Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-12, 17:30   #151
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny Witam wszystkie nowe lipcówki
Pozwolicie, że zrobię listę wszystkich przyszłych mam lipcowych jutro, bo dzisiaj miałam bardzo nerwowy dzień dostałam plamień, pobiegłam do lekarza, który zrobił mi usg, nie widać jeszcze zarodka, bo okazuje się, że jestem w 4 tc i 6 dniu i pęcherzyk jest nisko umiejscowiony. dostałam zwolnienie i mam leżeć cały czas
o kurczę, ale przeżycia, nie zazdroszczę odpoczywaj, dobrze że masz zwolnienie na pewno wszystko będzie ok

eeech, czy ja się w ogóle na te list e załapię, zżera mnie ciekawość który u mnie tydzień
tez się chyba położe, tak mi niedobrze ze yyyy ....
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 17:43   #152
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny Witam wszystkie nowe lipcówki
Pozwolicie, że zrobię listę wszystkich przyszłych mam lipcowych jutro, bo dzisiaj miałam bardzo nerwowy dzień dostałam plamień, pobiegłam do lekarza, który zrobił mi usg, nie widać jeszcze zarodka, bo okazuje się, że jestem w 4 tc i 6 dniu i pęcherzyk jest nisko umiejscowiony. dostałam zwolnienie i mam leżeć cały czas
Mamaya wszystko bedzie dobrze leż, odpoczywaj i sluchaj zalecen lekarza
A lista moze zaczekac

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Mamaya ale 4t6d to koniec piatego tygodnia, jutro zaczynasz szosty. Inaczej sie spodziewalas? Serduszko zaczyna bic w 6 tyg, wiec na pewno wszystko ok
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 18:07   #153
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

nie Rybka, mnie też wychodziło, że jutro powinnam zaczynać 6tc, ale trochę dziwi mnie, że nie ma zarodka. Jest pęcherzyk, ciałko żółte, ale zarodka ni widu ni słychu.
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:19   #154
agawa1977
Raczkowanie
 
Avatar agawa1977
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 267
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Witam.
W końcu wątek dla mnie
Termin porodu wg owulacji mam na 17 lipca więc to dopiero 4 tydzien i 5 dni wg wykresu na bellybestfriend. OM - 16.09.2013r.
Byłam dziś u lekarza ale na usg nic nie widać. Nawet pęcherzyka, ale być może to za wcześnie. Lekarz zakwalifikował jednak jako ciąże, przepisał badania i za 2 tygodnie.

Co do objawów to boli mnie brzuch, piersi też ale nie zbyt mocno. I chyba jako jedyna tutaj cierpię na bezsenność

Życzę sobie i Wam spokojnej ciązy
agawa1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:29   #155
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

hej Agawa Ja też kiepsko sypiam, więc nie jesteś sama
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:53   #156
tusix
Raczkowanie
 
Avatar tusix
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 66
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Mamaya trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku, odpoczywaj i leż jak najwięcej to najlepsze dla dzieciaczka.
Eydrith jakbym siebie czytała w pierwszej ciąży bo też przed własnymi dziećmi nigdy nie miałam kontaktu z niemowlętami, a nawet w ogóle z dziećmi. Potem dostałam dwupak i poradziłam sobie bez problemu, także będzie dobrze

Mnie dziś mocno podbrzusze pobolewa, pewnie to rozciąganie się macicy ale podejrzewam, że cały dzień na nogach też ma znaczenie. Także żegnam się dziś już i zmykam do łóżka.
ps. Czy są na tym wątku dziewczyny z POMORZA?
tusix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 21:17   #157
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez natalia_w_pl Pokaż wiadomość
sylwianna1985 Ja tez jestem ze śląska okolice Katowic Wszystkie śląskie mamusie : GDZIE RODZICIE?? mam mega dylemat...
ja z czeladzi, póki co czaję się na Bogucice

Cytat:
Napisane przez tusix Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za gratulacje. Bliźniaki to najwspanialsza rzecz jak mnie spotkała Mam dwóch chłopców, którzy pod koniec lutego skończą 2 lata. Dzieciaki są wspaniałe, pierwszy rok to prawie w ogóle nie było z nimi kłopotów, nie chorowali, ok. 2 miesiąca przesypiali prawie całe noce, nie mieli kolek. Teraz jak są bardziej mobilni to jest przy nich trochę ganiania, jednak bardzo fajnie się bawią ze sobą więc w mojej totalnie nieobiektywnej ocenie nie jest źle. Podejrzewam, że jakby mi bardziej dali w kość, nie decydowałabym się na kolejne dziecko
Czy faktycznie w ciąży nie można pić melisy? Ja piłam melisę praktycznie przez całą poprzednią ciążę, a nawet moja położna mi ją polecała w sytuacjach nerwowych. Dodam, że było wszystko oki.
ojej ja w pierwszej ciąży najpierw modliłam się o zdrówka dla dzidzi a potm żeby to jedna dzidzia była.naoglądałam się w robocie bliźniaków i masakra....

Cytat:
Napisane przez agawa1977 Pokaż wiadomość
Witam.
W końcu wątek dla mnie
Termin porodu wg owulacji mam na 17 lipca więc to dopiero 4 tydzien i 5 dni wg wykresu na bellybestfriend. OM - 16.09.2013r.
Byłam dziś u lekarza ale na usg nic nie widać. Nawet pęcherzyka, ale być może to za wcześnie. Lekarz zakwalifikował jednak jako ciąże, przepisał badania i za 2 tygodnie.

Co do objawów to boli mnie brzuch, piersi też ale nie zbyt mocno. I chyba jako jedyna tutaj cierpię na bezsenność

Życzę sobie i Wam spokojnej ciązy
dziwne, bo ja ostatnią miesiączkę miałam 3października i termin na 10lipca, a Ty miałaś we wrześniu to wychodzi czerwiec przecież??

mnie bolą piersi, kręgosłup lędźwiowy i głowa
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 21:28   #158
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Agawa gratulacje
Ilo dniowe mialas cykle? Ja OM 28. Wrzesnia i termin na 4.lipca wypada
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 22:52   #159
agawa1977
Raczkowanie
 
Avatar agawa1977
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 267
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Już wyjaśniam bo u mnie to trochę skomplikowane.
Ja owulację miałam dopiero w 39 dc bo cykle u mnie nieregularne i długie (ok 50 dni i dłużej)
Więc na tej podstawie niby wyliczyno mi termin porodu. Pewnie w swoim czasie usg to zweryfikuje
Powiem wam, że ja ten cykl spisałam na straty bo owulacji nie było i nie było - pomyślałam kolejny bezowulacyjny cykl. Wzięłam nawet luteinę na wywołanie i gdy temperatura po luteinie nie spadała (w tym cyklu sumiennie przyłożyłam się do mierzenia temperatury) zrobilam betę i wyszla pięknie

Martwi mnie jedna rzecz, choć lekarz mnie trochę uspokoił dziś na wizycie.
Chodzi o to, że musiałam zrobić rtg płuc. Było to w 40 dc czyli dzień po owulacji.
Mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na ciąże i na dzidzię.
agawa1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 06:01   #160
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Hej dziewczyny, chciałam do was dołączyć pisałam na pierwszej stronie że za parę dni zrobię test. Robiłam i wczoraj i dzisiaj i są dwie kreseczki byłam tak podekscytowana tym że będę robić test że nie mogłam spać od 5 :P fakt że nie są tak intensywne jak kreska testowa ale to dopiero 4tyd 4d
jeśli chodzi o objawy to ich na razie nie mam, kawę pije normalnie tyle że od zawsze rozpuszczalną z dużą ilością mleka w 0,5l kubku i tylko dwie łyżeczki - więc może nawet to nie kawa.
Boli mnie tylko od czasu do czasu prawy jajnik
Jest to nas 2 cs w pierwszym za bardzo nie pilnowaliśmy dni płodnych bo byliśmy w podróży poślubnej i tam ciągle były % więc unikaliśmy wytrysków wewnątrz ....
zaobserwowałam taką dziwną rzecz - mam bardzo wrażliwe piersi ale z rana nie są tak "napompowane" jak wieczorem...
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 07:28   #161
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez frotka_82 Pokaż wiadomość
Swoja droga jest 1000 watkow o ☠☠☠☠☠☠☠ach i sa a my nie mozemy miec swojego takiego jak chcemy
no właśnie...

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Ja mam apetyt, ale rano jak jestem glodna i sie najem to potem czuje sie taka ociezala, ze nic mi sie nie chce i tak do nastepnego glodu i najedzenia... Nie mecza mnie mdlosci itp, tylko ta niemoc :/
też tak mam, jak tylko zjem trochę więcej to potem mi tak ciężko

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Idę jutro na pierwsze usg :-P
powodzenia, trzymam kciuki i czekam na info

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny Witam wszystkie nowe lipcówki
Pozwolicie, że zrobię listę wszystkich przyszłych mam lipcowych jutro, bo dzisiaj miałam bardzo nerwowy dzień dostałam plamień, pobiegłam do lekarza, który zrobił mi usg, nie widać jeszcze zarodka, bo okazuje się, że jestem w 4 tc i 6 dniu i pęcherzyk jest nisko umiejscowiony. dostałam zwolnienie i mam leżeć cały czas
mamaya bidulko, odpoczywaj jak najwięcej. a kiedy masz teraz wizytę u lekarza?

dziewczyny a może ja zrobię tą listę i wyślę do mamaya, żeby tylko wkleiła do 1 postu?
tylko co chcemy na tej liście, jakie info?
nick, wiek, skąd, termin porodu wg OM ? czy coś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
eeech, czy ja się w ogóle na te list e załapię, zżera mnie ciekawość który u mnie tydzień
tez się chyba położe, tak mi niedobrze ze yyyy ....
ja sobie termin sprawdzałam w kalkulatorach internetowych, np. tu http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79533.html

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
nie Rybka, mnie też wychodziło, że jutro powinnam zaczynać 6tc, ale trochę dziwi mnie, że nie ma zarodka. Jest pęcherzyk, ciałko żółte, ale zarodka ni widu ni słychu.
mamaya a co lekarz na to powiedział?

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chciałam do was dołączyć pisałam na pierwszej stronie że za parę dni zrobię test. Robiłam i wczoraj i dzisiaj i są dwie kreseczki byłam tak podekscytowana tym że będę robić test że nie mogłam spać od 5 :P fakt że nie są tak intensywne jak kreska testowa ale to dopiero 4tyd 4d
jeśli chodzi o objawy to ich na razie nie mam, kawę pije normalnie tyle że od zawsze rozpuszczalną z dużą ilością mleka w 0,5l kubku i tylko dwie łyżeczki - więc może nawet to nie kawa.
Boli mnie tylko od czasu do czasu prawy jajnik
Jest to nas 2 cs w pierwszym za bardzo nie pilnowaliśmy dni płodnych bo byliśmy w podróży poślubnej i tam ciągle były % więc unikaliśmy wytrysków wewnątrz ....
zaobserwowałam taką dziwną rzecz - mam bardzo wrażliwe piersi ale z rana nie są tak "napompowane" jak wieczorem...
witamy i gratulacje!
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 08:13   #162
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez tusix Pokaż wiadomość
Eydrith jakbym siebie czytała w pierwszej ciąży bo też przed własnymi dziećmi nigdy nie miałam kontaktu z niemowlętami, a nawet w ogóle z dziećmi. Potem dostałam dwupak i poradziłam sobie bez problemu, także będzie dobrze
dzięki za te słowa, serio lejesz miód na moje serce kobieto chociaż ciągle podziwiam jak sobie dalaś radę z dwójeczką, ale może w takim razie ja z jednym też dam (jeśli jest jeden)
Cytat:
Napisane przez tusix Pokaż wiadomość
ps. Czy są na tym wątku dziewczyny z POMORZA?
a który rejon konretnie Cię interesuje?
Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
ja sobie termin sprawdzałam w kalkulatorach internetowych, np. tu http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79533.html
tylko mi umknął termin OM wiem, głupia jestem, ale mieliśmy urwanie głowy z TŻtem ostatnio i zorientowałam się na zasadzie "jakoś dawno nie miałam okresu (?)", zrobiłam test - no i ciach dlatego tak czekam na to usg

a co do bezsenności - też mam budzę się o 3 nad ranem i lipa, TŻ się śmieje ze przyzwyczajam się do budzenia na karmienie
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 08:36   #163
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez sylwianna1985 Pokaż wiadomość
a jest tu jakaś mamuśka ze śląska?
szybko macie wizyty u ginekologów ja dopiero za tydzień się umówiłam
Cytat:
Napisane przez natalia_w_pl Pokaż wiadomość
sylwianna1985 Ja tez jestem ze śląska okolice Katowic Wszystkie śląskie mamusie : GDZIE RODZICIE?? mam mega dylemat...
i ja się melduję jako przyszła mamusia ze śląska

u mnie dopiero 5 tc, robiłam testy i betę. Jutro powtórzę betę i zrobię progesteron, żeby sprawdzić czy wszystko ok jest.
Wizytę u lekarza mam dopiero 3 grudnia, czyli na początku 8 tc... nie mogę się doczekać..
z dolegliwości ciążowych to na szczęście na razie jestem ciągle zmęczona, wieczorem padam już ok 21, ciągle biegam siku no i mam bóle podbrzusza, ale myślę że to po prostu mój organizm przygotowuje się na maluszka
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 08:51   #164
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
i ja się melduję jako przyszła mamusia ze śląska

u mnie dopiero 5 tc, robiłam testy i betę. Jutro powtórzę betę i zrobię progesteron, żeby sprawdzić czy wszystko ok jest.
Wizytę u lekarza mam dopiero 3 grudnia, czyli na początku 8 tc... nie mogę się doczekać..
z dolegliwości ciążowych to na szczęście na razie jestem ciągle zmęczona, wieczorem padam już ok 21, ciągle biegam siku no i mam bóle podbrzusza, ale myślę że to po prostu mój organizm przygotowuje się na maluszka
ja chcę iśc w połowie 7 tygodnia, aby jeszcze pójść przed świętami w połowie 10 tyg to wtedy może będę miała zdjęcie z usg i dam rodzicom pod choinkę
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 09:27   #165
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

a jak ja idę do gina na początku 7 tygodnia, to nie będę jeszcze miała zdjęcia usg?

Fame jak Twoja wczorajsza wizyta?
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 10:13   #166
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
a jak ja idę do gina na początku 7 tygodnia, to nie będę jeszcze miała zdjęcia usg?

Fame jak Twoja wczorajsza wizyta?
pewnie tak, ja po prostu chcę jak już będziię większe, żeby zmieścić się jeszcze przed świętami moja gin przyjmuje w moim miescie tylko w srody więc tak sobie wyliczyłam, badania wszystkie mam bo robiłam przed ciążą. Zrobie te co będzie chciała i nastepna wizyta po 3 tyg. Zobaczymy jak pójdę

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

hej, mam pytanie do tych dziewczyn które pracują - idziecie na zwolnienie?? i jak to jest z pracą przy komputerze 8h dziennie w czasie ciaży?? pytam bo są podzielone zdania. Ja mam taką pracę że ciągle siedze przed komputerem, jak nie rozksięgowuję przelewow, to wysyłam, jak nie wprowadzam faktur to robie korekty. Rzadko sie zdarza żebym robiła coś co nie wymaga komputera. Szkodzi dziecku czy nie?? bo nie chce isc na zwolnienie z takiego powodu jeśli to nie jest groźne
__________________
ŚLUB
OLIWKA

Edytowane przez malwiska
Czas edycji: 2013-11-13 o 09:49
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 10:31   #167
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość

hej, mam pytanie do tych dziewczyn które pracują - idziecie na zwolnienie?? i jak to jest z pracą przy komputerze 8h dziennie w czasie ciaży?? pytam bo są podzielone zdania. Ja mam taką pracę że ciągle siedze przed komputerem, jak nie rozksięgowuję przelewow, to wysyłam, jak nie wprowadzam faktur to robie korekty. Rzadko sie zdarza żebym robiła coś co nie wymaga komputera. Szkodzi dziecku czy nie?? bo nie chce isc na zwolnienie z takiego powodu jeśli to nie jest groźne
ja chcę pracować najdłużej jak się da od nicnierobienia dostaję do głowy a mam podobną sytuację jak Ty, też dużo przy kompie i w necie czytałam że limit pracy przed komputerem dla kobiety w ciąży to 4 godziny dziennie, nie więcej. Prawda to?
z tym, że ja chyba w umowie mam wpisane pół na pół, muszę sprawdzić ...

Dziewczyny, a kiedy mówicie o ciąży w pracy?? i w ogóle mówiłyście już komuś? oprócz tatusiów, rzecz jasna bo ja to tylko Wam jak na razie
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 10:36   #168
tusix
Raczkowanie
 
Avatar tusix
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 66
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Eydrith szeroko rozumiane okolice Trójmiasta Ja mieszkam pod Jastrzębią Górą ale pracuję w Gdyni. Jeżeli jest ktoś z okolic Trójmiasta to może podpowie mi gdzie tu rodzić Mieszkam tutaj dopiero od roku więc ogólnie zielona jestem w temacie tutejszych dobrych oddziałów położniczych.

My o ciąży jeszcze nikomu właściwie nie mówiliśmy w rodzinie. W pracy powiem jak już będę po pierwszej wizycie.
tusix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 10:43   #169
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez tusix Pokaż wiadomość
Eydrith szeroko rozumiane okolice Trójmiasta Ja mieszkam pod Jastrzębią Górą ale pracuję w Gdyni. Jeżeli jest ktoś z okolic Trójmiasta to może podpowie mi gdzie tu rodzić Mieszkam tutaj dopiero od roku więc ogólnie zielona jestem w temacie tutejszych dobrych oddziałów położniczych.

My o ciąży jeszcze nikomu właściwie nie mówiliśmy w rodzinie. W pracy powiem jak już będę po pierwszej wizycie.
tusix, to pracujemy w tym samym mieście ale zbieg okoliczności tyle że ja mieszkam akurat w odwrotnym kierunku, w stronę Tczewa. Gdzie rodzić - nie mam pojęcia, ale jak się czegoś dowiem to zaraz Ci napiszę. Mam nadzieje że na tej wizycie ginka powie mi co i jak, bo na razie nie wiem kompletnie nic.

a w pracy to ja chciałam powiedzieć dopiero ok. 4tego miesiąca ... jeśłi jeszcze nie będzie nic widać mój szef mi nogi powyrywa wiadomo skąd no ale trudno ...
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 10:45   #170
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie do tych dziewczyn które pracują - idziecie na zwolnienie?? i jak to jest z pracą przy komputerze 8h dziennie w czasie ciaży?? pytam bo są podzielone zdania. Ja mam taką pracę że ciągle siedze przed komputerem, jak nie rozksięgowuję przelewow, to wysyłam, jak nie wprowadzam faktur to robie korekty. Rzadko sie zdarza żebym robiła coś co nie wymaga komputera. Szkodzi dziecku czy nie?? bo nie chce isc na zwolnienie z takiego powodu jeśli to nie jest groźne
no teoretycznie w ciąży powinno się max 4 godz przy kompie pracować, ale wiadomo jak to jest w praktyce. ja też mam taką pracę (pracuję w kadrach). teoretycznie jak się powiadomi pracodawcę o ciąży, to powinien tak zorganizować pracę, żeby tych 4 godz przy kompie nie przekraczać, no ale wszyscy wiemy jak est
zależy też na jakim sprzęcie pracujecie, bo te nowsze monitory to już chyba nie emitują tyle tych szkodliwych promieni co kiedyś te stare
ja chcę iść na zwolnienie od stycznia / lutego

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
ja chcę pracować najdłużej jak się da od nicnierobienia dostaję do głowy a mam podobną sytuację jak Ty, też dużo przy kompie i w necie czytałam że limit pracy przed komputerem dla kobiety w ciąży to 4 godziny dziennie, nie więcej. Prawda to?
z tym, że ja chyba w umowie mam wpisane pół na pół, muszę sprawdzić ...

Dziewczyny, a kiedy mówicie o ciąży w pracy?? i w ogóle mówiłyście już komuś? oprócz tatusiów, rzecz jasna bo ja to tylko Wam jak na razie
my już kilku osobom powiedzieliśmy. mojej mamie i bratu, kilku znajomym, teściowej powiemy w ten weekend, dziewczynom w pracy też powiedziałam, ale oficjalnie poinformuję dopiero po lekarzu. nawet później można by było, ale jak chcę iść w styczniu na zwolnienie to dziewczyny muszą sobie jakieś zastępstwo zorganizować, więc trzeba powiadomić zarząd.
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela

Edytowane przez slonko352
Czas edycji: 2013-11-13 o 10:46
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:07   #171
konefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 50
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Czesc dziewczyny, zastanawialam sie czy oficjalnie juz do Was dolaczyc czy zaczekac jeszcze troche. Ale tak Was podczytuje i chetnie bym juz podyskutowala z kims na podobnym etapie.. Wiec niesmialo dolaczam do watku Mozna?
Slonko352 chyba kojarzysz mnie z watku "staraczkowego".. Pisalam, ze sobie odpuscilam w tym cyklu, ktos napisal, ze czesto jak sie odpuszcza to akurat sie udaje.. i mial racje
Termin wg OM to u mnie 6 lipca.
Zycze sobie i Wam pomyslnie donoszonych ciaz
konefa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:23   #172
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Hej
Witam nowe mamuski i gratulacje

Jesli chodzi o pierwsza wizyte, to wiele razy czytalam na forum, ze jak dziewczyny poszly do gina w 5-6 tyg to nie chcial zrobic usg, bo jeszcze nic nie widac i ciezarna tylko sie stresuje. Dlatego nie ma sie co spieszyc, 7-8 tc jest chyba ok

Ja o ciazy powiedzialam mamie w dniu testu- 4 tydzien ciazy jak mama to i tata, brat i 2 siostry maz powiedzial nastepnego dnia i w jego rodzinie tez juz najblizsi wiedza. W pierwsze ciazy wytrzymalismy do 7tc a teraz nic mi byloby ciezko nie powiedziec, bo juz wiedzialam o ciazy siostry, a rodzimy w podobnym terminie

Slonko co do pierwszej strony, to moze nick, (imie dla chetnych),wiek i termin porodu. Nie wiem czy jest sens pisac miejscowosc, teraz ona wejdzie Ci, ale jak bedziemy poznawac plec, to tyle info nie wejdzie.

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

agawaMusze przyznac, ze mialas determinacje aby mierzyc temperature w ktorym cyklu wam sie udalo? Przy tak dlugich cyklach to prawie o polowe mniej szans w ciagu roku niz zwykle.
Co do rtg, mysle ze na tym etapie nie zaszkodzilo, gdyby cos bylo nie tak moze po prostu bys nie zaszla w ciaze. Ale fasolka jest! Wiec badz dobrej mysli

Edytowane przez rybka13
Czas edycji: 2013-11-13 o 11:25
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:30   #173
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
ja chcę pracować najdłużej jak się da od nicnierobienia dostaję do głowy a mam podobną sytuację jak Ty, też dużo przy kompie i w necie czytałam że limit pracy przed komputerem dla kobiety w ciąży to 4 godziny dziennie, nie więcej. Prawda to?
z tym, że ja chyba w umowie mam wpisane pół na pół, muszę sprawdzić ...

Dziewczyny, a kiedy mówicie o ciąży w pracy?? i w ogóle mówiłyście już komuś? oprócz tatusiów, rzecz jasna bo ja to tylko Wam jak na razie
Ja nikomu nie mówiłam bo wiem jaka niepewna jest narazie ciaza. Znajomi powiedzieli w 6tc i dwa dni później poronila. Więc wolę nie słuchać później pocieszen. Szefowi powiem jak będę szła do ginekologa.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:36   #174
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Dzień dobry witam wszystkie mamusie też mam nadzieję być jedną z Was -teraz jestem w 7 tyg wczoraj widziałam bijące serduszko termin mam prawdopodobnie na 1 lipiec to moja druga ciąża - w której miałam nadzieję czuć się dobrze ale niestety tak jak za pierwszym razem nie czuję się dobrze
mam synka, który urodził się 03.12.2010.
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:44   #175
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Ja na razie nic nie cczuje oprócz klocia brzucha, bardziej mnie kluje po prawej stronie. Ja się zastanawiam podejściem mojej ginki do pracy. Z jednej strony fajnie pracować, a z drugiej jak już się nie będę mieściła w aucie za kierownicą? nie chce jeździć pociągiem nawet jak będę sie czuła idealnie

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA

Edytowane przez malwiska
Czas edycji: 2013-11-13 o 11:45
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:45   #176
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Ja nikomu nie mówiłam bo wiem jaka niepewna jest narazie ciaza. Znajomi powiedzieli w 6tc i dwa dni później poronila. Więc wolę nie słuchać później pocieszen. Szefowi powiem jak będę szła do ginekologa.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
też miałam podobny przypadek wśród znajomych, dlatego na razie siedzę cicho ... rodzicom chyba powiem na święta, bo dopiero wtedy się z nimi zobaczę. a przez telefon to chyba nawet nie za bardzo wypada
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:50   #177
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
też miałam podobny przypadek wśród znajomych, dlatego na razie siedzę cicho ... rodzicom chyba powiem na święta, bo dopiero wtedy się z nimi zobaczę. a przez telefon to chyba nawet nie za bardzo wypada
Ja im chciałam zrobić gwiazdkowa niespodzianke, ale nie wiem czy dam radę hehe. Jedno wiem - szef się dowie szybciej już rodzice bo czuje taki obowiązek aby miał czas kogoś poszukać bo wiem ze to bedzie ciężkie dla niego.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:52   #178
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez konefa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, zastanawialam sie czy oficjalnie juz do Was dolaczyc czy zaczekac jeszcze troche. Ale tak Was podczytuje i chetnie bym juz podyskutowala z kims na podobnym etapie.. Wiec niesmialo dolaczam do watku Mozna?
Slonko352 chyba kojarzysz mnie z watku "staraczkowego".. Pisalam, ze sobie odpuscilam w tym cyklu, ktos napisal, ze czesto jak sie odpuszcza to akurat sie udaje.. i mial racje
Termin wg OM to u mnie 6 lipca.
Zycze sobie i Wam pomyslnie donoszonych ciaz
ciakawe kto to napisał?

ale super, że się udało!!! gratulacje kochana!

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Hej
Witam nowe mamuski i gratulacje

Jesli chodzi o pierwsza wizyte, to wiele razy czytalam na forum, ze jak dziewczyny poszly do gina w 5-6 tyg to nie chcial zrobic usg, bo jeszcze nic nie widac i ciezarna tylko sie stresuje. Dlatego nie ma sie co spieszyc, 7-8 tc jest chyba ok

Slonko co do pierwszej strony, to moze nick, (imie dla chetnych),wiek i termin porodu. Nie wiem czy jest sens pisac miejscowosc, teraz ona wejdzie Ci, ale jak bedziemy poznawac plec, to tyle info nie wejdzie.
no ja mam wizytę w piątek, to będzie 6 tydz i 3 dzień może później by było lepiej, bo byłoby więcej widać, ale z drugiej strony chciałabym już się upewnić, bo ciągle się stresuję..

dziewczyny to piszcie mi na pw: nick, wiek, termin porodu wg OM
potem dopiszemy termin porodu wyliczony przez lekarza
ja to zbiorę do kupy i wyślę do mamaya to będzie jej łatwiej

Cytat:
Napisane przez kularek Pokaż wiadomość
Dzień dobry witam wszystkie mamusie też mam nadzieję być jedną z Was -teraz jestem w 7 tyg wczoraj widziałam bijące serduszko termin mam prawdopodobnie na 1 lipiec to moja druga ciąża - w której miałam nadzieję czuć się dobrze ale niestety tak jak za pierwszym razem nie czuję się dobrze
mam synka, który urodził się 03.12.2010.
witamy
mam nadzieję, że ja w piątek też zobaczę serduszko..

dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze jak to jest z wizytą u gina z mężem? bo idziemy teraz razem, ale jak to wtedy wszystko wygląda?
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:52   #179
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

A ja wychodze z zalozenia, ze gdyby cos poszlo nie tak, to i tak ludzie sie dowiedza, szpital, zwolnienie, itp wy tez dziewczyny dowiedzialyscie sie o tych znajomych, wiec ukrywanie niewiele da
Ja w sumie moglabym dlugo ukrywac, bo jestem w uk, a tu nie many zadnej rodziny, ja nie pracuje. No ale chcielismy podzielic sie naszym szczesciem
I mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, musi byc!
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:59   #180
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
A ja wychodze z zalozenia, ze gdyby cos poszlo nie tak, to i tak ludzie sie dowiedza, szpital, zwolnienie, itp wy tez dziewczyny dowiedzialyscie sie o tych znajomych, wiec ukrywanie niewiele da
Ja w sumie moglabym dlugo ukrywac, bo jestem w uk, a tu nie many zadnej rodziny, ja nie pracuje. No ale chcielismy podzielic sie naszym szczesciem
I mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, musi byc!
no dokładnie
ja wychodziłam z założenia, że jak mam takich bliskich znajomych to i tak bym im powiedziała o poronieniu. i takim ludziom powiedzieliśmy o ciąży
ale takim dalszym, z którymi nie chciałabym o takich rzeczach rozmawiać, powiemy pewnie później
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 21:12:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.