Lipcówki 2017 ❤ cz. 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-14, 11:56   #61
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
Ja samej kuchni i salonu mam 120m wiec musimy sprzątać razem. Okien mam 17 kupiłam karchera do okien to jakoś daje radę z mężem
O matko, moj cały dom ma 130m.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:02   #62
AnnaPaula87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 807
Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Dla nas tez trochę za dużo na nasza dwójkę
Ja już po pracy wcinam pizzę
AnnaPaula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:09   #63
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
O matko, moj cały dom ma 130m.
Ja mieszkanie też

Teraz będziemy się budować, ale mój mąż nie chce więcej Mk. Kto to będzie sprzątał. Szkoda nam czasu.
Także większy niż 160mk z garażem nie będzie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:15   #64
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Nigdy nie robiłam zupy ogórkowej, w ogóle dla mnie gotowanie zupy to najgorsza kara. W ogóle nie uznaje jej jako posiłek - więcej machania łyżką niż uczucia sytości. Wyjątkiem jest barszcz czerwony mojej babci, ale i tak jem go zazwyczaj na drugie danie, bo najpierw muszę się najeść.

Tez mamy podzial obowiązków - masz odkurza, ściera kurze, rozpala i sprząta kominek, ja zajmuje się gotowaniem, kuchnią, łazienkami.
Co do pogrubionego - no coś Ty! Ja mam niektóre zupy takie, że najadam się jak drugim. Np. zupa meksykańska czy porowa-krem, obie z grzankami, albo zalewajka robiona przez mojego męża czy kapuśniak - gęsty tak, że serio, trudno sie nie najeść
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:20   #65
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Zjadłabym kapuśniak
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:29   #66
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Kurcze jak ja już chciałabym mieć zachcianki jak na razie to jem aby żyć i dostarczyć coś maluszkowi
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:33   #67
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Zjadłabym kapuśniak
Ja planuję w tym tygodniu, taki na wędzonych żeberkach, z kminkiem i boczkiem. Acchhhh
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 12:33   #68
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

U nas też wszystkie obowiązki dzielimy, ale nie mamy sztywnego podziału że coś robię tylko ja, a coś mąż - zależy kto ma na co siłę i ochotę w danym momencie Ostatnio przez moje złe samopoczucie wszystkie obowiązki spadły na męża, biedny...

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
Ja samej kuchni i salonu mam 120m wiec musimy sprzątać razem. Okien mam 17 kupiłam karchera do okien to jakoś daje radę z mężem
Zdradzisz, którego karchera kupiłaś? Samą myjkę do okien czy większy sprzęt? Ja zastanawiam się teraz nad SC1 i SC2 ten pierwszy ma kilka wad, ale ten drugi nie wiem czy nie jest za duży jak na potrzeby naszego mieszkanka... Ty jesteś zadowolona z użytkowania swojego karchera?
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:38   #69
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Dokładnie ja też gotuję gęste i bardzo sycące zupy, np kapuśniak, barszcz ukraiński, grochowa (zjadłabym) ogórkowa, żurek czy gulaszowa i krupnik.. spokojnie wtedy wystarczy tylko zupa.

Steves... co to zalewajka??

Ja dziś wzięłam wolne... miałam dpoczywać jakoś średnio mi wychodzi a
Czy wy też macie taką nietolerancją na wysiłek? Ja co 2-3 dzień biegałam po 6 do 12 km... a teraz masakra i już waga pewnie zacznie rosnąć ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:45   #70
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Ja planuję w tym tygodniu, taki na wędzonych żeberkach, z kminkiem i boczkiem. Acchhhh
Czuje się zaproszona
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:54   #71
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Mała ja mam nietolerancje na wszystko musze się zmuszać żeby cokolwiek zrobić, a już jestem w stanie
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 13:09   #72
cashmere
Zakorzenienie
 
Avatar cashmere
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 455
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez elaweronika Pokaż wiadomość
Ja na początku związku chciałam zaimponować Ukochanemu i postanowiłam ugotować jego ulubioną zupę czyli właśnie ogórkowa. Niestety zamroczona miłością (i brakiem jakichkolwiek umiejętności w gotowaniu) kupiłam ogórki konserwowe zamiast kiszonych. Zrobiłam wszystko wg przepisu, a moja współlokatorka poradziła żebym wlała wodę z ogórków wtedy będzie jeszcze lepsza zupa. No i wlalam cały ten ocet do garnka. Zaserwowalam mu to (już nie pamiętam czemu sama nie jadłam) i zjadł z nieco skrzywioną ale miłą miną. Dopiero po pewnym czasie powiedział mi że zupa była koszmarna

Miałam dziś to samo. I jak jest sobota i jest okazała się wyspać to jak na złość pół nocy przewracałam się z boku na bok.

Też tak się często czuję jakby to nie mnie dotyczyło.

Tak bym chciała czuć ruchy dziecka! Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty a ona dopiero 1.02...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha padlam kochany że mimo wszystko zjadl
__________________
jesteśmy małżeństwem


jestem mamą
cashmere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:10   #73
AnnaPaula87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 807
Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
U nas też wszystkie obowiązki dzielimy, ale nie mamy sztywnego podziału że coś robię tylko ja, a coś mąż - zależy kto ma na co siłę i ochotę w danym momencie Ostatnio przez moje złe samopoczucie wszystkie obowiązki spadły na męża, biedny...



Zdradzisz, którego karchera kupiłaś? Samą myjkę do okien czy większy sprzęt? Ja zastanawiam się teraz nad SC1 i SC2 ten pierwszy ma kilka wad, ale ten drugi nie wiem czy nie jest za duży jak na potrzeby naszego mieszkanka... Ty jesteś zadowolona z użytkowania swojego karchera?

Mam sama myjkę do okien i jestem bardzo zadowolona model wv5
Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Dokładnie ja też gotuję gęste i bardzo sycące zupy, np kapuśniak, barszcz ukraiński, grochowa (zjadłabym) ogórkowa, żurek czy gulaszowa i krupnik.. spokojnie wtedy wystarczy tylko zupa.

Steves... co to zalewajka??

Ja dziś wzięłam wolne... miałam dpoczywać jakoś średnio mi wychodzi a
Czy wy też macie taką nietolerancją na wysiłek? Ja co 2-3 dzień biegałam po 6 do 12 km... a teraz masakra i już waga pewnie zacznie rosnąć ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Grochówkę tez muszę zrobić bo mam chęć

Edytowane przez AnnaPaula87
Czas edycji: 2017-01-14 o 13:13
AnnaPaula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:14   #74
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Moj tato robi najlepszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:16   #75
cashmere
Zakorzenienie
 
Avatar cashmere
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 455
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
Ja samej kuchni i salonu mam 120m wiec musimy sprzątać razem. Okien mam 17 kupiłam karchera do okien to jakoś daje radę z mężem
Marze o takim karcherze do okien!





Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego - no coś Ty! Ja mam niektóre zupy takie, że najadam się jak drugim. Np. zupa meksykańska czy porowa-krem, obie z grzankami, albo zalewajka robiona przez mojego męża czy kapuśniak - gęsty tak, że serio, trudno sie nie najeść
Jak robisz krem z porów? Zachciało mi się


My nie mamy sztywnego podziału obowiązków. Ale np.tylko maz zajmuje się piecem, w sezonie koszeniem trawy i podworkiem, a ja bardziej praniem i gotowaniem. Sprzątanie dzielimy jakoś na bieżąco, choc też bardziej ja :P
__________________
jesteśmy małżeństwem


jestem mamą
cashmere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:24   #76
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Steves... co to zalewajka??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To taka lokalna, świętokrzyska zupa, ja jej nie znałam (ale ja ze wschodu jestem ), u mojego męża natomiast się robi. I muszę przyznać, ze on robi lepszą niż jego babcia To taki rodzaj żurku na zakwasie, ale lokalne wersje są cudne, nawet święto zalewajki jest

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Czuje się zaproszona
Wpadaj Co prawda masz ładnych kilka godzin jazdy, bo my niedaleko Kielc mieszkamy We Wrocławiu mieszkałam 2 lata

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Jak robisz krem z porów? Zachciało mi się
Gotuję ziemniaki i jakieś mięsko na wywar (do tego liść laurowy i ziele), pora kroję na krążki, ścieram marchewkę, potem rozgrzewam masło na patelni, dorzucam pora i marchewkę, do tego trochę rozgniecionego czosnku i przesmażam. Dorzucam do zupy, wyjmuję mięso (nie lubię, jak mi pływa ), czekam aż się zagotuje. Potem dorzucam serek topiony śmietankowy i blenduję na krem. Mozna dodać wody, jak ktoś lubi rzadszą - na drugi dzien zwykle jeszcze bardziej gęstnieje. Doprawiam wg uznania (czyli zwykle cząber, chili, pieprz, sól), serwuję z grzankami (te robi mój mąż na ostro)
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:27   #77
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
To taka lokalna, świętokrzyska zupa, ja jej nie znałam (ale ja ze wschodu jestem ), u mojego męża natomiast się robi. I muszę przyznać, ze on robi lepszą niż jego babcia To taki rodzaj żurku na zakwasie, ale lokalne wersje są cudne, nawet święto zalewajki jest



Wpadaj Co prawda masz ładnych kilka godzin jazdy, bo my niedaleko Kielc mieszkamy We Wrocławiu mieszkałam 2 lata



Gotuję ziemniaki i jakieś mięsko na wywar (do tego liść laurowy i ziele), pora kroję na krążki, ścieram marchewkę, potem rozgrzewam masło na patelni, dorzucam pora i marchewkę, do tego trochę rozgniecionego czosnku i przesmażam. Dorzucam do zupy, wyjmuję mięso (nie lubię, jak mi pływa ), czekam aż się zagotuje. Potem dorzucam serek topiony śmietankowy i blenduję na krem. Mozna dodać wody, jak ktoś lubi rzadszą - na drugi dzien zwykle jeszcze bardziej gęstnieje. Doprawiam wg uznania (czyli zwykle cząber, chili, pieprz, sól), serwuję z grzankami (te robi mój mąż na ostro)
Ooo fajnie

Jutro pojadę do sklepu bo i tak potrzebuje gotówkę na kuriera. Także będzie kapuśniak
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:02   #78
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

A ja chcę tą zalewajke 😝😝

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:07   #79
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

W końcu moge sobie usiąść tort zrobiony, mieszkanie posprzątane, brawo ja szkoda, że jak ogarnę siebie to muszę zrobić jeszcze sałatkę
Narazie 10 mon odpoczynku bo nie wyrobie :p

Ja uwielbiam ogórkowa mój tata robi przepyszna z własnych kiszonych ogórków, tez dolewa ta wodę ja wgl uwielbiam ta wodę z kiszonych ogórków

O zalewajce nie słyszałam ale u nas robi sie typowo śląski żur :p da sie tym mega najeść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 14:11   #80
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Czy wy naprawdę musicie robić mi takie chrapki na jedzenie?! muszę chyba pomijać wstawki o jedzeniu bo zaraz własny język zjem z tego mlaskania



Wysłane z telefonu - wybaczcie literówki
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:21   #81
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Hehe zjadłam rosół - pomogło
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:45   #82
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Nie wiem czy to juz mozliwe ale czulam delikatne ruchy pod pepkiem. Takie smyranie heh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:56   #83
Chilli Pepper
Wtajemniczenie
 
Avatar Chilli Pepper
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 037
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Ja zrobiłam żur wczoraj pyszny wyszedł brat z dzieciakami przyjechali i jeszcze słój do domu im dałam i dziś po miseczce i koniec ale wieki nie robiłam grochówki a mi ochoty narobiłyście chyba w tyg. zadziałam.
Od dwóch dni pobolewa mnie z prawej strony brzuch tak jakby kolka ale nie cały czas miałyście tak?
Chilli Pepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:57   #84
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Żurek i krupnik to są 2 zupy, których nie cierpię.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 14:58   #85
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
W końcu moge sobie usiąść tort zrobiony, mieszkanie posprzątane, brawo ja szkoda, że jak ogarnę siebie to muszę zrobić jeszcze sałatkę
Narazie 10 mon odpoczynku bo nie wyrobie
Ja uwielbiam ogórkowa mój tata robi przepyszna z własnych kiszonych ogórków, tez dolewa ta wodę ja wgl uwielbiam ta wodę z kiszonych ogórków

O zalewajce nie słyszałam ale u nas robi sie typowo śląski żurda sie tym mega najeść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyno nie szalej! Sałatkę możesz przy gościach zrobić, nie spiesz się A kto w ogóle ma urodziny (wybacz umknęło mi)?
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 15:06   #86
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Dziewczyno nie szalej! Sałatkę możesz przy gościach zrobić, nie spiesz się A kto w ogóle ma urodziny (wybacz umknęło mi)?

Sałatki narazie nie robię zeby była na świeżo (z mixu sałat). Ogarnęłam sie szybko i mam godzinę odpoczynku
Ja miałam urodziny w środę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 15:07   #87
elaweronika
Rozeznanie
 
Avatar elaweronika
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 589
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
ale mnie rozbawiłaś tą ogórkową ale tak to jest na początku chce się pokazać jaka to ze mnie Perfekcyjna pani domu ja też przerobiłam trochę zakalców i gulasz twardy jak kamienie bo nie wpadłam na to ,że to trzeba tak długo dusić ale też miałam ledwo 20 lat a w domu mama nie pozwalała w garach jej się krzątać.Za to teraz TŻ mówi ,że moje wszystko najlepsze.


Każda z nas musiała swoje w kuchni przejść , dobrze, że TŻtom smakuje

Cytat:
Napisane przez myszowata1313 Pokaż wiadomość
Ja sama musialam nauczyc sie gotowac. Moj tz zje wszystko wiec nie mam zadnego problemu.
Ja teraz podpatruje rodziców jak u nich jestem, oglądam jakieś programy kulinarne, ale mój mąż umie gotować i ma dobry smak, więc czasto po mnie poprawia dania ale to akurat dla mnie nauka.

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
Haha niezła zupę ugotowałaś ja tez nie gotowałam w domu a mama mi nie kazała bo stwierdziła ze jak będzie potrzeba to i tak się nauczę jak będę musiała i się nauczyłam teraz w necie wszystko jest.

Ja właśnie czekam na pizzę bo mnie chęć naszła
Moja mama mówiła dokładnie to samo, teściowa miała inny pogląd, wszystkiego nauczyła mojego TŻ, więc i ugotować umie (choć to jedna z jego pasji, którą sam rozwija), posprząta, pranie zrobi. Koleżanka ma takiego męża, którego mama tak o niego dbała, że nic nie potrafi w domu zrobić. Bardzo jej współczuję, bo wszystko jest na jej głowie.

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że to nasze mieszkanie, a nie moje. Więc sprzątamy we dwoje.
Dokładnie, nasze więc dbamy wspólnie. Ale powiem Wam dziewczyny, że mamy szczęście, bo ja w większości jak gadam z moimi koleżankami czy dziewczynami z pracy, to sprzątanie jest tylko na ich głowie.

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość

Steves... co to zalewajka??
Pyszna zupa ala barszcz biały z świętokrzyskiego .
Ja też uwielbiam zupy, jarzynowa, krupnik, zupy kremy, pomidorowa no wszelkie naprawdę.
Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Hahaha padlam kochany że mimo wszystko zjadl
Tak, poświęcił się . Teraz jak jesteśmy małżeństwem jak jest ogórkowa to zawsze on gotuje ))
Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
To taka lokalna, świętokrzyska zupa, ja jej nie znałam (ale ja ze wschodu jestem ), u mojego męża natomiast się robi. I muszę przyznać, ze on robi lepszą niż jego babcia To taki rodzaj żurku na zakwasie, ale lokalne wersje są cudne, nawet święto zalewajki jest



Wpadaj Co prawda masz ładnych kilka godzin jazdy, bo my niedaleko Kielc mieszkamy We Wrocławiu mieszkałam 2 lata



Gotuję ziemniaki i jakieś mięsko na wywar (do tego liść laurowy i ziele), pora kroję na krążki, ścieram marchewkę, potem rozgrzewam masło na patelni, dorzucam pora i marchewkę, do tego trochę rozgniecionego czosnku i przesmażam. Dorzucam do zupy, wyjmuję mięso (nie lubię, jak mi pływa ), czekam aż się zagotuje. Potem dorzucam serek topiony śmietankowy i blenduję na krem. Mozna dodać wody, jak ktoś lubi rzadszą - na drugi dzien zwykle jeszcze bardziej gęstnieje. Doprawiam wg uznania (czyli zwykle cząber, chili, pieprz, sól), serwuję z grzankami (te robi mój mąż na ostro)
Hej ja też jestem świętokrzyskiego, mieszkam w Kielcach, a Ty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elaweronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 15:15   #88
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Sałatki narazie nie robię zeby była na świeżo (z mixu sałat). Ogarnęłam sie szybko i mam godzinę odpoczynku
Ja miałam urodziny w środę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, to teraz już tylko odpoczywaj Przesyłam spóźnione życzenia, wszystkiego dobrego!!!
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 15:27   #89
Carolles
Zadomowienie
 
Avatar Carolles
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 662
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
To taka lokalna, świętokrzyska zupa, ja jej nie znałam (ale ja ze wschodu jestem ), u mojego męża natomiast się robi. I muszę przyznać, ze on robi lepszą niż jego babcia To taki rodzaj żurku na zakwasie, ale lokalne wersje są cudne, nawet święto zalewajki jest



Wpadaj Co prawda masz ładnych kilka godzin jazdy, bo my niedaleko Kielc mieszkamy We Wrocławiu mieszkałam 2 lata



Gotuję ziemniaki i jakieś mięsko na wywar (do tego liść laurowy i ziele), pora kroję na krążki, ścieram marchewkę, potem rozgrzewam masło na patelni, dorzucam pora i marchewkę, do tego trochę rozgniecionego czosnku i przesmażam. Dorzucam do zupy, wyjmuję mięso (nie lubię, jak mi pływa ), czekam aż się zagotuje. Potem dorzucam serek topiony śmietankowy i blenduję na krem. Mozna dodać wody, jak ktoś lubi rzadszą - na drugi dzien zwykle jeszcze bardziej gęstnieje. Doprawiam wg uznania (czyli zwykle cząber, chili, pieprz, sól), serwuję z grzankami (te robi mój mąż na ostro)
A mialam ostatnio pytać czy ktos tu ze swietokrzyskiego jest
Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Sałatki narazie nie robię zeby była na świeżo (z mixu sałat). Ogarnęłam sie szybko i mam godzinę odpoczynku
Ja miałam urodziny w środę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszytskiego najlepszego w takim razie! Zdrowka dla Ciebie i maluszka

Cytat:
Napisane przez elaweronika Pokaż wiadomość
Każda z nas musiała swoje w kuchni przejść , dobrze, że TŻtom smakuje



Ja teraz podpatruje rodziców jak u nich jestem, oglądam jakieś programy kulinarne, ale mój mąż umie gotować i ma dobry smak, więc czasto po mnie poprawia dania ale to akurat dla mnie nauka.



Moja mama mówiła dokładnie to samo, teściowa miała inny pogląd, wszystkiego nauczyła mojego TŻ, więc i ugotować umie (choć to jedna z jego pasji, którą sam rozwija), posprząta, pranie zrobi. Koleżanka ma takiego męża, którego mama tak o niego dbała, że nic nie potrafi w domu zrobić. Bardzo jej współczuję, bo wszystko jest na jej głowie.



Dokładnie, nasze więc dbamy wspólnie. Ale powiem Wam dziewczyny, że mamy szczęście, bo ja w większości jak gadam z moimi koleżankami czy dziewczynami z pracy, to sprzątanie jest tylko na ich głowie.



Pyszna zupa ala barszcz biały z świętokrzyskiego .
Ja też uwielbiam zupy, jarzynowa, krupnik, zupy kremy, pomidorowa no wszelkie naprawdę.

Tak, poświęcił się . Teraz jak jesteśmy małżeństwem jak jest ogórkowa to zawsze on gotuje ))

Hej ja też jestem świętokrzyskiego, mieszkam w Kielcach, a Ty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo i nastepna dobra dusza z kieleckiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carolles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 15:33   #90
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 2

Taedio to wszystkiego naj

A moja mama dziś zrobiła pierogi objadłam się okropnie:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-25 18:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.