"Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 06:32   #2701
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

kasiunia wow, ale szybko zleciało. Nie martw się, będzie dobrze, jak się maleństwo urodzi Na pewno już jesteś zmęczona trochę. Co do materaca, to ja kupiłam lateksowy, ale trzeba mieć do niego dobry stelaż, bo on jest bardzo miękki i elastyczny, więc trzeba unikać "zapadlisk".
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 06:58   #2702
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

kasiunia nie martw się na zapas. odpoczywaj a męża oddeleguj do przygotowań nic dziwnego że zmęczona jesteś, być w ciąży podczas tych upałów co były to chyba z m-c dochodziłabym do siebie
a kuzynka urodziła wcześniej bo całą ciążę miała problemy i dzięki bogu że chociaż do 34tc dotrwała. także się nie stresuj wszystko będzie dobrze

ja właśnie wczoraj zrobiłam projekt łóżka dla Mateusza, bo już mnie szlag trafiał z szukaniem po sklepach odpowiedniego. dzisiaj wyślę i zobaczymy na kiedy nam zrobią.

a do pytania o materac również się przyłączam. nie mam pojęcia jaki jest lepszy, czy sprężynowy, czy lateksowy, czy jakiś inny
spytam jutro naszej rehabilitantki to może ona nam pomoże

tity a ten materac lateksowy to on bardzo miękki jest? ugina się tak że czuć te listewki od łóżka? czym się kierowałaś przy zakupie?
__________________
Mateusz - 25.03.2011

marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:55   #2703
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Dzięki dziewczyny, że mnie podtrzymujecie na duchu wiem, że wszystko się musi ułożyć. Niedawno mnie taki nastrój złapał, wcześniej byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej nowej sytuacji, albo próbowałam tylko tak zaklinać rzeczywistość. Teraz mnie znów nachodzą wątpliwości jak na początku, bo to ogólnie ciąża nieplanowana i cały czas chyba się jeszcze nie mogę pogodzić z tym, że tak wyszło
Choć przy Dawidku miałam podobnie - niby ciąża bardzo chciana a już w samej końcówce codziennie rano myślałam żeby to jeszcze nie dziś był poród, bo nie byłam wcale na to gotowa.

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Co do materaca, to ja kupiłam lateksowy, ale trzeba mieć do niego dobry stelaż, bo on jest bardzo miękki i elastyczny, więc trzeba unikać "zapadlisk".
a masz może jakis link do tego materaca, który kupiliście?
łóżko robi nam znajomy stolarz, myśle że stelaż będzie w porządku

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
a do pytania o materac również się przyłączam. nie mam pojęcia jaki jest lepszy, czy sprężynowy, czy lateksowy, czy jakiś inny
spytam jutro naszej rehabilitantki to może ona nam pomoże
Napisz co ci rehabilitantka powiedziała na temat materaca
Ja ostatnio oglądałam materace w ikei i zarówno ten kieszniowy jak i lateksowy wydają się bardzo fajne. Podobno lateksowy lepszy, ale cena mnie ciut odstarsza
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:10   #2704
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
hej a w jakim języku mówicie do Nina?
Jak jestem sama z Ninem, to po polsku. Jak jest TZ - po wlosku. Po angielsku tylko kiedy bawi sie z innymi angielskim dziecmi.

Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
hej

my po drugim dniu w przedszkolu
Łucja weszła jak do siebie do domu a pani przedszkolanka już została ciocią
dla Lucji! Na pewno bedzie zachwycona

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
tak chociaż pierwszy cykl mało ambitnie, ale... Mam nadzieję, że prędko się uda
Ale fajowo! Moze uda sie nam w podobnym czasie? za staranka!!!

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
U mnie już 36tc , jutro równy miesiąc do terminu a jestem w polu ze wszystkimi przygotowaniami. Nic nie kupione, nawet jeszcze prać nie zaczęłam. Przemeblowanie w pokoju nie wiem kiedy, bo dopiero dziś stolarz zaczął robić łóżko dla Dawida. Nawet imię dla małego nie wybrane.
Uuuuuuu! To juz 36 tydzien??? Gratulacje!!!
Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz! Kazdego dnia zrob cos malutkiego i zobaczysz, ze tuz przed rozwiazaniem okaze sie, ze wszystko juz masz a imie przyjdzie samo Moze dopiero po porodzie?

Dzien dobry!

ada - dziekuje za komentarze w Albumie

Pogoda nam sie spaskudzila i od wczoraj wieczor leje Dobrze, ze najlepsza przyjaciolka Ninka wpadnie z mama na zabawe, to sie dzieciaki nie beda nudzily a i my mamy pogadamy troszke

Wczoraj mialam chwile grozy Moj TZ przyjal oferte do nowej pracy i przestraszylam sie, ze starania bedziemy musieli przesunac az minie mu moze okres probny albo cos... On niestety jak sie na czyms koncentruje to inne sprawy odpadaja A tu dzis niespodzianka Stwierdzil, ze trzeba trenowac, nawet "na sucho" (bo @ teraz mam)

Dziewczyny, co wasze dzieciaki jedza na sniadanie? mnie juz i cierpliwosci i pomyslow brak, bo wszystko jest na nie Czasem jeszcze zje owsianke ale i tak musze sie nagimnastykowac. Czasem chce byc twarda i mowie, ze jak nie chce owsianki to nie dostanie nic innego do pory nastepnego posilku (za 2-3 godziny) ale TZ sie temu sprzeciwia, bo przeciez zaglodze dziecko... Ale w taki sposob to bede miala wybrzydzacza i niejadka a takiego zycia sobie nie wyobrazam.
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:12   #2705
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość

Ale fajowo! Moze uda sie nam w podobnym czasie? za staranka!!!
W podobnym JAK NAJPRĘDSZYM czasie! Również ściskam kciuki !!
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:41   #2706
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

hej
chwila spokoju nastała, Mateusz śpi
od rana latałam po urzędach, odebrałam nasze orzeczenie więc mogę odetchnąć w końcu. bałam się że nam nie przedłużą a nie wyobrażam sobie nie chodzić na zajęcia z Mateuszem może w końcu się wyśpię

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, że mnie podtrzymujecie na duchu wiem, że wszystko się musi ułożyć. Niedawno mnie taki nastrój złapał, wcześniej byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej nowej sytuacji, albo próbowałam tylko tak zaklinać rzeczywistość. Teraz mnie znów nachodzą wątpliwości jak na początku, bo to ogólnie ciąża nieplanowana i cały czas chyba się jeszcze nie mogę pogodzić z tym, że tak wyszło
Choć przy Dawidku miałam podobnie - niby ciąża bardzo chciana a już w samej końcówce codziennie rano myślałam żeby to jeszcze nie dziś był poród, bo nie byłam wcale na to gotowa.


Napisz co ci rehabilitantka powiedziała na temat materaca
Ja ostatnio oglądałam materace w ikei i zarówno ten kieszniowy jak i lateksowy wydają się bardzo fajne. Podobno lateksowy lepszy, ale cena mnie ciut odstarsza
może tak już masz że na końcówce ciąży nastrój ci siada
powolutku wszystko przygotujecie, głowa do góry

napiszę. jutro będę w ośrodku to spytam. ja nawet nie patrzyłam jakie ceny są. chciałabym do 300zł kupić ale czy się uda
no i wymiar 190x80, nie wiem czy takie znajdę

Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
Jak jestem sama z Ninem, to po polsku. Jak jest TZ - po wlosku. Po angielsku tylko kiedy bawi sie z innymi angielskim dziecmi.

Dziewczyny, co wasze dzieciaki jedza na sniadanie? mnie juz i cierpliwosci i pomyslow brak, bo wszystko jest na nie Czasem jeszcze zje owsianke ale i tak musze sie nagimnastykowac. Czasem chce byc twarda i mowie, ze jak nie chce owsianki to nie dostanie nic innego do pory nastepnego posilku (za 2-3 godziny) ale TZ sie temu sprzeciwia, bo przeciez zaglodze dziecko... Ale w taki sposob to bede miala wybrzydzacza i niejadka a takiego zycia sobie nie wyobrazam.
fajnie, Ninek będzie 3 języki na starcie znał
ja na razie z Mateuszem ćwiczę angielski, ale słówka tylko cieszy się bo ma fajną zabawę, a i jakoś sensownie czas ma zagospodarowany.
no i widzę że zapamiętuje te wyrazy, więc z pożytkiem jakimś przynajmniej

u nas ostatnio na śniadania: kasza manna z owocami. hicior tego lata!! codziennie jest płacz o kaszę dodaję różne: nektarynki, banany, borówki, jabłko, maliny. dziś była z bananem, borówkami i jogurtem naturalnym
poza tym:
-kanapki z wędliną/serem żółtym/serem białym/dżemem/serkiem twarogowym/serkiem homo + pomidor/ogórek/kiszony
-jajko na twardo/miękko + kanapka z ww
-twarożek + kanapka z ww
-kiedyś była jeszcze jajecznica ale ostatnio nie chciał
-jeszcze jaglanka z jabłkiem i cynamonem, ale to jesienią i zimą głównie

jak Mateusz nie chce jeść (co się rzadko zdarza) to mu nie daję. czasem uda mi się go nakłonić żeby zjadł więcej ale jak stanowczo odmawia to nie wciskam. nadrobi innym posiłkiem. ale on jest z tych co jedzą dużo i chętnie więc jak czasem nie zje to tragedii nie ma
__________________
Mateusz - 25.03.2011


Edytowane przez marta_27
Czas edycji: 2013-08-22 o 12:42
marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:49   #2707
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość

tak w głębi serca troszkę zazdroszczę starającym się..potem ciężarnym i finiszu czyli porodu..są to dla mnie takie sentymentalne chwile..ahh..mogłabym miec dużo dzieci..i przeżywac te piękne chwile co rusz..tylko niestety najzwyczajniej w świecie w tych czasach nie stać mnie na więcej dzieci..i to jest takie przykre że muszę taką kategorią myślec..
ja tez troche wam- bedacym w ciąży, rozpakowujacym sie mamom- zazdroszcze jak tak podczytuję...Ostatnio sie polakalam bo chyba my nie damy rady miec 2 dziecka, aja tak bardzo bym chciala...ale nie mamy pieniedzy na 2 dzieci-czyli tez nas po prostu na to nie stac...ja nadal nie moge znalezc pracy, przytlacza mnie to wszystko...mieszkamy z tesciami i siostra tz i jej mezem i ostatnio zaczela nastawiac rodzicow przeciwko nam i pomimo tego ze nic w domu nie robi to jest super a ja jestem zla mimo ze ja na serio sie staram bo chcialam zyc w zgodzie z mamą tż-a, tylko mi przykro ze ona nie zauwaza tego co my robimy słucha siostru tż i chodzi napuszona a siostra tż a sie cieszy bo zalezy jej na tym zebysmy sie wyprowadzili... Plakac mi sie chce...
__________________
Nasza księżniczka
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 15:40   #2708
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Dziewczyny, nie mogę znaleźć jakej firmy jest ten materac, coś na V, nie jest taki miękki, że czuć szczebelki, byłoby to bez sensu raczej Po prostu jest miękki. Podobno dopasowuje się do obciążenia ciała i jest hipoalergiczny, więc go wzięłam.
Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co wasze dzieciaki jedza na sniadanie? mnie juz i cierpliwosci i pomyslow brak, bo wszystko jest na nie Czasem jeszcze zje owsianke ale i tak musze sie nagimnastykowac. Czasem chce byc twarda i mowie, ze jak nie chce owsianki to nie dostanie nic innego do pory nastepnego posilku (za 2-3 godziny) ale TZ sie temu sprzeciwia, bo przeciez zaglodze dziecko... Ale w taki sposob to bede miala wybrzydzacza i niejadka a takiego zycia sobie nie wyobrazam.
u nas też nie ma rewelacji z jedzeniem, przeważnie na pierwsze śniadanie jest butla mleka. Czasami jajecznica. LEpiej zz drugim śniadaniem, bo wtedy czasami je kanapkę, jajko, grzankę.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:56   #2709
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Anessa u nas ze śniadaniami różnie. W żłobku jakaś zupa mleczna i do tego przeważnie kanapki. A jak jest w domu to na zmianę jajecznica (tylko w takiej postaci zje jajko), płatki z mlekiem, tost z żółtym serem, parówka, twaróg albo kanapki z szynką lub białym serem. Inne rzeczy nie przejdą. Co dzień rano pytam co chce na śniadanie i jesli odpowie to mu to robię, a jeśli powie że nic to wymieniam dwie rzeczy do wyboru i sam decyduje. Bardzo rzadko zjada wszystko z talerza, czasem tylko trochę podziubie. Mimo to kolejny posiłek dopiero za 2,5-3h chyba, że sam wcześniej poprosi.

Marta ja szukam materaca 160x80, wydaje mi się że wielkiego wyboru w tym rozmiarze nie ma. Też bym chciała max 300 zł wydać, a zainteresował mnie na allegro taki sprężynowy kieszeniowy za 250 zł z wysyłką. Te lateksowe to już powyżej 400 zł widziałam.

Mam jeszcze takie nietypowe pytanie Idę w środe na wizytę i będę mieć pobierany wymaz. Gin mi ostatnio powiedział, żeby 2 dni przed wizytą nie współżyć, a po pobraniu już nic do samego porodu. Pierwsze słyszę Nigdy o tym wcześniej nie słyszałam i poprzednio lekarz (inny) też nic takiego nie mówił. Miała któraś z Was takie zalecenie?? Przyznam, że mi się to nie podoba i raczej nie będę przestrzegać
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +

Edytowane przez kasiuni_a
Czas edycji: 2013-08-22 o 15:57
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:06   #2710
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Witam

Anessa za owocne staranka Fajnie,ze powróciłas na wizażowe łono

blackrose ja Cie pamiętamMyślę,ze pzredszkole dobrze Natalce zrobi

kasiunia zapewne wszystko sie ułoży i jeszcze bedziesz zadowolona z takiego obrotu sprawy,dzieci odchowasz i będziesz mieć czas i energie na inne zajęcia.Głowa do góry!!!

Ja znowu mam inne podejście,chciałabym małego mieć już przy sobie i wcale czekać na niego nie chce mi się te jeszcze 2,5 miesiąca.U nas imię też nie wybrane.
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 16:30   #2711
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Anessa u nas ze śniadaniami różnie. W żłobku jakaś zupa mleczna i do tego przeważnie kanapki. A jak jest w domu to na zmianę jajecznica (tylko w takiej postaci zje jajko), płatki z mlekiem, tost z żółtym serem, parówka, twaróg albo kanapki z szynką lub białym serem. Inne rzeczy nie przejdą. Co dzień rano pytam co chce na śniadanie i jesli odpowie to mu to robię, a jeśli powie że nic to wymieniam dwie rzeczy do wyboru i sam decyduje. Bardzo rzadko zjada wszystko z talerza, czasem tylko trochę podziubie. Mimo to kolejny posiłek dopiero za 2,5-3h chyba, że sam wcześniej poprosi.

Marta ja szukam materaca 160x80, wydaje mi się że wielkiego wyboru w tym rozmiarze nie ma. Też bym chciała max 300 zł wydać, a zainteresował mnie na allegro taki sprężynowy kieszeniowy za 250 zł z wysyłką. Te lateksowe to już powyżej 400 zł widziałam.

Mam jeszcze takie nietypowe pytanie Idę w środe na wizytę i będę mieć pobierany wymaz. Gin mi ostatnio powiedział, żeby 2 dni przed wizytą nie współżyć, a po pobraniu już nic do samego porodu. Pierwsze słyszę Nigdy o tym wcześniej nie słyszałam i poprzednio lekarz (inny) też nic takiego nie mówił. Miała któraś z Was takie zalecenie?? Przyznam, że mi się to nie podoba i raczej nie będę przestrzegać
pewnie chodzi o "paciora"
pierwsze słysze równiez o takich zaleceniach..
mimo ze mozna się domyslac ze chodzi o czystosc i nie fałszowanie wyniku a potem byc moze o zachowanie wiarygodności wyniku..bez sensu i tak
mój lekarz nie wysyłał mnie na takie badania bo twierdził że nie znamy czasu zejścia paciora w to miejsce i tak..a podobno prawie każda kobieta to ma..
wiec zbedne badanie i tyle..podają w jego szpitalu antybiotyk tuż przed porodem
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 19:11   #2712
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

hej

my po kolejnym dniu w przedszkolu
wizyty w przedszkolu tak wyczerpują dziewczyny, że zasypiają ok.17-18, już na noc

w następnym tygodniu Łucja prawdopodobnie będzie już zostawała sama w przedszkolu a ja będę się przestawiać na nowy tryb życia

jutro wybieramy się na ślub mojej koleżanki
a jak pogoda dopisze w niedzielę to jedziemy z dziadkami nad Bałtyk,
nacieszyć się, kończącym się już niestety, latem

zerknę co tam napisałyście cdn.
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:13   #2713
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

hej

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość

Marta ja szukam materaca 160x80, wydaje mi się że wielkiego wyboru w tym rozmiarze nie ma. Też bym chciała max 300 zł wydać, a zainteresował mnie na allegro taki sprężynowy kieszeniowy za 250 zł z wysyłką. Te lateksowe to już powyżej 400 zł widziałam.

Mam jeszcze takie nietypowe pytanie Idę w środe na wizytę i będę mieć pobierany wymaz. Gin mi ostatnio powiedział, żeby 2 dni przed wizytą nie współżyć, a po pobraniu już nic do samego porodu. Pierwsze słyszę Nigdy o tym wcześniej nie słyszałam i poprzednio lekarz (inny) też nic takiego nie mówił. Miała któraś z Was takie zalecenie?? Przyznam, że mi się to nie podoba i raczej nie będę przestrzegać
ja już zgłupiałam jeśli o te materace chodzi. znalazłam fajny lateksowy Havea ale za 550 toż to rozbój w biały dzień
naszej pani rehabilitantki nie ma, akurat ma urlop do końca m-ca, więc nie miałam kogo spytać.
nic to, chyba muszę zrobić internetowe rozeznanie po forach i stronach producentów

ja słyszałam o wstrzymaniu się 2-3 dni przed wymazem,chodzi o to, żeby nie zafałszować wyniku wymazu. moja gin też o tym wspominała.
a po, pewnie żeby nie wywołać przedwczesnego porodu, bo samo badanie to już jakaś ingerencja
w każdym razie dopytaj lekarza bo ja specjalistą nie jestem

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość

Ja znowu mam inne podejście,chciałabym małego mieć już przy sobie i wcale czekać na niego nie chce mi się te jeszcze 2,5 miesiąca.U nas imię też nie wybrane.
zleci te 2,5 m-ca tak szybko że nawet nie zauważysz
a jak tam Lilka?

Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
hej

my po kolejnym dniu w przedszkolu
wizyty w przedszkolu tak wyczerpują dziewczyny, że zasypiają ok.17-18, już na noc

w następnym tygodniu Łucja prawdopodobnie będzie już zostawała sama w przedszkolu a ja będę się przestawiać na nowy tryb życia

jutro wybieramy się na ślub mojej koleżanki
a jak pogoda dopisze w niedzielę to jedziemy z dziadkami nad Bałtyk,
nacieszyć się, kończącym się już niestety, latem

zerknę co tam napisałyście cdn.
i one tak śpią od tej 17 do samiutkiego ranka?
a my o 20 dopiero do domu wracamy

my też jutro na ślub jedziemy, ale nie chce mi się strasznie.

a wy nie mieszkacie nad morzem? pewnie znów coś poplątałam
__________________
Mateusz - 25.03.2011


Edytowane przez marta_27
Czas edycji: 2013-08-23 o 21:14
marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:23   #2714
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez blackrose4u Pokaż wiadomość
to nas przedszkole do 6h wyjdzie 450 już ze śniadaniem i podwieczorkiem, jedynie obiad dodatkowo płatny, oby tylko Natalce się spodobało
fajna cena tym bardziej, że to prywatne przedszkole jak pisałaś
u nas w najbliższej okolicy nie ma takich cen w prywatnych
a ja nie chcę jeździć do przedszkola bo Lusia ma chorobę lokomocyjną i nie wyobrażam sobie podawać jej leku codziennie po 2 razy
więc wybór mamy ograniczony, tylko te brałam pod uwagę, do których można dojść pieszo
no i żeby się Natalii spodobało

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
tak chociaż pierwszy cykl mało ambitnie, ale... Mam nadzieję, że prędko się uda
no to

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
tak w głębi serca troszkę zazdroszczę starającym się..potem ciężarnym i finiszu czyli porodu..są to dla mnie takie sentymentalne chwile..ahh..mogłabym miec dużo dzieci..i przeżywac te piękne chwile co rusz..tylko niestety najzwyczajniej w świecie w tych czasach nie stać mnie na więcej dzieci..i to jest takie przykre że muszę taką kategorią myślec..
ja też
ale co do ilości to się nie rozpędzam aż tak bardzo
może jeszcze 1 lub 2 to mogłabym mieć, jednak raczej nie teraz

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Czuję się wywołana do odpowiedzi
Czytam Was dziewczyny, ale jakoś nastroju brak na odpisywanie... bardzo słabo się czuję, nie mam w ogóle siły, najchętniej bym wcale nie wstawała z łóżka. Jestem drugi tydzień z Dawidem u rodziców, bo dostał goraczki w żłobku w ubiegły poniedziałek i nie mogłam sobie dać z nim rady w domu Postanowiliśmy jeszcze ten tydzień posiedzieć, bo to pewnie ostatni raz w tym roku.
U mnie już 36tc , jutro równy miesiąc do terminu a jestem w polu ze wszystkimi przygotowaniami. Nic nie kupione, nawet jeszcze prać nie zaczęłam. Przemeblowanie w pokoju nie wiem kiedy, bo dopiero dziś stolarz zaczął robić łóżko dla Dawida. Nawet imię dla małego nie wybrane.
Ehhh ogólnie jestem w kiepskim nastroju, zaczęłam się stresować, bo chyba powoli dociera do mnie że naprawde będziemy mieć to drugie dziecko, a wcale się nie cieszę
Marta zestresowałaś mnie tym, że kuzynka już urodziła. Ja mam nadzieję, że poród będzie o czasie albo nawet po terminie.


Jakie kupowałyście materce do tych wiekszych łóżek?? Nie wiem który bedzie najlepszy, czy sprężynowy kieszeniowy kupować, czy lepiej lateksowy (choć on już trochę drogi )????
nie przejmuj się kasiuni_a
będzie dobrze
na końcówce ciąży różne nastroje dopadają, na pewno ze wszystkim zdążycie, a nawet jeśli nie to przy kolejnym dziecku jesteś już tak wprawiona, że niewiele Ci potrzeba do ogarnięcia sytuacji

pamiętam jak popatrzyłam na wszystko z boku tuż przed porodem Felci
i stwierdziłam, że przy kolejnym dziecku to człowiek ma już inne podejście
1. kosmetyków tyle o ile, czytaj: tylko niezbędne czyli płyn do kąpieli, sudokrem, spray do nosa i octanistept wszystko miałam bo Lusia używała
2. ubranka po siostrze, poprane ale poprasowane tyle o ile
3. łóżeczko było ale już bez pościeli bo na początku potrzebne mi było tylko prześcieradło
4. wózek po siostrze, tylko wyprany

i praktycznie wszystko na początek, w ogóle przyjściu Felci na świat towarzyszyło najczęściej jak widać stwierdzenie "tyle o ile"

imieniem się nie przejmuj, może sam sobie przyniesie imię?
a jeśli nie to po porodzie zrobimy burzę mózgów na wątku i Wam imię wymyślimy

a co do materaca to w małych łóżeczkach mamy sprężynowe i na razie takich się trzymamy, namawiali mnie na lateksowy jak robiłam wyprawkę dla Felci ale chyba uznałam, że za taką cenę to na pewno udziwniony jest albo modny (wcześniej szał na gryka-pianka-kokos a teraz na lateksowe)

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
spytam jutro naszej rehabilitantki to może ona nam pomoże
i co powiedziała? bardzo ciekawa jestem

Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
dla Lucji! Na pewno bedzie zachwycona
...
Dziewczyny, co wasze dzieciaki jedza na sniadanie?
dzięki
na śniadanie niezmiennie butelka mleka (chyba, że jadła nad ranem) i kanapki z wędlinką i ogórkiem kiszonym albo oliwkami
teraz jeszcze "troske majonesu mamo, ale tylko troseckę"

czasem wstaje, pije butelkę mleka i przez 3-4 godziny nic nie chce, a potem co najwyżej jogurt zje
przyznaję, że wcale nie pilnuję żeby jadła w określonych porach
jak jest głodna to przychodzi i mówi co chce
czasem jak widzę, że minęło sporo czasu to pytam ją czy jest głodna i co chce zjeść, jak chce to je a jak nie to nie

Cytat:
Napisane przez mik23 Pokaż wiadomość
ja tez troche wam- bedacym w ciąży, rozpakowujacym sie mamom- zazdroszcze jak tak podczytuję...Ostatnio sie polakalam bo chyba my nie damy rady miec 2 dziecka, aja tak bardzo bym chciala...ale nie mamy pieniedzy na 2 dzieci-czyli tez nas po prostu na to nie stac...ja nadal nie moge znalezc pracy, przytlacza mnie to wszystko...mieszkamy z tesciami i siostra tz i jej mezem i ostatnio zaczela nastawiac rodzicow przeciwko nam i pomimo tego ze nic w domu nie robi to jest super a ja jestem zla mimo ze ja na serio sie staram bo chcialam zyc w zgodzie z mamą tż-a, tylko mi przykro ze ona nie zauwaza tego co my robimy słucha siostru tż i chodzi napuszona a siostra tż a sie cieszy bo zalezy jej na tym zebysmy sie wyprowadzili... Plakac mi sie chce...
mik nie zazdroszczę sytuacji w domu
postaraj się nie dołować, nigdy nie wiesz co przyniesie Wam życie
spróbuj może koncentrować się na tym co masz, a nie skupiać na tym czego nie masz lub mieć nie będziesz
może będzie wtedy trochę lżej na sercu i duszy

wszystkiego dobrego Wam życzę

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie nietypowe pytanie Idę w środe na wizytę i będę mieć pobierany wymaz. Gin mi ostatnio powiedział, żeby 2 dni przed wizytą nie współżyć, a po pobraniu już nic do samego porodu. Pierwsze słyszę Nigdy o tym wcześniej nie słyszałam i poprzednio lekarz (inny) też nic takiego nie mówił. Miała któraś z Was takie zalecenie?? Przyznam, że mi się to nie podoba i raczej nie będę przestrzegać
przed pobieraniem wszelkich wymazów chyba zwykle zaleca się 2-3 dni bez współżycia
pewnie żeby wynik był jak najbardziej miarodajny

ale że po pobraniu wymazu już do końca nie to pierwsze słyszę
bo nawet jeśli paciorkowca nie masz to brak współżycia nie gwarantuje raczej, że przy porodzie też go mieć nie będziesz

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
Witam
Ja znowu mam inne podejście,chciałabym małego mieć już przy sobie i wcale czekać na niego nie chce mi się te jeszcze 2,5 miesiąca.U nas imię też nie wybrane.
hej Cora
to Twoje dziecię listopadowe będzie?
a jak Twoje samopoczucie? lepiej trochę?

no i uprasza się o aktualne zdjęcie Lilianki



hmm...lubię tak sobie czasem wszystko uporządkować
czekamy teraz na:
Ahtagę i jej dziewczynkę we wrześniu
kasiunię
i jej chłopca na przełomie września i października
Czarną i jej dziewczynkęw październiku
Corę i jej chłopca w listopadzie
Castię i jej maleństwo w marcu następnego roku

o kimś nie wspomniałam?
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**

Edytowane przez kwartalinka
Czas edycji: 2013-08-23 o 21:31
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:28   #2715
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
i one tak śpią od tej 17 do samiutkiego ranka?
a my o 20 dopiero do domu wracamy

my też jutro na ślub jedziemy, ale nie chce mi się strasznie.

a wy nie mieszkacie nad morzem? pewnie znów coś poplątałam
tak
tylko na jedzenie się budzą

nie poplątałaś
mieszkamy w Gdyni i jak jedziemy na plażę to mówię, że jedziemy nad morze
ale w sumie to zatoka a prawdziwe morze to Bałtyk
inna woda, inna plaża, inny wiatr, inne wrażenia
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**

Edytowane przez kwartalinka
Czas edycji: 2013-08-23 o 21:34
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 06:32   #2716
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

marta o właśnie mamy ten Havea. Prawie na V :P Tylko poniżej 500 zapłaciłam za niego.
Bawcie się dobrze dziewczyny na weselach
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 10:33   #2717
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Hej mamuski!

kwartalinka - alez z ciebie detektyw To duzo juz ciezarowek mamy

Ninek sie dzis obudzil z katarem Maruder sie wlaczyl, to mu nie pasuje, tamto zle a na dodatek mamy kijowa pogode, wiec nie bardzo na dwor wyjdziemy

Ja jakos sie trzymam, mimo ze tez jakis katar sie placze ale od 2 miesiecy regularnie chodze na silownie i widze postepy w poprawie kondycji - schudnac nie schudlam ale wzmocnilam sie i moze to pomaga trzymac z dala wszelkie wirusy?
Zaraz wlasnie sie wybieram, TZ wroci ze swojej i mnie podrzuci na moja

Dzieki dziewczyny za odpowiedz co do sniadan. Widze, ze jest roznie i u was, co poprawia mi humor

Milej zabawy na weselach
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:04   #2718
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

ada, marta, kwartalinko tak chodzi o paciorkowca i ja to wszystko rozumiem, że te 2-3 dni przed trzeba się wstrzymać, tak mi też i obecny i poprzedni gin mówił, że chodzi o to żeby wynik był niezałafszowany, i ok damy rade ale że już nic potem aż do samego porodu to co najmniej dziwne dla mnie widze, że i Wy nie miałyście takich zaleceń.

marta szkoda, że nie udało się rehabilitantki podpytać. My jeszcze też nie zdecydowaliśmy, ale mój mąż wybrał się do dwóch sklepów z materacami i do jednego zwykłego meblowego i we wszystkich mu powiedzieli, że nie ma sensu wydawać na materace kieszeniowe czy lateksowe, bo one spełniają swoją funkcję i w ogóle dają jakąś odczuwalną różnicę przy wadze śpiącej na nim osoby co najmniej 30-40 kg. Podobno dla dzieci w wieku i o wadze naszych odpowiedni będzie dobry materac piankowy o odpowiedniej twardości, bo on i tak sie nie odkształci. Czy to jest prawda to ciężko mi powiedzieć Pobieżnie popatrzyłam w internecie i jest dużo podobnych opinii, sporo osób kupuje piankowe z warstwą kokosową.

A u nas i tak z łóżkiem problem. Jak pisałam robi je stolarz, kolega mojego taty i ja nie widziałam, ale tata je widział i mówi że w ogóle nie wygląda jak to ze zdjęć i niebardzo mu się podoba Do tego nie zrobi nam na dole szuflad bo mu brakło materiału Mamy odebrać w przyszłym tygodniu bo zostało je polakierować. Jak je zobacze to zdecydujemy co dalej, bo na szczęście nie chce za nie pieniędzy, więc najwyżej tu u rodziców zostanie bo i tak coś trzeba wymyśleć dla Dawidka do spania.

kwartalinko to ja mam chyba jakieś inne podejście niestety, bo mi się wydaje, że mamy bardzo dużo do kupienia, zrobienia, przygotowania... bardzo się tym zaczęłam przejmować, już nie moge wytrzymać żeby wrócić do siebie i chociaż poprać ubranka. W poniedziałek musze też męża wreszcie zmusić do zakupów, jak coś zaczniemy działac to sią zrobię spokojniejsza.

Dziewczyny udanej zabawy na weselach
My mieliśmy miec za 2 tygodnie, ale odmowiliśmy. Nie czuje się na siłach, choć bardzo mi żal, że nie pójdziemy.
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +

Edytowane przez kasiuni_a
Czas edycji: 2013-08-24 o 14:05
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:07   #2719
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

witajcie dziewczyny

ada doczytałam o bólach nóżek u Wiktora, współczuje
nadal miewa bóle?

kasiuni_a
trzymaj się, głowa do góry
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 17:16   #2720
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 553
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

kasiuni_a trzymaj się, będzie dobrze, pewnie jakiś chwilowy kryzys

pytałyście co o jedzenie, więc Natalce daje:
- serek homog, jogurt + chlebek z masłem
- kanapka z wędiną, serem, twarogiem, do tego pomidor, ogórek chociaż nie zawsze
- jajecznica
- jajko na miekko
- płatki śniadaniowe
- chleb z dżemem
- parówki, frankfuterki
to tyle co mi przychodzi do głowy no i obowiązkowo kakao. Herbaty jakoś rzadko pije, jak już to na kolacje

A mam takie pytanie: spotkałyście się może u Waszych dzieciaczków z uczuleniem na skórze? Natalia ma od pół roku na zgięciu/nadgarstu taką suchą skóre, czerwoną jakby się łuszczącą, byłam u dermatologa, to zalecił maść Elidel i zmienić diete, odstawiłam czekolade, jajka ale to "uczulenie" ma fale, raz mocniejsze raz słabsze, zgłupiałam już. Zmieniłam proszek, płyn i nie widze poprawy. Zaczyna się robić w zgięciach łokci. W środe ide do arelgologa ale boje się że nie da mi testów
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 20:43   #2721
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
Witam


Ja znowu mam inne podejście,chciałabym małego mieć już przy sobie i wcale czekać na niego nie chce mi się te jeszcze 2,5 miesiąca.U nas imię też nie wybrane.
cora witaj..
Ja też tak miałam że chciałam już ..teraz.. widziec Gabriela ale i chciałam "byc" w ciąży jak najdłużej bo zwyczajnie lubie ten stan
w ogóle to Ja najkorzystniej wyglądam i czuje się to właśnie wtedy gdy jestem w ciąży

jakaś inna chyba jestem..ale płakac mi się chce jak wspominam te cudowne chwile..

cora proszę odśwież album..może pokażesz nam Lilusie no i siebie z brzusiem

Cytat:
Napisane przez mik23 Pokaż wiadomość
ja tez troche wam- bedacym w ciąży, rozpakowujacym sie mamom- zazdroszcze jak tak podczytuję...Ostatnio sie polakalam bo chyba my nie damy rady miec 2 dziecka, aja tak bardzo bym chciala...ale nie mamy pieniedzy na 2 dzieci-czyli tez nas po prostu na to nie stac...ja nadal nie moge znalezc pracy, przytlacza mnie to wszystko...mieszkamy z tesciami i siostra tz i jej mezem i ostatnio zaczela nastawiac rodzicow przeciwko nam i pomimo tego ze nic w domu nie robi to jest super a ja jestem zla mimo ze ja na serio sie staram bo chcialam zyc w zgodzie z mamą tż-a, tylko mi przykro ze ona nie zauwaza tego co my robimy słucha siostru tż i chodzi napuszona a siostra tż a sie cieszy bo zalezy jej na tym zebysmy sie wyprowadzili... Plakac mi sie chce...
bardzo współczuje Ci sytuacji w domu
nie płacz kochana.. tylko bądź cierpliwa i ciesz się tym co masz...tak jak Kwartalinka napisała..zobaczysz szczęście odnajdzie i Ciebie ..i wynagrodzi Ci te chwile w których jest Tobie teraz ciężko

a dzidziuś jak ma się pojawic .. to tak się stanie..tyle że w swoim i odpowiednim czasie
nie wiem czy jesteś wierząca czy nie..ale powiem Ci ze coś w tym jest..



Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
hej

my po kolejnym dniu w przedszkolu
wizyty w przedszkolu tak wyczerpują dziewczyny, że zasypiają ok.17-18, już na noc

w następnym tygodniu Łucja prawdopodobnie będzie już zostawała sama w przedszkolu a ja będę się przestawiać na nowy tryb życia

jutro wybieramy się na ślub mojej koleżanki
a jak pogoda dopisze w niedzielę to jedziemy z dziadkami nad Bałtyk,
nacieszyć się, kończącym się już niestety, latem

zerknę co tam napisałyście cdn.
ale ładnie Ci dziewczynki śpią
moim marzeniem w tym czasie jest właśnie troche dłuższe spanie...
narzekac nie powinnam bo Gabriel kochany jest i od urodzenia ma swoją dłuższą chwile na sen ..nawet do 6 godzin ale co z tego jak Wiktor ma to we krwi chyba i ciągle budzi się w nocy..
kilka razy ..(pomijając wyskoki bólowe nóżek)
by sobie mamo zawołac..i jego słynne "nooo chooodź tuuu!!!"
po czym muszę wstac i położyc się u niego na chwilkę ..przytulic albo dac pic..potem albo zasnę u niego i się połamana budzę do Gabriela na karmienie albo wracam do łóżka i za chwile do drugiego i tak w kółko..
aleee... czasami dzieci niespodziankę mi robią i śpią błogo do rana..z jednym karmieniem Gabrielka..noo ale i tu jest szpileczka..bo cyce mnie zbudzą ..pękają w szwach ha ha
co zrobic ...i tak ich kocham!!!


Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość


hmm...lubię tak sobie czasem wszystko uporządkować
czekamy teraz na:
Ahtagę i jej dziewczynkę we wrześniu
kasiunię
i jej chłopca na przełomie września i października
Czarną i jej dziewczynkęw październiku
Corę i jej chłopca w listopadzie
Castię i jej maleństwo w marcu następnego roku

o kimś nie wspomniałam?
a też się tak nad tym zastanawiałam..
chyba wszystkie wymieniłaś..
jejku ale się ciesze ..znowu będziemy witac maluszki

Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
Hej mamuski!


Dzieki dziewczyny za odpowiedz co do sniadan. Widze, ze jest roznie i u was, co poprawia mi humor

Milej zabawy na weselach
ooo a Ja zapomniałam napisac

Wiktorek je wtedy kiedy chce i co chce
na śniadanie to zazwyczaj coś z nabiału..serek homo. jogurt..lub kanapka z żółtym serkiem..płatki z mlekiem..ale jak ma ochotę bo czasami bywa tak że chce tylko kakao i nic nie zje do południa..
ogólnie to grymasi i trzeba sposobem do niego zjedzeniem podchodzic..


Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny

ada doczytałam o bólach nóżek u Wiktora, współczuje
nadal miewa bóle?

kasiuni_a
trzymaj się, głowa do góry
witaj Izabela
niestety tak
wiesz.. nawet wydaje mi się
ze trochę częściej się pojawiają..
w tym tygodniu dwa takie napady mieliśmy.
ale jedno co dobre to to że krócej to trwa
bo zaraz jak się budzi z płaczem to od razu podaje przeciwbólowe
lekarstwo i zasypia po półgodzinie

podaje mu tak jak lekarz zalecił wit D ale dopiero 4 dzień..
30 sierpnia idziemy na szczepienia z chłopcami to i wyniki krwi będzie analizował..zobaczymy ..z mojego (takiego małego) doświadczenia w interpretacji wyników wynika że małemu brakuje żelaza ..ale nie wiem czy to ma znaczenie w tej dolegliwości..

Cytat:
Napisane przez blackrose4u Pokaż wiadomość
A mam takie pytanie: spotkałyście się może u Waszych dzieciaczków z uczuleniem na skórze? Natalia ma od pół roku na zgięciu/nadgarstu taką suchą skóre, czerwoną jakby się łuszczącą, byłam u dermatologa, to zalecił maść Elidel i zmienić diete, odstawiłam czekolade, jajka ale to "uczulenie" ma fale, raz mocniejsze raz słabsze, zgłupiałam już. Zmieniłam proszek, płyn i nie widze poprawy. Zaczyna się robić w zgięciach łokci. W środe ide do arelgologa ale boje się że nie da mi testów
moje dzieci nigdy nie miały takich uczuleń ale bratanek miał dokładnie to co opisujesz..w nadgarstkach i w zgięciach łokci..troche tez za uszami..zdiagnozowali w wieku trzech lat skaze białkową...może pod tym kątem spróbuj..
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 09:06   #2722
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Hej!
Dziś i ja się odezwę. bo jestem sama w domu Michał u babci, a mąż w pracy i mam czas dla siebie.

Z Michałem wszystko dobrze. Gada już "jak stary". Zauważyłam, że ma bardzo dobrą pamięć i jest wzrokowcem. Zna na pamięć kilka piosenek, np. panie janie, stary niedzwiedz, wlazł kotek, kotki dwa i dwa wierszyki Mam zamiar to wykorzystać i zacząć uczyć go czytać metodą Glenna Domana. W telefonie czyta normalnie kto dzwoni, że babcia J., babcia W, ciocia, wujek itp.
Jest na etapie 'a jak to się nazywa..." Dosłownie wszystko musi znać nazwy dokładne. Np. moja mama wyciąga swój telefon i pyta ją "jak twój telefon się nazywa?" Mama oczywiście coś zmyśla, ale Michał wie, że to nie jest odpowiedź konkretna i drąży temat, aż w końcu mama powiedziała "to jest Nokia", a Michał: "no wiem babciu"

Co do mojej ciąży to jutro zaczynam 36 tydzień. Wszystko już mam kupione tylko jakoś torba pusta stoi i czeka na spakowanie, ale dzisiaj już to zrobię. Ostatnio byłam w szpitalu, bo moja gin stwierdziła, że mam zbyt twardy brzuch a ja wszedzie czytam, że twardnienia brzucha na tym etapie są normalne, bo macica ćwiczy, no ale poleżałam na obserwacji 2 dni...

Widzę, że Wasze dzieci jedzą jogurty i tym podobne deserki, a Michał ma jakiś wstręt do jogurtów. Je śmietane, twarożek ze śmietaną, a jogurta nawet nie chce na język a jak mu dotknę do języka, żeby poczuł smak to pluje i biegnie do łazienki myć buzie...;//


A i jeszcze jeden przełom. Michał siada na sedes Kupiliśmy mu nakładkę na sedes i taki podest i sam siada i robi co ma zrobic. Odetchnęłam, bo wylewanie kupy z nocnika i mycie nocnika już mi się mało uśmiechalo.
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333

Edytowane przez Ahtaga
Czas edycji: 2013-08-25 o 09:08
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 09:17   #2723
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

ada mam nadzieje, że lekarz pomoże,
albo oby samo szybko minęło

natchnęłaś mnie, i dodałam 3 zdjęcia Idi do albumu,
zapraszam jak ktos ma ochotę nas zobaczyć
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:16   #2724
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

iza co zrobiłaś by mieć takie ciało? /Ja też chcę!
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 13:54   #2725
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Co do śniadań to w żłobku młode je kanapki, praktycznie codziennie.

I w domu z reguły też, bo nie wiem co jej dawać, bo ona za nabiałem nie przepada, jajek nie ruszy.
Więc zwykle kanapka z wędliną, pomidor.
Tyle że staram się różne pieczywo kupować, czasami je chrupkie.

tity nic szczególnego, po prostu zaczęłam mniej jeść haha
plus ćwiczyłam tak z 2 miesiące, ale nie jakoś ciężko
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 19:43   #2726
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 553
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

wrzuciłam zdjęcia Natalci ale z początku czerwca z wakacji
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 08:59   #2727
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Hej!
Dziś i ja się odezwę. bo jestem sama w domu Michał u babci, a mąż w pracy i mam czas dla siebie.

Z Michałem wszystko dobrze. Gada już "jak stary". Zauważyłam, że ma bardzo dobrą pamięć i jest wzrokowcem. Zna na pamięć kilka piosenek, np. panie janie, stary niedzwiedz, wlazł kotek, kotki dwa i dwa wierszyki Mam zamiar to wykorzystać i zacząć uczyć go czytać metodą Glenna Domana. W telefonie czyta normalnie kto dzwoni, że babcia J., babcia W, ciocia, wujek itp.
Jest na etapie 'a jak to się nazywa..." Dosłownie wszystko musi znać nazwy dokładne. Np. moja mama wyciąga swój telefon i pyta ją "jak twój telefon się nazywa?" Mama oczywiście coś zmyśla, ale Michał wie, że to nie jest odpowiedź konkretna i drąży temat, aż w końcu mama powiedziała "to jest Nokia", a Michał: "no wiem babciu"

Co do mojej ciąży to jutro zaczynam 36 tydzień. Wszystko już mam kupione tylko jakoś torba pusta stoi i czeka na spakowanie, ale dzisiaj już to zrobię. Ostatnio byłam w szpitalu, bo moja gin stwierdziła, że mam zbyt twardy brzuch a ja wszedzie czytam, że twardnienia brzucha na tym etapie są normalne, bo macica ćwiczy, no ale poleżałam na obserwacji 2 dni...

Widzę, że Wasze dzieci jedzą jogurty i tym podobne deserki, a Michał ma jakiś wstręt do jogurtów. Je śmietane, twarożek ze śmietaną, a jogurta nawet nie chce na język a jak mu dotknę do języka, żeby poczuł smak to pluje i biegnie do łazienki myć buzie...;//


A i jeszcze jeden przełom. Michał siada na sedes Kupiliśmy mu nakładkę na sedes i taki podest i sam siada i robi co ma zrobic. Odetchnęłam, bo wylewanie kupy z nocnika i mycie nocnika już mi się mało uśmiechalo.

dla Michasia ..
mój też woli tą nakładkę ..nocnik już dawno stoi na stryszku
ale zleciała ta ciąża
to Ty pierwsza urodzisz teraz z naszych ciezarnych mam?!
toż to przeciez już niedługo
pakuj tą torbę ..radze Ci
wpadaj częściej



Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
ada mam nadzieje, że lekarz pomoże,
albo oby samo szybko minęło

natchnęłaś mnie, i dodałam 3 zdjęcia Idi do albumu,
zapraszam jak ktos ma ochotę nas zobaczyć
dzięki

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Co do śniadań to w żłobku młode je kanapki, praktycznie codziennie.

I w domu z reguły też, bo nie wiem co jej dawać, bo ona za nabiałem nie przepada, jajek nie ruszy.
Więc zwykle kanapka z wędliną, pomidor.
Tyle że staram się różne pieczywo kupować, czasami je chrupkie.

tity nic szczególnego, po prostu zaczęłam mniej jeść haha
plus ćwiczyłam tak z 2 miesiące, ale nie jakoś ciężko
aaa no to już wiem skąd takie efekty
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:20   #2728
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Bry

Ahtaga - jaaaa ciiieeeeeee! 36 tydzien! Zaciskaj nogi a pozniej szybko siuuuupppp! i dzidzia na swiecie I brawa dla Michasia za sedesik

agaaga - kiedy masz testowanie?

Moje dziecie rozwalilo nas tekstem wczoraj Wylal troszke cacao na koszulke, spojrzal na mnie i mowi z zatroskana minka"Oh dear!"
Kolejny tekst z przeczkola

Zaraz idziemy sie bawic do domu Lily, najleprzej przyjaciolki Nina. A pozniej do parku, bo znow slonce swieci
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:16   #2729
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Ahtaga no nieźle, tylko torbę musisz spakować i jesteś gotowa do porodu? No to się zmobilizowałaś albo tylko ja tak wszystko zostawiam na ostatni moment

izabelaa ale Idalka ma śliczne długie włosy bardzo jest do Ciebie podobna. A Ty laska jesteś, brzuch masz super. Chciałabym się tak zmobilizować po drugiej ciąży i doprowadzić się do porządku.

ada termin to ja mam chyba najwcześniejszy, ale jak podejrzewam mój syn nie będzie się bardzo spieszył, więc może i Ahtaga urodzi pierwsza

Ja już jestem w trakcie 37 tygodnia, jutro mam wizytę i zobaczymy co się dzieje i ile mój maluch przybrał na wadze. Dalej dość słabo się czuję, siły mnie całkiem opuściły. A jeszcze wczoraj pojechaliśmy z mężem na zakupy i zeszło nam ponad 6h ze wszystkim. Jak wróciliśmy to walnęłam się na kanapę i nie mogłam się ruszyć tak byłam zmęczona. Mąż pojechał z kolegą jakiś samochód oglądać, więc musiałam się jeszcze Dawidem zająć i powiem Wam, że płakać mi się czasem chciało, bo nie miałam siły wstać i się z nim pobawić.
Obkupiliśmy się za to, tzn. głównie Dawida - najpierw w Lidlu, potem w h&m (przydał się bardzo kupon na 20% zniżki ) i jeszcze na tesco. Jest chłopak praktycznie na jesień wyprawiony. Udało nam się w h&m kupić mu kurtkę jesienną, która kosztowała 40 zł i jeszcze od tego rabat 20% ostatnia sztuka była.
Dla malucha też trochę kupiliśmy różności, poza tym w niedzielę siadłam i coś tam pozamawiałam z allegro. Zostały takie apteczne rzeczy, fotelik i dla mnie jakieś kapcie i szlafrok do szpitala.
Dziś nastawiłam pierwsze pranie ale jeszcze strasznie dużo tego zostało.
Chciałabym najbardziej już to przemeblowanie robić, ale póki nie ma łóżka dla Dawida to nie ma sensu nic ruszać.
W każdym razie coś się zaczęło dziać wreszcie

Mój mąż się uparł, że mały ma być Kazik nie wiem skąd mu się to wzięło, w sumie to nie mogę rozszyfrować czy on mi tylko tak na złość gada czy rzeczywiście tak chce, ale wygląda jakby mówił poważnie. W ogóle nie ma takiej opcji żebym tak dziecko skrzywdziła i wszyscy się z niego śmieją jak to usłyszą. Ale on uparcie mówi o małym Kazik. Wczoraj już nawet Dawid się zdenerwował i mówi "nie żaden Kazik". Więc się go pytam jak w takim razie ten braciszek będzie miał na imię, a Dawid na to "Adaś przecież!"
Więc może i tak będzie, że to Dawid zdecyduje skoro rodzice nie potrafią
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +

Edytowane przez kasiuni_a
Czas edycji: 2013-08-27 o 10:17
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:33   #2730
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Ahtaga no nieźle, tylko torbę musisz spakować i jesteś gotowa do porodu? No to się zmobilizowałaś albo tylko ja tak wszystko zostawiam na ostatni moment

Ja już jestem w trakcie 37 tygodnia, jutro mam wizytę i zobaczymy co się dzieje i ile mój maluch przybrał na wadze. Dalej dość słabo się czuję, siły mnie całkiem opuściły. A jeszcze wczoraj pojechaliśmy z mężem na zakupy i zeszło nam ponad 6h ze wszystkim. Jak wróciliśmy to walnęłam się na kanapę i nie mogłam się ruszyć tak byłam zmęczona. Mąż pojechał z kolegą jakiś samochód oglądać, więc musiałam się jeszcze Dawidem zająć i powiem Wam, że płakać mi się czasem chciało, bo nie miałam siły wstać i się z nim pobawić.
Obkupiliśmy się za to, tzn. głównie Dawida - najpierw w Lidlu, potem w h&m (przydał się bardzo kupon na 20% zniżki ) i jeszcze na tesco. Jest chłopak praktycznie na jesień wyprawiony. Udało nam się w h&m kupić mu kurtkę jesienną, która kosztowała 40 zł i jeszcze od tego rabat 20% ostatnia sztuka była.
Dla malucha też trochę kupiliśmy różności, poza tym w niedzielę siadłam i coś tam pozamawiałam z allegro. Zostały takie apteczne rzeczy, fotelik i dla mnie jakieś kapcie i szlafrok do szpitala.
Dziś nastawiłam pierwsze pranie ale jeszcze strasznie dużo tego zostało.
Chciałabym najbardziej już to przemeblowanie robić, ale póki nie ma łóżka dla Dawida to nie ma sensu nic ruszać.
W każdym razie coś się zaczęło dziać wreszcie
tylko frotkę do włosów muszę dopakować i szczoteczkę do zebów
u Ciebie też już przygotowania widzę pełną parą. Też do tesco muszę się wybrać pokupić coś dla Michała na jesień, ale póki co czekam aż skończy się 36 tydzień i już nie muszę się oszczędzać zbytnio, bo to w miarę już bezpieczny czas.
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-18 08:22:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.