Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?-wątki zebrane - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Co dzieje się z Twoimi dziełami po ich wykonaniu
zostawiam je u siebie i trzymam na pamiątkę 50 26,46%
sprzedaję(robię je na zamówienie)lub wystawiam w galerii 123 65,08%
daje znajomym i rodzinie w prezencie na różne okazje 63 33,33%
inna wersja 32 16,93%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 189. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-26, 16:23   #61
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez mooooonia
ostatni raz pytam znowu moja ciekawosc wychodzi, jaki to sklepik? bo sama jestem z nh i bym sie przeszla poogladac twoje dziela na zywo
Sama dokladnie nie wiem gdzie on sie miesci ( z pewnoscia gdzies w okolicach centrum), bo nigdy tam nie bylam Jak obejrze, to dam znac

Cytat:
Napisane przez D.D.L.
Pytanie może niezbyt wygodne, ale odpowiedź mnie bardzo interesuje, czy macie założoną działalność gospodarczą, czy sprzedajecie "z wolnej ręki"?
Jak jest ze wstawieniem do sklepu? czy dajecie biżuterię w komis, czy od razu wam płacą?
pytanie bardzo niewygodne Moja bizuteria poszla w komis
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:34   #62
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

dziewczyny, a nie wiecie jak sie zakrecic w jakims sklepiku/galeryjce ?
jak to robicie... pytanie szczeegolnie kieruje do maghii ale nie tylko - wchodzicie i pytacie sie czy nie wzieliby tego w komis ???

pozdrawiam
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:56   #63
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez nafie
dziewczyny, a nie wiecie jak sie zakrecic w jakims sklepiku/galeryjce ?
jak to robicie... pytanie szczeegolnie kieruje do maghii ale nie tylko - wchodzicie i pytacie sie czy nie wzieliby tego w komis ???

pozdrawiam
Nafie, ja juz pisalam, ze przypadkiem mi sie ten sklepik trafil, ale ,mysle, ze spokojnie mozesz pochodzic po galeriach i sklepach i popytac Albo moze sporobuj wyslac fotki do galerii internetowych ( wylegarnia, pakamera, kaarton, decobazar).
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:28   #64
mooooonia
Zadomowienie
 
Avatar mooooonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 253
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez nafie
dziewczyny, a nie wiecie jak sie zakrecic w jakims sklepiku/galeryjce ?
jak to robicie... pytanie szczeegolnie kieruje do maghii ale nie tylko - wchodzicie i pytacie sie czy nie wzieliby tego w komis ???

pozdrawiam
w Krakowie na przyklad jest sklep do ktorego po prostu przynosi sie swoje wyroby - bizuterie, ciuchy, torby i oddaje niejako w komis
mooooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:35   #65
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Unhappy Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez maghia
Nafie, ja juz pisalam, ze przypadkiem mi sie ten sklepik trafil, ale ,mysle, ze spokojnie mozesz pochodzic po galeriach i sklepach i popytac Albo moze sporobuj wyslac fotki do galerii internetowych ( wylegarnia, pakamera, kaarton, decobazar).
myslalam o tym sporo.. ale wiesz.. oni chyba z 30 % marzy biora se z tego co sprzedasz..
wiec nie wiem czy to do konca sie oplaca ;/
30 % to strasznie duzo... szukam jakiejs drogi bo na Allegro tez niezbyt sie to oplaca - trzeba placic za podswietlone aukcje itp..
poza tym chyba tylko ta wylegarni ajest taka popularna.. a tam pewnie tez niezle zdzieraja
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:37   #66
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez mooooonia
w Krakowie na przyklad jest sklep do ktorego po prostu przynosi sie swoje wyroby - bizuterie, ciuchy, torby i oddaje niejako w komis
ehh.. do Poznania mam daleko....
a moze istnieje taki sklep/galeria w Poznaniu lub Warszawie ?!??!!?!?
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:27   #67
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Talking Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Ja właściwie robię biżu dla swojej własnej przyjemności i dla mojej rodziny.Pochwalę się jedan,że w piątek moja mama zabrała moje "magiczne pudełko" do pracy,zostały moje rzeczy ciepło przyjęta bardzo(ale się ucieszyłam),sprzeda ło się kilka par kolczyków i mam zamówienia na następne
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 21:08   #68
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

też bym siezaczęła chętnie pozbywać swoich tak zarobkowo..bo strasznie dużo sietego nazbierało...i nie mam miejsca w domu tyle
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 10:50   #69
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Czy któraś z Was wysyłała fotki swoich dzieł na wylegarnie? Bo ja wyslalam z kilka dni temu i jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi czy by mnie ewentualnie przyjeli czy nie.Jak długo Wy czekałyście na odpowiedz?Macie w ogole jakies doswiadczenia z Wylegarnia?
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 15:16   #70
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez Vildi
Czy któraś z Was wysyłała fotki swoich dzieł na wylegarnie? Bo ja wyslalam z kilka dni temu i jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi czy by mnie ewentualnie przyjeli czy nie.Jak długo Wy czekałyście na odpowiedz?Macie w ogole jakies doswiadczenia z Wylegarnia?
Nie wysylalam tam moich zdjec, ale z tego co sie orientuje ("ze slyszenia"), to taka akceptacja (badz nie-akceptacja ) moze potrwac nawet do kilku miesiecy, zycze cierpliwosci - moze sie przydac
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 17:16   #71
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Ja probuje sprzedawac np na allegro- ale tam jest duza konkurencja. A tak to podsylam swoja stronke znajomym, albo zabiore czasem ze soba jakies juz zrobione pary i czasem co zejdzie, czasem mam jeszcze jakies dodatkowe zamowienia.. Ale to jeszcze nie jest jak bym chciala...
W najblizszym czasie chyba przejde sie do jakiejs galerii, pokaze swoje "dziela" no i moze kogos zainteresuje...
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 19:45   #72
annika1982
Raczkowanie
 
Avatar annika1982
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 396
GG do annika1982
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez Vildi
Czy któraś z Was wysyłała fotki swoich dzieł na wylegarnie? Bo ja wyslalam z kilka dni temu i jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi czy by mnie ewentualnie przyjeli czy nie.Jak długo Wy czekałyście na odpowiedz?Macie w ogole jakies doswiadczenia z Wylegarnia?

Ja wysyłałam jakis czas temu, dostałam odpowiedz po tygodniu, wysłałam około 30 zdjęć, i odpisali mi że podoba im się wszystko ale szukają rzeczy niepowtarzalnych, wybrali kilka broszek, i napisali że najpierw trzeba sie zapoznac z regulaminem, szczerze powiem, pokręcony trochę, duuużo by pisać, w każdym razie używa się tam panelu administracyjnego, zreszta zapraszam do przeczytania regulaminu, same zobaczycie, no i jakoś się to rozeszło po kościach bo miałam dużo zamówień i wolałam się na nich skupić, bo lepiej moim zdaniem robić coś za konkretne zamówienie i mieć z tego zysk, niż narobic kolczyków, wystawić w wylęgarni i czekać sprzeda się albo nie.
annika1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 20:03   #73
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez Vildi
Czy któraś z Was wysyłała fotki swoich dzieł na wylegarnie? Bo ja wyslalam z kilka dni temu i jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi czy by mnie ewentualnie przyjeli czy nie.Jak długo Wy czekałyście na odpowiedz?Macie w ogole jakies doswiadczenia z Wylegarnia?

I sama moge sobie odpowiedziec:P Bo własnie dostałam od nich odpowiedz:P Czyli trzeba czekac około 5 dni:P
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 20:47   #74
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez Vildi
I sama moge sobie odpowiedziec:P Bo własnie dostałam od nich odpowiedz:P Czyli trzeba czekac około 5 dni:P

W takim razie ciesze sie, ze nie mialam racji
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 22:49   #75
zuczka
Raczkowanie
 
Avatar zuczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

A ile wysłałaś zdjęć?I czy wysyłałaś coś jeszcze?Jakieś info o sobie?

Ja słyszałam,że strasznie ciężko się dostać do wylęgarni...
zuczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 08:55   #76
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

tez bym moze wysłała ale przeraża mnie ta marża. około 30% w każdej chyba galerii internetowej
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 09:32   #77
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez mala77
tez bym moze wysłała ale przeraża mnie ta marża. około 30% w każdej chyba galerii internetowej
no wlasnie !! mnie tez ona "powaznie" odstrasza niestety
czasami sie zastanawiam czy nie lepiej byloby zrobic jakas porzadne stronke netowa i po prostu dawac ludziom namiary na nia.. i juz
wylegarnia.. nie da sie zaprzeczyc - jest popularna.. na pewno fajnie byloby sie w niej znalezc.. ale rzeczywiscie biora sobie duzo za to aby byc "wsrod nich"
;(
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 10:05   #78
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez nafie
no wlasnie !! mnie tez ona "powaznie" odstrasza niestety
czasami sie zastanawiam czy nie lepiej byloby zrobic jakas porzadne stronke netowa i po prostu dawac ludziom namiary na nia.. i juz
wylegarnia.. nie da sie zaprzeczyc - jest popularna.. na pewno fajnie byloby sie w niej znalezc.. ale rzeczywiscie biora sobie duzo za to aby byc "wsrod nich"
;(
z tego co wyczytałam na gazetowym,to nie wystarczy się zgłosić do Wylegarni.Prace muszą być jeszcze zaakceptowane przez właścicielkę strony
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 10:19   #79
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

Cytat:
Napisane przez mala77
tez bym moze wysłała ale przeraża mnie ta marża. około 30% w każdej chyba galerii internetowej
Widziałam też i 40%
Cytat:
Napisane przez nafie
...
czasami sie zastanawiam czy nie lepiej byloby zrobic jakas porzadne stronke netowa i po prostu dawac ludziom namiary na nia.. i juz
...
Również nad tym myśle, tylko w troche dalszej przyszłości, (w wakacje będzie więcej czasu ). Wymyśliłam sobie też, że stronka byłaby bardziej popularna, jeśli skrzyknę kilka biżuteryjek, bo biżuteria będzie bardziej różnorodna) i padł pomysł jakiegoś wrocławskiego klubu twórców ręcznej biżuterii. To się tylko tak wydaje, że to tak łatwo. TŻ robi profesjonalne stronki dla firm, więc pozostaje zrzutka na serwer i "jedziemy" , ale przyznam szczerze, że nie mam zielonego pojęcia, jak to formalnie zalatwić, (zgodnie z prawem, żeby nikt się do niczego nie mógł przyczepić, a jednocześnie nie musiać dopłacać).
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 14:11   #80
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

no wlasnie ! mnie najbardziej denerwuje kwestia formalna.. no bo przeciez nie oplacaloby sie nam - przynajmniej jednej osobie - zakladac firme ! przeciez to sa takie koszty ze szkoda gadac :/
chociaz moze studenci maja inne prawa ?
trzeba by wyhaczyc kogos kto sie zna na tym wszystkim...
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:58   #81
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

a ja znalazłam dzisiaj takie coś jeszcze http://www.bazarek.pl/index.php dostaje się darmową domene sklepu i można go swobodnie przekształcać. a przynajmniej ja tak zrozumiałam
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 22:26   #82
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Co robicie ze swoimi dziełami?

A ja w jedym z internetowych sklepów z koralikami (na dole strony) zauważyłam,że sklep ten jest wykonany za pomocą jakiegoś darmowego programu.Dlatego (chyba ) wszystkie te sklepy wyglądają podobnie.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 13:29   #83
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Odświeżam temat.
Po pierwszym miesiącu mojej działalności gospodarczej dotyczacej sprzedazy bizuterii na Allegro i w moim sklepie internetowym policzyłam :
PRZYCHÓD 220 zł
ZUS 274,78 zł
WYDATKI na półfabrykaty i koraliki 360 zł
Jak widzicie same straty. Do tego jestem chora i nie mam siły nic skręcać przy 38 stopniach gorączki (zaiłek będzie przysługiwał mi dopiero po 180 dniach podleganiu ubezpieczeniu chorobowemu - zreszta dobrowolnemu), mój syn już 2 tygodnie choruje - zasiłek opiekuńczy nie przysługuje osob prowadzącej działalność gospodarczą.
Obliczyłam czy wogóle kiedyś będzie opłacało mi się chorować (choć choroba nie wybiera) i niestety nie. Ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 175 zł i tak musze zapłacić mimo zwolnienia, a za 30 dni chorobowego otrzymam też 175 zł.
Nie chcę się brzydko wyrażać, ale ten cały rząd to buja się za nasze ciężko zarobione pieniądze i ma w d.... wszystkie kobiety. Bo przecież my też chcemy coś robić - chociażby taką prostą biżyterię za którą bierzemy marne grosze, bo to nas cieszy. Więcej sprzedać bez firmy - skarbówka 'dowali' nam kary, z firmą utopimy się w długach, a jeszcze nie wolno nam i naszym dzieciom chorować !!!!!!!!!!!!!! Dodam na marginesie, że jeżeli któraś z Was założy firmę i będzie w ciąży, to dostanie tylko zasiłek macieżyński, bo wychowawczy już nie przysługuje.....

WNIOSEK : W Polsce lepiej kraść i nic nie robić legalnie, bo opłaty i podatki zrujnują Was i wasze zdrowie doszczętnie!

Przepraszam, że takie tematy w Święta, ale mam okropny humor, zwłaszcza że mój mąż też pracuje całe święta i wogóle nie odczuwam "atmosfery".
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:03   #84
nikotynka
Raczkowanie
 
Avatar nikotynka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: biżulandia
Wiadomości: 230
GG do nikotynka
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Lepiej posiadac pracę na cały etat w innej firmie, a do tego założyć swoją działalność dodatkowo - wtedy i mniej świadczeń do zapłaty a także ma sie urlopy ... działalność polegająca na sprzedaży (wyłącznie) biżuterii własnej roboty jest wysoce ryzykowna i potrzeba dobrego zarządzania aby na niej dosyć dobrze zarobić.
__________________
nikotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:22   #85
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez nikotynka
Lepiej posiadac pracę na cały etat w innej firmie, a do tego założyć swoją działalność dodatkowo - wtedy i mniej świadczeń do zapłaty a także ma sie urlopy ... działalność polegająca na sprzedaży (wyłącznie) biżuterii własnej roboty jest wysoce ryzykowna i potrzeba dobrego zarządzania aby na niej dosyć dobrze zarobić.
Niestety masz rację.
Jednak ja pozostawalam bez pracy i bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych przez ponad 7 lat i jedyna mozliwość to samozatrudnienie.... Skusily mnie niższe składki dla rozpoczynajacych działalność... i potrzeba wystawiania rachunkow dla sklepów ktore zechciały by przyjmować kolczyki. Niestety po zalegalizowaniu działalności okazało się, że są dalsze problemy zodbiorcami (wycofali się - chcieli przyjmowac w komis, a w takim wypadku mogła bym nie zobaczyć ani kolczyków ani pieniędzy).
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:29   #86
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

kurcze, i co teraz robisz? a myślałaś o tym, żeby założyć galerię internetową - tzn. takie miejsce, gdzie będziesz mogła wystawiać swoje kolczyki i je sprzedawać, skoro masz działalność?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:11   #87
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Loreen na allegro jest potworny zastój. Mam nadzieję, ze w koncu sie ruszy. Ja postawiłam na klientki z którymi się spotykam i przy kawie oglądają biżuterię. Pochodź po różnych sklepach z ciuchami, z rzeczami artystycznymi. Na pewno ktoś gdzieś przyjmie kolczyki. Komis tez nie jest taką złą rzecza. Spisz umowę ze sprzedawcą. Zaznacz tam, ze przedmioty przekazujesz mu w komis powiedzmy na okres 3 miesiecy. Kombinuj, szukaj rozwiazań. A na pewno w końcu się uda. Uderz do galerii internetowych. Wylęgarnie sobie odpuść, ale przecież jeszcze jest pakamera.pl , decobazar.pl , karton.pl ... I na pewno ktoś sie odezwie Uszy do góry To, ze Państwo nas okrada, nie dając nic w zamian to prawda znana od dawna. I tak naprawdę to sami jesteśmy sobie winni wybierając takich, a nie innych ludzi którzy zasiadają w rządzie...
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:52   #88
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez aniielica
Komis tez nie jest taką złą rzecza. Spisz umowę ze sprzedawcą. Zaznacz tam, ze przedmioty przekazujesz mu w komis powiedzmy na okres 3 miesiecy.
dodam tylko,że wzory umów (także w komis) znajdziesz w internecie.Wystarczy wpisać hasło w google.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:53   #89
Axis^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15
GG do Axis^
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Loreen

Też się nad tym zastanawiałam. Czemu jedni sprzedają za 50 zł, a inni nawet nie mogą za 10 zł. Aukcje są ładnie wysawione, super opisane, zdjęcia fachowo zrobione. Jeden z powodów to wysawianie przez sprzedawców faktury. Kupujący gdy sam ma działalność odlicza sobie albo vat, albo traktuje zakup jako odliczenie od ryczałtu. To chyba też jest powodem. Ale niestety nie wiem na 100%....
O dokladnie, cena tez gra role.
Wczyjcie sie w dziewczyne ktora chce sobie sprawic super kolczyki.
Czy super kolczyki kosztuja 10,00, 20,00 zeta ?
NIE !, Wlasnie 50,00 zeta.
I nie wazne ze tak naprawde materialy z ktorych sa zrobione to 5,00.
Wysoka cena jest b. aznym wyznacznikiem jakosci zaraz po marce.
__________________
Agnieszka alias Axis^
www.sixa.pl
Axis^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 10:07   #90
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Axis^
Wysoka cena jest b. aznym wyznacznikiem jakosci zaraz po marce.
no nie wiem .Ja bym tak drogich kolczyków nie kupiła.No chyba,że by były najfajniejsze na całym Allegro.A o to trudno.Widziałam wiele ciekawych wzorów za 20 zł.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.