Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !! - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 10:08   #4561
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
.
Dalej mam bóle przed okresowe i bóle krzyzy nam na dole ehs:/
Próbowałaś z tą piłką
???
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:08   #4562
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
tzn jak
mnie przepowiadacze męczyły po kilka tyg, dużo by pisac. położna moja stwierdzia, ze wiocznie mój organizm nei potrafi sam rozkręcić porodu. Jakiś mały odsetek kobiet tak ma.

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Weź nie strasz... ja tam wolę tak jak teraz
no i oby cI już tak zostalo!

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane,zaraz nadrobię wszystkie zaległe poty,chciałam tylko napisać co u nas.Wczoraj byliśmy na usg i ...niewesoło się zrobiło jestem przestraszona i okropnie smutnaNie wiem co myśleć i robić,4 tygodnie niepewności do następnego usg.Już mówię o co chodzi.No wiec z usg wyszło,że malutka jest ułożona pośladkowo to po pierwsze, a po drugie jest za mała o tydzień,ma 28cm długości i waży tylko 1390gDlatego lekarz kazał za 4 tyg zrobić kolejne usg żeby wykluczyć dystrofię,czyli zachamowanie wzrostu płodu.Jezuu jak to strasznie brzmiWyć mi się chce,maż poszedł do pracy a ja sama w domu bedę cały dzień...Najgorsze jest to że ja czułam że jest cos nie tak,zawsze czułam kopniaki na dole brzucha,nigdy na górze,mówiłam ze jest malutka mężowi,ale nie myślałam że aż tak,a zostało nam tylko 8 tygodni Jak ona to nadrobi?Ona nie rośnie a ja tak......czyli te 16 kilogramów to na marne,nie dla niej,więc skąd sie wzieło????kataklizm w mojej głoie po prostu
Kochana moja.... Moje dzieci wszystkie pod koniec ciąży zaczynają sięspóźniać w stosunku do terminu OM. To nic strasznego! Gdyby mała nic nie urosła, no to wtedy można by siać panikę. Na razie moim zdaniem nie masz sięco martwić, widocznie wielkoluda nie urodzisz i tyle. Nawet 2500 to dobra waga urodzeniowa.
Dla pocieszenia opowiem Ci jedną moją "przygodę". Pisałam już o tym, ale chyba wtedy jeszcze z nami nie byłaś. Około 30go tyg ciąży z Magdą wylądowałam w nocy w szpitalu. Rano zrobili mi usg. Lekarz - niby najlepszy specjalista, kończył jakieś specjalne cośtam z usg - stwierdził, że dzidzia jest mniejsza, niż na usg z przed 2 tyg, które miałam robione u mojego gina. Mało tego. Dokładnie widziałam, ze on te krzyżyki od mierzenia postawił tak niedokładnie na linii, tylko trochę w stronę środka. Zgłupiałam, jak mi wygłosił rewelację o nierośnięciu. I dopiero jak wróciłam na salę do mnie dotarło co widziałam. Na wizycie poprosiłam o powtórzenie badania, ale nie zgodzili się. Rozmawiałam z ordynatorem nawet, wściekła jak sto diabłów, bo nie uśmiechało mi się leżenie tydzień w szpitalu. Z drugiej strony jakiś diablik w środku mi mówił, że ta róznica jest dośc duża w wadze i może ten lekarz ma jednak rację...
zostałam ten tydzien. Przeleżałam praktycznie bez rzadnych badań, leków itd, bo jedyny lek, który mógł mi pomóc spowodował silną reakcję alergiczną. Teżmialam wątpliwosci, czy czegoś czasem nie dopatrzyłam, czy to nie moja wina... Nawet odwiedziłam mojego gina w przychodni (no uciekłam sobie, a co). Za głowę się złapał, ale stweirdził, ze nic nie moge poradzić, skoro ten lek nie działa - to jak dzidzi arośnie zalezy wyłącznie od łożyska, a nie od tego ile sięprzybiera i czy w ogóle.
Po tyg zrobili mi usg znowu i nagle dziecko im przybrało kilogram. Wypisali mnie od razu.
Inna rzecz - byłam na usg w dniu wywoływania porodu, też z Magdą. Powiedzieli 3300g około. Magda ważyła 2800. I jak im wierzyć?
reasumując na wszystko trzeba brać poprawkę. I nie panikować! Z atydzień sie wsyztsko wyjasni i sama zobaczys,z że nie ma sieco bać!
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:09   #4563
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
co do snów to ja dziś miałam straszne najpierw mnie mysz atakowała a potem węże widziałam w wodzie takiej płytkiej ehs straszne - może po nospie mi się tak chrzniło
Węże to wiem, że na tle seksualnym
A mysz, hmmmm, no coz.... -znaczenie erotyczno-seksualne; także: sen ostrzegający przed nadmiernym wyczerpaniem organizmu...
Ale ja bym obstawiała to pierwsze
Sama pisałaś, że Ci się bzykać chce
Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane,zaraz nadrobię wszystkie zaległe poty,chciałam tylko napisać co u nas.Wczoraj byliśmy na usg i ...niewesoło się zrobiło jestem przestraszona i okropnie smutnaNie wiem co myśleć i robić,4 tygodnie niepewności do następnego usg.Już mówię o co chodzi.No wiec z usg wyszło,że malutka jest ułożona pośladkowo to po pierwsze, a po drugie jest za mała o tydzień,ma 28cm długości i waży tylko 1390gDlatego lekarz kazał za 4 tyg zrobić kolejne usg żeby wykluczyć dystrofię,czyli zachamowanie wzrostu płodu.Jezuu jak to strasznie brzmiWyć mi się chce,maż poszedł do pracy a ja sama w domu bedę cały dzień...Najgorsze jest to że ja czułam że jest cos nie tak,zawsze czułam kopniaki na dole brzucha,nigdy na górze,mówiłam ze jest malutka mężowi,ale nie myślałam że aż tak,a zostało nam tylko 8 tygodni Jak ona to nadrobi?Ona nie rośnie a ja tak......czyli te 16 kilogramów to na marne,nie dla niej,więc skąd sie wzieło????kataklizm w mojej głoie po prostu
Kurczę nie wiem, co napisać, naprawdę.... Mogę nie ma się co stresować, może poczekaj jeszcze troszkę.... tylko szkoda, że musisz czekać aż cztery tygodnie... cholera i to w takiej niepewności... swoją drogą, dlaczego nie zrobią tego badania wczesniej???
mogę chyba tylko trzymac kciuki, żeby mała jednak urosła
Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Mi może z rąk nie leci, ale za to robię dziwne rzeczy, np. ostatnio chciałam nasypać sobie płatki kukurydziane do szklanki, no i sypię, a one lecą na podłogę, lecą, lecą, a ja patrzę na nie i się zastanawiam "co jest grane???" w końcu sobie uświadomiłam, że trzymam szklankę do góry dnem!
dobre

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
No! No! Ja mam DOKŁADNIE tak samo! Też się nigdy nie kłócimy. Jak jest jakiś temat wywołujący spięcie, to raczej rozmawiamy lekko podniesionymi głosami i tonami, i nawet jak czasem nie dojdziemy do konsensusu, nie ma tak, że np. nie odzywamy się do siebie. Nie cierpię kłótni.
Czyli nie jestem sama "wyjątkiem od reguły"
Ale ja tez wolę ciche dni, niż kłótnie zwłaszcza, że nasze dziecko jest juz duże i duzo rozumie.... ja na przykład nie lubię kiedy mój syn chodzi do mojej siostry (ona ma syna rok starszego od mojego i razem sie bawią) a ona kłóci się z mężem...
Co prawda szybko sie godzą, ale jednak dość głośno wyrażają swoje zdanie...
Ja osobiście nie lubię takich sytuacji i nie chciałabym żeby moje dziecko było świadkiem ich kłótni.... kiedys zasugerowałam, żeby jednak sie nie kłócili, albo poszli sobie gdzieś indziej, na to oboje stwierdzili, że przeciez oni się nie kłócą....
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:09   #4564
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dziękuje,jak zwykle jesteście gotowe do pomocy,to naprawdę buduje.emilko jak masz te siatke centylową to prosze wklej linka.cocci najgorsze jest to że kazał mi przyjść dopiero za 4 tygodnie na kolejne usg,to strasznie długo a gdyby się coś działo to jechać do szpitala i powiedział coś czego sie nie spodziewałam"niech pani pamięta-zawsze ufać przeczuciom mamy", więc jak tylko coś bede czula nie tak jade do szpitala,a niech mi tylko powiedzą po co przyjechałam!!!

Edytowane przez szczęśliwa_82
Czas edycji: 2009-02-11 o 10:13
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:10   #4565
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
a ja chciałam Was prosić dziewczynki o kciuki za moją mamusię już wczoraj w nocy jakiś atak b ólu ją złapał ale po przeciwbólowcyh przeszło a dzisiaj to samo....na 11 :30 jest zapisana do lekarza....na pogotowie nie chciała jechać
kurczę martwię się bo moja mama (zresztą jak i cała rodzina) raczej jak by ją baaardzo nie blało to by nawet nic nie powiedziała - jest bardzo silną kobietą i jak ją rozłożyło do tego stpnia, że leży blada to jest nieciekawie obym się myliła
trzymam kciuki swoją drogą co to jest, żejakieś same złe wieści dzuś
martwie się moją babcią ona ma już swoje lata a zapalenie ppuca to nie żarty
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:11   #4566
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Proszę bardzo
Siatka centylowa
waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)
36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)
40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:12   #4567
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

jasti - jejku, kobieto, nie patrz tak na mnei jak w obrazek, bo mi głupio... znowu guru ze mnie robicie, a JA MAM PARWO SIE MYLIĆ!!!! jeszcze się sie okaże, ze nie miałam racji u którejś i będę miała wurzuty sumienia!

szczesłiwa - miałam oczywiście na myśłi 4 tyg, a nie tydzięń. Gdyby było bardzo źle, gin na pewno nie czekał by ażtyle czasu do nast badania.

idę na zakupy. Ni eszaleć mi tu!!!! z pisaniem, skurczami itd...
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ


Edytowane przez cocci
Czas edycji: 2009-02-11 o 10:14
cocci jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 10:16   #4568
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
a ja chciałam Was prosić dziewczynki o kciuki za moją mamusię już wczoraj w nocy jakiś atak b ólu ją złapał ale po przeciwbólowcyh przeszło a dzisiaj to samo....na 11 :30 jest zapisana do lekarza....na pogotowie nie chciała jechać
kurczę martwię się bo moja mama (zresztą jak i cała rodzina) raczej jak by ją baaardzo nie blało to by nawet nic nie powiedziała - jest bardzo silną kobietą i jak ją rozłożyło do tego stpnia, że leży blada to jest nieciekawie obym się myliła
Emilka kochanie,nie ma to jak przeżywac zdrowie swoich rodziców.Trzymam ogromnie wszystko będzie dobrze.No moi rodzice też tacy uparci,do lekarza nie spieszno im!!!

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)

widzisz szczęśliwa wszystko co mieści się w tej tabeli jest norma

lekarz idiota i tyle,nie wiem po co Cię tak straszy,tym bardziej,że jak widzisz nie ma do tego podstaw!!!!!!!!!!


Cocci najlepiej coś przedstawiać podpierając się dowodami,a Twoje dzieciaczki były malutkie i taka uroda Twoich ciąż,więc szczęśliwa na prawde nie ma się czym martwić
__________________


moje maleństwo

Edytowane przez jastinada
Czas edycji: 2009-02-11 o 10:18
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:18   #4569
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

a doczytałam dokładniej teraz...lekarz Ci powiedział że jest mniejsza o tydzień? kochana to więcej wynosi próg błędu urządzenia do usg - u mnie ostatnio wyszla główka prawie dwa tygodnie mniejsza od brzuszką - ale to raz tak wychodzi raz inaczej, więc się nie przejmuję - Ty też nie powinnaś, będzie dobrze zobaczysz

ciekawe jak tam ząbek Raspberry....nie było jej jeszcze dzisiaj więc pewnie nieciekawie....
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-02-11 o 10:21
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:19   #4570
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dziękuje emilka,rzeczywiscie moja kruszyna mieści sie w normie.ehhh pozostaje mi tylko czekać aż podrośnie.Idę się czymś zająć,może skocze na zakupy,muszę dokupić proszek do kolorów i uprać różową stertkę,która zalega w szafie.Miłego dnia kochane,potem do Was zajrze.
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:19   #4571
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane,zaraz nadrobię wszystkie zaległe posty,chciałam tylko napisać co u nas.Wczoraj byliśmy na usg i ...niewesoło się zrobiło jestem przestraszona i okropnie smutna
może troszkę jeszcze nadgoni, tak jak pisze Emilka, nie zamartwiaj się.
na początku ciąży, bardzo podekscytowani poszliśmy na usg, ale okazało się, że nie widać serduszka, lekarz nas wystraszył, że to pewnie pusty pęcherzyk, no nie dawał nadziei ale okazało się, że dzidzia właśnie spóźnia się o tydzień. Wiem, że sytuacja niekoniecznie adekwatna, ale nam lekarz nie dawał nadziei.
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 10:19   #4572
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Emilka i SoNeRa trzymam kciuki za mamę i babcię
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:22   #4573
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

cocci - ja tam Ci wierzę i nie będę robić wyrzutów sumienia

właśnie dzwoniła moja przyjaciółka z pracy która ma 1,5miesięcznego synka i mnie odwiedzi dziś pewnie za jakieś 1,5h mam nadzieje, że do tego czasu ten cały doradca zdrowotny się pojawi
Od razu mam lepszy humor, że ktoś mnie odwiedzi
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:22   #4574
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane,zaraz nadrobię wszystkie zaległe posty,chciałam tylko napisać co u nas.Wczoraj byliśmy na usg i ...niewesoło się zrobiło
Wiesz co, w kalendarzach ciąży w 30 tygodniu jest napisane:
Waga wynosi 1350 gram, wzrost 28 cm!

31 tydzień:
Teraz waży już 1600 gram i ma 29 cm!

32 tydzień:
Teraz wazy 1800 gram, i ma 30 cm! A z wyprostowanymi nóżkami aż 41 cm!

No to wygląda na to, że Ty masz ok? No może prawie ok, ale wiesz, różnice tydzień w tę tydzień wewtę podobno nie mają wielkiego znaczenia, każdy dzidziuś rośnie inaczej, a niektóre skokowo (podobno). A w którym jesteś dokładnie tygodniu?

Ja w 31 tygodniu (skończonym) miałam 1850g i lekarz powiedział, że dziecko jest duże.

Słuchajcie, ja chyba jestem bezmózgiem nie rozumiem tej siatki centylowej, czy da się łatwo wytłumaczyć, o co w tym chodzi, jak ją czytać?

Emilka, trzymam kciuki za mamę!
Sonera, za rodzinkę ! No i za te Twoje bóle okresowe...
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:23   #4575
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Emilka i SoNeRa trzymam kciuki za mamę i babcię
dziekuję
co do znaczenia snów to faktucznie
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:25   #4576
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Zanka witaj i gratulacje raz jeszcze

Emilka
za mamę.

Szczęsliwa - ja bym się na Twoim miejscu zastanowiła nad usg w innym gabinecie, z tego co pisała Cocci, ale tez z wielu innych doświadczeń wiemy jak lekarze potrafią różnie "mierzyć" i też różnie interpretować wniki. MOże poszukaj innego dobrego lekarza z dobrym sprzętem usg?

Co z tą Tim3Pink?

Tyle na razie i znikam, bo muszę posprzątać trochę, ambitny plan wstawania o 8 dziś się nie powiódł a o 12 mam mieć gościa.
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:41   #4577
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Charlotte sprawdzasz w którym centylu jest Twój dzidziuś
i np w 30tyg waży 1500g co oznacza, że jest w 50-tym cetylu (czyli 50% dzieci ma taką lub niższą wagę, 90-ty centyl oznacza ze 90% dzieci ma taka lub nizsza wagę)
pozniej sprawdzasz sobie kolejne tygodnie i ważne aby dziecko mniej więcej na tym samym centylu było czyli ok 50 centyla - oznacza wtedy, że dziecko się prawidlowo rozwija.
10 centyl tez jest prawidlowy - tylko dziecko musi się trzymac tego 10 centyla
Tak samo 90 centyl - też jest prawidłowy - każde dziecko jest inne - nieprawidłowe jest jedynie jak dziecko "skacze" z centylami.
Mam nadzieję ze nie namieszalam Ci jeszcze bardziej
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:02   #4578
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Charlotte sprawdzasz w którym centylu jest Twój dzidziuś
i np w 30tyg waży 1500g co oznacza, że jest w 50-tym cetylu (czyli 50% dzieci ma taką lub niższą wagę, 90-ty centyl oznacza ze 90% dzieci ma taka lub nizsza wagę)
pozniej sprawdzasz sobie kolejne tygodnie i ważne aby dziecko mniej więcej na tym samym centylu było czyli ok 50 centyla - oznacza wtedy, że dziecko się prawidlowo rozwija.
10 centyl tez jest prawidlowy - tylko dziecko musi się trzymac tego 10 centyla
Tak samo 90 centyl - też jest prawidłowy - każde dziecko jest inne - nieprawidłowe jest jedynie jak dziecko "skacze" z centylami.
Mam nadzieję ze nie namieszalam Ci jeszcze bardziej
Ok, dzięki, uże paniała
Ale to ciekawe, że np. w 31 tygodniu wg. kalendarzy ciążowych dzidzia waży 1600g, a wg siatki aż 90% dzieci waży w tym tyg. prawie 2,5kg.
A dlaczego te centyle się nie sumują do 100%?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:03   #4579
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Wiecie co? mnie się wydaje, że coś nie tak z tymi centylami...
a raczej z ich odczytywaniem...
Bo to co Emilka pisze i znalazłam jeszcze cos takiego:
"Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. "

Ja jestem umysłem humanistycznym, ale nijak mi się to logicznie nie składa...
bo skoro 90% dzieci rodzi się z wagą 4119 gram (90 centyl) a 10% - 2914 gram
i jeszcze mamy następne 50 % 3496 gram (50 centyl), to mi nijak nie wychodzi razem 100%
A poza tym, jak dziecko się urodzi i rośnie i sprawdza się wagę i wzrost w siatce centylowej, to te powyżej 70 centyla już normą nie są i nie można mówić, że 70% dzieci ma nadwagę.... No albo 90% dzieci ma nadwagę???
No bo jeżeli waga mojego dziecka waha się między 80 a 90 centylem, to wskazuje na nadwagę i to dość dużą....

No nie wiem, czy wyjaśniłam, o co mi chodzi... w każdym bądź razie mam nadziej, że nie zamieszałam, ale chciałabym, żeby ktoś mi to racjonalnie wytłumaczył....
Bo ja jakaś tępa w tym jestem....

Edit. właśnie mnie oświeciło
Mnie się wydaje, że to chodzi o masę dziecka, że np. 70% (70 centyl) to procent masy "średniego" przykładowego, typowego dziecka.... gdzie przyjmuje się za średnią 50 centyl...
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg


Edytowane przez Judy_21
Czas edycji: 2009-02-11 o 11:06
Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 11:08   #4580
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

nieee
90% dzieci ma wage taką lub poniższą (np 4100g)

czyli jak masz dziecko w 50 centylu to 50% dzieciaczków ma wagę poniżej i 50% wagę powyżej wagi Twojego dziecka - czyli średniaczek

10centyl oznacza ze 10% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 90% jest większech od Twojego

90 centyl oznacza ze 90% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 10% jest większech od Twojego
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-02-11 o 11:12
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:09   #4581
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to nie jest wlasnie czasem ten groźny paciorkowiec, co to źle go przy porodzie mieć?

Mi się dzisiaj śniło, że zaczełam krwawić, taką jasną, swiezą krwią, a R stwierdzil, żebym sięsama spakowaa do szpitala i pojechała, bo on sie musi zdrzemnąć. No i walnęłam na niego focha, ze łzami w oczach się spakowałam i pojechałam. To jest dopiero meksyk - strzelać fochami we śnie A sen sieskończył tak, ze mi zrobili usg i powiedzieli - pękła pani szyjka, ale nie ma sieco przejmować, dziecko żyje. Do domu... :roll eyes:
a tak...to ten paciorkowiec...

A sen...brrr...koszmarkowy. ..

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
Anvi jak doszło do tego że położna Ci zrobiła to badanie??
kochana, mi nie polozna to zrobila, tylko jak bylam w zeszlym tyg. w szpitalu na ktg to robili szczegolowy wywiad i powiedzialam i m ze mam bole w srodku (ze mnie fredka boli) i zrobili badanie wewnetrzne i wymaz. Nie ma stanu zapalnego tylko obok normalnej flory bakteryjnej moja pochwa jes "skolonizowana przez bakterie typu strep B" - kurde, czuje sie jak obca planeta W ulotce przeczytalam ze to badanie w UK jest platne (cos ok 32 funtow)
Jest jakas strona organizacji ktora sie tym zajmuje: www.gbss.org.uk moze tam cos znajdziesz.

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Żabko ja miałam robiony wymaz tylko raz ale miałam ureasplasmę też nie fajna bakteria,dostałam masę antybiotyków,trochę mnie to kosztowało,ale wszystko udało się wyleczyć zobaczysz u Ciebie tez tak będzie.Przynajmniej wiesz o tym,że to jest,a jak by nie znaleźli ??dopiero byłby problem...
masz racje lepiej wiedziec niz nie wiedziec. Tej bakterii sie nie leczy przed porodem tylko sie planuje specjalne postępowanie od momentu rozpoczecia porodu....wiec czekam...

Emilka, sonera kciuki za rodzine
raspberry mam nadzieje ze z zebem ok
znaka hurra!! fajnie ze juz rodzinka w komplecie w domku
Tim rodzisz czy nie?
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:13   #4582
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

ja wcale nic a nic nie kumam o centylach nawet jak wykładacie "kawę na ławę" cóż humanistyczny łep nie umie tego rozgryść

ps. dzwoniła pani ze sklepu około 5 marca powinnien mój wózio być
moja mama krzyczy że to i tak za szybko- ehhhh
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bolder.sreb.kola[1].jpg (28,6 KB, 41 załadowań)
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:14   #4583
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Znalazłam

Jak korzystać z siatki centylowej


Powiedzmy, że nasza pięciomiesięczna córeczka waży 7,5 kg. Zaznaczamy ten wynik na siatce i widzimy, że wypada on na krzywej oznaczonej jako 75. centyl. Dowiadujemy się tym samym, że córka jest cięższa niż 75% jej rówieśniczek i lżejsza od pozostałych 25%. Jej sąsiadka w tym samym wieku waży tylko 6 kg, plasując się w przedziale pomiędzy 10. a 25. centylem. I jeden, i drugi wynik mieści się jednak w normie, która obejmuje szeroki zakres - od 10. do 90. centyla. Wartości pomiędzy 3. a 10. centylem oraz pomiędzy 90. a 97. centylem stanowią pogranicze normy, a to wymaga baczniejszej obserwacji dziecka.

Podobnie nanosi się i interpretuje pomiary wzrostu. Jeśli utrzymują się na tym samym centylu co waga lub o jeden przedział wyżej czy niżej, to znaczy, że dziecko nie jest ani za grube, ani za chude w stosunku do wzrostu. Przy większej rozbieżności warto razem z pediatrą zastanowić się nad przyczyną.

Nanosząc na siatkę kolejne pomiary, można wykreślić krzywe rozwoju. Jeżeli biegną one stale w tym samym przedziale centylowym (lub w dwóch sąsiednich), to znaczy, że maluch rozwija się harmonijnie. Przy większych skokach w górę lub w dół dobrze jest porozmawiać z lekarzem, który przyjrzy się diecie malca i w razie potrzeby zaleci odpowiednie badania.


Edit. Przepraszam, ale jak ja to wklejałam, to Emilka jeszcze nie podawała dokładnego wytłumaczenia i co innego było napisane
No i co mi tu miesza, ha????
Bo to teraz wygląda, jakbym niedokładnie posty czytała, czy coś...
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg


Edytowane przez Judy_21
Czas edycji: 2009-02-11 o 11:25
Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:18   #4584
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
nieee
90% dzieci ma wage taką lub poniższą (np 4100g)

czyli jak masz dziecko w 50 centylu to 50% dzieciaczków ma wagę poniżej i 50% wagę powyżej wagi Twojego dziecka - czyli średniaczek

10centyl oznacza ze 10% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 90% jest większech od Twojego

90 centyl oznacza ze 90% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 10% jest większech od Twojego
ahaaa, rozumiem to nawet

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość

ps. dzwoniła pani ze sklepu około 5 marca powinnien mój wózio być
moja mama krzyczy że to i tak za szybko- ehhhh
za***iaszczy wózek! e tam za szybko, w sam raz.
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:26   #4585
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
ja wcale nic a nic nie kumam o centylach nawet jak wykładacie "kawę na ławę" cóż humanistyczny łep nie umie tego rozgryść

ps. dzwoniła pani ze sklepu około 5 marca powinnien mój wózio być
moja mama krzyczy że to i tak za szybko- ehhhh
wózek śliczny - oryginalny
ja dalej czekam na tego doradcę i ni ma go do12 niby miał być ale lada chwila ta koleżanka ma przyjść z dzieciaczkiem
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:31   #4586
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
że jest w 50-tym cetylu (czyli 50% dzieci ma taką lub niższą wagę, 90-ty centyl oznacza ze 90% dzieci ma taka lub nizsza wagę)
a co ja tu niby napisałam
ah te umysły humanistyczne :- z głowami w chmurach chodzą a o centyle pytają

wózek śliczny i wcale nie wcześnie - widziałaś wczorajszą akcj z Tim3Pink
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-02-11 o 11:35
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:40   #4587
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

ahhhhh ta moja mamcia normalnie się z bacikiem do niej zaraz wybiorę.....wyobraźcie sobie, że się sama samochodem do lekarza wybrała
no ale nic, na szczęście już wrociła....okazało się, że kiedyś (jakieś2 miesiace temu) robila badania na zapalenie dr og moczowych i nawet zapomniala wynikow odebrac a z badan wyszlo ze ma zapalenie
i teraz jej doszło do nerektak więc się nieźle dorobila
no ale dobrze że już wiadomo co jej jest i będzie się mogła leczyć
dziękuję dziewczynki za kciuki

SoNeRa trzymamy jeszcze za Twoją babcię
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-02-11 o 11:42
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:49   #4588
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

ja stanowczo protestuje
my, lutowki, jeszcze sie dobrze nie rozkrecilysmy, a tu mamusie marcowe szaleja jak koty...

skoro sporo z Was haftuje, dzierga to ja Wam oglaszam akcje: zaszyjcie sobie fredki do konca miesiaca.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:53   #4589
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
skoro sporo z Was haftuje, dzierga to ja Wam oglaszam akcje: zaszyjcie sobie fredki do konca miesiaca.



a wiecie co sobie pomyślałam...bo Tim3Pink napisała "jednak jest woda" - ja zrozumiała, że jej wody odeszły a ona może odkryłą, że jednak jest ciepła woda do kąpieli
jak człowiek nie zrozumie to se jeszcze dopowie po swojemu

co robicie na obiad? bo ja ogórkową
no i gdzie Was wszystkie wywiało? co tak cicho dzisiaj?

nie zauważyałm wcześniej
Szczesliwa śliczna dzidzia

no i myślałam, że sobie posiedzę poczytam a tu lipa będę musiała się za jakąś robotę wziąć i to przez Was
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-02-11 o 12:07
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 12:10   #4590
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
A dlaczego te centyle się nie sumują do 100%?
no nie moga sie sumowac... bez sensu..

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Wiecie co? mnie się wydaje, że coś nie tak z tymi centylami...
a raczej z ich odczytywaniem...
Bo to co Emilka pisze i znalazłam jeszcze cos takiego:
"Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. "

Ja jestem umysłem humanistycznym, ale nijak mi się to logicznie nie składa...
bo skoro 90% dzieci rodzi się z wagą 4119 gram (90 centyl) a 10% - 2914 gram
i jeszcze mamy następne 50 % 3496 gram (50 centyl), to mi nijak nie wychodzi razem 100%
samo załozenie centyli nie ma w sobie nic z sumowania. To jest raczej obraz tego, jak dziecię wygląda na tle innych dzieci. Tyle.
Cytat:
A poza tym, jak dziecko się urodzi i rośnie i sprawdza się wagę i wzrost w siatce centylowej, to te powyżej 70 centyla już normą nie są i nie można mówić, że 70% dzieci ma nadwagę.... No albo 90% dzieci ma nadwagę???
No bo jeżeli waga mojego dziecka waha się między 80 a 90 centylem, to wskazuje na nadwagę i to dość dużą....
no to znaczy, że dziecko jest duże, niekoniecznie ma nadwage (bo wtedy bylo by poza skalą, czyli wyskoczył oby poza 90centyl) a 80-90% dzieci jest mniejszych, czyli w tym też są i te chudzinki, co są na 3im centylu np, czyli na dolnej granicy normy...
Cytat:
Edit. właśnie mnie oświeciło
Mnie się wydaje, że to chodzi o masę dziecka, że np. 70% (70 centyl) to procent masy "średniego" przykładowego, typowego dziecka.... gdzie przyjmuje się za średnią 50 centyl...
no prawie trafiłaś. Tylko norma jest od - do i własnie to "od" to jest 3centyl, a "do" to 90ty
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
nieee
90% dzieci ma wage taką lub poniższą (np 4100g)

czyli jak masz dziecko w 50 centylu to 50% dzieciaczków ma wagę poniżej i 50% wagę powyżej wagi Twojego dziecka - czyli średniaczek

10centyl oznacza ze 10% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 90% jest większech od Twojego

90 centyl oznacza ze 90% dzieci jest mniejszych od Twojego a co z tego wynika 10% jest większech od Twojego
no dokłądnie tak.
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
ahhhhh ta moja mamcia......
ja przeczytalam MACICA i zastanowiłąm się przez moment jakim cudem ona sama pojechala samochodem??? Nawte mi błysnął w głowie taki obraz: krwisty balonik za kierownicą.....

CZY KTOŚ MA NR TEL DO TIM3PINK?????
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.