Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 17:58   #991
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Na co moi "kochani" teściowie stwierdzili że powinnam iść z synkiem do psychologa bo to nie jest normalne żeby dziecko się tak zachowywało BEZ POWODU i że oni nie pamiętają żeby ich dzieci sie tak zachowywały. Uwierzcie ze krew mnie zalała.
Niech oni sobie sami to tego psychologa idą Podejrzewam, że im bardziej się przyda.

Byłam w SR i położna powiedziała bardzo ważną rzecz. Mianowicie jeżeli odejdą nam wody, ale to tak dosłownie chlusną jak z wiadra na raz to należy się jak najszybciej położyć w tym miejscu i nie ważne czy będzie to super, nowy, perski dywan czy brudna klatka schodowa. Chodzi o to, żeby główka wstawiła się spokojnie w kanał, a nie żeby przodem poszła rączka czy pępowina. Trzeba tak poleżeć 2-3 minuty. Dotyczy to jedynie nagłego odejścia (hlup!), a nie jak się wody sączą po parę godzin
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 17:59   #992
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja dzisiaj też po USG
Dzidzia rozwija się prawidłowo - wszystkie narządy, wszystko co trzeba symetrycznie.
Waży troszkę malutko bo 2100g a mam skończony 34tc...
No i to co mnie zasmuciło - położenie miednicowe...

Są jakieś sposoby na to by "pomóc" dziecku się obrócić?
Nie chcę być "z góry" skazana na cesarkę

NO i oczywiście przez to ułożenie nadal brak pewności co do płci
Do sklonienia dziecka do obrotu dobre są pozycje z brzuchem do dołu - klęk podparty z "wiszącym" brzuchem i pływanie na brzuchu.

Moj obrocil się jakos koło 30 tygodnia, ale wczesniej 2 razy określili płeć mimo położenia miednicowego. Ale wtedy był sporo mniejszy, dzisiaj mimo położenia glowkowego nie było widac płci.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:15   #993
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900, czyli idzie dokładnie swoimi torami. Teraz tygodniowo bedzie tyl koło 250 gramów.
Stwierdziła, ze mam "subiektywnie mało wód", ale jak zaczela mierzyć, to uznała, ze wszystko jest w normie. I potem miała dylemat czy wpisywać, ze malo wód czy nie Ostatecznie nie wpisala, ale kazała zasugerować lekarce prowadzącej, zeby zacząć robic ktg, bo po pierwsze wody, a po drugie "niby nie ocenia się łozyska, ale to jest troche podstarzale". Do tego delikatnie powiększone miedniczki w jednej nerce, ale to do kontroli 2 tygodnie po porodzie.
Aaa to Twoje nerki też Ci przy okazji sprawdziła?

Super, że z małym wszystko idzie zgodnie z planem
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:16   #994
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Aaa to Twoje nerki też Ci przy okazji sprawdziła?

Super, że z małym wszystko idzie zgodnie z planem
Nie, Malego nerki
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:18   #995
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja dzisiaj też po USG
Dzidzia rozwija się prawidłowo - wszystkie narządy, wszystko co trzeba symetrycznie.
Waży troszkę malutko bo 2100g a mam skończony 34tc...
No i to co mnie zasmuciło - położenie miednicowe...

Są jakieś sposoby na to by "pomóc" dziecku się obrócić?
Nie chcę być "z góry" skazana na cesarkę

NO i oczywiście przez to ułożenie nadal brak pewności co do płci
A lekarz powiedział, że 2100g to mało? Może to w granicach normy?

Mi lekarz powiedział jaka płeć kilka razy w ułożeniu miednicowym właśnie. Może Twój maluszek się sprytnie zasłania.

Maluch pewnie ma jeszcze troszkę miejsca, nie chce tkwić w pozycji na "nietoperza" i dlatego się nie obrócił, spokojnie...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html

Edytowane przez selena85
Czas edycji: 2013-12-11 o 18:20
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:22   #996
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Ejani ja też jem galaretki i dziś mi jakoś lepiej było w nocy , nie wiem czy to od tego ale będę je jadła dalej.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:25   #997
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Nie, Malego nerki
aaaaaaaaaaa Już myślałam, że masz takiego wielospecjalizacyjnego super lekarza a raczej lekarkę, że Ciebie od razu też "przeskanowała"

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Właśnie usłyszałam w TV, że istnieje odmiana autyzmu zwana Zespołem Aspergera. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

Nigdy wcześniej o tym nie mówiono.
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 18:26   #998
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
aaaaaaaaaaa Już myślałam, że masz takiego wielospecjalizacyjnego super lekarza a raczej lekarkę, że Ciebie od razu też "przeskanowała"

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Właśnie usłyszałam w TV, że istnieje odmiana autyzmu zwana Zespołem Aspergera. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

Nigdy wcześniej o tym nie mówiono.


To od dawna wiadomo, jest całe "spektrum autyzmu". Asperger jest sposunkowo najlagodniejszy.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:27   #999
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
ja kurka swoją kiece próbuje już chyba rok sprzedać i doopa blada... a wcale dużo nie chce...


Ja swoją sprzedalam wiosną, wtedy jest dobry czas. Na tablicy ja wystawilam .

Niebieska witaj, pisz do nas i czytaj
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:28   #1000
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

perfuzja dobrze, ze wszystko ok

akkma nam znowu mowili na SR, ze w takiej sytuacji, jak wody chlusna nagle, trzeba usiasc na ok.15min, a potem od razu do szpitala
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:29   #1001
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
sadlaczyca to moze byc to ale spoko, bo mnie tez chyba powoli odchodzi, bo zauwazylam cos takiego u siebie pare dni temu
to co, zaraz zacznie się ruch w interesie

obstawiamy, kto urodzi przed Świętami?

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900, czyli idzie dokładnie swoimi torami. Teraz tygodniowo bedzie tyl koło 250 gramów.
Stwierdziła, ze mam "subiektywnie mało wód", ale jak zaczela mierzyć, to uznała, ze wszystko jest w normie. I potem miała dylemat czy wpisywać, ze malo wód czy nie Ostatecznie nie wpisala, ale kazała zasugerować lekarce prowadzącej, zeby zacząć robic ktg, bo po pierwsze wody, a po drugie "niby nie ocenia się łozyska, ale to jest troche podstarzale". Do tego delikatnie powiększone miedniczki w jednej nerce, ale to do kontroli 2 tygodnie po porodzie.
no to dobrze, że wszystko ok, jednak mogła Ci to wpisać, bo jednak co innego na kartce a co innego w ustach

Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja dzisiaj też po USG
Dzidzia rozwija się prawidłowo - wszystkie narządy, wszystko co trzeba symetrycznie.
Waży troszkę malutko bo 2100g a mam skończony 34tc...
No i to co mnie zasmuciło - położenie miednicowe...

Są jakieś sposoby na to by "pomóc" dziecku się obrócić?
Nie chcę być "z góry" skazana na cesarkę

NO i oczywiście przez to ułożenie nadal brak pewności co do płci
no to jak malutkie to stawiam na dziewczynkę. a co do sposobów, to na pewno są ćwiczenia- koci grzbiet, i chyba wszystkie, gdzie tyłek jest wyżej niż głowa (choć nie stawałabym na głowie) i w tej pozycji kręcić miednicą

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Byłam w SR i położna powiedziała bardzo ważną rzecz. Mianowicie jeżeli odejdą nam wody, ale to tak dosłownie chlusną jak z wiadra na raz to należy się jak najszybciej położyć w tym miejscu i nie ważne czy będzie to super, nowy, perski dywan czy brudna klatka schodowa. Chodzi o to, żeby główka wstawiła się spokojnie w kanał, a nie żeby przodem poszła rączka czy pępowina. Trzeba tak poleżeć 2-3 minuty. Dotyczy to jedynie nagłego odejścia (hlup!), a nie jak się wody sączą po parę godzin
też o tym słyszałam. choć raczej żeby ogólnie się położyć (czyli jak koło łóżka chlusną, to można na łóżku, nie że dokładnie w tym samym miejscu, co poleci) a nie brać się za sprzątanie albo biec po telefon. i że potem trzeba do szpitala nie później niż za godzinę-dwie (choć teściowa jak męża rodziła to pojechała następnego dnia po odejściu wód i też było wszystko ok)

--- no i gratuluję "donoszeń".

no i sposób, jeśli musimy korzystac z komunikacji miejskiej...

http://demotywatory.pl/4251089/Zadbaj
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 18:30   #1002
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Dodatkowo ja rozumiem (bo sama tak mam), że wszystkie te piękne ubranka kuszą i chciałoby się wszystkie je kupić. Ale moim zdaniem trzeba troszeczkę podejść do pewnych rzeczy racjonalnie, a nie w stylu "bo musi miec nowe i koniec". Dziecko to ogromny wydatek i te pieniądze mogą być potrzebne na wiele innych rzeczy. Nie chodzi tu o kwestię czy mnie stać na nową wyprawkę, czy nie. Bo nawet jeśli bym nie wiadomo jak dużo zarabiała, to i tak wolałabym podejść do takich zakupów z głową, aniżeli kupować wszystko jak szalona.

Wiele koleżanek, które są matkami powiedziały mi to samo "zobaczysz, że nie ma sensu wszystkich nowych ubranek kupować, bo zaraz wszystkie będą za małe".
Mnie też kuszą nowe ubranka no ale bez przesady. Sporo ubranek dostałam od znajomych oczywiscie używanych i wcale nie narzekam. Nowe mam do szpitala i cos tam w postaci cieplejszych pajacy bo wszyscy znajomi mieli dzieci na lato. Ale nie rozpędzałam sie za bardzo. Zreszta staramy sie rozsądnie wydawać pieniądze bo mogą byc potrzebne jak maluch bedzie z nami np na szczepionki czy pieluchy czy inne nieprzewidziane teraz wydatki.

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Moja kicia też śpi z nami. Jak już gasimy światła i leżymy obydwoje w łóżku, od razu do nas się pakuje z głośnym mruczeniem w pakiecie Na chwilę wykłada się na klacie Tż-a, mruczy, przytula się, nadstawia łepek do całowania, później lezie do mnie i to samo. Zrobi tak kilka kursów od jednego do drugiego i ostatecznie wybiera miejsce i się wykłada jak lord Jednak chyba nie chciałabym, żeby wchodziła do małej, bo jestem panikara i boję się, że może próbowałaby na nią się położyć Sama nie wiem.
Ona ma swój charakterek. Jak sobie nie życzy, to lepiej jej nie dotykać. Ona sama przyjdzie po swoją porcję czułości Ogólnie jak przychodzą do nas znajomi z dziećmi to ucieka od hałasu. Wskakuje na najwyższą szafkę i bezpiecznie obserwuje z góry. Ciekawe jak zareaguje na malutką.


Lela, kolejna z odchodzącym czopem?
Moja kotka tez spi z nami. Najczesciej spi w nogach i jak chce sie obrócić to mała przeszkoda jest. A jak męza nie ma to juz w ogóle śpi na całaej połowie łóżka. Jak mnie coś zaczyna brzuch boleć to zaraz jest koło mnie. Uwielbia też spać na drapaku.
Musze ją nauczyć ze nie ma wskakiwania do łózeczka bo jakoś nie ufam zwierzeciu do końca. Moze być zazdrosna bo to mój kot ja ją przyniosłam. Po powrocie do domu będę musiała sie i nią zajać żeby nie była zazdrosna za bardzo i nie zrobiła sie zlośliwa.

Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja dzisiaj też po USG
Dzidzia rozwija się prawidłowo - wszystkie narządy, wszystko co trzeba symetrycznie.
Waży troszkę malutko bo 2100g a mam skończony 34tc...
No i to co mnie zasmuciło - położenie miednicowe...

Są jakieś sposoby na to by "pomóc" dziecku się obrócić?
Nie chcę być "z góry" skazana na cesarkę

NO i oczywiście przez to ułożenie nadal brak pewności co do płci
Mi połozna mówiła że zabawa latarka przyświecać do brzuszka robić kółka i moze sie obróci.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:35   #1003
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
no to dobrze, że wszystko ok, jednak mogła Ci to wpisać, bo jednak co innego na kartce a co innego w ustach
Ja w sumie sie cieszę, ze nie wpisała, skoro niby z pomiarów wszystko jest ok. Jedyne co, to zasugerowala ktg co najmniej raz w tygodniu.
Najwyzej zapłacę te kilkadziesiąt złotych, jesli moja lekarka stwierdzi, ze nie ma wskazań. Ale nie wydaje mi się, ona jest bardzo spoko.
A to "malowodzie" wykluczaloby mnie na przykład z porodu w domu narodzin i generalnie uruchomilo maszynę pt. Cos jest nie tak - trzeba diagnozować.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:42   #1004
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Ejani ja też jem galaretki i dziś mi jakoś lepiej było w nocy , nie wiem czy to od tego ale będę je jadła dalej.
no ja sobie rozlewam jedną paczkę (plus ze 3 łyżki żelatyny, żeby była twardsza ale nie słodsza) na 4 miseczki z owocami i jem co najmniej 2 takie miseczki już 3 dzień i mam wrażenie że te słabsze bóle mi przeszły, a te co były mocniejsze są łatwiejsze do zniesienia (choć z łóżka nadal schodzę jak gejsza). ale pomyślałam, że nawet jeśli nie pomoże na to, to może włosy się wzmocnią i po porodzie mniej wypadnie, a zresztą łatwiej tym zapchać apetyt na słodkie, który mnie znowu dopadł...

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ja w sumie sie cieszę, ze nie wpisała, skoro niby z pomiarów wszystko jest ok. Jedyne co, to zasugerowala ktg co najmniej raz w tygodniu.
Najwyzej zapłacę te kilkadziesiąt złotych, jesli moja lekarka stwierdzi, ze nie ma wskazań. Ale nie wydaje mi się, ona jest bardzo spoko.
A to "malowodzie" wykluczaloby mnie na przykład z porodu w domu narodzin i generalnie uruchomilo maszynę pt. Cos jest nie tak - trzeba diagnozować.
a, no o tym nie pomyślałam, to rzeczywiście miło z jej strony
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:42   #1005
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
no, nareszcie w domu!

spędziłam tam 5 (!) godzin i ogólnie muszę powiedzieć, że było całkiem sympatycznie iść raz w końcu do obcych, ale życzliwych ludzi (nie mówię o "obsłudze" bo średnio przyjmowali 1 osobę na 45 minut, więc biurokracja i koszmar+ ploteczki personelu i herbatki).

tyle tylko że już koło 16 wpadła rozhisteryzowana trzydziestolatka z mężem i dwójką chłopaków na oko 8-10 lat, że ją boli, że ma małe dzieci i że dlaczego ona ma czekać jak inni w kolejce nie wyglądają, jakby cierpieli (pokazując na mnie i na moją mamę ) a ona cierpi i musi już, bo jest po wypadku i ona WIE że to jest złamanie, bo kolano puchnie.
:
Moim zdaniem dobrze zrobiłaś, podnosząc alarm. Podziwiam, bo ja tak nie umiem, dużo rzeczy w życiu tracę i czasem czuje się wykorzystywana. No ale trzeba nad sobą pracować...
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:44   #1006
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900, czyli idzie dokładnie swoimi torami. Teraz tygodniowo bedzie tyl koło 250 gramów.
Stwierdziła, ze mam "subiektywnie mało wód", ale jak zaczela mierzyć, to uznała, ze wszystko jest w normie. I potem miała dylemat czy wpisywać, ze malo wód czy nie Ostatecznie nie wpisala, ale kazała zasugerować lekarce prowadzącej, zeby zacząć robic ktg, bo po pierwsze wody, a po drugie "niby nie ocenia się łozyska, ale to jest troche podstarzale". Do tego delikatnie powiększone miedniczki w jednej nerce, ale to do kontroli 2 tygodnie po porodzie.
250 gram o matko,nie strasz mnie. Wczoraj czytałam, że w ostatnich tyg spowalnia się przyrost wagi...zalamka w moim przypadku...
Mi w ostatnich tyg średnio ponad 300gram nabierał między 29 a 34 tc. No ale ten zakres bledu biorę też pod uwagę.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:46   #1007
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Jezuuuu ale mam dzisiaj lenia Dookoła ogarnia mnie wszechobecny burdel, a mi się nawet suszarki sprzątnąć nie chce
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:57   #1008
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900, czyli idzie dokładnie swoimi torami. Teraz tygodniowo bedzie tyl koło 250 gramów.
Stwierdziła, ze mam "subiektywnie mało wód", ale jak zaczela mierzyć, to uznała, ze wszystko jest w normie. I potem miała dylemat czy wpisywać, ze malo wód czy nie Ostatecznie nie wpisala, ale kazała zasugerować lekarce prowadzącej, zeby zacząć robic ktg, bo po pierwsze wody, a po drugie "niby nie ocenia się łozyska, ale to jest troche podstarzale". Do tego delikatnie powiększone miedniczki w jednej nerce, ale to do kontroli 2 tygodnie po porodzie.

Takie głupie pytanie: te miedniczki to twoje czy Joszka?...
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:01   #1009
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Czy Wasze maluchy też Was czasami tak boleśnie "okładaja" kopniakami/wariacjami ???

Moja mała właśnie spuściła mi lańsko po flakach aż do niej krzyknęłam: "AŁA! To boli mała! Nie bij mamy! Nie rób tak!"

Zabolało na maxa...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 19:04   #1010
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

To hlupanie wody takie wiadra to podobno bardzooo rzadko się zdarza. Mojej koleżance sr mówili, że wtedy trzeba usiąść bo dziecko o biodra będzie obijalo , a nam polozna mówiła jak o to zapytałam, że obijać się to dziecko nie ma miejsca, i że jak chlupnie co rzadko się zdarza to wtedy dziecko samo wejdzie w kanał jak jest obrocone ....a generalnie podobno odejście wody to szklanka lub dwie, no chyba przebijają....za parę tyg zobaczę jak to w praktyce

Ejani ja też z owocami sobie robię i bita śmietaną jagody, maliny, mandarynki...przyjemne z pożytecznym

Zaszalalysmy z mama i dziś usmazylysmy sobie karpia..mniam...przedsmak świąt
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:04   #1011
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Czy która z was narzeka na drętwienie kończyn? Od kilku dni drętwieją mi palce tylko u prawej ręki, nie jakoś mocno, ale czuję dyskomfort. głównie mały i serdeczny palec :/


Która się w końcu rozpakuje czekamy 3,2,1.................... .............. STAAAAAAAAAAAAAAAAART!!
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:04   #1012
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Zrobiłam sernik z Oreo i tak mnie plecy bolą...... ałaaaaaaaa
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:07   #1013
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Chyba wybraliśmy imię - jak nam się nie odmieni będzie Witold, Witek, Wituś

Dziewczyny, nie skrzywdzimy dziecka nadając mu to imię, co nie?
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:07   #1014
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Czy Wasze maluchy też Was czasami tak boleśnie "okładaja" kopniakami/wariacjami ???

Moja mała właśnie spuściła mi lańsko po flakach aż do niej krzyknęłam: "AŁA! To boli mała! Nie bij mamy! Nie rób tak!"

Zabolało na maxa...

Szczerze jak usypiam to z godzinę po prawej stronie mnie laduje , ale naprawdę bardzo to boli, czasem lekko nasiskam tam ręką żeby tak nie bolało. Także wiem o czym mówisz, w dzień że dwa kopy też dostanę
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:10   #1015
katharsist
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Za 7 górą, za 7 rzeką:)
Wiadomości: 210
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Do sklonienia dziecka do obrotu dobre są pozycje z brzuchem do dołu - klęk podparty z "wiszącym" brzuchem i pływanie na brzuchu.

Moj obrocil się jakos koło 30 tygodnia, ale wczesniej 2 razy określili płeć mimo położenia miednicowego. Ale wtedy był sporo mniejszy, dzisiaj mimo położenia glowkowego nie było widac płci.
Ja miałam ostatnie usg jakoś w 21 tc, wtedy powiedział, że dziewczynka... Dzisiaj próbował się doszukać, ale strasznie w tych rejonach było ciasno choć powiedział że wydaje mu się że dziewuszka... Jest mi to wprawdzie obojętne, ale wiedzieć bym chciała...

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
A lekarz powiedział, że 2100g to mało? Może to w granicach normy?

Mi lekarz powiedział jaka płeć kilka razy w ułożeniu miednicowym właśnie. Może Twój maluszek się sprytnie zasłania.

Maluch pewnie ma jeszcze troszkę miejsca, nie chce tkwić w pozycji na "nietoperza" i dlatego się nie obrócił, spokojnie...
Lekarz powiedział że to tak na 31 tc, a ja mam za sobą 34...

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
no to jak malutkie to stawiam na dziewczynkę. a co do sposobów, to na pewno są ćwiczenia- koci grzbiet, i chyba wszystkie, gdzie tyłek jest wyżej niż głowa (choć nie stawałabym na głowie) i w tej pozycji kręcić miednicą
Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Mi połozna mówiła że zabawa latarka przyświecać do brzuszka robić kółka i moze sie obróci.
Dziękuję za podpowiedzi metod, zobaczymy co z tego wyjdzie. Chciałabym mieć możliwość porodu naturalnego...
__________________
Do przodu, dzień po dniu...
http://s8.suwaczek.com/20120804570520.png
katharsist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:11   #1016
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900
Super,że wszystko dobrze i ładnie już Mały waży




Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja dzisiaj też po USG
Dzidzia rozwija się prawidłowo - wszystkie narządy, wszystko co trzeba symetrycznie.
Waży troszkę malutko bo 2100g a mam skończony 34tc...
No i to co mnie zasmuciło - położenie miednicowe...

Są jakieś sposoby na to by "pomóc" dziecku się obrócić?
Nie chcę być "z góry" skazana na cesarkę

Najważniejsze,że wszystko dobrze. Może jeszcze się obróci?
Ja wiem,że w Anglii czasem próbują ręcznie przekręcać dziecko,nie wiem jak to w Polsce wygląda...



Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość

eeej, bez przesady. ja mam bardzo dużo książek z dzieciństwa- i całkiem dziecięcych wierszyków i historyjek(i ta seria "poczytaj mi mamo")
O "poczytaj mi mamo" są super!
Musiałam kupić wydania które teraz wyszły,tyle,że mam pierwszą i druga część,a jeszcze trzecią muszę dokupić.
Widziałaś?:

http://ecsmedia.pl/c/poczytaj-mi-mam...xt11773847.jpg




Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Właśnie usłyszałam w TV, że istnieje odmiana autyzmu zwana Zespołem Aspergera. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

Nigdy wcześniej o tym nie mówiono.
To ja przy temacie zespołu aspergera polecam film,który zrobił na mnie duże wrażenie i na długo pozostanie w pamięci:


http://www.filmweb.pl/film/Nazywam+s...an-2010-462544
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:17   #1017
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Czy która z was narzeka na drętwienie kończyn? Od kilku dni drętwieją mi palce tylko u prawej ręki, nie jakoś mocno, ale czuję dyskomfort. głównie mały i serdeczny palec :/


Która się w końcu rozpakuje czekamy 3,2,1.................... .............. STAAAAAAAAAAAAAAAAART!!
Mnie też drętwieją palce u prawej ręki i muszę rozmasowywać żeby przeszło.
Ja bym już chciała niedługo się rozpakować, żeby nie przenosić małego
Dzisiaj mnie tak podbrzusze bolało, że aż mnie zginało w pół, myślałam że coś się rusza powoli, ale fałszywy alarm. Czekam do 3.01

Dziewczyny śpicie tylko na lewych bokach, czy na prawych tez?

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2013-12-11 o 19:19
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:18   #1018
niebieska2323
Raczkowanie
 
Avatar niebieska2323
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

perfuzja dobrze że po wizycie wszystko dobrze

isia4891 dziękuję

kukurydzianaa ja też ciągle się zastanawiam czy dziecko kiedyś nie będzie na mnie narzekało jeśli chodzi o imię no i obawiam się reakcji rodziny i znajomych bo narazie nie znają naszych planów ale przecież to nasza sprawa

Ogólnie dziewczyny przerażacie pisząc o odchodzących czopach jak ten czas szybko leci wszystkie już spakowane jesteście??
niebieska2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:20   #1019
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
To juz po usg Lekarka była troche zakręcona.
Generalnie wszystko ok. Mały wazy 2800-2900, czyli idzie dokładnie swoimi torami. Teraz tygodniowo bedzie tyl koło 250 gramów.
Stwierdziła, ze mam "subiektywnie mało wód", ale jak zaczela mierzyć, to uznała, ze wszystko jest w normie. I potem miała dylemat czy wpisywać, ze malo wód czy nie Ostatecznie nie wpisala, ale kazała zasugerować lekarce prowadzącej, zeby zacząć robic ktg, bo po pierwsze wody, a po drugie "niby nie ocenia się łozyska, ale to jest troche podstarzale". Do tego delikatnie powiększone miedniczki w jednej nerce, ale to do kontroli 2 tygodnie po porodzie.
Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze i, że DN jest już coraz bliżej Ciebie - a raczej Ty masz się ku niemu
Waga fajna, łatwiej Ci będzie rodzić

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
eeej, bez przesady. ja mam bardzo dużo książek z dzieciństwa- i całkiem dziecięcych wierszyków i historyjek(i ta seria "poczytaj mi mamo") i baśni i już takich młodzieżowych (ostatnio mama przytargała mi je ze starego domu, ale wszystko tak zakurzone, że aż brudne i czasem wilgotne, więc nie za bardzo wiem, jak z tym zawalczyć) i też mam zamiar czytać mojemu dziecku. może papier był trochę gorszej jakości i może były trochę skromniejsze (teraz wszystko dla dzieci wygląda czasem jak ze straganu, takie krzykliwe), ale mam zamiar czytać to małemu i może uda się zaszczepić mu też takiego mola... wiem, że ja chętnie do tych historii wrócę, więc pewnie i jakieś emocje dobre się przeniesie przy okazji
W latach 70 i 80 były fajne książki, ale zupełnie inne.
Lata 90 to był okres naporu Disneya i strasznego badziewia.

Moim zdaniem teraz pojawia się na rynku wiele fajnych książek dla młodszych dzieci - z bardzo fajnymi ilustracjami, albo ciekawymi grafikami.
Jest też wiele fajnych wznowień.
Moim ulubionym ilustratorem z dzieciństwa był J.M. Szancer

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Właśnie usłyszałam w TV, że istnieje odmiana autyzmu zwana Zespołem Aspergera. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

Nigdy wcześniej o tym nie mówiono.
Moim zdaniem to od dawna wiadomo

TV nie jest dobrym wyznacznikiem tego, co się dzieje na świecie Zwłaszcza polska TV

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Chyba wybraliśmy imię - jak nam się nie odmieni będzie Witold, Witek, Wituś

Dziewczyny, nie skrzywdzimy dziecka nadając mu to imię, co nie?
Moim zdaniem jest ok
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:21   #1020
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Czy która z was narzeka na drętwienie kończyn? Od kilku dni drętwieją mi palce tylko u prawej ręki, nie jakoś mocno, ale czuję dyskomfort. głównie mały i serdeczny palec :/


Która się w końcu rozpakuje czekamy 3,2,1.................... .............. STAAAAAAAAAAAAAAAAART!!
Myslalam, ze tylko ja tak mam. Tez prawa reka, ale cala i zyly mi wyszly bardzo nie wiem o co z tym chodzi mam tak od paru dni.

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Chyba wybraliśmy imię - jak nam się nie odmieni będzie Witold, Witek, Wituś

Dziewczyny, nie skrzywdzimy dziecka nadając mu to imię, co nie?
Bardzo ladnie, mnie sie podoba
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.