie dziwę patrząc na menu. A Tobie jak idzie?
Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 08:27   #9
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Ćwiczenia nie działają. Omamy diety 3d

odświeżam wątek macie jakieś efekty?
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.