Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-18, 11:14   #781
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
O proszę jaka litościwa dobra, zaklepuję kolejkę po Tobie


Ej, ej! Ja już jestem po terminie! :P Więc wybacz, ale też miałabym ochotę (ja, bo moje dziecko niekoniecznie) być przed Tobą :P
Heroine86 - ja miałam może ze 2 skurcze, a tak poza tym też cisza...
Mam nadzieję, że w końcu coś ruszy bo bardzo bym nie chciała mieć wywoływanego porodu i cc...
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 11:38   #782
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dzis caly czas mokra bieliznę i teraz sie zastanawiam czy to saczace sie wody czy efekt wczorajszej globulki z kwasem hialuronowym.... da sie to jakos sprawdzić?

W aptece mozesz kupic takie paseczki i sprawdzic czy to wody płodowe są
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 11:40   #783
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
W aptece mozesz kupic takie paseczki i sprawdzic czy to wody płodowe są
A gdzie te paseczki sie wklada ? Do srodka? :p
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 11:56   #784
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez ja1003 Pokaż wiadomość
Ej, ej! Ja już jestem po terminie! :P Więc wybacz, ale też miałabym ochotę (ja, bo moje dziecko niekoniecznie) być przed Tobą :P
Heroine86 - ja miałam może ze 2 skurcze, a tak poza tym też cisza...
Mam nadzieję, że w końcu coś ruszy bo bardzo bym nie chciała mieć wywoływanego porodu i cc...
Na kiedy miałaś termin?
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:07   #785
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Hej

My dziś idziemy Małą zapisać do przychodni, a po południu mamy USG noworodka w szpitalu, bo podczas pobytu w szpitalu nam tego nie robili.

Kurcze martwię się tym pępuszkiem, muszę dzisiaj w szpitalu zapytać czy to tak powinno wyglądać. Wasze maluchy też mają taki strupek duży w środku po odpadnięciu kikutka? Jak mała się postara to tak nóżki zegnie, że pampkiem podrażnia i wtedy trochę krwi leci trzymam ją teraz z body podciągniętym nad pępek żeby się suszyło, ale jakoś martwi mnie to okrutnie.

Z dobrych wieści - wczorajsze ważenie i mamy 2995g Prawie 3kg! Oj oby tak dalej...
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:17   #786
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
Na kiedy miałaś termin?
Na 16.08 i do dnia dzisiejszego nic... Nawet mąż nie pomógł...
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:35   #787
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz, idac na ktg z nadzieja na najmniejszy skurcz a tu
Teraz mi jest latwo mowic, ale dacie rade obie ! Przyjdzie wasz czas
Wiesz co to nawet nie chodzi o to, że skurcze się nie piszą - bo sama wiem, ze ich nie ma - tylko o to, że Mała się strasznie denerwuje, kopie w ten aparat (i mnie przy okazji) i strasznie głupi zapis wychodzi - taki z zanikającym albo skaczącym tętnem... a to wkurza

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
U nas oboje mamy rodzenstwo, Tzet ma o wiele starszych braci, z ktorymi jednak nie ma o czym gadac, kontakt praktycznie zerowy, a jego mlodsza siostra jest zwykla rozpieszczona gowniara (gimnazjum), ja mam trzy siostry i brata ja jestem najstarsza, jestesmy wszyscy w mniej wiecej w podobnym wieku i zzyci jak malo kto bo od wielu lat bylismy sami musielismy sobie radzic ze wszystkim sami i sie wspierac, szybko dorosnac... A moj maz przez swoje rodzenstwo byl nieszanowany wrecz gnebiony i nikt nie reagowal... Wiec to taka roznica i z tad takie podejscie do nich... Zreszta, dlugo by pisac a szkoda nerwow... A ja zawsze jak o tym mowie to zaraz sie rozklejam bo on jest dobrym czlowiekiem, nie moge pojac jak tak mozna... Ale tak bylo, wiec robie wszystko bysmy zyli swoim zyciem odcieci od nich...
Aha, taka sytuacja... rozumiem.

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
O widzisz te Swieta to jest mysl. Ale jak sobie pomysle,ze musielibysmy sie pakowac zima z calym majdanem i jechac 300km to mina mi rzednie :/. Cala nasza rodzina (ta uwzgledniona przy chrzcie + chrzestni) na Slasku.
Do tego u nas jeszcze klimat pt.ja bede matka chrzestna syna siostry(ktory sie urodzi we wrzesniu). Wiec juz nawet padl pomysl aby razem robic. Jednak organizacyjnie wolalabym tego uniknac bo sie zrobi mini wesele.
Takze sama noe wiem jak to rozegrac

Oo to niezle korzystasz z urokow wody na sam koniec . Potem 6 tyg pologu i mozesz smigac na basen

A jak Jasko? Grzeczny czy daje popalic?
No widzisz, u mnie o tyle fajnie, że rodzina przyjeżdża do Wro, a znajomi będą wtedy na 100% w mieście.

Ano korzystam, inaczej wścieklizny z upały bym dostała

Jaśko? Grzeczny? Nieee.... to mały Urwis I nawet ostatnio się do tego przyznaje

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
To i ja dołączam do grona rozpakowanych cesarka ok 1:00,była. Mała ma 10/10 pkt, wymiarów nie dosłyszałam na operacyjnej, ale waży ok. 3200. Pierwsze karmienie męczące, bo nie mogłam się praktycznie ruszyć, ale teraz jak grzecznie śpi ♥
GRATULACJE!!!

Cytat:
Napisane przez Acka Pokaż wiadomość
Hej!
Lącze sie w bolu z czekającymi na porod Z tym ze mi termin minal juz w czwartek a ja nadal czekam.Wszystko mnie boli od srodka i kluje, czuje sie jak po gwalcie doslownie.Psycha siada na maksa i jeszcze te wieczne telefony czy to juz??Dobijajace
No ale co bede narzekac.Dzis jade na oddzial i mam nadzieje ze zostane bo nie usmiecha mi sie jezdzic i czekac w domu...
Troche inaczej sobie to wyobrazalam,myslalam ze maly wczesniej sie wykluje A skonczy sie pewnie na wywolywaniu No ale byle szczesliwie do konca Trzymajcie kciuki
Przestań odbierać Ja przestałam i jaki spokój

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
vea mi też młody narobił nadzei na szybszy porodu.. i na razie mega cisza

no dziewczyny nierozpakowane zostałyśmy praktycznie tylko my z terminem po 20 sierpnia yyyeeeee jakby co to mogę być następna ewentualnie przepuszcze tylko beaciorq bo ewidentnie ma doła bidulka Z terminami po mnie ani mi się ważyć rozpakowywac przde mną bo łapię dolinę też juz
jutro mam wizytę u gin zobaczymy co tam się szykuję
Mi nawet nie narobiła... cisza i pozamykane
No nic, w tp mam wizytę i zobaczymy czy coś się dzieje...

Cytat:
Napisane przez ja1003 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki... Myślałam, że ze mną jest coś nie tak, ale trochę się uspokajam jak widzę Wasze wpisy. Mam to samo. Jak czytam o kolejnych Mamusiach to owszem, ciesze się razem z Wami, ale łzy jakoś same mi napływają do oczu. Wczoraj dobił mnie jeszcze fakt, że znajoma która miała termin ponad 2tyg po mnie urodziła. Nie wspominając już o tych wszystkich telefonach i smsach czy to już. Teściowa jest w stanie dzwonić co godzinę żeby o to zapytać, a ja mam tego dość.... Co jej mam powiedzieć? Że robię jej na złość i zapieram się rękami i nogami, żeby jeszcze nie urodzić?! Mógłby już ten mój Skarbuś się zlitować.
Po pierwsze nie odbierać, niech do synka dzwoni
Po drugie, powiedzieć, ze jak urodzisz, to syn a na pewno da jej znać.
Po trzecie, olać cienkim sikiem

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
mms dużo osob sobie chwali krople BIogaia- u nas jeden pediatra, który jest oblegany przez ludzi ( przyjmuje do 2 w nocy) bardzo je poleca.. on jest w ogole takim lekarzem z powołania,że ze świecą szukać... unika antybiotyku jak ognia itp bardzo poleca własnie te krople na wypróżnienia... odpronośc itp. W SUMIE U MNIE przychdoni też polecali bardzo
BioGaję i Dicoflonr przetrenowałam na Janku - oba są bardzo dobre
Z tym, ze to probiotyki. Jeśli jest problem tylko z "zagazowaniem" są kropelki Esputicon - taki espumisan dla dzieci.
Jak się zaczęły na poważnie kolki u Jaśka, dostawał jedne i drugie i ładnie łagodziły

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od kiedy dziecko przesypia noc?
Kiedy chce
A tak na poważnie, Janek zaczął przesypiać w wieku 3 mc, ale już w wieku 5 mc mu przeszło i znowu zaczął się na papu nad ranem budzić

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dzis caly czas mokra bieliznę i teraz sie zastanawiam czy to saczace sie wody czy efekt wczorajszej globulki z kwasem hialuronowym.... da sie to jakos sprawdzić?
Da się - w aptece możesz kupić paski do sprawdzania


Lenia mam i migrenę... zastanawiam się co większe
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 12:44   #788
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Hej

My dziś idziemy Małą zapisać do przychodni, a po południu mamy USG noworodka w szpitalu, bo podczas pobytu w szpitalu nam tego nie robili.

Kurcze martwię się tym pępuszkiem, muszę dzisiaj w szpitalu zapytać czy to tak powinno wyglądać. Wasze maluchy też mają taki strupek duży w środku po odpadnięciu kikutka? Jak mała się postara to tak nóżki zegnie, że pampkiem podrażnia i wtedy trochę krwi leci trzymam ją teraz z body podciągniętym nad pępek żeby się suszyło, ale jakoś martwi mnie to okrutnie.

Z dobrych wieści - wczorajsze ważenie i mamy 2995g Prawie 3kg! Oj oby tak dalej...
Miałam to samo, położna mi na wizytach to Octeniseptem czyściła i już jest okej Na każdym pampersie była krew i na reczniku po kąpieli też ale mówiła ze to normalne

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:52   #789
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

A u mnie, zeby nie było zbyt prosto... Wyskoczyła mi pod skóra w obrębie rany kulka twarda jak skala wielkości śliwki... Dzwoniłam do położnej w klinice mojego lekarza, mówię o co chodzi i powiedziała, ze bardzo mozliwe, ze to ropa... Czekam na telefon od niej co dalej - czy na wizytę do mojego lekarza, do lekarki która robiła mi cc czy na IP... Az nie chce myślec jak oni to usuwają
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 13:10   #790
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A u mnie, zeby nie było zbyt prosto... Wyskoczyła mi pod skóra w obrębie rany kulka twarda jak skala wielkości śliwki... Dzwoniłam do położnej w klinice mojego lekarza, mówię o co chodzi i powiedziała, ze bardzo mozliwe, ze to ropa... Czekam na telefon od niej co dalej - czy na wizytę do mojego lekarza, do lekarki która robiła mi cc czy na IP... Az nie chce myślec jak oni to usuwają
No co ty.... Jak nie urok to sraczka normalnie. Mam nadz ze nic powaznego. Daj znac...

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

A mnie wykonczy kolka. Trzeci dzien z prawej strony. Leze jest ok ale zanim wstane i ja rozchodze to bol jak cholera. I po co to to mi...
Maja sobie sprosila kolezanki i siedza u niej wiec chwila spokoju. Tz ma ur dzis a ja bez prezentu i nawet nie mam jak i kiedy kupic... Co mam teraz zrobic? Moglam o tym pomyslec przed porodem 😞
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 13:56   #791
agnes_074
agnes
 
Avatar agnes_074
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 178
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
ja się tak zarzekałam,że nie chcę aby młody urodził się w urodziny teściowej a teraz to nawet chcę! niech się rodzi jutro!!!
Ambi, powiadasz, że jesteś gotowa świętować latami z teściową byle bobas już wyszedł? To się nazywa poświęcenie....
a jeżeli chodzi o moją Majkę to nie o wagę się martwię, bo 2700 to nie tragedia, tylko o znaczne spowolnienie wzrostu. W ciągu 4 tygodni łożysko zmieniło stopień dojrzałości z I na III, a dziecko przybralo 360 gram.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Gratulacje !



Co do wagi to powiem tak... Mnie już mieli ciąć, bo mały za mały, bo nie rośnie, bo jest ledwo na 6 cebtylu, a chodzę dalej, co tydzień mam usg, raz przybiera 100 gram a raz 700 usg ma prawo się pomylić. Błąd ludzki + błąd sprzętu.... Nie zamartwiaj się w szpitalu, gdzie mieli robić mi cesarkę powiedzieli, że po 34(?) tc różnice w wieku ciąży mogą byc nawet 3 tygodniowe względem terminu z miesiączki i to jest fizjologia. Także uszy do góry
Dzięki Wam Babeczki za dobre słowa. Ciężko by było bez Was.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A u mnie, zeby nie było zbyt prosto... Wyskoczyła mi pod skóra w obrębie rany kulka twarda jak skala wielkości śliwki... Dzwoniłam do położnej w klinice mojego lekarza, mówię o co chodzi i powiedziała, ze bardzo mozliwe, ze to ropa... Czekam na telefon od niej co dalej - czy na wizytę do mojego lekarza, do lekarki która robiła mi cc czy na IP... Az nie chce myślec jak oni to usuwają
Kurcze, ciągle coś. Trzymam kciuki za pomyślne i skuteczne rozwiązanie problemu.
agnes_074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:02   #792
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Rozmawiałam i z lekarzem i z lekarka. Mam to obserwować - czy nie boli, czy nie mam gorączki itd albo ewentualnie podjechać na IP aczkolwiek nie jest to konieczne bo to zwykły krwiak, który sie albo wchłonie albo pęknie i wypłynie mnie to nie boli, nie gorączkuje wiec bede obserwować... Ahhh...
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:34   #793
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Rozmawiałam i z lekarzem i z lekarka. Mam to obserwować - czy nie boli, czy nie mam gorączki itd albo ewentualnie podjechać na IP aczkolwiek nie jest to konieczne bo to zwykły krwiak, który sie albo wchłonie albo pęknie i wypłynie mnie to nie boli, nie gorączkuje wiec bede obserwować... Ahhh...
Masakra, zawsze cos...
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:34   #794
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

my już wrocilismy do domu z pępuszkiem na szczescie wszystko ok aleee... zeby nie bylo zbyt kolorowo lekarka wynalazla nam kolejne zmartwienie - węzidełko pod językiem... podobno jest za krótkie... no masakra jakas dostalismy skierowanie do laryngologa i zapisalam sie na 31 sierpnia... to z tym węzidełkiem to jakaś błahostka i nic poważnego, ale nie chcę tego bagatelizować, bo jesli teraz z tym nic nie zrobimy, to Mały moze miec pozniej jakas wade wymowy - np moze nie wymawiac "R"...

Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:35   #795
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
No co ty.... Jak nie urok to sraczka normalnie. Mam nadz ze nic powaznego. Daj znac...

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

A mnie wykonczy kolka. Trzeci dzien z prawej strony. Leze jest ok ale zanim wstane i ja rozchodze to bol jak cholera. I po co to to mi...
Maja sobie sprosila kolezanki i siedza u niej wiec chwila spokoju. Tz ma ur dzis a ja bez prezentu i nawet nie mam jak i kiedy kupic... Co mam teraz zrobic? Moglam o tym pomyslec przed porodem 😞
Mnie tez dopadla kolka, jelita mnie bola tyle zd z lewej strony. Wczoraj juz smigalam fajnie a dzis znowu jak staruszka
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:35   #796
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Miałam to samo, położna mi na wizytach to Octeniseptem czyściła i już jest okej Na każdym pampersie była krew i na reczniku po kąpieli też ale mówiła ze to normalne
Dzięki, że to napisałaś Trochę się uspokoiłam.
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:35   #797
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
my już wrocilismy do domu z pępuszkiem na szczescie wszystko ok aleee... zeby nie bylo zbyt kolorowo lekarka wynalazla nam kolejne zmartwienie - węzidełko pod językiem... podobno jest za krótkie... no masakra jakas dostalismy skierowanie do laryngologa i zapisalam sie na 31 sierpnia... to z tym węzidełkiem to jakaś błahostka i nic poważnego, ale nie chcę tego bagatelizować, bo jesli teraz z tym nic nie zrobimy, to Mały moze miec pozniej jakas wade wymowy - np moze nie wymawiac "R"...

Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie
Pieknie przybiera
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:47   #798
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
my już wrocilismy do domu z pępuszkiem na szczescie wszystko ok aleee... zeby nie bylo zbyt kolorowo lekarka wynalazla nam kolejne zmartwienie - węzidełko pod językiem... podobno jest za krótkie... no masakra jakas dostalismy skierowanie do laryngologa i zapisalam sie na 31 sierpnia... to z tym węzidełkiem to jakaś błahostka i nic poważnego, ale nie chcę tego bagatelizować, bo jesli teraz z tym nic nie zrobimy, to Mały moze miec pozniej jakas wade wymowy - np moze nie wymawiac "R"...

Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie
E no mama... To ty chodzaca cysterna z mlekiem 😀 super i zazdroszczę bardzo.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
Mnie tez dopadla kolka, jelita mnie bola tyle zd z lewej strony. Wczoraj juz smigalam fajnie a dzis znowu jak staruszka
No jak paralityk normalnie. Mnie od tego garbienia juz kregoslup boli. Kiedy to przejdzie 😞
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:51   #799
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A u mnie, zeby nie było zbyt prosto... Wyskoczyła mi pod skóra w obrębie rany kulka twarda jak skala wielkości śliwki... Dzwoniłam do położnej w klinice mojego lekarza, mówię o co chodzi i powiedziała, ze bardzo mozliwe, ze to ropa... Czekam na telefon od niej co dalej - czy na wizytę do mojego lekarza, do lekarki która robiła mi cc czy na IP... Az nie chce myślec jak oni to usuwają
O matulu... ciągle coś... trzymaj się kochana

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
my już wrocilismy do domu z pępuszkiem na szczescie wszystko ok aleee... zeby nie bylo zbyt kolorowo lekarka wynalazla nam kolejne zmartwienie - węzidełko pod językiem... podobno jest za krótkie... no masakra jakas dostalismy skierowanie do laryngologa i zapisalam sie na 31 sierpnia... to z tym węzidełkiem to jakaś błahostka i nic poważnego, ale nie chcę tego bagatelizować, bo jesli teraz z tym nic nie zrobimy, to Mały moze miec pozniej jakas wade wymowy - np moze nie wymawiac "R"...

Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie
Pięknie Ci przybiera, oby tak dalej
Co do wędzidełka, zawsze warto sprawdzić

A tak w ogóle w temacie... mój pediatra mówi, że nie ma dzieci zdrowych, są tylko niedokładnie przebadane

Przywieźliśmy wczoraj kołyskę i fotelik od znajomych, w sumie jeszcze tylko gondola, która jest u mojej babci i ma przyjechać już po porodzie i wszystkie rzeczy Księżniczki "in da house" Tylko samej Panny brak
Zajadam arbuza z winogronami i cantuccini... dobrze mi
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 15:40   #800
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Mms ale super przybiera i juz zazdroszcze karmienia piersia

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

A u mnie jednak cisza...zero skurczow, takze mozecie wyprzedzac mam nadzieje,ze na wizycie u gin cos sie wydarzy i pojedziemy rodzic
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:54   #801
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
Mms ale super przybiera i juz zazdroszcze karmienia piersia

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

A u mnie jednak cisza...zero skurczow, takze mozecie wyprzedzac mam nadzieje,ze na wizycie u gin cos sie wydarzy i pojedziemy rodzic
Ja na razie sie wstrzymuje bo nam auto umarlo! No w idealnym momemcie wrecz :p
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:24   #802
agnes_074
agnes
 
Avatar agnes_074
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 178
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Ja na razie sie wstrzymuje bo nam auto umarlo! No w idealnym momemcie wrecz :p
No ja nie mogę! Ciągle coś....
agnes_074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:26   #803
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Dzięki dziewczyny też jestem zadowolona z tego jak przybiera, bo Mały nie lubi jeść z butelki (korzystamy z niej tylko np jadąc do lekarza i opornie mu idzie picie z niej), wiec nigdy nie miałam tak naprawde kontroli nad tym ile zjada... ale teraz wiem, że na pewno niedokarmiony nie jest


co do tego, co napisała vea7 odnośnie zdrowych dzieci, to też to gdzieś słyszałam... ale coś w tym jest, bo wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że dziecku coś dolega i nic z tym nie robią... pisząc "dolega" mam na myśli np to nasze wędzidełko... Gdyby pediatra tego nie dostrzegł, to ja na bank bym się tym nie zainteresowała, bo zwyczajnie tego nie zauważyłam... a później być może latałabym po logopedach... Zobaczymy co nam laryngolog powie
a i oprócz tego dostaliśmy też skierowanie na rehabilitacje przez tą główkę, którą trzyma na prawą stronę... Co prawda coraz częściej obraca główkę w drugą stronę (staramy się mówić do niego z jego lewej strony i układać Go tak, aby wszystko co atrakcyjne miał właśnie po lewej stronie), ale pediatra stwierdził, ze jeśli tylko dysponujemy czasem, żeby jeździć z nim na rehabilitacje, to warto z niej skorzystać, bo na pewno mu nie zaszkodzi...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:26   #804
agnes_074
agnes
 
Avatar agnes_074
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 178
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
my już wrocilismy do domu z pępuszkiem na szczescie wszystko ok aleee... zeby nie bylo zbyt kolorowo lekarka wynalazla nam kolejne zmartwienie - węzidełko pod językiem... podobno jest za krótkie... no masakra jakas dostalismy skierowanie do laryngologa i zapisalam sie na 31 sierpnia... to z tym węzidełkiem to jakaś błahostka i nic poważnego, ale nie chcę tego bagatelizować, bo jesli teraz z tym nic nie zrobimy, to Mały moze miec pozniej jakas wade wymowy - np moze nie wymawiac "R"...

Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie
Super!!!
agnes_074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:52   #805
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Rozmawiałam i z lekarzem i z lekarka. Mam to obserwować - czy nie boli, czy nie mam gorączki itd albo ewentualnie podjechać na IP aczkolwiek nie jest to konieczne bo to zwykły krwiak, który sie albo wchłonie albo pęknie i wypłynie mnie to nie boli, nie gorączkuje wiec bede obserwować... Ahhh...

Oj bidula, zawsze coś... mam nadzieje, że się wchłonie.

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Mam tez dobra wiadomosc : Iguś waży już 4580 gram aż 300 gram wiecej niz 5 dni temu, wiec srednio dziennie przybiera 60g, a z tego co lekarka mowila dziecko powinno przybierac przynajmniej 30g jest karmiony tylko piersia i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak bedzie

Łoo ale wam ładnie przybiera, masz czym go wykarmić mamusiu


Ja nie wiem co mam ze sobą zrobić, poruszam się jak słoń.


Przyszła dzisiaj do nas paczka od szwagierki, tyle cudownych ciuszków (znowu będę prała, ale poczekam aż mały się pojawi :P ), mata i bujaczek i butelki i "prezent", który możemy otworzyć po narodzinach Dawida, ale jemu się nie spieszy Ale poprawiło mi to humor, przeglądam te maleństwa i nie mogę się napatrzeć
__________________
razem od 01.03.2008 r.

zaręczyny 14.07.2011 r.

ślub 30.08.2014 r.


"uparcie i skrycie, och życie kocham cie nad życie!"

http://s1.suwaczek.com/20140830580113.png
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:54   #806
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

A mój Adrian do tej pory nawet butelki nie miał w ustach co mnie bardzo cieszy i mam nadzieje ze długo się to nie zmieni
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 18:01   #807
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Ja już po wizycie.
Moja lekarka jest na urlopie, więc 2 ostatnie wizyty miałam u innej. A dzisiaj jeszcze kto inny robił mi usg.
Tak więc maluch waży 3300 gram
Ginekologicznie mnie nie badał, więc nie wiem jak z rowarciem, czy coś się powiększyło...
Kolejne usg w poniedziałek, już u mojej lekarki (jeżeli nie urodzę do tego czasu).
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 18:28   #808
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Witamy sie juz z domu!
Dziękuje za gratulacje
Na gratuluje innym rozpakwanym mamusiom i trzymam kciuki za te które niedługo sie rozpakuja

W koncu odpocznę, dziś wróciliśmy do domu.
Miałam problem z pokarmem i niestety w szpitalu dokarmialam małego 3 razy... Teraz juz pokarm przyszedł i odrazu lepiej. Dziecko najedzone mama szczęśliwa

Opisując na szybko moj poród to powiem szczerze ze jestem zadowolona. Od środy leżałam na patologii ciazy i czekałam na wywołanie które odbyło sie w czwartek, bezskutecznie, oksytocyna nic mnie nie ruszyła a bardzo nastawiłam sie ze urodze... Kolejna próba wywołania w sobotę, gdyby nie przebicie pęcherza płodowego pewnie tez nic by nie ruszyło. Ale całe szczęście od przebicia wód o 13 do 16 miałam skurcze które dało sie przeżyć, wiec rodziłam bez znieczulenia, od 16 do 16:40 parte. Maluszek urodził sie nie taki mały,bo 3900 56cm no i ta główka duża, do tego miał całe ciałko okrecone pępowina,wokół klatki,i ńozki. Wszystko z nami w porządku, ja po nacięciu prawie nie pamietam, czasem zaboli jak szybko usiądę, a Jaś w koncu w domu jest jak prawdziwy grzeczny noworodek,je i śpi prawie 3h po czym sam sie wybudza na jedzonko
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 19:40   #809
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Hej
Dziękuje za wpisanie mnie na pierwszą strone
Tyle że rodziłam naturalnie :P z wielkimi bólami i potem
Widzę że już garstka została do rozpakowania Już nie dam rady was nadrobić bo trzy tygodnie to jednak trochę za dużo
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 20:09   #810
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Dziewczyny a mnie brzuch boli jak na @ cały jest napięty. Jak chodzę albo siedzę na kibelku to mam uczucie jak bym miała zacząć przec. Nie wiem czy to jakieś znaki ostrzegawcze czy coś się zaczyna... Boje się ;-)
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 23:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.