Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 23:18   #1
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76

Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?


Odkąd unormowałam poziom THS do 2,42 (mam niedoczynność tarczycy i hashimoto) postanowiłam zrzucić kilka kilogramów, i od kiedy zaczęłam zdrowiej jeść, 5 niewielkich posiłków co 3-4 godziny, pojawiły się zaparcia, na które nie pomaga woda z cytryną pita na czczo czy inne naturalne środki, pomaga mi jedynie herbata xenna, jednak stosuję ją od ponad tygodnia co dwa dni, i wiem że to pomoże na chwilę, a nie chcę 'uzależnić' jelit od tej herbaty. 3 razy w tygodniu jeżdżę też na rowerze po 22 km, a i tak to nic nie daje. Może źle się jednak odżywiam? Mój przykładowy jadłospis:

Śniadanie:
5 łyżek płatków owsianych górskich zalanych wrzątkiem + suszona żurawina i banan

Drugie śniadanie:
Jabłko i jakieś warzywo (najczęściej marchewka)

Obiad:
Makaron pełnoziarnisty + mieszanka warzyw gotowana na parze

Przekąska:
Jogurt naturalny + dowolny owoc

Kolacja:
dwie kromki chleba razowego z serkiem wiejskim i ogórkiem

Do tego piję ok. 3l. wody mineralnej dziennie. Mięso jem bardzo rzadko, ponieważ nie przepadam za nim (może raz na 2 tygodnie pierś z kurczaka w ziołach)
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 23:26   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Odkąd unormowałam poziom THS do 2,42 (mam niedoczynność tarczycy i hashimoto) postanowiłam zrzucić kilka kilogramów, i od kiedy zaczęłam zdrowiej jeść, 5 niewielkich posiłków co 3-4 godziny, pojawiły się zaparcia, na które nie pomaga woda z cytryną pita na czczo czy inne naturalne środki, pomaga mi jedynie herbata xenna, jednak stosuję ją od ponad tygodnia co dwa dni, i wiem że to pomoże na chwilę, a nie chcę 'uzależnić' jelit od tej herbaty. 3 razy w tygodniu jeżdżę też na rowerze po 22 km, a i tak to nic nie daje. Może źle się jednak odżywiam? Mój przykładowy jadłospis:

Śniadanie:
5 łyżek płatków owsianych górskich zalanych wrzątkiem + suszona żurawina i banan

Drugie śniadanie:
Jabłko i jakieś warzywo (najczęściej marchewka)

Obiad:
Makaron pełnoziarnisty + mieszanka warzyw gotowana na parze

Przekąska:
Jogurt naturalny + dowolny owoc

Kolacja:
dwie kromki chleba razowego z serkiem wiejskim i ogórkiem

Do tego piję ok. 3l. wody mineralnej dziennie. Mięso jem bardzo rzadko, ponieważ nie przepadam za nim (może raz na 2 tygodnie pierś z kurczaka w ziołach)
Mozesz nie trawic mleka a masz w jadlospisie i jogurt i serek wiejski i to codziennie. Dołącz kasze, zwlaszcza jaglana jest niezlym wymiataczem. Mam nadzieje ze platki zalewasz dzien wczesniej a nie chwile przed posilkiem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 23:27   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Odkąd unormowałam poziom THS do 2,42 (mam niedoczynność tarczycy i hashimoto)
głowę dam, że nadal jesteś w niedoczynności i jak już Ci napisałam w drugim Twoim wątku, odchudzając się w ten sposób, robisz sobie krzywdę zabierz się za unormowanie hormonów tarczycy, a nie tsh, które nawiasem mówiąc masz bardzo wysokie jak na młodą dziewczynę.
Zaparcia są najprawdopodobniej od niedoczynności połączonej z głodzeniem organizmu, odstaw herbatki przeczyszczające, zacznij normalnie zdrowo jeść, a po doprowadzeniu hormonów do porządku (co niestety trochę czasu zajmie) schudniesz bez drastycznych diet
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 08:32   #4
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mozesz nie trawic mleka a masz w jadlospisie i jogurt i serek wiejski i to codziennie. Dołącz kasze, zwlaszcza jaglana jest niezlym wymiataczem. Mam nadzieje ze platki zalewasz dzien wczesniej a nie chwile przed posilkiem
kurczę... a dlaczego należy to robić dzień wcześniej??
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 09:02   #5
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Płatki owsiane zawierają kwas fitynowy, który utrudnia wchłanianie minerałów. Namaczanie ich ma na celu pozbycie się kwasu, ostatnio przeczytałam natomiast, że namaczanie samych płatków nie wystarcza - należy dodać przed namaczaniem jakieś inne zboże obfite w fytazy (enzymy trawiące fityny)

tu do poczytania: http://www.cyberbaba.pl/skladniki-od...owy-i-mineraly
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 09:40   #6
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez readthelabel Pokaż wiadomość
Płatki owsiane zawierają kwas fitynowy, który utrudnia wchłanianie minerałów. Namaczanie ich ma na celu pozbycie się kwasu, ostatnio przeczytałam natomiast, że namaczanie samych płatków nie wystarcza - należy dodać przed namaczaniem jakieś inne zboże obfite w fytazy (enzymy trawiące fityny)

tu do poczytania: http://www.cyberbaba.pl/skladniki-od...owy-i-mineraly
Dziękuje bardzo za link, zazwyczaj zalewałam je z samego rana gorącą wodą i tyle. Teraz mam to robić wieczorem? Wstawiać do lodówki? A może lepiej: jak Ty sobie z tym radzisz?
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:20   #7
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Zaparcia są najprawdopodobniej od niedoczynności połączonej z głodzeniem organizmu, odstaw herbatki przeczyszczające, zacznij normalnie zdrowo jeść, a po doprowadzeniu hormonów do porządku (co niestety trochę czasu zajmie) schudniesz bez drastycznych diet
Co masz na myśli pisząc 'zacznij normalnie zdrowo jeść'? spożywam 1200 kcal, i to mi wystarcza bo nie chodzę głodna, a nie chcę wpychać w siebie jedzenia na siłę
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 21:11   #8
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc 'zacznij normalnie zdrowo jeść'? spożywam 1200 kcal, i to mi wystarcza bo nie chodzę głodna, a nie chcę wpychać w siebie jedzenia na siłę
wiesz, ze 1200 kcal to strasznie mało? za mało jeśli masz mniej niż 23 lata, pracujesz lub uczysz się. Płatki zalewa się wodą i odstawia w kuchni ja przykrywam talerzykiem i dodaję odrobinę otrąb lub zarodków. Ale uwaga odrobinę-w większych ilościach zapychają
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 23:16   #9
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez Mesis Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za link, zazwyczaj zalewałam je z samego rana gorącą wodą i tyle. Teraz mam to robić wieczorem? Wstawiać do lodówki? A może lepiej: jak Ty sobie z tym radzisz?
W tym momencie nie jem owsa, bo niestety nie mogę. Ale jak jadłam, to zalewałam chłodną wodą i wstawiałam do lodówki. Po zalaniu gorącą rano jest przeokrutna papa.

O dodawaniu np gryki nie słyszałam, więc nie praktykowałam. Pamiętaj też, żeby nie kupować płatków błyskawicznych - po 1 są już po wstępnej obróbce, więc mają mniej pożytecznych substancji odżywczych, a po drugie często mogą zawierać pleśń
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:12   #10
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc 'zacznij normalnie zdrowo jeść'? spożywam 1200 kcal, i to mi wystarcza bo nie chodzę głodna, a nie chcę wpychać w siebie jedzenia na siłę
Ja się najadam 700kcal i nie chodzę głodna. To znaczy że mam tyle jeść?

A tak przy okazji. Gdzie jakieś zdrowe tłuszcze w tym menu? Brak tłuszczy też może powodować zaparcia....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:49   #11
babetk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Według mnie może to być wynik odtruwania organizmu. U mnie też się to objawia w ten sposób. Piję od 2ch tygodni sok z Noni i właśnie mam podobny problem, czytałam ,że na etapie odtruwania mogą być albo problemy z wydalaniem albo biegunka. Moja znajoma np w momencie gdy zwiększy ilość błonnika w pożywieniu też zaczyna mieć zaparcia.
Dołącz do jadłospisu kaszę jaglaną albo soczewicę te produkty pomagają w tego typu przypadłościach.
babetk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 12:59   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Uciążliwe zaparcia przy zdrowej diecie - co robię źle?

Zaparcia moga byc objawem roznych chorob, niekoniecznie to wina diety.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.