Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-26, 22:52   #1
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248

Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku


Zwracam sie do wszystkich ludzi dobrej woli , przeczytajcie e-mail brata Bartka i pomóżcie w miare mozliwości oddając 1% waszego podatku na jego leczenie. Moderatorów proszę o okazanie serca i wyrozumiałość. Postepy w leczeniu możecie sledzić na stronie Bartka.

góry przepraszam, za długość tej informacji.
>
> Po raz pierwszy w życiu usiadłem do pisania takiego e-mail'a. Naiwnie nie dopuszczałem do siebie myśli, że kogoś z "moich" dotknie cokolwiek tak mocno. Że trzeba będzie się zmierzyć z czymś czego nie widać, czego nie mogliśmy przewidzieć, a co jest śmiertelnie groźne.
>
>19-go stycznia 2007 r. zdiagnozowano u mojego Brata Bartka raka trzustki. Wszystkie badania potwierdzały tę informację. W błyskawicznym tempie, dzięki pomocy wszystkich, do których udało nam się dotrzeć Bartek został zoperowany 1-go lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przez prof. dr hab. med. Tadeusza Popielę. W trakcie (bardzo rozległej) operacji okazało się, że to co we wszystkich badaniach wyglądało jak guzy nowotworowe, to duże węzły chłonne "napakowane" amyloidem.
>
>Amyloidoza lub skrobiawica, to choroba, o której istnieniu nigdy nie słyszeliśmy. Zaatakowała równie podstępnie i mocno jak nowotwór Bartka wątrobę, śledzionę i węzły chłonne, powodując postępujące uszkadzanie i włóknienie organów wewnętrznych.
>
>Obecnie trwają badania nad ustaleniem przyczyn jej wystąpienia u Bartka oraz badania pozostałych organów (najbardziej zagrożone są: serce, kręgosłup, płuca i nerki). Prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby u osoby w tak młodym wieku i w takim stadium jest strasznie małe. A jednak...
>
>Wszystkie środki, którymi dysponujemy jako Rodzina, przeznaczymy na Jego leczenie. Problem mamy jednak z tym, że doświadczenie w zakresie amyloidozy w Polsce jest bardzo małe pomimo tego, że mamy dobrych lekarzy. Nadzieją dla nas jest połączenie diagnostyki i leczenia w Polsce i za granicą (szczególnie w UCL DIVISION OF MEDICINE Royal Free & University College Medical School Centre for Amyloidosis and Acute Phase Proteins). Bartka czeka (wg. wszystkich dotychczasowych diagnoz) - niezależnie od usunięcia chemią przyczyn choroby, powstrzymania i zwalczenia (także chemią) amyloidozy - kilka przeszczepów (wątroba na pewno, szpik najprawdopodobniej). Z racji tego, że okres oczekiwania na transplantację w Polsce jest długi, dawców nie ma zbyt wielu - ze względów czasowych musimy zakładać transplantacje za granicą.
>
>
>Organizacja, na koncie której zbieramy środki na leczenie Bartka to Warszawskie Hospicjum Społeczne.
>Stowarzyszenie to zajmuje się opieką nad osobami głównie chorymi na nowotwory. Dzięki uprzejmości jego Zarządu i mając na względzie ciężar choroby Bartka - założone zostało specjalne subkonto, na którym będą gromadzone środki specjalnie na Jego leczenie, tak aby można było wykorzystać okres trwających rozliczeń Waszych podatków.
>Warszawskie Hospicjum Społeczne jest organizacją pożytku publicznego, więc 1 % Waszego podatku dochodowego przekazywany dla Bartka, umożliwi dokonanie Wam odpisu podatkowego za 2006 rok.
>
>Wiemy, że potrzebujących jest wielu, ale Bartek jest dla nas jeden. Oto dane, które musiałyby znaleźć się w przelewie:
>
>Warszawskie Hospicjum Społeczne
>Pl. Inwalidów 10 m. 73
>01-522 Warszawa
>Nr konta w PKO Bank Polski S.A. 2 Oddział w Warszawie
>30 1020 1026 0000 1302 0116 2304
>
>Tytuł wpłaty: Wpłata 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - na leczenie Bartka Smoczyńskiego
>
>Informacje ogólne o odpisie 1%-owym z płaconego podatku dochodowego znajdziecie na:
>http://www.jedenprocent.pl/
>
>Jeżeli znacie kogoś kto ma wiedzę na temat walki z amyloidozą, choruje na nią, wie co jeszcze moglibyśmy zrobić, z kim się konsultować lub kto może nam pomóc w inny sposób, prześlijcie im - prosimy - adres tej strony. Wiedza immunohistopatologów, internistów, hepatologów, hematologów, onkologów i wszelkich innych osób, które mają jakąś orientację w tym zakresie, będzie bardzo cenna. Jeśli ktoś z odpowiednią wiedzą chciałby zapoznać się z wynikami badań, obejrzeć zdjęcia czy też otrzymać jakiekolwiek materiały - prosimy o kontakt z Przyjacielem naszej Rodziny - Krzysztofem Baranowskim. Dokumentacja medyczna jest na odrębnej stronie internetowej w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Na bieżąco Bartek jest monitorowany przez prof. Katarzynę Wieczorowską-Tobis i dr Adama Grzechowiaka.
>
>
>
>Tak jak napisałem na naszej stronie rodzinnej ... świat przewrócił nam się do góry nogami. Zmieniły się priorytety i wszystkie plany. Nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż to, aby wyrwać Bartka ze szponów choroby, a która bez szybkiego działania na kilku frontach ... zabierze Go od nas. Niespełna 36 lat, które ma Bartek, to jakim jest człowiekiem, a przede wszystkim dwu i pół letni synek Mikołajek - mobilizują nas aby zrobić dla Niego wszystko.
>
>
>
>Aktualne wiadomości o tym co robimy - zamieszczamy na www.smoczynski.com
>
>
>
>Jeżeli macie Przyjaciół, Znajomych którzy mogą przyłączyć się do nas, mogą nas wesprzeć (niezależnie od formy pomocy), prześlijcie Im - proszę - ten e-mail.
>
>
>Pozdrawiam
>
>
>
>Piotr Smoczyński - brat Bartka
>
>(piotr@smoczynski.com, tel. 0505 / 667-120)
>
>
>
>Warszawa, 15.02.2007 r.
>


Witam,

i z góry przepraszam, za długość tej informacji.
Po raz pierwszy w życiu usiadłem do pisania takiego e-mail'a. Naiwnie nie dopuszczałem do siebie myśli, że kogoś z "moich" dotknie cokolwiek tak mocno. Że trzeba będzie się zmierzyć z czymś czego nie widać, czego nie mogliśmy przewidzieć, a co jest śmiertelnie groźne.
19-go stycznia 2007 r. zdiagnozowano u mojego Brata Bartka raka trzustki. Wszystkie badania potwierdzały tę informację. W błyskawicznym tempie, dzięki pomocy wszystkich, do których udało nam się dotrzeć Bartek został zoperowany 1-go lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przez prof. dr hab. med. Tadeusza Popielę. W trakcie (bardzo rozległej) operacji okazało się, że to co we wszystkich badaniach wyglądało jak guzy nowotworowe, to duże węzły chłonne "napakowane" amyloidem.

Amyloidoza lub skrobiawica, to choroba, o której istnieniu nigdy nie słyszeliśmy. Zaatakowała równie podstępnie i mocno jak nowotwór Bartka wątrobę, śledzionę i węzły chłonne, powodując postępujące uszkadzanie i włóknienie organów wewnętrznych.

Obecnie trwają badania nad ustaleniem przyczyn jej wystąpienia u Bartka oraz badania pozostałych organów (najbardziej zagrożone są: serce, kręgosłup, płuca i nerki). Prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby u osoby w tak młodym wieku i w takim stadium jest strasznie małe. A jednak...
Wszystkie środki, którymi dysponujemy jako Rodzina, przeznaczymy na Jego leczenie. Problem mamy jednak z tym, że doświadczenie w zakresie amyloidozy w Polsce jest bardzo małe pomimo tego, że mamy dobrych lekarzy. Nadzieją dla nas jest połączenie diagnostyki i leczenia w Polsce i za granicą (szczególnie w UCL DIVISION OF MEDICINE Royal Free & University College Medical School Centre for Amyloidosis and Acute Phase Proteins). Bartka czeka (wg. wszystkich dotychczasowych diagnoz) - niezależnie od usunięcia chemią przyczyn choroby, powstrzymania i zwalczenia (także chemią) amyloidozy - kilka przeszczepów (wątroba na pewno, szpik najprawdopodobniej). Z racji tego, że okres oczekiwania na transplantację w Polsce jest długi, dawców nie ma zbyt wielu - ze względów czasowych musimy zakładać transplantacje za granicą.

Organizacja, na koncie której zbieramy środki na leczenie Bartka to Warszawskie Hospicjum Społeczne.
Stowarzyszenie to zajmuje się opieką nad osobami głównie chorymi na nowotwory. Dzięki uprzejmości jego Zarządu i mając na względzie ciężar choroby Bartka – założone zostało specjalne subkonto, na którym będą gromadzone środki specjalnie na Jego leczenie, tak aby można było wykorzystać okres trwających rozliczeń Waszych podatków.
Warszawskie Hospicjum Społeczne jest organizacją pożytku publicznego, więc 1 % Waszego podatku dochodowego przekazywany dla Bartka, umożliwi dokonanie Wam odpisu podatkowego za 2006 rok.

Wiemy, że potrzebujących jest wielu, ale Bartek jest dla nas jeden.Oto dane, które musiałyby znaleźć się w przelewie:
Warszawskie Hospicjum Społeczne
Pl. Inwalidów 10 m. 73
01-522 Warszawa
Nr konta w PKO Bank Polski S.A. 2 Oddział w Warszawie
30 1020 1026 0000 1302 0116 2304
Tytuł wpłaty: Wpłata 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - na leczenie Bartka Smoczyńskiego
Informacje ogólne o odpisie 1%-owym z płaconego podatku dochodowego znajdziecie na:
http://www.jedenprocent.pl/

Jeżeli znacie kogoś kto ma wiedzę na temat walki z amyloidozą, choruje na nią, wie co jeszcze moglibyśmy zrobić, z kim się konsultować lub kto może nam pomóc w inny sposób, prześlijcie im - prosimy - adres tej strony. Wiedza immunohistopatologów, internistów, hepatologów, hematologów, onkologów i wszelkich innych osób, które mają jakąś orientację w tym zakresie, będzie bardzo cenna. Jeśli ktoś z odpowiednią wiedzą chciałby zapoznać się z wynikami badań, obejrzeć zdjęcia czy też otrzymać jakiekolwiek materiały - prosimy o kontakt z Przyjacielem naszej Rodziny - Krzysztofem Baranowskim. Dokumentacja medyczna jest na odrębnej stronie internetowej w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Na bieżąco Bartek jest monitorowany przez prof. Katarzynę Wieczorowską-Tobis i dr Adama Grzechowiaka.

Tak jak napisałem na naszej stronie rodzinnej ... świat przewrócił nam się do góry nogami. Zmieniły się priorytety i wszystkie plany. Nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż to, aby wyrwać Bartka ze szponów choroby, a która bez szybkiego działania na kilku frontach ... zabierze Go od nas. Niespełna 36 lat, które ma Bartek, to jakim jest człowiekiem, a przede wszystkim dwu i pół letni synek Mikołajek - mobilizują nas aby zrobić dla Niego wszystko.

Aktualne wiadomości o tym co robimy - zamieszczamy na www.smoczynski.com

Jeżeli macie Przyjaciół, Znajomych którzy mogą przyłączyć się do nas, mogą nas wesprzeć (niezależnie od formy pomocy), prześlijcie Im - proszę - ten e-mail.

Pozdrawiam


Piotr Smoczyński - brat Bartka
(piotr@smoczynski.com, tel. 0505 / 667-120)

Warszawa, 15.02.2007 r.

erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:07   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 062
GG do justa79
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

podnoszę
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:25   #3
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

dzięki justa! wizażanki w góre serca, pomagajmy. To młody człowiek musi miec szanse na życie, na wychowanie synka
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 14:17   #4
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

wszyscy sie juz rozliczyli z podatku?
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 14:35   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 062
GG do justa79
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

podnoszę
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 22:59   #6
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15 339
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

podbijam
patusia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:23   #7
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku


Ostatnio u Bartka...

10.03.2007 Zostało 11 dni do wylotu. Bartek ma tylko tyle czasu, aby udowodnić lekarzom w National Amyloid Center, że jest w stanie przyjąć najcięższą chemię. Im cięższa chemię zaordynują, tym rokowania lepsze. Będzie bardzo dokładnie oceniany Jego ECOG PS (Performance Status). Żeby dostać najmocniejszą dawkę "chemii", PS (ocena kondycji ogólnej) nie może być wyższy niż 1,5 punktu. Bartek musi teraz jeść, pić, ruszać się i wypoczywać.
09.03.2007 Dziś echo serca i EKG. Badania wydolnościowe wypadły nieźle, ale niestety okazało się, że Bartek ma amyloid także w sercu, a co za tym idzie - prawdopodobnie także w pozostałych organach i tkankach. W związku z planowanym wyjazdem, wysłaliśmy kolejną partię mrożonej krwi do Londynu. Nadal trwają analizy preparatów pod kątem szpiczaka mnogiego.
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 09:24   #8
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 643
GG do koko
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Znam Bartka osobiście i ciesze się, że i na wizażu pojawił się apel o pomoc dla niego.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 12:48   #9
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

no to koko , wspierajmy go razem
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 09:49   #10
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 643
GG do koko
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Pomoc nadal potrzebna.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 16:53   #11
angela-rt
Przyczajenie
 
Avatar angela-rt
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Witajcie,to moj pierwszy post na tym forum.Jestem znajomą Bartka ,znam go juz ponad 10 lat ,wiadomośc o jego chorobie poraziła mnie i powaliła na kolana,nie moge sie otrząsnąc .Wierze jednak ze walak sie uda,przyłączam sie do prośby o pomoc dla niego bo to wspaniały facet ktory potrzebuje pomocy i na nia zasługuje.
angela-rt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:45   #12
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 643
GG do koko
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Wyciągam wątek na górę.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 07:27   #13
angela-rt
Przyczajenie
 
Avatar angela-rt
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Na to konto podane na strone można wpłacać każda sume ,nawet nie związaną z oddaniem 1% ,Barciu jedzie do Londynu walczyc o zdrowie ,warto pomoc mu w dojściu do zdrowia
angela-rt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 09:30   #14
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

Jutro Bartek leci na leczenie, zachęcam wszystkich, pomagajmy. Wpisujcie sie do księgi gości, niech Bartek wie, że ma wsparcie nawet wśród obcych mu ludzi, to też bardzo pomaga
http://www.ksiegi-gosci.pl/addbook.pl/?132283
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:23   #15
edek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 21
Dot.: Pomóż Bartkowi- oddaj swój 1% podatku

JA juz wybralem swoja fundacje na ktora przekazalem 1% ale mimo wszystko dzisiaj w pracy pytalo mniejeszcze pare osob o to na co dalem i przekaze watek znajomym.
edek32 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.