Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-30, 13:13   #2461
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Właśnie wróciliśmy ze spaceru. Synek zadowolony i utulony do dalszego snu, no i mama zadowolona też bo w końcu ludzi zobaczyła A takie piękne i grzejące słoneczko u nas
Zazdroszczę spaceru. Ja wczoraj Mała wzięłam ale Wrzeszczala jak szalona odkąd tylko jej czapkę zalozylismy. I po całych 4 minutach wróciłam do domu, czapka zdjęta i jak reka odjal. Ona nie lubi czapek


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:23   #2462
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Zazdroszczę spaceru. Ja wczoraj Mała wzięłam ale Wrzeszczala jak szalona odkąd tylko jej czapkę zalozylismy. I po całych 4 minutach wróciłam do domu, czapka zdjęta i jak reka odjal. Ona nie lubi czapek


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Nasz też nienawidzi czapek a ja go pakuje w 2 czapy - cieniutką bawełnianą i z wełny na polarze wiązaną żeby miał ciepło. Drze się jak opętany ale tylko do momentu włożenia do wózka. Później cisza. Dlatego spacer był ale ubieranie z asystą męża bo bym nie dała rady ubrać jego i siebie i za sekunde znieść gondoli z nim z drugiego piętra, bo w tym czasie by był juz bordowy od płaczu. Dziecko ubrane, to odprawione z ojcem na parter i 3 minuty czekali za mną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Szczepienia- czy ja dobrze wyczytałam że obowiązkowe szczepienia są w 4 dawkach (tzn że trzeba iść z dzieckiem 4 razy do przychodni?), pneumokoki w 3 lub w 4, a rota w 2? jakoś nie umiem ogarnąć kiedy co. O meningokokach jeszcze nic nie wiem ale doczytam. Może macie jakieś sensowne tabelki, ulotki żeby to zrozumieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:23   #2463
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Odnośnie asymetrii, najlepiej się skonsultować z rehabilitantem, pokaże jak dziecko układać, jak podnosić i ćwiczyć. Generalnie trzeba pilnować żeby dziecko było tak samo stymulowane na obie strony, układać naprzemiennie na boczki, zabawki pokazywac też na zmianę z obu stron, generalnie to co juz na pewno robisz na co dzień. Jeśli jest niewielka asymetria to się wyrówna. A jak rozpoznać to trudno mi powiedzieć tak na sucho. Jeśli obie kończyny mają zachowaną własną aktywność, ruszają ale jedna słabiej, natomiast nie jest tak że jedna strona zupełnie jest bierna albo np dziecko nie jest w stanie wykonywać sprawnie ruchów które wymagają zaangażowania obu stron, to jest okej. Najważniejsze żeby nie utrwalac nieprawidłowych nawyków dziecka żeby się nie pogłębiały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:27   #2464
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Odnośnie asymetrii, najlepiej się skonsultować z rehabilitantem, pokaże jak dziecko układać, jak podnosić i ćwiczyć. Generalnie trzeba pilnować żeby dziecko było tak samo stymulowane na obie strony, układać naprzemiennie na boczki, zabawki pokazywac też na zmianę z obu stron, generalnie to co juz na pewno robisz na co dzień. Jeśli jest niewielka asymetria to się wyrówna. A jak rozpoznać to trudno mi powiedzieć tak na sucho. Jeśli obie kończyny mają zachowaną własną aktywność, ruszają ale jedna słabiej, natomiast nie jest tak że jedna strona zupełnie jest bierna albo np dziecko nie jest w stanie wykonywać sprawnie ruchów które wymagają zaangażowania obu stron, to jest okej. Najważniejsze żeby nie utrwalac nieprawidłowych nawyków dziecka żeby się nie pogłębiały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nasz synus sprawnie działa każda częścią ciała ale mimo wszystko główkę woli mieć na lewo. Jak leży na przewijaku to z lewej ma karuzelke którą chętnie ogląda od kilku dni, za to z prawej ma otwartą książeczkę kontrastową i się przygląda, zauwazylam ze bardzo lubi białe obrazki na czarnym tle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:27   #2465
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Wpisz w Google program szczepień ochronnych np 2018 i wejdź na grafikę, wszystko ładnie zobaczysz w tabelce (tylko zwróć uwagę czy odpowiedni rok otwierasz)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:29   #2466
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Wpisz w Google program szczepień ochronnych np 2018 i wejdź na grafikę, wszystko ładnie zobaczysz w tabelce (tylko zwróć uwagę czy odpowiedni rok otwierasz)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, dzieki za podpowiedź. Te obowiązkowe to kumam, gorzej mi idzie z rozkminieniem dawek i w jakich miesiącach ewentualnie te płatne, pneumo, rota i meningo. Jeszcze nie zdecydowałam które, więc muszę przysiasc do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 13:55   #2467
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ok, dzieki za podpowiedź. Te obowiązkowe to kumam, gorzej mi idzie z rozkminieniem dawek i w jakich miesiącach ewentualnie te płatne, pneumo, rota i meningo. Jeszcze nie zdecydowałam które, więc muszę przysiasc do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapomnialam i nie odpowiedziałam na fb odnośnie 5w1 i 6w1. Odnośnie zanieczyszczeń szczepionek to szczerze to nie wiem więc się nie wypowiem, generalnie przy 5w1 wzw b trzeba szczepic dodatkowo więc w w 6-8tz wychodzą 2 wklucia, potem 5w1 w 3-4mz i 5-6mz i dodatkową wizyta w 7mz gdzie się szczepi wzw b. Przy 6w1 jest jedna szczepionka w 6-8tz, potem kolejna w 3-4mz i 5-6mz i już nie trzeba przychodzić na wzw B w 7mz. Jeśli wybierzesz 6w1 to są 2 preparaty Hexacima i Infanrix hexa. Różnią się tym że Hexacima można szczepic do końca 24mz a infanrixem do 36mz, więc w przypadku opóźnień szczepień np z powodu infekcji itp przy infanrixie mamy więcej czasu na realizację szczepienia, co czasem jest istotne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 14:41   #2468
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Nem: ale ty praktycznie od początku tak karmisz, nie wiem czy by teraz jak mała ma prawie 3 miesiące ta jedną pierś nadrobiła za drugą.narazie jakoś odciagam drugi dzień zobaczymy.

Asioka: porcje z jednego dnia można łączyć. Byle z lodówki w tej samej temperaturze były. Także jak masz raz 50 potem znów i znów to już masz 150ml
PS. 50 to ja ściągam z jednej piersi jak nie karmię i to sukces a ty piszesz że mało świat jest względny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem że można łączyć ale ja tak bardzo nie lubie ściągać że zbieram tylko na te weekendy. Ja ogólnie karmienie traktuje zadaniowo i robie to tylko dlatego że nam dobrze idzie. Powiedziałam sobie że tym razem nie dam sobie wejść na głowe.
Byłam ma szczepieniu, nie było źle. Mała przybrała przez tydzień 140 g i lekarka stwierdziła że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 15:40   #2469
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mój mąż też wszystko ogarnia, też lepiej niż ja szkoda że cyca nie ma bo w ogóle byłoby łatwo, jednak w nocy nam trochę nerwy puszczają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noce najgorsze, jeśli mam kryzys to tylko w nocy...

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Zazdroszczę spaceru. Ja wczoraj Mała wzięłam ale Wrzeszczala jak szalona odkąd tylko jej czapkę zalozylismy. I po całych 4 minutach wróciłam do domu, czapka zdjęta i jak reka odjal. Ona nie lubi czapek


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
My od soboty codziennie na spacerze, mały na szczęście spi. Ja nie pomyślałam i kupiłam wełniana czapkę. Daję pod spod cienka bawełniana i nie rzuca się, ze go swędzi czy coś

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Wiem że można łączyć ale ja tak bardzo nie lubie ściągać że zbieram tylko na te weekendy. Ja ogólnie karmienie traktuje zadaniowo i robie to tylko dlatego że nam dobrze idzie. Powiedziałam sobie że tym razem nie dam sobie wejść na głowe.
Byłam ma szczepieniu, nie było źle. Mała przybrała przez tydzień 140 g i lekarka stwierdziła że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez mam takie podejście. Dobrze nam idzie, mleka dużo wiec karmie ale jak słyszę, że to takie piękne i magiczne to

Dzisiaj wieczorem wraca moj mąż, wyjechał w poniedziałek rano i już się doczekac nie mogę on chyba tez bo rano pisał, ze już chciałby być w domu z nami.’jednak idzie się przywiązać do dziecka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 20:09   #2470
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ta brodawka to już się chyba niezagoi. To już 6 tydzień chyba. No nic od wczoraj tę stronę ściągam laktatorem, może ciut lepiej, sama nie wiem. Prawa się zagoiła dawno a w tej ciągle dziura i ból. Zagoi się jak skończę karmić chyba ... Albo już taka zostanie...

My bez szczepień . Mała trochę żółta no i zaskarżona. Kolejne podejście 14 lutego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w nocy z mojego pęcherza zrobił się czarny strup na sutku ale liczę że się zagoi bo teraz muszę przez kapturek karmić

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 20:43   #2471
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Moje dziecko nie tolerowało nakładki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 20:52   #2472
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kurcze mi mała dzisiaj tak brzydko zassala prawa brodawke że w jednym miejscu zsiniala i też wygląda jakby strupek miał się zrobić. Ja miałam taki problem na samym początku z lewa brodawka, młoda nie umiała jej dobrze zassac i zmaltretowala mi ja w jeden dzień tak że miałam na niej jeden wielki bolesny strup. Nakładka nic mi nie dała bo bolało tak samo mocno A mała dodatkowa jej nie tolerowala. Zrobiłam wtedy przerwę od karmienia tą piersią i sciagalam mleko - co drugie karmienie było odciagnietym mlekiem z butelki, a brodawke smarowalam maltanem i właściwie po 2 dniach była jak nowa. Liczę na to że teraz maltan pomoże tak samo szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 07:36   #2473
krysztalek88
Zadomowienie
 
Avatar krysztalek88
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 907
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Witajcie mamusie! U mama pazdziernikowa Gratuluję Wam wszystkim cudownych malenstw! Pisze, bo zostało mi dwa opakowania Sab Simplexu prosto z Niemiec. 100 i 30 ml. Może któraś mama potrzebuje i chciałaby odkupić. Data ważności do 2021 i są nieropoczete. Mi na szczęście nie były potrzebne. Jeśli coś proszę priv. Pozdrawiam i życzę dużo radości z maluszków!

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
__________________
krysztalek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:32   #2474
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Witam się.

Nie mam ostatnio kiedy się odezwać. Adaś znowu ma dzień marudy. Nie wiem już o co chodzi.

Nadal się nie uśmiecha ani nic a zaraz będzie 8 tygodni no nic może to skok i niedługo zacznie.

Katar mu przechodzi powoli ale przeszło na oczko i znowu mu ropieje. Wiecznie coś.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 10:34   #2475
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja dziś na mega obrotach męża nie ma, normalnie się ledwo wyrabiam jak go nie ma a dziś jeszcze odciąganie doszło. Nie chce zapędzać ale brodawka chyba trochę lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, oby szybciutko wyzdrowiala!

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
[/COLOR]U nas wczoraj malutki sukces, Mała zasnęła bez porcji mm szok. Co prawda spala 4h no ale udało się bez butli.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
super! u mnie tez sukces juz 3 dzien bez mm.

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
[/COLOR]Przynajmniej pospałam a Wikuś już narobił to niejedzenie o 04:00, 05:50, 08:30 i 11:30. Także chyba w normie.
Zrobiła mu się szorstka skórka na główce i przy brwiach, tak jakby się chciała złuszczyć. Wczoraj po kąpieli wysmarowałam oliwką hipp ale niewiele pomogło. Może to być jakaś alergia? Albo co to innego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mojego sie tak zrobilo jak moj Maz sie nie ogolil i go smeral, ale szybciutko przeszlo.

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Noce najgorsze, jeśli mam kryzys to tylko w nocy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie tez kryzysy tylko w nocy. Dzis wygonilam Meza z sypialni, tzn sam sie wygonil bo nie mogl sie dobudzic, zeby Malego poprzytulac po karmieniu, bo nie chcial spac a ja chcialam.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 12:37   #2476
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry,
U nas dziś była ostatni raz położna byłyśmy też na spacerku, zrobiłam oboad a teraz czekam aż mała wstanie zje i pojedziemy na zakupy, a później odbierzemy starszą ze żłobka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 14:06   #2477
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Moje dziecko jest dziś cały dzień przy cycu. Od godziny próbuje to oderwać i jest krzyk

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 15:55   #2478
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Moje dziecko jest dziś cały dzień przy cycu. Od godziny próbuje to oderwać i jest krzyk

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
O kurcze współczuję
Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Witam się.

Nie mam ostatnio kiedy się odezwać. Adaś znowu ma dzień marudy. Nie wiem już o co chodzi.

Nadal się nie uśmiecha ani nic a zaraz będzie 8 tygodni no nic może to skok i niedługo zacznie.

Katar mu przechodzi powoli ale przeszło na oczko i znowu mu ropieje. Wiecznie coś.
Może potrzebuje troszkę więcej czasu, nie martw się na zapas


Ja dziś byłam na wizycie u gin, wszystko się ładnie zagoiło, blizna tez ładna także jestem w końcu spokojna mówi wszystko super, zagojone "można współżyć" wzięłam tabletki anty, takie co można brać przy kp.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 17:49   #2479
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
O kurcze współczuję Może potrzebuje troszkę więcej czasu, nie martw się na zapas


Ja dziś byłam na wizycie u gin, wszystko się ładnie zagoiło, blizna tez ładna także jestem w końcu spokojna mówi wszystko super, zagojone "można współżyć" wzięłam tabletki anty, takie co można brać przy kp.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A my cały czas się zastanawiamy nad antykoncepcją.
Moja mała bardzo lubi leżeć na swojej macie, zaciesza do zabawek tak z 30 min.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 18:35   #2480
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nem: a które pigułki dostałaś? U nas na razie gumka, mam rozwalone inne hormony dopóki się nie uspokoją to nic innego nie wchodzi w grę.
Dziewczyny czytałam artykuł o tych niespokojnych wieczorach i to podobno "tak jest". Jak ktoś chce to tu tyle że po angielsku
https://kellymom.com/parenting/paren...fussy-evening/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:03   #2481
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja też zastanawiam się nad antykoncepcja. Nigdy nie brałam żadnej hormonalnej i trochę się cykam

Chociaż zamierzam spróbować jak skończę karmić i wrócę do swojej wagi.



Kurczę martwię się o tego swojego malucha ;( zdałam sobie sprawę, że on się nie tyle nie uśmiecha co nie nawiązuje nawet kontaktu wzrokowego. Jak podstawie mu twarz to odwraca wzrok, ewentualnie spojrzy sekundę (rzuci okiem) i też odwraca. Albo patrzy jakbym była przezroczysta - gdzieś za mną.



Mieliśmy mieć dziś szczepienie, miałam o to popytać. Niestety przez ten katar idę za tydzień. Będę długo w niepewności
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:49   #2482
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Ja też zastanawiam się nad antykoncepcja. Nigdy nie brałam żadnej hormonalnej i trochę się cykam

Chociaż zamierzam spróbować jak skończę karmić i wrócę do swojej wagi.



Kurczę martwię się o tego swojego malucha ;( zdałam sobie sprawę, że on się nie tyle nie uśmiecha co nie nawiązuje nawet kontaktu wzrokowego. Jak podstawie mu twarz to odwraca wzrok, ewentualnie spojrzy sekundę (rzuci okiem) i też odwraca. Albo patrzy jakbym była przezroczysta - gdzieś za mną.



Mieliśmy mieć dziś szczepienie, miałam o to popytać. Niestety przez ten katar idę za tydzień. Będę długo w niepewności
Trzymam kciuki żeby było ok. Pamiętaj każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 22:04   #2483
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Ja też zastanawiam się nad antykoncepcja. Nigdy nie brałam żadnej hormonalnej i trochę się cykam

Chociaż zamierzam spróbować jak skończę karmić i wrócę do swojej wagi.



Kurczę martwię się o tego swojego malucha ;( zdałam sobie sprawę, że on się nie tyle nie uśmiecha co nie nawiązuje nawet kontaktu wzrokowego. Jak podstawie mu twarz to odwraca wzrok, ewentualnie spojrzy sekundę (rzuci okiem) i też odwraca. Albo patrzy jakbym była przezroczysta - gdzieś za mną.



Mieliśmy mieć dziś szczepienie, miałam o to popytać. Niestety przez ten katar idę za tydzień. Będę długo w niepewności
A może skonsultuj się wcześniej z lekarzem? Szkoda żebyś się zamartwiała niepotrzebnie, a tak możesz zawsze coś już zdziałać keśli lekarz potwierdzi Twoje obawy. Trzymam kciuki żeby tylko na strachu się skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 08:00   #2484
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry,
U nas bardzo fajna nocka mała obudziła się po 4 a później po 6 i teraz. Dziś planuje zacząć poszukiwania sukienki na chrzciny dla siebie jak narazie popatrze w internecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:09   #2485
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kozie mleko mam nadzieję że wszystko ż maluszkiem ok.

Kurczę a ja dalej plamie. Nie wiem czy to normalne...

Ż dobrych wieści Maksiowi niknie trądzik. Jeszcze ma taka jakby kaszke na buzi ale mam nadzieję że i to zniknie. Walczymy też z ciemieniucha. Wczoraj byliśmy na spacerze. Szaleństwo, całe 40 minut😁
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:11   #2486
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzien dobry,

u mnie w uk spadl snieg tzn popruszylo, ze dachy zakrylo i szkola zamknieta, wiec starszak zostaje z nami w domu. Nawet mnie to cieszy bo bym musiala brac maluszka zeby starszaka zaprowadzic do szkoly a potem odebrac, takze grzejemy sie w domu


Ja tez chyba wybiore gumki poki co, bo juz sie nabralam hormonow w zyciu.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:14   #2487
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A my dziś dla odmiany jakoś gorzej. Wieczorem nie chciała zasnąć i ja bujala do 0.10, potem wprawdzie dopiero o 3.25 pobudka na jedzenie i zasnęła ale od 4.30 mruczala i piszczala jakby ja coś bolalo, mąż do pracy wstawal o 5 to ja wzięłam do siebie i tulilam ale ciągle płakała, w końcu o 6.40 się nakarmilysmy jak zechciala i potem spala na moim brzuchu do rana. Rano jak tylko próbowałam ja odłożyć to krzyk straszny, znów ani siku ani zjeść. W końcu ja nakarmilam o 9 i zamotalam w chustę żeby samej moc zjeść i wreszcie czekam aż owsianka ostygnie. Jednak ta chusta to był dobry zakup.
I muszę się pozalic, kupiłam karuzele tiny love w smutku przez Internet. Miało do paczkomatu przyjść. Najpierw dostałam smsa że paczkomatu przepełniony więc będzie czekała gdzieś w jakimś punkcie do niedzieli ostatniej, a potem jeśli nie odbiorę to ponowne do paczkomatu pójdzie. Nie odebrałam bo to było trochę nie po drodze I za daleko na nasz spacerek. W paczkoamacie miało być w poniedziałek ale nie dostałam żadnej wiadomości czy jest i w końcu w środę! zadzwoniła babka z inpostu że paczka za duża na paczkomat i musi mi kurier do domu przywieźć. Jakby nie mogli od razu tego w ten sposób załatwić. Wczoraj bardzo niemiły kurier przywiózł paczkę i ja patrzę a tu ogromne pudło wypełnione folia i w nim jedno niewielkie pudełko z karuzela. Jak oni to w tym smyku pakują! no ale w końcu zmontowlaam karuzele i co? Mechanizm kręcacy tak głośno chodzi i skrzypi że zaglusza melodyjki i jedna zabawka - swoją drogą tą która się najbardziej Korneli podoba - nie kręci się wokół własnej osi tak jak powinna. Wkurzona jestem, bo nie dość że szło tydzień to jeszcze muszę reklamację składać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:44   #2488
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska współczuję. Moze coś się uszkodziło w transporcie skoro nie było dobrze zabezpieczone?



U nas też ciezka noc. Częste pobudki i krzyk przy cycku. Ja już mam dość. Serio! Moze do okulisty powinniśmy się z nim wybrać? Chyba da sie jakoś zbadać takie maluchy?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:52   #2489
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas wczoraj ryk aż bordowy się Wikuś robił od 20:00 do 23:00 Po tym jak 1,5h na cycu wisiał. Mąż stwierdził że chyba się przejadl maluch. To możliwe? nosił go w pionie i szły pryki, także zaczęły się u nas kolki. Daliśmy espumisan i trochę zelżyło mu. Po 23:00 poszedł spać i spał do 4:00, potem karmienie i znów sen od 05:00 do 08:30, także dziś jestem wyspana ale wczoraj to myslałam że wyjdę z domu i nie wrócę. Nie umiem uspokajać dziecka, bo u mnie płacze lub dziobie. Dziś też zaczął mi płakać na rękach jak próbowałam utulic. Przyszedł tata i dał smoczka i dziecko śpi. A w ogóle po tym podcietym wędzidełku Wikuś nie umiał ssać smoczka. Wczoraj mąż go znów nauczył. Dziewczyny, może będzie lepiej, tej myśli chce się trzymać. Na pewno po podcietym wędzidełku lepiej je bo przez 3 dni przybrał 150 g.
Boję się zostawać z dzieckiem sama w domu z tego wszystkiego !!! Mąż miał jechać do klientów ale na szczęście przełożyli spotkania i będzie z nami dziś, także planujemy spacer choć pogoda bez słońca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 09:53   #2490
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kozie mleko, ja bym zaczęła od pediatry. Jeśli masz poważnie takie podejrzenia że coś jest nie tak to najpierw podejdź do pediatry, niech zbada i najwyżej skieruje Was do okulisty odpowiedniego. z resztą jeśli byłoby faktycznie podejrzenie że w tym aspekcie jest nie w porządku to dopóki się sprawa nie wyjaśni to raczej nie zaszczepia Adasia. 8 tygodni to wydaje mi sie taki graniczny czas i jeszcze może maluch nadgoni ale to są poważne kwestie i jednak na Twoim miejscu poszlabym do pediatry szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.