yasminelle - wątek zbiorczy! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Przed braniem tabletek Yasminelle, z Twoją cerą:
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest jeszcze gorzej 13 7,88%
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest lepiej 48 29,09%
były (małe lub duże) problemy i nic się nie zmieniło 31 18,79%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale teraz jest gorzej 6 3,64%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale cera wygląda jeszcze ładniej 13 7,88%
nie było (mniejszych lub większych) problemów i nic się nie zmieniło 54 32,73%
Głosujący: 165. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-28, 09:40   #871
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: yasminelle

Z tym biustem to sie tak nie cieszcie. Niestety moj juz wrocil do normalnych rozmiarow
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 13:05   #872
kiciaKk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 56
Dot.: yasminelle

Dziewczyny napisze teraz pewnie najglupsza rzecz: wzielam pierwsza tabletke wczoraj o 21 a dzisiaj od rana rycze jak glupia hehehe masakra dobra wiem to nie od tabletki ale wczoraj tryskalam humorem:/
kiciaKk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 17:09   #873
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez kiciaKk Pokaż wiadomość
Dziewczyny napisze teraz pewnie najglupsza rzecz: wzielam pierwsza tabletke wczoraj o 21 a dzisiaj od rana rycze jak glupia hehehe masakra dobra wiem to nie od tabletki ale wczoraj tryskalam humorem:/
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 17:38   #874
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: yasminelle

Hej dziewczyny jak to u was jest pomiedzy braniem tabletek a LIBIDO,czy czujecie jakies zmiany chodzi mi o spadek libido.Ja obecnie biore od 3 miesiecy yasmin.Wczesniej przez 3 lata brałam Diane.Widze po sobie ze jedne i drugie obnizają.Pozdrawiam
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 17:52   #875
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: yasminelle

mi sie nie obiżyło
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 18:20   #876
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: yasminelle

mnie też NIE:P
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 19:36   #877
maaagda333
Raczkowanie
 
Avatar maaagda333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 60
Dot.: yasminelle

mi tez sie nie obnizylo
maaagda333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 19:48   #878
pestka35
Raczkowanie
 
Avatar pestka35
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 38
Dot.: yasminelle

obniżenie libido moze być skutkiem ubocznym, zresztą chyba nawet w ulotkach jest o tym wzmianka
pestka35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 21:10   #879
Mousik
Raczkowanie
 
Avatar Mousik
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 55
Dot.: yasminelle

Dziewczyny, pomóżcie. Biorę teraz 4 opakowanie (dziś zaczęłam 3. tydzień) i od jakiegoś tygodnia mam straszne wzdęcia, co nie zjem to brzuch jak balonik i w ogóle widzę, że powiększył mi się. NIGDY nie miałam takich problemów, ani przed tabletkami, ani nawet podczas brania... Czy to normalne, że dopiero teraz pojawił się taki skutek uboczny tabsów?

A ten mój powiększony brzuch to taka wypukłość podłużna pod pępkiem... ale gdyby to jakimś cudem była ciąża to brzuszek powiększa się chyba raczej niżej najpierw prawda? Tzn nad samym wzgórkiem łonowym chyba?
Mousik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 00:47   #880
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

wreszcie się może coś odważę napisać, bo już czytam Was trochę czasu
ostatnio lekarka zmieniła mi tabletki z Diane35, którą brałam od stycznia, na yasminelle właśnie. przy zmianie pytała, dlaczego brałam akurat dianę, powiedziałam, że m.in. z powodu trądziku, który był dość znaczny - kiedy babka to usłyszała, zdecydowała się własnie na yasminelle. za to w ulotce, jako częste działanie niepożądane, wymieniany jest właśnie trądzik.. trochę jestem w kropce, bo strasznie bym nie chciała powrotu do poprzedniego stanu, kiedy żadne maści nie pomagały ;/ u Was trądzik występował często?
mam też pytanie - przez całe pierwsze opakowanie miałyście plamienie? ja dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę, bez robienia przerwy po Dianie, tak kazała ginekolog i trochę się obawiam tej nagłej zmiany poziomu hormonów - w końcu w Dianie był dość znaczny, a w yasminelle jest mały.
pytania banalne, wiem, ale serio trochę mnie to martwi
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 05:48   #881
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: yasminelle

Onaczylija, biorę te tabletki głównie na nieregularne okresy, ale także na trądzik. Jestem przy 2. opakowaniu i widzę znaczną poprawę cery. Sądzę więc, że i u ciebie będzie lepiej. Co do plamienia, to tak, miałam je przez cały pierwszy cykl, ale nie jest to regułą.
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 08:16   #882
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Post Dot.: yasminelle

przy pierwszym opak i troche tez przy drugim mialam troche problemy z cera, nie chcialam skladac na tabletki ale jednak niedoskonalosci bylo wiecej niz normalnie... ale tak zeby was pocieszyc, teraz, od kilku dni moja cera jest w stanie wrecz idealnym (wczoraj zaczelam 3 opakowanie)

co do libido...hmmm...moje nie uleglo zmianie na szczescie i watpie ze kiedykolwiek bedzie to mozliwe nie spadlo, ani nie wzroslo...o ile to drugie w ogole byloby mozliwe

podsumowujac zaczynajac trzecie opakowanie, jako jedyny skutek uboczny widze wieksze piersi reszta w jak najlepszym porzadku
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 13:11   #883
maaagda333
Raczkowanie
 
Avatar maaagda333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 60
Dot.: yasminelle

Dziewczeta a ja mam do was jeszcze takie pytanko.... jak jest u was z piciem alkoholu? wczoraj bylam na imprezie i okorpnie mnie mdlilo i bylo mi niedobrze ( z drugiej strony sporo wypilam) . Kumpela mowi ze ma podobnie nawet po 2 slabych drinach moze tabletki maja na to jakis wplyw? a jak jest z tym u Was?
maaagda333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:45   #884
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: yasminelle

ja juz skonczylam trzecie opakowanie i czekam na krwawienie i potem czwarte opakowanie.. jestem na maxa zadowolona z yasminelle libido mi sie oslabilo ale w sumie jak przychodzi co do czego to sex mi sie bardzo podoba tylko tak samej z siebie mi sie nie chce kochac...ale jak sie przelamie to jest swietnie no i musmy zastosowac zelik jakis nawilazajacy bo jest sucho i jak chcemy sie kochac to czasem jest opor... ale ogolnie to nie utylam wrecz mowia mi ze schudlam, biust mam duzy cera mi sie poprawila no i skuteczne sa tabletki a to najwazniejsze miesiaczki sa coraz krotsze ale nie powiedzialabym ze mniej obfite.. ogolnie rzecz biorac polecam yasminelle
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 16:01   #885
martek
Raczkowanie
 
Avatar martek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 293
Unhappy Dot.: yasminelle

hej dziewczynki przez pół roku brałam diane 35, teraz lekarz mi przepisał yasminelle. Wzięłam pierwszą tabletkę znowego opakowania zaraz po ostatniej tabletce z diane 35 tzn na drugi dzien po zakonczenia starego opakowania. moje watpliwosci czy dobrze zrobilam zaczely sie gdyu przeczytalam,ze w przypadku zmiany tabletek na takie ,ktore podobnie jak yasminelle zawieraja substancje czynne (swoja droga chyba wszytskie takowe posiadaja) to tabletki z nowego opaowania powinno sie wziac po 7dniowej przerwie pomóżcie
__________________
yeah,you're mine baby


http://www.suwaczek.pl/cache/e690f5bba1.png
martek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 16:12   #886
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Cytat:
Napisane przez martek Pokaż wiadomość
hej dziewczynki przez pół roku brałam diane 35, teraz lekarz mi przepisał yasminelle. Wzięłam pierwszą tabletkę znowego opakowania zaraz po ostatniej tabletce z diane 35 tzn na drugi dzien po zakonczenia starego opakowania. moje watpliwosci czy dobrze zrobilam zaczely sie gdyu przeczytalam,ze w przypadku zmiany tabletek na takie ,ktore podobnie jak yasminelle zawieraja substancje czynne (swoja droga chyba wszytskie takowe posiadaja) to tabletki z nowego opaowania powinno sie wziac po 7dniowej przerwie pomóżcie
a jak Ci mowil lekarz zebys zrobila?

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
ja dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę, bez robienia przerwy po Dianie, tak kazała ginekolog i trochę się obawiam tej nagłej zmiany poziomu hormonów - w końcu w Dianie był dość znaczny, a w yasminelle jest mały.
pytania banalne, wiem, ale serio trochę mnie to martwi
Martek onaczylija tak samo przeszla z diane na yasminelle...
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-10-10 o 14:27 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszę korzystać!
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:32   #887
sawb
Raczkowanie
 
Avatar sawb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 346
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez maaagda333 Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ja mam do was jeszcze takie pytanko.... jak jest u was z piciem alkoholu? wczoraj bylam na imprezie i okorpnie mnie mdlilo i bylo mi niedobrze ( z drugiej strony sporo wypilam) . Kumpela mowi ze ma podobnie nawet po 2 slabych drinach moze tabletki maja na to jakis wplyw? a jak jest z tym u Was?
Tabletki na to nie maja wpływu czy Cię po alkoholu mdli czy nie, raczej to ile go pijesz i jaki masz organizm...

Za to jak masz takie "rewelacje" po piciu, to proponuje zaprzestać, bo gorzej jak zwymiotujesz, a tabletka sie jeszcze nie wchłonęła!!!
sawb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 00:35   #888
maaagda333
Raczkowanie
 
Avatar maaagda333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 60
Dot.: yasminelle

dzieki za odp takie picie zdarza sie jak juz raz na ruski rok a co do wchlaniania nazszcescie godzina przyjecia tabletki jest wczesna
maaagda333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 07:59   #889
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: yasminelle

a czy alholol obniza skutecznosc tabletek tak sam z siebie ?(Nie mowie tu o wymiotach bo to oczywiste )

I co jesli chodzi o antybiotyki ? sa jakies interakcje? zainteresowałam sie dopiero tym jak zaczełam brac Rovamycine - biore od 3 dni ale akurat mam przerwe 7 dniowa i dzis dopiero tabletki zaczynam....
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 10:12   #890
martek
Raczkowanie
 
Avatar martek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 293
Dot.: yasminelle

madzia_g no własnie lekarz nie powiedział mi nic,a ja głupia nie zapytałam tez
onaczylija lekarz kazał Ci je wziąć odrazu popoprzednim opakowaniu?? czy sama tak zrobiłaś
__________________
yeah,you're mine baby


http://www.suwaczek.pl/cache/e690f5bba1.png
martek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 11:57   #891
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

martek ja zawsze świrowałam, że nie jestem taka do końca pewna, że te tabletki nie pozwolą mi zajść w ciążę [wiem, panikara], więc żebym teraz nie miała schiz, to lekarka powiedziała, że mam wziąć bez przerwy. dodatkowo stwierdziła mi nadżerkę i biorę teraz clotrimazolum dopochwowo, a tego nie można brać w trakcie okresu jak na razie mam 3 dzień i nic się nie dzieje, chociaż to pewnie jeszcze za wcześnie. daj znać, czy będziesz miała jakieś rewolucje
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 14:46   #892
Simply
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: yasminelle

czesc ;D

biore te proszki od tygodnia i to bedzie tak po gdzies dwoch dniach zaczelam miec takie mdlosci ze chyba podczas najgorszego zatrucia takich nie mialam xD tyle ze dodatkowo z zaczeciem brania prochow sie przeziebilam chyba bo nie poszlam do lekarza kuruje sie sama co do mdlosci raz jest lepiej raz jest gorzej dzisiaj akurat gorzej ;/ i w sumie nie wiem co mam z tym fantem zrobic... nie obejmowalam jeszcze muszli klozetowej ;P ale pare razy czulam ze niewiele mi brakuje.. i nie wiem czy to normalne mam przeczekac czy co oczywiscie kontaktu do mojej pani ginekolog nie mam a 70 zeta za wizyte placic mi sie nie chce w szczegolnosci ze jestem biedna studentka xD a mam sie do niej przejsc w trakcie 4 opakowania ( proszki przepisane ze wzgledu na bolesne miesiaczki endometrioze i takie tam zatem zalezy mi na skutecznosci terapii ;D ) poza tym zaczela schodzic mi skora z dloni dokladniej z palcow (zreszta ostatnio schodzila mi nawet skora z sutkow...) mam uczucie strasznie suchych oczu o wielkich piersiach nie wspomne w dodatku od dzisiaj zaczely mnie niemilosiernie bolec Ogolnie bajecznie ;P czy ktos mi moze cos poradzic w sumie nie umieram czasem te mdlosci sa na prawde nie do zniesienia i czuje sie fatalnie.. zreszta jakos jedzenie mnie ostatnio nie bawi ;P Gdybym nie zazywala antykonceptow pomyslalabym ze jestem w ciazy bo znam swoj organizm a teraz kompletnie mi wariuje...

Bede rada za jakies dobre rady xD

Edytowane przez Simply
Czas edycji: 2007-09-30 o 15:09
Simply jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 17:56   #893
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: yasminelle

mam pytanie dziewczyny nie mozemy z Tztem wspolzyc przez miesiac i nie wiem czy brac tabletki... szkoda mi przerywac ale z 2 str nie ma sensu przez ten miesiac ich brac... czy jakbym je odstawila i zaczela brac od nastepnej miesiaczki to by bylo ok?czy o tym jak to zrobic musi zadecydowac ginekolog?
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 19:21   #894
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: yasminelle

zrobić miesiąc przerwy? absolutnie nie!!

koncze pierwsze opakowanie, nie wiem czy to przez tabsy ale mam takie wahania nastroju ze pożal sie boże, i ostatnio jesc sie ostatnio nie chce mi kompletnie i waga leci w doł... ciekawe kiedy wroci
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 21:40   #895
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

madzia_g - ja bym nie odstawiała, orgaznim się pewnie przyzwyczaił już do tych hormonów. jak nagle zrobisz mu taką huśtawkę, że jeden miesiąc je dostaje, kolejny nie a następny znów, to może się poczuć trochę zdezorientowany i odstawić jakieś maniany dla własnej pewności i dobrego zdrowia bym nie odstawiała.

Candiiia - ja miałam przy Dianie takie wahania nastrojów, że mój facet to ledwo wytrzymywał. w sumie się przyzwyczaił, bo innego wyjścia nie miał ale może po tych tabletkach będzie jakoś inaczej.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:43   #896
Mefistofelowy
Przyczajenie
 
Avatar Mefistofelowy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 6
Dot.: yasminelle

Witam dokładnie za 6 dni kończy mi się 1 opakowanie. Powiem Wam szczerze to nie sowiedziałam się już już po pierwszym opakowaniu tabletki zaczną działać... Powiekszył mi się biust i strasznie bolą xP Tak wiec nie narzekam jeszcze na tabletki i mam nadzieje ze nie bede narzekać Narazie jest ok Pozdrawiam wszytskich
Mefistofelowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 19:45   #897
Magdunka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: yasminelle

Dziewczyny, a w ile dni po stosunku można odłożyć tabletki (sprawa dotyczy akurat yasminelle) ?
Magdunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 12:20   #898
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

Czesc. ja mam takie pytanko... Dzisiaj przyjelam 3 tabletke antybiotyku "augmentin" i kurcze dostalam dzisiaj okres, a chce zaczac przyjmowac yasminelle. antybiotyki podobno oslabiaja dzialanie antykoncepcji hormonalnej... i nie wiem co robic. i na ile moge sobie pozwolic, jezeli zaczne brac yasminelle. w ulotce antybiotyku jest tylko napisane, ze moze oslabiac dzialanie antykoncepcyjne, a w ulotce yasminelle jakos nie moge sie doczytac, jakie antybiotyki oslabiaja dzialanie :|
przestac brac antybiotyk, czy co? :/
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 14:13   #899
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: yasminelle

brac to i to ale wstrzymac sie od seksu bez zabezbieczenia ;P
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:59   #900
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

no kurcze tak wlasnie rozkmnialam i w sumie ze wzgledu na rozne zajecia w tym miesiacu akurat wyjdzie na styk z odczekaniem po antybiotyku kurcze, mam farta
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.