Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-05, 21:55   #4261
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja pilnowalam się tych 24godzin plus minus, resztę zjadal pies

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co kojarzę, to na niektórych sloiczkach jest napisane żeby zużyć w 48 godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 22:07   #4262
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę, to na niektórych sloiczkach jest napisane żeby zużyć w 48 godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe że tak, akurat takich nie spotkalam, na tych które miałam było 24h i tego się trzymałam, gdyby było 48 to trzymalabym do 48 jeśli byłaby potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 06:37   #4263
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Na słoiczkach jest różnie. .islam gerbera, HiPP, Bobovita i babydream. Na niektórych jest 24 h na innych zużyć w ciągu trzech dni. Zależy od producenta i od tego co w słoiczku. Na rynkach jednak zawsze widziałam 24h.
My dziś szczepienie 5w1 w planach. Małą coś wyrzucili krostkami na plecach mam nadzieję że to tylko potówki, Anię wiatrówka, bo u nas w rodzinie teraz 3 osoby z półpaścem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 09:41   #4264
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
My też tylko kp. Tak mi się nie chce tej diety rozszerzać... Wszystko czeka, sloiczki, miseczka, łyżeczki. A mi się nie chceeee!
Za szybko zleciało nam te pół roku. Dziś właśnie Miloszek kończy 6 miesięcy.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
mi tez sie strasznie nie chce, ale Dominik tez jeszcze malo zainteresowany jedzeniem. Buziaki dla Miloszka na 6 miesiecy Dominik dzis skonczyl 5 miesiecy.

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Mi tez sie nie chce rozszerzać diety, ale sie zmuszam. A jeszcze wszystko sama gotuje, nie daje słoiczkow.



Ja myślałam ze wasze dzieci już wszystko robia. Nie chcialam porownywac i dlatego tez nie zagladalam tu
moj to w ogole malo zainteresowany cwiczeniami fizycznymi. Spiewa za to calymi dniami jak slowik.

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość

[/COLOR]Mamy kp jak u Was z libido? u mnie gdzieś głęboko pod ziemią się schowało od czasu porodu i tak się zastanawiam czy to efekt prolaktyny, czy też inne hormony szwankują. Idę jutro zrobić trochę badań, sprawdzę tarczycę i insulinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moje srednio, w ogole to ja zmeczona jestem ogolnie. Moze tez powinnam zrobic jakies badania.

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Fajnie że postępy widać. Ja zauważyłam też spore postępy w ostatnim tygodniu. Zbiegło się to z kladzeniem malucha na matę piankową tylko w body bez skarpetek. Myślisz że to mogło mieć wpływ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysle, ze moglo bo bobas odbiera wiecej bodzcow bez bariery ubranka oraz jest mniejsze tarcie co rowniez pomaga.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 10:21   #4265
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Na słoiczkach jest różnie. .islam gerbera, HiPP, Bobovita i babydream. Na niektórych jest 24 h na innych zużyć w ciągu trzech dni. Zależy od producenta i od tego co w słoiczku. Na rynkach jednak zawsze widziałam 24h.
My dziś szczepienie 5w1 w planach. Małą coś wyrzucili krostkami na plecach mam nadzieję że to tylko potówki, Anię wiatrówka, bo u nas w rodzinie teraz 3 osoby z półpaścem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też dzisiaj szczepienie 6 w 1. I mały też ma krostki, głównie na buzi, pod brodą i zauważyłam w zgięciu kolana z tyłu. Też myślę że potówki. Jest tak gorąco, że ja już nie wiem jak go ubierać do snu. W te upały śpi w krótkich rampersach przykryty kocykiem bambusowym. I tak szkrab się wykopuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
mi tez sie strasznie nie chce, ale Dominik tez jeszcze malo zainteresowany jedzeniem. Buziaki dla Miloszka na 6 miesiecy Dominik dzis skonczyl 5 miesiecy.



moj to w ogole malo zainteresowany cwiczeniami fizycznymi. Spiewa za to calymi dniami jak slowik.



moje srednio, w ogole to ja zmeczona jestem ogolnie. Moze tez powinnam zrobic jakies badania.



mysle, ze moglo bo bobas odbiera wiecej bodzcow bez bariery ubranka oraz jest mniejsze tarcie co rowniez pomaga.
Buziaki dla Dominika za skończone 5 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 11:03   #4266
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Właśnie miałam pytać jak ubieracie maluchy na noc? Mały wczoraj miał body na krótki rękaw ale jak się przebudzil ok. 2 w nocy to miał strasznie zimne ręce. Ale chyba nie powinien zmarznac bo U nas 26 stopni pokazuje mimo zaslonietych zasłon przez cały dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 11:16   #4267
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Też miałam zadawać wczoraj to pytanie ale jakoś umknęło. Ja ubieram mała teraz w body z długim rękawem i skarpetki. Raz ubrałam tylko body ale miała strasznie zimne nóżki. Chociaż tak na prawdę to niewiele się różni od tego jak spala w pajacu do tej pory więc nie wiem czy to nie jej jakąkolwiek różnicę ehh. To ubieranie nocne jest problematyczne dla mnie. W ogóle ostatnie noce są problematyczne, mała chodzi spać przed 22 dopiero i wstaje przed 7, do tej pory spala po 12h, obstawiam że to też sprawka upałów i kicz zna to że minie jak pogoda troszkę zluzuje.
Czy Wasze dzieci też mają obecnie fazę na metki. Nela pała miłością ogromną do wszelkich matek, żadne zabawki mogą nie istnieć (poza wieżą z ikei) jeśli tylko ma w zasięgu rączek i dzioba coś co ma metke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 11:37   #4268
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Też miałam zadawać wczoraj to pytanie ale jakoś umknęło. Ja ubieram mała teraz w body z długim rękawem i skarpetki. Raz ubrałam tylko body ale miała strasznie zimne nóżki. Chociaż tak na prawdę to niewiele się różni od tego jak spala w pajacu do tej pory więc nie wiem czy to nie jej jakąkolwiek różnicę ehh. To ubieranie nocne jest problematyczne dla mnie. W ogóle ostatnie noce są problematyczne, mała chodzi spać przed 22 dopiero i wstaje przed 7, do tej pory spala po 12h, obstawiam że to też sprawka upałów i kicz zna to że minie jak pogoda troszkę zluzuje.
Czy Wasze dzieci też mają obecnie fazę na metki. Nela pała miłością ogromną do wszelkich matek, żadne zabawki mogą nie istnieć (poza wieżą z ikei) jeśli tylko ma w zasięgu rączek i dzioba coś co ma metke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak Maja teraz też ma faze na metki, jak tylko wodzi to robi wszystko żeby je dorwać. Ja ubieram Maje w rampersa na noc i jest przykryta kocykiem. U nas 26 stopni mimo że zasłonięte przez cały dzień. Na noc w pokoju obok mamy otwarte jak szeroko okno i temperatura spada i odrazu lepiej się śpi. Nie zauważyłam żeby było jej zimno, a wręcz czasem nawet jest spocona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 11:40   #4269
snowflake17
Raczkowanie
 
Avatar snowflake17
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 229
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

hej dziewczyny, nic znowu nie pisałam dłuższy czas ale czytam Was regularnie, tylko że nie potrafię się z telefonu zalogować a komputer udaje mi się otworzyć raz na 2 miesiące u nas już niedługo 7 miesięcy, rozszerzamy powoli dietę (daję i papki i kawałki i warzywa rozgniecione widelcem, narazie synek wszystko wypluwa i się krzywi ale to dopiero kilka dni. Za jakieś 2 tygodnie zacznę pojedyncze owoce, potem jakieś kaszki, może jeszcze parę tyg plucia i coś zacznie jeść. Wody jeszcze nie zaczełam dawać ale mam kupiony doidycup i bbox. U nas ze spaniem średnio, czasem ładnie śpi w nocy z 2 pobudkami na jedzenie a czasem ma pobudkę na pół nocy np 3-6 i wtedy chodzę nieprzytomna. W dzień ma 2-3 krótkie drzemki. Ogólnie to od początku mało śpi, teraz i tak jest o wiele lepiej.
Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Mój starszy syn gryzl mnie tylko na początku. Myślę że sam musiał się nauczyć ssania piersi z zębami. Oczywiście bolało. Starałam się przerywać karmienie i mówiłam mu ze mnie boli i nie wolno gryźć (przeczytałam, że tak trzeba postępować). I w pewnym momencie przestał mnie gryźć. Najstarszy był karmiony KPI praktycznie od początku. Dlatego jeśli chodzi o zeby i karmienie piersią to mam dotąd doświadczenie tylko z jednym dzieckiem.
Irmusia jak długo byłaś KPI i jak to się stało? Ja jestem prawie że od początku bo KP nam niestety nie wyszło - synek wcześniak, spadał z wagi, kazali mi go dokarmiać więc zaczęłam go karmić moim mlekiem z butelki i tak już zostało. Probowałam kilka razy przejść na KP ale już się nie udało. To pocieszające, że przy kolejnych synach byłaś już KP, może i mi się w przyszłości uda bo pod laktator trzeba podporządkować właściwie każdy dzień, plus ciągłe mycie i sterylizowanie wszystkiego to męka. Ale i tak się cieszę że do teraz nie muszę dawać mm.

Ściskam Was mocno dziewczyny i zdrowia dla dzieciaczków
snowflake17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 12:56   #4270
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, nic znowu nie pisałam dłuższy czas ale czytam Was regularnie, tylko że nie potrafię się z telefonu zalogować a komputer udaje mi się otworzyć raz na 2 miesiące u nas już niedługo 7 miesięcy, rozszerzamy powoli dietę (daję i papki i kawałki i warzywa rozgniecione widelcem, narazie synek wszystko wypluwa i się krzywi ale to dopiero kilka dni. Za jakieś 2 tygodnie zacznę pojedyncze owoce, potem jakieś kaszki, może jeszcze parę tyg plucia i coś zacznie jeść. Wody jeszcze nie zaczełam dawać ale mam kupiony doidycup i bbox. U nas ze spaniem średnio, czasem ładnie śpi w nocy z 2 pobudkami na jedzenie a czasem ma pobudkę na pół nocy np 3-6 i wtedy chodzę nieprzytomna. W dzień ma 2-3 krótkie drzemki. Ogólnie to od początku mało śpi, teraz i tak jest o wiele lepiej.
Irmusia jak długo byłaś KPI i jak to się stało? Ja jestem prawie że od początku bo KP nam niestety nie wyszło - synek wcześniak, spadał z wagi, kazali mi go dokarmiać więc zaczęłam go karmić moim mlekiem z butelki i tak już zostało. Probowałam kilka razy przejść na KP ale już się nie udało. To pocieszające, że przy kolejnych synach byłaś już KP, może i mi się w przyszłości uda bo pod laktator trzeba podporządkować właściwie każdy dzień, plus ciągłe mycie i sterylizowanie wszystkiego to męka. Ale i tak się cieszę że do teraz nie muszę dawać mm.

Ściskam Was mocno dziewczyny i zdrowia dla dzieciaczków
Super że dajecie radę kpi. Podziwiam że masz na to czas. Moja też nie je super chętnie ale już jest coraz lepiej. Dziś z apetytem jadła kaszke z jabuszkiem i byłam w szoku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 13:24   #4271
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać jak ubieracie maluchy na noc? Mały wczoraj miał body na krótki rękaw ale jak się przebudzil ok. 2 w nocy to miał strasznie zimne ręce. Ale chyba nie powinien zmarznac bo U nas 26 stopni pokazuje mimo zaslonietych zasłon przez cały dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rampersik. Gołe nogi i rączki. I cienki śpiworek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, nic znowu nie pisałam dłuższy czas ale czytam Was regularnie, tylko że nie potrafię się z telefonu zalogować a komputer udaje mi się otworzyć raz na 2 miesiące u nas już niedługo 7 miesięcy, rozszerzamy powoli dietę (daję i papki i kawałki i warzywa rozgniecione widelcem, narazie synek wszystko wypluwa i się krzywi ale to dopiero kilka dni. Za jakieś 2 tygodnie zacznę pojedyncze owoce, potem jakieś kaszki, może jeszcze parę tyg plucia i coś zacznie jeść. Wody jeszcze nie zaczełam dawać ale mam kupiony doidycup i bbox. U nas ze spaniem średnio, czasem ładnie śpi w nocy z 2 pobudkami na jedzenie a czasem ma pobudkę na pół nocy np 3-6 i wtedy chodzę nieprzytomna. W dzień ma 2-3 krótkie drzemki. Ogólnie to od początku mało śpi, teraz i tak jest o wiele lepiej.
Irmusia jak długo byłaś KPI i jak to się stało? Ja jestem prawie że od początku bo KP nam niestety nie wyszło - synek wcześniak, spadał z wagi, kazali mi go dokarmiać więc zaczęłam go karmić moim mlekiem z butelki i tak już zostało. Probowałam kilka razy przejść na KP ale już się nie udało. To pocieszające, że przy kolejnych synach byłaś już KP, może i mi się w przyszłości uda bo pod laktator trzeba podporządkować właściwie każdy dzień, plus ciągłe mycie i sterylizowanie wszystkiego to męka. Ale i tak się cieszę że do teraz nie muszę dawać mm.

Ściskam Was mocno dziewczyny i zdrowia dla dzieciaczków
10 miesięcy KPI. Przy pierwszym dziecku nie nauczyłam się niestety karmić piersią i tak zostało. Za to znienawidzilam laktator. Nie ściągam nic wcale. Nie chcę nawet o nim słyszeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 15:21   #4272
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My dzisiaj zaliczyliśmy ostatnie (Mam nadzieje) zakupy ubraniowe przed chrzcinami. Wczoraj byłam u fryzjera a dziś jadę na hybryde stopy plus dlonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 16:12   #4273
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Werka w nocy śpi w bodach z krótkim rękawem i przykrywamy dzianym kocykiem. I tak się rozkopuje. W te upały ostatnie to mamy w nocy oba okna otwarte a i tak temp w pokoju to 26 stopni. Ale Mała ma taki akurat karczek, nie za ciepły nie za zimny.

Werka dziś spróbowała truskawki bo juz się pojawiły u nas na ogrodzie dałam jej kawałek, no może 1/4 truskawy i pogryzla dziaselkami

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Koziemleko snowflake fajnie ze zajrzalyscie

Koziemleko powodzenia na rehabilitacji

Snowflake podziwiam ze kpi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 18:44   #4274
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Snowflake : podziwiam i współczuję KPI

Zosia śpi w body z krótkim lub rampersie. Śpi ze mną to i tak nie zmarznie bo ona z tych co się przylepia w nocy do mamy. Przykrywamy się sama poszewka od kołdry i tylko nóżki i jest ok.
My po szczepieniu. Ktoś teczki to potówki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:04   #4275
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Snowflake : podziwiam i współczuję KPI

Zosia śpi w body z krótkim lub rampersie. Śpi ze mną to i tak nie zmarznie bo ona z tych co się przylepia w nocy do mamy. Przykrywamy się sama poszewka od kołdry i tylko nóżki i jest ok.
My po szczepieniu. Ktoś teczki to potówki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też po szczepieniu, było spokojnie. Wiktor zapłakał na sekundę jakieś pół minuty po szczepieniu - opóźniony refleks Pytałam dr i te krosteczki to potówki, kazała zignorować jeśli nie będzie ich więcej. Dodała że przy takim upale, to nie ma się co dziwić. Jeszcze czeka nas szczepionka bexero pod koniec miesiąca i na razie spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:33   #4276
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Snow ja nie cierpię laktatora wiec tez podziwiam.



To ja chyba przegrzewam bo ubieram do spania caly czas tak samo jak zima. Ale u nas w mieszkaniu ciagle taka sama temperatura jest. Tzn ubieram body, spodenki i spiworek.



Potowki znikaja w oczach po mące ziemniaczanej.

U nas jakas alergia. Myslalam ze skaza białkowa. Dwa miesiące trzymalam diete i nie pomagalo
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:36   #4277
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Koziemleko współczuję alergi. czy to Ty kiedyś pisałaś ze ćwiczysz na rozstep mięśnia brzucha? Jeśli tak to możesz polecić jakieś ćwiczenia?
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:44   #4278
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hejka mamusie
Dziś synek obudził się o 02:00 W nocy na karmienie i miał zimne nóżki, bo oczywiście wykopany z kocyka i kark miał letni, a plecy zimne...Chyba mu za zimno. U nas w sypialni 28 stopni i ja do tej 02:00 praktycznie nie spałam przez temperaturę. Ciężko znoszę te upały, w dzień nic się nie da zrobić bo cieknie po człowieku. U nas wiatrak na pełnych obrotach.
Przy okazji zapytam o kaszki. W którym tygodniu zaczęłyście podawać i od razu te glutenowe? wczoraj nam pediatra powiedziała że do 27 tygodnia powinnam kaszę mannę wprowadzic i ja już zglupiałam z tym rozszerzeniem diety, bo ja dopiero z pierwszym warzywem jadę. Wczoraj już pół słoiczka dyni synek wciągnął. Dziś zje resztę i od jutra mam plan na marchewkę. Wydaje mi się, że do kaszek to u nas jeszcze daleka droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:46   #4279
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Możliwe że tak, akurat takich nie spotkalam, na tych które miałam było 24h i tego się trzymałam, gdyby było 48 to trzymalabym do 48 jeśli byłaby potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bobovita ma słoiczki, które można przechowywać 48 godzin po otwarciu. A czy Wy podgrzewacie słoiczki w kąpieli wodnej? Ja dopiero na opakowaniu wspomnianej Bobovity o tym przeczytałam, wcześniej podawałam dynię z firmy Gerber i podgrzewałam kilka łyżeczek w takim malutkim garnuszku przez jakąś minutę-dwie...Chyba w tak krótkim czasie nie straci to żadnych właściwości?


Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać jak ubieracie maluchy na noc? Mały wczoraj miał body na krótki rękaw ale jak się przebudzil ok. 2 w nocy to miał strasznie zimne ręce. Ale chyba nie powinien zmarznac bo U nas 26 stopni pokazuje mimo zaslonietych zasłon przez cały dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz synek ze 3 noce przespał w samym rampersie, bo wszystkie lżejsze okrycia skopywał a nie chciałam mu zakładać śpiworka. U nas w mieszkaniu jest bardzo ciepło i w nocy mamy wszystkie okna pootwierane. Dziś juz spał w rampersie i cienkim śpiworku, bo był lekki wiaterek i trochę chłodniej. Ale on się teraz w nocy ciągle przekręca i trochę mu to ten śpiworek utrudnia, a przez to się wybudza i płacze.


czy Wasze dzieci też tak krzyczą i piszczą jak oszalałe? Nasz odkrył niedawno swoje możliwości wokalne i teraz daje popis codziennie a mi już głowa pęka .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 09:50   #4280
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Bobovita ma słoiczki, które można przechowywać 48 godzin po otwarciu. A czy Wy podgrzewacie słoiczki w kąpieli wodnej? Ja dopiero na opakowaniu wspomnianej Bobovity o tym przeczytałam, wcześniej podawałam dynię z firmy Gerber i podgrzewałam kilka łyżeczek w takim malutkim garnuszku przez jakąś minutę-dwie...Chyba w tak krótkim czasie nie straci to żadnych właściwości?



Nasz synek ze 3 noce przespał w samym rampersie, bo wszystkie lżejsze okrycia skopywał a nie chciałam mu zakładać śpiworka. U nas w mieszkaniu jest bardzo ciepło i w nocy mamy wszystkie okna pootwierane. Dziś juz spał w rampersie i cienkim śpiworku, bo był lekki wiaterek i trochę chłodniej. Ale on się teraz w nocy ciągle przekręca i trochę mu to ten śpiworek utrudnia, a przez to się wybudza i płacze.


czy Wasze dzieci też tak krzyczą i piszczą jak oszalałe? Nasz odkrył niedawno swoje możliwości wokalne i teraz daje popis codziennie a mi już głowa pęka .
Podgrzewam w kąpieli wodnej, czyli przekładam do miseczki i bach ją do ciepłej wody w garnku. A dziś mam plan przełożyć odpowiednią ilość do zużytego słoiczka i do podgrzewacza na funkcję obiadki. Coś kojarzę że chyba jedzonko powinno mieć 33 stopnie, nie chce wprowadzać w błąd, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:01   #4281
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Podgrzewam w kąpieli wodnej, czyli przekładam do miseczki i bach ją do ciepłej wody w garnku. A dziś mam plan przełożyć odpowiednią ilość do zużytego słoiczka i do podgrzewacza na funkcję obiadki. Coś kojarzę że chyba jedzonko powinno mieć 33 stopnie, nie chce wprowadzać w błąd, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mamy podgrzewacz, ale jakoś mi się nie chciało na te 3-4 łyżeczki go wyciągać, ale faktycznie chyba trzeba to zrobić. Dobry patent z tym zużytym słoiczkiem. Przyznam, że ja się kompletnie nie przejmowałam tym ile stopni powinno mieć jedzenie...podgrzałam, żeby było cieple i już .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:04   #4282
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nem ja cwicze ze strony dss.fit (moge dawac linki ?) Tam poszukaj cwiczen na RMPB i wybierz co ci pasuje: ) ja ostatnio nie cwicze





Ja dalam dopiero pol lyzeczki kaszki. Przy starszym gotowalam manne ale teraz mi sie nie chce gotować na pol łyżeczki i wynalazlam taka z bobovity. Jak mi sie uda to wstawie zdjęcia. Dobre opinie maja kaszki holle ( pewnie juz o tym dyskutowalyscie)
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:07   #4283
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kaszka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190607_110501.jpg (67,0 KB, 29 załadowań)
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:08   #4284
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

I sklad. Bezmlemeczna, jw podejrzewalam alergie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190607_110527.jpg (67,2 KB, 28 załadowań)
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:24   #4285
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość

[/COLOR]Buziaki dla Dominika za skończone 5 miesięcy
Dominik odbuziakowuje

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
czy Wasze dzieci też tak krzyczą i piszczą jak oszalałe? Nasz odkrył niedawno swoje możliwości wokalne i teraz daje popis codziennie a mi już głowa pęka .
oj tak, Dominik tak spiewa jak slowik. ekhmmmmmm yyyyyyyy eeeejjjjjjj eeeeyyyyeeeee i tak caly czas. moj Maz go ostatnio nagrywal ciagiem 4 minuty
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:59   #4286
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Bobovita ma słoiczki, które można przechowywać 48 godzin po otwarciu. A czy Wy podgrzewacie słoiczki w kąpieli wodnej? Ja dopiero na opakowaniu wspomnianej Bobovity o tym przeczytałam, wcześniej podawałam dynię z firmy Gerber i podgrzewałam kilka łyżeczek w takim malutkim garnuszku przez jakąś minutę-dwie...Chyba w tak krótkim czasie nie straci to żadnych właściwości?



Nasz synek ze 3 noce przespał w samym rampersie, bo wszystkie lżejsze okrycia skopywał a nie chciałam mu zakładać śpiworka. U nas w mieszkaniu jest bardzo ciepło i w nocy mamy wszystkie okna pootwierane. Dziś juz spał w rampersie i cienkim śpiworku, bo był lekki wiaterek i trochę chłodniej. Ale on się teraz w nocy ciągle przekręca i trochę mu to ten śpiworek utrudnia, a przez to się wybudza i płacze.


czy Wasze dzieci też tak krzyczą i piszczą jak oszalałe? Nasz odkrył niedawno swoje możliwości wokalne i teraz daje popis codziennie a mi już głowa pęka .
Tak krzyczy, piszcy, opowiada. Ja podgrzewam w kąpieli wodnej ale myślę że przez chwilę nic się z tym nie stało.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hejka mamusie
Dziś synek obudził się o 02:00 W nocy na karmienie i miał zimne nóżki, bo oczywiście wykopany z kocyka i kark miał letni, a plecy zimne...Chyba mu za zimno. U nas w sypialni 28 stopni i ja do tej 02:00 praktycznie nie spałam przez temperaturę. Ciężko znoszę te upały, w dzień nic się nie da zrobić bo cieknie po człowieku. U nas wiatrak na pełnych obrotach.
Przy okazji zapytam o kaszki. W którym tygodniu zaczęłyście podawać i od razu te glutenowe? wczoraj nam pediatra powiedziała że do 27 tygodnia powinnam kaszę mannę wprowadzic i ja już zglupiałam z tym rozszerzeniem diety, bo ja dopiero z pierwszym warzywem jadę. Wczoraj już pół słoiczka dyni synek wciągnął. Dziś zje resztę i od jutra mam plan na marchewkę. Wydaje mi się, że do kaszek to u nas jeszcze daleka droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My już podaliśmy kaszke z glutenem bo mieliśmy wprowadzić po 5 mc. Teraz czasem podaje z owocem ale nie codziennie. Najpierw chce żeby zjadała obiadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Bobovita ma słoiczki, które można przechowywać 48 godzin po otwarciu. A czy Wy podgrzewacie słoiczki w kąpieli wodnej? Ja dopiero na opakowaniu wspomnianej Bobovity o tym przeczytałam, wcześniej podawałam dynię z firmy Gerber i podgrzewałam kilka łyżeczek w takim malutkim garnuszku przez jakąś minutę-dwie...Chyba w tak krótkim czasie nie straci to żadnych właściwości?



Nasz synek ze 3 noce przespał w samym rampersie, bo wszystkie lżejsze okrycia skopywał a nie chciałam mu zakładać śpiworka. U nas w mieszkaniu jest bardzo ciepło i w nocy mamy wszystkie okna pootwierane. Dziś juz spał w rampersie i cienkim śpiworku, bo był lekki wiaterek i trochę chłodniej. Ale on się teraz w nocy ciągle przekręca i trochę mu to ten śpiworek utrudnia, a przez to się wybudza i płacze.


czy Wasze dzieci też tak krzyczą i piszczą jak oszalałe? Nasz odkrył niedawno swoje możliwości wokalne i teraz daje popis codziennie a mi już głowa pęka .
Tak krzyczy, piszcy, opowiada. Ja podgrzewam w kąpieli wodnej ale myślę że przez chwilę nic się z tym nie stało.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hejka mamusie
Dziś synek obudził się o 02:00 W nocy na karmienie i miał zimne nóżki, bo oczywiście wykopany z kocyka i kark miał letni, a plecy zimne...Chyba mu za zimno. U nas w sypialni 28 stopni i ja do tej 02:00 praktycznie nie spałam przez temperaturę. Ciężko znoszę te upały, w dzień nic się nie da zrobić bo cieknie po człowieku. U nas wiatrak na pełnych obrotach.
Przy okazji zapytam o kaszki. W którym tygodniu zaczęłyście podawać i od razu te glutenowe? wczoraj nam pediatra powiedziała że do 27 tygodnia powinnam kaszę mannę wprowadzic i ja już zglupiałam z tym rozszerzeniem diety, bo ja dopiero z pierwszym warzywem jadę. Wczoraj już pół słoiczka dyni synek wciągnął. Dziś zje resztę i od jutra mam plan na marchewkę. Wydaje mi się, że do kaszek to u nas jeszcze daleka droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My już podaliśmy kaszke z glutenem bo mieliśmy wprowadzić po 5 mc. Teraz czasem podaje z owocem ale nie codziennie. Najpierw chce żeby zjadała obiadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 11:46   #4287
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Damgala nie musisz wprowadzić do 27, to są stare nieaktualne zalecenia, wg obecnie obowiazujacych możesz wprowadzić w każdej chwili byle do 12 miesiąca się wyrobić, więc nic się nie martw i idź wg swojego planu.
Nelka dziś spala w samym bodziaku i się strasznie rozkopywala, w w efekcie obudziła się przed 3 cala zimna, płacząca, a jak ja uspokoilam wreszcie to się tak rozbudzila że się chciała bawić zamiast spać i mieliśmy znów godzinne usypianie. Ale nawet taka przerwa nie przeszkodziła jej w tym żeby obudzić się już przed 6 i zacząć dzień na całego
A teraz hit - tata wziął Nele pierwszy raz w życiu na zakupy i spacer...A mama zamiast się bachnąc na kanapę i odpoczywać to zaczęła wyścig z odkurzaczem, mopem i ścieżkami żeby sprzątnac jak najwięcej zanim wrócą. Dobrze że sie po godzinie opamietalam i rzuciłam to wszystko. Tylko kobieta może wpaść na coś takiego żeby nie korzystać z darmowych dwóch godzin ciąży i spokoju tylko zapierniczac że sciera na szczęście już naprawiam swój błąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Ciszy a nie ciąży wprawdzie wczoraj zaliczyliśmy pierwszy raz ale chyba ciąży z tego nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 11:50   #4288
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Koziemleko współczuję alergi. czy to Ty kiedyś pisałaś ze ćwiczysz na rozstep mięśnia brzucha? Jeśli tak to możesz polecić jakieś ćwiczenia?
Ja też robię te ćwiczenia wklejone przez Koziemleko. Nieregularnie ale dużo dają. Także polecam. To się nazywa program naprawczy na rozstęp mięśni brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 12:30   #4289
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja słoiczki podaje w temperaturze pokojowej. Resztę którą jest w lodówce na drugi dzień w kąpieli wodnej.
Chyba mamy lekkie zatwardzenie przez marchewkę🤨 super na chrzest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Śliwka będzie dobra na zaparcia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Damgala nie musisz wprowadzić do 27, to są stare nieaktualne zalecenia, wg obecnie obowiazujacych możesz wprowadzić w każdej chwili byle do 12 miesiąca się wyrobić, więc nic się nie martw i idź wg swojego planu.
Nelka dziś spala w samym bodziaku i się strasznie rozkopywala, w w efekcie obudziła się przed 3 cala zimna, płacząca, a jak ja uspokoilam wreszcie to się tak rozbudzila że się chciała bawić zamiast spać i mieliśmy znów godzinne usypianie. Ale nawet taka przerwa nie przeszkodziła jej w tym żeby obudzić się już przed 6 i zacząć dzień na całego
A teraz hit - tata wziął Nele pierwszy raz w życiu na zakupy i spacer...A mama zamiast się bachnąc na kanapę i odpoczywać to zaczęła wyścig z odkurzaczem, mopem i ścieżkami żeby sprzątnac jak najwięcej zanim wrócą. Dobrze że sie po godzinie opamietalam i rzuciłam to wszystko. Tylko kobieta może wpaść na coś takiego żeby nie korzystać z darmowych dwóch godzin ciąży i spokoju tylko zapierniczac że sciera na szczęście już naprawiam swój błąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Ciszy a nie ciąży wprawdzie wczoraj zaliczyliśmy pierwszy raz ale chyba ciąży z tego nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już myślałam że o czymś nie wiemy zdecydowanie trzeba odpoczywać. Ale ja też wiem o tym z teorii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 12:34   #4290
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja robię recykling podgrzewam jedzonko w kąpieli wodnej a po obiedzie w wodzie z kąpieli myje jej buzię
Sliwka powinna pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.