Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-16, 18:01   #541
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Polecam Ci hylo-comod. Są bez konserwantów i dla mnie są ok. Hylo-care z tej samej firmy też są bez konserwantów, ale tych jeszcze nie próbowałam.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 10:48   #542
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

tez stosuje hylocomod. w przeciwienstwie do innych kropli, ten ma dodatkowo waznosc jakos do 3 miesiecy. z tego co sie orientuje, wiekszosc innych kropli po otwarciu jest tylko na miesiac
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 10:53   #543
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hylo-Comod albo Hylo-Care. Najlepsze.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 11:59   #544
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziewczyny, a jak to jest z soczewkami typu night&day bo niby można nosić je non stop bez zdejmowania np. miesiąc ale to chyba nie do końca tak - przecież trzeba je ściągać choćby do zmycia makijażu czy wzięcia prysznica.

Jak to wygląda w praktyce? Zdejmuje się soczewki wieczorem, zmywa makijaż, zakłada soczewki i idzie spać?

Zapomniałam o kąpieli
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:07   #545
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dołączam do grona soczewkowców

Noszę soczewki jednodniowe, teoretycznie można je nosić 24 na dobę, ja je noszą zazwyczaj od 6 do 22, potem wyrzucam Nie lubię spać w soczewkach.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:37   #546
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z soczewkami typu night&day bo niby można nosić je non stop bez zdejmowania np. miesiąc ale to chyba nie do końca tak - przecież trzeba je ściągać choćby do zmycia makijażu czy wzięcia prysznica.

Jak to wygląda w praktyce? Zdejmuje się soczewki wieczorem, zmywa makijaż, zakłada soczewki i idzie spać?

Zapomniałam o kąpieli
Możesz je nosić bez zdejmowania w ogóle. Ale zdrowe to nie jest..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:48   #547
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Możesz je nosić bez zdejmowania w ogóle. Ale zdrowe to nie jest..
Wiem dlatego będę je ściągała na noc. Zawsze jak siedzę w domu to daję oczom odpocząć nosząc okulary. I tak samo mam zamiar robić również w przypadku tych soczewek.
Zapytałam tak tylko teoretycznie, bo zastanowiło mnie dlaczego akurat soczewek night&day nie trzeba zdejmować np. do demekijażu oczu.
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 15:40   #548
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Dołączam do grona soczewkowców

Noszę soczewki jednodniowe, teoretycznie można je nosić 24 na dobę, ja je noszą zazwyczaj od 6 do 22, potem wyrzucam Nie lubię spać w soczewkach.
Soczewki jednodniowe to soczewki hydrożelowe i teoretycznie nie powinno się ich nosić dłużej niż 8 godzin, wiadomo jednak, że niektórzy noszą je dłużej i ich oczy się nie buntują, ale 24h to już moim zdaniem maltretowanie oczu

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Zapytałam tak tylko teoretycznie, bo zastanowiło mnie dlaczego akurat soczewek night&day nie trzeba zdejmować np. do demekijażu oczu.
trzeba trzeba ...to że można w nich chodzić cały czas oznacza tylko, że można w nich spać natomiast pozostałe zalecenia typu demakijaż bez soczewek i unikanie kontaktu soczewki z wodą bieżącą są takie same jak dla innych soczewek.

Trochę nieścisłości związanymi z tymi soczewkami się pojawiło...ja spotkałam się z taką opinią, że skoro soczewki N&D są przeznaczone do ciągłego noszenia to nie powinno się ich ściągać, bo są zbyt delikatne i po prostu nie nadają się do tego, żeby je co dzień ściągać.
Jest to nie prawdą oczywiście! Te soczewki można nosić na różne sposoby: można je ściągać co dzień na noc, można spać w nich okazjonalnie lub można spać w nich cały miesiąc. Niestety na spanie w soczewkach przez cały miesiąc nie każdy może sobie pozwolić a dokładniej mówiąc nie każdemu pozwolą na to jego oczy, dlatego chęć noszenia soczewek przez cały czas trzeba skonsultować ze specjalistą i na początku chodzić częściej na wizyty kontrolne.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 17:44   #549
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewki jednodniowe 8 godzin dziennie??? Pierwsze słyszę. I szczerze mówiąc uważam to za bzdurę, bo nikt by ich nie kupował gdyby tak było i producentom by się zupełnie nie opłacało czegoś takiego robić.

Soczewki N&D nie są delikatne, wręcz przeciwnie, mają dosyć grubą warstwę sylikonu i małe uwodnienie więc są dość twarde. Ponoć bardzo trudno się je ściąga i zakłada, spotkałam się już z taką opinią u wielu ich użytkowników. Mój brat np je nosi cały miesiąc bez zdejmowania, ale u niego demakijaż odpada
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 06:19   #550
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewki jednodniowe można nosić 24h Przynajmniej te, których ja uzywam Zresztą, jak ktoś wspomniał, bezsensem byłoby wyrzucanie na nie pieniędzy - są najdroższe - gdyby można było je nosić tylko 8 godzin.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:53   #551
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

24h to można nosić tylko soczewki silikonowo-hydrożelowe bo mają odpowiednio wysoką przepuszczalność tlenu a soczewki jednodniowe nie należą do tego typu soczewek, więc ktoś puścił wodze wyobraźni jak Ci powiedział, że można w nich chodzić 24h.
Soczewki jednodniowe są to soczewki do noszenia w trybie dziennym, jednorazowe.
Noszenie w trybie dziennym oznacza ściąganie soczewek pod koniec dnia na noc a dodatkowo soczewek hydrożelowych( w tym jednodniowych), które mają dosyć niską przepuszczalność tlenu nie powinno się nosić dłużej niż 10-12 godzin.
Z tymi 8 godzinami trochę przesadziłam, że dłużej nie można. Wydawało mi się, że gdzieś taką informację widziałam, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Natomiast maksymalnie 10-12h to informacja od specjalisty kontaktologa prowadzącego szkolenia odnośnie SK więc ja mu wierzę.

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2008-10-19 o 00:41
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 10:01   #552
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
24h to można nosić tylko soczewki silikonowo-hydrożelowe bo mają odpowiednio wysoką przepuszczalność tlenu a soczewki jednodniowe nie należą do tego typu soczewek, więc ktoś puścił wodze wyobraźni jak Ci powiedział, że można w nich chodzić 24h.
Soczewki jednodniowe są to soczewki do noszenia w trybie dziennym, jednorazowe.
Noszenie w trybie dziennym oznacza ściąganie soczewek pod koniec dnia na noc a dodatkowo soczewek hydrożelowych( w tym jednodniowych), które mają dosyć niską przepuszczalność tlenu nie powinno się nosić dłużej niż 10-12 godzin.
Z tymi 8 godzinami trochę przesadziłam, że dłużej nie można. Wydawało mi się, że gdzieś taką informację widziałam, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Natomiast maksymalnie 10-12h to informacja od specjalisty kontaktologa prowadzącego szkolenia odnośnie SK więc ja mu wierzę.
No 12 to ok W 24 też nie wierzę, ale 8 byłoby nierealne i bez sensu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 21:41   #553
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z soczewkami typu night&day bo niby można nosić je non stop bez zdejmowania np. miesiąc ale to chyba nie do końca tak - przecież trzeba je ściągać choćby do zmycia makijażu czy wzięcia prysznica.

Jak to wygląda w praktyce? Zdejmuje się soczewki wieczorem, zmywa makijaż, zakłada soczewki i idzie spać?

Zapomniałam o kąpieli
Ja nie zdejmuję i robię w nich wszytsko Noszę Focusy albo Bausha& Co. Demakijaż wygląd atak: zamykam oko, przykładam wcik nasączony płynem micelarnym, chwilkę trzymam i delikatnie ścieram. Gdy myję włosy pod prysznicem to po prostu zamykam oczy, gdy pływam w basenie mam na sobie okularki ( raz zgubiłam soczewkę gdy ktoś chalpnął mi w twarz ).
Odkąd zaczęłam uzywac D&N moje oczy są przeszczęśliwe, nidgy nie miałam takiego komfortu noszenia. I nie są suche, ostatnio zakupiłam zwykłe soczewki miesięczne, wytrzymalam w nich 2 tydognie, potem oczy zaczęły się męczyć. Moje soczewki są grube, według mnie zakłada się je super łatwo bo nie wyginają się na wszelkie strony gdy zbliżam je do oka.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 21:42   #554
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

dubel
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:12   #555
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja nie zdejmuję i robię w nich wszytsko Noszę Focusy albo Bausha& Co. Demakijaż wygląd atak: zamykam oko, przykładam wcik nasączony płynem micelarnym, chwilkę trzymam i delikatnie ścieram. Gdy myję włosy pod prysznicem to po prostu zamykam oczy, gdy pływam w basenie mam na sobie okularki ( raz zgubiłam soczewkę gdy ktoś chalpnął mi w twarz ).
Odkąd zaczęłam uzywac D&N moje oczy są przeszczęśliwe, nidgy nie miałam takiego komfortu noszenia. I nie są suche, ostatnio zakupiłam zwykłe soczewki miesięczne, wytrzymalam w nich 2 tydognie, potem oczy zaczęły się męczyć. Moje soczewki są grube, według mnie zakłada się je super łatwo bo nie wyginają się na wszelkie strony gdy zbliżam je do oka.
A ile już je nosisz bez zdejmowania na noc?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 10:31   #556
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A ile już je nosisz bez zdejmowania na noc?
Zwykle 2 tygodnie chodze w nich cały czas, potem mam wrażenie, że powinna dac odpocząc oczom i co jakiś czas ściągam na noc chocią zpodejrzewam, że spokojnie wytrzymałyby dłuższe noszenie.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 10:12   #557
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Zwykle 2 tygodnie chodze w nich cały czas, potem mam wrażenie, że powinna dac odpocząc oczom i co jakiś czas ściągam na noc chocią zpodejrzewam, że spokojnie wytrzymałyby dłuższe noszenie.
Ale nie o to mi chodziło, tylko od jakiego czasu już nosisz soczewki w ten sposób: 5 lat? 10?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:33   #558
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ale nie o to mi chodziło, tylko od jakiego czasu już nosisz soczewki w ten sposób: 5 lat? 10?
Aaaaa, ok.
Nosżę je odkąd pojawiły się na naszym rynku, przepraszam ale nie mam pojęcia jak długo, no... kilka lat... Najpierw to byłu Pure Vision, potem wyczaiłam Focusy ( teraz Day & Night) i te okazały się najlepsze ( nieststy można je kupić wyłącznie w opakowaniu w odróżnieniu od PV, które sa dostępne np. w Twoich Soczewkach na sztuki).
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 16:45   #559
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja uzywam Johnsona Advance dwutygodniowe i bardzo sobie chwale
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 17:11   #560
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witajcie
Kończy się 3 miesięczny okres ważności mojego płynu do soczewek. Zostało mi prawie pół butelki. Mam go wylać i kupić nowy?
W przypadku płynu terminy ważności są tak samo rygorystyczne jak przy soczewkach?
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 10:42   #561
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Karuzela Pokaż wiadomość
Witajcie
Kończy się 3 miesięczny okres ważności mojego płynu do soczewek. Zostało mi prawie pół butelki. Mam go wylać i kupić nowy?
W przypadku płynu terminy ważności są tak samo rygorystyczne jak przy soczewkach?
A pisze na nim że można używać 3 miesiące? Bo np płyny Bauscha można używać pół roku.
Jak Ci zostało jeszcze tak dużo to ja bym jeszcze z miesiąc poużywała, chociaż pewnie to niewskazane. Na drugi raz kupuj mniejsze płyny, albo z dłuższym terminem użytkowania, albo czyść soczewki "obficiej"
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 12:37   #562
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja noszę soczewki 3-miesięczne Bausch&Lomb- jestem z nich bardzo zadowolona. Płyn zazwyczaj Opti Free, dodatkowo kropelki na zmęczone oczy Visine.

Soczewki 1- miesięczne w moim przypadku się nie sprawdziły- odczuwałam straszny dyskomfort już po 2 tyg, poza tym były tak miękkie że czasem ciężlo było mi odróżnić stronę "prawą" od "lewej"

wiem, że soczewki trochę męczą oczy więc staram się zdejmować je po przyjściu do domu, no chyba że wiem, że gdzieś wychodzę wieczorem. Staram się tez ZAWSZE zdejmować zanim zdarzy mi się drzemka no ale są takie miejsca, gdzie nie mam możliwości ich zdjąć a sen mnie ogarnia i muszę się zdrzemnąć wówczas zdarza mi się w nich zasypiać.

No i ciężki grzech który popełniam to to, że siedzę w pracy przy kompie w soczewkach
LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 14:32   #563
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A pisze na nim że można używać 3 miesiące? Bo np płyny Bauscha można używać pół roku.
Jak Ci zostało jeszcze tak dużo to ja bym jeszcze z miesiąc poużywała, chociaż pewnie to niewskazane. Na drugi raz kupuj mniejsze płyny, albo z dłuższym terminem użytkowania, albo czyść soczewki "obficiej"

Tak - jest napisane, że należy wylać niezużyty płyn po trzech miesiącach od otwarcia butelki.
Dzięki za rady
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 09:50   #564
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość

No i ciężki grzech który popełniam to to, że siedzę w pracy przy kompie w soczewkach
Z tym "ciężkim grzechem" to trochę przesadziłaś, przecież soczewki mają nam ułatwiać życie a nie utrudniać. Jeśli taką masz pracę to jak najbardziej chodź do niej w soczewkach.
Z komputerem chodzi o to żeby raczej zdejmować soczewki kiedy np w domu siedzimy godzinami na kompie np na wizażu
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 13:32   #565
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie mogę nosić soczewek. Wypróbowałam już trzy albo cztery rodzaje (różne firmy, a także soczewki dwutygodniowe, miesięczne, jednodniowe) i niestety moje oczy po prostu nie tolerują żadnych soczewek. Za pierwszym razem przyzwyczajałam je przez jakieś 2 miesiące i wciąż miałam duży dyskomfort, cały czas czułam soczewki, przeszkadzały mi i miałam zmęczone i obolałe oczy. No i tak. Ech.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:25   #566
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

2 pytanka jak mozecie i sie mniejwiecej orientujecie...
1. czy soczewki J&J mozna przenosic do miesiaca ?? czy sa to wylacznie soczewki 2 tyg. ? bo slyszlalam ze mozna...
2. jezeli moja srednica czy cos tam o skrocie BC wynosi 8.6 to bardzo zle robie noszac soczewki ciby vision 8.7 (te sa miesieczne a na takich mi zalezy J&J maja dobre BC ale sa dwutygodniowe wychodzi o wiele drozej :/)
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:36   #567
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez SaBka =) Pokaż wiadomość
2 pytanka jak mozecie i sie mniejwiecej orientujecie...
1. czy soczewki J&J mozna przenosic do miesiaca ?? czy sa to wylacznie soczewki 2 tyg. ? bo slyszlalam ze mozna...
2. jezeli moja srednica czy cos tam o skrocie BC wynosi 8.6 to bardzo zle robie noszac soczewki ciby vision 8.7 (te sa miesieczne a na takich mi zalezy J&J maja dobre BC ale sa dwutygodniowe wychodzi o wiele drozej :/)

powinno byc ok, ale pamietaj aby wszystko robic pod kontrola lekarza. nie dobieraj sobie soczewek sama. POZNIEJ mozesz sama kupowac, np na Allegro.

ja zrobilam ten blad ze sama sobie zmienilam i sie okazalo ze mi te soczewki szkodzily... na szczescie dostalam lek na oczy i odstawie te soczewki. ale gdybym je dluuugo nosila, to bym sobia aaua zrobila
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:29   #568
paula856
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Wink Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że Acuvue 2 to soczewki miesięczne, a advance i oasysy są 2tygodniowe


źle,źle,źle. . Acuvue2 jest soczewką 2-tygodniowa(jest to 1 soczewka J&J). Miesięczną kiedyś była survue (już jej nie ma). Advansy są 2-tygodniowe z domieszka slikona i żelu nawilżającego a osasy też 2-tygodniowe typowa soczewka silikonowa z ulepszonym nawilżaczem, tę soczewkę można pprzenosić do 3 tyg.
paula856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:34   #569
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez paula856 Pokaż wiadomość
źle,źle,źle. . Acuvue2 jest soczewką 2-tygodniowa(jest to 1 soczewka J&J). Miesięczną kiedyś była survue (już jej nie ma). Advansy są 2-tygodniowe z domieszka slikona i żelu nawilżającego a osasy też 2-tygodniowe typowa soczewka silikonowa z ulepszonym nawilżaczem, tę soczewkę można pprzenosić do 3 tyg.
A to nie wiedziałam.
A jeśli Oasysy można przenosić 3 tygodnie to te pozostałe też, ale o tym już decyduje lekarz. Musisz zrobić badanie pod koniec pierwszego miesiąca użytkowania tych soczewek (1 pary) i wtedy lekarz ocenia odkładanie się osadów, stan oczu itd. i po tym podaje czas jaki soczewki mogą być noszone (2 tygodnie to okres umowny).
Ja zarówno Advance jak i Oasysy miałam przepisane na 3 tygodnie do miesiąca.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:34   #570
paula856
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja nie zdejmuję i robię w nich wszytsko Noszę Focusy albo Bausha& Co. Demakijaż wygląd atak: zamykam oko, przykładam wcik nasączony płynem micelarnym, chwilkę trzymam i delikatnie ścieram. Gdy myję włosy pod prysznicem to po prostu zamykam oczy, gdy pływam w basenie mam na sobie okularki ( raz zgubiłam soczewkę gdy ktoś chalpnął mi w twarz ).
Odkąd zaczęłam uzywac D&N moje oczy są przeszczęśliwe, nidgy nie miałam takiego komfortu noszenia. I nie są suche, ostatnio zakupiłam zwykłe soczewki miesięczne, wytrzymalam w nich 2 tydognie, potem oczy zaczęły się męczyć. Moje soczewki są grube, według mnie zakłada się je super łatwo bo nie wyginają się na wszelkie strony gdy zbliżam je do oka.
taka mała rada dla Ciebie jak chodzisz na basen to powinnaś po basenie wymieniać soczewki. W wodzie sa różne bakterie jak akantoameba i nie fajnie by było gdybyś sie nabawiła syfu. I wtedy najlepsze są jdnodniow(jdnorazowe)
paula856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.