Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-20, 19:51   #691
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez maria1973 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ...jestem Maria napisalam wczoraj dlugiego posta ale nie doczytalam regulaminu i raczej zostal skasowany ..teraz nie wiem co napisac jak zadac pytanie jak prosic o pomoc sprawa nie dotyczy mnie ale mojej corki ....nie wiem jak jej pomuc nie wiem co moge napisac jakie pytania Wam zadac czuje sie strasznie bezradna serce mi peka oczy same zachodza lzami ,,,,moze na pw???czy znajdzie sie jakas dobra dusza ktora mi pomoze tz da jakies wskazowki co robic jak sie zachowac jak rozmawiac blagam to moje dziecko chce jej pomuc ,chce by wiedziala ze nie jest sama
Twój post jest wyżej, nad sobą masz linka do strony, gdzie mogą Ci bardziej pomóc
Ja bym pewnie zrobiła to, co zrobiła moja mama....czyli umówiła na wizytę u psychologa, ale najlepiej specjalizującego się w anoreksji.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 06:17   #692
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Pomóc może jedynie specjalista, my możemy tu jedynie powiedzieć jak sobie radzimy i dodać otuchy. Pomóc nie zdołamy. Specjalistów nie brakuje, najlepiej szukać sprawdzonych ośrodków.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 10:53   #693
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Ja bym proponowała, żeby Pani sama umówiła się z psychologiem i o to go spytała. On będzie wiedział o co pytać i jakie informacje mogą pomóc w rozwiązaniu Pani problemu bardziej, niż anonimowi użytkownicy Internetu.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:20   #694
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

w myśl zasady czym się strułeś tym się lecz, Dekas daje z siebie wszystko i zakochuje się we świecie
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:22   #695
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
w myśl zasady czym się strułeś tym się lecz, Dekas daje z siebie wszystko i zakochuje się we świecie
chciałabym żeby ta myśl u mnie podziałała
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:35   #696
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

życzę z serducha, tak dzisiaj jadąc rozklekotanym samochodzikiem do domu , patrzyłam sobie na chmurki i kurcze, pomyślałam, o rzeczach które kochałam.

Kocham wiedzę, w każdej formie, kocham książki ( co prawda wąchać no ale =P), kocham muzykę, kocham spacery i jazdę na rowerze, kocham zapadać się w leżaku, łóżku, kocham swojego pokręconego tatusia, kocham patrzeć na małe dzieci i chmurki, kocham przytulać maskotki, kocham szybkie samochody, kocham zadawać pytania i wywoływać uśmiech na twarzach innych ludzi, kocham sobie moczyć nogi i pić zimne gazowane słodkie napoje gdy jest mi gorąco, uwielbiam horrory i lody z zielonej budki, kocham mówić, gadać, opowiadać, kocham góry i wesołe miasteczka!

i mam na to czas, właśnie teraz !

nie strace go
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:48   #697
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
życzę z serducha, tak dzisiaj jadąc rozklekotanym samochodzikiem do domu , patrzyłam sobie na chmurki i kurcze, pomyślałam, o rzeczach które kochałam.

Kocham wiedzę, w każdej formie, kocham książki ( co prawda wąchać no ale =P), kocham muzykę, kocham spacery i jazdę na rowerze, kocham zapadać się w leżaku, łóżku, kocham swojego pokręconego tatusia, kocham patrzeć na małe dzieci i chmurki, kocham przytulać maskotki, kocham szybkie samochody, kocham zadawać pytania i wywoływać uśmiech na twarzach innych ludzi, kocham sobie moczyć nogi i pić zimne gazowane słodkie napoje gdy jest mi gorąco, uwielbiam horrory i lody z zielonej budki, kocham mówić, gadać, opowiadać, kocham góry i wesołe miasteczka!

i mam na to czas, właśnie teraz !

nie strace go
Ojej, jak to pięknie brzmi. Oby Dekas, OBY! Trzymam kciuki.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 19:27   #698
maria1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Dziewczyny powiedzcie mi prosze jak rozmawiac z corka w jaki sposob jej zaproponowac wizyte u specjalisty bo wiem ze uslysze nie .....
maria1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 10:15   #699
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez maria1973 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi prosze jak rozmawiac z corka w jaki sposob jej zaproponowac wizyte u specjalisty bo wiem ze uslysze nie .....
Ja bym proponowała, żeby Pani sama umówiła się z psychologiem i o to go spytała. On będzie wiedział o co pytać i jakie informacje mogą pomóc w rozwiązaniu Pani problemu bardziej, niż anonimowi użytkownicy Internetu.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 11:04   #700
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Niech mnie ktoś porządnie trzepnie, bo znowu zaczynam myśleć, że chciałabym być taka jak kiedyś i zaczynać walkę z chorobą od początku...Jestem głupia jak but!
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:19   #701
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Niech mnie ktoś porządnie trzepnie, bo znowu zaczynam myśleć, że chciałabym być taka jak kiedyś i zaczynać walkę z chorobą od początku...Jestem głupia jak but!
znaczy co nie chcesz już być zdrowa?
znaczy chcesz się skończyć?
znaczy poddajesz się?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 15:38   #702
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
znaczy co nie chcesz już być zdrowa?
znaczy chcesz się skończyć?
znaczy poddajesz się?
Nie wiem już nic. Myślałam, że pozbyłam się tej jędzy z głowy, ale ona głupia znów mnie odwiedziła. Mam nadzieję, że nie zabawi tu długo. Męczy mnie.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 16:44   #703
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Nie wiem już nic. Myślałam, że pozbyłam się tej jędzy z głowy, ale ona głupia znów mnie odwiedziła. Mam nadzieję, że nie zabawi tu długo. Męczy mnie.
leczysz się czy wyzbywasz się jędzy siłą woli i 'nadmierną pracą' ?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 16:45   #704
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Leczyłam się prawie 2 lata do kwietnia. W kwietniu zrezygnowałam z terapii z różnych przyczyn, ale również dlatego, iż stwierdziłam, że nie jest mi ona już potrzebna. Ale w między czasie wiele rzeczy w moim życiu się spieprzyło no i "jędza" wróciła nie wiadomo kiedy. A może raczej nigdy sobie nie poszła, tylko się schowała.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:06   #705
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Leczyłam się prawie 2 lata do kwietnia. W kwietniu zrezygnowałam z terapii z różnych przyczyn, ale również dlatego, iż stwierdziłam, że nie jest mi ona już potrzebna. Ale w między czasie wiele rzeczy w moim życiu się spieprzyło no i "jędza" wróciła nie wiadomo kiedy. A może raczej nigdy sobie nie poszła, tylko się schowała.
no leczyłaś się ale się nie wyleczyłaś, czyli leczyłaś się bo ktoś chciał, bo chciałaś komuś coś udowodnić, nie dla siebie.

Wracaj na terapie, nie nauczyłaś się żyć.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:34   #706
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Terapię mogę zacząć dopiero w październiku. Do końca września będę w rozjazdach, co utrudnia podjęcie terapii. poza tym dopiero w połowie lipca okaże się gdzie na tą terapię pójdę (tzn. jakie miasto), bo wybieram się na studia.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:33   #707
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Terapię mogę zacząć dopiero w październiku. Do końca września będę w rozjazdach, co utrudnia podjęcie terapii. poza tym dopiero w połowie lipca okaże się gdzie na tą terapię pójdę (tzn. jakie miasto), bo wybieram się na studia.
a gdzie się wybierasz?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:40   #708
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
a gdzie się wybierasz?
Najfajniej byłoby Kraków, ale nie wiem, czy się dostanę.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 08:08   #709
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Najfajniej byłoby Kraków, ale nie wiem, czy się dostanę.

Trzymam kciuki! Kraków jest godny polecenia!
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 14:49   #710
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Najfajniej byłoby Kraków, ale nie wiem, czy się dostanę.
bardziej bym się martwiła czy sobie poradzisz, byłam w niemalże identycznej sytuacji i choroba nie została w domu...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:54   #711
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
bardziej bym się martwiła czy sobie poradzisz, byłam w niemalże identycznej sytuacji i choroba nie została w domu...
Tego też się boję, dlatego wiem, że powinnam coś z tym zrobić, a nie zostawiać. Nie mogę sobie pozwolić na uleganie chwilom słabości... -.-
Jakie to wszystko beznadziejne.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:02   #712
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Tego też się boję, dlatego wiem, że powinnam coś z tym zrobić, a nie zostawiać. Nie mogę sobie pozwolić na uleganie chwilom słabości... -.-
Jakie to wszystko beznadziejne.
jesteś w bardzo dobrej sytuacji jeśli faktycznie chcesz się leczyć (dla siebie). w większym mieście jest mnóstwo możliwości. dużo łatwiej o terapię i rozwijanie zainteresowań. ja Ci zazdroszczę!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:17   #713
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
jesteś w bardzo dobrej sytuacji jeśli faktycznie chcesz się leczyć (dla siebie). w większym mieście jest mnóstwo możliwości. dużo łatwiej o terapię i rozwijanie zainteresowań. ja Ci zazdroszczę!
Na ile w dobrej, na tyle w dobrej. Jeśli teraz bez terapii nie będę się trzymać jako tako na nogach to raczej rodzice nie puszczą mnie do innego miasta na studia. Jest mi teraz strasznie ciężko.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:34   #714
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Na ile w dobrej, na tyle w dobrej. Jeśli teraz bez terapii nie będę się trzymać jako tako na nogach to raczej rodzice nie puszczą mnie do innego miasta na studia. Jest mi teraz strasznie ciężko.
no to może byłoby Ci na rękę zostać w domu, mogłabyś sobie chorować ile wlezie... może spróbuj się teraz skupić na tym co możesz zrobić za te 2 miesiące w nowym mieście. masz pewnie wybraną alternatywę dla Krakowa. więc zacznij szukać terapii już teraz (i w Krakowie i tym drugim mieście), podzwoń gdzie trzeba. poszukaj fajnych miejsc gdzie będziesz mogła spędzać czas itd.
nie twierdzę, że jest Ci lekko, żadnej z nas nie jest, ED to straszne gówno. skup się na uczuciach nie na myślach. myśli są wyuczone, zgubne, to one nas trzymają w miejscu, a nawet cofają.
jest coś co lubisz robić? jakieś hobby? coś Twojego?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:08   #715
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Trzymam kciuki, czy w Krakowie czy w innym mieście na na pewno znajdziesz pomoc. Skoro chcesz sie leczyć to jest największą sila i tego sie trzymaj!
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 10:49   #716
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Dziękuję za wsparcie Już tak długo zmagam się z tymi zaburzeniami, że chyba przyszła pora powoli się ich pozbywać. A Kraków rzeczywiście może mi dać lepsze możliwości leczenia, w moim rodzinnym mieście nie ma psychologa, który umiałby mi pomóc, przeszłam przez wielu. Przez długi czas dojeżdżałam do Łodzi na terapię, ale jak pisałam, musiałam przerwać. W jakimkolwiek mieście nie wyląduję teraz, terapię podejmę i tak i tak, bo dobrze wiem, że puszczona w samopas bez wsparcia psychicznego mogłabym sobie wyrządzić dużą krzywdę.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 14:54   #717
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wsparcie Już tak długo zmagam się z tymi zaburzeniami, że chyba przyszła pora powoli się ich pozbywać. A Kraków rzeczywiście może mi dać lepsze możliwości leczenia, w moim rodzinnym mieście nie ma psychologa, który umiałby mi pomóc, przeszłam przez wielu. Przez długi czas dojeżdżałam do Łodzi na terapię, ale jak pisałam, musiałam przerwać. W jakimkolwiek mieście nie wyląduję teraz, terapię podejmę i tak i tak, bo dobrze wiem, że puszczona w samopas bez wsparcia psychicznego mogłabym sobie wyrządzić dużą krzywdę.

Dobrze rozumiem..ja też się bardzo długo męczyłam.
Nie czuję się całkowicie wyleczona,ale jestem o wiele silniejsza i zaczęłam wierzyć,że będzie lepiej, Dla mnie to bardzo dużo.
Trzymam kciuki za Ciebie!
Oby się nam udało wyjść z tego na zawsze.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:07   #718
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Skąd ja to znam agniusia17 też "przeszłam" przez tylu psychologów że już nawet zliczyć nie mogę,po większości z tych pseudo terapii byłam w gorszym stanie niż jak tam trafiałam.Jakoś szczególnie nie miło wspominam wszystkie terapie grupowe i rodzinne ,chociaż wiem że przy naszych zaburzeniach jest to rzecz niezbędna.Jakoś nigdy nie potrafiłam sobie poradzić z tym że odgrzebują rzeczy z mojej przeszłości do których nie bardzo chciałam wracać a potem zostawiają mnie z tymi wszystkimi emocjami samą.Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Dzisiaj jestem bogatsza o doświadczenie i przede wszystkim silniejsza ,już nie tak łatwo mnie zranić.Trzymam za Ciebie kciuki ,chociaż się nie znamy wierzę że sobie poradzisz że zaczniesz w końcu walczyć o siebie i przede wszystkim o swoje zdrowie. (ja w wieku 23 lat mam już na koncie zakrzepicę, arytmię problemy z kośćmi i wiele innych starczych problemów o których nie warto wspominać)Jędza jak ją nazywasz bardo często mi o sobie przypomina ale jak na razie udaje mi się przed nią uciekać.
__________________
"W naszym kraju żyje dziś wielu ludzi, którzy nie z własnej winy są zdrowi na umyśle."
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:11   #719
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Tiaaaa....jak ja się czułam za "wygodnie" u psychologa to oznaczało, że terapia nie idzie do przodu :P Przecież to jest oczywiste, ze psycholog zabierze się za to, za co najbardziej nie chcemy, żeby się zabrał. I że zostawi nas po tej sesji do następnej samych z tymi emocjami - w końcu nie może stać nad nami 24/h. Już i tak wystarczy, że część osób z ED ma problem z samodzielnością i uniezależnieniem się od innych.
A właśnie - z drugiej strony jak się już złapie kontakt z terapeutą, to czasami ciężko skończyć terapie bo się boi, że samemu się nie poradzi. I tak może być.

Takie moje przemyślenia.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:19   #720
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Moja ostatnia terapeutka była dobra, aczkolwiek jak dla mnie miała zbyt powolny sposób bycia i nużyła mnie.... -.- Ale też dużo pomogła.

Teraz skupiam się na odbudowywaniu tego, co zostało zburzone. Łącznie z zaufaniem ze strony bliskich. Musi się udać.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.