Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 07:13   #781
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

Cytat:
Napisane przez belladonnaa Pokaż wiadomość
bralam diane35 (8/9mies.), cera sie wygladzila ale przytylam po niej z 15kg. Potem byly Yasminelle (3mies.), ale samopoczucie wstretne i czulam sie opuchnieta. Bralam tez cilest, ale mialam wrazenie, ze tradzik przy nich nasilal sie, potem asubtela. Teraz bralam vibin jakies 7 mies ale syfy pojawily sie znowu, wiec odstawilam. Nie biore ich z 3tyg a tego cholerstwa na mojej twarzy jest coraz wiecej przymierzam sie teraz do nowych tabsow- nazywaja sie Bonadea.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

poza tym stan skory zawsze poprawial sie ok. maja-czerwca a pogarszal jesienia-zima(najgorszy wysyp przypadal od grudnia do marca). Mamy sierpien a cala zuchwe mam w bolacych, swedzacych guzach
Też odnosiłam wrażenie, że po Cileście się pogorszyły. Brałam 3 miesiące i byłam wprost wściekła po 2 miesiącach był koszmar. Powstawały tydz przed okresem, goiły sie tydz przed następnym, a już powstawały nowe
I też słyszałam, że po Diane schodzą, ale nie chce przytyć, ciężko pracowałam na swoją figurę

Edytowane przez chomiczowka
Czas edycji: 2013-08-16 o 07:14
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 11:25   #782
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez ali_sul Pokaż wiadomość
Rozumiem Twój problem. Leczę się na trądzik od wielu lat, nie jest mi obce przesiadywanie w domu i chowanie się przed światem. Teraz, zwykle jest to dom-praca-dom bez wyjść ze znajomymi i rodziną. Nie wiem, co Ci na to poradzić, próbuj, małymi krokami. Umów się z najbliższymi znajomymi raz, potem drugi, prędko zaproszą Cię wychodząc w większej grupie. Dasz sobie radę, zresztą... po stoczeniu walki z trądzikiem nie ma już chyba problemów nie do pokonania!
w niedziele jade na mecz
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 11:43   #783
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

ej no??
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 11:54   #784
kakuska1920
Przyczajenie
 
Avatar kakuska1920
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

Hmm... Trudno mi coś polecić bo teraz sama szukam takiego kremu nawilżającego który się będzie szybko wchłaniał ale może wypróbuj under twenty anti acne !?
Ja kiedyś używałam dla mnie nie był taki zły ale wiem że są lepsze więc po opróżnieniu jednej tubki już nie kupiłam ponownie ale może na twoją skóre będzie lepszy ... Spróbuj nie jest drogi A zx kremem matującym to ci niestety nie pomoge bo używałam tylko krem BB z nivei i nic więcej :-P
kakuska1920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 14:35   #785
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

a jaką stosujecie dietę? sport, oczyszczanie cery? brevoxyl jest bardzo chwalonym kremem, używałyście?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 14:43   #786
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Trądzik

brevoxyl o niebo lepszy niż benzacne. odradzam przesuszania cery ponieważ skóra w takim stanie produkuje duża ilosc łoju aby ją spowrotem nawilżyć także koło zamkniete. toniki są potrzebne aby przywrócic naturalne ph skóry więc nie odstawiaj ich ale znajdź idealny dla siebie, oczywiscie bez alkoholu. powstrzymaj sie przed wyciskaniem, zatuszujesz i problem z głowy
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 23:47   #787
2407ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

ja polecam Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50 (Matująca emulsja do twarzy SPF 50)
2407ja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 14:44   #788
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

Cytat:
Napisane przez 2407ja Pokaż wiadomość
ja polecam Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50 (Matująca emulsja do twarzy SPF 50)
dzięki
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 17:01   #789
anikka_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

U mnie sprawdza się duet: na dzień - Ziaja krem nawilżający do cery normalnej i tłustej (biała herbata) + na noc - Pharmaceris T Sebo Almond Peel 5%.
anikka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 12:04   #790
margolcia0o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
GG do margolcia0o
Dot.: male krostki na twarzy

Mam identyczny problem na policzkach, czasem nawet na czole. Nie są to zaskórniki, ponieważ po rozpulchnieniu nie można tego wycisnąć. Maski z zieloną glinką, ani serum ani maski algowe nie pomagają... Czasem jest lepiej, czasem gorzej. jednak zauważyłam że jak wypiję wapno to troszkę znika. Może faktycznie to alergia.
margolcia0o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 18:30   #791
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: male krostki na twarzy

A to nie są czasem brodawki płaskie wirusowe?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez agugag Pokaż wiadomość
Witam

Od kilku lat mam krostki na twarzy nie sa to ani pryszcze ani kaszaki. Nie wiem jak sie tego pozbyc toniki i peelingi nie pomagają. Nie sa one mocno widoczne ale mi przeszkadzają, tutaj dołaczam zdjecia:



Czy ktoś wie jak się tego dziadostwa pozbyć ?:P
Wygląda mi to na brodawki płaskie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 15:49   #792
ala500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Bolesne duże pryszcze

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 15:49   #793
ala500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 15:51   #794
ala500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: bolące pryszcze

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 15:52   #795
ala500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 19:14   #796
Blondyna66
Zadomowienie
 
Avatar Blondyna66
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 450
Dot.: Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

Hej. Pytanie nie dotyczy akurat tego wątku, ale nie wiem gdzie je umieścic. Chciałąm się Was zapytać czy znacie krem Himalya Clarina ? Przeciw trądzikowi. Ziołowy. Stosowałyście ?
__________________
Podcięcie 03.11.2016r.
Włosomaniactwo od 21.08.2013r.
Blondyna66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 23:11   #797
littlefaith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: z mojego przytulnego mieszkanka na mazurach :)
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik, prawdziwy sposób aby go pokonać

Cytat:
Napisane przez panswegozycia Pokaż wiadomość
Witajcie. Zmagałem się z trądzikiem 5 lat. Najpierw próbowałem domowych sposobów takich jak drożdże, aloes. Gdy to nie skutkowało postanowiłem pójść do dermatologa. Brałem antybiotyk Unidox + inne maści i witaminy przez 3 miesiące. Co prawda stan mojej cery uległ poprawie ale po miesiącu trądzik wrócił z większą siłą. Potem polecił mi pewien farmaceuta preparat Malavit , który jest podobno b. dobry. Piszę podobno, bo dobry się niestety nie okazał. Zmartwiony brakiem jakichkolwiek rezultatów, postanowiłem dać jeszcze jedną szansę lekarzowi. To był błąd, bo trądzik nie ustał , a wydanych ogromnych pięniędzy mi nikt nie zwróci.
Zmierzając do sedna, przeszukując internet na temat acne, natrafiłem na Dietę niejakiego Tomasza P. Na początku byłem sceptycznie nastawiony bo przecież nie raz czytałem wypowiedzi dermatologów o tym że dieta nie ma wpływu na trądzik. Oczywiście jest to bzdurą, bo jak mawia pewne mądre powiedzenie jesteś tym czym jesz. Szukałem jeszcze informacji dodatkowych na temat jedzenia i trafiłem na sportowe forum dyskusyjne gdzie parę innych ludzi też wyleczyło się z pryszczy poprzez dietę podobną do tej o której mowa. Jestem już miesiąc na diecie i efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Nie jest to żadna reklama z mojej strony, bo niby co miałbym reklamować ? Spróbujcie nie pożałujecie, nie dajcie się omamiać pseudolekarzom którzy tylko potrafią pieniądze brać.

http://artelis.pl/artykuly/35606/Die...e-sie-tradziku

No to jestem widelcem

Co do diety... Na mój trądzik nie miała ona żadnego wpływy. Wyleczyłam się dzięki książce 'Trądzik najnowsze metody leczenia i zapobiegania' Dr Terry J. Dubrow Brenda D. Adderly. Polecam serdecznie!
littlefaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 23:26   #798
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik, prawdziwy sposób aby go pokonać

Cytat:
Napisane przez littlefaith Pokaż wiadomość
No to jestem widelcem

Co do diety... Na mój trądzik nie miała ona żadnego wpływy. Wyleczyłam się dzięki książce 'Trądzik najnowsze metody leczenia i zapobiegania' Dr Terry J. Dubrow Brenda D. Adderly. Polecam serdecznie!
Na czym polegała Twoja kuracja?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 14:02   #799
littlefaith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: z mojego przytulnego mieszkanka na mazurach :)
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik, prawdziwy sposób aby go pokonać

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post41527979
tutaj słów kilka o mnie i mojej kuracji
littlefaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 17:07   #800
kasiajab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Pomocy

Witam,
być może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale niestety w tym przypadku moja wiedza jest zerowa. Mam CHYBA cerę mieszaną. Tzn. na policzkach, płatkach nosa i co najgorsza czole strasznie mi się łuszczy skóra i wydaje się sucha. Natomiast pozostała część twarzy jest raczej normalna(niekoniecznie tłusta) i teraz moje pytanie, albo raczej prośba. Pomóżcie mi dobrać odpowiednie kosmetyki, tzn. peeling, maseczka i jakiś krem. Tylko proszę o konkretne firmy, bo jeśli napiszecie, ze nie może mieć w składzie czegoś konkretnego, to i tak nic nie będę potrafiła znaleźć. Bardzo proszę o pomoc, bądź też o link do istniejącego już problemu i tematu. Z góry dzięki.
kasiajab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 23:00   #801
belladonnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 13
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

ja probowalam w swoim zyciu chyba kazdej masci, kremu... brevoxyl, benzacne, epiduo, duac, dalacin, zineryt, skinoren, klindacin, atrederm, davercin... ciezko spamietac ;/
belladonnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 08:49   #802
Catsy
Przyczajenie
 
Avatar Catsy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Ratunku, pryszcze!

Witam,
macie może jakieś sposoby na pryszcze? Jestem przeciwna wyciskaniu, ponieważ problem nie znika całkowicie, a jeszcze tworzą się blizny. Jak narazie stosuję tylko żel i maseczkę oczyszczającą. Czy powinnam stosować coś jeszcze?
Catsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 11:14   #803
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez kasiajab Pokaż wiadomość
Witam,
być może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale niestety w tym przypadku moja wiedza jest zerowa. Mam CHYBA cerę mieszaną. Tzn. na policzkach, płatkach nosa i co najgorsza czole strasznie mi się łuszczy skóra i wydaje się sucha. Natomiast pozostała część twarzy jest raczej normalna(niekoniecznie tłusta) i teraz moje pytanie, albo raczej prośba. Pomóżcie mi dobrać odpowiednie kosmetyki, tzn. peeling, maseczka i jakiś krem. Tylko proszę o konkretne firmy, bo jeśli napiszecie, ze nie może mieć w składzie czegoś konkretnego, to i tak nic nie będę potrafiła znaleźć. Bardzo proszę o pomoc, bądź też o link do istniejącego już problemu i tematu. Z góry dzięki.
maseczka soraya antybakteryjna drożdżowa
lekki krem sylveco brzozowy
bardziej konkretny krem to iwostin sensita polecam wode termalna z LRP
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 11:18   #804
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Ratunku, pryszcze!

ja mam na pojedyncze pryszcze własny sposób , jeśli czuje że pryszcz juz jest zgrubiały ale nie da się wycisnąc to nie męcze twarzy na siłe bo będą blizny, biore igłe i oczywiście odkażam ją w spirytusie i DELIKATNIE!!!!! z góry tak staram ukłuc skóre ale tylko jej dotykam tak jak bys stukała pionowo długopisem w biurko i jesli poczujesz że igła już minimalnie!!! przebila skóre to lekko wyciskasz pryszcza ,przemywasz miejsce spirytusem i nakładasz klindacin i rano nie ma sladu. Ale nie wbijaj igły w twarz bo sobie coś zrobisz, masz zrobić to mega delikatnie nie czując nawet ukłucia a jednak skóra zostanie przekłuta i pryszcz łatwo wyjdzie :P
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 18:25   #805
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ratunku, pryszcze!

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
ja mam na pojedyncze pryszcze własny sposób , jeśli czuje że pryszcz juz jest zgrubiały ale nie da się wycisnąc to nie męcze twarzy na siłe bo będą blizny, biore igłe i oczywiście odkażam ją w spirytusie i DELIKATNIE!!!!! z góry tak staram ukłuc skóre ale tylko jej dotykam tak jak bys stukała pionowo długopisem w biurko i jesli poczujesz że igła już minimalnie!!! przebila skóre to lekko wyciskasz pryszcza ,przemywasz miejsce spirytusem i nakładasz klindacin i rano nie ma sladu. Ale nie wbijaj igły w twarz bo sobie coś zrobisz, masz zrobić to mega delikatnie nie czując nawet ukłucia a jednak skóra zostanie przekłuta i pryszcz łatwo wyjdzie :P
Tylko, że taki zabieg może jej przesuszyć skórę, bo klindacin też wysusza... Zresztą on jest na receptę.
Jeśli chodzi o pojedyncze pryszcze to możesz spróbować je przesuszyć, bez wyciskania, wtedy powinien zostać po nich strupek, albo ewentualnie by bardziej wyszło i może tonik by je sprzątnął. Ale nie jestem pewna, czy nie chodzi o trądzik, bo żele i maseczki punktowe nie są, więc może chodzi o większy problem...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 18:53   #806
Catsy
Przyczajenie
 
Avatar Catsy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Ratunku, pryszcze!

Nie, nie! Moja kuzynka ma trądzik, wiem jak to wygląda. Nie, to są po prostu pojedyncze pryszcze; zazwyczaj na górze czoła, na nosie i pomiędzy brwiami.
Ostatnio kupiłam też olejek nawilżająco - oczyszczający, może to pomoże.
Catsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 15:14   #807
mala_mi97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dziwny trądzik (?)

Witam, mam 16 lat i pod konie czerwca miałam straszny wysyp zaskórników zamkniętych na brodzie (od koniuszków ust w dół). Nie wiedziałam co z tym zrobić a chciałam, żeby zeszło. Pod koniec lipca zrobiłam parówkę i zaczęłam je wyciskać. To było chyba najgorsze o mogłam zrobić- rozogniło się okrutnie i zaczęło przypominać wyglądem trądzik. Stosowałam Acnefan, maść cynkową jednak nic to nie pomogło. Wybrałam się więc wczoraj do dermatolog- dostałam doustnie antybiotyk Tetralysal i do smarowania Davercin. Mam przyjść za 2 tygodnie do kontroli, bo lekarz stwierdził, ż jak samo to zrobiłam to się wygoi.

Nigdy nie miałam żadnych problemów z cerą. Miałam ją śliczną. Nie wiem czy to jakiś związek, ale od kilku miesięcy mam bardzo słaby okres- trwa ok. 2 dni i jest bardzo skąpy. Ostatni okres dostałam z 57 dniowym opóźnieniem. Okresy wcześniej miałam regularne (miesiączkuje od prawie 5 lat). Wydaje mi się, że te wszystkie problemy zaczęły się od tych dziwnych miesączek. Jak myślicie, może to mieć jakiś związek? Jak tak, to co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
mala_mi97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 15:43   #808
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: male krostki na twarzy

grubella, oszalałaś? wybacz ton, ale trochę denerwuje mnie, jak ktoś się wypowiada tylko po to, żeby człowieka zdenerwować.

Z której strony przypomina Ci to 'brodawki płaskie'? Wygooglaj sobie obrazki. Nie wyglądają jak 'brodawki płaskie'. To zwykłe zaskórniki zamknięte i proszę, nie stresuj dziewczyny.
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 15:47   #809
mala_mi97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: male krostki na twarzy

To są zaskórniki zamknięte. Nie wyciskaj tego bo sobie biedy narobisz jak ja
mala_mi97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 17:39   #810
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Dziwny trądzik (?)

Tak, wyciskanie to najgorsze co mogłaś zrobić. Idź do dermatologa, forum cię nie wyleczy
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.