Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-19, 15:41   #421
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na tabletkach napisane jest "tabletki do żucia i rozgryzania".

Jeśli je połknę bez rozgryzania, jak normalne tabletki to ich działanie będzie słabsze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Substancja wchlania sie w jamie ustnej, w zoladku jest inne ph.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 15:54   #422
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Podczas badania przymierzałam jakieś szkła. No ale podczas badania patrzysz na tę tablicę, która jest w jakiejś tam odległości. A ja mam problem z patrzeniem z bliska - np przy komputerze czy np jak jestem w sklepie. Ostatnio weszłam do marketu i przechodząc między półkami nie mogłam skupić wzroku na mijanych produktach, bo wszystkie litery były zbyt wyraźne. Tak samo jak stanęłam przy słupie ogłoszeniowym - o wiele bardziej komfortowo patrzyło mi się na litery bez okularów, mimo że były mniej wyraźne, niż w okularach.
Z poprzednimi też potrzebowałam chwilę, bo miałam pierwszy raz cylindry, ale teraz jest gorzej.
Noszę okulary od 20 lat i takiego dyskomfortu jeszcze nie miałam.
Z cylindrami jest trochę inaczej niż po prostu ze szkłami +/-. Nie wiem jak dużą masz różnicę pomiędzy wcześniejszymi szkłami, pamiętam że jak u mnie cylinder zmieniał się o chyba 25 stopni to okulistka kazała mi chodzić na specjalne ćwiczenia żeby przyzwyczaić wzrok do nowych szkieł. Też miałam wtedy spory dyskomfort ale po jakichś 2 tygodniach było już ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:00   #423
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z cylindrami jest trochę inaczej niż po prostu ze szkłami +/-. Nie wiem jak dużą masz różnicę pomiędzy wcześniejszymi szkłami, pamiętam że jak u mnie cylinder zmieniał się o chyba 25 stopni to okulistka kazała mi chodzić na specjalne ćwiczenia żeby przyzwyczaić wzrok do nowych szkieł. Też miałam wtedy spory dyskomfort ale po jakichś 2 tygodniach było już ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do tej pory miałam OP -1, OL-1,25 i cylinder 0,25. W połowie zeszłego roku byłam u okulisty (ale ostatecznie okularów nie zmieniłam, bo covid, maseczki, nie chciało mi się chodzić po optykach, zwłaszcza, że przy mojej wąskiej twarzy zawsze mam problem z dobraniem oprawek) i dostałam wtedy takie: OP-1,5, OL-1,75 i cylinder bez zmian. A teraz OP-1,5, OL-2 i cylinder 0,5. Jak siedzę w starych przy kompie, to jest ok. W nowych wszystko jest jakby za blisko i zbyt ostre, jakby zbyt jaskrawe. Więc nie wiem czy trzeba było w ogóle zwiększać ten cylinder.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-04-19 o 16:02
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:14   #424
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Okulary - mam wrażenie, że zostały mi dobrane zbyt mocne szkła albo niepotrzebnie zwiększony cylinder. Plus mam jakąś nową soczewkę, w której miało mi się bardziej komfortowo pracować przy komputerze (nie pracuje mi się bardziej komfortowo, wręcz przeciwnie). Wiem, że przyzwyczajenie się do nowych okularów, zwłaszcza przy zwiększonej mocy, wymaga czasu, ale mam wrażenie, że tym razem jest gorzej. Noszę je dopiero tydzień i nie mogę się przyzwyczaić. Z daleka widzę o wiele lepiej ale ciężko mi patrzeć na to co jest blisko, zwłaszcza na litery - mam wrażenie, że wszystko jest za blisko, zbyt czarne, zbyt wyraźne, zbyt ostre. Nawet teraz jak piszę na telefonie, to dziwnie mi się patrzy. To samo na komputerze - jest zbyt ostro.
Pytanie czy na siłę nosić i się przyzwyczajać, przynajmniej jeszcze tydzień, mimo dyskomfortu, który czuję (zwłaszcza przy komputerze) czy dać spokój i iść do optyka? Miałam dać sobie jeszcze tydzień i nie wiem czy na siłę zakładać je do komputera, mimo że czuję dyskomfort. W starych okularach tego dyskomfortu nie mam.
Przy badaniu mówiłam, że jestem po pracy i wzrok może być pogorszony po 8h pracy przy kompie, ale powiedziano mi, że to nie ma aż takiego znaczenia.
A może to ta nowa soczewka się dla mnie nie nadaje?
Nie możesz używać do komputera poprzednich okularów?
Ja już od wielu lat okularów z "właściwą" mocą używam do oglądania TV czy prowadzenia samochodu.
Do komputera używam okularów słabszych (dokładnie nie pamiętam o ile, obecnie nawet tych przedostatnich, nie ostatnich przed tymi z obecnie właściwą mocą).
Mówiłam o tym okuliście i jest to ok jego zdaniem - nie kazał mi zmuszać się do pracy w tych silniejszych (w sumie to już nie pamiętam czy sama wymyśliłam to stosowanie słabszych okularów do komputera, czy powiedział mi o tym okulista/optyk).

Dłuższe korzystanie z komputera w okularach o właściwej mocy jest dla mnie męczące. Podczas czytania np. książki czasem w ogóle zdejmuję okulary, bo widzę lepiej bez nich niż w tych moich słabszych okularach stosowanych do dali.
Wada wzroku nie zmienia mi się od ładnych kilku lat (odpukać).

PS. Mam prostą wadę krótkowzroczności, bez astygmatyzmu.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2022-04-19 o 16:25
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:27   #425
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89190024]Pytanie co to znaczy, ze z tarczyca wszystko ok. Lekarze czesto trzymaja sie ''widelek'', mimo ze z tarczyca jest zle. Dla mlodszych kobiet normy powinny byc nizsze. Powinnas zrobic cala piatke tarczycowa i skonsultowac z endokrynologiem.

Ja tak mialam, zrobili mi tylko TSH, wynik byl chyba 4.0 czy 3.8, ''tarczyca zdrowa'', a ja dwa lata sie meczylam spiac calymi dniami i hodujac sobie Hashimoto. Jak w koncu trafilam do endokrynologa, to zapytal sie mnie, jak ja w ogole daje rade do szkoly chodzic.
Ale oczywiscie tarczyca to tylko jedna z mozliwosci.


Czy moge zamrozic ugrillowane kielbasy? Mozna je potem wykorzystac po rozmrozeniu do takiego np. szybkiego gulaszu z kielbasy i sosu pomidorowego albo do jakiegos leczo?[/QUOTE]Spokojnie możesz zamrozić, potem są dobre podgrzane w mikrofalówce albo właśnie wykorzystane w leczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Podczas badania przymierzałam jakieś szkła. No ale podczas badania patrzysz na tę tablicę, która jest w jakiejś tam odległości. A ja mam problem z patrzeniem z bliska - np przy komputerze czy np jak jestem w sklepie. Ostatnio weszłam do marketu i przechodząc między półkami nie mogłam skupić wzroku na mijanych produktach, bo wszystkie litery były zbyt wyraźne. Tak samo jak stanęłam przy słupie ogłoszeniowym - o wiele bardziej komfortowo patrzyło mi się na litery bez okularów, mimo że były mniej wyraźne, niż w okularach.
Z poprzednimi też potrzebowałam chwilę, bo miałam pierwszy raz cylindry, ale teraz jest gorzej.
Noszę okulary od 20 lat i takiego dyskomfortu jeszcze nie miałam.
Wygląda na to, że potrzebujesz 2 par okularów albo progresywnych. Osobne do dali a drugie do komputera,czyli przy badaniu należałoby określić na jaką odległość masz monitor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89190348]Nie możesz używać do komputera poprzednich okularów?
Ja już od wielu lat okularów z "właściwą" mocą używam do oglądania TV czy prowadzenia samochodu.
Do komputera używam okularów słabszych (dokładnie nie pamiętam o ile, obecnie nawet tych przedostatnich, nie ostatnich przed tymi z obecnie właściwą mocą).
Mówiłam o tym okuliście i jest to ok jego zdaniem - nie kazał mi zmuszać się do pracy w tych silniejszych (w sumie to już nie pamiętam czy sama wymyśliłam to stosowanie słabszych okularów do komputera, czy powiedział mi o tym okulista/optyk).

Dłuższe korzystanie z komputera w okularach o właściwej mocy jest dla mnie męczące. Podczas czytania np. książki czasem w ogóle zdejmuję okulary, bo widzę lepiej bez nich niż w tych moich słabszych okularach stosowanych do dali.
Wada wzroku nie zmienia mi się od ładnych kilku lat (odpukać).

PS. Mam prostą wadę krótkowzroczności, bez astygmatyzmu.[/QUOTE]Też robię tak samo, tzn mocniejsze mam do bliży a słabsze do kompa. A przymierzam się właśnie do takich nowocześniejszych ala progresywne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:38   #426
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89190348]Nie możesz używać do komputera poprzednich okularów?
Ja już od wielu lat okularów z "właściwą" mocą używam do oglądania TV czy prowadzenia samochodu.
Do komputera używam okularów słabszych (dokładnie nie pamiętam o ile, obecnie nawet tych przedostatnich, nie ostatnich przed tymi z obecnie właściwą mocą).
Mówiłam o tym okuliście i jest to ok jego zdaniem - nie kazał mi zmuszać się do pracy w tych silniejszych (w sumie to już nie pamiętam czy sama wymyśliłam to stosowanie słabszych okularów do komputera, czy powiedział mi o tym okulista/optyk).

Dłuższe korzystanie z komputera w okularach o właściwej mocy jest dla mnie męczące. Podczas czytania np. książki czasem w ogóle zdejmuję okulary, bo widzę lepiej bez nich niż w tych moich słabszych okularach stosowanych do dali.
Wada wzroku nie zmienia mi się od ładnych kilku lat (odpukać).

PS. Mam prostą wadę krótkowzroczności, bez astygmatyzmu.[/QUOTE]Nie po to wymieniam okulary na właściwe, żeby jeszcze do komputera używać starych. Poza tym w tych okularach płaciłam drożej za soczewkę, która miała sprawić, że praca przy komputerze będzie bardziej komfortowa.
Do czytania książek w ogóle nie zakładam okularów - po co, skoro okularów potrzebuję do chodzenia, a nie do czytania, z bliska widzę bardzo dobrze.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że potrzebujesz 2 par okularów albo progresywnych. Osobne do dali a drugie do komputera,czyli przy badaniu należałoby określić na jaką odległość masz monitor.
Do czytania na telefonie albo na słupie ogłoszeniowym czy do chodzenia po sklepach też potrzebuję innych okularów? I tak sobie mam zmieniać w zależności gdzie jestem i co robię?

Poza tym nawet jak gdzieś idę i patrzę na coś, co jest blisko, albo spojrzę w dół, to wszystko mi "pływa". Tak samo właśnie te litery na kompie, jakby się ruszały. Albo jak muszę szybko poruszyć głową lewo prawo. Czegoś takiego nie miałam nawet przy pierwszych okularach z cylindrami.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:43   #427
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie po to wymieniam okulary na właściwe, żeby jeszcze do komputera używać starych. Poza tym w tych okularach płaciłam drożej za soczewkę, która miała sprawić, że praca przy komputerze będzie bardziej komfortowa.
Do czytania książek w ogóle nie zakładam okularów - po co, skoro okularów potrzebuję do chodzenia, a nie do czytania, z bliska widzę bardzo dobrze.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Do czytania na telefonie albo na słupie ogłoszeniowym czy do chodzenia po sklepach też potrzebuję innych okularów? I tak sobie mam zmieniać w zależności gdzie jestem i co robię?

Poza tym nawet jak gdzieś idę i patrzę na coś, co jest blisko, albo spojrzę w dół, to wszystko mi "pływa". Tak samo właśnie te litery na kompie, jakby się ruszały. Albo jak muszę szybko poruszyć głową lewo prawo. Czegoś takiego nie miałam nawet przy pierwszych okularach z cylindrami.
Koleżanka z pracy po wymianie szkieł na progresywne nie mogła się dłuższy czas przyzwyczaić do innego sposobu patrzenia.
Po pewnym czasie (nie pamiętam jakim) przyzwyczaiła się.

Jeśli pójście do optyka to nie problem, to poszłabym i spytała ile zazwyczaj trwa przyzwyczajenie się do takich soczewek na jakie masz obecnie zmienione.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2022-04-19 o 16:45
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-19, 16:53   #428
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89190367]Koleżanka z pracy po wymianie szkieł na progresywne nie mogła się dłuższy czas przyzwyczaić do innego sposobu patrzenia.
Po pewnym czasie (nie pamiętam jakim) przyzwyczaiła się.[/QUOTE]Co masz na myśli "do innego sposobu patrzenia"?
Poza tym jest jeszcze jedna rzecz - zapytałam się kilka dni temu (jak byłam po coś u optyka i przy okazji powiedziałam, że przyzwyczajanie się idzie mi mocno średnio) czy to ma znaczenie jak noszę te okulary na nosie - w sencie wyżej, niżej itd. Bo noszę okulary przez 20 lat i nigdy nie miało to znaczenia, w każdym położeniu widziałam tak samo dobrze. A babka, że przy tej soczewce to ma znaczenie, że powinnam je nosić tak jak były zmierzone. Serio?? To dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Zwłaszcza, że pierwszy raz taką mam? Nie ma opcji, żeby za każdym razem mieć okulary na nosie tak samo. Albo np przy mierzeniu mogłam ustawić je tak, a jak zaczęłam nosić, to mogłam stwierdzić, że jednak wygodniej mi wyżej/niżej. Chociaż prawdę mówiąc, niezależnie od położenia tych okularów na nosie, jest tak samo kijowo. I mówię tu już nie tylko o kompie tylko ogólnie, jak patrzę na coś co jest bliżej.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Jeszcze gdyby to była tylko kwestia komputera, to machnęłabym ręką i pracowałabym bez okularów (chociaż powinnam w okularach), ale czuję dyskomfort kiedy je noszę i patrzę na coś bliżej. Bo to "pływa". Co z tego, że widzę lepiej z daleka (nie muszę widzieć aż z tak daleka), skoro czuję dyskomfort przy patrzeniu z bliska? Czego wcześniej nie było.

Optometrystka mówiła, że przyzwyczajanie powinno trwać tydzień, dwa.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:57   #429
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co masz na myśli "do innego sposobu patrzenia"?
Poza tym jest jeszcze jedna rzecz - zapytałam się kilka dni temu (jak byłam po coś u optyka i przy okazji powiedziałam, że przyzwyczajanie się idzie mi mocno średnio) czy to ma znaczenie jak noszę te okulary na nosie - w sencie wyżej, niżej itd. Bo noszę okulary przez 20 lat i nigdy nie miało to znaczenia, w każdym położeniu widziałam tak samo dobrze. A babka, że przy tej soczewce to ma znaczenie, że powinnam je nosić tak jak były zmierzone. Serio?? To dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Zwłaszcza, że pierwszy raz taką mam? Nie ma opcji, żeby za każdym razem mieć okulary na nosie tak samo. Albo np przy mierzeniu mogłam ustawić je tak, a jak zaczęłam nosić, to mogłam stwierdzić, że jednak wygodniej mi wyżej/niżej. Chociaż prawdę mówiąc, niezależnie od położenia tych okularów na nosie, jest tak samo kijowo. I mówię tu już nie tylko o kompie tylko ogólnie, jak patrzę na coś co jest bliżej.
Nie znam dokładnie szczegółów - to było kilka lat temu i nie pamiętam dokładnie. Sama nie mam okularów progresywnych, więc nie wiem jak się przez nie patrzy.
Jeśli dobrze pamiętam, to koleżanka musiała przyzwyczaić się, że musi patrzeć pod odpowiednim kątem żeby widzieć ostro rzeczy położone w różnych odległościach, dopóki się do tego nie przyzwyczaiła to chyba widziała niewyraźnie .

Chyba chodzi o to, co opisano w tym artykule poniżej:
"Z budowy szkła progresywnego wynika sposób, w jaki powinniśmy z nich korzystać – użytkownik powinien przyzwyczaić do istnienia różnych obszarów widzenia i patrzeć przez odpowiednią część szkieł. Wiąże się to z nieco większą potrzebą pochylania lub podnoszenia głowy lub też przekręcania jej na boki, zależnie od tego, na jaką odległość patrzymy."
https://portal.abczdrowie.pl/jak-prz...-progresywnych
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:59   #430
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Do czytania na telefonie albo na słupie ogłoszeniowym czy do chodzenia po sklepach też potrzebuję innych okularów? I tak sobie mam zmieniać w zależności gdzie jestem i co robię?
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Mnie okulistka mówiła, że po 40tce powinno się mieć osobne okulary do bliży
Ja następnym razem jak się coś popsuje mam tak zrobić (czyli zostawić sobie stare do żonglowania jak babcia - mocno tę sugestię przeżyłam): dokładne okulary z wadą do noszenia 'po ulicy' i słabsze do pracy przy komputerze.
Usłyszałam że nie powinnam z max szkłami do dali, siedzieć przed monitorem. Nawet logicznie to brzmi (mam zwykłe sfery, około -5)
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie po to wymieniam okulary na właściwe, żeby jeszcze do komputera używać starych.
Wydaje mi się że nie są dobrze dobrane. Raczej na ulicę i do samochodu (niż do komputera i tv)
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Poza tym nawet jak gdzieś idę i patrzę na coś, co jest blisko, albo spojrzę w dół, to wszystko mi "pływa". Tak samo właśnie te litery na kompie, jakby się ruszały.
Czy to nie jest charakterystyczne dla świeżych cylindrowców? Już słyszałam o czymś takim od kilku osób. Nie umiały np schodzić po schodach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 17:12   #431
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Czy to nie jest charakterystyczne dla świeżych cylindrowców? Już słyszałam o czymś takim od kilku osób. Nie umiały np schodzić po schodach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam tak na samym początku, jak pierwszy raz dostałam cylindry, ale szybko się przyzwyczaiłam. A tu mi babka te cylindry zwiększyła i jest gorzej niż przy pierwszych. I zastanawia mnie, że w zeszłym roku okulistka zostawiła mi te stare cylindry, a tu po pół roku babka mi zwiększa Nie wiem czy słusznie czy niesłusznie się tego uczepiłam, ale właśnie mam wrażenie, że one zostały niepotrzebnie zwiększone i dlatego wszystko jest aż tak ostre, że aż kłuje w oczy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-19, 17:16   #432
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Podczas badania przymierzałam jakieś szkła. No ale podczas badania patrzysz na tę tablicę, która jest w jakiejś tam odległości. A ja mam problem z patrzeniem z bliska - np przy komputerze czy np jak jestem w sklepie. Ostatnio weszłam do marketu i przechodząc między półkami nie mogłam skupić wzroku na mijanych produktach, bo wszystkie litery były zbyt wyraźne. Tak samo jak stanęłam przy słupie ogłoszeniowym - o wiele bardziej komfortowo patrzyło mi się na litery bez okularów, mimo że były mniej wyraźne, niż w okularach.
Z poprzednimi też potrzebowałam chwilę, bo miałam pierwszy raz cylindry, ale teraz jest gorzej.
Noszę okulary od 20 lat i takiego dyskomfortu jeszcze nie miałam.
To ja specjalnie chodziłam po sklepie, kazała mi się też przejść w nich po galerii, popatrzeć czy wszystko pasuje.

Kąt patrzenia jest ważny w progresywnych tylko, bo to działa, że bliżej góry masz minusy, bliżej dołu plusy, tak w Mega skrócie logicznym.

W okularach z cylindrami nie, więc masz prawo mieć je raz trochę niżej, raz wyżej, a patrzeć ma się tak samo dobrze. Jeśli jest tak źle, to coś jest według mnie skopane.

Mam większą wadę, bo ponad - 3 z cylindrami, bo mam astygmatyzm. Kolejne już, zajęło mi dwa dni z najgorszego się przyzwyczaić, po tygodniu całkiem luzik, ale i tak od początku było całkiem okej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 17:31   #433
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Do tej pory miałam OP -1, OL-1,25 i cylinder 0,25. W połowie zeszłego roku byłam u okulisty (ale ostatecznie okularów nie zmieniłam, bo covid, maseczki, nie chciało mi się chodzić po optykach, zwłaszcza, że przy mojej wąskiej twarzy zawsze mam problem z dobraniem oprawek) i dostałam wtedy takie: OP-1,5, OL-1,75 i cylinder bez zmian. A teraz OP-1,5, OL-2 i cylinder 0,5. Jak siedzę w starych przy kompie, to jest ok. W nowych wszystko jest jakby za blisko i zbyt ostre, jakby zbyt jaskrawe. Więc nie wiem czy trzeba było w ogóle zwiększać ten cylinder.
Zmiana jest dość duża jak na jednorazowe przejście, bo skoro nie robiłaś nowych okularów w zeszłym roku to punktem odniesienia są te stare ale po tygodniu już trochę powinnaś przywyknąć. Nie wiem jaką masz oś soczewek, ona też może mieć duży wpływ na to jak widzisz.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co masz na myśli "do innego sposobu patrzenia"?
Poza tym jest jeszcze jedna rzecz - zapytałam się kilka dni temu (jak byłam po coś u optyka i przy okazji powiedziałam, że przyzwyczajanie się idzie mi mocno średnio) czy to ma znaczenie jak noszę te okulary na nosie - w sencie wyżej, niżej itd. Bo noszę okulary przez 20 lat i nigdy nie miało to znaczenia, w każdym położeniu widziałam tak samo dobrze. A babka, że przy tej soczewce to ma znaczenie, że powinnam je nosić tak jak były zmierzone. Serio?? To dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Zwłaszcza, że pierwszy raz taką mam? Nie ma opcji, żeby za każdym razem mieć okulary na nosie tak samo. Albo np przy mierzeniu mogłam ustawić je tak, a jak zaczęłam nosić, to mogłam stwierdzić, że jednak wygodniej mi wyżej/niżej. Chociaż prawdę mówiąc, niezależnie od położenia tych okularów na nosie, jest tak samo kijowo. I mówię tu już nie tylko o kompie tylko ogólnie, jak patrzę na coś co jest bliżej.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Jeszcze gdyby to była tylko kwestia komputera, to machnęłabym ręką i pracowałabym bez okularów (chociaż powinnam w okularach), ale czuję dyskomfort kiedy je noszę i patrzę na coś bliżej. Bo to "pływa". Co z tego, że widzę lepiej z daleka (nie muszę widzieć aż z tak daleka), skoro czuję dyskomfort przy patrzeniu z bliska? Czego wcześniej nie było.

Optometrystka mówiła, że przyzwyczajanie powinno trwać tydzień, dwa.
Nie wiem jakie masz soczewki, ale ja w swoich okularach też muszę mieć okulary w jednym i tym samym miejscu. Jak opuszczę sobie niżej na nosie oprawki to nagle tracę ostrość. To jest chyba niestety standard przy cylindrach, przynajmniej przy takiej osi jaką potrzebuję. Zresztą u mnie właśnie ta spora oś powoduje że bez okularów widzę słabo z bliska, mimo że mam bardzo podobną wadę do Twojej pod kątem mocy soczewek.
To uczucie pływania może też być spowodowane tym że zmieniła Ci się oś soczewki, a nie tylko sam cylinder. Możliwe że któryś z tych parametrów nie jest właściwie dobrany, niestety przy astygmatyzmie trzeba zgrać ze sobą właściwie kilka różnych parametrów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 17:44   #434
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Zmiana jest dość duża jak na jednorazowe przejście, bo skoro nie robiłaś nowych okularów w zeszłym roku to punktem odniesienia są te stare ale po tygodniu już trochę powinnaś przywyknąć. Nie wiem jaką masz oś soczewek, ona też może mieć duży wpływ na to jak widzisz. Nie wiem jakie masz soczewki, ale ja w swoich okularach też muszę mieć okulary w jednym i tym samym miejscu. Jak opuszczę sobie niżej na nosie oprawki to nagle tracę ostrość. To jest chyba niestety standard przy cylindrach, przynajmniej przy takiej osi jaką potrzebuję. Zresztą u mnie właśnie ta spora oś powoduje że bez okularów widzę słabo z bliska, mimo że mam bardzo podobną wadę do Twojej pod kątem mocy soczewek.
To uczucie pływania może też być spowodowane tym że zmieniła Ci się oś soczewki, a nie tylko sam cylinder. Możliwe że któryś z tych parametrów nie jest właściwie dobrany, niestety przy astygmatyzmie trzeba zgrać ze sobą właściwie kilka różnych parametrów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie kolejną rzeczą, którą się zawsze martwię, jest to czy zostały dobrze zmierzone. Nie wiem co, ale coś jest nie tak. Jak jadę samochodem też jest średnio, zwłaszcza kiedy muszę szybko spojrzeć prawo lewo na pasy - wszystko się rusza.
Jeśli przy tej soczewce to jak noszę okulary ma znaczenie, to się bardzo wkurzę, bo nikt mi o tym nie powiedział. I co, miałabym nosić tak jak mi niewygodnie, żeby akurat w tej pozycji lepiej widzieć? Wkurzona jestem i jeszcze bardziej się przez to wszystko nakręcam. A to nie pomaga.
Ja z bliska widzę dobrze, tu nie mam problemów. Tzn bez okularów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 17:46   #435
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Do tej pory miałam OP -1, OL-1,25 i cylinder 0,25. W połowie zeszłego roku byłam u okulisty (ale ostatecznie okularów nie zmieniłam, bo covid, maseczki, nie chciało mi się chodzić po optykach, zwłaszcza, że przy mojej wąskiej twarzy zawsze mam problem z dobraniem oprawek) i dostałam wtedy takie: OP-1,5, OL-1,75 i cylinder bez zmian. A teraz OP-1,5, OL-2 i cylinder 0,5. Jak siedzę w starych przy kompie, to jest ok. W nowych wszystko jest jakby za blisko i zbyt ostre, jakby zbyt jaskrawe. Więc nie wiem czy trzeba było w ogóle zwiększać ten cylinder.
Wg mnie to normalne.
Sama niedawno zmieniałam okulary ( ostatnie mam sprzed 7 lat) i dostałam cylindry ( też tak, jak ty 0,25), bo się okazało, że mam astygmatyzm.

I mimo, że wada sama w sobie mi się nie zwiększyła, to mam cylindry i minęło 2 tygodnie zanim się przyzwyczaiłam.
Na początku te okulary wydawały mi się zbyt "ostre" i dosłownie pływała mi podłoga i schody 🤦

Nosilam na początku "po trochu", teraz noszę non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:09   #436
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie po to wymieniam okulary na właściwe, żeby jeszcze do komputera używać starych. Poza tym w tych okularach płaciłam drożej za soczewkę, która miała sprawić, że praca przy komputerze będzie bardziej komfortowa.
Do czytania książek w ogóle nie zakładam okularów - po co, skoro okularów potrzebuję do chodzenia, a nie do czytania, z bliska widzę bardzo dobrze.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Do czytania na telefonie albo na słupie ogłoszeniowym czy do chodzenia po sklepach też potrzebuję innych okularów? I tak sobie mam zmieniać w zależności gdzie jestem i co robię?

Poza tym nawet jak gdzieś idę i patrzę na coś, co jest blisko, albo spojrzę w dół, to wszystko mi "pływa". Tak samo właśnie te litery na kompie, jakby się ruszały. Albo jak muszę szybko poruszyć głową lewo prawo. Czegoś takiego nie miałam nawet przy pierwszych okularach z cylindrami.
Ale skoro nie potrzebujesz okularów do czytania to po co ci one do komputera?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:34   #437
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

dziewczyny orientujecie się jak to jest z darmowymi przejazdami dla Ukraińców? one są tylko w pociągach czy autobusach też? we wszystkich pociągach czy w wybranych typach? ogólnie to jechał ktoś może ostatnio i wie czy są w związku z tym większe tłoki w pociągach? mam zaplanowany wyjazd, wolałabym jechać pociągiem ze względu na chorobę lokomocyjną ale boję się że musiałabym przestać całą drogę
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:38   #438
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Wywoływanie zdjęć

Czy któraś z Was wywoływała zdjęcia w tych urządzeniach w Rossmannie? Rozumiem, że dostaje je od ręki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:42   #439
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Wywoływanie zdjęć

Czy któraś z Was wywoływała zdjęcia w tych urządzeniach w Rossmannie? Rozumiem, że dostaje je od ręki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, od ręki
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-19, 18:44   #440
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny orientujecie się jak to jest z darmowymi przejazdami dla Ukraińców? one są tylko w pociągach czy autobusach też? we wszystkich pociągach czy w wybranych typach? ogólnie to jechał ktoś może ostatnio i wie czy są w związku z tym większe tłoki w pociągach? mam zaplanowany wyjazd, wolałabym jechać pociągiem ze względu na chorobę lokomocyjną ale boję się że musiałabym przestać całą drogę
Jeśli chodzi o pociągi PKP PLK, to na razie obowiązują do 30 kwietnia w klasie 2 pociągów TLK i IC w wagonach z miejscami do siedzenia.
https://www.utk.gov.pl/pl/aktualnosc...i-Ukrainy.html

Oprócz tego wielu regionalnych przewoźników kolejowych (typu koleje śląskie) mają takie przejazdy darmowe, w części przypadków na czas (na razie??) nieokreślony.

Co do autobusów - nie wiem.

Generalnie - sprawdź zasady u konkretnego przewoźnika (czy oferuje darmowe przejazdy).

Niedługo planuję podróż pociągiem, na wszelki wypadek kupiłam bilety 1 klasy (żeby jednak mieć miejsce siedzące).


Edit. Część miast wprowadziła też darmowe przejazdy autobusami
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...tm-mpk/y8ddsbj
Czyli tym bardziej warto sprawdzić u konkretnego przewoźnika jakie są zasady przejazdu dla uchodźców

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2022-04-19 o 18:49
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:53   #441
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ale skoro nie potrzebujesz okularów do czytania to po co ci one do komputera?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Odleglasc oko-ksiazka/ oko-komputer jest inna.
Jak masz zle dobrane okulary to wyciagasz szyje do monitora.
Zdejmowalam okulary do czytania dokumento a zakladalam do monitora.
Progresy moja miloscia.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2022-04-19 o 18:55
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 19:09   #442
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tak, od ręki
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 19:11   #443
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wg mnie to normalne.
Sama niedawno zmieniałam okulary ( ostatnie mam sprzed 7 lat) i dostałam cylindry ( też tak, jak ty 0,25), bo się okazało, że mam astygmatyzm.

I mimo, że wada sama w sobie mi się nie zwiększyła, to mam cylindry i minęło 2 tygodnie zanim się przyzwyczaiłam.
Na początku te okulary wydawały mi się zbyt "ostre" i dosłownie pływała mi podłoga i schody 🤦

Nosilam na początku "po trochu", teraz noszę non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko, że jak miałam pierwsze w życiu cylindry to było trochę inaczej. Owszem, podłoga pływała, ale tylko podłoga. Nie miałam takiego dyskomfortu przy patrzeniu na coś na wprost, co jest blisko. No i przyzwyczajałam się kilka dni. Tutaj jest zwiększenie cylindra o tyle samo co dostałam pierwsze (czyli 0,25), a jest dużo gorzej w odbiorze. No i nie ma mowy o pracy przy komputerze.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ale skoro nie potrzebujesz okularów do czytania to po co ci one do komputera?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89190497]Odleglasc oko-ksiazka/ oko-komputer jest inna.
Jak masz zle dobrane okulary to wyciagasz szyje do monitora.
Zdejmowalam okulary do czytania dokumento a zakladalam do monitora.
Progresy moja miloscia.[/QUOTE]
Poza tym 8h dziennie przy komputerze nadwyręża wzrok. I wzrok się pogarsza. No i po coś są antyrefleksy, blue blocker i takie tam udogodnienia. No i praca przy komputerze a czytanie książki to jednak coś innego.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 19:27   #444
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Wywoływanie zdjęć

Czy któraś z Was wywoływała zdjęcia w tych urządzeniach w Rossmannie? Rozumiem, że dostaje je od ręki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 19:33   #445
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny orientujecie się jak to jest z darmowymi przejazdami dla Ukraińców? one są tylko w pociągach czy autobusach też? we wszystkich pociągach czy w wybranych typach? ogólnie to jechał ktoś może ostatnio i wie czy są w związku z tym większe tłoki w pociągach? mam zaplanowany wyjazd, wolałabym jechać pociągiem ze względu na chorobę lokomocyjną ale boję się że musiałabym przestać całą drogę
Moi rodzice teraz jechali na trasie Wlkp-Dolny Śląsk i w pociągu jakiś dzikich tłumów nie było. Normalnie. Dziś trochę więcej, bo ruch studentów był.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 19:45   #446
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny orientujecie się jak to jest z darmowymi przejazdami dla Ukraińców? one są tylko w pociągach czy autobusach też? we wszystkich pociągach czy w wybranych typach? ogólnie to jechał ktoś może ostatnio i wie czy są w związku z tym większe tłoki w pociągach? mam zaplanowany wyjazd, wolałabym jechać pociągiem ze względu na chorobę lokomocyjną ale boję się że musiałabym przestać całą drogę
Jeśli chodzi o pociągi to na pewno w Pendolino EIP nie ma darmowych przejazdów dla Ukraińców.
Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Wywoływanie zdjęć

Czy któraś z Was wywoływała zdjęcia w tych urządzeniach w Rossmannie? Rozumiem, że dostaje je od ręki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, od razu się drukują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:00   #447
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pociągi to na pewno w Pendolino EIP nie ma darmowych przejazdów dla Ukraińców. Tak, od razu się drukują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, na Pendolino EIP nie ma darmowych przejazdów
Jest natomiast taki zapis:
"Od 9 marca do odwołania wszystkie pociągi PKP Intercity jadące z Warszawy, Przemyśla (przez Kraków) oraz Gdyni do Berlina i Frankfurtu nad Odrą kursują w kategorii InterCity (IC)."
Być może on oznacza, że na tych trasach jeśli były kursy realizowane Pendolino, to kategoria pociągów została obniżona do klasy IC, na którą są darmowe przejazdy - wydaje mi się, że jakiś czas temu ktoś pisał tutaj o obniżaniu kategorii pociągów Pendolino na niektórych trasach.
https://www.intercity.pl/pl/site/o-n...intercity.html
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:18   #448
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Chcę kupić bilet na pociąg, jestem na stronie IC (bilet.intercity.pl), wyszukuję wpisuję liczbę osób itp., przechodzę dalej i pokazuje mi "Nie odnaleziono sesji w systemie. Proszę spróbować ponownie."
I pytanie: co to znaczy, że nie ma biletów czy mają jakiś problem na stronie czy co? Kilka dni temu sprawdzałam i działało (pokazana była cena i można było kupić).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez 6roove
Czas edycji: 2022-04-19 o 20:19
6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:34   #449
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
Chcę kupić bilet na pociąg, jestem na stronie IC (bilet.intercity.pl), wyszukuję wpisuję liczbę osób itp., przechodzę dalej i pokazuje mi "Nie odnaleziono sesji w systemie. Proszę spróbować ponownie."
I pytanie: co to znaczy, że nie ma biletów czy mają jakiś problem na stronie czy co? Kilka dni temu sprawdzałam i działało (pokazana była cena i można było kupić).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na innych trasach jest ok?
Próbowałaś odświeżyć stronę?
Teraz spróbowałam i strona mi działa - mogę kupić bilet.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:44   #450
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89190689]A na innych trasach jest ok?
Próbowałaś odświeżyć stronę?
Teraz spróbowałam i strona mi działa - mogę kupić bilet.[/QUOTE]Dzięki za sprawdzenie. Tak, próbowałam odświeżać. Nie patrzyłam na inne trasy, tylko tę samą, ale np. inne godziny (i to samo). Spróbuję jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.