Doradźcie coś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-01, 11:25   #1
Margarita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 28

Doradźcie coś


Witam, dziewczyny bardzo proszę o poradę!! Zacznę od początku.
Mam 164 cm wzrostu i ważę 51 kg, jak dla mnie to odpowiednia waga, ale moim problemem jest brzuch, mam fałdki tłuszczu zwłaszcza na dolnej części oraz strasznie wystające "boczki". Nigdy nie miałam problemów z innymi częściami ciała tylko od zawsze z brzuchem.
Odchudzać się nie chcę bo i tak jestem już szczupła.
Od 5 tygodni zaczęłam regularnie i robię codziennie po 200 brzuszków i 45 minut jazdy na rowerku domowym. I tu jest mój problem i zarazem pytanie.
DLACZEGO PRZEZ TE PIĘĆ TYGODNI ANI CENTYMETR MÓJ BRZUCH SIĘ NIE ZMNIEJSZYŁ, DODAM ŻE NAWET "BOCZKI" SĄ WIĘKSZE NIŻ BYŁY.
Pytałam już wielu ludzi dlaczego tak jest , ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Co robię źle? Przecież dużo czytałam jak i słyszałam że regularnie robione brzuszki juz po 3 tygodniach przynoszą efekty.
Doradźcie mi cos proszę bo już nie mam siły dalej z tym walczyć i chyba przestanę ćwiczyć. Dodam że w przeciągu 3 lat już kilkakrotnie zabierałam się za regularne ćwiczenie i zawsze po 2-3 miesiącach rezygnowałam bo efektów nie było.
A co mam robić z tymi strasznymi "boczkami"
Pozdrawiam
Margarita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 11:37   #2
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Doradźcie coś

Po pierwsze - nie da sie spalić tłuszczu tylko z jednego,określonego miejsca

Poza tym brzuszki nie służą do spalania tkanki tłuszczowej ,od tego są aeroby - wpisz wyszukiwarkę interwały,trening HIIT - znajdziesz mnóstwo informacji.

Najlepsze efekty daje połączenie aerobów i ćwiczeń siłowych.

Problemem może też być brak diety,musisz spalać więcej kalorii niż dostarczasz - inaczej nie ma szans spalić tłuszczu,choćbyś robiła setki brzuszków i innych ćwiczeń.

Najlepiej oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i od tego odejmij jakieś 200-300 kcal.

Zwróć też uwagę na prawidłowe komponowanie posiłków : białka +zdrowe tłuszcze+warzywa

Powodzenia
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 07:19   #3
Ecstasy1985
Raczkowanie
 
Avatar Ecstasy1985
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 443
GG do Ecstasy1985
Dot.: Doradźcie coś

musisz wyeliminować słodycze i jasne pieczywo, zastąp je ciemnym, pełnoziarnistym, na obiad kasza gryczana zamiast ziemniaczków i ćwicz tak jak do tej pory. Zobaczysz że szybko boczki znikną.
Pozdrawiam
Ecstasy1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 19:48   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Doradźcie coś

Robienie 200 brzuszków dziennie jest kompletnie bez sensu, zresztą chyba sama to zauważyłaś, skoro nie ma efektu, na którym Ci zależy.
Brzuszki owszem, przynoszą efekty po 3 tygodniach, jeżeli wykonuje się je prawidłowo, w odpowiedniej ilości i pozostawiając mięśniom czas na regenerację. No i efekt nie polega na spalaniu tłuszczu, tylko rozbudowywaniu mięśni, czyli jest to cel kompletnie przeciwstawny od tego, co Ty chcesz osiągnąć.
Niv ma rację, podstawą zgubienia tłuszczu jest prawidłowy sposób odżywiania, trening interwałowy i siłowy, ale nie na jedną partię ciała i w chorej ilości.
Wystarczyłoby poprzeglądać trochę nasze forum.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 08:31   #5
Margarita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 28
Dot.: Doradźcie coś

Piszecie , że podstawą jest prawidłowy sposób odżywiania, jest to chyba oczywiste, jak można myśleć o zgubieniu czegokolwiej jeśli człowiek będzie się opychał byle czym.
Od 3 lat nie jadam bialego pieczywa, piję 2 litry wody dziennie, zieloną herbatę, ziemniaki też sporzywam sporadycznie, slodycze od czasu do czasu. Natomiast jem bardzo dużo owoców, warzyw, kasze. Zresztą 3 lata temu zainteresowałam się tematem zdrowe odżywianie, przeczytałam kilka książek, rozmawiałam z osobami które od lat zdrowo się żywią i wiem coś na ten temat.
A tak jak pisałam nie chcę stosować jakiejś drastycznej diety bo nie potrzebuję schudnąć tylko zgubić nieco tłuszczyku z brzucha. Ae jakoś mi sie to nie udaje. Pozdrawiam
Margarita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 10:08   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Doradźcie coś

a jaka jest różnica między zgubieniem tłuszczu a chudnięciem, bo niebardzo rozumiem??????
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 10:13   #7
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Doradźcie coś

Tak jak wczesniej było już napisane nie da się rzadnymi ćwiczeniami zlikwodować tłuszczu w jednym miejscu. Niestety albo schudniesz ogólnie i wtedy boczki też się zmniejszą albo nie schudniesz wogóle a wtedy ćwiczenia nie pomogą
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 10:40   #8
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Doradźcie coś

Nikt Ci nie proponuje rygorystycznej diety

Musisz jeść 0 200-300 kcal mniej niż potrzebuje organizm ,inaczej nie masz szans pozbyć się tłuszczu
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 20:51   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Doradźcie coś

Cytat:
Napisane przez Margarita1 Pokaż wiadomość
Piszecie , że podstawą jest prawidłowy sposób odżywiania, jest to chyba oczywiste, jak można myśleć o zgubieniu czegokolwiej jeśli człowiek będzie się opychał byle czym.
Od 3 lat nie jadam bialego pieczywa, piję 2 litry wody dziennie, zieloną herbatę, ziemniaki też sporzywam sporadycznie, slodycze od czasu do czasu. Natomiast jem bardzo dużo owoców, warzyw, kasze. Zresztą 3 lata temu zainteresowałam się tematem zdrowe odżywianie, przeczytałam kilka książek, rozmawiałam z osobami które od lat zdrowo się żywią i wiem coś na ten temat.
A tak jak pisałam nie chcę stosować jakiejś drastycznej diety bo nie potrzebuję schudnąć tylko zgubić nieco tłuszczyku z brzucha. Ae jakoś mi sie to nie udaje. Pozdrawiam
Ważna jest ilość białka, duża ilość owoców i kasz to akurat nie sprzyja odchudzaniu
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 22:34   #10
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: Doradźcie coś

hmm ja bym kaszy nie odstawiala bo ma blonnik, ale owoce zamienilabym na warzywa bo maja mniej cukru. proponowalabym jesc ok 5 posilkow dziennie w odstepach 3h. ogolnie to to co bylo juz mowione: trening + odpowiednia dieta no i cierpliwosc. moja przyjaciolka ma dokladnie ten sam problem, wszedzie zgrabna a na brzuchu ma nawet cellulitis. moze podasz przykladową rozpiske swojego dziennego menu to moze cos sie rozjasni

pozdrawiam
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.