Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-25, 20:48   #3961
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

jeśli zamki są przyklejone bliżej dziąsła to oznacza, że ortodonta chce wydłużyć trochę zęby
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 21:07   #3962
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja na górnych jedynkach też mam zamki naklejone bardzo nisko, mam jedynki wystające i to ma pomóc w szybszym prawidłowym ustawieniu zębów (jakoś marnie to u mnie działa no i ciężko z zamknięciem ust).
Na dolnych zębach mam zamki dość wysoko i do tego naklejone były tak, że to wyglądało jakby łuk tworzyły. Ale moje zęby były właśnie ułożone w kształt łuku. I teraz mam dość ładną prostą linię. Gdyby orto nakleił mi zamki tuż przy linii dziąseł to nie mógłby mi ich "wepchnąć" w dziąsła.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja mam problem jeszcze w lipcu gdy sie uśmiechałam, to wszystko było symetryczne. Teraz jedynki są przesunięte w prawo względem dołu. Wyglada to tak jak na zdjeciu. Czy to moze byc efekt wyciągów? Załącznik 6059267
Ja dopiero zaczęłam przygodę z wyciągami więc się za bardzo nie znam, ale chyba to możliwe. Na twoim miejscu zwróciłabym orto uwagę na najbliższej wizycie.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 21:23   #3963
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ostatnio właśnie widziałam w tv dziewczynę z aparatem i dziwiłam się czemu ma tak nisko zamki (prawie na końcach zębów)

Ja jednak przychodzę do Was z innym tematem nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tutaj pamięta, bo słabo udzielam się ostatnio w wątku ale przybywam z nowymi zdjęciami
Nie chodzi mi tutaj o porównanie stanu przed założeniem aparatu i aktualnego, bo wiele się chyba nie zmieniło odkąd takie zdjęcia tutaj zamieściłam. Jednak chciałam Wam pokazać jak w ciągu niecałego dnia moje jedynki zeszły się ze sobą i dziwić się, że czasem zdarzy nam się ponarzekać, że zęby bolą!

Dodatkowo mam do Was pytanie. Jak widać na zdjęciach, zrobiły mi się ostatnio szare przebarwienia na dolnych jedynkach. Spotkała się któraś z Was może z czymś takim? Zapomniałam na wizycie zapytać o to orto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmiany.jpg (81,3 KB, 116 załadowań)
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 21:40   #3964
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie widziałam w tv dziewczynę z aparatem i dziwiłam się czemu ma tak nisko zamki (prawie na końcach zębów)

Ja jednak przychodzę do Was z innym tematem nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tutaj pamięta, bo słabo udzielam się ostatnio w wątku ale przybywam z nowymi zdjęciami
Nie chodzi mi tutaj o porównanie stanu przed założeniem aparatu i aktualnego, bo wiele się chyba nie zmieniło odkąd takie zdjęcia tutaj zamieściłam. Jednak chciałam Wam pokazać jak w ciągu niecałego dnia moje jedynki zeszły się ze sobą i dziwić się, że czasem zdarzy nam się ponarzekać, że zęby bolą!

Dodatkowo mam do Was pytanie. Jak widać na zdjęciach, zrobiły mi się ostatnio szare przebarwienia na dolnych jedynkach. Spotkała się któraś z Was może z czymś takim? Zapomniałam na wizycie zapytać o to orto
Widzę, że nie tylko ja z przerwą między jedynkami
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 22:11   #3965
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
widzę, że nie tylko ja z przerwą między jedynkami :d
+1 :d
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 22:11   #3966
magdura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Zazdroszczę! To musi być cudowne uczucie!
Ja będę mieć zdejmowany dopiero na początku grudnia.. dobrze że czas tak szybko leci
Do grudnia już nie tak daleko z resztą z hassem nie jest tak źle, schudłam z nim 8kg ściąganie go było średnio przyjemne a zęby i dziąsła po nim to tragedia...
magdura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 22:16   #3967
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Filifonka niesamowite! Super!
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-26, 00:24   #3968
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was ma kryształowy estetyczny aparat a;e z metalowym drucikiem?

Ortodonta, u którego miałam wczoraj na konsultację zakłada tylko metalowe druciki i jestem ciekawa jak to wygląda na żywo

Ja mam taki.
ImageUploadedByWizaz Forum1443223510.255480.jpg
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 13:39   #3969
kakamaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Ja na górnych jedynkach też mam zamki naklejone bardzo nisko, mam jedynki wystające i to ma pomóc w szybszym prawidłowym ustawieniu zębów (jakoś marnie to u mnie działa no i ciężko z zamknięciem ust).
Na dolnych zębach mam zamki dość wysoko i do tego naklejone były tak, że to wyglądało jakby łuk tworzyły. Ale moje zęby były właśnie ułożone w kształt łuku. I teraz mam dość ładną prostą linię. Gdyby orto nakleił mi zamki tuż przy linii dziąseł to nie mógłby mi ich "wepchnąć" w dziąsła.
To ja mam taki sam przypadek jak Ty No właśnie, ciężko zamknąć usta i nawet przy małym uśmiechu wszystko wyłazi na wierzch

Kurcze właśnie zauważyłam, że ligatura zsunęła się z jednego rogu zamka ;/ Można tak chodzić czy muszę z tym jechać do orto? Aparat mam dopiero od kilku dni a tu takie coś ;/

Edytowane przez kakamaka
Czas edycji: 2015-09-26 o 14:52
kakamaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:19   #3970
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja mam taki.
Załącznik 6059676
Prawie niewidoczny
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 16:35   #3971
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
jeśli zamki są przyklejone bliżej dziąsła to oznacza, że ortodonta chce wydłużyć trochę zęby
To by miało sens u mnie, z reszta właśnie wydaje mi się jakby mi niektóre zęby poszły w dół.

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie widziałam w tv dziewczynę z aparatem i dziwiłam się czemu ma tak nisko zamki (prawie na końcach zębów)

Ja jednak przychodzę do Was z innym tematem nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tutaj pamięta, bo słabo udzielam się ostatnio w wątku ale przybywam z nowymi zdjęciami
Nie chodzi mi tutaj o porównanie stanu przed założeniem aparatu i aktualnego, bo wiele się chyba nie zmieniło odkąd takie zdjęcia tutaj zamieściłam. Jednak chciałam Wam pokazać jak w ciągu niecałego dnia moje jedynki zeszły się ze sobą i dziwić się, że czasem zdarzy nam się ponarzekać, że zęby bolą!

Dodatkowo mam do Was pytanie. Jak widać na zdjęciach, zrobiły mi się ostatnio szare przebarwienia na dolnych jedynkach. Spotkała się któraś z Was może z czymś takim? Zapomniałam na wizycie zapytać o to orto
Że co proszę? Jeden dzień?!
A te szare plamy to pewnie jakiś osad.

Cytat:
Napisane przez magdura Pokaż wiadomość
Do grudnia już nie tak daleko z resztą z hassem nie jest tak źle, schudłam z nim 8kg ściąganie go było średnio przyjemne a zęby i dziąsła po nim to tragedia...
A co Ci się zrobiło z zębami i dziąsłami po Hassie?





U mnie to nudy, jedynki bolą i wydaje mi się że zebrała mi się koło nich płytka nazębna, której to już nawet długotrwałe mycie elektrykiem i tak nie rusza.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-26, 16:38   #3972
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ja się chciałam przywitać jako nowa w tym wątku choć nie nowicjuszka w temacie aparatów (to mój drugi). Aparat metalowy mam od miesiąca. Jestem po pierwszej wizycie kontrolnej i zwijam się szczerze mówiąc z bólu. No ale to normalne... za dwa dni wszystko pewnie wróci do normy.
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 17:25   #3973
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

M się kiedyś też szpara między jedynkami zamknęła w 1 dzień nawet nie dzień a noc A jak założyłam górny łuk i jedna jedynka była mocniej wystająca to jak rano wstałam to zrównała się z tą drugą
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 18:12   #3974
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość

A co Ci się zrobiło z zębami i dziąsłami po Hassie?

Ja po po ściągnięciu hassa miałam podrażnione dziąsła od środka buzi i podniebienie. Płukałam Erudrilem raz dziennie przez dwa tygodnie zgodnie z zaleceniem orto i wszystko było ok
Samo ściąganie nie boli. U mnie niestety chwilę to trwało bo klej trzymał mocno i orto musiała plastik rozwiercić
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 18:55   #3975
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
A ja się chciałam przywitać jako nowa w tym wątku choć nie nowicjuszka w temacie aparatów (to mój drugi). Aparat metalowy mam od miesiąca. Jestem po pierwszej wizycie kontrolnej i zwijam się szczerze mówiąc z bólu. No ale to normalne... za dwa dni wszystko pewnie wróci do normy.

Witaj. Masz 2 raz w życiu aparat stały?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 20:49   #3976
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez magdura Pokaż wiadomość
Do grudnia już nie tak daleko z resztą z hassem nie jest tak źle, schudłam z nim 8kg ściąganie go było średnio przyjemne a zęby i dziąsła po nim to tragedia...
Też schudłam na początku i już ta waga mi została i odkąd go mam nie jem czekolady bo po prostu nie umiem jej pogryźć :P. W sumie wszystko pozostałe już jem normalnie, więcej chudnięcia nie będzie :P

Miałam zakładać górę metalową, ale oglądając te Wasze kosmetyczne chyba się na taki zdecyduję tym bardziej że na zdjęciach ze ślubu będzie się mniej rzucał w oczy
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-09-26 o 20:50
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 21:15   #3977
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Też schudłam na początku i już ta waga mi została i odkąd go mam nie jem czekolady bo po prostu nie umiem jej pogryźć :P. W sumie wszystko pozostałe już jem normalnie, więcej chudnięcia nie będzie :P

Miałam zakładać górę metalową, ale oglądając te Wasze kosmetyczne chyba się na taki zdecyduję tym bardziej że na zdjęciach ze ślubu będzie się mniej rzucał w oczy
Na pewno na zdjęciu będzie się mniej rzucał
A czekolady nie trzeba przecież gryźć, można poczekać aż się rozpuści;p
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 21:39   #3978
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Miło mi, że nie tylko ja szczerzyłam się do wszystkich z taką szparą pomiędzy jedynkami w sumie to nawet mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez niepozorna Pokaż wiadomość
Filifonka niesamowite! Super!
jedyny minus tej zmiany to to, że powiększyła mi się przez to szpara pomiędzy jedynką i lewą trójką (nie mam u góry dwójek). Spokojnie by w jej miejsce implant wstawił ale zapewne niedługo doczekam się, że trójki też dosuniemy do jedynek.

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość

Że co proszę? Jeden dzień?!
A te szare plamy to pewnie jakiś osad.
.
Zmiany nastąpiły momentalnie, jak wróciłam do domu od orto to luka była już dużo mniejsza. Po nocy nie było jej już prawie wcale trzeba było niestety przy tym pocierpieć, leki przeciwbólowe poszły w ruch ale zmiany wymagają poświęceń
Co do przebarwień to mam nadzieję, że to osad, a nie jakieś inne cuda...

Dziewczyny, przeglądam te Wasze zdjęcia. Jakie Wy macie piękne uśmiechy! po wyprostowaniu zębów będzie rewelacja!

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2015-09-26 o 21:44
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 15:12   #3979
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Witaj. Masz 2 raz w życiu aparat stały?
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 15:15   #3980
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
O Jaaa... Aż zaczęłam się martwić o wynik mojego leczenia :-/
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 15:46   #3981
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
Mogłabyś napisać coś więcej na ten temat. To chyba koszmar każdej aparatki :P
Nosiłaś retencję? Co poszło nie tak?
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 15:58   #3982
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
O Jaaa... Aż zaczęłam się martwić o wynik mojego leczenia :-/
Nie ma co tak nawet myśleć ani krakać Chyba mało który specjalista popełnia takie błędy.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 16:14   #3983
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie ma co tak nawet myśleć ani krakać Chyba mało który specjalista popełnia takie błędy.
Dokładnie. Jestem chyba pechowym wyjątkiem od reguły...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 18:05   #3984
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
Możemy sobie przybić piątke. Analogiczna sytuacja. Z tym, że ja nosiłam tylko rok.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-27, 18:56   #3985
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
Bardzo kiepsko to brzmi... A powiesz co wtedy poszło nie tak?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 08:59   #3986
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Możemy sobie przybić piątke. Analogiczna sytuacja. Z tym, że ja nosiłam tylko rok.
No to piąteczka.

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A powiesz co wtedy poszło nie tak?
Ogólnie mówiąc źle wybrałam ortodontkę. Żebym miała tą wiedzę, którą mam teraz i tamte lata - uciekłabym z jej gabinetu z krzykiem. Zacznijmy od tego, że założyła mi aparat bez oglądania pantomogramu i tele bocznego. Nawet nie kazała mi tego robić. Zęby bolały mnie na tyle mocno, że przez cały okres leczenia mogłam jeść tylko zmiksowane rzeczy. Schaby, chleb, jakieś słodycze mogłam o takich rzeczach zapomnieć. Kawa, herbata tylko przez słomkę. Inaczej tarzałam się wręcz po podłodze z bólu. Dzięki temu 25kg poszło mnie w dół. Bywałam u niej bardzo często, temat bólu kończyła tym, że jestem jedną na miliard pacjentką, która tak cierpi i muszę po prostu brać leki przeciwbólowe. Taka moja uroda. Jak się potem okazało miałam źle przyklejone zamki. Po zdjęciu aparatu stałego, dostałam od niej aparat ruchomy rozkręcany. Miałbyć niby na chwilę, nosiłam go kolejne dwa lata w przeciągu których zęby się posypały...

Młoda byłam i naiwna... teraz już wiem, że aparat nie musi kojarzyć się z koszmarem...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 09:23   #3987
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
No to piąteczka.



Ogólnie mówiąc źle wybrałam ortodontkę. Żebym miała tą wiedzę, którą mam teraz i tamte lata - uciekłabym z jej gabinetu z krzykiem. Zacznijmy od tego, że założyła mi aparat bez oglądania pantomogramu i tele bocznego. Nawet nie kazała mi tego robić. Zęby bolały mnie na tyle mocno, że przez cały okres leczenia mogłam jeść tylko zmiksowane rzeczy. Schaby, chleb, jakieś słodycze mogłam o takich rzeczach zapomnieć. Kawa, herbata tylko przez słomkę. Inaczej tarzałam się wręcz po podłodze z bólu. Dzięki temu 25kg poszło mnie w dół. Bywałam u niej bardzo często, temat bólu kończyła tym, że jestem jedną na miliard pacjentką, która tak cierpi i muszę po prostu brać leki przeciwbólowe. Taka moja uroda. Jak się potem okazało miałam źle przyklejone zamki. Po zdjęciu aparatu stałego, dostałam od niej aparat ruchomy rozkręcany. Miałbyć niby na chwilę, nosiłam go kolejne dwa lata w przeciągu których zęby się posypały...

Młoda byłam i naiwna... teraz już wiem, że aparat nie musi kojarzyć się z koszmarem...
Jezuu współczuję.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 13:13   #3988
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Niestety. Pierwszy aparat nosiłam 2,5 roku. Niestety jak się później okazało byłam "źle prowadzona". I cały trud oraz włożone w to pieniądze poszły w las...
O matko!! Takie historie mnie przerażają! To przykre, że Ciebie to spotkało
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 17:33   #3989
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
No to piąteczka.



Ogólnie mówiąc źle wybrałam ortodontkę. Żebym miała tą wiedzę, którą mam teraz i tamte lata - uciekłabym z jej gabinetu z krzykiem. Zacznijmy od tego, że założyła mi aparat bez oglądania pantomogramu i tele bocznego. Nawet nie kazała mi tego robić. Zęby bolały mnie na tyle mocno, że przez cały okres leczenia mogłam jeść tylko zmiksowane rzeczy. Schaby, chleb, jakieś słodycze mogłam o takich rzeczach zapomnieć. Kawa, herbata tylko przez słomkę. Inaczej tarzałam się wręcz po podłodze z bólu. Dzięki temu 25kg poszło mnie w dół. Bywałam u niej bardzo często, temat bólu kończyła tym, że jestem jedną na miliard pacjentką, która tak cierpi i muszę po prostu brać leki przeciwbólowe. Taka moja uroda. Jak się potem okazało miałam źle przyklejone zamki. Po zdjęciu aparatu stałego, dostałam od niej aparat ruchomy rozkręcany. Miałbyć niby na chwilę, nosiłam go kolejne dwa lata w przeciągu których zęby się posypały...

Młoda byłam i naiwna... teraz już wiem, że aparat nie musi kojarzyć się z koszmarem...
O matko boska, współczuję!

U mnie aż tak źle nie było. Po prostu orto nie poinformowała mnie że zwlekanie z założeniem dolnego łuku będzie skutkowało pokrzywieniem góry (tego się dowiedziałam dopiero tutaj na forum). Zresztą sama mówiła że ona nie wie co z tym moim dołem zrobić. No i zwlekałam 5 lat bo paraliżował mnie strach przed chirurgiem szczękowym i usuwaniem moich zatrzymanych ósemek...
Zapewniała mnie też, że górne ósemki rosną mi prosto więc od nich nic się nie stanie i nie trzeba ich ruszać. No i co? Tak super prosto rosły ze każda kończyła się stanem zapalnym
Zęby mi sie niestety troche pokrzywiły, zwłaszcza jedynki. Oczywiście biorąc pod uwage stan przed założeniem aparatu po raz pierwszy to i tak niebo i ziemia, ale chodzi o sam fakt.

A co do bólu to ja w sumie jestem jedną z 2 pacjentek mojej obecnej ortodontki, którą bardziej boli górny łuk niż dolny. Dolny łuk mimo tego że każdy ząb miałam w inną strone - bolał mnie ale nie aż tak strasznie. Górę po założeniu miałam ochote sobie wyrwać, tak mnie bolało i swędziało
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 23:48   #3990
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Aparat tylko na dolne zęby w wieku 20+ - czy wpływa ujemnie atrakcyjność?

Mam lekką wadę zgryzu. Coś w tym stylu: http://www.orthostica.pl/klasa-i-podklasa-1.html , na zdjęciach po lewej. Mam 21 lat i zastanawiam się nad skorygowaniem jej, bo sprawia, że mój profil wygląda znacznie gorzej. Na górnych zębach nosiłam już jako nastolatka, ale wtedy moich rodziców nie było stać na aparat na dwóch łukach. Wiem, że są osoby i starsze, które zakładają sobie aparaty, ale czy on na serio nie sprawia, że kobieta czuje się mniej atrakcyjna? Tym bardziej, że aparat tylko na dolne zęby wygląda gorzej. Czy któraś z was nosi/nosiła aparat w takim wieku? Jak się z nim czułyście? Czy znalazłyście/miałyście w tamtym czasie partnera?
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.