jak to zrobic??? doradzicie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-17, 19:38   #1
Mania91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 13

jak to zrobic??? doradzicie???


witam. czy jest mozliwość abyście doradzily co robić jak i ile żeby miec wymarzona figure?wstawiam moja aktualna fotke i fotke brzuszka o jakim marze. czy to jest w ogòle realne???? wiadomo w tym czarnym topie to moje marzenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160117 (2).jpg (52,0 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12552685_993565704022376_4175379992242897504_n.jpg (70,6 KB, 70 załadowań)
Mania91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 08:03   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez Mania91 Pokaż wiadomość
witam. czy jest mozliwość abyście doradzily co robić jak i ile żeby miec wymarzona figure?wstawiam moja aktualna fotke i fotke brzuszka o jakim marze. czy to jest w ogòle realne???? wiadomo w tym czarnym topie to moje marzenie

Jest w 100% realne, bo masz najwyraźniej dobrze w głowie poukładane i dążysz do bardzo zdrowej , kobiecej a jednak szczupłej i wysportowanej sylwetki.

Jak to zrobić:
- dieta
- sport

A szczegóły to już musisz ogarnąć sama, z ewentualnie naszą pomocą.
Ale To Ty musisz określić :
- jaki jest realny Twój stan zdrowia
- jakie jest Twoje realne obecne zapotrzebowanie kaloryczne
- jaką dietę wytrzymasz na stałe- bo nie chodzi o to żeby się wychudzić i zrujnować głupią dietą, tylko żeby odżywić swoje ciało i je _PRZEbudować_. Zrzucić część tłuszczu, nabrać mięśni
- jaki sport lubisz na tyle, żeby robić go z przyjemnością a nie "za karę"
Bo wybór masz olbrzym,i, możesz pływać, biegać, dziwigać, jezdzić na rowerze, rolkach, tańczyć, ćwiczyć na maszynach, śmigać dywanówki, kopać piłkę, chodzić na jakieś sztuki walki, no... masa możliwości, IMO - da się znaleźć coś co się polubi i ma możliwośc robić bez większej spiny kosztowo-czasowej

Nie daj sobie wmówić 2 rzeczy:
- że jest tylko jedna droga (1 sport, jedna dieta, coś)
- że da sie zdrowo i szybko.

Daj sobie nawet do 2 lat, bo nie chodzi o tylko schudniecie, ale trzeba tez wypracować masę mięśniową a to idzie powoli. Pierwsze efekty oczywiście będzie widać wcześniej, ale nie należy się zrażać, jak po x tygodniach, miesiącach nie doszło się do efektu ostatecznego.

Aha, i jeszcze najwazniejsze- trzeba brać pod uwagę , ze nigdy nie bedziemy wyglądać jak ktoś inny. Masz na 100% szansę na dojście do takiego stopnia szczupłości , ale czy masz taka budowę kośćca: szerokie biodra, budowę klepsydry, proporcie wielkosci biustu do reszty- nie wiem, moze masz zupełnie inną i z tego sobie trezba zdawać sporawę. Są rzeczy do zrobienia., są rzeczy indywidualne, dane przez nature i już.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-01-18 o 08:07
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 08:29   #3
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

cava Ci już napisała wiele wartościowych rzeczy,ja tylko dodam,że od Ciebie samej,od Twojej determinacji zależy czy osiągniesz cel,a wierzę,że tak. Ruch i zdrowe odżywianie to podstawa.W razie czego służymy pomocą jeśli masz jakieś pytania odnośnie samych treningów
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 08:31   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

zdjęcie jest zrobione na wciągniętym brzuchu, ale na pewno można osiągnąć taki wynik. przede wszystkim ćwiczenia.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 09:24   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cava zapomniała o jednej ważnej rzeczy- wypoczynek Wiele osób dążąc do ładnego brzucha popełnia poważny błąd- trzepie codziennie po miliard brzuszków. Po pierwsze na ogół ludzie nie potrafią ich robić (wbrew pozorom to nie jest łatwe ćwiczenie) i ciągną szyją, doprowadzając do kontuzji kręgosłupa, pleców itp. Po drugie- nie dają organizmowi czasu na odpoczynek.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 10:11   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Cava zapomniała o jednej ważnej rzeczy- wypoczynek Wiele osób dążąc do ładnego brzucha popełnia poważny błąd- trzepie codziennie po miliard brzuszków. Po pierwsze na ogół ludzie nie potrafią ich robić (wbrew pozorom to nie jest łatwe ćwiczenie) i ciągną szyją, doprowadzając do kontuzji kręgosłupa, pleców itp. Po drugie- nie dają organizmowi czasu na odpoczynek.

A tak! Wypoczynek, sen , ograniczenie kofeiny/teiny do ilości 1 szklanka/filiżanka na 30 kilogramów ciała na dobę.

No i te brzuszkichyba najmniej wydajne ćwiczenie jeśli chodzi o kształtowanie ładnego, harmonijnie zbudowanego ciała.
Serio, można sobie całkiem odpuścić a brzuch sam się zrobi jak się wdroży sensowną ogólnorozwojówkę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 10:18   #7
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A tak! Wypoczynek, sen , ograniczenie kofeiny/teiny do ilości 1 szklanka/filiżanka na 30 kilogramów ciała na dobę.
A co jest złego w piciu herbaty Pytam poważnie, bo dziennie pijam ze 4-5 kubków czarnej ekspresowej (wiem, że to syf... ale sypana mi nie smakuje), a nie ważę 120 kg żeby sobie na to pozwolić.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 10:46   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A co jest złego w piciu herbaty Pytam poważnie, bo dziennie pijam ze 4-5 kubków czarnej ekspresowej (wiem, że to syf... ale sypana mi nie smakuje), a nie ważę 120 kg żeby sobie na to pozwolić.

Kofeina i teina jak wszytko mają 2 twarze.
Do pewnego poziomu, wspomagają spalanie tłuszczu wiec jak najbardziej działąją korzystnie, ale jak się zapodaje sobie za dużo, to działają jak stres: zwiększają poziom kortyzolu.

Podałam oczywiście przelicznik "na oko" bo przecież nikt kto ma cokolwiek lepszego do robienia, nie będzie tropił jednostek kofeiny zawartych w łyżeczce danej kawy i przeliczał tego na kg masy ciała i pewnie jeszcze jego kondycję, aktualny poziom stresu, hormonów itp
2 klasyczne filiżnaki solidnej kawy, dla osoby do 60 kg to optimum, jak ktoś pije słabiznę, to pewnie i 4 "lury" może wciągnąć.
Herbata niestety ma całkiem sporo teiny i ja bym wliczała ją w te wyliczenia.
A też lubię, zwykła , czarną i na dodatek siekierę.

Ważne też, żeby nie pić napoi z kofeiną, teiną, guaraną itp na około 6-8 godzin przed snem. Tyle czasu organizm oczyszcza się z tego typu substancji.
Żeby dobrze się regenerować, trzeba dobrze spać.
Młode osoby często spią słodko nawet po solidnej kawce, ale mimo to, proces regeneracji _ciała_ jest przez obecność kofeiny i wywołanego nią stresu upośledzony.

Czyli jak większość- dobre ale w umiarze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 10:52   #9
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Zasmuciłaś mnie, bo herbaty piję na potęgę. Soków nie- bo słodkie. Kompoty domowe- chyba jeszcze słodsze (mama robi). Woda- nie lubię Tylko w upały pijam.
I teraz nie wiem, co w takim razie pić

PS.
Wiem, że piwo też nie (oj, od czasu do czasu sobie pozwalam, chociaż w domu nigdy nie siądę i nie wypiję, musi być jakieś wyjście do baru, atmosfera itp.), ale tak przy okazji opowiem.
W sobotę byłam ze znajomymi na piwie. To, co się działo z moim sercem po dwóch piwach w nocy to jakaś tragedia. Puls miałam pewnie grubo ponad 100. Nie spałam (tzn. na początku zasnęłam, ale szybko się przebudziłam i do rana już nie zmrużyłam oka). Podejrzewam wypłukanie się z potasu. Czasem tak mam po długim wysiłku fizycznym (zakończonym nawet ze 4-5 godzin przed snem).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:13   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zasmuciłaś mnie, bo herbaty piję na potęgę. Soków nie- bo słodkie. Kompoty domowe- chyba jeszcze słodsze (mama robi). Woda- nie lubię Tylko w upały pijam.
I teraz nie wiem, co w takim razie pić

PS.
Wiem, że piwo też nie (oj, od czasu do czasu sobie pozwalam, chociaż w domu nigdy nie siądę i nie wypiję, musi być jakieś wyjście do baru, atmosfera itp.), ale tak przy okazji opowiem.
W sobotę byłam ze znajomymi na piwie. To, co się działo z moim sercem po dwóch piwach w nocy to jakaś tragedia. Puls miałam pewnie grubo ponad 100. Nie spałam (tzn. na początku zasnęłam, ale szybko się przebudziłam i do rana już nie zmrużyłam oka). Podejrzewam wypłukanie się z potasu. Czasem tak mam po długim wysiłku fizycznym (zakończonym nawet ze 4-5 godzin przed snem).

Rany, serio takie masz atrakcje po piwie
Bałabym sie na butelkę spojrzeć.

Ja piję dużo herbatek owocowych i ziołowych, roibosa.
Rano po wstaniu wypijam wielką ~ 300 ml szklankę ciepłej wody z octem jabłkowym i miodem, potem zjadam owsiankę z owocami (czyli bardzo "mokry" produkt) i w sumie wiecej już nie piję.
Kiedyś jeszcze robiłam sobie herbatkę ziołową, ale tak opita, miałam problem z dojechaniem do pracy, zeby do WC zdazyć

W pracy piję ze 2-3 małe (słabe) kawki z 1 łyzeczki i wodę, ale tu zależnie od pory roku- w lato i ponad litr wody potrafię wciągnać, teraz , około 1-2 szklanki. Popijam kawę.

w domu piję herbatki owocowe/ziołowe/roibosa.


Jak parę lat temu przestawiałam się na picie wody, to piłam smakową. A potem jakoś już do zwykłej się przystosowałam.
Na treningach piję wodę z cytryną - jakoś najbardziej likwiduje "ukleja" odwysiłkowego w ustach. :/


Jak się ograniczy herbatę (bez względu na kolor) to i ogólnie nie trzeba tyle pić, bo nie suszy po niej a i nie lata się co raz na siku. Kawa i herbata, mają działanie moczopędne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-01-26 o 09:14
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:22   #11
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rany, serio takie masz atrakcje po piwie
Bałabym sie na butelkę spojrzeć.

Ja piję dużo herbatek owocowych i ziołowych, roibosa.
Rano po wstaniu wypijam wielką ~ 300 ml szklankę ciepłej wody z octem jabłkowym i cytryna, potem zjadam owsiankę z owocami (czyli bardzo "mokry" produkt) i w sumie wiecej już nie piję.
Kiedyś jeszcze robiłam sobie herbatkę ziołową, ale tak opita, miałam problem z dojechaniem do pracy, zeby do WC zdazyć

W pracy piję ze 2-3 małe (słabe) kawki z 1 łyzeczki i wodę, ale tu zależnie od pory roku- w lato i ponad litr wody potrafię wciągnać, teraz , około 1-2 szklanki. Popijam kawę.

w domu piję herbatki owocowe/ziołowe/roibosa.


Jak parę lat temu przestawiałam się na picie wody, to piłam smakową. A potem jakoś już do zwykłej się przystosowałam.
Na treningach piję wodę z cytryną - jakoś najbardziej likwiduje "ukleja" odwysiłkowego w ustach. :/


Jak się ograniczy herbatę (bez względu na kolor) to i ogólnie nie trzeba tyle pić, bo nie suszy po niej a i nie lata się co raz na siku. Kawa i herbata, mają działanie moczopędne.
Z tym piwem (czy w ogóle alkoholem) bywa różnie. Czasami mam takie jazdy, czasem spokojnie.
Ogólnie od jakiegoś roku obserwuję, że nie śpię po alkoholu A nie pijam często- może raz na miesiąc, ewentualnie jak jest jakaś okazja (urodziny, imieniny, święta- lampka, dwie wina i wsjo). Przecież to jeszcze nie uzależnienie czy choroba alkoholowa, dodatkowo mam 26 lat i raczej nie mam podstaw, by szukać poważnych schorzeń.

Wodę smakową pijałam na rowerze (normalna waliła plastikiem bidonu albo bukłaka w plecaku). Potem zaczęłam kupować koncentraty do izotoników (teraz mam jakiś z treca)- cokolwiek, byle nadać tej wodzie smak i zabić posmak plastiku. Czasami robię też izotonika sama: woda, cytryna, miód i szczypta soli- w lecie poi niesamowicie

No cóż, bez paniki i gwałtownych zmian, ale muszę powoli zacząć patrzeć nie tylko na to, co mam na talerzu, ale również w kubku I czym zęby myję, bo podobno jajka takie sycące, a dzisiaj zjadłam na śniadanie aż 3, poszłam wymyć zęby i od razu zaczęło mi w brzuchu burczeć
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 11:38   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z tym piwem (czy w ogóle alkoholem) bywa różnie. Czasami mam takie jazdy, czasem spokojnie.
Ogólnie od jakiegoś roku obserwuję, że nie śpię po alkoholu A nie pijam często- może raz na miesiąc, ewentualnie jak jest jakaś okazja (urodziny, imieniny, święta- lampka, dwie wina i wsjo). Przecież to jeszcze nie uzależnienie czy choroba alkoholowa, dodatkowo mam 26 lat i raczej nie mam podstaw, by szukać poważnych schorzeń.

Wodę smakową pijałam na rowerze (normalna waliła plastikiem bidonu albo bukłaka w plecaku). Potem zaczęłam kupować koncentraty do izotoników (teraz mam jakiś z treca)- cokolwiek, byle nadać tej wodzie smak i zabić posmak plastiku. Czasami robię też izotonika sama: woda, cytryna, miód i szczypta soli- w lecie poi niesamowicie

No cóż, bez paniki i gwałtownych zmian, ale muszę powoli zacząć patrzeć nie tylko na to, co mam na talerzu, ale również w kubku I czym zęby myję, bo podobno jajka takie sycące, a dzisiaj zjadłam na śniadanie aż 3, poszłam wymyć zęby i od razu zaczęło mi w brzuchu burczeć

Mam podobnie, tyle gadania o białkowo-tłuszczowych śnaidaniach, a ja po takim wykonuję galop po ciastko. :/ Bo z jednej strony jestem napchana i mi ciężko a z drugiej, zwyczajnie, potwornie mnie ssie na słodkie, czego nie mam po śniadaniu ze spora iloscią węgli.
A z 3 strony, 3 jajka to raptem 240 kalorii, wiec szału nie robi, takie raczej mikre "niedojedzone" śniadanko. :/
Ja widzę ze jak tych około 400 kalorii na śniadanie nie opchnę, to "piszczę z głodu"

Tez po aklo mam problemy ze snem. Najpierw zasypiam szybko ale potem się szybko budzę, z kacem, złym samopoczuciem i mam noc z głowy- nie spię tylko się meczę. No ale muszę wypić więcej. Te 1-2 lampki wina toleruję bez dodatkowych atrakcji.
Piwa nie piję bo mnie maksymalnie zamula.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:11   #13
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Ja pierwszy raz próbowałam takiego śniadania. W sumie nie wiedziałam, ile to ma kalorii (myślałam, że jednak więcej dopiero w pracy policzyłam), ale nawet te 240 powinno starczyć na więcej niż 15 minut
I jednak muszę zagryzać węglami dla zmiany smaku. Jakoś tak się czułam nieszczególnie smakowo po tym śniadaniu i pewnie jakbym gdzieś pod ręką miała cukierka albo ciastko to bym ciapnęła Jednak z produktów jajecznych to już lepsza jajecznica z oliwkami i do tego pieczywo z masłem (pieczywa jeść się raczej nie oduczę).

Kac to zjawisko mi prawie nieznane
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:13   #14
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi - i kawa i herbata i słodycze.Sęk w tym,aby we wszystkim zachować umiar.Przecież życie nie polega na liczeniu kalorii i odmawianiu sobie wszystkiego.Nie dajmy się zwariować.

Ja np.bardzo lubię słodycze,ale uprawiam sport,spalam kalorie,więc jak sobie walnę ciastko do kawy,to się nie umartwiam,bo wiem,że pójdę na siłownię i to spalę
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:34   #15
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
PS.
Wiem, że piwo też nie (oj, od czasu do czasu sobie pozwalam, chociaż w domu nigdy nie siądę i nie wypiję, musi być jakieś wyjście do baru, atmosfera itp.), ale tak przy okazji opowiem.
W sobotę byłam ze znajomymi na piwie. To, co się działo z moim sercem po dwóch piwach w nocy to jakaś tragedia. Puls miałam pewnie grubo ponad 100. Nie spałam (tzn. na początku zasnęłam, ale szybko się przebudziłam i do rana już nie zmrużyłam oka). Podejrzewam wypłukanie się z potasu. Czasem tak mam po długim wysiłku fizycznym (zakończonym nawet ze 4-5 godzin przed snem).
Magnez Ci wypłukało - alkohol robi to wręcz konkursowo , a nie daj borze jeszcze kawą poprawić - częstoskurcz gwarantowany . Albo unikaj piwa , albo bierz wtedy dodatkową dawkę magnezu . Potas swoją drogą też .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:38   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi - i kawa i herbata i słodycze.Sęk w tym,aby we wszystkim zachować umiar.Przecież życie nie polega na liczeniu kalorii i odmawianiu sobie wszystkiego.Nie dajmy się zwariować.

Ja np.bardzo lubię słodycze,ale uprawiam sport,spalam kalorie,więc jak sobie walnę ciastko do kawy,to się nie umartwiam,bo wiem,że pójdę na siłownię i to spalę

Ja też słodyczy nie unikam, jak mam ochotę to zjadam i już.
Byle z głową, nie codziennie bity miesiąc, nie bez umiaru ze kilka razy dziennie i +koniecznie wieczorem paczkę czipsów obczaić.

Dziś już ciastko francuskie wciągnęłam.
Ale to "ten czas" w życiu kobiety właśnie nastał. Ciastko musi być, albo kogoś bym zabiła.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:47   #17
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi - i kawa i herbata i słodycze.Sęk w tym,aby we wszystkim zachować umiar.Przecież życie nie polega na liczeniu kalorii i odmawianiu sobie wszystkiego.Nie dajmy się zwariować.

Ja np.bardzo lubię słodycze,ale uprawiam sport,spalam kalorie,więc jak sobie walnę ciastko do kawy,to się nie umartwiam,bo wiem,że pójdę na siłownię i to spalę
Ja na ciastka już nie patrzę jako na kalorie, tylko jako na cukier, insulinę i te sprawy.
Nie jestem cukrzykiem (chociaż w rodzinie są przypadki cukrzycy i ostatnio nawet jedna osoba przeszła amputację palca u stopy), ale jakoś wbito mi ostatnio do głowy że cukier = wyrzut insuliny = nie spalam tłuszczu. A z drugiej strony przecież białko i tłuszcz też jakąś tam odpowiedź insulinową powodują. Ale ja mam zakodowane, że słodycze... Co nie znaczy, że nie jem
Kawy nie piję, bo nawet z mlekiem nie wciągnę, jak nie mam "zagrychy" do tego w postaci czegoś słodkiego.

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Magnez Ci wypłukało - alkohol robi to wręcz konkursowo , a nie daj borze jeszcze kawą poprawić - częstoskurcz gwarantowany . Albo unikaj piwa , albo bierz wtedy dodatkową dawkę magnezu . Potas swoją drogą też .
A ja się cieszyłam, że od 1,5 roku magnezu nie biorę i nie mam skurczy mimo dużej porcji sportu No cóż, jak nie wyjdzie jedną stroną, to inną.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja też słodyczy nie unikam, jak mam ochotę to zjadam i już.
Byle z głową, nie codziennie bity miesiąc, nie bez umiaru ze kilka razy dziennie i +koniecznie wieczorem paczkę czipsów obczaić.

Dziś już ciastko francuskie wciągnęłam.
Ale to "ten czas" w życiu kobiety właśnie nastał. Ciastko musi być, albo kogoś bym zabiła.
Zbytnie restrykcje zawsze są złe.
Ja jak sobie robię postanowienie "nie jem słodyczy przez miesiąc" i potem się na nie rzucam to... hmm... w dwa dni wyrabiam pewnie miesięczną normę, a potem jeszcze jestem "w ciągu słodyczowym" i potrafię parę dni pod rząd ŻREĆ słodycze (serio, duża czekolada wtedy to dla mnie zabawa na maks. 30 minut )
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 13:02   #18
Mania91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 13
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

lal dyskusja na calego ja ju zw tamtym roku schudłam 15 kg z czego 5 kg wrociło po tym jak znalazly sie wymowki ale ta dycha ciagle jest na plusie

jedzonko jem zdrowo przykladowe posilki biore od Ewki Ch cwiczenia to w tamtym roku biegalam w trakcie upałòw zaprzestalam tego wysilku

aktualnie to rower stacjonarny ok godzinki na spokojnie i z przyspieszeniem na zmiane i polubilam mel b abs na ten temat juz czytalam. czekam na ocieplenie klimatu i ponownie wskakuje w adidaski

chodze na zumbe 2 razy w tyg gdzie pot leje sie po .....

a i jestem po 2 porodach moja ferajna 4 i 2 lata 😃

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja na ciastka już nie patrzę jako na kalorie, tylko jako na cukier, insulinę i te sprawy.
Nie jestem cukrzykiem (chociaż w rodzinie są przypadki cukrzycy i ostatnio nawet jedna osoba przeszła amputację palca u stopy), ale jakoś wbito mi ostatnio do głowy że cukier = wyrzut insuliny = nie spalam tłuszczu. A z drugiej strony przecież białko i tłuszcz też jakąś tam odpowiedź insulinową powodują. Ale ja mam zakodowane, że słodycze... Co nie znaczy, że nie jem
Kawy nie piję, bo nawet z mlekiem nie wciągnę, jak nie mam "zagrychy" do tego w postaci czegoś słodkiego.


A ja się cieszyłam, że od 1,5 roku magnezu nie biorę i nie mam skurczy mimo dużej porcji sportu No cóż, jak nie wyjdzie jedną stroną, to inną.


Zbytnie restrykcje zawsze są złe.
Ja jak sobie robię postanowienie "nie jem słodyczy przez miesiąc" i potem się na nie rzucam to... hmm... w dwa dni wyrabiam pewnie miesięczną normę, a potem jeszcze jestem "w ciągu słodyczowym" i potrafię parę dni pod rząd ŻREĆ słodycze (serio, duża czekolada wtedy to dla mnie zabawa na maks. 30 minut )
ja slodyczy nie musze jest ale za to kebaby snia mi sie po nocach 😄
Mania91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 13:09   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez Mania91 Pokaż wiadomość

ja slodyczy nie musze jest ale za to kebaby snia mi sie po nocach 😄

Dobry kebab, nie jest złym posiłkiem.
Zrób sama, przecież to bułka(są do kupienia takie) fura warzyw, mięso można dać po prostu upieczone i chude, sos można zrobić jakiś "fit"
Całkiem dobry obiad.
A nawet kupny raz na 2-3 tygodnie da się w dietę wkomponować bez uszczerbku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 16:34   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Wszystkie mamy swoje słabości i grzeszki.Moje to: słodycze,dużo czarnej kawy z mlekiem,lubie też pieczywko,ziemniaki

Ni ejadam natomiast jedzenia z McDonalda czy KFC,bo po prostu nie lubię.Przepadam za tortlillą,ale zrobioną przez męża - kucharza,która jest zdrowsza od tej kupnej,bo nadziewa ją zgillowanym kurczakiem i mnóstwem warzyw,ale sos robi dosyć kaloryczny,bo na majonezie,ale jest to tak pyszne,że jak już zrobi,to jem do bólu Inną specjalnością męża jest placek po węgiersku czyli mega bomba kaloryczna.W tej chwili już mi się "przejadł" i nie tęsknię na szczęście
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 17:51   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zasmuciłaś mnie, bo herbaty piję na potęgę. Soków nie- bo słodkie. Kompoty domowe- chyba jeszcze słodsze (mama robi). Woda- nie lubię Tylko w upały pijam.
I teraz nie wiem, co w takim razie pić

PS.
Wiem, że piwo też nie (oj, od czasu do czasu sobie pozwalam, chociaż w domu nigdy nie siądę i nie wypiję, musi być jakieś wyjście do baru, atmosfera itp.), ale tak przy okazji opowiem.
W sobotę byłam ze znajomymi na piwie. To, co się działo z moim sercem po dwóch piwach w nocy to jakaś tragedia. Puls miałam pewnie grubo ponad 100. Nie spałam (tzn. na początku zasnęłam, ale szybko się przebudziłam i do rana już nie zmrużyłam oka). Podejrzewam wypłukanie się z potasu. Czasem tak mam po długim wysiłku fizycznym (zakończonym nawet ze 4-5 godzin przed snem).
ja jak już nie mogę patrzeć na wodę to kupuję sok jabłkowy z lidla (ten litrowy z lodówki) i rozcieńczam wodą. zazwyczaj 1/4 soku. albo robię sobie jakieś zielska do picia - skrzyp, pokrzywę, czystka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 18:01   #22
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Dziewczyny, jak milo czytac Wasze posty! Kiedys, daaaawno temu, szukalam rad na SFD i zostalam zjedzona, bo nie chcialam liczyc kalorii i procentowo bialka/wegli/tluszczy i nie pisalam sie na ciezkie trenowanie. Zeby nie bylo, nie pytalam jak dojsc do figury osoby startujacej w zawodach miss fitness. Milo, ze tutaj sa osoby, ktore o siebie dbaja, ale jednoczesnie uwazaja, ze zyciem nalezy sie cieszyc i zjedzenie czasem ciastka, kebaba czy czegos innego, nie zrobi krzywdy. Przeciez na przyjemnosci mozna sobie pozwolic nie tylko w cheat day, pod warunkiem, ze sie to wkomponuje w zdrowa i zbilansowana diete.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 08:03   #23
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

Na SFD są fanatycy,więc to zupełnie inna "bajka" niż tutaj.Tam jakbyś napisała,że zjadłaś coś oprócz gotowanej piersi i ryżu,to by Ciebie "zjedli"

Klucz do zdrowej i łądnej sylwetki to nie diety i katorżniczy trening tylko UMIAR w jedzeniu i planowaniu aktywności ruchowej.A idealna sylwetka to po prostu proporcjonalna,zadbana i zdrowo wyglądająca.

Sama przez wiele lat startowałam w zawodach fitness i katowanie się dietami niczego dobrego mi nie przyniosło,poza rozwaleniem metabolizmu
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 08:23   #24
AniaWar91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
Dot.: jak to zrobic??? doradzicie???

przed ciążą zawsze byłam szczupła. potem to się zmieniło. za racji małego dziecka, karmienia nie mogłam totalnie przejść na dietę i lecieć na siłownię.

i bardzo dobrze.

zaczęłam wiecej gotować, jeść wiecej warzyw i kupiłam matę do ćwiczeń.
nawet nie wiem, kiedy wróciłam do formy i dawnej wagi.

jak miałam napad nerwa i głodu to szłam poćwiczyć. jak dziecko spało to sama, jak nie z to nim
AniaWar91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 09:23:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.