Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 22:40   #3211
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dla dziewczyn, które szukają w miarę tanich staników stacjonarnie - w Cubusie kupiłam 65D za 40 zł a w Reserved Esotiq 65F też za 40 zł. W Reserved widziałam miseczki do G bodajże. W KapphAl też można szukac mniej standardowej rozmiarówki.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 00:13   #3212
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blairinne Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Moje wymiary to 72 cm ciasno pod biustem oraz 89 w obwodzie piersi.
Według kalkulatora mam rozmiar 65 E, dotychczas nosiłam źle dobrane 70C czy inne podobne, jednak gdy zainteresowałam się "tematem" najbardziej dopasowanym stanikiem był 65D z firmy Gaia, który jednak obecnie ma zdecydowanie za małą miseczkę dla mnie. Czy myślicie, że wobec tego mogę kupić "w ciemno" przez internet coś w rozmiarze 65E? W konsternację wprawia mnie np rozmiarówka podana na stronie firmy Gaia-wtedy wychodzi mi rozmiar 70B i głupieję.
Z góry dziękuję za pomoc.
Tylko, jeśli masz zamiar kupić ten sam model tej samej firmy.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 05:53   #3213
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja również mam ten model i nosi się wyśmienicie. Uważaj tylko na rozmiarówkę, bo jest bardzo zaniżona. Standardowo noszę 65d a z tego modelu musiałam wziąć 70c bo w obwodzie 65 nie mogłabym oddychać .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:47   #3214
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobne wymiary, do niedawna takie same
Ze ścisłych próbuj 65C/D i z luźniejszych obwodowo 60D/DD. Dużo zależy od modelu i samej rozmiarówki. U Ewy próbuj 65C/B. Mam tylko jeden jej model w rozmiarze 65B (miękki) , ale on wypada na niektórych biustach dużomiskowy. W zależności jak jesteś ściśliwa, może się okazać, że u Ewy lepsza będzie 70-tka
Dziękuję za odpowiedź W takim razie spróbuję te 65C, najwyżej wymienię jeżeli nie będzie pasować.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:10   #3215
blairinne
Raczkowanie
 
Avatar blairinne
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Krk/Śląsk
Wiadomości: 321
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tylko, jeśli masz zamiar kupić ten sam model tej samej firmy.
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
There is nothing to fear but fear itself
blairinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 11:27   #3216
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Mam pytanie do dziewczyn zamawiających z firmy Comexim
Czy denerwowanie klienta przesyłaniem niepełnego zamówienia (zamówiłam 2 staniki, dostałam 1), po 2 tygodniach od złożenia zamówienia i to jeszcze bez paragonu to normalna procedura tejże firmy? Czy tylko ja mam takiego pecha? I jak jest ze zwrotem?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 12:09   #3217
19lipiec
Przyczajenie
 
Avatar 19lipiec
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć wszystkim.

Dziewczyny, ja też mam cały czas problem ze stanikami. Aż postanowiłam zarejestrować się, żeby w końcu mieć normalny stanik!
Piersi mam malutkie i to jest mój straszny kompleks.
Pomierzyłam się, tak jak było napisane w pierwszym poście:

Pod biustem 76cm
Obwód w klatce piersiowej 87cm

Cały czas kupuję push upy, ale to i tak nic mi nie daje, bo zazwyczaj stanik ma za dużo w obwodzie, w ogóle się nie trzyma, miseczka nie dopasowana i to wychodzi zawsze tak, że stanik mi się zsuwa a miseczki odstają, że spokojnie można tak wsadzić dłoń - masakra!
Bardzo proszę Was o pomoc, w końcu chcę się czuć komfortowo bez częstego poprawiania stanika, żeby był na swoim miejscu!

A jak jest już dobrze dobrany to można jakiś push up? Właśnie? jak dobiera się dobrze stanik z push upem? Niestety mam taki kompleks, że bez push upa bym chyba z domu nie wyszła.... niestety.

I moje ostatnie pytanie i zmora, bo niedługo idę na wesele i niestety - o zmoro! co mnie podkusiło? Kupiłam sobie kieckę (dołączam zdjęcie), w takim fasonie, że będę miała niezły problem ze stanikiem. Jak widać na zdjęciu - mój źle dobrany stanik, któremu po prostu odpięłam ramiączka, w momencie nałożenia kiecki zjechał prawie na brzuch. super!
Jaki stanik nadaje się do takich kiecek? Czytałam coś o tych silikonowych, ale podobno odklejają się pod wpływem potu, albo to źle się trzymają, jak cycki są za małe - czyli u mnie by się nie trzymały.
Jaki stanik jest najlepszy w takich warunkach? Nie chciałabym po prostu doczepiać silikonowych ramiączek, bo jakoś według mnie są mało eleganckie i psują cały efekt...
BARDZO BARDZO proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7225000.jpg (63,9 KB, 119 załadowań)
__________________
19lipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 12:29   #3218
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez 19lipiec Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

Dziewczyny, ja też mam cały czas problem ze stanikami. Aż postanowiłam zarejestrować się, żeby w końcu mieć normalny stanik!
Piersi mam malutkie i to jest mój straszny kompleks.
Pomierzyłam się, tak jak było napisane w pierwszym poście:

Pod biustem 76cm
Obwód w klatce piersiowej 87cm

Cały czas kupuję push upy, ale to i tak nic mi nie daje, bo zazwyczaj stanik ma za dużo w obwodzie, w ogóle się nie trzyma, miseczka nie dopasowana i to wychodzi zawsze tak, że stanik mi się zsuwa a miseczki odstają, że spokojnie można tak wsadzić dłoń - masakra!
Bardzo proszę Was o pomoc, w końcu chcę się czuć komfortowo bez częstego poprawiania stanika, żeby był na swoim miejscu!

A jak jest już dobrze dobrany to można jakiś push up? Właśnie? jak dobiera się dobrze stanik z push upem? Niestety mam taki kompleks, że bez push upa bym chyba z domu nie wyszła.... niestety.

I moje ostatnie pytanie i zmora, bo niedługo idę na wesele i niestety - o zmoro! co mnie podkusiło? Kupiłam sobie kieckę (dołączam zdjęcie), w takim fasonie, że będę miała niezły problem ze stanikiem. Jak widać na zdjęciu - mój źle dobrany stanik, któremu po prostu odpięłam ramiączka, w momencie nałożenia kiecki zjechał prawie na brzuch. super!
Jaki stanik nadaje się do takich kiecek? Czytałam coś o tych silikonowych, ale podobno odklejają się pod wpływem potu, albo to źle się trzymają, jak cycki są za małe - czyli u mnie by się nie trzymały.
Jaki stanik jest najlepszy w takich warunkach? Nie chciałabym po prostu doczepiać silikonowych ramiączek, bo jakoś według mnie są mało eleganckie i psują cały efekt...
BARDZO BARDZO proszę o pomoc!
twój rozmiar wyjściowy z brytyjczyków to 70c, no ale trzeba pomierzyć, żeby znaleźć ten idelany nie ma rady.
fajna sukienusia . Do niej musisz kupić straplessa albo bardotkę, ewentualnie coś z odpinanymi ramiączkami i przypiąć ramiączka silikonowe.
Co do push-upów to nawet dobrze dobrany robi krzywdę biustowi, dobiera się tak samo ewentualnie zwiększając rozmiar miski, bo miejsce w misce zajmuje gąbka. push-upy lepiej zostawić na specjalne okazje, na co dzień lepiej kupić coś usztywnianego jak boisz się zupełnie miękkich staników . Jeśli już musisz nosić te push upy to wybieraj takie z wypełnieniem na dole miski, które nie zajmajują miejsca w misce. O takich całych wygąbkowanych z bazarku lepiej zapomnieć, bo robisz tylko krzywdę biustowi. takie pusiapki spłaszczają biust, rozsmarowują go po klatce czego efektem piersi wydają się o wiele mniejsze niż są w rzeczywistości. Jeżeli dobierzesz dobry stanik z odpowiednią fiszbiną, która zbierze i przytrzyma twój biust zobaczysz, że jest go całkiem sporo Każda małobiuściasta (ja również) miała ten sam problem co ty przy uświadomieniu, ważne to dać sobie szanse i nie zniechęcać się na początku. Ja teraz noszę zupełnie miękkie staniki i powiem ci że mój biust wygląda na większy niż w push-upie.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:46   #3219
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

19lipiec - zgadzam się z Nicko, po pierwsze wcale nie masz malutkiego biustu, pod drugie, push-upy wcale nie powiększają biustu - one go wypychają do góry, spłaszczając a gąbka w dole miseczki ma maskować to spłaszczenie. Efekt jest taki, że biust ma dziwny kształt, a codzienne spłaszczanie piersi raczej im dobrze nie robi. Poza tym lubią się zsuwać, bo gąbka wypycha piersi z miseczek. Jeśli chciałabyś podkreślić i powiększyć optycznie biust to lepsze będa staniki zbierajace, podnoszące i formujące biust, czyli praktycznie większość z tych firm, o których mówimy. Do dekoltów te staniki też sa dobre - modele plunge i half-cup, robią takie wystające kragłości.

Do sukienki będzie dobry biustonosz bez ramiączek albo gorsecik.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:04   #3220
madzialena_1989
Raczkowanie
 
Avatar madzialena_1989
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 92
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

A ja mam najgorszy rozmiar, jaki można sobie wyobrazić. 60H lub 60I, generalnie masakra. Wszystko za duże pod biustem. Nie wiem co zrobię, gdy będę brała ślub, bo o staniku typu bardotka czy balkonetka mogę tylko pomarzyć...
__________________
21.06.2014
madzialena_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:20   #3221
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez madzialena_1989 Pokaż wiadomość
A ja mam najgorszy rozmiar, jaki można sobie wyobrazić. 60H lub 60I, generalnie masakra. Wszystko za duże pod biustem. Nie wiem co zrobię, gdy będę brała ślub, bo o staniku typu bardotka czy balkonetka mogę tylko pomarzyć...
no chyba żartujesz
effuniaki, comexim mają ścisłe obwody, Ewa wprowadziła chyba wyjatkowo 55 do swojej oferty.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 13:52   #3222
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny nie ma złego biustu - jest tylko zły stanik Effuniaki mogę polecić z czystym sumieniem a noszę 70E z effuniaka, a że masz 60 pod biustem to tylko się cieszyć u mnie niewykonalne, no chyba żebym nie jadła przez 2 tygodnie
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:52   #3223
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez madzialena_1989 Pokaż wiadomość
A ja mam najgorszy rozmiar, jaki można sobie wyobrazić. 60H lub 60I, generalnie masakra. Wszystko za duże pod biustem. Nie wiem co zrobię, gdy będę brała ślub, bo o staniku typu bardotka czy balkonetka mogę tylko pomarzyć...
łączę się w bólu, ja jestem pomiędzy 60GG a 60H te pierwsze za małe miski, drugie za duże do tego asymetria... + wysokie miski, wrzynające się pod pachą
co z tego, że effuniaki robią 60 jak tylko na zamówienie, bez możliwości zwrotu...
odwiedziłam 3 sklepy stacjonarne, naprzymierzałam się masę staników i nic mi nie pasuje

masz jakiś dobrze dobrany biustonosz? i możesz coś polecić? generalnie z obwodami jest masakra

Edytowane przez 201606210931
Czas edycji: 2012-07-26 o 14:57
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 21:36   #3224
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez 19lipiec Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

Dziewczyny, ja też mam cały czas problem ze stanikami. Aż postanowiłam zarejestrować się, żeby w końcu mieć normalny stanik!
Piersi mam malutkie i to jest mój straszny kompleks.
Pomierzyłam się, tak jak było napisane w pierwszym poście:

Pod biustem 76cm
Obwód w klatce piersiowej 87cm

Cały czas kupuję push upy, ale to i tak nic mi nie daje, bo zazwyczaj stanik ma za dużo w obwodzie, w ogóle się nie trzyma, miseczka nie dopasowana i to wychodzi zawsze tak, że stanik mi się zsuwa a miseczki odstają, że spokojnie można tak wsadzić dłoń - masakra!
Bardzo proszę Was o pomoc, w końcu chcę się czuć komfortowo bez częstego poprawiania stanika, żeby był na swoim miejscu!

A jak jest już dobrze dobrany to można jakiś push up? Właśnie? jak dobiera się dobrze stanik z push upem? Niestety mam taki kompleks, że bez push upa bym chyba z domu nie wyszła.... niestety.

I moje ostatnie pytanie i zmora, bo niedługo idę na wesele i niestety - o zmoro! co mnie podkusiło? Kupiłam sobie kieckę (dołączam zdjęcie), w takim fasonie, że będę miała niezły problem ze stanikiem. Jak widać na zdjęciu - mój źle dobrany stanik, któremu po prostu odpięłam ramiączka, w momencie nałożenia kiecki zjechał prawie na brzuch. super!
Jaki stanik nadaje się do takich kiecek? Czytałam coś o tych silikonowych, ale podobno odklejają się pod wpływem potu, albo to źle się trzymają, jak cycki są za małe - czyli u mnie by się nie trzymały.
Jaki stanik jest najlepszy w takich warunkach? Nie chciałabym po prostu doczepiać silikonowych ramiączek, bo jakoś według mnie są mało eleganckie i psują cały efekt...
BARDZO BARDZO proszę o pomoc!
bez ramiączek strapless

co do pusiapków to zgadzam się z ww. opiniami. każde piersi mogą ładnie wyglądać w dobrze dobranym staniku spróbuj może z modelami: Gossard Lace, Comeximy z obniżonymi miskami, ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ Jeśli chodzi o kroje to plunge i half cup, możesz z effuniaków zobaczyć CH, jeśli fiszbiny nie będą za wąskie.
i przymierz, jeśli masz możliwość stacjonarnie, POD BLUZKĘ dobrze dobrany push up i dobrze dobrany nie push up - zobaczysz, że właściwie nie będzie różnicy

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
łączę się w bólu, ja jestem pomiędzy 60GG a 60H te pierwsze za małe miski, drugie za duże do tego asymetria... + wysokie miski, wrzynające się pod pachą
co z tego, że effuniaki robią 60 jak tylko na zamówienie, bez możliwości zwrotu...
odwiedziłam 3 sklepy stacjonarne, naprzymierzałam się masę staników i nic mi nie pasuje

masz jakiś dobrze dobrany biustonosz? i możesz coś polecić? generalnie z obwodami jest masakra
pamietasz co mierzyłaś dokładnie, pewnie nie bardzo?
a jak effuniaki 65? np. karmelki - są ścisłe.
ile masz cm pod biustem?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 22:29   #3225
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość

pamietasz co mierzyłaś dokładnie, pewnie nie bardzo?
a jak effuniaki 65? np. karmelki - są ścisłe.
ile masz cm pod biustem?
66 pod biustem
co mierzyłam z effuniaków? Lilię tylko nie PL a ten drugi krój już nie pamiętam jak się nazywa. I tu już nawet nie chodzi o obwód ale przepaść między rozmiarami misek 65GG za mały 65H za duży...
mam mlecznego straplessa 65GG z początku nie mogłam się dopiąć na 5 haftkę, z czasem się rozciągnął i zapinam się na 3.
I sama nie wiem już co lepsze, buły czy fruwające, odstające miski, bo ideału nie znalazłam chociaż nie! mam Deco w dobrym rozmiarze tylko co z tego jak po godzinie wylewam się przodem
do tego mam Masquerade Delphi 60GG, ale mostek odstaje - w trakcie noszenia miski też odstają przez ten odstający mostek. Mam Masquerade Rhea ale efekt ten sam
mierzyłam Cleo Sasha w rozmiarze 60GG (chyba-już nie pamiętam) nie wiem czy była źle uszyta, w każdym razie efekt był dziwny

ojj namierzyłam się sporo już większości nie pamiętam

Edytowane przez 201606210931
Czas edycji: 2012-07-26 o 22:33
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 22:36   #3226
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć dziewczyny

Jestem tak ''na pół uświadomiona'' w kwestii dobierania właściwego rozmiaru stanika, jednak nie czuję, że to strzał w dziesiątkę.

Moje wymiary:
obwód pod biustem mierzony ciasno na wydechu: 69 cm

obwód biustu mierzony na wysokości sutków, bez stanika, zupełnie luźno: 88,5 cm

Mam 23 lata, nie rodziłam, a co za tym idzie nie karmiłam, jednak dość mocno chudłam i tyłam, więc biust jest straaaasznie mało jędrny
Jestem szczupła i niska, więc nie chcę powiększać optycznie biustu, nie lubię push up'ów oraz efektu takich zbliżonych do siebie bułek i takiego charakterystycznego rowka między piersiami. Chciałabym żeby piersi były od siebie oddzielone, wtedy wydają mi się mniejsze Czy możecie mi polecić rodzaj stanika, dzięki któremu mogę taki efekt osiągnąć?

według kalkulatora wyszło mi 65 DD. I teraz mam pytanie: jak ma się miska DD do tej E? Przyznaje, że z racji sporej różnicy w rozmiarze biustu na przestrzeni ostatnich kilku lat, nosiłam staniki od d do h, ale jak do tej pory nigdy nie miałam dd. Obecnie kupuję 65e, jednak mam wrażenie, iż miseczka jest trochę przymała, a w niektórych biustonoszach- obwód za duży. Preferuję staniki lekko usztywniane

Staniki, które obecnie mam pod ręką i które najczęściej noszę:

65e z wonderbra (wydaje mi się, że miseczka jest troszkę za mała)
65e, 65f, 70e z esotiq (szczerze mówiąc najlepiej czuję się w tym 65f, co nijak ma się do rozmiaru obliczonego przez kalkulator)
70d z etam (wiem, wiem- za duży obwód, kupiłam go do noszenia 'po domu', miękki)
65h ewa bien (to jeszcze za starych czasów rozmiarowych, miska oczywiście za duża, ostatnio ubrałam go po domu i to jedyny stanik, z którego mój biust nie wyłazi górą po kilku ruchach ciała)
70e z alles (silikonowy tył, który dość mocno zwęziłam, więc wychodzi jak 65)
65e z la senza (wydaje mi się, że miska jest mała)

Mój główny problem i niemalże obsesja to ciągłe poprawianie stanika, niezależnie od tego , w jakim jest rozmiarze. Zaraz po założeniu stanika biust wygląda perfekcyjnie, ale po kilku krokach, ruchach, pochyleniu się, piersi wyłażą górą i tworzy się efekt bułek Doprowadza mnie to do szału, jak idę, to muszę mieć przynajmniej jedną rękę wolną, żeby mniej więcej co 5 minut wciskać piersi do miseczek

Co robię nie tak? bardzo proszę o rady
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 08:16   #3227
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Mnie sie ostatnio w atlantic udalo kupic niedrogo stanik w moim rozmiarze Jednak nigdzie nie ma stanikow do karmienia z obwodem 60 lub 65, wszedzie zaczynaja sie od 70
są, np tutaj : http://www.melissa.com.pl/PL/kolekcj...e-do-karmienia - tylko mają swoją rozmiarówkę
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 17:54   #3228
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jestem tak ''na pół uświadomiona'' w kwestii dobierania właściwego rozmiaru stanika, jednak nie czuję, że to strzał w dziesiątkę.

Moje wymiary:
obwód pod biustem mierzony ciasno na wydechu: 69 cm

obwód biustu mierzony na wysokości sutków, bez stanika, zupełnie luźno: 88,5 cm

Mam 23 lata, nie rodziłam, a co za tym idzie nie karmiłam, jednak dość mocno chudłam i tyłam, więc biust jest straaaasznie mało jędrny
Jestem szczupła i niska, więc nie chcę powiększać optycznie biustu, nie lubię push up'ów oraz efektu takich zbliżonych do siebie bułek i takiego charakterystycznego rowka między piersiami. Chciałabym żeby piersi były od siebie oddzielone, wtedy wydają mi się mniejsze Czy możecie mi polecić rodzaj stanika, dzięki któremu mogę taki efekt osiągnąć?

według kalkulatora wyszło mi 65 DD. I teraz mam pytanie: jak ma się miska DD do tej E? Przyznaje, że z racji sporej różnicy w rozmiarze biustu na przestrzeni ostatnich kilku lat, nosiłam staniki od d do h, ale jak do tej pory nigdy nie miałam dd. Obecnie kupuję 65e, jednak mam wrażenie, iż miseczka jest trochę przymała, a w niektórych biustonoszach- obwód za duży. Preferuję staniki lekko usztywniane

Staniki, które obecnie mam pod ręką i które najczęściej noszę:

65e z wonderbra (wydaje mi się, że miseczka jest troszkę za mała)
65e, 65f, 70e z esotiq (szczerze mówiąc najlepiej czuję się w tym 65f, co nijak ma się do rozmiaru obliczonego przez kalkulator)
70d z etam (wiem, wiem- za duży obwód, kupiłam go do noszenia 'po domu', miękki)
65h ewa bien (to jeszcze za starych czasów rozmiarowych, miska oczywiście za duża, ostatnio ubrałam go po domu i to jedyny stanik, z którego mój biust nie wyłazi górą po kilku ruchach ciała)
70e z alles (silikonowy tył, który dość mocno zwęziłam, więc wychodzi jak 65)
65e z la senza (wydaje mi się, że miska jest mała)

Mój główny problem i niemalże obsesja to ciągłe poprawianie stanika, niezależnie od tego , w jakim jest rozmiarze. Zaraz po założeniu stanika biust wygląda perfekcyjnie, ale po kilku krokach, ruchach, pochyleniu się, piersi wyłażą górą i tworzy się efekt bułek Doprowadza mnie to do szału, jak idę, to muszę mieć przynajmniej jedną rękę wolną, żeby mniej więcej co 5 minut wciskać piersi do miseczek

Co robię nie tak? bardzo proszę o rady
Hm, chyba powinno się mierzyć obwód w biuście w miękkim staniku.

Pewnie masz za małe miski, skoro piersi tak wyskakują. Ewentualnie biustonosze moge być za bardzo wycięte.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 21:02   #3229
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jestem tak ''na pół uświadomiona'' w kwestii dobierania właściwego rozmiaru stanika, jednak nie czuję, że to strzał w dziesiątkę.

Moje wymiary:
obwód pod biustem mierzony ciasno na wydechu: 69 cm

obwód biustu mierzony na wysokości sutków, bez stanika, zupełnie luźno: 88,5 cm

Mam 23 lata, nie rodziłam, a co za tym idzie nie karmiłam, jednak dość mocno chudłam i tyłam, więc biust jest straaaasznie mało jędrny
Jestem szczupła i niska, więc nie chcę powiększać optycznie biustu, nie lubię push up'ów oraz efektu takich zbliżonych do siebie bułek i takiego charakterystycznego rowka między piersiami. Chciałabym żeby piersi były od siebie oddzielone, wtedy wydają mi się mniejsze Czy możecie mi polecić rodzaj stanika, dzięki któremu mogę taki efekt osiągnąć?

Preferuję staniki lekko usztywniane

Co robię nie tak? bardzo proszę o rady
ja polecałabym Ci spróbowanie miękusów Frei (np Arabella, Sophia, Miranda - te mam wypróbowane, ale wybór jest spory) jesli dobierzesz dobrze rozmiar nie bedziesz musiała NIC poprawiać, trzymają świetnie, sa dośc zabudowane, więc nic nie wylatuje, są mega wygodne, oddzielają piersi, nie ma ściśniętych jabłuszek, i jesli odpowiedni dobierzesz rozmiar, nie czujesz, ze w ogóle masz coś na sobie. naprawde polecam
Z jędrnością mam podobny problem, i źle się czuję w usztywnianych (albo jeszcze nie natrafiłam na ten odpowiedni), a miękuski sa idealne.
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 12:48   #3230
ajrisz2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 501
GG do ajrisz2
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam, czy ktos moze mi pomoc. Nigdy nie mialam dobrze dobranego biustonosza. Chcialabym wkoncu kupic jakis w ktorym bede sie czula swietnie i ktorybedzie swietnie lezal.

Pod biustem mi wyszlo 72 cm a w biuscie 76-77 c.

Jaki powinnam kupowac rozmiar biustonosza?

mierzylam na wydechu

P.s jak mierzylam sie tak jak pokazuje Pani Ewa http://www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html to wyszedl mi rozmiar 70 aa. Tak ma byc?

ciasno pod biustem 70, luzno 71 , w biuscie w pozycji pochylonej 80

Znacie jakis dobry sklep Brafitting w Katowicach?
__________________
https://www.facebook.com/ciastoplasto

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!



Edytowane przez ajrisz2
Czas edycji: 2012-07-31 o 12:57
ajrisz2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:17   #3231
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć dziewczyny, dopiero zaczynam zagłębiać się w temat (lepiej późno niż wcale ) i mam wprawdzie w planach wybranie się do brafitterki (nawet odkryłam, że jest jedna w moim mieście), ale nie wiem kiedy będę miała czas, więc na razie chciałam zapytać w jaki mniej więcej rozmiar powinnam celować.
Moje wymiary:
pod biustem (ciasno) - 85 cm
w biuście - 105-106 cm.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2012-08-05 o 17:21
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:54   #3232
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dopiero zaczynam zagłębiać się w temat (lepiej późno niż wcale ) i mam wprawdzie w planach wybranie się do brafitterki (nawet odkryłam, że jest jedna w moim mieście), ale nie wiem kiedy będę miała czas, więc na razie chciałam zapytać w jaki mniej więcej rozmiar powinnam celować.
Moje wymiary:
pod biustem (ciasno) - 85 cm
w biuście - 105-106 cm.
Z tabeli wychodzi 36E lub F, ale musisz sama sprawdzić, co najlepiej pasuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:59   #3233
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Z tabeli wychodzi 36E lub F, ale musisz sama sprawdzić, co najlepiej pasuje.
Czy to 36 = 80 z polskiej rozmiarówki? Bo kupiłam ostatnio jakiś biustonosz 80F i wydawał się dobry. W rozmiarze 80E miseczka była odrobinę za mała (w lewej piersi, którą mam trochę większą). Dobrze mi się też nosi 75, ale mam nadmiar tłuszczyku i na plecach tworzą się nieestetyczne wałki nad i pod zapięciem

Wcześniej kupowałam najczęściej 85 (żeby miseczka była dobra) i na pewno wiecie jak to się po jakimś czasie kończyło
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 18:50   #3234
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy to 36 = 80 z polskiej rozmiarówki? Bo kupiłam ostatnio jakiś biustonosz 80F i wydawał się dobry. W rozmiarze 80E miseczka była odrobinę za mała (w lewej piersi, którą mam trochę większą). Dobrze mi się też nosi 75, ale mam nadmiar tłuszczyku i na plecach tworzą się nieestetyczne wałki nad i pod zapięciem
tak, 36 to odpowiednik polskiego obwodu 80.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 19:52   #3235
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Teoretycznie tak, w praktyce każda firma może co innego rozumieć przez rozmiar 80...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 09:02   #3236
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn zamawiających z firmy Comexim
Czy denerwowanie klienta przesyłaniem niepełnego zamówienia (zamówiłam 2 staniki, dostałam 1), po 2 tygodniach od złożenia zamówienia i to jeszcze bez paragonu to normalna procedura tejże firmy? Czy tylko ja mam takiego pecha? I jak jest ze zwrotem?
Nigdy wcześniej o takim przypadku nie słyszałam, raczej dziewczyny chwalą sobie obsługę sklepu. Sama mam comexima ale z drugiej ręki, ale mam kontakt z Panią Anią i to cud kobieta - napisz do niej maila o swoich zastrzeżeniach i na bank dojdziecie szybko do porozumienia.
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 09:26   #3237
panienka_w_szpileczkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej dziewczyny, jestem tu nowa ale mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona Czasami tylko podczytywałam to forum zanim jak potrzebowałam porad
Wątek jest bardzo rozbudowany i ciężko by mi było się przegrzebać przez wszystkie informacje, więc zacznę od początku.
Mam mały biust, ale mi to nie przeszkadza Mimo to, uważam że nawet małe piersi zasługują na porządny stanik. W związku z tym - czy możecie mi polecić jakieś polskie sklepy z dobrą, ale nie koniecznie drogą bielizną?

Z góry dziękuję za pomoc
panienka_w_szpileczkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 10:11   #3238
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez panienka_w_szpileczkach Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jestem tu nowa ale mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona Czasami tylko podczytywałam to forum zanim jak potrzebowałam porad
Wątek jest bardzo rozbudowany i ciężko by mi było się przegrzebać przez wszystkie informacje, więc zacznę od początku.
Mam mały biust, ale mi to nie przeszkadza Mimo to, uważam że nawet małe piersi zasługują na porządny stanik. W związku z tym - czy możecie mi polecić jakieś polskie sklepy z dobrą, ale nie koniecznie drogą bielizną?

Z góry dziękuję za pomoc
Pierwszy post wątku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:51   #3239
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Stwierdzam, że chyba jestem pomiędzy 80E a 80F - E wydaje się odrobinę za mała (lewa pierś lekko wystaje mi z miseczki, prawa jest dobra), a F z kolei za duża (za dużo luzu mam w prawej miseczce, lewa też nie do końca idealnie leży). Próbowałam z gąbeczką, ale nic nie dało.

Muszę się w końcu wybrać do brafitterki, tylko czasu brak
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:41   #3240
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Mnie sie ostatnio w atlantic udalo kupic niedrogo stanik w moim rozmiarze Jednak nigdzie nie ma stanikow do karmienia z obwodem 60 lub 65, wszedzie zaczynaja sie od 70
Comexim ma karmniki w obwodzie 60. Na stronie są tylko 2 modele, ale mogą przerobić praktycznie każdy z oferty (niestety wtedy nie można już go oddać gdyby rozmiar nie pasował). Ja mam Comexim Chloe-mama i jestem zadowolona.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.