Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-22, 19:41   #3631
Kar0lin4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale jutro jest poniedziałek
W poniedziałek za tydzień! :P no pominełam ten ważny fakt :P
Kar0lin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-22, 19:41   #3632
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
myślicie, że wydadzą jeszcze jutro tabletki, jeśli odpis skończył mi się 20.03? nie miałam grosza przy duszy i nie mogłam wykupić. zwykle recepty wykupuję od razu, więc nie orientuję się, czy tak sumiennie patrzą na datę.
zależy. Jak ich często kontrolują to nie wydadzą ale jak nie to już zalezy tylko od aptekarza, jak wyrozumiały to wyda.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-22, 20:31   #3633
hellogoodbye
Raczkowanie
 
Avatar hellogoodbye
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 136
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, potrzebuję małego uspokojenia
2 tygodnie temu miałam przepisany antybiotyk (który według tego co znalazłam może obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych). Antybiotyk zaczęłam brać 5 marca, brałam przez tydzień (skończyłam brać 12.03). 13 marca wzięłam ostatnią pigułkę i zaczęłam 7 dniową przerwę. Dostałam normalnego krwawienia z odstawienia, w czasie brania antybiotyku i tydzień po nie współżyłam (choroba, krwawienie wiadomo co i jak ). Wczoraj zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek i doszło do współżycia. Czy jest jakaś minimalna szansa, że tabletki wciąż mogą działać nie tak, przez to, ze poprzednie opakowanie mogło być osłabione przez antybiotyk? Mineło już 10 dni od kiedy skonczylam go brać, jednak ciagle jestem niespokojna że coś może być nie tak, mimo że stosuję się wszystkich zaleceń ulotki i w sumie powinno być już bezpiecznie. Czy jest jakieś zagrożenie czy mogę być spokojna? Pomóżcie bo zeświruję zaraz:[
hellogoodbye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-22, 23:48   #3634
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jak najbardziej możesz być spokojna!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 06:18   #3635
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Kar0lin4 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, no jaka ja jestem roztrzepana umówiłam się do gina na poniedziałek, ale biore teraz tabletki z mojego opakowania "awaryjnego" w którym brakuje dwóch z soboty i niedzieli. to już 3 tydzień. Co mam robić? iść do gina w poniedziałek czy np. jutro po dodatkowe opakowanie żeby dobrać te dwie? Słyszałam, że można pominąć 1-2 ostatnie tabletki i zrobić przerwę bez żadnych konsekwencji tylko, że okres będzie wcześniej. Co robić co robić?
Skróć opakowanie o te dwie tabetki, równocześnie pamiętając by nowy bister rozpocząć o dwa dni wcześniej
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:23   #3636
Tusia2111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej Dziewczyny! Pomóżcie mi, czy Ibuprofen albo Aspirin C taka w tabletkach musujących mogą obniżyć działanie tabletek anty (konkretnie Yasminelli)?
Tusia2111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:28   #3637
Mahila
Zadomowienie
 
Avatar Mahila
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 554
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Tusia2111 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Pomóżcie mi, czy Ibuprofen albo Aspirin C taka w tabletkach musujących mogą obniżyć działanie tabletek anty (konkretnie Yasminelli)?
Kłaniają się ulotki każdego z produktów.
Nie, nie wpływają.
__________________
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.”

65-60-55-50-45
Mahila jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 13:36   #3638
Tusia2111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ulotki przeczytałam, tylko przy sprawdzeniu na BIL wyskoczyły mi interakcje i teraz tak się zastanawiam...
Tusia2111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 16:23   #3639
Mahila
Zadomowienie
 
Avatar Mahila
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 554
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Tusia2111 Pokaż wiadomość
Ulotki przeczytałam, tylko przy sprawdzeniu na BIL wyskoczyły mi interakcje i teraz tak się zastanawiam...
Cytując z bezkompleksu.pl
ibuprom - nie
ibuprofen -nie

Witamina C również nie wpływa.

+ ze strony producenta: Nie, Ibuprom nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych i może być stosowany równolegle.
__________________
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.”

65-60-55-50-45

Edytowane przez Mahila
Czas edycji: 2015-03-23 o 16:24
Mahila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:04   #3640
Tusia2111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wierzyć. Dzięki
Tusia2111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:30   #3641
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Tusia2111 Pokaż wiadomość
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wierzyć. Dzięki
Przecież w BIL nie ma nawet słowa o obniżeniu skuteczności działania. To, że zachodzi reakcja to jedno, ale nie musi ona oznaczać że tabletka przestaje działać. Tutaj przy długotrwałym zażywaniu ibupromu występuje ryzyko hipokaliemii, czyli obniżenia poziomu potasu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 22:26   #3642
Jadzior
Raczkowanie
 
Avatar Jadzior
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 238
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej. mam pytanie.
od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. w tym tygodniu zgubiłam jedną tabletkę. do środy przyszłego tygodnia powinnam brać tabletki. W zwiazku z tym ze jedna zgubilam to nie bardzo wiem co mam roboc. W internecie wyczytalam ze moge skrócić cykl brania tabletek z 21 dni do 20 dni. Tzn w swśrodę powinnam wzac ostatnia tabletkę i za tydzein w czwartek zaczac nowe opakowanie. Wedlug tego co wyczytalam ostatnia tabletke biore jutro (wtorek) i w srode nast.tyg zaczynam nowe opakowanie.
Zgadza się? Czy w ten sposob bede dalej zabezpieczona i moge uprawiac seks w trakciw 7dniowej przerwy bez obawy?
Dodam ze nie mam 'awaryjnego opakowania'
Jadzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 23:09   #3643
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Jadzior Pokaż wiadomość
Hej. mam pytanie.
od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. w tym tygodniu zgubiłam jedną tabletkę. do środy przyszłego tygodnia powinnam brać tabletki. W zwiazku z tym ze jedna zgubilam to nie bardzo wiem co mam roboc. W internecie wyczytalam ze moge skrócić cykl brania tabletek z 21 dni do 20 dni. Tzn w swśrodę powinnam wzac ostatnia tabletkę i za tydzein w czwartek zaczac nowe opakowanie. Wedlug tego co wyczytalam ostatnia tabletke biore jutro (wtorek) i w srode nast.tyg zaczynam nowe opakowanie.
Zgadza się? Czy w ten sposob bede dalej zabezpieczona i moge uprawiac seks w trakciw 7dniowej przerwy bez obawy?

Dodam ze nie mam 'awaryjnego opakowania'
Tak, będziesz zabezpieczona.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 05:58   #3644
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, blagam uspokojcie mnie!
W czwartek, 19 marca, skonczylam brac swoje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek anty. Tydzien wczesniej (piatek) pominelam jedna tabletke i nie uzupelnilam tego braku po prostu z niewiedzy . W piątek, 20 marca wspolzylam z chlopakiem. Nie skonczyl we mnie ale to ryzyko zawsze jest zwlaszcza ze pominelam tabletke. Jestem w trakcie 7 dniowej przerwy, jest to juz po 4 nocy a krwawienia ani widu ani slychu... Jakie jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy?
Dodam ze mam problemy hormonalne, wlasciwie od 6 lat nie mialam normalnej miesiaczki, tylko plamienia z czasem doslownie 2 kropelkami krwi. Stosowanie przez pol roku stosunku przerywanego nie skonczylo sie u mnie ciaza, nawet przy stosunku podwojnym (mam na mysli ze po pierwszym stosunku byl od razu drugi). Wiem ze to zadne wytlumaczenie ale... Dodam tez ze mam podejrzenie PCO.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:37   #3645
wez_umrzyj
Raczkowanie
 
Avatar wez_umrzyj
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej, piszę w pewnej sprawie.Mianowicie jestem od 3 tygodni w Chinach.Dostałam tu już niecałe 2 tygodnie temu okres.Tabletki biorę od czerwca 2014.Dziś rano dostałam brązowawego plamienia, wygląda jak końcówka okresu.Pobolewa mnie brzuch jak przy miesiączce.Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje.Jak już wspomniałam, okres już w Chinach dostałam, dokłądnie w połowie przerwy.Ciążę zatem wykluczam (tż zostawiłam w Polsce). Warto dodać chyba, że w sobotę zapomniałam rano wziąć tabletki (biorę o 8 rano zważając na zmianę czasu- w Polsce brałam około 19/20).Równiez w sobotę byłam w parku rozrywki gdzie strasznie się stresowałam przed rollercoasterami.Nie wiem czy to może mieć jakiś związek.Czy naprawdę powinnam rezerwować sobie wizytę u chińskiego lekarza?Bardzo chciałabym tego uniknąć, z drugiej strony jestem zestresowana i nie wiem czy to normalne :/
__________________
17.07.2014 zaczynam blogowanie
wez_umrzyj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:59   #3646
Mahila
Zadomowienie
 
Avatar Mahila
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 554
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wez_umrzyj Pokaż wiadomość
Hej, piszę w pewnej sprawie.Mianowicie jestem od 3 tygodni w Chinach.Dostałam tu już niecałe 2 tygodnie temu okres.Tabletki biorę od czerwca 2014.Dziś rano dostałam brązowawego plamienia, wygląda jak końcówka okresu.Pobolewa mnie brzuch jak przy miesiączce.Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje.Jak już wspomniałam, okres już w Chinach dostałam, dokłądnie w połowie przerwy.Ciążę zatem wykluczam (tż zostawiłam w Polsce). Warto dodać chyba, że w sobotę zapomniałam rano wziąć tabletki (biorę o 8 rano zważając na zmianę czasu- w Polsce brałam około 19/20).Równiez w sobotę byłam w parku rozrywki gdzie strasznie się stresowałam przed rollercoasterami.Nie wiem czy to może mieć jakiś związek.Czy naprawdę powinnam rezerwować sobie wizytę u chińskiego lekarza?Bardzo chciałabym tego uniknąć, z drugiej strony jestem zestresowana i nie wiem czy to normalne :/
Bierzesz tabletki tyle czasu i nie wiesz, że to nie okres, tylko krwawienie z odstawienia?
Zmiana klimatu, stres, pominięta tabletka- piękny zestaw umożliwiający wystąpienie plamień. Ja bym nie panikowała.
__________________
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.”

65-60-55-50-45
Mahila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 12:43   #3647
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny jak myślicie? Chodzę do mojego ginekologa prywatnie. Receptę na tabletki wypisuje mi za darmo, nie muszę za nie płacić. Jak chcę receptę to dzwonię, ona mi wypisuje i odbieram w drzwiach. Jednak na początku mówiła, że co pół roku musi robić każdej pacjentce badanie. Jednak mam teraz bardzo trudną sytuacje finansową i nie mam pieniędzy oddzielnie na zapłacenie wizyty i wykupienie tabletek. Niedługo mi się skończy opakowanie, minęło już pół roku od poprzedniego badania, ale tak jak już wspomniałam nie dam rady jeszcze opłacić wizyty. Jak myślicie, czy jeśli się z nią skontaktuję, to wypisze mi raczej receptę bez problemu, czy pewnie się uprze na badanie i będę musiała jeszcze kombinować kasę na wizytę?

Edytowane przez f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Czas edycji: 2015-03-24 o 12:45
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 13:23   #3648
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;50787366]Dziewczyny jak myślicie? Chodzę do mojego ginekologa prywatnie. Receptę na tabletki wypisuje mi za darmo, nie muszę za nie płacić. Jak chcę receptę to dzwonię, ona mi wypisuje i odbieram w drzwiach. Jednak na początku mówiła, że co pół roku musi robić każdej pacjentce badanie. Jednak mam teraz bardzo trudną sytuacje finansową i nie mam pieniędzy oddzielnie na zapłacenie wizyty i wykupienie tabletek. Niedługo mi się skończy opakowanie, minęło już pół roku od poprzedniego badania, ale tak jak już wspomniałam nie dam rady jeszcze opłacić wizyty. Jak myślicie, czy jeśli się z nią skontaktuję, to wypisze mi raczej receptę bez problemu, czy pewnie się uprze na badanie i będę musiała jeszcze kombinować kasę na wizytę?[/QUOTE]

Myślę, że powinna wypisać receptę bez problemu, to ostatecznie Twoja odpowiedzialność, żeby się badać, a nie lekarza. Ale badać się trzeba podczas brania tabletek. Wprawdzie moja ginekolog każe robić pakiet badań (cytologia, usg, krew, piersi) raz na rok, nie na pół, no ale tak czy owak lepiej mieć pewność, że nic złego się w organizmie nie dzieje. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - to pewnie zależy od lekarza, ale da się dostać receptę bez żadnych badań. Tylko czy warto? Na Twoim miejscu bym się jednak przebadała jak tylko bym miała możliwość - w tym miesiącu nie masz na to pieniędzy, ale może w przyszłym, albo za dwa? Na pewno nie powinnaś tego odkładać zbyt długo, badania to ważna sprawa, bo gdyby coś się działo złego, im szybciej zostanie wykryte, tym łatwiej leczyć.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez wez_umrzyj Pokaż wiadomość
Hej, piszę w pewnej sprawie.Mianowicie jestem od 3 tygodni w Chinach.Dostałam tu już niecałe 2 tygodnie temu okres.Tabletki biorę od czerwca 2014.Dziś rano dostałam brązowawego plamienia, wygląda jak końcówka okresu.Pobolewa mnie brzuch jak przy miesiączce.Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje.Jak już wspomniałam, okres już w Chinach dostałam, dokłądnie w połowie przerwy.Ciążę zatem wykluczam (tż zostawiłam w Polsce). Warto dodać chyba, że w sobotę zapomniałam rano wziąć tabletki (biorę o 8 rano zważając na zmianę czasu- w Polsce brałam około 19/20).Równiez w sobotę byłam w parku rozrywki gdzie strasznie się stresowałam przed rollercoasterami.Nie wiem czy to może mieć jakiś związek.Czy naprawdę powinnam rezerwować sobie wizytę u chińskiego lekarza?Bardzo chciałabym tego uniknąć, z drugiej strony jestem zestresowana i nie wiem czy to normalne :/
A kiedy wracasz do Polski? Plamienia na tabletkach mogą się zdarzać, najczęściej w czasie pierwszych opakowań, ale bywa też, że później. Jeżeli to jednorazowy przypadek, nie ma się czym przejmować. Gdyby utrzymywały się dłużej, dobrze byłoby iść do lekarza, bo może być potrzebna zmiana tabletek. Poza tym stres i zmiana klimatu też mogą na to wpływać. Więc na razie bym się nie przejmowała, ale jeśli sytuacja się powtórzy w następnym cyklu, albo plamienia się mocno nasilą, dobrze by było jednak wybrać się do lekarza.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 22:14   #3649
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

[QUOTE=MeiMisaki;50787901]Myślę, że powinna wypisać receptę bez problemu, to ostatecznie Twoja odpowiedzialność, żeby się badać, a nie lekarza. Ale badać się trzeba podczas brania tabletek. Wprawdzie moja ginekolog każe robić pakiet badań (cytologia, usg, krew, piersi) raz na rok, nie na pół, no ale tak czy owak lepiej mieć pewność, że nic złego się w organizmie nie dzieje. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - to pewnie zależy od lekarza, ale da się dostać receptę bez żadnych badań. Tylko czy warto? Na Twoim miejscu bym się jednak przebadała jak tylko bym miała możliwość - w tym miesiącu nie masz na to pieniędzy, ale może w przyszłym, albo za dwa? Na pewno nie powinnaś tego odkładać zbyt długo, badania to ważna sprawa, bo gdyby coś się działo złego, im szybciej zostanie wykryte, tym łatwiej leczyć.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------



Jak bede miala pieniadze, to pojde do niej za miesiac albo dwa tak jak napisalas. Tyle, ze te jej badanie jest do bani, bo nie ma w gabinecie aparatu do usg, a tylko bada palpacyjnie i spojrzy do srodka . A tak naprawde to chodze do niej, bo bierze najtaniej
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 11:22   #3650
wez_umrzyj
Raczkowanie
 
Avatar wez_umrzyj
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mahila, wiem, że to nie typowy okres.Zwyczajnie przyzwyczaiłam się tak mówić
MeiMisaki, do Polski wracam za 4 miesiące, myślę, że zmiana tabletek póki co nie wchodzi w grę.
Nurtuje mnie jeszcze to, że dziś to brudzenie przypomina trochę bardziej krwawienie.Nie jest to też typowe krwawienie ale trochę się wzmocniło od wczoraj :/
No ale skoro mówicie, że w związku ze zmianą klimatu nie ma się czym stresować to mnie uspokoiłyście.W razie gdyby się to utrzymywało to chyba będę jednak musiała wybrać się do lekarza.Dziękuję za rady
__________________
17.07.2014 zaczynam blogowanie
wez_umrzyj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 19:51   #3651
timotei
Raczkowanie
 
Avatar timotei
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 155
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, od dzisiaj rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Lekarz zalecił mi zacząć brać już teraz i nie czekać na okres ( ze względu na moje strasznie nie regularne cykle, nawet po pół roku) Wiem ze w tym opakowaniu nie jestem zabezpieczona, natomiast jak to wygląda przy kolejnym ? Mam wielką nadzieję że ogumienia już nie będe potrzebować
Pozdrawiam
timotei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 19:59   #3652
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez timotei Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, od dzisiaj rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Lekarz zalecił mi zacząć brać już teraz i nie czekać na okres ( ze względu na moje strasznie nie regularne cykle, nawet po pół roku) Wiem ze w tym opakowaniu nie jestem zabezpieczona, natomiast jak to wygląda przy kolejnym ? Mam wielką nadzieję że ogumienia już nie będe potrzebować
Pozdrawiam
przy nastepnym juz jestes zabezpieczona, nie powiedzial Ci tego lekarz?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 20:13   #3653
timotei
Raczkowanie
 
Avatar timotei
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 155
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

najwidoczniej zapomiał.
Ale dziękuję za informację
timotei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 11:03   #3654
Black Death
Raczkowanie
 
Avatar Black Death
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 156
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam Kobietki,
Mam mały-niemały problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od czerwca 2014, jest to Vibin. Kochałam się z moim Tż'tem 25 marca, a pech trafił,że zapomniałam tabletkę, zdarzyło mi się to pierwszy raz. Tabletkę wziełam dopiero następnego dnia, według ulotki wziełam dwie na raz. Była to 5 tabletka z trzeciego tygodnia. I tu pojawia się pytanie, według ulotki powinnam zaczynać następne opakowanie odrazu, lub po wzięciu zapomnianej tabletki robić odrazu przerwę. Tylko,że akurat mi się tabletki skonczyły, a moja ukochana Pani ginekolog była na urlopie i po wzięciu ostatniej tabletki normalnie robię przerwę tak jak zawsze, czy jest duża szansa,że mogę być w ciąży ? I czy okres przyjdzie normalnie czy jednak przez wzięcie dwóch może nie przyjść w ogóle ?
Black Death jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 11:43   #3655
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Black Death Pokaż wiadomość
Witam Kobietki,
Mam mały-niemały problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od czerwca 2014, jest to Vibin. Kochałam się z moim Tż'tem 25 marca, a pech trafił,że zapomniałam tabletkę, zdarzyło mi się to pierwszy raz. Tabletkę wziełam dopiero następnego dnia, według ulotki wziełam dwie na raz. Była to 5 tabletka z trzeciego tygodnia. I tu pojawia się pytanie, według ulotki powinnam zaczynać następne opakowanie odrazu, lub po wzięciu zapomnianej tabletki robić odrazu przerwę. Tylko,że akurat mi się tabletki skonczyły, a moja ukochana Pani ginekolog była na urlopie i po wzięciu ostatniej tabletki normalnie robię przerwę tak jak zawsze, czy jest duża szansa,że mogę być w ciąży ? I czy okres przyjdzie normalnie czy jednak przez wzięcie dwóch może nie przyjść w ogóle ?
nie zastosowałaś się do ulotki więc nie możesz być pewna zabezpieczenia w 100%.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 11:59   #3656
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jestem świadoma, do ginekologa chodzę co pół roku. A po tabletki co trzy miesiące przeważnie dwa tygodnie przed końcem opakowania lub trzy, tylko akurat moja ginekolog wybyla na trzy tygodnie wzięła urlop i olala pacjentki. I mogłam się zastosować tylko częściowo do ulotki bo wzięła od razu dwie. Tylko pytanie czy te dwie tabletki mogą wpłynąć na to,że ten okres może się przesunąć ? Albo w ogóle go nie być i przyjść za miesiąc np?
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 12:05   #3657
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
Jestem świadoma, do ginekologa chodzę co pół roku. A po tabletki co trzy miesiące przeważnie dwa tygodnie przed końcem opakowania lub trzy, tylko akurat moja ginekolog wybyla na trzy tygodnie wzięła urlop i olala pacjentki. I mogłam się zastosować tylko częściowo do ulotki bo wzięła od razu dwie. Tylko pytanie czy te dwie tabletki mogą wpłynąć na to,że ten okres może się przesunąć ? Albo w ogóle go nie być i przyjść za miesiąc np?
Nie, to nie ginekolog olała pacjentki tylko Ty sobie nieodpowiedzialnie chodzisz 2 tygodnie przed końcem opakowania. Jak by trafiła do szpitala (a może tak być) to też byś twierdziła, że Cię olała? To Twoja zmartwienie kiedy pójdziesz i Twoja sprawa kiedy załatwisz receptę.
Krwawienie może nie przyjść bo możesz być w ciąży a równie dobrze może przyjść zwyczajnie z odstawienia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 12:33   #3658
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
Jestem świadoma, do ginekologa chodzę co pół roku. A po tabletki co trzy miesiące przeważnie dwa tygodnie przed końcem opakowania lub trzy, tylko akurat moja ginekolog wybyla na trzy tygodnie wzięła urlop i olala pacjentki. I mogłam się zastosować tylko częściowo do ulotki bo wzięła od razu dwie. Tylko pytanie czy te dwie tabletki mogą wpłynąć na to,że ten okres może się przesunąć ? Albo w ogóle go nie być i przyjść za miesiąc np?
No wlasniw nie zastosowalas sie nijak, bo w trzecim opakowaniu albo pomija sie reszte tabletek i przechodzi od razu do przerwy, albo wybiera tabletki do konca i od razu rozpoczyna nastepne opakowanie, nie robiac przerwy. Ty zrobilas najgorzej jak moglas. Zakladajac, ze to Ty pisałas jako black death i w ogole nie wiem po co uzywasz dwoch kont?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 17:49   #3659
Weronka9292
Raczkowanie
 
Avatar Weronka9292
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczęta, tak z innej beczki zapytam.
Czy któraś z Was próbowała odchudzać się podczas brania tabletek? Ja byłam zawsze trochę większa, ale przy tabsach z 10 kg nadwagi zrobiła mi się 16... i teraz po 2 tygodniach od rozpoczęcia diety i ćwiczeń 3 razy w tygodniu waga pokazuje mniej... o całe 200 g. Dodam że to dopiero trzecie opakowanie Kontraceptu, więc jeśli to przez zatrzymywanie wody to jest dla mnie jakaś nadzieja...
Zależy mi dosyć mocno na utracie wagi, moze nie całych 16 kg ale chociaż 10, jednak w obecnym tempie po prostu tego nie widzę... Nie chcę odstawiać tabsów bo gumkom nie ufam, spiralę boję się zakładać bo może kiedyś zachce mi się dzieci, na implant czy inne tego typu rzeczy mnie nie stać... A same te tabletki to już 3 rodzaj jakie biorę i przy każdych było to samo.
Co byście mi poradziły zanim całkowicie się zniechęcę?
Weronka9292 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 18:49   #3660
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Weronka9292 Pokaż wiadomość
Dziewczęta, tak z innej beczki zapytam.
Czy któraś z Was próbowała odchudzać się podczas brania tabletek? Ja byłam zawsze trochę większa, ale przy tabsach z 10 kg nadwagi zrobiła mi się 16... i teraz po 2 tygodniach od rozpoczęcia diety i ćwiczeń 3 razy w tygodniu waga pokazuje mniej... o całe 200 g. Dodam że to dopiero trzecie opakowanie Kontraceptu, więc jeśli to przez zatrzymywanie wody to jest dla mnie jakaś nadzieja...
Zależy mi dosyć mocno na utracie wagi, moze nie całych 16 kg ale chociaż 10, jednak w obecnym tempie po prostu tego nie widzę... Nie chcę odstawiać tabsów bo gumkom nie ufam, spiralę boję się zakładać bo może kiedyś zachce mi się dzieci, na implant czy inne tego typu rzeczy mnie nie stać... A same te tabletki to już 3 rodzaj jakie biorę i przy każdych było to samo.
Co byście mi poradziły zanim całkowicie się zniechęcę?
Jak chcesz schudnąć jak ćwiczysz tak mało? Ja po 2 tygodniach ćwiczeń 7 razy w tygodniu plus intensywnych spacerach zrzuciłam 2 kg.
Nie schudniesz w 2 tygodnie bóg wie ile.
Zacznij najpierw porządnie ćwiczyć i zmień dietę a dopiero zwalaj na tabletki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.