Niemcy IV :) - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 20:04   #4051
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Paula co za zakupy!

Bejata ja pierwszy dzień noszę rozpuszczone a drugi myję tylko grzywkę i robię kucyk teraz w ciąży, jak napisała nadzieja, mogę dłużej nie myć. Przetłuszczają mi się głównie przy twarzy, od kremow czy olejków.

Paula. Zamiast wysuszać skórę głowy próbowałaś ją nawilżać? Jakieś wcierki czy zmieszane żółtko z oliwą i łyżką odżywki, zmieszać i wcierać w skórę głowy i włosy. Nawet samą oliwę z oliwek czy inne oleje?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 09:06   #4052
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

hej potrzebuje do załatwienia gutschein czy jakoś tak takie dokumenty
Steuerbescheid
Lohnsteuerbescheinigung
vollständige Gehaltsnachweise
skąd mam je załatwić?
Steuerbescheid tego chyba nie załatwie jak się nigdy tu jeszcze nie rozliczałam?
Lohnsteuerbescheinigung to od pracowawcy ?
vollständige Gehaltsnachweise a to? cóż to?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 12:27   #4053
juzniemogesiedoczekac
Przyczajenie
 
Avatar juzniemogesiedoczekac
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Niemcy IV :)

Cześć Dziewczyny ja już się klimatyzuję w Mainz.
Szukam pracy, powiedzcie mi gdzie jej szukałyście? Czy ogłoszenie w sklepie jest dobrym pomysłem? Szukam pracy jako sprzątaczka, opiekunka do dziecka i cokolwiek innego gdzie wystarczy jak na razie mój podstawowy niemiecki, zapisałam się na kurs i będę dalej się uczyć Bardzo proszę o informację
juzniemogesiedoczekac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 17:09   #4054
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
hej potrzebuje do załatwienia gutschein czy jakoś tak takie dokumenty
Steuerbescheid
Lohnsteuerbescheinigung
vollständige Gehaltsnachweise
skąd mam je załatwić?
Steuerbescheid tego chyba nie załatwie jak się nigdy tu jeszcze nie rozliczałam?
Lohnsteuerbescheinigung to od pracowawcy ?
vollständige Gehaltsnachweise a to? cóż to?
Najlepiej się dopytaj u osoby, która kazała Ci to załatwiać po co i dlaczego. Najłatwiej wszystko wtedy wyjaśnić

juzniemogesiedoczekac ja znalazłam pracę zgłąszając się do ogłoszenia w wywieszonego w drzwiach marketu, jeśli sama chcesz się ogłaszać np do sprzątania to ja wywieszałam właśnie takie ogłoszenia w jednym z marketów na tablicy ogłoszeń. i ludzie dzwonili
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 17:12   #4055
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Bylam dzisiaj w szkole jezykowej pytac sie o kurs jezykowy b2, chcialam go robic prywatnie nie z urzedu I cena mnie powalila 3.840€ za 4 miesiace . Bylam pewna ze bedzie mniej tak liczylam ok 800-1000€ za 4 miesiace. Pani z ktora rozmawialan powiedziala mi ze najczesciej na ten kurs sa wysylane osoby z jobcenter I powiedziala, zebym tam poszla I sie dopytala. Nie chcialam zeby ktos placil mu za kurs ale jednak pojde tam I sie dowiem, moze rowniez uda mi sie zrobic nostryfikacje przez urzad. Jest zapotrzebowanie na przedszkolanki w mojej miejscowosci wiec moze w ten sposob uda mi sie cos znalezc.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 17:55   #4056
juzniemogesiedoczekac
Przyczajenie
 
Avatar juzniemogesiedoczekac
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Niemcy IV :)

dziękuję za info jutro biorę się do pracy i pisze ogłoszenie
juzniemogesiedoczekac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 19:30   #4057
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Ja musialam tlumaczyc, bo chce starac sie o prace w przedszkolu, wiec nie moglam tego obejsc.
a do przedszkola jaki trzeba miec poziom jezyka b2?


Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
hahha znam to - dostajesz/kupujesz nowy i nie używasz bo boli ;P
ja swój mam od kwietnia, a użyłam go wraz z dzis 5 razy chyba :P

mój jest całkiem fajny, bo ma światełko i widac włoski i pod prysznicem, czy w wannie w czasie kąpieli można używać, ale klękajcie narody - boliiiiiiiiiii mnie. marzę by się zebrać na odwagę i pachy tym przejechać
jak sie dlugo nie uzywa to bardziej boli

ja pachy kiedys depil a teraz sie boje

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja nogi, pachy i strefe bikini( bo tutaj jednak po calosci nie dalabym rady) depiluje juz od 17 lat. Pod pachami odrsta mi pare wloskow na krzyz i sa bardzo cienkie. jak mi sie nie chce regularnie ich usunac, to i tak ich nie widac, nawet jak maja juz 1 cm dlugosci. Na nogach tez odrasta mi polowa, reszta lydki juz nie odrasta. Pachwina to roznie, bo jak jade zwykla maszynka po calosci, to i strefe bikini przejade jak tam sie cos pojawia i mam wrazenie, ze mi wiecej odrasta niz jeszcze pare lat temu, kiedy tylko i wylacznie strefe bikini depilowalam.
Po tylu latach to mnie tez juz tak nie boli. Czuc to czuje, ale to nie ten sam bol i najwazniejsze nejlepiej depilowac po okresie, a nie przed. Niestety meskie hormony bardzo uwarazliwiaja na bol.
mam juz drugi depilator i ten ma nasadke masujaca. Przy pierwszym uzyciu czulam roznice, ze mniej boli. No i ten drugi jest pensetkowy, a pierwszy mialam talerzowy.
o bikini to dla mnie hard chcialbym sprobowac ale sie boje

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc, nie orientuje się zbyt dobrze, bo to co czytam w necie, dowiaduje się w urzędzie i mówi mi Steuerberater wogóle się nie pokrywa.

Np podobno mieszkając w Niemczech, pracując (także studiując) należy podczas Steuererklarung zadeklarować się a propo swojej religii i zapłacić Kirchsteuer. Jeśli zakreślimy "niewierzący", to nam nic nie potrącają (chociaż też czytałam że w takim wypadku tak czy siak coś jest potrącane na cele charytatywne) ale skontaktują się z Kościołem/pariafią/kurią/ nie mam pojęcia i potwierdzą tą informacje. Tak więc jeśli chcąc ominąć podatek kościelny miniemy się z prawdą, to albo dostaniemy karę, albo wstępny wniosek do wypełnienia ze strony polskiej o wystąpieniu z kościoła.
Ale w Steuererklarung za rok 2012 i 2013, robiąc to u Beratera, on automatycznie zakreślił mnie jako niewierzącą, poszło to do urządu, zaakceptowano, nikt do mnie nic nie wysyłał z karami czy ekskomuniką ...?..?

Natomiast zmiany teraz są takie, że nasz bank będzie automatycznie potrącał z pensji (ale też ciekawe, chodzi o pensje, czy np projekty selbstandigkeit też) podatek kościelny i możemy się potem odwoływać (chyba w finanzamcie?) o zwrot owego kirchsteuera, jeśli jesteśmy niewierzacy...

Dopiero się o tym dowiedziałam z 3 różnych źródeł, więc jeśli ktoś wie coś więcej ode mnie to będę wdzięczna za info/sprostowanie
nas meza szef meldowal i zglosil jako niewierzacych
Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj w szkole jezykowej pytac sie o kurs jezykowy b2, chcialam go robic prywatnie nie z urzedu I cena mnie powalila 3.840€ za 4 miesiace . Bylam pewna ze bedzie mniej tak liczylam ok 800-1000€ za 4 miesiace. Pani z ktora rozmawialan powiedziala mi ze najczesciej na ten kurs sa wysylane osoby z jobcenter I powiedziala, zebym tam poszla I sie dopytala. Nie chcialam zeby ktos placil mu za kurs ale jednak pojde tam I sie dowiem, moze rowniez uda mi sie zrobic nostryfikacje przez urzad. Jest zapotrzebowanie na przedszkolanki w mojej miejscowosci wiec moze w ten sposob uda mi sie cos znalezc.
a jc pomaga w uznaniu dyplomu?

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

mam pytanko na netto wisi od dluzszego czasu ze potrzebuja aushilfe na 450
myslici ze mam szane? slabo mowie a jeszcze gorzej rozumiem boje sie osmieszyc
bo juz tam na zakupy nie pojde, to male miasto

chodze na kurs ale bez kontaktu z niemcami nie naucze sie gadac
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 19:34   #4058
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Paula co za zakupy!

Bejata ja pierwszy dzień noszę rozpuszczone a drugi myję tylko grzywkę i robię kucyk teraz w ciąży, jak napisała nadzieja, mogę dłużej nie myć. Przetłuszczają mi się głównie przy twarzy, od kremow czy olejków.

Paula. Zamiast wysuszać skórę głowy próbowałaś ją nawilżać? Jakieś wcierki czy zmieszane żółtko z oliwą i łyżką odżywki, zmieszać i wcierać w skórę głowy i włosy. Nawet samą oliwę z oliwek czy inne oleje?

ale właśnie mito sie kupy nie trzyma, skoro sa tak tłuste u skóry to ja mam jeszcze je bardziej tłuscic olejami tam ?a jak tego potem nie zmyje
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 19:54   #4059
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Sarah ja zaczynając pracę tutaj nie mówiłam praktycznie wcale po niemiecku, od czegoś trzeba zacząć

Paula pewnie chodzi o to, skóra nie jest wystarczająco nawilżona dlatego produkuje za dużo łoju, sebum czy innego pioruństwa. Ja miałam podobnie z cerą, gdy zaczęłam porządnie nawilżać już się tak nie świeciłam
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 20:21   #4060
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Sarah ja zaczynając pracę tutaj nie mówiłam praktycznie wcale po niemiecku, od czegoś trzeba zacząć

Paula pewnie chodzi o to, skóra nie jest wystarczająco nawilżona dlatego produkuje za dużo łoju, sebum czy innego pioruństwa. Ja miałam podobnie z cerą, gdy zaczęłam porządnie nawilżać już się tak nie świeciłam
a gdzie pracowalas bez znajomosci jezyka??

wisi dziewczyny na netto takie ogloszenie

zur verstärkung unseres team suchen wir zuverlässige aushilfskräfte mit kassentätigkeit aug 450 basic.

i rozumiem ze potrebuja wiarygodnych pracownikow tymczasowych ale z czym? kassentätigkeit tego nie rozumiem
i myslicie, ze mam szanse jak tak slabo rozumiem.
boje sie osmieszyc bo to male miasto i juz tam na zakupy nie pojde
a odkad tu jestem to brak wiary we wlasne mozliwosci i taka bojaca sie wszystkiego zrobilam
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 20:27   #4061
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Kassentaetigkeit to bedzie takze Do pomocy na kasie. Ja zaczynalam od sprzatania marketu prawie 4 lata temu i sama uczylam sie niemieckiego, praca wsrod niemcow pomaga w nauce
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 21:05   #4062
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Paula jak skórę za bardzo wysuszasz to działa w przeciwnym kierunku- ratuje wilgoć bardziej się natłuszczając. Ja używam maseczki, którą ci napisałam albo oleju jojoba z muellera z pompką. I zmyjesz z włosów. Najlepiej szampon rozcienczyc w wodzie w kubeczku i tym umyć włosy, wypłukać i jeszcze raz umyć. Tylko maseczkę wystarczy na 15-30min dać. Z kolei olej na dłużej, ja zostawiam na noc, ale choć dwie godziny jest dobrze. Jojoba pomaga na przetłuszczającą się skórę. Spróbuj, nic nie zaszkodzi. U mnie działa, dodatkowo włosy są o niebo ładniejsze.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:36   #4063
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Kassentaetigkeit to bedzie takze Do pomocy na kasie. Ja zaczynalam od sprzatania marketu prawie 4 lata temu i sama uczylam sie niemieckiego, praca wsrod niemcow pomaga w nauce
no to odpada niestety bo to juz trzeba umiec gadac dobrze
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:45   #4064
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Sarah, niby jobcenter pomaga ale nie wiem jak to wyglada. Ja chcialam sama robic, ale w sumie jak pojde na rozmowe to sie zapytam jak to wyglada I na jakich warunkach. Do pracy w przedszkolu potrzebny jest chyba min b2, ja na poczatek Chcialabym nawet darmowe praktyki zeby jezyk podszkolic I kurs jezykowy skonczyc b2 I C1.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 05:52   #4065
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
no to odpada niestety bo to juz trzeba umiec gadac dobrze
Ja po 2,5 roku sprzątania powiedziałam dość szfowi i że chcę normalny kontrakt, i choć nie mówiłam super po niemiecku i teraz tez nie mówie (bo co to są niecałe 4 lata nauki) to posadzili mnie na kasie i jakoś sie dało. w Sobotę podpisałam nawet umowę Vertretungskraft (szef zmiany)
Możesz spróbować zgłosić sie do tej pracy czemu nie?? a może zaproponują Ci coś innego jeszcze albo później coś będą mieli i sie zgłoszą. Ja też mieszkam w małym mieście i jak gdzieś idę do ludzie mnie rozpoznają ale to ma swoje plusy

Edytowane przez kajaccn
Czas edycji: 2015-02-03 o 05:54
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 08:35   #4066
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Paula jak skórę za bardzo wysuszasz to działa w przeciwnym kierunku- ratuje wilgoć bardziej się natłuszczając. Ja używam maseczki, którą ci napisałam albo oleju jojoba z muellera z pompką. I zmyjesz z włosów. Najlepiej szampon rozcienczyc w wodzie w kubeczku i tym umyć włosy, wypłukać i jeszcze raz umyć. Tylko maseczkę wystarczy na 15-30min dać. Z kolei olej na dłużej, ja zostawiam na noc, ale choć dwie godziny jest dobrze. Jojoba pomaga na przetłuszczającą się skórę. Spróbuj, nic nie zaszkodzi. U mnie działa, dodatkowo włosy są o niebo ładniejsze.
akurat mam dwa dni wolnego todzisiaj chyba zrobie sobie to całe olejowanie

oo śnieg pada
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 08:37   #4067
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Ja po 2,5 roku sprzątania powiedziałam dość szfowi i że chcę normalny kontrakt, i choć nie mówiłam super po niemiecku i teraz tez nie mówie (bo co to są niecałe 4 lata nauki) to posadzili mnie na kasie i jakoś sie dało. w Sobotę podpisałam nawet umowę Vertretungskraft (szef zmiany)
Możesz spróbować zgłosić sie do tej pracy czemu nie?? a może zaproponują Ci coś innego jeszcze albo później coś będą mieli i sie zgłoszą. Ja też mieszkam w małym mieście i jak gdzieś idę do ludzie mnie rozpoznają ale to ma swoje plusy


Vertretung oznacza zastepstwo a Kraft sila... tak dla jasnosci
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 09:02   #4068
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Ja po 2,5 roku sprzątania powiedziałam dość szfowi i że chcę normalny kontrakt, i choć nie mówiłam super po niemiecku i teraz tez nie mówie (bo co to są niecałe 4 lata nauki) to posadzili mnie na kasie i jakoś sie dało. w Sobotę podpisałam nawet umowę Vertretungskraft (szef zmiany)
Możesz spróbować zgłosić sie do tej pracy czemu nie?? a może zaproponują Ci coś innego jeszcze albo później coś będą mieli i sie zgłoszą. Ja też mieszkam w małym mieście i jak gdzieś idę do ludzie mnie rozpoznają ale to ma swoje plusy

a to cv musze oczywiscie przygotowac? tylko nie wiem co tam wpisac bo moje studia, doswiadczenie i kursy nic sie maja do takiej pracy

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

poprosilam kolege meza z pracy - niemca, zeby zadzwonil do schroniska dla zwierzat bo mam do niego 10km czy potrzebuja wolontariuszy, tak sie cieszylam, ze bedzie jezdzic
ale odpowiedz, nie potrzebuja

jest tez tu niedaleko dom opieki, mysle czy by tam nie zapytac, czy potrzebuja wolontariuszy ale troche sie boje, bo pampersa chyba nie dalabym rady zmienic, boje sie tego,
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 09:43   #4069
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
no to odpada niestety bo to juz trzeba umiec gadac dobrze
powiem Ci ze u nas w aldiku pracuje dziewczyna z Iraku i mimo ze juz jest rok nadal mowi slabo po niemiecku..ale cene potrafi powiedziec w sumie siedzi tylko na kasie, bo jak szef jej kaze cos zrobic na sklepie tpo nie rozumie...ale zazwyczaj nie sucha do konca co on mowi itd..a przy kasie siedzi, mowi cene i wystarczy..a jak ktos ma pytanie to po prostu wola szefa

ja mieszkam w dosyc duzym miescie a i tak ludzie mnie znaja, bo kazdy Laden ma swoich stalych kupujacych...mimo ze ja nie opowiadam o swoim zyciu to i tak wiekszosc wie ze mam dwojke dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym i jezdrze rowerem do pracy...nawet mnie ostatnio zagadali, ze dobrze ze zmienilam rower bo ten ostatni byl straszny ludzie widzawiecej niz nam sie wydaje

cv musisz..ja tez nie mialam takiej pracy, ale do Einzelhandel przyjmuja kazdego, bedziesz miala tylko mniej placone niz wyuczona sila... przynajmniej u nas tak jest

a Vertretungskraft to szef zmiany, zastepca kierownika itd...nie tlumaczcie sobie pojedynczych slowek w slowie ktory ma 2-3slowka, bo w niemieckim rzadko to ma sens..czesto trzeba na logike wytlumaczyc co i jak...
__________________
16/2015

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2015-02-03 o 09:49
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 10:04   #4070
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Mam do Was pytanie, wie ktoś jak to jest z urodzeniem dziecka, czy oprócz Kindergeldu dostaje się coś dodatkowego? Znajoma będzie w De rodzić, ale pracowała w Polsce, czy może w tym przypadku dostać macierzyński czy coś?
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:15   #4071
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Dostanie Elterngeld..najprawdopodo bniej 300e na miesiac przez rok czasu...albo 150 przez dwa lata..sama moze zdecydowac ktora opcje....oczywiscie i na Kindergeld i na Elterngeld musi zlozyc Antrag....
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:10   #4072
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

W NRW to zalezalo od tego jaki ma sie dochod( tak bylo jak ja rodzilam). Ja nie pracowalam przed porodem a Elterngeld dostalam, ale tylko przez pol roku, bo mielismy za duzy dochod i sie wiecej nie nalezalo.
Butterfly, znajoma musi dowiedziec sie u zrodla czy dostanie ,ile i jak dlugo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:23   #4073
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Dostanie Elterngeld..najprawdopodo bniej 300e na miesiac przez rok czasu...albo 150 przez dwa lata..sama moze zdecydowac ktora opcje....oczywiscie i na Kindergeld i na Elterngeld musi zlozyc Antrag....
żeby dostać Kindergeld to chyba trzeba pracować 183dni w Niemczech, więc nie dostanie ona, chyba że mąż pracuje.
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:32   #4074
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Mąż będzie dopiero pracował za pare dni, a ona ma urodzić za jakieś 4-5miesięcy.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:42   #4075
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
Vertretung oznacza zastepstwo a Kraft sila... tak dla jasnosci
To już wyjaśnialiśmy wcześniej w tym temacie

Butterfly_27 no koleżanka może mieć problem z dostaniem czegokolwiek ale papiery złożyć może najwyżej dostanie odmowe, a może sie jakoś uda i coś dostanie
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 13:33   #4076
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

sarah Job Center może pomóc przy uznaniu dyplomu. Ja dzisiaj byłam na spotkaniu z doradcą zawodowym i Pani mi powiedziała, że mam sama nic nie załatwiać, nawet tłumaczenia dokumentów (dyplomu, suplementu, matury), bo ona zobaczy co się da zrobić i przejmą koszty. Porozmawiała też ze mną o tym jak widzę siebie na rynku pracy, czy byłabym gotowa np. podwyższyć swoje kwalifikacja itp.

ed. Tfu, sarah, ja Tobie miałam odpisać, że mnie doradca zawodowy powiedział, że minimum B2 trzeba mieć skończone do pracy w przedszkolu. Sorry, że mi się umyślało, że chciałaś coś innego wiedzieć
__________________
Znowu henna!
19.10.2013

Edytowane przez Chardon
Czas edycji: 2015-02-03 o 15:37
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 13:47   #4077
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Dziękuje Wam za odpowiedź
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 14:06   #4078
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Zeby Kindergeld dostac nie trzeba pracowac...przysluguje kazdemu dziecku urodzonemu i zameldowanemu w Niemczech..szczegolnie jesli rodzic pochodzi z EU...a Elterngeld liczy sie albo od zarobkow, albo jak sie nie pracowalo to dostaje sie najnizsza stawke 300e...nie wiem czy nie musi byc jakis czas juz zameldowana w Niemczech zeby Elterngeld dostac...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 14:49   #4079
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Dzieko nawet nie musi byc urodzone w DE. Ci wszyscy azylanci co tu przyjezdzaja z dziecmi urodzonymi w swoich krajach tez Kindergeld dostaja. W PL trzeby byc ubogim zeby miec KIndergeld, tutaj KIndergeld dostaje kazdy, tylko trzeba Antrag zlozyc. Elterngeld tez kolezanka moze Antrag zlozyc, najwyzej jej nie przyznaja.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 15:24   #4080
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Zeby Kindergeld dostac nie trzeba pracowac...przysluguje kazdemu dziecku urodzonemu i zameldowanemu w Niemczech..szczegolnie jesli rodzic pochodzi z EU...a Elterngeld liczy sie albo od zarobkow, albo jak sie nie pracowalo to dostaje sie najnizsza stawke 300e...nie wiem czy nie musi byc jakis czas juz zameldowana w Niemczech zeby Elterngeld dostac...
O Kindergeldzie to akurat wiem, bo sami mamy dwójkę dzieci
Zanim urodzi to napewno pare miesięcy bedzie już zameldowana, ma też obywatelstwo niemieckie, mąż nie ma obywatelstwa, ale bedzie tu pracował

A miało coś podobno wejść, że rodzic pracujący w De, a mama np z dziećmi jest w Polsce to nie przysługuje już Kindergeld, wiem że takie coś chcieli zrobić, ale jak jest to nie wiem
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dzieko nawet nie musi byc urodzone w DE. Ci wszyscy azylanci co tu przyjezdzaja z dziecmi urodzonymi w swoich krajach tez Kindergeld dostaja. W PL trzeby byc ubogim zeby miec KIndergeld, tutaj KIndergeld dostaje kazdy, tylko trzeba Antrag zlozyc. Elterngeld tez kolezanka moze Antrag zlozyc, najwyzej jej nie przyznaja.
Złoży się papiery to się okażę, dzięki dziewczyny
Ja tu dopiero 2 lata to się nie znam
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.