Czy warto kupować zmywarkę do naczyń? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 09:34   #91
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez monika889 Pokaż wiadomość
A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
Wszystko zależy jak często będziesz ja nastawiac, a środki są tańsze i droższe. Najdroższe środki to nawet zlotowka za mycie.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 09:42   #92
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez monika889 Pokaż wiadomość
A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
To wszystko zależy od częstotliwości mycia. Ja przy czteroosobowej rodzinie włączam zmywarkę 60-tkę praktycznie co dwa dni i mogłabym mieć jeszcze większą, więc 45-tk zdecydowanie u mnie odpada. Jak kupisz zmywarkę z krótkim programem na wysoką temp. (np. 60 st.) to wsyatrczą tanie tabletki (np. Domola albo W5- tam jest chyba 60 szt, za 20 zł). Ja ostatnio przeszłam na żel Somat i kupiłam go w Realu za 32 zł (lepiej sprawdza się w mojej wiekowej zmywarce, gdzie program krótki to godzina czasu i tylko 35 st.- takie tabletki nie dopierały i nie rozpuszczały się). Są też lepsze kostki- próbowałam Fairy, ale sztuka wychodzi za około 1 zł- dlatego też przeszłam na żel. Jeśli idzie o sól to są śmieszne pieniądze (gdzieś 6 zł opakowanie) i starcza na bardzo długo. Nabłyszczacz to samo- kupuję butelkę raz na rok chyba, a dozowanie mam ustawione na dość wysokie. Tych kosztów nie odczuwam. Co do marki to jestem ogólnie za Boschem, model musisz sobie dobrać do potrzeb.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 09:56   #93
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez monika889 Pokaż wiadomość
A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
Mam zmywarkę Boscha i jestem z niej zadowolona. Nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki - mam ją od roku
Mam ten model: http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...v50e00eu.bhtml Można kupić pewnie jeszcze taniej w oleole, neo24, agito.
Ciężko jest określić ile kosztują środki do zmywarki. Każda z dziewczyn pewnie co innego powie. Zależy to od częstotliwości używania. Moja rodzina liczy 3 osoby, w tym dwulatek. Od kwietnia do końca roku zużyłam duże opakowanie tabletek - 114 szt. Kupiłam je za 50 zł przez allegro. Do tego sól, nabłyszczacz, środki czyszczące. W sumie przez 9 miesięcy na pewno nie wydałam więcej niż 90 zł. Czyli miesięczny koszt max. 10 zł. Pod koniec grudnia znowu kupiłam duże opakowanie tabletek. Do sierpnia na pewno wystarczy, zapłaciłam za nie 50 zł.

Dodam tylko, używam środków Calgonit Finish.

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2014-01-03 o 09:58
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:54   #94
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 278
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

No właśnie to się nie da tak powiedzieć, ile kosztuje zmywarka, bo każdy ma inne potrzeby.

U mnie opakowanie 56 tabletek idzie w 4-5 miesięcy, kupuje w promocjach po ok. 30 zł. Do tego sól, najtańsza, za jakieś 4 zł na ok. 2 miesiące i środek czyszczący do zmywarki ok. 10 zł raz na czas. Warto dodać, że rachunki za prąd skoczyły mi o jakieś 15-20% w górę, mimo że zmywarka ma klasę A+, a rachunki za wodę nie spadły. Ale i tak uważam, że jest warta każdych pieniędzy.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 11:30   #95
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez monika889 Pokaż wiadomość
A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
Jasne, że za 1500 zł kupisz zmywarkę. Bez problemu. Napisz, czy do zabudowy, czy wolnostojąca i jaki wymiar, to na pewno doradzimy.

Sól i nabłyszczacz starczają na dosyć długo - średnio na 2, a nawet 3 miesiące. Ceny poszczególnych rzeczy na podstawie drogerii Rossmann (mają właśnie proszek do zmywarek w promocji to polecę chyba po niego): sól 2kg - 7 zł (niezbędna, wydłuża żywotność zmywarki), nabłyszczacz 1 l - 9 zł, proszek do mycia naczyń w zmywarce 1,8 kg - 19 zł. Niektórzy wolą tabletki - świetne są np. W5 z Lidla. Jest mnóstwo promocji, można kupić ekonomicznie na Allegro np. 10 kg proszku z Niemiec.

Od czasu do czasu kupujesz preparat do czyszczenia zmywarek lub sypiesz sodę, kwasek cytrynowy, trochę octu i masz czyszczenie.

Zdarza się, że coś się niedomyje, coś źle ułoży - żaden dramat. Jednak przy dobrej zmywarce masz spokój z myciem kubków, talerzy, sztućców, garnuszków, patelni. W przypadku mojej zmywarki gorzej jest z kieliszkami - nie zawsze ładnie domywa. I w sumie tylko to na minus. Reszta na ogromny plus. Wiesz jakie są święta, jak się ma zmywarkę? Inna bajka, serio. Teraz dopiero widzę ile zajmowało po każdym gotowaniu zmywanie tych wszystkich garów, łyżeczek, kubeczków, miseczek, talerzyków.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 11:57   #96
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jasne, że za 1500 zł kupisz zmywarkę. Bez problemu. Napisz, czy do zabudowy, czy wolnostojąca i jaki wymiar, to na pewno doradzimy.

Sól i nabłyszczacz starczają na dosyć długo - średnio na 2, a nawet 3 miesiące. Ceny poszczególnych rzeczy na podstawie drogerii Rossmann (mają właśnie proszek do zmywarek w promocji to polecę chyba po niego): sól 2kg - 7 zł (niezbędna, wydłuża żywotność zmywarki), nabłyszczacz 1 l - 9 zł, proszek do mycia naczyń w zmywarce 1,8 kg - 19 zł. Niektórzy wolą tabletki - świetne są np. W5 z Lidla. Jest mnóstwo promocji, można kupić ekonomicznie na Allegro np. 10 kg proszku z Niemiec.

Od czasu do czasu kupujesz preparat do czyszczenia zmywarek lub sypiesz sodę, kwasek cytrynowy, trochę octu i masz czyszczenie.

Zdarza się, że coś się niedomyje, coś źle ułoży - żaden dramat. Jednak przy dobrej zmywarce masz spokój z myciem kubków, talerzy, sztućców, garnuszków, patelni. W przypadku mojej zmywarki gorzej jest z kieliszkami - nie zawsze ładnie domywa. I w sumie tylko to na minus. Reszta na ogromny plus. Wiesz jakie są święta, jak się ma zmywarkę? Inna bajka, serio. Teraz dopiero widzę ile zajmowało po każdym gotowaniu zmywanie tych wszystkich garów, łyżeczek, kubeczków, miseczek, talerzyków.
Zgadzam się w 100% Ostatnio po sylwestrze dziękowałam za zmywarkę O 4 nad ranem nie musiałam stać przy zlewozmywaku, tylko wrzuciłam wszystko do zmywary i rano wszystko było czyste
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:01   #97
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jasne, że za 1500 zł kupisz zmywarkę. Bez problemu. Napisz, czy do zabudowy, czy wolnostojąca i jaki wymiar, to na pewno doradzimy.

Sól i nabłyszczacz starczają na dosyć długo - średnio na 2, a nawet 3 miesiące. Ceny poszczególnych rzeczy na podstawie drogerii Rossmann (mają właśnie proszek do zmywarek w promocji to polecę chyba po niego): sól 2kg - 7 zł (niezbędna, wydłuża żywotność zmywarki), nabłyszczacz 1 l - 9 zł, proszek do mycia naczyń w zmywarce 1,8 kg - 19 zł. Niektórzy wolą tabletki - świetne są np. W5 z Lidla. Jest mnóstwo promocji, można kupić ekonomicznie na Allegro np. 10 kg proszku z Niemiec.

Od czasu do czasu kupujesz preparat do czyszczenia zmywarek lub sypiesz sodę, kwasek cytrynowy, trochę octu i masz czyszczenie.

Zdarza się, że coś się niedomyje, coś źle ułoży - żaden dramat. Jednak przy dobrej zmywarce masz spokój z myciem kubków, talerzy, sztućców, garnuszków, patelni. W przypadku mojej zmywarki gorzej jest z kieliszkami - nie zawsze ładnie domywa. I w sumie tylko to na minus. Reszta na ogromny plus. Wiesz jakie są święta, jak się ma zmywarkę? Inna bajka, serio. Teraz dopiero widzę ile zajmowało po każdym gotowaniu zmywanie tych wszystkich garów, łyżeczek, kubeczków, miseczek, talerzyków.
Dokładnie, szkoda czasu i energii na mycie garów. Bez obrazy, ale mi jest aż żal dziewczyn, które stoją przy zlewozmywakach i mówią, że zmywarka im nie potrzebna. Dopóki się jej nie ma i nie używa to się nie docenia...Nie wyobrażam sobie nie mieć dzisiaj zmywarki.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 18:46   #98
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez monika889 Pokaż wiadomość
A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
Zmywarka do 1500zł jak najbardziej się znajdzie. Wybrałabym lepszą markę,a ograniczyłabym ilość programów,bo i tak się tego w praktyce praktycznie nie używa.
Np. AEG i Electrolux mają w moim odczuciu dużą ładowność jak na swoje gabaryty nawet przy 45cm zmywarce,no i te regulowane kosze.
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/5114195
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/c...814_techniczne
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/530645

Najtaniej wychodzi osobno zakup proszku do zmywania oraz nabłyszczacza i soli. Kiedyś się pokusiłam o przeliczenie i jedno zmywanie z proszkiem marki Tesco to poniżej 20gr wyszło. Nabłyszczacz i sól dodaje się rzadko.
Kupowałam mamie ostatnio te tanie tabletki z Tesco Value chyba się nazywają to ok 30gr za szt koszt jest niewielki i zmywają idealnie.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 22:24   #99
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zmywarka do 1500zł jak najbardziej się znajdzie. Wybrałabym lepszą markę,a ograniczyłabym ilość programów,bo i tak się tego w praktyce praktycznie nie używa.
Np. AEG i Electrolux mają w moim odczuciu dużą ładowność jak na swoje gabaryty nawet przy 45cm zmywarce,no i te regulowane kosze.
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/5114195
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/c...814_techniczne
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/530645

Najtaniej wychodzi osobno zakup proszku do zmywania oraz nabłyszczacza i soli. Kiedyś się pokusiłam o przeliczenie i jedno zmywanie z proszkiem marki Tesco to poniżej 20gr wyszło. Nabłyszczacz i sól dodaje się rzadko.
Kupowałam mamie ostatnio te tanie tabletki z Tesco Value chyba się nazywają to ok 30gr za szt koszt jest niewielki i zmywają idealnie.
Dokładnie. Używa się najczęściej dwóch na krzyż.

Z Tesco proszek fajny? Warto? Zmywarkę mam w sumie od niedawna i chcę wypróbować różnych marek.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:29   #100
facet gotuje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 26
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Jestem szczęśliwym użytkownikiem zmywarki bosch od kilku lat i teraz nie wyobrażam sobie kuchni bez tego przydatnego urządzenia
W porównaniu do zmywania ręcznego wychodzi o niebo taniej i o dwa nieba przyjemniej
Trzeba tylko pamiętać ze nie wszystko można zmywać w zmywarce.
U mnie zmywarka chodzi praktycznie codzienne a mam 60, koszt tygodniowy porównywalny jest z jednym dniem mycia ręcznego.
POLECAM w 100 %
__________________
Facet Gotuje, Pichci i Fotografuje

Zapraszam na Moją stronę
facet gotuje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:53   #101
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Używa się najczęściej dwóch na krzyż.

Z Tesco proszek fajny? Warto? Zmywarkę mam w sumie od niedawna i chcę wypróbować różnych marek.
Wg mnie tak. Poza tym w Polsce testowałam tabletki z Tesco,Lidla i Biedronki z tych tanich i też nieźle,może biedronkowe trochę gorzej.
Dobre są też,ale chyba kiepsko z dostępnością proszek Robot i Ludwik,w sklepach typu Społem.
Proszek się wg mnie bardziej sprawdza niż tabletki w przypadku zmywarek małych o szerokości 45cm czy tych nawet kompaktowych,bo się zdarza,że tabletka w całości w takiej zmywarce się nie rozpuści.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 09:02   #102
monika889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zmywarka do 1500zł jak najbardziej się znajdzie. Wybrałabym lepszą markę,a ograniczyłabym ilość programów,bo i tak się tego w praktyce praktycznie nie używa.
Np. AEG i Electrolux mają w moim odczuciu dużą ładowność jak na swoje gabaryty nawet przy 45cm zmywarce,no i te regulowane kosze.
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/5114195
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/c...814_techniczne
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/530645

Najtaniej wychodzi osobno zakup proszku do zmywania oraz nabłyszczacza i soli. Kiedyś się pokusiłam o przeliczenie i jedno zmywanie z proszkiem marki Tesco to poniżej 20gr wyszło. Nabłyszczacz i sól dodaje się rzadko.
Kupowałam mamie ostatnio te tanie tabletki z Tesco Value chyba się nazywają to ok 30gr za szt koszt jest niewielki i zmywają idealnie.
Skłaniam się ku drugiej zmywarce. Dziękuję bardzo

____

Dziękuję za odzew
Dzisiaj wybieram się do sklepu AGD i na pewno coś wybiorę

Edytowane przez monika889
Czas edycji: 2014-01-07 o 09:51
monika889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 04:00   #103
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Jeśli mogę sobie pozwolić na podpytanie tutaj: 45-tka, pod zabudowę, jakaś prosta, bez udziwnień, którą polecacie?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 13:10   #104
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Jeśli mogę sobie pozwolić na podpytanie tutaj: 45-tka, pod zabudowę, jakaś prosta, bez udziwnień, którą polecacie?
laisla, ogólnie patrząc po znajomych i czytając w necie bardzo dobre opinie mają zmywarki Boscha. Ja ze swojej strony też polecam, mam wiekową z tej firmy i NIC się nie dzieje.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 13:15   #105
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja mam 2 letnią boscha i jestem bardzo zadwolona. Rodzice kupili identyczna i też sa. I my i oni mają 45cm, ale nie do zabudowy.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:35   #106
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Jeśli mogę sobie pozwolić na podpytanie tutaj: 45-tka, pod zabudowę, jakaś prosta, bez udziwnień, którą polecacie?
U mnie w domu od roku stoi Bosch 45-tka, zabudowana. Eksploatowana dosyć konkretnie i póki co żadnych problemów nie ma.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 18:37   #107
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja polecam Bosha . Mam pralkę i suszarke. Miałam tez zmywarkę ale po wyprowadzce musiałam kupic nowa innej firmy bo Bosha ńie było. Pralka i suszRk trzymają sie juz 9 lat bez serwisu . Takze jak najbardziej polecam !!!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 20:49   #108
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

mam mastercooka i też jestem zadowolona, ale bosh ma lepsze opinie

z mojego dośwadczenia wynika, że warto patrzeć czy zmywarka ma cykl "zraszania" - krótki kilkuminutowy przydaje się, gdy zapełnimy z pół zmywarki i zostaje na drugi dzień do dopełnienia. Wielu znajomych nie ma tego programu i narzekało na niedomywanie się naczyń, po przejściu na dzienne puszczanie choćby niepełnej u większości się problemy skończyły. Ja ratuje ię w takich sytuacjach takim programem.

I racja, zmywarka to wybawienie na spędach rodzinnych - u nas i 30 ludzi się zdarza, więc z kuchni bym nie wyszła chyba przez tydzień
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 01:23   #109
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Dziękuję wszystkim
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 09:14   #110
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

J ze swojej strony mogę polecić Amica ZIM429 wyznacznikiem dla mnie była ilość programów bo aż 9 i cena, dla mnie bosch to już nie ta jakość co prze 20 laty tylko cena dość wysoka została. Ludzie kupując sprzęt z reguły patrzą na markę tj w przypadku bosch marka niemiecka=solidna tylko, że one są montowane z tej samej chińszczyzny jak każe inne.
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:30   #111
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
laisla, ogólnie patrząc po znajomych i czytając w necie bardzo dobre opinie mają zmywarki Boscha. Ja ze swojej strony też polecam, mam wiekową z tej firmy i NIC się nie dzieje.
Ja Boscha mogę polecić również z powodu bardzo pomocnego serwisu. Dzięki ich radom "naprawiliśmy" zmywarkę bez wzywania fachowca (czyściłam zmywarkę, nalałam płyny, niedokładnie starłam, w czasie mycia wytworzyło się mnóstwo piany i czujnik zalania zwariował - wiem, geniusz ze mnie ).

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
J ze swojej strony mogę polecić Amica ZIM429 wyznacznikiem dla mnie była ilość programów bo aż 9 i cena, dla mnie bosch to już nie ta jakość co prze 20 laty tylko cena dość wysoka została. Ludzie kupując sprzęt z reguły patrzą na markę tj w przypadku bosch marka niemiecka=solidna tylko, że one są montowane z tej samej chińszczyzny jak każe inne.
Odkryj przede mną tajemnicę: po co Ci aż 9 programów?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:35   #112
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja Boscha mogę polecić również z powodu bardzo pomocnego serwisu. Dzięki ich radom "naprawiliśmy" zmywarkę bez wzywania fachowca (czyściłam zmywarkę, nalałam płyny, niedokładnie starłam, w czasie mycia wytworzyło się mnóstwo piany i czujnik zalania zwariował - wiem, geniusz ze mnie ).

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------



Odkryj przede mną tajemnicę: po co Ci aż 9 programów?
No właśnie, zazwyczaj korzysta się z dwóch, a nawet jednego...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 08:13   #113
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez

[/COLOR

Odkryj przede mną tajemnicę: po co Ci aż 9 programów?
Jak już ktoś wcześniej napisał np zraszanie/płukanie u mnie w domu na co dzień są trzy osoby i zmywarkę napełniam czasami 2 dni także ten program wykorzystuję do tego aby resztki nie przyschły, czasami szybkie mycie bez suszenia 30 min to wszystko w zależności od tego jakie naczynia myję i do tego w jakiej temperaturze i czy potrzebuje to na "już". Może dla Ciebie jest to dziwne po co tyle programów. W sumie jak szukałam zmywarki też się dziwiłam po co aż tyle programów, ale koleżanka przekonała mnie, ze są przydatne po pewnym czasie użytkowania stwierdziłam, że są naprawdę pomocne i nie żałuje zakupu.

Edytowane przez misiadk
Czas edycji: 2014-12-15 o 08:17
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 08:33   #114
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
Jak już ktoś wcześniej napisał np zraszanie/płukanie u mnie w domu na co dzień są trzy osoby i zmywarkę napełniam czasami 2 dni także ten program wykorzystuję do tego aby resztki nie przyschły, czasami szybkie mycie bez suszenia 30 min to wszystko w zależności od tego jakie naczynia myję i do tego w jakiej temperaturze i czy potrzebuje to na "już". Może dla Ciebie jest to dziwne po co tyle programów. W sumie jak szukałam zmywarki też się dziwiłam po co aż tyle programów, ale koleżanka przekonała mnie, ze są przydatne po pewnym czasie użytkowania stwierdziłam, że są naprawdę pomocne i nie żałuje zakupu.
Ja mam 6 a uzywam tylko 3. Jedyno szybkie mycie, drugi na normalne i trzeci na długie i gorące jesli cos jest wyjątkowo zabrudzone. I wierz mi te trzy progrMy w zupełności wystarczają. Ja mam dwie osoby w domu. I zmywarka prawie codziennie chodzi ale czasami jest włączana raz na dwa dni jesli nie gotuje nic któregoś dnia. Mam rowniez program pre wash. Ktorego nigdy nie używam. Kolejny do delikatnych kieliszków i Eco ktory włączam na zmianę z Rapid. Oba trwają tyle samo a Rapid znacznie lepiej domywa.
To jakie Ty jeszcze trzy inne programy masz???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 08:51   #115
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

http://dobrezmywarki.pl/zmywarki/zmy...ergra-zim-429/ tutaj można poczytać o tej zmywarce. Ja nikogo nie namawiam do jej kupna i wyraziłam swoją opinię bo wiem jak "ciężko" kupuje się coś po raz pierwszy i na co zwrócić uwagę i każda rada może być na swój sposób cenna. Owszem na co dzień używam 3-4 programy, ale te inne zwłaszcza te krótkie bywają pomocne i jakoś nie przeszkadza mi kliknięcie na strzałkę w znalezieniu odpowiedniego programu.
dodaję linka do instrukcji obsługi file:///C:/Users/asus/Downloads/Instrukcja%20obs%C5%82ugi %20zmywarka%20ZIM429.pdf

Edytowane przez misiadk
Czas edycji: 2014-12-15 o 09:49
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 10:00   #116
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
Jak już ktoś wcześniej napisał np zraszanie/płukanie u mnie w domu na co dzień są trzy osoby i zmywarkę napełniam czasami 2 dni także ten program wykorzystuję do tego aby resztki nie przyschły, czasami szybkie mycie bez suszenia 30 min to wszystko w zależności od tego jakie naczynia myję i do tego w jakiej temperaturze i czy potrzebuje to na "już". Może dla Ciebie jest to dziwne po co tyle programów. W sumie jak szukałam zmywarki też się dziwiłam po co aż tyle programów, ale koleżanka przekonała mnie, ze są przydatne po pewnym czasie użytkowania stwierdziłam, że są naprawdę pomocne i nie żałuje zakupu.
Ja w ogóle nie potrzebuję nic takiego robić, włączam zmywarę na dwie godziny w 55 stopniach i nic zostaje, nawet jak było przyschnięte.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 10:44   #117
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie potrzebuję nic takiego robić, włączam zmywarę na dwie godziny w 55 stopniach i nic zostaje, nawet jak było przyschnięte.
Owszem jak na 2 h to też mi nic nie zostaje, ale jak chcę program krótszy to czasami coś zostanie, ale i to zależy od brudu.
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 12:00   #118
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
Jak już ktoś wcześniej napisał np zraszanie/płukanie u mnie w domu na co dzień są trzy osoby i zmywarkę napełniam czasami 2 dni także ten program wykorzystuję do tego aby resztki nie przyschły, czasami szybkie mycie bez suszenia 30 min to wszystko w zależności od tego jakie naczynia myję i do tego w jakiej temperaturze i czy potrzebuje to na "już". Może dla Ciebie jest to dziwne po co tyle programów. W sumie jak szukałam zmywarki też się dziwiłam po co aż tyle programów, ale koleżanka przekonała mnie, ze są przydatne po pewnym czasie użytkowania stwierdziłam, że są naprawdę pomocne i nie żałuje zakupu.
OK, więc uzywasz zraszanie, ok. Zdarz mi sie użyć raz w roku
Szybkie mycie-ok- tez raz w roku, moja zmywartka ma 6 programów- na co dzień uzywam 1 65 stopni, 2,5 godziny mycia, (chyba)
a reszta 7 programów?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:27   #119
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
http://dobrezmywarki.pl/zmywarki/zmy...ergra-zim-429/ tutaj można poczytać o tej zmywarce. Ja nikogo nie namawiam do jej kupna i wyraziłam swoją opinię bo wiem jak "ciężko" kupuje się coś po raz pierwszy i na co zwrócić uwagę i każda rada może być na swój sposób cenna. Owszem na co dzień używam 3-4 programy, ale te inne zwłaszcza te krótkie bywają pomocne i jakoś nie przeszkadza mi kliknięcie na strzałkę w znalezieniu odpowiedniego programu.
dodaję linka do instrukcji obsługi file:///C:/Users/asus/Downloads/Instrukcja%20obs%C5%82ugi %20zmywarka%20ZIM429.pdf
Każdy ma inne potrzeby. Moim zdaniem programy typu zmywanie strefowe; up&down, intensywny 45ºC, super intensywny 68 ºC itp. są zbędne. Choć to oczywiście rzecz upodobań. Tak jak wcześniej pisały dziewczyny, na co dzień z reguły nie używa się takich programów. Ja korzystam z dwóch i to mi w zupełności wystarcza
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:41   #120
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
OK, więc uzywasz zraszanie, ok. Zdarz mi sie użyć raz w roku
Szybkie mycie-ok- tez raz w roku, moja zmywartka ma 6 programów- na co dzień uzywam 1 65 stopni, 2,5 godziny mycia, (chyba)
a reszta 7 programów?
Polecam przeczytać poprzednie moje posty, ale tak dokładnie i ze zrozumieniema czasami u mnie to nie raz czy dwa w roku
Jeszcze dodam, ze jak ktoś sobie myśli, że zrobiłam sobie taki drogi gadżet z tyloma programami to muszę rozczarować. Ta zmywarka jest o o k 300 zł tańsza od tak modnego boscha i pomijając tak dużą ilość to nie rożni się innymi "dodatkami" . Z mojej strony to wszystko nie nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję z osobami, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
Do osób, które stoją przed wyborem zakupu dobrze przeczytać instrukcje obsługi wybranych modeli, porównać i rozważyć swoje za i przeciw. Jak jakiś sprzęt ma mięcej możliwości jest dla mnie bardziej funkcjonalny, a to że korzystamy z czegoś więcej czy mniej to nie znaczy, że mamy od razu przekreślać na samym początku.
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-01 20:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.