Mąż po 6 latach nie chce dziecka :( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-30, 15:27   #61
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Skoro autorka chce miec dziecko, chce stworzyc rodzine z dzieckiem to chyba najlepsza pora zostawic tego pana i ulozyc sobie zycie na nowo z osoba zdecydowaną na posiadanie dzieci.
Jest jeszcze opcja, że on zobaczy jak bardzo jest zdeterminowana i żeby jej nie stracić zgodzi się na dziecko. Ale czy to dobre rozwiązanie? Czy będzie dobrym ojcem dla takiego dziecka którego nie chciał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 19:58   #62
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Zostawmy na moment temat dziecka... A co autorko, jezeli nie daj Boze dopadlaby Cie jakas choroba, ktora wymaga stalej opieki i poswiecenia osoby najblizszej? Czy uwazasz, ze znajac teraz jego opinie w temacie poswiecania siebie innym moglabys w jakikolwiek sposob liczyc na jego pomoc? Ja bym sie powaznie zastanowila nad przyszloscia z takim bezdusznym i samolubnym czlowiekiem i w pierwszej kolejnosci zadbalabym o zaspokojenie wlasnych potrzeb, a potem moze wzielabym pod uwage poswiecenie czegokolwiek dla niego. A wracajac do dziecka... Jezeli polaczysz fakt zycia z takim czlowiekiem tym, ze moze to byc juz ostatni dzwonek dla Ciebie na posiadanie dziecka, to rzeczywistosc i przyszlosc was, jako pary wyglada raczej bardzo slabo i jak dla mnie macie male szanse na happy end. Ponadto uwazam, ze Twoj facet, to po prostu duzy chlopczyk, ktory jeszcze nie dorosl do bycia mezczyzna i partnerem, a wciaz jestescie razem tylko dla tego, ze robil co chcial, a Ty mu w wiekszosci ustepowalas i matkowalas. Nie na tym niestety powinno polegac malzenstwo i milosc partnerska, wiec moze nie tylko Twoj maz, ale takze Ty powinnas sobie przemyslec kilka fundamentalnych kwestii... A co do argumentu, ze jestes sama i masz tylko jego... Lepiej zyc samotnie, niz byc samotnym w zwiazku...

Edytowane przez green way
Czas edycji: 2016-07-30 o 20:02
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 20:45   #63
Cecelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Zostawmy na moment temat dziecka... A co autorko, jezeli nie daj Boze dopadlaby Cie jakas choroba, ktora wymaga stalej opieki i poswiecenia osoby najblizszej? Czy uwazasz, ze znajac teraz jego opinie w temacie poswiecania siebie innym moglabys w jakikolwiek sposob liczyc na jego pomoc? Ja bym sie powaznie zastanowila nad przyszloscia z takim bezdusznym i samolubnym czlowiekiem i w pierwszej kolejnosci zadbalabym o zaspokojenie wlasnych potrzeb, a potem moze wzielabym pod uwage poswiecenie czegokolwiek dla niego. A wracajac do dziecka... Jezeli polaczysz fakt zycia z takim czlowiekiem tym, ze moze to byc juz ostatni dzwonek dla Ciebie na posiadanie dziecka, to rzeczywistosc i przyszlosc was, jako pary wyglada raczej bardzo slabo i jak dla mnie macie male szanse na happy end. Ponadto uwazam, ze Twoj facet, to po prostu duzy chlopczyk, ktory jeszcze nie dorosl do bycia mezczyzna i partnerem, a wciaz jestescie razem tylko dla tego, ze robil co chcial, a Ty mu w wiekszosci ustepowalas i matkowalas. Nie na tym niestety powinno polegac malzenstwo i milosc partnerska, wiec moze nie tylko Twoj maz, ale takze Ty powinnas sobie przemyslec kilka fundamentalnych kwestii... A co do argumentu, ze jestes sama i masz tylko jego... Lepiej zyc samotnie, niz byc samotnym w zwiazku...
Dzięki

Rozmawialiśmy, on dalej twierdzi, że nie chce dzieci, nie czuje tego i nigdy nie zachce. Staneło na tym, że damy sobie trochę czasu na poprawę związku, usunięcie przyczyn ostatnich kłótni. I zobaczymy. On obiecał otworzyć się na myśl o dziecku. Ja dam sobie jeszcze kilka miesięcy, zobaczę czy staranie o związek coś przyniosą, jeśli nie, odejdę. Nie zrezygnuje z dzieci dla niego, to wiem na pewno.
Cecelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 21:01   #64
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

A co jezeli on tylko marnuje Twoj cenny czas, biorac pod uwage, ze juz tyle lat Cie zwodzi? I pytanie, czy jestes gotowa na to, ze na dziecko moze juz byc za pozno? Bo wiesz, z tego co czytalam to plodnosc kobiety po 30 roku zycia gwaltownie spada i moze sie okazac, ze wlasnie tych kilka nastepnych miesiecy moze byc w Twoim przypadku decydujacych. Nie zebym Cie namawiala, albo cos, ale nie jestescie juz nastolatkami i mysle, ze po tylu wspolnie przezytych latach, ktore postawily Cie w obecnej sytuacji wiara, ze kilka nastepnych miesiecy cos zmieni/poprawi, to jest wiara w bajki, albo cuda. To Twoje zycie, wiec zrobisz co chcesz, ale ja bym sie powaznie zastanowila i zdecydowanie zrobila pare badan na okreslenie stanu zdrowia i ew. plodnosci, zeby sie upewnic, ze jest o co walczyc.
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 21:12   #65
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Właśnie, badania są dobrym pomysłem. Będziesz wiedziała Autorko na czym stoisz, ile masz czasu. Choć ja bym odeszła. Wasze cele się rozmijają. Nie wiem czy jest sens to ciągnąć, bo kompromis nie istnieje w tej kwestii. A jak on się zdecyduje nie będąc w 100% pewnym to też różnie może być.

Ktoś tam wyżej napisał, że ze względu na jego zdanie o dzieciach nie można być go pewnym w chorobie itd. Większej bzdury nie czytałam. Mam takie same zdanie, bo w pewnych warunkach dzieci są kulą u nogi. Natomiast Tż zajęłabym się bez wahania w przypadku choroby czy wypadku. To nie ma ze sobą żadnego związku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 22:31   #66
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Dzięki

Rozmawialiśmy, on dalej twierdzi, że nie chce dzieci, nie czuje tego i nigdy nie zachce. Staneło na tym, że damy sobie trochę czasu na poprawę związku, usunięcie przyczyn ostatnich kłótni. I zobaczymy. On obiecał otworzyć się na myśl o dziecku. Ja dam sobie jeszcze kilka miesięcy, zobaczę czy staranie o związek coś przyniosą, jeśli nie, odejdę. Nie zrezygnuje z dzieci dla niego, to wiem na pewno.
Trochę jedno drugiemu zaprzecza bo przecież powiedział, że nigdy nie zechce dziecka, jednak "obiecał się otworzyć na myśl o dziecku" jeśli on się otworzy na tę myśl za kilka lat, to Ty będziesz miała czterdziestkę. A zapewne się nie otworzy skoro mówi wprost, że nigdy go nie zechce. Myślę, że czas powiedzieć sobie wprost, że jeśli ważne jest dziecko, to nie z nim niestety.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Mysle, ze nieprzyjemnosc procesu rozstania mialaby byc pewnego rodzaju zemsta/zadoscuczynieniwm za skradzione 'plodne lata'. Nie da sie ukryc, ze rada o znalezieniu sobie kogos, kto bedzie chcial dzieci ma coraz krotsza date przydatnosci a byc moze bedzie juz awykonalne. Strasznie przykre to jest, jesli wyrazali jednak chec posiadania potomka oboje, wczesniej.
Oj, nie demonizujmy znowu aż tak mocno tych 34 lat
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 07:04   #67
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Zostawmy na moment temat dziecka... A co autorko, jezeli nie daj Boze dopadlaby Cie jakas choroba, ktora wymaga stalej opieki i poswiecenia osoby najblizszej? Czy uwazasz, ze znajac teraz jego opinie w temacie poswiecania siebie innym moglabys w jakikolwiek sposob liczyc na jego pomoc?
Nie mniej niż osób, które takie ewentualne poświęcenie deklarują. To po pierwsze, po drugie to są jego argumenty przeciwko posiadaniu potomstwa, nie widzę związku.
Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Ja bym sie powaznie zastanowila nad przyszloscia z takim bezdusznym i samolubnym czlowiekiem i w pierwszej kolejnosci zadbalabym o zaspokojenie wlasnych potrzeb, a potem moze wzielabym pod uwage poswiecenie czegokolwiek dla niego.
Samolubne i bezduszne to jest właśnie oczekiwanie poświęceń od innych.
Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Nie zrezygnuje z dzieci dla niego, to wiem na pewno.
Cały czas sobie przeczysz:
Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Chce mieć dziecko z konkretnym partnerem, z nim.
Identycznie z chceniem dziecka - raz na pewno chcesz, raz w ogóle tego nie czujesz. Jeśli "instynkt" Cię opuszcza z posta na post, to może właśnie Ty powinnaś to dobrze przemyśleć?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 07:20   #68
Cecelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Odejście od niego będzie straszne. Kocham go, a on mnie i ogólnie tworzymy dobry związek, dobrze nam razem.

Czy sądzicie, że jest możliwość, że jego decyzja się zmieni? On jest świadomy, że po części jego decyzja może wynikać z trudnego dzieciństwa, złych relacji z ojcem, a potem jego braku, niedostępnej emocjonalnie i chłodnej matki. Ale czy świadomość tego może sprawić , że kiedyś zaryzykuje i zechce sam zrobić rodzinę.
Cecelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 07:44   #69
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Odejście od niego będzie straszne. Kocham go, a on mnie i ogólnie tworzymy dobry związek, dobrze nam razem.

Czy sądzicie, że jest możliwość, że jego decyzja się zmieni? On jest świadomy, że po części jego decyzja może wynikać z trudnego dzieciństwa, złych relacji z ojcem, a potem jego braku, niedostępnej emocjonalnie i chłodnej matki. Ale czy świadomość tego może sprawić , że kiedyś zaryzykuje i zechce sam zrobić rodzinę.
W takim razie idźcie razem lub osobno na terapię. Żadna z nas nie jest wróżka i nie powie ci co się stanie.

A w ogóle to miotasz się pomiędzy opisami że wam się nie układa do opisów że tworzycie dobry związek. Albo coś kolorujesz i nie chcesz widzieć prawdy, albo oboje macie inne postrzeganie waszego związku. Przy tak kluczowej sprawie jak jakość relacji i przyszłość związku (dzieci) poszłabym na terapię.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 07:54   #70
Cecelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
W takim razie idźcie razem lub osobno na terapię. Żadna z nas nie jest wróżka i nie powie ci co się stanie.

A w ogóle to miotasz się pomiędzy opisami że wam się nie układa do opisów że tworzycie dobry związek. Albo coś kolorujesz i nie chcesz widzieć prawdy, albo oboje macie inne postrzeganie waszego związku. Przy tak kluczowej sprawie jak jakość relacji i przyszłość związku (dzieci) poszłabym na terapię.
Ostatnimi miesiącami nam się nie układało, sporo się kłóciliśmy, ale ogólnie przez lata wstecz było nam ze sobą dobrze. Ostatnie miesiące to był kryzys, kłótnie, często też o głupoty z mojej strony. Myslałam i mówiłam mu o tym, że jesteśmy swoimi jedynymi partnerami od zawsze, że nie mamy porównania jak to jest być z innymi, wyjechałam sama na wycieczkę i nie nosiłam obrączki. Przemyślałam sobie wszystko, wiem, że chce jego na pewno. Zaczeliśmy z tego wychodzić, rozmawiać, i potem jego info o dzieciach.
Cecelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 08:04   #71
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Czy sądzicie, że jest możliwość, że jego decyzja się zmieni?
Wersji z którego posta mamy się trzymać?
Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
On jest świadomy, że po części jego decyzja może wynikać z trudnego dzieciństwa, złych relacji z ojcem, a potem jego braku, niedostępnej emocjonalnie i chłodnej matki. Ale czy świadomość tego może sprawić , że kiedyś zaryzykuje i zechce sam zrobić rodzinę.
Ty się tak nad nim nie lituj, to jest dorosła osoba. Potem się zdziwisz jak od razu po rozstaniu będzie planował dzieci z inną. Jeśli ma jakieś problemy do przepracowania, to tylko on to może zrobić, ale nie sądzę żeby to w tym był problem.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 08:22   #72
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Autorko,a macie zwierzęta?


Dla mnie to jakies nieporozumienie totalne.On jasno mowi, że NIE CHCE dzieci i ich nie zachce. Potem obiecuje się otworzyć (hm?) na mysl o dziecku.

Jednocześnie mówi o dziecku tylko w kontekscie obowiązków i TARGANIU go ze sobą - serio myslisz,ze ktos taki nadaje się na ojca? Zastanów się, bo zaraz zaczniesz myslec, ze 'jak pojawi sie dziecko to sie zmieni', a potem bedziesz jedna z mnostwa sfrustrownych mamusiek,ktorym maz nie pomaga, a po pracy zamiast opiekowac sie dzieckiem, idzie sobie na piłkę.

Poza tym śmieszy mnie 'jestem gotowy na rozstanie', a potem ze chce z Toba byc.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 08:28   #73
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Ostatnimi miesiącami nam się nie układało, sporo się kłóciliśmy, ale ogólnie przez lata wstecz było nam ze sobą dobrze. Ostatnie miesiące to był kryzys, kłótnie, często też o głupoty z mojej strony. Myslałam i mówiłam mu o tym, że jesteśmy swoimi jedynymi partnerami od zawsze, że nie mamy porównania jak to jest być z innymi, wyjechałam sama na wycieczkę i nie nosiłam obrączki. Przemyślałam sobie wszystko, wiem, że chce jego na pewno. Zaczeliśmy z tego wychodzić, rozmawiać, i potem jego info o dzieciach.
Czyli zaczeliscie dojrzewac w różnym tempie i kierunku. Czepianie się "glupot" zazwyczaj ma głębszy podtekst. A już nie noszenie obrączki, teksty o braku porównania... Przecież ty ewidentnie jesteś z tej relacji nie zadowolona. Teraz się wycofujesz bo boisz się samotności, ale w tym związku ewidentnie macie jakiś problem i wasze drogi się rozchodzą. Albo to porządnie przepracujecie oboje, albo stracisz kilka lat i się wam to całkiem rozjedzie.

No i któreś z was jest niezadowolone ze związku i z kierunku, trudno powiedzieć które bardziej. Może po tym co się dzieje twój mąż ma lek przed tak dużym zobowiązaniem jak dziecko, bo czuję że wam się coś rozpada, a nie chce dla dziecka traumy jaka sam miał? Albo odwrotnie? Serio, idźcie na terapię, bo co tu wizaż pomoże?

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-07-31 o 08:32
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 09:30   #74
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Ja bym nie czekała aż się mu odmieni, bo jak dla mnie to takie przeczekanie i może liczenie na to, że on przekona cię do swojej decyzji.
Jesteście razem bardzo długo i wiedział na pewno wcześniej, z czym się wiąże posiadanie dziecka: zaangażowanie, czas, kasa, odpowiedzialność itp. itd. Nagle pana nie objawiło Więc jak dla mnie i tak niewiele z tego będzie. Jak dla mnie ten koleś marnuje Autorko twój czas.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 10:13   #75
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Odejście od niego będzie straszne. Kocham go, a on mnie i ogólnie tworzymy dobry związek, dobrze nam razem.

Czy sądzicie, że jest możliwość, że jego decyzja się zmieni? On jest świadomy, że po części jego decyzja może wynikać z trudnego dzieciństwa, złych relacji z ojcem, a potem jego braku, niedostępnej emocjonalnie i chłodnej matki. Ale czy świadomość tego może sprawić , że kiedyś zaryzykuje i zechce sam zrobić rodzinę.
Przecież powiedział wyraźnie, że mu się nie zmieni.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 10:45   #76
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Jesli jestes pewna na 10000000% ze wolisz miec dziecko niz byc z nim, to nie ma sie nad czym zastanawiac. Chociaz ja bym na twoim miejscu najpierw jakies badania zrobila. Nie wiesz nawet czy wy te dzieci w ogole mozecie miec.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-07-31 o 10:48
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 11:03   #77
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje, ze w waszym malzenstwie cos nie gra i dlatego on tego dziecka nie chce. Wydaje mi sie, ze ma kochanke lub kogos na oku lub po prostu cos sie zmienilo w jego uczuciach do Ciebie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Idiotyzm.
Ludzie nie są krowami, czasem zmieniają poglądy to o niczym nie świadczy.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Jesteśmy małżeństwem od 6 lat. Mam 34 lata. Jakiś czas temu mąż oznajmił mi stanowsczo, że on nigdy nie bedzie chciał dziecka. Na pytania dlaczego, odpowiada, że nie, bo nie, że po co. Rozmawialiśmy wcześniej na ten temat był na tak, rok temu mówił, ze chce, ale jeszcze nie czuje się gotowy. A teraz mowi, że nigdy i z nikim. Nie wiem co mam robić, nie mam żadnej rodziny oprócz niego. On twierdzi, że mnie kocha i chce dalej być razem, tak jak do tej pory. Jak próbuje drążyć temat to podnosi na mnie głos, jest nieprzyjemny, obcy. Nie wiem co robić : ( jak mówię, o jakimś kompromisie, próbuje pytać, to on mówi, że nie ma kompromisu, jeśli ja chce, to musi się rozstać. Nie rozumiem co mu sie nagle stało, help...
Jeśli on nie chce a ty chcesz to jedyny sensowny kompromis jaki można tu stwórzyć to -rozstanie. Innej opcji nie ma. Nie można kogoś zmusić do posiadania dziecka jeśli tego nie chce. Sprawa jest prosta jeśli bardziej ci zależy na zostaniu mamą niż byciu dalej z nim w związku to sie rozstańcie, a jeśli bardziej ci zależy na waszym związku to poprostu odpuśc temat. tyle.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Cecelina Pokaż wiadomość
Odejście od niego będzie straszne. Kocham go, a on mnie i ogólnie tworzymy dobry związek, dobrze nam razem.

Czy sądzicie, że jest możliwość, że jego decyzja się zmieni? On jest świadomy, że po części jego decyzja może wynikać z trudnego dzieciństwa, złych relacji z ojcem, a potem jego braku, niedostępnej emocjonalnie i chłodnej matki. Ale czy świadomość tego może sprawić , że kiedyś zaryzykuje i zechce sam zrobić rodzinę.
Autorko znam parę w której była podobna sytuacja z tym że odwrotna, to ON chciał , a ONA nie. Wkońcu, przez presję jaką ON na niej wywierał zgodziła się na dziecko i to był błąd, bo stwierdziła ze sie do tego nie nadaje i sie rozstali. Dziecko wychowuje babcia a ona raz na tydzień wpada je odwiedźić.
Nie można nikogo zmusić do bycia rodzicem. Do tego trzeba dojrzeć i muszą chcieć tego obie strony.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 11:15   #78
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

moim zdaniem nie powinno sie zmuszac do zostania rodzicem ludzi ktorzy zdecydowanie nie maja instynktu maciezynskiego lub ojcowskiego i otwarcie mowia ze dziecko to ostanie o czym marza
robienie dziecka a raczej wymuszanie nie konczy sie dobrze tacy ludzie nie sa dobrymi rodzicami dla nich posiadanie dziecka to przykry obowiazek
po co ci to?
jak sobie wyobrazasz zycie z kims kto nie chce dziecka kiedy te dziecko juz sie pojawi
zostaniesz ze wszystkim sama
on bedzie mowil ze uprzedal cie ze nie chcial dziecka ze mowil ci ze dziecko to problem,kula u nogi i ze sama chcialas to sie teraz zajmuj a nie marudzisz
moge sie zalozyc ze jesli wymusisz na nim to dziecko to twoje malzenstwo i tak nie przetrwa bo facet bedzie wkurzony ze ulegl i teraz musi sie z tym meczyc ze smierdzacymi pieluchami rykiem po nocach ze wyjsc nigdzie nie mozna i sie np napic itp itd
dziecko to olbrzmi obowiazek i mowie ci ze ktos kto tego nie chce i nie czuje nie bedzie szczesliwy i zauroczony bobasem
ja jako matka juz odchowanych dzieci nie chcialabym za zadne skarby wrocic do czasow ich wczesnego dziecinstwa ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 12:05   #79
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;63633741]moim zdaniem nie powinno sie zmuszac do zostania rodzicem ludzi ktorzy zdecydowanie nie maja instynktu maciezynskiego lub ojcowskiego i otwarcie mowia ze dziecko to ostanie o czym marza
robienie dziecka a raczej wymuszanie nie konczy sie dobrze tacy ludzie nie sa dobrymi rodzicami dla nich posiadanie dziecka to przykry obowiazek
po co ci to?
jak sobie wyobrazasz zycie z kims kto nie chce dziecka kiedy te dziecko juz sie pojawi
zostaniesz ze wszystkim sama
on bedzie mowil ze uprzedal cie ze nie chcial dziecka ze mowil ci ze dziecko to problem,kula u nogi i ze sama chcialas to sie teraz zajmuj a nie marudzisz
moge sie zalozyc ze jesli wymusisz na nim to dziecko to twoje malzenstwo i tak nie przetrwa bo facet bedzie wkurzony ze ulegl i teraz musi sie z tym meczyc ze smierdzacymi pieluchami rykiem po nocach ze wyjsc nigdzie nie mozna i sie np napic itp itd
dziecko to olbrzmi obowiazek i mowie ci ze ktos kto tego nie chce i nie czuje nie bedzie szczesliwy i zauroczony bobasem
ja jako matka juz odchowanych dzieci nie chcialabym za zadne skarby wrocic do czasow ich wczesnego dziecinstwa ;-)[/QUOTE]

zgadzam sie
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 12:07   #80
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Autorko adoptujcie sobie psa, kot czy królika ale tylko WIRTUALNIE.
Jak instynkt Ci minie to przestaniesz interesować się i płacić a nikt nie ucierpi.

Z tego co piszesz to wg Ciebie dziecko mieć wypada tak jak telefon.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 12:18   #81
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Treść usunięta

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-07-31 o 12:23
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 12:27   #82
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oni oboje się kręcą w kółko, dlatego moim zdaniem to nie o dziecko wogole chodzi tylko jakiś inny, głębszy kryzys.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 12:50   #83
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Zostawmy na moment temat dziecka... A co autorko, jezeli nie daj Boze dopadlaby Cie jakas choroba, ktora wymaga stalej opieki i poswiecenia osoby najblizszej? Czy uwazasz, ze znajac teraz jego opinie w temacie poswiecania siebie innym moglabys w jakikolwiek sposob liczyc na jego pomoc? Ja bym sie powaznie zastanowila nad przyszloscia z takim bezdusznym i samolubnym czlowiekiem
Uważasz, że jeśli ktoś nie chce mieć dzieci to jest "bezdusznym samolubem", a do tego nie jest w stanie poświęcić się, kiedy ukochana osoba zachoruje? Jaki to ma związek?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 12:55   #84
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Treść usunięta

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-07-31 o 12:58
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 13:20   #85
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
moim zdaniem ktoś kto otwarcie mówi że nie chce marnować swojego czasu na potomka i że dziecko to duży obowiązek jest jak najbardziej dojrzały
chęć posiadania dziecka nie świadczy że ktoś jest bardziej dojrzały niz ludzie którzy go nie chcą .
ja np mówię że nie chce dziecka bo lubię sobie pospac dłużej rano w niedzielę i nie chce następnych 20 lat pracować na utrzymanie kolejnego dziecka rezygnując z własnej wygody i przyjemności co jest w tym niedojrzalego?
niedojrzale dla mnie jest zmuszanie kogoś do posiadania dziecka wierząc że jak zobaczy dzieciątko to się zakocha i będzie cudownym rodzicem
niepoważne jest obiecywanie że się to przemysli i marnowanie komuś czasu wiedząc że się nie chce dziecka
albo ulegnie szantazowi godzenie się na dziecko mając w tyłku co się będzie działo pozniej

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2016-07-31 o 13:22
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 13:24   #86
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 13:26   #87
Cecelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Przecież powiedział wyraźnie, że mu się nie zmieni.
Rok temu mówił wyraźnie, że chce na pewno, tylko za jakiś czas.

Ja zawsze chciałam dziecko, tylko nie w obecnym czasie, a za jakiś rok, dwa. Nowa praca itd. Chciałabym też tylko jedno, i uważam, że najlepszy czas dla mnie byłby właśnie po 35 r.ż. Teraz po prostu wynikła ta rozmowa z jego strony.

Daje sobie kilka miesięcy, po jak pisałam, ostatnio mieliśmy duży kryzys i po części to mogło zmienić jego decyzję. Jeśli naprawimy co jest do naprawy, a on będzie nadal na nie, odejdę.

Piszecie, że decyzje mogą się zmieniać, skoro jemu się zmieniła, z chce na nie chce, czemu wykluczacie, ze znów mu się zmieni na chce.

Co do jego argumentów, ja się z nimi zgadzam Są wzięte z jego i mojego życia i przeszłości, obserwacji innych. Ale ja też widzę pozytywne strony posiadanie potomstwa, a on tylko to co złe.

Edytowane przez Cecelina
Czas edycji: 2016-07-31 o 13:28
Cecelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 13:56   #88
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
widzisz ja akurat uważam jego argumenty za sensowne i zdecydowanie dojrzałe
ja też nie chcę mieć dzieci dlatego że kosztują kupę kasy a ja wolę wydać ja na siebie
czy to ważne jaki ma argument?
nie chce to nie najważniejsze że mówi to otwarcie i daje szansę na podjęcie decyzji o rozstaniu
ona za to zachowuje się niedojrzale wierząc że jemu się odmieni,że nie wie co mówi i że po tym co powiedział będzie dobrym wspierajacym ojcem
nie nie będzie bo to co mówi pokazuje jasno że się nie nadaje się na ojca i ojcostwo nie jest czymś w czym będzie się spelnial
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 14:04   #89
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;63638236]widzisz ja akurat uważam jego argumenty za sensowne i zdecydowanie dojrzałe
ja też nie chcę mieć dzieci dlatego że kosztują kupę kasy a ja wolę wydać ja na siebie
czy to ważne jaki ma argument?
nie chce to nie najważniejsze że mówi to otwarcie i daje szansę na podjęcie decyzji o rozstaniu
ona za to zachowuje się niedojrzale wierząc że jemu się odmieni,że nie wie co mówi i że po tym co powiedział będzie dobrym wspierajacym ojcem
nie nie będzie bo to co mówi pokazuje jasno że się nie nadaje się na ojca i ojcostwo nie jest czymś w czym będzie się spelnial[/QUOTE]
Dokładnie.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A jakie argumenty na nie posiadanie dzieci są wg ciebie rozsądne? Przecież powiedział prawdę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 14:14   #90
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Mąz po 6 latach nie chce dziecka :(

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 19:47:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.