Jego rodzina steruje moim życiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 07:21   #1
rodzinnakatastrofa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3

Jego rodzina steruje moim życiem


Temat do usunięcia, dziękuję

Edytowane przez rodzinnakatastrofa
Czas edycji: 2016-08-22 o 13:22
rodzinnakatastrofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:34   #2
lasagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 60
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Nie brałabym ślubu w tak młodym wieku dlatego bo ktoś mi kazał. Straszne. Rodzice będą decydować o ilości Waszych dzieci i robić Wam aferę o niechodzenie do kościoła? a co będzie jak razem zamieszkacie bez ślubu? Obrażą się? TO niech się obrażają. Pozwalacie o sobie decydować więc nie jesteście zbyt dojrzali emocjonalnie. Przemyśl sprawę.
lasagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:36   #3
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez rodzinnakatastrofa Pokaż wiadomość
Hej wszyscy,

odwiedzam wizaż od długiego czasu, jednak dziś postanowiłam założyć konto i tu napisać. Mam duży problem i nie potrafię sobie z nim sama poradzić.

Jestem z moim TŻ już 7 lat. Mieszkamy godzinę drogi od siebie, poświęcamy sobie weekendy, ale po tak długim czasie przestało nam to wystarczać. Skończyłam studia i podjęłam pracę, odkładam pieniądze na nasze wspólne życie. Mój TŻ wciąż studiuje, wymyśliliśmy więc, że zbiorę pieniądze i przeniosę się do jego miasta rodzinnego. Mieliśmy zamieszkać razem.

Przeszkodą stali się jego rodzice. Nigdy, przez te 6 lat nie traktowali mnie poważnie. Nasze ogłoszenie wspólnego mieszkania zostało bardzo źle przez nich przyjęte. Są zagorzałymi katolikami i mieszkanie ze sobą bez ślubu, a chociażby z samymi zaręczynami (co planowaliśmy przed przeprowadzką) jest nieakceptowalne. Zostałam wciągnięta w wir kłótni. Mój TŻ jest porywczy i nie bardzo w tym wszystkim pomagał, a ja zdecydowanie nie byłam do tego wszystkiego gotowa.

Skończyło się na idei - ma być ślub. Z oczywistych względów jak najszybciej. Po kłótni pozostaliśmy sami w domu i wszystko przemysleliśmy. Jeśli to jest wymóg rodziców TŻ to w celu spokoju ducha postanowiliśmy się na to zgodzić.

I tu zaczyna się problem: czuję, że z jednego z radośniejszych wydarzeń w moim życiu stała się obowiązkowa jazda, w której to nie ja trzymam kierownicę. Rodzice TŻ już zapowiedzieli rozmowę z moimi rodzicami, a cała kłótnia przebiegła na zasadzie "jesteście za młodzi". Mamy 24 lata. Czuję, że jeśli czegoś nie zrobię, to wciąż będę grać w tą absurdalną grę, w której to ktoś wykłada za mnie karty na stół. Jakieś rady? Pomysły? Powiem szczerze, spędza mi to sen z powiek. Nie daję rady spać, bo się denerwuję. Pomocy

Edycja: Do tego boję się, że jeśli teraz nie postawię granicy, to nasze wspólne życie z TŻ będzie polegało na "użeraniu się" z decyzjami przyszłych teściów.
Masz rację. Jeśli nie postawisz granicy teraz to całe życie będziesz się musiała użerać z teściami. Ja na Twoim miejscu nie pakowałabym się w ślub "bo co ludzie powiedzo". Nie i koniec. Rozumiem, że Twojemu TŻ tez ten ślub jest nie w smak więc albo żyjecie po swojemu, albo pod dyktando. Wybór należy do Was.
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:38   #4
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Brałabym ślub w czasie dogodnym dla mnie, a nie że mi ktoś każe. Co się stanie jak zamieszkacie bez ślubu? Wydziedziczą syna? Przestaną się kontaktować? Strzelą focha i potem im przejdzie? Jak to jest?

Również uważam, że jak rodzice chłopaka postawią na swoim względem ślubu, to pewnie nie raz nie dwa będą robić w waszym życiu zamieszanie: jest potencjał do czepiania się mieszkania/wystroju/remontu/gotowania/prowadzenia domu/planowania dzieci/wychowania dzieci itp.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K

Edytowane przez niebieskie_oczko
Czas edycji: 2016-08-22 o 07:40
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:41   #5
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Kiedy Twój facet uzależni się finansowo?
Czy nie mógłby już iść do pracy?
Czy jeśli się uniezależni to zamieszka z Tobą, bez względu na kwestię ślubną, czy będzie brał nadal pod uwagę zdanie rodziców? Jeśli to drugie, to masz problem z facetem, a nie teściami.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:43   #6
rodzinnakatastrofa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Słuchajcie, mieliśmy zamiar wziąć ślub tak czy siak w podobnym terminie, jednak miało to poprzedzać mieszkanie razem.

Jeśli chodzi o dostosowywanie się do rodziców - podjęliśmy tą decyzję, ponieważ rodzina od zawsze była bardzo bardzo ważna dla mojego TŻ. Wszyscy spotykają się co niedzielę na obiedzie i wszyscy są ze sobą blisko. U mnie rodzina jest całkiem na odwrót - nikt z nikim nie utrzymuje kontaktu. Dlatego zależy nam na jego rodzicach, a ich aprobata to zdecydowanie coś, co jest nam potrzebne.

Chciałabym odwrócić sytuację i wziąć sprawy w swoje ręce wciąż biorąc ślub. Nie wiem od czego zacząć i jak w taktowny sposób postawić granicę.
rodzinnakatastrofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:43   #7
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Róbcie to co WY chcecie a nie to co inni próbują wam narzucić. To wasze życie, wasza przyszłość, a rodzice jedni czy drudzy nie powinni mieć na to wpływu. Mieszkanie przed ślubem jak dla mnie jest podstawa i testem dla związku. Rodzice próbują bardzo nieładnie narzucić wam swoje zdanie. Wg mnie powinniście oboje pojechać do nich, obwiescic im to i zamieszkać razem tak jak planowaliście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 07:46   #8
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

A mi się wydaje, że tesciowie niezbyt za Tobą przepadają. Znam kilka przypadków baaardzo wierzących rodziców, którzy w obliczu wielkiej sympatii do przyszłego zięcia/synowej przymykają oko na wspólne mieszkanie młodych. Być może wymyślili wam ten ślub bo wiedzieli, że się nie zdecydujecie na niego.
Tak czy inaczej: nie bierzcie tego ślubu. Czy TZ byłby w stanie być niezależny finansowo?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 08:28   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez Loisto Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że tesciowie niezbyt za Tobą przepadają. Znam kilka przypadków baaardzo wierzących rodziców, którzy w obliczu wielkiej sympatii do przyszłego zięcia/synowej przymykają oko na wspólne mieszkanie młodych. Być może wymyślili wam ten ślub bo wiedzieli, że się nie zdecydujecie na niego.
Tak czy inaczej: nie bierzcie tego ślubu. Czy TZ byłby w stanie być niezależny finansowo?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Moze tak byc. Jak najbardziej.

Pomysl ze slubem jest beznadziejny. Skoro jestescie tacy dorosli, to wezcie sprawy w swoje rece.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 08:57   #10
rodzinnakatastrofa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Moze tak byc. Jak najbardziej.

Pomysl ze slubem jest beznadziejny. Skoro jestescie tacy dorosli, to wezcie sprawy w swoje rece.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Najwyraźniej nikt nie czyta moich odpowiedzi, bo ślub planowaliśmy tak czy siak. Został delikatnie przyspieszony, ponieważ chcemy mieszkać razem. Proszę właśnie o podpowiedzi, jak delikatnie i z taktem w trakcie najbliższych miesięcy zaznaczyć granicę. Może ktoś ma coś do powiedzenia, o czym wcześniej nie pomyślałam, a może ktoś miał podobną sytuację i chce mi o tym opowiedzieć.
rodzinnakatastrofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 08:58   #11
Anzu
Raczkowanie
 
Avatar Anzu
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 75
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Na pewno nie bierzcie ślubu pod presją rodziny, to bardzo zły pomysł. Szacunek i chęć aprobaty jego rodziców to jedno, ale pozwalając sobie wchodzić na głowę na pewno tego nie osiągniecie. Nie wyobrażam sobie ślubu bez wcześniejszego mieszkania i życia ze sobą, poza tym wy tego chcecie, więc powinniście postawić granicę. Jeśli teraz ulegniecie to później będzie jeszcze gorzej. Sposób planowania dzieci, ich ilość, sposób wychowania, wyobrażasz sobie żyć w małżeństwie, które cały czas jest nadzorowane przez rodziców TŻ? Nawet jeśli przez wasz sprzeciw spowoduje pogorszenie relacji, to tak jak dziewczyny wyżej wspominają, co oni mogą mu zrobić? Wyrzekną się go, bo nie chciał wziąć ślubu jak mu kazali?
Anzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 09:00   #12
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Nie wiem, może jestem dziwna, ale ja kompletnie nie rozumiem problemu - jesteście dorośli, niezależni, chcecie razem mieszkać. No to to zróbcie, po swojemu. A rodzice najwyżej pomarudzą, a potem im przejdzie. Takie jest moje zdanie.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 09:13   #13
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Nie da sie zrobic tego super delikatnie. Tak czy siak musicie postawic na swoim i powiedziec o tym wprost. "Szanujemy was, ale chcemy zyc po swojemu, dlatego zamieszkamy razem a slub planujemy na... (tutaj data). Mam nadzieje, ze zrozumiecie".

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

No i te rozmowe w wiekszosic powinien zalatwic Twoj tz. To jego rodzice, nie jestescie poki co rodzina, wiec on powinien zaaranzowac i przeprowadzic te rozmowe. Ty oczywiscie tez musisz uczestniczyc. Ale jesli TZ nie chce sie przeciwstawic rodzicom, to jestes w czarnej d.upie z kolejnym maminsynkiem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 09:15   #14
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Daj sobie czas. Nie brałabym ślubu w tym momencie.

Poczekaj, aż Twój facet zacznie pracować, zarabiać, uniezależni się od rodziców i niech do niego dotrze, że teraz to Wy jesteście najważniejsi. Pępowina musi być odcięta. To Wy macie plany wobec siebie.

Odkładaj kasę i poczekaj, co czas przyniesie. Jeśli Twój facet będzie się spinać ze ślubem, "bo rodzice", to później będzie jeszcze gorzej. Będzie "bo dziecko, bo drugie dziecko" itd. Na pewno nie będziesz tego chciała.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 09:16   #15
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Co do doswiadczen... podobno mama mojego taty tak sie wcinala, dlatego troche ucieli moi rodzice kontakty z nimi np. mnie i brata czesciej zostawiala pod opieka swojej mamy niz tesciowej, nie radzili sie ich itp.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 09:17   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

zamiast konsultować swoje wybory i dawać sobie układać życie przez innych ludzi, zwyczajnie dorośnijcie. jeśli się ugniecie, że trzeba wziąć ślub już teraz, przed wspólnym mieszkaniem to udowodnicie, że zdecydowanie jesteście dzieciakami, którymi da się sterować.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 09:30   #17
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Chcieliście ślub ale po wspólnym zamieszkaniu więc tak zróbcie. Osobiście nie poślubiłabym kogoś z kim nie pomieszkałam, ale to ja.

Czego oczekujecie od rodziców chłopaka? Teraz, ogólnie, przyszłościowo?

Planowaliście, że Ty znajdziesz mieszkanie, on się wprowadzi i jego rodzice będą łożyć?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 10:07   #18
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Nie rozumiem, co rodzice w ogóle mają do gadania. To wasze życie, po co ich słuchacie i im ulegacie?
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 10:09   #19
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez rodzinnakatastrofa Pokaż wiadomość
Najwyraźniej nikt nie czyta moich odpowiedzi, bo ślub planowaliśmy tak czy siak. Został delikatnie przyspieszony, ponieważ chcemy mieszkać razem. Proszę właśnie o podpowiedzi, jak delikatnie i z taktem w trakcie najbliższych miesięcy zaznaczyć granicę. Może ktoś ma coś do powiedzenia, o czym wcześniej nie pomyślałam, a może ktoś miał podobną sytuację i chce mi o tym opowiedzieć.
Zacznijmy od tego, że tak naprawdę nikt oprócz ciebie nie steruje twoim życiem, a ty wcale nie musisz zastanawiać się nad taktownym rozwiązaniem tego wyimaginowanego problemu. Jesteś (jesteście) dorośli. Nie musisz postępować tak, jak ktoś ci każe, nawet jeśli podejmuje próby ingerencji w twoje osobiste wybory. Wszelkie rozmowy z rodzicami twojego faceta powinien załatwić on, a nie ty. Ty na dobrą sprawę w ogóle nie musisz utrzymywać kontaktów z jego rodziną jeśli nie masz ochoty. I tak swoją drogą, to ślub nie jest potrzebny do zamieszkania razem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 11:08   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Jeszcze raz: co jest tak naprawdę problemem Autorki?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 11:12   #21
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz: co jest tak naprawdę problemem Autorki?
Chyba to, ze tylko jej nie pasuje zycie pod dyktando tesciow/rodzicow chlopaka. On to ma pewnie w pompie, bo jest maminsynkiem :P.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 11:32   #22
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 11:39   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Chyba to, ze tylko jej nie pasuje zycie pod dyktando tesciow/rodzicow chlopaka. On to ma pewnie w pompie, bo jest maminsynkiem :P.
Ale przecież żyć pod ich dyktando nie musi. Pod bronią ją trzymają? Czyli jak zwykle tak naprawdę problem z facetem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:26   #24
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

a ja tu widze inny problem, niż "teściowie chcą".
Problem nazywa się "mój chłopak nie ma własnego zdania".
Gdyby chciał, gdyby mu zależało, to poszedłby do pracy i zamieszkał z Tobą nie zwracając uwagi na mamine komentarze. Ale jemu pasuje to, co mówią rodzice. I zawsze będzie mu odpowiadała ich wersja. Także autorko... poczytaj teraz wątki maminsynkach i zastanów się czy jesteś na to gotowa.

PS. Gdybym miała brać w przyszłości ślub z facetem to nie zrobiłabym tego bez wspólnego zamieszkania. U Was wygląda to tak, że przyspieszacie ślub po to, żeby móc się.. sprawdzić. Bo to mieszkanie razem może zweryfikować wiele rzeczy w związku.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:32   #25
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Kisielova ma rację.
Teściowie mogą sobie gadać ile pragną, ale to Twój facet powinien powiedzieć - jestem dorosły, odpowiedzialny, samowystarczalny i chcę mieszkać ze swoją dziewczyną oraz wziąć ślub, kiedy zechcę.
Jeśli teraz weźmiesz ten ślub, to teściowa będzie Ci się wtrącać w KAŻDĄ sprawę. Będziesz źle wieszać firanki, nie tak się odzywać, za mało/źle gotować, kiepsko prasować i składac ubrania. To będzie Twoja wina, jak nie będziecie jeszcze (nieistotne, z jakiego powodu) mieli dzieci. A jak będziecie mieli, to teściowa jako JEDYNA będzie wiedzieć, jak je wychowywać. Poradź facetowi, żeby dojrzał.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:37   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
a ja tu widze inny problem, niż "teściowie chcą".
Problem nazywa się "mój chłopak nie ma własnego zdania".
Gdyby chciał, gdyby mu zależało, to poszedłby do pracy i zamieszkał z Tobą nie zwracając uwagi na mamine komentarze. Ale jemu pasuje to, co mówią rodzice.
I zawsze będzie mu odpowiadała ich wersja. Także autorko... poczytaj teraz wątki maminsynkach i zastanów się czy jesteś na to gotowa.

PS. Gdybym miała brać w przyszłości ślub z facetem to nie zrobiłabym tego bez wspólnego zamieszkania. U Was wygląda to tak, że przyspieszacie ślub po to, żeby móc się.. sprawdzić. Bo to mieszkanie razem może zweryfikować wiele rzeczy w związku.
Bo pewnie z 80-90% problemów z teściami i "teściami" się do tego właśnie sprowadza.

Autorko, zamiast szukać winy w rodzicach faceta, spójrz krytycznie na faceta. Krytycznie, nie oznacza braku uczucia. Oznacza po prostu, że widzimy z czym pracujemy. I potrafimy przewidzieć przyszłe problemy. A obawiam się, że na obecnych się nie skończy.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-08-22 o 12:39
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:47   #27
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jego rodzina steruje moim życiem

Autorko, serio chcesz się przypodobać rodzinie, która od zawsze ma o Tobie kiepskie mniemanie? Myślisz że Cię zaakceptują i polubią jak wejdziesz im pod pantofel?
Serio chcesz wyjść za człowieka, który przez tyle lat nie zrobił nic, żeby jego rodzina zaczęła Ciebie, jego i ten związek traktować poważnie?

Wchodzisz w niezły bajzel i nie, nie będzie lepiej.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 13:47:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.