Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-11, 12:25   #1321
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Wilanka, spróbuj masować przy jednoczesnym karmieniu, u mnie zwykle działało. Możesz też spróbować karmić w takiej pozycji by broda Małej była w stronę tego guzka a Ty nad nią jakby "wisisz" na czworaka trochę trudne i śmiesznie wygląda ale pomaga
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:26   #1322
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

1476185184287.jpg1476185193428.jpg1476185200982.jpg
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:28   #1323
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Nie chcą mi się zdjęcia dodać ;(
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:30   #1324
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Wilanka, ja w takich sytuacjach masowałam bardzo delikatnie w stronę brodawki. Może też pomóc przystawienie w innej pozycji, na przykład spod pachy.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:33   #1325
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Lena_Marlena Pokaż wiadomość
Wilanka, spróbuj masować przy jednoczesnym karmieniu, u mnie zwykle działało. Możesz też spróbować karmić w takiej pozycji by broda Małej była w stronę tego guzka a Ty nad nią jakby "wisisz" na czworaka trochę trudne i śmiesznie wygląda ale pomaga
A skoro teraz kolej zdrowej piersi, to najpierw na chwile dać tę chorą?
Spróbuję nad nią powisieć.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wilanka, ja w takich sytuacjach masowałam bardzo delikatnie w stronę brodawki. Może też pomóc przystawienie w innej pozycji, na przykład spod pachy.
No właśnie próbowałam rano, ale mała za nic nie chciała załapać w tej pozycji ;/
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:36   #1326
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Miszka u czerwcowek w cz 1 str 477 lub tu http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profi...e-mleka-matki/

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
A skoro teraz kolej zdrowej piersi, to najpierw na chwile dać tę chorą?
Spróbuję nad nią powisieć.



No właśnie próbowałam rano, ale mała za nic nie chciała załapać w tej pozycji ;/
Tak, jeśli tamta nie jest zbyt przepełniona to daj tą z guzem.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Miszka 3-4 msc
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 13:07   #1327
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Lena_Marlena Pokaż wiadomość
Miszka u czerwcowek w cz 1 str 477 lub tu http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profi...e-mleka-matki/

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------


Tak, jeśli tamta nie jest zbyt przepełniona to daj tą z guzem.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Miszka 3-4 msc
Dziękuję.
Już sama zglupialam ale tak mi się wydawało, że czytałam o miesiącach.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
A skoro teraz kolej zdrowej piersi, to najpierw na chwile dać tę chorą?
Spróbuję nad nią powisieć.



No właśnie próbowałam rano, ale mała za nic nie chciała załapać w tej pozycji ;/
Ja również polecam pozycję spod pachy. Pięknie ściąga z innych kanalików.
Może źle siedzisz i jej niewygodnie.

I jeszcze masaż pod ciepłym prysznicem. Rozgrzej pierś i delikatnie przesuwaj dłoń od nasady do brodawki
__________________
Dziubulek

Żabinek

Edytowane przez miszkaaa
Czas edycji: 2016-10-11 o 13:08
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 17:00   #1328
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Piła z tej chorej 15 min. Potem z prawej jak zwykle. Poczułam taką ulgę, że miałam wrażenie, że nawet gorączka mi przeszła. Teraz za niedługo będzie pić tylko z tej chorej, ja znów mam gorączkę. Oczywiście teściowa już mi powiedziała, że ona 30! Lat temu też tak miała i poszła do lekarza i dostała antybiotyk i zakaz kp i już nie karmila więcej. I już mnie goni do lekarza...Ale skoro czuje ulgę jak mała je, to chyba nie ma tak źle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 17:21   #1329
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Nawet jeśli dostaniesz antybiotyk, to będziesz mogła kp. Są antybiotyki bezpieczne przy kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 17:50   #1330
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;66271926]Nawet jeśli dostaniesz antybiotyk, to będziesz mogła kp. Są antybiotyki bezpieczne przy kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dzięki ci dobra kobieto :-*

...

Moja teściowa to wogole jest taka...niepotrzebnie mnie stresuje. A przecież psychika jest bardzo ważna. Zresztą w ciąży też słyszałam, że jak to nie kupuje mleka i podgrzewacza, bo ona miała mało pokarmu itp itd, zupełnie jakbym miała to po niej odziedziczyc...?! Brzuch miałam mieć ogromny jak ona i poród też miałam mieć straszny jak ona i przez 6 tygodni po miałam nie umieć chodzić i siedzieć. Ot, taki typ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 17:56   #1331
nonie_
Zadomowienie
 
Avatar nonie_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 776
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
Piła z tej chorej 15 min. Potem z prawej jak zwykle. Poczułam taką ulgę, że miałam wrażenie, że nawet gorączka mi przeszła. Teraz za niedługo będzie pić tylko z tej chorej, ja znów mam gorączkę. Oczywiście teściowa już mi powiedziała, że ona 30! Lat temu też tak miała i poszła do lekarza i dostała antybiotyk i zakaz kp i już nie karmila więcej. I już mnie goni do lekarza...Ale skoro czuje ulgę jak mała je, to chyba nie ma tak źle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja miałam raz taką sytuację, pozycja z pod pachy pomogła dużo - ułożyłam sobie córę wygodnie na poduszkach z boku i jakoś poszło, a też wprawy w tej pozycji nie miałam Delikatne masowanie w stronę brodawki dodatkowo. Guzek zniknął na drugi dzien, a gorączka po dwóch dniach. Mama też już biadoliła że jej z gorączką nie pozwalali karmić, na szczęście ją uświadomiłam że to bujda na resorach. A antybiotyk bezpieczny przy kp to lekarze chyba duomox najczęściej przepisują - ale myślę że sobie poradzicie z małą ja potem profilaktycznie wstawałam w nocy i odciagalam troszkę jesli pierś była twarda jak kamień a córka się nie budziła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nonie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 19:21   #1332
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
Dzięki ci dobra kobieto :-*

...

Moja teściowa to wogole jest taka...niepotrzebnie mnie stresuje. A przecież psychika jest bardzo ważna. Zresztą w ciąży też słyszałam, że jak to nie kupuje mleka i podgrzewacza, bo ona miała mało pokarmu itp itd, zupełnie jakbym miała to po niej odziedziczyc...?! Brzuch miałam mieć ogromny jak ona i poród też miałam mieć straszny jak ona i przez 6 tygodni po miałam nie umieć chodzić i siedzieć. Ot, taki typ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach te teściowe:p zawsze wiedzą lepiej
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 14:03   #1333
Marsi89
Raczkowanie
 
Avatar Marsi89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 468
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Miszkaaa- ja mam też osobne drzwi do zamrażalki. Ustawioną mam na -23 stopnie i położna mi powiedziała że spokojnie 8 miesięcy mogę mieć zamrożone. Oczywiście tak długo nie trzymam bo na bieżąco robię jej kaszkę na moim mleku.
__________________
Jak nie Ty to kto mi został?
To całe życie, jak słona kropla.
Marsi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 17:33   #1334
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny mam zamrożone sporo mleka bo córka zaczęła zlobek i w pocie czoła ściągalam żeby zawsze dać jej tam porcję. Jednak zmieniły się okoliczności i wyjezdzamy za granicę. Mleka nie wezmę. Ze żłobka zrezygnowaliśmy. Co z tym mlekiem? Strasznie mi go szkoda bo każde ściąganie to jednak czas a nie leciało lekko. Najchętniej bym je komuś oddala ale czy jest w ogóle zapotrzebowanie?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 17:40   #1335
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Na fb jest grupa, mleczne wsparcie chyba się nazywa, tam możesz zapytać, czy ktoś nie potrzebuje mleka. Moja koleżanka korzystała z mleka dawczyń.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 20:24   #1336
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cześć dziewczyny chciałam Wam bardzo podziękować za rady jest o niebo lepiej wczoraj wieczorem leżałam z gorączką,poprzykrywana czym się dało i w pewnym momencie poczułam coś na zasadzie "następuje zwolnienie blokady" i od tego czasu pierś przestała boleć gorączka dała popalić bo miałam w nocy 39,9 ale zbilam i już z górki. Teraz mam ok 37,5 więc idzie ku dobremu. Oczywiście mleko odciągam, albo daje małej najpierw te pierś choć na chwilę. I tu jeszcze mam pytanie. Jak długo mam tak robić? Bo jednak wcześniej w nocy pierś te 6-7 godzin spokojnie wytrzymała, a teraz się boję powtórki. No i nie chce laktacji zwiększyć, skoro była fajnie unormowana, a już nam wrażenie, że się szybciej napełnia...chyba, że po prostu jestem przewrażliwiona teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 23:23   #1337
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny, do tej pory tylko was czytalam ale teraz pisze i prosze o rade.
Karmie piersia i nie mam z tym zadnych problemow. Synek skonczyl miesiac, ladnie przybiera, wszystko jest ok.
Moim problemem jest to, ze kiedy bedzie mial 7 miesiecy bede musiala wrocic do pracy i juz teraz zastanawiam sie co z tym zrobic. Na pewno moge odciagac pokarm i karmic w nocy, ale przyznam sie, ze slabo wyobrazam sobie karmienie nocne, a potem pol godziny na autostradzie w aucie, 8h pracy i powrot.
Jak to rozwiazac, zeby jak najmniej stracil i jednoczesnie zebym ja dala rade?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 06:51   #1338
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny chciałam Wam bardzo podziękować za rady jest o niebo lepiej wczoraj wieczorem leżałam z gorączką,poprzykrywana czym się dało i w pewnym momencie poczułam coś na zasadzie "następuje zwolnienie blokady" i od tego czasu pierś przestała boleć gorączka dała popalić bo miałam w nocy 39,9 ale zbilam i już z górki. Teraz mam ok 37,5 więc idzie ku dobremu. Oczywiście mleko odciągam, albo daje małej najpierw te pierś choć na chwilę. I tu jeszcze mam pytanie. Jak długo mam tak robić? Bo jednak wcześniej w nocy pierś te 6-7 godzin spokojnie wytrzymała, a teraz się boję powtórki. No i nie chce laktacji zwiększyć, skoro była fajnie unormowana, a już nam wrażenie, że się szybciej napełnia...chyba, że po prostu jestem przewrażliwiona teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że jest lepiej. Moim zdaniem wydłużaj przerwy. Jeśli będziesz cały czas dawać lewa pierś to w prawej może się coś niedobrego zrobić bo nie będzie oprozniana do końca. Takze powoli wracaj do normalnego rytmu, ale postaraj się zwrócić uwagę i gdyby pierś się przepelniala to podaj. Nawet między karmieniami. Pamiętaj że przystawienie na żądanie oznacza że również z inicjatywy matki
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do tej pory tylko was czytalam ale teraz pisze i prosze o rade.
Karmie piersia i nie mam z tym zadnych problemow. Synek skonczyl miesiac, ladnie przybiera, wszystko jest ok.
Moim problemem jest to, ze kiedy bedzie mial 7 miesiecy bede musiala wrocic do pracy i juz teraz zastanawiam sie co z tym zrobic. Na pewno moge odciagac pokarm i karmic w nocy, ale przyznam sie, ze slabo wyobrazam sobie karmienie nocne, a potem pol godziny na autostradzie w aucie, 8h pracy i powrot.
Jak to rozwiazac, zeby jak najmniej stracil i jednoczesnie zebym ja dala rade?
Wydaje mi się że musisz poczekać i zobaczyć z jakim "egzemplarzem" masz do czynienia. Jeśli będzie się budził w nocy dwa - trzy razy tylko na jedzenie i szedł dalej spać to myślę że dasz rade. Jeśli będzie miał pierdyliard pobudek to będzie gorzej.
Ja robilabym narazie zapasy mleka a nad resztą zastanowiła się później
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 07:03   #1339
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do tej pory tylko was czytalam ale teraz pisze i prosze o rade.
Karmie piersia i nie mam z tym zadnych problemow. Synek skonczyl miesiac, ladnie przybiera, wszystko jest ok.
Moim problemem jest to, ze kiedy bedzie mial 7 miesiecy bede musiala wrocic do pracy i juz teraz zastanawiam sie co z tym zrobic. Na pewno moge odciagac pokarm i karmic w nocy, ale przyznam sie, ze slabo wyobrazam sobie karmienie nocne, a potem pol godziny na autostradzie w aucie, 8h pracy i powrot.
Jak to rozwiazac, zeby jak najmniej stracil i jednoczesnie zebym ja dala rade?
Podejrzewam, że będziesz robiła jak 90% mam: brała do waszego łóżka i karmiła na leżąco przez sen.

Dzięki temu nie wiem, co to są nieprzespane noce.
W tym wieku dziecko potrafi jeść całe noce.
Wróciłam do pracy jak syn miał 8 miesięcy.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-10-13 o 07:04
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 09:03   #1340
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Favianna, ja tez bym postawila na robienie zapasów mleka juz od początku, zwlaszcza ze teraz laktacja rozhulana
Co do nocnych karmien, ja np. w ogole na lezaco nie karmie, wiec musze siadac i sie rozbudzac za kazdym razem. Ale moje dziecko, poza skokami, je od zawsze 1-2 razy w nocy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 13:46   #1341
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że będziesz robiła jak 90% mam: brała do waszego łóżka i karmiła na leżąco przez sen.

Dzięki temu nie wiem, co to są nieprzespane noce.
W tym wieku dziecko potrafi jeść całe noce.
Wróciłam do pracy jak syn miał 8 miesięcy.
ja juz teraz tak robie z ostatnim nocnym karmieniem (a w zasadzie dokarmianiem po karmieniu, bo to go usypia, a bez sie meczymy z maruda )

Cytat:
Napisane przez Lena_Marlena Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że musisz poczekać i zobaczyć z jakim "egzemplarzem" masz do czynienia. Jeśli będzie się budził w nocy dwa - trzy razy tylko na jedzenie i szedł dalej spać to myślę że dasz rade. Jeśli będzie miał pierdyliard pobudek to będzie gorzej.
Ja robilabym narazie zapasy mleka a nad resztą zastanowiła się później
niby dobrze robic zapasy, ale przeciez teraz mleko ma inny sklad niz bedzie mialo za np 2 miesiace i nie wiem czy bedzie sie nim najadal

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Favianna, ja tez bym postawila na robienie zapasów mleka juz od początku, zwlaszcza ze teraz laktacja rozhulana
Co do nocnych karmien, ja np. w ogole na lezaco nie karmie, wiec musze siadac i sie rozbudzac za kazdym razem. Ale moje dziecko, poza skokami, je od zawsze 1-2 razy w nocy.
moj jak na razie je o polnocy, potem po 3 i po 6, a potem kolo 8-9
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 14:22   #1342
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
ja juz teraz tak robie z ostatnim nocnym karmieniem (a w zasadzie dokarmianiem po karmieniu, bo to go usypia, a bez sie meczymy z maruda )


niby dobrze robic zapasy, ale przeciez teraz mleko ma inny sklad niz bedzie mialo za np 2 miesiace i nie wiem czy bedzie sie nim najadal


moj jak na razie je o polnocy, potem po 3 i po 6, a potem kolo 8-9
Ja bym teraz nie robiła zapasów, bo to bez sensu, mleko ma inny skład, już nie mówiąc o tym, że będzie pół roku leżało w zamrażarce.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 19:21   #1343
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
A skoro teraz kolej zdrowej piersi, to najpierw na chwile dać tę chorą?
Spróbuję nad nią powisieć.
Jak miałam zastój w górnej części piersi to też wisiałam nad córką w dziwnych pozycja. Celuj tak, by tam gdzie jest guzek była broda dziecka-wspaniale masuje i szybko puszcza.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam zamrożone sporo mleka bo córka zaczęła zlobek i w pocie czoła ściągalam żeby zawsze dać jej tam porcję. Jednak zmieniły się okoliczności i wyjezdzamy za granicę. Mleka nie wezmę. Ze żłobka zrezygnowaliśmy. Co z tym mlekiem? Strasznie mi go szkoda bo każde ściąganie to jednak czas a nie leciało lekko. Najchętniej bym je komuś oddala ale czy jest w ogóle zapotrzebowanie?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Spróbuj oddać komuś, a jak się nie uda to zużyj choćby do kąpieli przed wyjazdem-codziennie porcja pysznego mleczka.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do tej pory tylko was czytalam ale teraz pisze i prosze o rade.
Karmie piersia i nie mam z tym zadnych problemow. Synek skonczyl miesiac, ladnie przybiera, wszystko jest ok.
Moim problemem jest to, ze kiedy bedzie mial 7 miesiecy bede musiala wrocic do pracy i juz teraz zastanawiam sie co z tym zrobic. Na pewno moge odciagac pokarm i karmic w nocy, ale przyznam sie, ze slabo wyobrazam sobie karmienie nocne, a potem pol godziny na autostradzie w aucie, 8h pracy i powrot.
Jak to rozwiazac, zeby jak najmniej stracil i jednoczesnie zebym ja dala rade?
Masz jeszcze dużo czasu. Przede wszystkim półroczne dziecko je dużo krócej niż noworodek, więc nie będzie raczej maratonów kp w nocy. Można spać z dzieckiem, wtedy nie wybudzasz się zbyt mocno na karmienie.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
niby dobrze robic zapasy, ale przeciez teraz mleko ma inny sklad niz bedzie mialo za np 2 miesiace i nie wiem czy bedzie sie nim najadal
Będzie się najadać. Nawet takie mleczko, które trochę poleży w zamrażarce będzie lepsze niż mm. Aczkolwiek w tym momencie robienie zapasów na pół roku wprzód to trochę za wcześnie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 15:03   #1344
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość

niestety pediatra wspomina o tym, maluch kończy 3 miesiac i ma podwyzszony poziom biluribiny. Po tylu przejsciach i unormowanej laktacji to bylby ból.
Chciałam dopowiedzieć sytuację- odnośnie podwyższonego poziomu biluribiny, a karmienia piersią.
Nasz mały skończył 6 miesięcy - powtórzylismy badanie krwi i poziom biluribiny spadł do normy. Próby wątrobowe też spadają.

Kp nie przerwałam i karmimy się dalej
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 15:54   #1345
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Chciałam dopowiedzieć sytuację- odnośnie podwyższonego poziomu biluribiny, a karmienia piersią.
Nasz mały skończył 6 miesięcy - powtórzylismy badanie krwi i poziom biluribiny spadł do normy. Próby wątrobowe też spadają.

Kp nie przerwałam i karmimy się dalej
Brawo!
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 09:36   #1346
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Karmię synka w przychodni pod gabinetem.
Jedna miła pani przechodząc rzucila: smacznego a dwie inne miło zagadywały.

__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 19:50   #1347
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Gdzie znajdę wykaz leków przy kp?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 20:09   #1348
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

http://www.kobiety.med.pl/cnol/index...=131&Itemid=49

https://toxnet.nlm.nih.gov/newtoxnet/lactmed.htm
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 20:28   #1349
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;67950941]http://www.kobiety.med.pl/cnol/index...=131&Itemid=49

https://toxnet.nlm.nih.gov/newtoxnet/lactmed.htm[/QUOTE]

Dziękuję, właśnie chodziło mi o tą anglojęzyczną.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 22:41   #1350
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php


INFORMACJE PRZYDATNE DO KORZYSTANIA Z LEKSYKONU:
Kategorie ryzyka laktacyjnego według Prof. Hale`a:
L1 „najbezpieczniejsze”
Grupa ta obejmuje leki, które były przyjmowane podczas laktacji przez dużą liczbę matek bez żadnego zaobserwowanego negatywnego efektu u karmionego dziecka. Na lekach z tej grupy były przeprowadzane badania wśród matek karmiących piersią, które nie wykazały ryzyka dla dziecka ani możliwości odległego działania szkodliwego. Obejmuje także produkty lecznicze niedostępne drogą doustną dla dziecka.
L2 „bezpieczniejsze”
Grupa ta obejmuje leki, które były stosowane u ograniczonej liczby matek, które na wykazały działań niepożądanych u karmionych dzieci. Grupę tą stanowią także leki, dla których istnienie ryzyka po zastosowaniu leku jest mało prawdopodobne.
L3 „prawdopodobnie bezpieczne”
Nie istnieją kontrolowane badania na grupie kobiet karmiących piersią, jednakże ryzyko niepożądanego działania leku u karmionego dziecka jest możliwe. Tyczy się także leków, dla których badania wykazały tylko minimalny niezagrażający efekt niepożądany. Lek należący do tej grupy powinien być podany tylko wtedy, gdy korzystny efekt przewyższa ryzyko, które niesie dla karmionego dziecka. Ponadto wszystkie nowe leki, które nie mają przeprowadzonych odpowiednich badań, są automatycznie kwalifikowane do tej grupy, co jest niezależne od tego, jak bardzo mogą być bezpieczne dla karmionego dziecka.
L4 „prawdopodobnie szkodliwe”
Dla leków z tej grupy istnieją dowody szkodliwego wpływu na karmione dziecko albo wytwarzanie mleka, jednakże korzyści z ich zastosowania u matek karmiących mogą być akceptowalne pomimo ryzyka dla dziecka (np. jeżeli zastosowanie leku jest niezbędne dla ratowania życia albo z powodu zagrażającej poważnej choroby, w sytuacji, w której nie ma możliwości zastosowania innego, bezpieczniejszego preparatu lub jest on nieskuteczny).
L5 „szkodliwe”
Badania na grupie matek karmiących piersią wykazały istotne i udokumentowane ryzyko dla dziecka w oparciu o doświadczenia na ludziach. Grupę tą stanowią także leki o wysokim ryzyku szkodliwości dla dziecka. Ryzyko zastosowania leku z tej grupy u kobiety karmiącej piersią stanowczo przewyższa każdą możliwą korzyść z karmienia. Leki z tej grupy są przeciwwskazane u kobiet karmiących piersią.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2016-11-25 o 22:42
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.