Mamy wrześniowe 2020 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-05, 07:38   #3571
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Klusia kciuki za lokatora oby pięknie machał rączkami i nogami.

Ja nie rozumiem porównywania dentysty do porodu. Zęby są moje a dziecko wspólne. Jeśli ojciec dziecka nie chce oglądać porodu bo np mdleje na widok krwi to ok. Wtedy wziełabym mamę bo uważam że ktoś jest potrzebny kto trzeźwo myśli i patrzy z boku. Ale jeśli ojciec chce uczestniczyć w narodzinach swojego dziecka, przeciąć pępowinę itd to nie mogę mu tego zabronić.
Mój nigdy ze mną nie chodzil do gina ani żadnego innego lekarza. Raz był ze mną na usg 3d w pierwszej ciąży. Ale tak jak pisałam, przy porodzie chciał być i ja też chciałam. Jak cię ból rozkłada to TŻ i tak za bardzo nie pomoże ale zawsze może podać wodę, chusteczkę czy zawołać położną jakbym np straciła przytomność czy coś, albo jak się zaczną parte. Położne nie siedzą cały czas i się na was nie patrzą, tylko przychodzą co jakiś czas sprawdzić postępy

Ale, jedna z was pisala o staniu przy głowie. Mój stał i mówił że i tak wszystko było widać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 07:49   #3572
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Poczułam trochę ulgę bo odebrałam wyniki i wygląda na to że krzywa wyszła ok

Katarzynaka - na czczo miałam 87, po glukozie po godzinie 117 a po dwóch 95. Więc chyba ok? Nie mam tam podanych norm, jedynie że na czczo do 100 ale i tak w ciąży jest podobno do 92

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam taki zakres referencyjny przy wynikach, więc jest chyba okej Screenshot_20200305-084800_Chrome.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 07:53   #3573
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Poczułam trochę ulgę bo odebrałam wyniki i wygląda na to że krzywa wyszła ok

Katarzynaka - na czczo miałam 87, po glukozie po godzinie 117 a po dwóch 95. Więc chyba ok? Nie mam tam podanych norm, jedynie że na czczo do 100 ale i tak w ciąży jest podobno do 92

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 07:56   #3574
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Mój pragnie chodzić na wizyty do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

No i jak przechodziliśmy przez stymulacje to wiadomo że nie wchodził bo nie było sensu ale zawsze pytał co i jak.

Ja ogólnie nie rozumiem podejścia nie bo nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 08:06   #3575
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Mój pragnie chodzić na wizyty do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

No i jak przechodziliśmy przez stymulacje to wiadomo że nie wchodził bo nie było sensu ale zawsze pytał co i jak.

Ja ogólnie nie rozumiem podejścia nie bo nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My leczylismy sie oboje wiec jak mial jakies wyniki albo pytania do dr to zawsze razem wchodziliśmy. Jakoś nie wyobrazam sobie tego osobno, to byłoby conajmniej dziwne no i jak już dr podglądał co się dzieje na jajnikach to przecież go nie wyganiałam. Gdy jechalam na samo usg albo zastrzyk to go nie bralam bo po co
Bardzo się cieszę, że się tak angażuje, bo czuje się bezpieczniej i że nie jestem z tym sama. Jakbym sama była na wizycie gdy się dowiedziałam o stracie bliźniaka, chyba nie byłabym w stanie wyjść z gabinetu a potem mu tego powiedzieć. Tak to całą drogę powrotną trzymał mnie za rękę a ja w spokoju mogłam płakać i nie musiałam nic tłumaczyć bo wszytsko wiedział...
Fajnie jest przeżywać wszystko wspólnie co związane z ciążą. Szczególnie jak to pierwsza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 08:14   #3576
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Gdy jechalam na samo usg albo zastrzyk to go nie bralam bo po co
Bardzo się cieszę, że się tak angażuje, bo czuje się bezpieczniej i że nie jestem z tym sama. Jakbym sama była na wizycie gdy się dowiedziałam o stracie bliźniaka, chyba nie byłabym w stanie wyjść z gabinetu a potem mu tego powiedzieć. Tak to całą drogę powrotną trzymał mnie za rękę a ja w spokoju mogłam płakać i nie musiałam nic tłumaczyć bo wszytsko wiedział...
Fajnie jest przeżywać wszystko wspólnie co związane z ciążą. Szczególnie jak to pierwsza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mi chodzi o te pogrubione nie mówię tu o badaniach i wprowadzania do stymulacji

Ja też pamiętam jak był bardzo zły że nie mógł być na prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 08:15   #3577
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Katarznaka bardzo mi przykro z powodu dziadka wyrazy współczucia ciężki czas u Ciebie ostatnio oby to już był koniec złych wiadomości. Teraz czas na same dobre! trzymaj się jakoś super, że krzywa ok!

Wiolkaa93 ja na razie apetyt mam raczej kiepski

Ewulkamala16 mnie lekarz powiedział, że jest ok. Najważniejsze, że nie ma leukocytów. A Ty jakie w ogóle wyniki miałaś? Ja nie mam żadnych objawów

Laluna91 super, że dałaś radę z krzywą

Hope01 przykro mi z powodu Twojej babci

MrsSeductive jak u Ciebie?

Stypi_89 oby szybko zrobili te operację!

Mój teść zmarł w październiku, ja zaszła w ciążę w grudniu. A wczoraj był pogrzeb mojej cioci...

Moja waga też spadła o jakieś 2kg

Ja uwielbiam słodycze, ale na razie mnie do nich zbytnio nie ciągnie.

Mój mąż jeszcze ze mną nie był w gabinecie u gin, ale na prenatalnych chcę, żeby był i nieważne czy będzie USG dopochwowo, czy przez brzuch i przy porodzie też chciałabym, żeby był

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też miałam tylko bakterie i brak objawów... I to się nazywa bakteriomocz bezobjawowy i normalnie tego się nie leczy, ale kobieta w ciąży musi wyleczyć. Także dziwne, że zbagatelizowal problem... Ja to rozumiem jakby tam było napisane bakterie nieliczne to wtedy spoko, no ale chyba nie taki był wynik. Ja bym miała wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-05, 08:28   #3578
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Mi chodzi o te pogrubione nie mówię tu o badaniach i wprowadzania do stymulacji

Ja też pamiętam jak był bardzo zły że nie mógł być na prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo. Chcialam tylko doprecyzować żebym nie wyszła na jakąś fetyszystke co lubi jak facet ogląda usg dopochwowe

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 08:37   #3579
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Mi chodzi o te pogrubione nie mówię tu o badaniach i wprowadzania do stymulacji

Ja też pamiętam jak był bardzo zły że nie mógł być na prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzisiaj sama idę i mojemu tez przykro, że nie zobaczy Fasolki. Obiecałam, że nie będę bez niego pytać o plec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 08:49   #3580
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dziecko jest wspólne, ale w ciąży jestem ja. Nie lubię określenia „jesteśmy w ciąży”. Żaden facet nigdy nie był i nie będzie w ciąży. To kobieta ponosi wszystkie konsekwencje zajścia w ciąże, od pierwszych mdłości do połogu. Dla mnie ciąża nie jest powodem do chodzenia z mężem do lekarza. Seks też wcześniej razem uprawialiśmy, a po receptę na tabletki anty chodziłam sama, mimo że to „nasz wspólny” problem.

Mi wystarczy, żeby mąż był przy porodzie, bo to będzie moment, w którym będę potrzebować jego wsparcia. Na jakieś późniejsze USG, kiedy będzie już coś widać to może też pójdzie jak będzie chciał. Ale teraz to kompletnie nie mam takiej potrzeby, żeby mąż ze mną chodził do lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 09:01   #3581
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez WerBel Pokaż wiadomość
Dziecko jest wspólne, ale w ciąży jestem ja. Nie lubię określenia „jesteśmy w ciąży”. Żaden facet nigdy nie był i nie będzie w ciąży. To kobieta ponosi wszystkie konsekwencje zajścia w ciąże, od pierwszych mdłości do połogu. Dla mnie ciąża nie jest powodem do chodzenia z mężem do lekarza. Seks też wcześniej razem uprawialiśmy, a po receptę na tabletki anty chodziłam sama, mimo że to „nasz wspólny” problem.

Mi wystarczy, żeby mąż był przy porodzie, bo to będzie moment, w którym będę potrzebować jego wsparcia. Na jakieś późniejsze USG, kiedy będzie już coś widać to może też pójdzie jak będzie chciał. Ale teraz to kompletnie nie mam takiej potrzeby, żeby mąż ze mną chodził do lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam takie samo zdanie, choć czasem się wolę nie wychylac, bo ja to w ogóle jakiś przewrotowiec jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Dziś skończyłam 13 tydzień czyli już weszłam w drugi trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-05, 09:11   #3582
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Uważam, że każdy decyduje o sobie i nie widze nic w tym złego, że jedna chodzi sama a druga z mężem. Jeżeli mąż chce chodzić to ma takie samo prawo być przy usg swojego dziecka. Przecież nikomu nie narzucam swojego zdania, od samego początku mówie, że to obustronna decyzja. Nikt wołami chłopa na usg nie zaciągnie, ani też nie powinien zabraniać chodzić jeżeli on sam twgo chce. A wizyta ciążowa to całkowicie co innego niż pojscie po recepte czy cokolwiek innego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Katarznaka
Czas edycji: 2020-03-05 o 09:15
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 09:25   #3583
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dziwne porównania wizyta u dentysty, wykupienie recepty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:00   #3584
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Mój chciał to chodził. Usg dopochwowo bylo robione dotychczasowo. Uprzedzalam go że tak bedzie, ale chciał zobaczyć dzieciaka także nie ma o czym dyskutować. Subiektywny temat. Są tacy i tacy ludzie. Nie ma powodu by kogoś zmuszać do jednego czy drugiego.
Że mną na usg chodził. W poniedziałek jedziemy na prenatalne, ale np. kwestia porodu jest u nas niejasna... bo ja sobie chyba tego nie wyobrażam, żeby on tam miał siedzieć przez cały... A on owszem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:01   #3585
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Dziwne porównania wizyta u dentysty, wykupienie recepty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dla Ciebie dziwne, każdy ma swoje zdanie. Nie wiem w sumie co Twój komentarz miał wnieść, bo nie ma w nim żadnej konstruktywnej uwagi ani argumentu. Więc nie ma nawet do czego się odnieść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:12   #3586
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Hej laseczki

Już tematy porodów uwielbiam
Całe szczęście u nas nie ma nad czym dyskutować. Oboje nie wyobrażamy sobie żebym sama była w czasie porodu. Przeszłam dwa naturalne porody. Serio było super. W ogóle mieliśmy bardziej pokój a nie sale porodową. Jak zaczął się poród to nagle z pokoju zrobiła się sala porodowa a z wygodnego fotela samolot z szafek wyjechał sprzęt itp. Bardzo milo wspominam oba porody. Mąż był przy mnie i nie widział nic co dzieje się w tamtych rejonach. Odcinał pępowinę itp. W ogóle ostatnia faza porodu trwała 12 minut a w drugim 7 minut


Piszecie też o ruchach. Ja nie mam burczenia ani kłucia. Czuje takie delikatne muskanie, ocieranie się o ścianę macicy. Naprawdę to czuje i jestem pewna że to jest to. Na pewno nie jest to burczenie w jelitach i moim zdaniem nie da się tego pomylić. Nie czuje jeszcze ruchów przez brzuch dotykając ręką ale od środka tak i to coraz częściej. Dlatego też jestem spokojniejsza i już tak nie panikuję że czuję się dobrze itp. Bo dzidzia daje o sobie znać
Ruchy czuje na wysokości od pępka w dół.

Kochane trzymam kciuki na wszystkie wizyty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:15   #3587
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Uważam, że każdy decyduje o sobie i nie widze nic w tym złego, że jedna chodzi sama a druga z mężem. Jeżeli mąż chce chodzić to ma takie samo prawo być przy usg swojego dziecka. Przecież nikomu nie narzucam swojego zdania, od samego początku mówie, że to obustronna decyzja. Nikt wołami chłopa na usg nie zaciągnie, ani też nie powinien zabraniać chodzić jeżeli on sam twgo chce. A wizyta ciążowa to całkowicie co innego niż pojscie po recepte czy cokolwiek innego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Jak mieliście duże problemy z zajściem w ciąże to pewnie tez inaczej do tego podchodzicie. Macie więcej obaw, jesteście bardziej ostrożni, więcej emocji Was to kosztuje. Jakbyśmy się długo starali o ciąże i w końcu by się udało, to pewnie też byśmy razem chodzili.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez WerBel
Czas edycji: 2020-03-05 o 10:22
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:15   #3588
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez WerBel Pokaż wiadomość
Dla Ciebie dziwne, każdy ma swoje zdanie. Nie wiem w sumie co Twój komentarz miał wnieść, bo nie ma w nim żadnej konstruktywnej uwagi ani argumentu. Więc nie ma nawet do czego się odnieść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo uważam że porównywanie wizyty u dentysty lub wykupienie leku do wizyty z USG z zobaczeniem dziecka jest dziwne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:32   #3589
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja już po wizycie wszystko ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach ma ok 8.5 cm ogólnie już wszystko bardzo wyraźnie widać na tym USG (wydaje mi się, że ma długie nogi po tatusiu &#129315 . Bardzo sympatyczna pani ginekolog mnie przyjęła, zbadała mi szyjkę i mówiła, że mam dość niepokojącą glukoze na czczo. Dala mi skierowanie na krzywa ale mój lekarz nie skomentował nic że mam wysoka a przynajmniej nie mówił na pewno o badaniu krzywej już teraz... Poczekam do wizyty u niego żeby porozmawiać na ten temat bo nie chciałabym bez jego wskazań robić takich badań.
Oficjalnie mamy 2 trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Riellee
Czas edycji: 2020-03-05 o 10:33
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-05, 10:37   #3590
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie wszystko ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach ma ok 8.5 cm ogólnie już wszystko bardzo wyraźnie widać na tym USG (wydaje mi się, że ma długie nogi po tatusiu &#129315 . Bardzo sympatyczna pani ginekolog mnie przyjęła, zbadała mi szyjkę i mówiła, że mam dość niepokojącą glukoze na czczo. Dala mi skierowanie na krzywa ale mój lekarz nie skomentował nic że mam wysoka a przynajmniej nie mówił na pewno o badaniu krzywej już teraz... Poczekam do wizyty u niego żeby porozmawiać na ten temat bo nie chciałabym bez jego wskazań robić takich badań.
Oficjalnie mamy 2 trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:40   #3591
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie wszystko ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach ma ok 8.5 cm ogólnie już wszystko bardzo wyraźnie widać na tym USG (wydaje mi się, że ma długie nogi po tatusiu ) . Bardzo sympatyczna pani ginekolog mnie przyjęła, zbadała mi szyjkę i mówiła, że mam dość niepokojącą glukoze na czczo. Dala mi skierowanie na krzywa ale mój lekarz nie skomentował nic że mam wysoka a przynajmniej nie mówił na pewno o badaniu krzywej już teraz... Poczekam do wizyty u niego żeby porozmawiać na ten temat bo nie chciałabym bez jego wskazań robić takich badań.
Oficjalnie mamy 2 trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow 8.5 cm to już bydle! gratuluje udanej wizyty
Dziewczyny 14+0 to drugi trymestr? bo zaczęłam 13 tc a jedna aplikacja mi wysłała powiadomienie, że już zaczęłam kolejny trymestr

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 10:44   #3592
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Wow 8.5 cm to już bydle! gratuluje udanej wizyty
Dziewczyny 14+0 to drugi trymestr? bo zaczęłam 13 tc a jedna aplikacja mi wysłała powiadomienie, że już zaczęłam kolejny trymestr

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tak, 13+6 się kończy 1 trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie wszystko ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach ma ok 8.5 cm ogólnie już wszystko bardzo wyraźnie widać na tym USG (wydaje mi się, że ma długie nogi po tatusiu &#129315 . Bardzo sympatyczna pani ginekolog mnie przyjęła, zbadała mi szyjkę i mówiła, że mam dość niepokojącą glukoze na czczo. Dala mi skierowanie na krzywa ale mój lekarz nie skomentował nic że mam wysoka a przynajmniej nie mówił na pewno o badaniu krzywej już teraz... Poczekam do wizyty u niego żeby porozmawiać na ten temat bo nie chciałabym bez jego wskazań robić takich badań.
Oficjalnie mamy 2 trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:11   #3593
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Trochę się zmartwiłam ta glukozą. Może mi cos lekarz na ten temat mówił a ja nie pamiętam... Rozmawialiśmy na temat badań i m.in. monitorowania tsh. Powiedzcie mi z doświadczenia jak to jest z podwyższona glukoza (5,5). Wizytę mam dopiero 23 marca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:15   #3594
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Trochę się zmartwiłam ta glukozą. Może mi cos lekarz na ten temat mówił a ja nie pamiętam... Rozmawialiśmy na temat badań i m.in. monitorowania tsh. Powiedzcie mi z doświadczenia jak to jest z podwyższona glukoza (5,5). Wizytę mam dopiero 23 marca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sporo podwyższona bo cukrzyca ciążowa się zaczyna od 5,1 według mnie lepiej zrobić krzywą dla swojego zdrowia i maluszka. Albo chociaz przy najblizszej okazji zbadac ponownie naczczo bo moze to jednorazowy skok. Ale koleżanka przy niższym wyniku juz miala zalecenie do diety cukrzycowej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:34   #3595
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja też już po wizycie. CRL 9,25 cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:35   #3596
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie wszystko ok. Dzidzia rośnie jak na drożdżach ma ok 8.5 cm ogólnie już wszystko bardzo wyraźnie widać na tym USG (wydaje mi się, że ma długie nogi po tatusiu &#129315 . Bardzo sympatyczna pani ginekolog mnie przyjęła, zbadała mi szyjkę i mówiła, że mam dość niepokojącą glukoze na czczo. Dala mi skierowanie na krzywa ale mój lekarz nie skomentował nic że mam wysoka a przynajmniej nie mówił na pewno o badaniu krzywej już teraz... Poczekam do wizyty u niego żeby porozmawiać na ten temat bo nie chciałabym bez jego wskazań robić takich badań.
Oficjalnie mamy 2 trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje mi też wydaje się, że dzidzia moja ma strasznie długie nogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:45   #3597
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja już po prenatalnych tych prywatnych lekarzem jestem zachwycona wręcz! Tak ciepły, miły i konkretny człowiek, że aż byłam zaskoczona myśle, że niebawem się do Niego całkowicie przeniosę bo ten z Medicovera jest zupełnie inny. Lekarzem może i jest dobrym, ale traktuje mnie dość oschle. :/ prenatalne wyszły ok, wszystkie kończyny, paluszki, kość nosowa itp na miejscu kręgosłup, komory w sercu itd jak to lekarz powiedział: Krokodylek jest bardzo ruchliwy to już Wam mówię, że będziecie mieć wesolutko także nas pocieszył wiadomo, że jeszcze czekam na wyniki krwi, ale lekarz powiedział, ze powinno być wszystko ok płci jeszcze nie widać bo co prawda z okresu 12+1 ale dziecię wg zdjęcia ma 11+5, wiec jeszcze trochę za wcześnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:51   #3598
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cześć wszystkim 😉 ja wczoraj miałam wizytę, dziecko machali nogami jak szalone. Na koniec tak jakby podskoczyło całe (wyglądało jak coś w rodzaju czkawki) 😉 super uczucie je tak oglądać, szkoda, ze nie jest transmitowane 24 na dobę 😀

Kolejna wizytę mam 1 kwietnia (ciekawe czy będę mogła wkręcać co do plci w prima aprillis) a następna 29 kwietnia. Jestem w trakcie robienia awansu zawodowego i potrzebne mi zwolnienie (jak już) to dopiero od 1 maja. Czy lekarz może wystawić w kwietniu zwolnienie, które zaczyna się dopiero w maju? Inaczej awans mi przepadnie 😢
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:52   #3599
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja dzisiaj z ciekawości weszłam na wagę, bo ostatnie dwa tygodnie miałam ciężkie i od ostatniej wizyty schudłam 1.5 kg..
Kurczę mam nadzieję, że za chwilę mi się poprawi, bo kiepsko to wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-05, 11:56   #3600
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim ja wczoraj miałam wizytę, dziecko machali nogami jak szalone. Na koniec tak jakby podskoczyło całe (wyglądało jak coś w rodzaju czkawki) super uczucie je tak oglądać, szkoda, ze nie jest transmitowane 24 na dobę



Kolejna wizytę mam 1 kwietnia (ciekawe czy będę mogła wkręcać co do plci w prima aprillis) a następna 29 kwietnia. Jestem w trakcie robienia awansu zawodowego i potrzebne mi zwolnienie (jak już) to dopiero od 1 maja. Czy lekarz może wystawić w kwietniu zwolnienie, które zaczyna się dopiero w maju? Inaczej awans mi przepadnie
Lekarz moze wystawic tylko jeden dzien do przodu. Nie mozesz sie z nim umowic i ze zadzwonisz np.1 czy 2 maja i dopiero wtedy wystawi L4?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.