Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 20:58   #3841
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja wczoraj pracowalam do polnocy, posadzono mnie na recepcji...a wczesniej mialam egzamin. Jak wrocilam do domu to moj mozg parowal.
Musze sie duuuuuzo uczyc o Sunnmøre
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 22:06   #3842
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

INGEL wdrozysz się w tryb pracy i będzie tylko lepiej. Odzyjesz!!!
Jak egzamin?

Mi przelozyli rozmowe z poniedziałku na środę, wiec prosze jutro o 15 kciuki trzymać! !!
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 23:00   #3843
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki Nena_milka, oby tak bylo, musze miec wiedze o regionie w malym paluszku a to latwe nie jest, zwlaszcza ze naokolo jest milion wysp na ktorych jeszcze mnie nie widziano

trzymam kciuki za rozmowe!

a egzamin chyba ok, niestety z nerwow nie uzywalam slow, ktore znam, tylko w kolko te same... ale odpowiadalam z sensem +tak mysle - wiec moze zdam na a2. Pozostaje mi najgorsze - dluuugie czekanie na wyniki

Edytowane przez Ingel
Czas edycji: 2015-06-03 o 14:07
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 20:56   #3844
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nena_milka, i jak tam?

Ingel - a czas do wynikow minie szybko, zobaczysz
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 21:41   #3845
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Magbeth pracy nie dostałam. Ale pani powiedziała, że podzwoni tu I tam bo wydaję się interesująca czyli cos w stylu "oddzwonimy do pani". no ale i tak jestem zadowolona bo sytuacja stresowa wpłynęła baaardzo motywujaco na moj norweski i gadalam jak zdrów. Normalnie idę na bergensa bez spiny. Pani w nyheter na nrk to jąkała przy mnie
pracy nie mam ale nie jestem niezadowolona
I oczywiście pytali mnie o moje wady ale w sumie dobrze bo akurat mialam to przygotowane 65minut mnie wałkowali!!!!
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 23:41   #3846
Kobieta24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Chcę wyjechać do Norwegii do pracy, czy możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej szukać ofert?

Czy agencje w Polsce są godne zaufania?

Zgłaszałam się przez internet gdzie się dało, na razie nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Norwegia to jedno z moich marzeń, muszę tam pojechać. Poza tym w obecnej sytuacji zależy mi na pracy i to jak najszybciej.
Kobieta24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 00:10   #3847
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Kobieta24 Pokaż wiadomość
Chcę wyjechać do Norwegii do pracy, czy możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej szukać ofert?

Czy agencje w Polsce są godne zaufania?
O polskich agencjach nie wiem, ale ogolnie w Norwegii jest ciezko o prace. Mi w Polsce nie udalo sie nic znalezc (w NO bylam rok bez pracy), ale moze bedziesz miala wiecej szczescia.


ja padam na twarz. Na szczescie wsrod gosci byla tylko jedna Norwezka, tak to mielilam angielskim
kurcze nie wiem jak bedzie po okresie probnym, strasznie sie stresuje. Pierwszy raz w zyciu mam scisniety zoladek i nie jestem w stanie jesc.
Szef zasugerowal mi wyluzowanie sie, bo goscie widza ze jestem spieta i tez sie denerwuja, S. mu wtoruje oczywiscie. Nie wiem, moze jestem jakas dziwna

Nena gratuluje znajomosci norweskiego
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 06:40   #3848
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ile masz okresu próbnego? Myśl o pierwszej wypłacie
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 17:46   #3849
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witajcie

Nie mieszkam w Norwegii, ale w najbliższym czasie przylatujemy na weekend do Bergen z Tżtem - ot, urodzinowy wyjazd. Chcieliśmy wynająć samochód żeby trochę pozwiedzać, ale szukamy informacji dotyczących parkingów - zakładam, że są płatne?

Jeśli możecie polecić jakieś miejsca, które warto zobaczyć w Bergen i okolicy, to będę wdzięczna za sugestie
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 18:30   #3850
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ingel na pewno poszło świetnie~!

nena no, no, mam nadzieję, że ja po moich poszukiwaniach pracy też poczuję się pewniejsza z norweskeigo ehhehehehe póki co cisza nikt się nie odezwał, cholera...
Coś czuję , że wyląduję znowu w adecco (ale nie ma tego złego... przynajmniej będę mieć więcej wolnego :P_)

Dzisiaj TZ odbiera klucze do naszego mieszkania! szkoda, że nie mogę przy tym być...

Chodzę jak nakręcona, to znowu mnie narkolepsja dopada. Wykończę się przed tą przeprowadzką.. Teraz zaczynam OSTATNI weekend tutaj. W następny już jedziemy z pierwszą częścią rzeczy, a potem ziummm i znikamy. Z tych całych emocji mam wielką chcicę teraz na czekoladę. A na mam byc na diecie. Zrobiłam sobie sorbet z ... buraka i owocow :P

Przygotowania do egzaminu> postęp zerowy.

Aha no i TZ wolne wysępił więc pójdzie ze mną na ślub kuzynki. super Szczególnie, że kolejne to już nasze

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

PS ojciec mój potwierdził, że dowód osobisty po wymeldowaniu czy zmianie adresu traci ważność (jakby któraś nie wiedziała)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 19:15   #3851
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Teoretycznie traci a w praktyce poslugiwalismy sie takimi z tż prawie rok az znaleźliśmy czas zeby zmienić (po zmianie adresu)
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 19:23   #3852
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ale nie musiałaś w tym czasie załatwiać spraw urzędowych
A ja formalności związanych ze ślubem bez ważnego dokumentu tożsamości niestety nie załatwię
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 19:41   #3853
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
ale nie musiałaś w tym czasie załatwiać spraw urzędowych
A ja formalności związanych ze ślubem bez ważnego dokumentu tożsamości niestety nie załatwię
zalatwialismy. Wszystko na piekne oczy plus swistek o przemeldowaniu. Ale slub nie przejdzie na 100% :P
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:12   #3854
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nena, moj okres probny to 2 tygodnie. Niedlugo sie konczy i wcale nie jestem pewna, czy przeszlam. Jutro ide znowu. Ale nawet jak mi podziekuja za wspolprace to trudno, przynajmniej zalatwie sprawy zdrowotne w PL

glupota z tym adresem. Jak dowod moze tracic waznosc po wymeldowaniu, przeciez to jest dokument tozsamosci. A jak ktos nie ma zameldowania to co, w dalszym ciagu jest Anna Iksinska i ma prawo miec dowod.
W ogole mozna miec 2 zameldowania? w sensie w PL i w Norwegii?

Mukaa a nie mozesz zalatwic tych formalnosci przez paszport?to rownorzedny dokument, np. w banku wszystko na paszport mozna zalatwic. Mi termin waznosci dowodu mija w lipcu jakos i szczerze mowiac nie chce mi sie latac i wyrabiac nowy, w Norwegii ani razu nie posluzylam sie dowodem.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:21   #3855
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A co załatwialiście?

Ojcu mojemu powiedzieli, że musi być dowód nowy

Ale latać to na niego latałam, bo wtedy jeszcze nie wiedziałam, że nieważny

Kurde, czekolada wygrała.......
Już mnie sumienie gryzie!

TZ dzwonił z nowego mieszkania i nas oprowadził z laptopem. Malutkie się wydaje. Mam nadzieję, zę to tylko złudzenie optyczne :P
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:21   #3856
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Nena, moj okres probny to 2 tygodnie. Niedlugo sie konczy i wcale nie jestem pewna, czy przeszlam. Jutro ide znowu. Ale nawet jak mi podziekuja za wspolprace to trudno, przynajmniej zalatwie sprawy zdrowotne w PL

glupota z tym adresem. Jak dowod moze tracic waznosc po wymeldowaniu, przeciez to jest dokument tozsamosci. A jak ktos nie ma zameldowania to co, w dalszym ciagu jest Anna Iksinska i ma prawo miec dowod.
W ogole mozna miec 2 zameldowania? w sensie w PL i w Norwegii?

Mukaa a nie mozesz zalatwic tych formalnosci przez paszport?to rownorzedny dokument, np. w banku wszystko na paszport mozna zalatwic. Mi termin waznosci dowodu mija w lipcu jakos i szczerze mowiac nie chce mi sie latac i wyrabiac nowy, w Norwegii ani razu nie posluzylam sie dowodem.
Możesz mieć meldunek i w pl i w no. Jak nie masz meldunku polskiego to nie masz adresu w dowodzie i podlegasz chyba pod urząd miejski warszawa Śródmieście jak chcesz cos załatwić.

Na paszport też mozna wziac ślub.

W ogole z tym meldunkiem to kupa straszna. Niby maja zdjac obowiązek od przyszlego roku ale slysze juz o tym od paru lat
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:26   #3857
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ingel, mój paszport też nieważny :P

A chodzi pewnie o to, że jak tam jest adres zameldowania (w nowych jest bez adresu) i np ktoś mnie szczapi i wyślą np mandat na ten adres czy jakiekolwiek inne pismo
A mozże po prostu lubią życie ludziom utrudniać :P

Co do okresu próbnego to bądź dobrej myśli Głęboki oddech, uśmiech na buzię i będzie dobrze!
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:06   #3858
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziekuje dziewczyny

to teraz ja mam pytanie - pierwsza praca w Norwegii - co musze zalatwic? o ile dobrze rozumiem, to policja, skattekontor i bank? Gdzie musze zlozyc wniosek o nr personalny?
mam d-nummer z navu, z tym ze potrzebuje chyba stalego numeru, bo prace mam do kwietnia, o ile oczywiscie przejde prøvetid
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:10   #3859
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Juz nie pamiętam tak dobrze

Ale policja / tam starasz się o pozwolenie ja pobyt (ale czy ty tego już nie masz?), w skatte numer personalny/ Tylko, żeby dostać stały to musisz mieć umowę o pracę na ponad rok, ewentualnie kontrakt o wynajem mieszknaia na ponad rok.

Jak masz nr personalny (jakikolwiek) to możesz iść założyć konto w banku
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 21:32   #3860
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie mam, bo nie mam podstawy zeby takowe miec. Jestem osoba poszukujaca pracy, czyli jestem w nav ale zaswiadczenia z policji nie mam.

wyczytalam na jakims forum ze miec umowe dluzsza niz 6 miesiecy, coz, sama sie przekonam jak to jest, w kazdym razie zarejestruje sie na policji

dzieki za info
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:35   #3861
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

nie wiem, ale mi w skatte problemy niestety robili, kilkukrotnie musiałam tam iść (a rejestrowałam siebie i syna). Trochę mnie to tam nerwów kosztowało. To że umowa nie taka, to że akt urodzenia zly (bo międzynarodowy), to znowu że mam się z synem stawić, to że muszę mieć umowę wynajmu itd.....

I to zawsze na tę samą babę trafiałam wr

Powodzenia z formalnościami
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:53   #3862
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Nie mam, bo nie mam podstawy zeby takowe miec. Jestem osoba poszukujaca pracy, czyli jestem w nav ale zaswiadczenia z policji nie mam.

wyczytalam na jakims forum ze miec umowe dluzsza niz 6 miesiecy, coz, sama sie przekonam jak to jest, w kazdym razie zarejestruje sie na policji

dzieki za info
Ooooo namieszalyscie
Nawazniejsze dla ciebie teraz to:
KARTA PODATKOWA idziesz do skatteetaten i skladasz wniosek, wpisujesz tam dnummer ktory juz masz. Jak tego nie zalatwisz to beda musieli odciagnac ci az 50%podatku. Wiec to prioryter.
Pierwsza ewentualnie drugą wyplate (w moim wypadku bylo ich az 5 ) moga przelac ci na konto np tż i nie będzie z tym problemu tylko zachowaj lønnslip.
2. Rejestrujesz sie na policji. Idziesz na spotkanie i musisz miec umowe na min 6 miesiecy, zeby dostac registreringsbevis. Choc jak to w norwegii, czasem zalezy od humoru urzednika, znam przypadki gdzie zalatwili to z krótszą umowa, albo czepiali się nawet gdy umowa byla dluzsza. ogolnie przyjmuje się ze umowa ma miec min 6 miesięcy. Teoretycznie NIE MA wymogu o kontrakt na mieszkanie ale lepiej je miec ze sobą, oraz ostatnie (albo wszystkie ) lønnslipy.
3. Jak dostaniesz registreringsbevis to idziesz z nim to folkeregisteret (najczęściej w skatteetaten ) i sklafasz wniosek o staly nr personalny.
4. Jak masz registreringsbevis i staly nr i umowe to zakładasz konto w banku.
Co do banku to niektorzy zakladali konto bez stalego numeru jeszcze, z samym registeringsbevis ale to juz chyba zalezy od tego kogo spotka się w okienku.

Ufff!

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

A i na policję rejestruj się juz po u nas np czeka się ladnych kilka tygodni. Najwyzej odwolasz i nie pójdziesz.
Ja o nr personalny nie malam problemow. Umowa pozwolenie i tyle
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka

Edytowane przez nena_milka
Czas edycji: 2015-06-05 o 21:55
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 00:24   #3863
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nena_milka - wielkie dzieki
sprobuje dostac sie do skatekontor najpierw, bo 50 proc.podatk to przesada troche
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 09:28   #3864
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ok nena mistrzu
Ja t ojuż nie pamiętam gdzie co i jak

Swoją drogą teraz mnie też pewnie latanie czeka, po przeprowadzce i zmianie pracy?
Ale to musze znowu na policję iść?

I ciekawe czy tam też się ileś tam czeka?
Bo tutaj na moim zadupiu to wszystko praktycznie od razu

Kurczę no nie wierzę! słońce trochę wyszło i widzę na termometrze 16 stopni! ha ))
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 09:39   #3865
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ale masz zwykly numer personalny, tak? No to nie musisz isc na policje, jedynie w folkeregisteret zglaszasz przeprowadzke do 8 dni od jej daty i na poczcie. Wszystko zalatwisz przez internet, potwierdzenie przychodzi na mail.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 09:51   #3866
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dobrze wiedzieć. Tak, ja już mam numer stały. A tę kartę podatkową? to mam teraz od szefa odebrać?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 09:54   #3867
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie, nowy potencjalny pracodawca pobierze ja z altinn. Starej nie odbierasz

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Od tego roku wszystko jest elektronicznie, wiec biegania mniej
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 10:11   #3868
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

to się słońcem nacieszyłam
już leje znowu
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 12:05   #3869
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dokładnie tak jak pisze magbeth

U nas super pogoda! Ze szczęścia ide myc okna
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 15:15   #3870
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

muka jak ja sie pakowalam do wyprowadzki to tak to przezywalam ze dostalam autentycznej goraczki Im bardziej sie dokopywalam do gratow sprzed lat tym gorzej sie czulam Koniec koncow nie dopakowalam wszystkich drobiazgow na 1 raz. Wyprowadzanie sie skads, wypisywanie z przeszkola itp, wogole wszelkie wy- to kurde ciezka sprawa, tak emocjonalnie, przynajmniej dla mnie! Dopiero jak juz jest "jedna noga bardziej" w nowym miejscu i sprawach to uff ulga i ciesze sie nowym etapem Ale wogole to wyglada u Ciebie na to, ze za duzo masz naraz. Chyba niezbyt dobry moment na meczenie sie dieta, co myslisz? Ja nie wytrzymuje pilnowania jedzenia jesli mam jakies inne stresy (a mam je raczej ciagle )

Ingel przejdziesz, w koncu juz sie wdrazasz, na pewno coraz lepiej i szybciej Ci idzie z kazdym dniem, wiesz juz co i jak; a jakby mieli brac nowa osobe, na kolejny okres probny, ktora nic jeszcze nie kuma to... Straca na tym i tyle, bo co jak ta nastepna osoba bedzie slaba?
W piatek sie zalapalam na sprzatanie domu u starszego malzenstwa, motalam sie co i jak i gdzie, nieraz niechcacy o cos stuknelam i balam sie, ze zaraz zwale cos cennego na podloge A okazalo sie, ze sa zadowoleni i kaza mi sie nie spieszyc. My chyba przywyklysmy do bata z polskich miejsc pracy, przynajmniej ja mam nieciekawe doswiadczenia Ile by sie nie staralo, to cisneli.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.