Psy - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 10:16   #4891
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

royal ma bardzo ok karmy weterynaryjne i ta gastro o obnizonej zawartosci tluszczu jest w porzo i wlasciwie zawsze przy problemach z trzustka poleca sie wlasnie te karme.

zadnych karm typu light psu nie dawaj.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 13:26   #4892
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
może lepiej i zdrowiej byłoby dawać tylko suchą karmę?
Właśnie on potrzebuje jeszcze jakiegoś innego jedzonka, nie lubi jeść tylko karmy.

Dowiedziałam się dziś, aby kurczaka zmienić mu na indyka - podobno jest dla psów zdrowszy.

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
royal ma bardzo ok karmy weterynaryjne i ta gastro o obnizonej zawartosci tluszczu jest w porzo i wlasciwie zawsze przy problemach z trzustka poleca sie wlasnie te karme.

zadnych karm typu light psu nie dawaj.
A co z karmami typy Sensitive? Też nie?
Zamówię mu tego Royala, bo u mnie nie ma jej gdzie kupić, ale tak z ciekawości pytam.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 13:29   #4893
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

pies chory to pies chory.

w karmach weterynaryjnych chodzi przede wszystkim o tecnologie prodkcji. dlatego sa takie drogie.

jesli chcesz dosmaczac karme to dodaj lyzeczke bulion, troszke tunczyka, ale doslownie minimalne ilosci.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 13:39   #4894
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
pies chory to pies chory.

w karmach weterynaryjnych chodzi przede wszystkim o tecnologie prodkcji. dlatego sa takie drogie.

jesli chcesz dosmaczac karme to dodaj lyzeczke bulion, troszke tunczyka, ale doslownie minimalne ilosci.
Dziękuję
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 17:19   #4895
madamegreen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 152
Dot.: Psy

Ja mam suczkę, która jest dosyć aktywna i wiecznie głodna . Obecnie karmimy ją Brit Premium adult M, ale psinka jest bardzo chuda mimo, że dostaje więcej karmy niż radzi producent. Nie chcę też jej jakoś specjalnie przekarmiać. Dorka jest zdrowa, jednak martwi mnie jej waga. Jaką karmę polecacie? Suczka ma 1,5 roku, jest kundelkiem, waży 6,5 kg.

Myślałam o Josera Agilo Active, jest to jednak karma dla dużych psów...
Myślałam również o Brit Premium Sport...
madamegreen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 17:38   #4896
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez madamegreen Pokaż wiadomość
Ja mam suczkę, która jest dosyć aktywna i wiecznie głodna . Obecnie karmimy ją Brit Premium adult M, ale psinka jest bardzo chuda mimo, że dostaje więcej karmy niż radzi producent. Nie chcę też jej jakoś specjalnie przekarmiać. Dorka jest zdrowa, jednak martwi mnie jej waga. Jaką karmę polecacie? Suczka ma 1,5 roku, jest kundelkiem, waży 6,5 kg.

Myślałam o Josera Agilo Active, jest to jednak karma dla dużych psów...
Myślałam również o Brit Premium Sport...


a czemu myślisz o tych 2 karmach?
Brit który wymieniłaś to karma dla psów mających wysokie zapotrzebowanie na energię to raczej dla psów pracujących,myśliwskich,z aprzęgowych
jak bardzo aktywna jest Twoja suczka?biegasz z nią czy to raczej zwykłe spacery?i jakiej rasy jest Twoja sunia?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 18:23   #4897
madamegreen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 152
Dot.: Psy

Moja sunia to kundelek. Nie jest psem pracującym, jednak ciągle jest w ruchu Biegamy z nią i spacerujemy. Nawet po mieszkaniu biega ciągle po całej długości i przeskakuje progi na wysokość 50 cm . Ogólnie to bardzo żywa suczka Podczas zabawy robi skoki na metr wysokości, odbijając się jakby z czterech łap.
Martwi mnie, że jest taką chudzinką a może po prostu taka jest jej natura?
Chciałabym odnaleźć karmę, która pomoże małej przybrać troszkę na wadze.
Suchą karmę co jakiś czas jej zmieniamy bo po czasie się nudzi i niechętnie je, mieliśmy już: Ecoopet Puppy, Royal Canin Medium Junior, Charlii Standard, Royal Canin, Cibau Lamb&Rice no i teraz właśnie tego Brita. Niedługo przyjdzie czas na kupienie nowej karmy i kompletnie nie wiem na co się zdecydować... Gdy wymieniam naszemu weterynarzowi nazwy karm inne niż Royal Canin, Pedigree, Chapi i Eukanuba to nie ma pojęcia o czym mówię...

Był czas, że próbowaliśmy z puszkami, ale mała źle na nie reagowała. Grand Carno zajadała ze smakiem, ale później były brzydko pachnące problemy.

Niestety nie za bardzo możemy sobie pozwolić na samodzielne przygotowanie posiłków dla niej.

Sama już nie wiem co robić


madamegreen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 19:28   #4898
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Psy

a byliście z nią u weta?np. na jakiś szczepieniach?widział ją?
nie mówił że jest za chuda itd?

jeśłi wet ją widział i nic nie mówił to ja bym nie kombinowała widocznie taka jej uroda a powiem ci że lepiej mieć psa ciut za chudego ( o ile jest całkowicie zdrowy ) niż psa otyłego.
My karmimy naszą sunie tą karmą właśnie co ty i wszystko jest w porządku ,jak się skończy worek to zmienimy jej na Boscha lub Fitmina.

a propos karmy Josera ostatnio napisałam do sprzedawcy na allegro maila z prośba o dokładny skład karmy chodziło mi o to ile jest mięsa a ile zbóż
dostałam odpowiedz że niestety nie posiadają takich informacji więc boje się pomyśleć co za syf jest sprzedawany pod nazwą Josera.

moje psy w ogóle nie jedzą Royala absolutnie tego nie ruszają kiedyś kupiliśmy worek tyle kasy a one jeść nie chciały musieliśmy sprzedać w zoologicznym za pół ceny


ps.co to za wet że nie zna tych karm?

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-09-09 o 19:30
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 20:13   #4899
madamegreen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 152
Dot.: Psy

Oczywiście, że byliśmy Wet nic nie mówił na temat jej wagi Mówił tylko, że ma piękną sierść ) Może faktycznie za dużo kombinuje...

A weterynarz niby dobry, widać, że z powołania, bo nie jest zbyt łasy na kasę... Ale troszkę starszej daty, może dlatego?
madamegreen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 20:29   #4900
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez madamegreen Pokaż wiadomość
Oczywiście, że byliśmy Wet nic nie mówił na temat jej wagi Mówił tylko, że ma piękną sierść ) Może faktycznie za dużo kombinuje...

A weterynarz niby dobry, widać, że z powołania, bo nie jest zbyt łasy na kasę... Ale troszkę starszej daty, może dlatego?
A sprawdzałaś podstawy? Badania, robaki? Skoro po karmach dalej jie tyje, to może w tym jest problem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 09:21   #4901
madamegreen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 152
Dot.: Odp: Dot.: Psy

Robiliśmy jedynie morfologię i była ok. Wet stwierdził, że nie ma konieczności robienia dalszych badań. Sunia jest wesoła i widocznie dobrze się czuję. Była odrobaczana jak należy, szczepiona na wściekliznę już dwa razy, były również robione szczepienia na inne choroby (z tego co pamiętam to powtarzane 4 razy).

Wkurza mnie tylko jak usłyszę, gdy ktoś gada, że my tego psa to chyba głodzimy....

Ona jest chuda, ale nie wychudzona - nie widać jej żeber, ma ładną sierść i dużo energii
madamegreen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 17:34   #4902
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez madamegreen Pokaż wiadomość
Robiliśmy jedynie morfologię i była ok. Wet stwierdził, że nie ma konieczności robienia dalszych badań. Sunia jest wesoła i widocznie dobrze się czuję. Była odrobaczana jak należy, szczepiona na wściekliznę już dwa razy, były również robione szczepienia na inne choroby (z tego co pamiętam to powtarzane 4 razy).

Wkurza mnie tylko jak usłyszę, gdy ktoś gada, że my tego psa to chyba głodzimy....

Ona jest chuda, ale nie wychudzona - nie widać jej żeber, ma ładną sierść i dużo energii
kochana nie przejmuj się !!! ludzie zawsze będą gadać,sunia jest zdrowa i to jest najważniejsze..
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 18:32   #4903
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez madamegreen Pokaż wiadomość
Robiliśmy jedynie morfologię i była ok. Wet stwierdził, że nie ma konieczności robienia dalszych badań. Sunia jest wesoła i widocznie dobrze się czuję. Była odrobaczana jak należy, szczepiona na wściekliznę już dwa razy, były również robione szczepienia na inne choroby (z tego co pamiętam to powtarzane 4 razy).

Wkurza mnie tylko jak usłyszę, gdy ktoś gada, że my tego psa to chyba głodzimy....

Ona jest chuda, ale nie wychudzona - nie widać jej żeber, ma ładną sierść i dużo energii
No to myślę, że nie ma się czym na razie przejmować Jeśli nie jest bardzo chuda, to nie ma sensu jej na siłę wmuszać żarcia, żeby przybierała na wadze. Ludźmi się nie przejmuj, zawsze im się coś nie podoba.
Możesz w gruncie rzeczy popróbować z tymi różnymi karmami, ale tutaj już Ci nie doradzę, bo nie wiem o nich na tyle, żeby móc się wypowiadać
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 04:51   #4904
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Odp: Dot.: Psy

Czyścicie swoim psom uszy?

Jak tak, to :
- co jaki czas
- robicie to same czy u weta? Jak same, to czym?

Wybieram się do weta na odrobaczenie i chciałabym, żeby wyczyścił wszystkim uszy i zrobił ogólny przegląd (2 koty, 2 psy, 2 króliki) .

A jak wygląda u Was sprawa z badaniem krwi? Robicie regularnie czy tylko np. przed operacją itd ?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 06:06   #4905
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Czyścicie swoim psom uszy?

Jak tak, to :
- co jaki czas
- robicie to same czy u weta? Jak same, to czym?

Wybieram się do weta na odrobaczenie i chciałabym, żeby wyczyścił wszystkim uszy i zrobił ogólny przegląd (2 koty, 2 psy, 2 króliki) .

A jak wygląda u Was sprawa z badaniem krwi? Robicie regularnie czy tylko np. przed operacją itd ?
Czyszczę moim, jak jest taka potrzeba. Owczarki mają raczej czyste, więc tylko raz na jakiś czas, a pekińczyki mają czyszczenie raz w tygodniu, bo mają skłonnośvi do zapaleń.
Mam kilka płynów, które rozpuszczają tą cała zawiesinę z icha i ładnie wszystko wychodzi. Później przecieram ucho wacikiem, wyciągam cały syf i koniec
To nic strasznego, więc bez problemu da się to zrobić w domu ale na pierwszy raz może lepiej, żeby Ci wet wszystko pokazał.

Co do badań krwi - robię raz w roku przy okazji szczepień. Mamy taki wrześniowy przegląd techniczny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 09:35   #4906
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Odp: Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A jak wygląda u Was sprawa z badaniem krwi? Robicie regularnie czy tylko np. przed operacją itd ?
Robimy badania krwi regularnie ze względu na problemy z wątrobą i trzustką.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:03   #4907
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psy

Cześć Szukam porady, bo już nie wiem co mam zrobić z moim psem

Otóż na psie jest wysyp jakichś przedziwnych robaczków. Piją krew, bo już ich mnóstwo roztrzaskałam i widziałam, więc jest to jakiś rodzaj kleszczy, ale są dużo większe i brązowe, niektóre mają skrzydełka. Ciężko takiego dziada złapać - nie da się go strzepać, bo przyczepia się do skóry albo ucieka między sierść (mam boksera, ale i tak trudno znaleźć takiego kleszcza jak siedzi schowany między włosami). Jak usiądę przy psie i zacznę go oglądać, to potrafię na raz znaleźć i zgnieść 8 takich stworzeń, ale później jest znowu to samo. Mieszkamy przy lesie, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tyle tych robaków przychodzi z lasu, bo nie widziałam ich nigdzie w domu, tylko na psie. Nie chodzimy też z psem tak często do lasu żeby ich tyle nałapał (a jak już, to "tradycyjne" kleszcze). Podejrzewam, że musiały znieść jajeczka i wylęgają się na psie. Czy ktoś wie co to za stworzenia i jak się ich pozbyć? Iść do weta na odrobaczanie czy wystarczy wykąpać psa w jakimś specyfiku jak na pchły?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:17   #4908
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Nie zakraplacie go niczym na kleszcze i pchły, nie używacie obroży przeciw pchłom i kleszczom?
Kleszcze to raczej by się nie lęgły na psie, może to pchły...? Chociaż skrzydła nie pasują do żadnego z tych żyjątek.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-09-13 o 14:19
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:29   #4909
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Idź do weta, niech obejrzy te ranki i może będzie wiedział co to jest. Poza tym dobrze by było gdyby powiedział Ci co robić i dał ewentualnie jakiś szampon/obrożę żeby wybić robale.
Nie ryzykowałabym z kąpaniem psa na własną rękę w takich specyfikach, bo skoro robale piją mu krew to znaczy, że tworzą ranki. Kąpiel pewnie będzie potrzebna, ale w jakimś hipoalergicznym albo czymś od weterynarza.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 14:29   #4910
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Psy

cos takiego?

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=62747
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2013-09-13 o 14:32
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:29   #4911
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie zakraplacie go niczym na kleszcze i pchły, nie używacie obroży przeciw pchłom i kleszczom?
Kleszcze to raczej by się nie lęgły na psie, może to pchły...? Chociaż skrzydła nie pasują do żadnego z tych żyjątek.
Pies zawsze był zakraplany na kleszcze, chociaż nie wiem czy w tym roku ktoś o tym pamiętał :/ Pchły skaczą i są malutkie, a te robaczki po prostu sobie łażą po psie.

ZNALAZŁAM! To strzyżak sarni: http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzy%C5%BCak_sarni . Generalnie jest mniej szkodliwy od kleszczy, bo nie przenosi tylu chorób i znika jak się napije. Tak jak myślałam - składają jaja w futrze żywiciela. Czyli co - weterynarz da radę coś z tym zrobić, czy po prostu mam zafundować psu porządną kąpiel i pozbyć się intruzów?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:35   #4912
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Pies zawsze był zakraplany na kleszcze, chociaż nie wiem czy w tym roku ktoś o tym pamiętał :/ Pchły skaczą i są malutkie, a te robaczki po prostu sobie łażą po psie.

ZNALAZŁAM! To strzyżak sarni: http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzy%C5%BCak_sarni . Generalnie jest mniej szkodliwy od kleszczy, bo nie przenosi tylu chorób i znika jak się napije. Tak jak myślałam - składają jaja w futrze żywiciela. Czyli co - weterynarz da radę coś z tym zrobić, czy po prostu mam zafundować psu porządną kąpiel i pozbyć się intruzów?
Proponuje zrobić psu dokładny przegląd - wyłapać wszystkie żyjątka, które są na nim, sprawdzić czy nie zrobiły żadnych ran (skóra, uszy). Jeśli sa ranki to lepiej do weta po jakiś szampon, żeby mu nie zaszkodził, a jeśli nie ma to myślę że można go wykąpać w jakimś hipoalergicznym, tylko pytanie, czy takie szampon coś da? Myślę, ze najlepszy by był przeciw pasożytniczy szampon + zakropienie na kleszcze i inne.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:39   #4913
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Cześć Szukam porady, bo już nie wiem co mam zrobić z moim psem

Otóż na psie jest wysyp jakichś przedziwnych robaczków. Piją krew, bo już ich mnóstwo roztrzaskałam i widziałam, więc jest to jakiś rodzaj kleszczy, ale są dużo większe i brązowe, niektóre mają skrzydełka. Ciężko takiego dziada złapać - nie da się go strzepać, bo przyczepia się do skóry albo ucieka między sierść (mam boksera, ale i tak trudno znaleźć takiego kleszcza jak siedzi schowany między włosami). Jak usiądę przy psie i zacznę go oglądać, to potrafię na raz znaleźć i zgnieść 8 takich stworzeń, ale później jest znowu to samo. Mieszkamy przy lesie, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tyle tych robaków przychodzi z lasu, bo nie widziałam ich nigdzie w domu, tylko na psie. Nie chodzimy też z psem tak często do lasu żeby ich tyle nałapał (a jak już, to "tradycyjne" kleszcze). Podejrzewam, że musiały znieść jajeczka i wylęgają się na psie. Czy ktoś wie co to za stworzenia i jak się ich pozbyć? Iść do weta na odrobaczanie czy wystarczy wykąpać psa w jakimś specyfiku jak na pchły?
Stosowalas jakis preparat przeciw kleszczom. Moj takiego ostatnio złapał ze skrzydelkami właśnie. Poszliśmy do vet'a i zapytano mnie czy używam środków przeciw kleszczom jeśli tak to ok i nic nie powinno sie stać. Po wyjęciu tego jednego, została mala plamka która po kilku dńiach zeszła sama. Sierpień i wrzesień to okres kleszcz dlatego wtedy trzeba bardzo dbać o zabezpieczenia. Potem kilka razy po spacerze w lesie widziałam dwa razy cos skaczacego ale po strzepnieciu wypadły i wiecej nie było. Stosuj jakieś preparaty przeciw kleszczom i pchlom.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:46   #4914
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Stosowalas jakis preparat przeciw kleszczom. Moj takiego ostatnio złapał ze skrzydelkami właśnie. Poszliśmy do vet'a i zapytano mnie czy używam środków przeciw kleszczom jeśli tak to ok i nic nie powinno sie stać. Po wyjęciu tego jednego, została mala plamka która po kilku dńiach zeszła sama. Sierpień i wrzesień to okres kleszcz dlatego wtedy trzeba bardzo dbać o zabezpieczenia. Potem kilka razy po spacerze w lesie widziałam dwa razy cos skaczacego ale po strzepnieciu wypadły i wiecej nie było. Stosuj jakieś preparaty przeciw kleszczom i pchlom.
No właśnie przed wakacjami nic pies nie dostał :/ Pójdę do weterynarza, trzeba to cholerstwo wybić, bo mnoży się jak szczury Ostatnio jak bawiłam się z psem to po chwili zobaczyłam takiego robala ze skrzydełkami jak sobie maszeruje po mojej ręce :/
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:50   #4915
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
No właśnie przed wakacjami nic pies nie dostał :/ Pójdę do weterynarza, trzeba to cholerstwo wybić, bo mnoży się jak szczury Ostatnio jak bawiłam się z psem to po chwili zobaczyłam takiego robala ze skrzydełkami jak sobie maszeruje po mojej ręce :/
a to nie jest tak ze powinno sie systematycznie stosowac takie srodki? (co miesiac)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 14:52   #4916
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a to nie jest tak ze powinno sie systematycznie stosowac takie srodki? (co miesiac)
Dotychczas pies dostawał środek który trzeba stosować raz na 3 miesiące, dlatego mówię, że przed wakacjami nie dostał.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 15:05   #4917
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

A co to za środek? Bo nie widziałam chyba zadnego, który by chronił przed kleszczami 3 miesiące... Są takie, które chronią 3 miesiące, ale tylko przed pchłami (i tym się producent chwali, że środek działa 3 miechy. Ale tylko na pchły.)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 15:28   #4918
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy

Wszystkie krople działają chyba jeden miesiąc jedynie. Srodki ustne mogą dzialac dluzej moze ale nie jestem pewna.
Wiec najlepiej mieć kalendarz na lodówce i zaznaczyć kiedy było ostatnie kapanie, zakrapianie uszow, szczepionki, strzyzenia, odrobaczenia itd. Zapytaj wet'a czy moze dać Ci taki kalendarz Do zaznaczania. Mi dano po pierwszej wizycie . To sie bardzo przydaje

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-09-13 o 15:29
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 15:36   #4919
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A co to za środek? Bo nie widziałam chyba zadnego, który by chronił przed kleszczami 3 miesiące... Są takie, które chronią 3 miesiące, ale tylko przed pchłami (i tym się producent chwali, że środek działa 3 miechy. Ale tylko na pchły.)
Coś, co wet wstrzykiwał psu w kark...

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wszystkie krople działają chyba jeden miesiąc jedynie. Srodki ustne mogą dzialac dluzej moze ale nie jestem pewna.
Wiec najlepiej mieć kalendarz na lodówce i zaznaczyć kiedy było ostatnie kapanie, zakrapianie uszow, szczepionki, strzyzenia, odrobaczenia itd. Zapytaj wet'a czy moze dać Ci taki kalendarz Do zaznaczania. Mi dano po pierwszej wizycie . To sie bardzo przydaje
Fajna rzecz, zapytam jak pójdę Będąc przy temacie weterynaryjnym - już się do tego przyzwyczaiłam, ale może da się coś z tym zrobić żeby wszystkim żyło się lepiej - mój pies nienawidzi zabiegu obcinania pazurów. Wierci się, wyrywa łapę, a raz nawet ugryzł weterynarza, chociaż na co dzień to bardzo spokojny i przyjacielski psiak. Od tego czasu obcinanie pazurów u weta wygląda tak, że trzeba założyć kaganiec i jedna osoba trzyma psa podczas gdy lekarz obcina pazury. Wiem, że w ten sposób jeszcze bardziej stresuję psa, ale nie chcę, żeby przez jego szarpanie się weterynarz niechcący przyciął nerw. Generalnie mój pies nie lubi wszelakich zabiegów typu czyszczenie uszu czy kąpiel, chociaż o dziwo przy wyciąganiu kleszczy jest całkiem spokojny, chyba, że kleszcz wbił się w wrażliwe miejsce. Jak można uspokoić psa w takich sytuacjach, pokazać, że nic złego się nie dzieje? Może być ciężko zmienić stare zwyczaje (to 9-letnia suczka), ale zawsze można mieć nadzieję
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 15:47   #4920
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Coś, co wet wstrzykiwał psu w kark...



Fajna rzecz, zapytam jak pójdę Będąc przy temacie weterynaryjnym - już się do tego przyzwyczaiłam, ale może da się coś z tym zrobić żeby wszystkim żyło się lepiej - mój pies nienawidzi zabiegu obcinania pazurów. Wierci się, wyrywa łapę, a raz nawet ugryzł weterynarza, chociaż na co dzień to bardzo spokojny i przyjacielski psiak. Od tego czasu obcinanie pazurów u weta wygląda tak, że trzeba założyć kaganiec i jedna osoba trzyma psa podczas gdy lekarz obcina pazury. Wiem, że w ten sposób jeszcze bardziej stresuję psa, ale nie chcę, żeby przez jego szarpanie się weterynarz niechcący przyciął nerw. Generalnie mój pies nie lubi wszelakich zabiegów typu czyszczenie uszu czy kąpiel, chociaż o dziwo przy wyciąganiu kleszczy jest całkiem spokojny, chyba, że kleszcz wbił się w wrażliwe miejsce. Jak można uspokoić psa w takich sytuacjach, pokazać, że nic złego się nie dzieje? Może być ciężko zmienić stare zwyczaje (to 9-letnia suczka), ale zawsze można mieć nadzieję
Próbowałas moze super smacznych smaczkow. Np z sera czy szynki? Zeby ja skupić na otrzymywaniu podczas zabiegów? Zeby jej sie "smacznie" kojarzyło. No i mówić do niej takim miłym glosemzeby wiedziała ze wszystko jest ok . Popros wet'a czy fryzjera zeby towarzyszyć w wizycie. Ty ja znasz najlepiej i wiesz jakimi słowami uspokoić!
Mi powiedziano ze pies chodzi wystarczająco dużo i chodnik sam szlifuje pazury dlatego nie trzeba ich obcinac wcale . Położ łapę płasko na powierzchni, jeśli pazury sa na wprost od podloza kilka milimetrow nad to jest ok. Nie trzeba przycinac.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-09-13 o 15:56
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.