Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-29, 17:05   #1861
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie chcę się czepiać, ale co to znaczy tyle kobiet? ile mniej więcej? i jaki jest stosunek tych kobiet w porównaniu z kobietami, u których nie wystąpiły żadne problemy z cyklem? jeśli tych kobiet jest naprawdę dużo, to zgadzam się, że wypadałoby zrobić w tym kierunku jakieś badania. ale jeśli jest ich mało, no to nie oszukujmy się, nikt na takie badania kasy nie da.
Już kilkaset tysięcy kobiet w UK i US zgłosiło taki skutek uboczny.

"Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London noted that a link between the vaccine and menstrual changes was "plausible and should be investigated". In the US, the National Institutes of Health recently awarded $1.67m to five research institutions to explore potential links between Covid-19 vaccination and menstrual changes."

https://www.theguardian.com/commenti...nstrual-cycles

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2021-10-29 o 17:06
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 17:27   #1862
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Już kilkaset tysięcy kobiet w UK i US zgłosiło taki skutek uboczny.

"Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London noted that a link between the vaccine and menstrual changes was "plausible and should be investigated". In the US, the National Institutes of Health recently awarded $1.67m to five research institutions to explore potential links between Covid-19 vaccination and menstrual changes."

https://www.theguardian.com/commenti...nstrual-cycles
Super, mam nadzieję że coś się uda wyjasnić.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:10   #1863
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Już kilkaset tysięcy kobiet w UK i US zgłosiło taki skutek uboczny.

"Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London noted that a link between the vaccine and menstrual changes was "plausible and should be investigated". In the US, the National Institutes of Health recently awarded $1.67m to five research institutions to explore potential links between Covid-19 vaccination and menstrual changes."

https://www.theguardian.com/commenti...nstrual-cycles

o, no i git, niech badają, fajnie że znalazła się kasa. dzięki
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 06:30   #1864
Wszedobylska_Snupa
Jadowita Żmija
 
Avatar Wszedobylska_Snupa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 459
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Idę dzisiaj na 3 dawkę. Wszystkie osoby z mojego otoczenia przeżyły ją najgorzej.
__________________
,, Rasowy?
– Poczwórnie.
– To znaczy, że jak?
– Znaczy nogi jamnika, morda buldoga, uszy wyżła, ogon owczarka – a razem, uważasz pan, mój pies''
Wszedobylska_Snupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 07:00   #1865
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Wszedobylska_Snupa Pokaż wiadomość
Idę dzisiaj na 3 dawkę. Wszystkie osoby z mojego otoczenia przeżyły ją najgorzej.
Powodzenia. W moim towarzystwie dopiero mają, terminy na najbliższe dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:18   #1866
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Ja pewnie pójdę na trzecią pod koniec grudnia, oby mnie nie złożyło na świeta...
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:30   #1867
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Pytałam Was o 3 dawkę i rodzaje szczepionek, ktoś mi nawet na to odpowiedział, dziękuję
Wczoraj wyczytałam się, że 3 dawka to Pfizer lub Moderna.
Jestem właśnie ciekawa jak będą się ludzie czuli po 3 dawce. Z mojego otoczenia trzecie dawki mają dopiero za 2-3 tygodnie.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-03, 14:21   #1868
Wszedobylska_Snupa
Jadowita Żmija
 
Avatar Wszedobylska_Snupa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 459
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Pytałam Was o 3 dawkę i rodzaje szczepionek, ktoś mi nawet na to odpowiedział, dziękuję
Wczoraj wyczytałam się, że 3 dawka to Pfizer lub Moderna.
Jestem właśnie ciekawa jak będą się ludzie czuli po 3 dawce. Z mojego otoczenia trzecie dawki mają dopiero za 2-3 tygodnie.
Mi juz nawet wczoraj proponowali termin lol jak rano zadzwonilam na infolinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,, Rasowy?
– Poczwórnie.
– To znaczy, że jak?
– Znaczy nogi jamnika, morda buldoga, uszy wyżła, ogon owczarka – a razem, uważasz pan, mój pies''
Wszedobylska_Snupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:53   #1869
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Wszedobylska_Snupa Pokaż wiadomość
Mi juz nawet wczoraj proponowali termin lol jak rano zadzwonilam na infolinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też widziałam wczoraj że terminy na Pfizera były praktycznie od ręki, ale moja mama niedawno szczepiła się na grypę i lekarz powiedział jej żeby odczekała ok miesiąc między jedną a drugą szczepionka dlatego zapisała się na trochę późniejszy termin trzeciej dawki niż pierwszy możliwy. Chociaż nie powiem bo terminy znikały dość szybko jak patrzyłam na ikp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 19:14   #1870
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Też widziałam wczoraj że terminy na Pfizera były praktycznie od ręki, ale moja mama niedawno szczepiła się na grypę i lekarz powiedział jej żeby odczekała ok miesiąc między jedną a drugą szczepionka dlatego zapisała się na trochę późniejszy termin trzeciej dawki niż pierwszy możliwy. Chociaż nie powiem bo terminy znikały dość szybko jak patrzyłam na ikp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak zapisywałam rodziców, to terminy na Pfizera były od ręki. Nawet w tym samym dniu lub w kolejnym można było mieć szczepienie.
Rodzice też odczekiwali po szczepieniu przeciw grypie - w ich przypadku lekarka zalecała 10 dni odstępu.
Zasadniczo gdzieś czytałam, że w sumie to są szczepionki nowej generacji i odstęp nie jest potrzebny. Ale najlepiej posłuchać opinii lekarza POZ, który najlepiej zna danego pacjenta.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 19:21   #1871
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Pytałam Was o 3 dawkę i rodzaje szczepionek, ktoś mi nawet na to odpowiedział, dziękuję
Wczoraj wyczytałam się, że 3 dawka to Pfizer lub Moderna.
Jestem właśnie ciekawa jak będą się ludzie czuli po 3 dawce. Z mojego otoczenia trzecie dawki mają dopiero za 2-3 tygodnie.

Zasada jest taka, że jak ktoś był szczepiony Pfizerem to preferowany na 3 dawkę jest Pfizer (jak niedostępny to wtedy Moderna); jeśli ktoś miał 2 dawki Moderny to trzecia dawka też raczej Moderna (jeśli niedostępna to wtedy Pfizer). Osoby szczepione Astrą Zenecą lub Johnsonem to już dowolnie, bez preferencji: Modernę lub Pfizera dostaną jako 3 dawkę.


Rodzice po 3 dawce w sumie czuli tylko ból ręki, po poprzednich dwóch w zasadzie chyba nawet bólu ręki nie czuli.
Młodsze osoby z otoczenia dopiero będą szczepione, pierwsza w tym lub przyszłym tygodniu będzie mogła, ale jeszcze nie wiem którego dnia się zaszczepi (szczepić się będzie na pewno).
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-03, 21:08   #1872
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Mnie nic się nie przesuwało a wzięłam 3 dawki

Co do łączenia szczepionek ,można wziąć naraz tylko w dwie ręce .Ja się nie zdecydowałam bo się bałam ze mnie będzie prawa ręka bolec i nie dam rady pracować wiec na grype wzięłam jakieś 3 tyg później .

Ja po trzeciej dawce miałam tylko bóle mięśniowe przez pare godzin ,po drugiej to samo tylko do tego ból głowy .Za to ręka po 3 dawce bolała mnie prawie 2 tygodnie ale myśle ze to była kwestia podania .

Edytowane przez Voytkova
Czas edycji: 2021-11-03 o 21:19
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 07:37   #1873
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;88978904]Zasada jest taka, że jak ktoś był szczepiony Pfizerem to preferowany na 3 dawkę jest Pfizer (jak niedostępny to wtedy Moderna); jeśli ktoś miał 2 dawki Moderny to trzecia dawka też raczej Moderna (jeśli niedostępna to wtedy Pfizer). Osoby szczepione Astrą Zenecą lub Johnsonem to już dowolnie, bez preferencji: Modernę lub Pfizera dostaną jako 3 dawkę.


Rodzice po 3 dawce w sumie czuli tylko ból ręki, po poprzednich dwóch w zasadzie chyba nawet bólu ręki nie czuli.
Młodsze osoby z otoczenia dopiero będą szczepione, pierwsza w tym lub przyszłym tygodniu będzie mogła, ale jeszcze nie wiem którego dnia się zaszczepi (szczepić się będzie na pewno).[/QUOTE]

Skąd ta informacja? Dosłownie wczoraj widziałam przegląd naukowy, w którego zaleceniach było szczepienie Moderną osób po dwóch Pfizerach. Bo wtedy jest najlepsza odpowiedź immunologiczna.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 07:46   #1874
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Skąd ta informacja? Dosłownie wczoraj widziałam przegląd naukowy, w którego zaleceniach było szczepienie Moderną osób po dwóch Pfizerach. Bo wtedy jest najlepsza odpowiedź immunologiczna.
A jak ktoś miał 2xModerne to pisali co lepiej jako 3?
Tez Modernę?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 08:06   #1875
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Skąd ta informacja? Dosłownie wczoraj widziałam przegląd naukowy, w którego zaleceniach było szczepienie Moderną osób po dwóch Pfizerach. Bo wtedy jest najlepsza odpowiedź immunologiczna.
Czy pamiętasz może, gdzie był ten przegląd naukowy?
Chętnie bym poczytała, akurat jestem po 2 Pfizerach
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 08:23   #1876
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Szczepiłam się dziś Pfizerem i dali mi do podpisu formularz informujący o potencjalnych działaniach niepożądanych, które szczerze mówiąc trochę mnie zdołowały bo gdy czytałam wcześniej ulotkę tej szczepionki w necie to nic takiego tam nie było.
Tymczasem w tym dzisiejszym formularzu był szereg ciężkich zdarzeń, typu choroby autoimmunologiczne, zespół Guillaina-Barrego, więcej nie pamiętam bo aż przestałam to czytać, bo gdybym doczytała do końca to nie wiem czy bym stamtąd nie uciekła przed szczepieniem. No i martwię się teraz czy dobrze zrobiłam szczepiąc się (a usposobienie mam raczej hipochondryczne więc pewnie teraz każdy najmniejszy objaw będę wiązała że szczepieniem)...
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 08:28   #1877
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Szczepiłam się dziś Pfizerem i dali mi do podpisu formularz informujący o potencjalnych działaniach niepożądanych, które szczerze mówiąc trochę mnie zdołowały bo gdy czytałam wcześniej ulotkę tej szczepionki w necie to nic takiego tam nie było.
Tymczasem w tym dzisiejszym formularzu był szereg ciężkich zdarzeń, typu choroby autoimmunologiczne, zespół Guillaina-Barrego, więcej nie pamiętam bo aż przestałam to czytać, bo gdybym doczytała do końca to nie wiem czy bym stamtąd nie uciekła przed szczepieniem. No i martwię się teraz czy dobrze zrobiłam szczepiąc się (a usposobienie mam raczej hipochondryczne więc pewnie teraz każdy najmniejszy objaw będę wiązała że szczepieniem)...
Dobrze zrobiłaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 11:44   #1878
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A jak ktoś miał 2xModerne to pisali co lepiej jako 3?
Tez Modernę?
Pfizer.
Tutaj jest zestawienie tych wszystkich badań w jeden artykuł, na dole są odnośniki: https://www.drswanda.com/post/covid-...d-to-our-armor
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 15:27   #1879
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Skąd ta informacja? Dosłownie wczoraj widziałam przegląd naukowy, w którego zaleceniach było szczepienie Moderną osób po dwóch Pfizerach. Bo wtedy jest najlepsza odpowiedź immunologiczna.

Z komunikatu 14 Ministerstwa Zdrowia sprzed 7 dni (na końcu tabelka z zaleceniem preferencji wyboru)

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komun...mat-podstawowy

Więc rozumiem, że w Polsce miały obowiązywać takie zasady


Miały - bo w informacji ze strony Ministerstwa Zdrowia z 2 listopada wynika, że chyba już nie ma preferencji co do stosowania konkretnej szczepionki w zależności od rodzaju szczepionki stosowanej w szczepieniu podstawowym
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/...b-pelnoletnich


Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna jak się okazuje w tym temacie
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-04, 17:31   #1880
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;88978901]Jak zapisywałam rodziców, to terminy na Pfizera były od ręki. Nawet w tym samym dniu lub w kolejnym można było mieć szczepienie.
Rodzice też odczekiwali po szczepieniu przeciw grypie - w ich przypadku lekarka zalecała 10 dni odstępu.
Zasadniczo gdzieś czytałam, że w sumie to są szczepionki nowej generacji i odstęp nie jest potrzebny. Ale najlepiej posłuchać opinii lekarza POZ, który najlepiej zna danego pacjenta.[/QUOTE]
To widać, co lekarz to inna opinia Ale i tak w przypadku mojej mamy to już i tak bez znaczenia, bo niedługo mija miesiąc i przyjmie 3 dawkę. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko będzie w porządku.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;88978904]Zasada jest taka, że jak ktoś był szczepiony Pfizerem to preferowany na 3 dawkę jest Pfizer (jak niedostępny to wtedy Moderna); jeśli ktoś miał 2 dawki Moderny to trzecia dawka też raczej Moderna (jeśli niedostępna to wtedy Pfizer). Osoby szczepione Astrą Zenecą lub Johnsonem to już dowolnie, bez preferencji: Modernę lub Pfizera dostaną jako 3 dawkę.


Rodzice po 3 dawce w sumie czuli tylko ból ręki, po poprzednich dwóch w zasadzie chyba nawet bólu ręki nie czuli.
Młodsze osoby z otoczenia dopiero będą szczepione, pierwsza w tym lub przyszłym tygodniu będzie mogła, ale jeszcze nie wiem którego dnia się zaszczepi (szczepić się będzie na pewno).[/QUOTE]
Oby moi rodzice też trzecią dawkę przeszli "gładko".

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;88980001]Z komunikatu 14 Ministerstwa Zdrowia sprzed 7 dni (na końcu tabelka z zaleceniem preferencji wyboru)

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komun...mat-podstawowy

Więc rozumiem, że w Polsce miały obowiązywać takie zasady


Miały - bo w informacji ze strony Ministerstwa Zdrowia z 2 listopada wynika, że chyba już nie ma preferencji co do stosowania konkretnej szczepionki w zależności od rodzaju szczepionki stosowanej w szczepieniu podstawowym
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/...b-pelnoletnich


Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna jak się okazuje w tym temacie [/QUOTE]
No właśnie też na ten komunikat wpadłam na stronach ministerstwa, że jak się brało Pfizera x2 to preferowany jest Pfizer a jak Modernę to Modernę.
A w TV lekarze wypowiadają się, że to obojętne którą się przyjmie jako trzecią.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2021-11-04 o 17:32
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 22:15   #1881
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

A w ogóle dają modernę jako 3 dawkę ?
Bo jak ja się szczepilam ponad miesiąc temu to był tylko Pfizer na 3 dawkę bez względu na to czym się wcześniej szczepiło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-05, 05:00   #1882
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
A w ogóle dają modernę jako 3 dawkę ?
Bo jak ja się szczepilam ponad miesiąc temu to był tylko Pfizer na 3 dawkę bez względu na to czym się wcześniej szczepiło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz Moderna jest dopuszczona jako 3 dawka, ale to chyba tak od tygodnia, lub niewiele wcześniej.
Miesiąc temu był tylko Pfizer przewidziany w tym celu .
Ciekawe co będzie za kolejny miesiąc, kiedy zamierzam się szczepić 3 dawką .
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 11:02   #1883
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Czy ktoś z was widzial gdzieś w necie badania kliniczne związane z podaniem 3 dawki ? Czy kraje robia to tak "po prostu" ?

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 11:30   #1884
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was widzial gdzieś w necie badania kliniczne związane z podaniem 3 dawki ? Czy kraje robia to tak "po prostu" ?

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
tak na szybko:
https://www.sciencedirect.com/scienc...8WM9JrpVr7zNYh

https://www.medrxiv.org/content/10.1....02.21261735v1

https://www.thelancet.com/journals/l...046-8/fulltext

https://www.medrxiv.org/content/10.1....23.21261026v1

https://www.sciencedirect.com/scienc...53249821024815

te artykuły no i oczywiście te w nich cytowane

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-11-08 o 11:33
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 11:36   #1885
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Dzięki serdeczne ! Mialam wlasnie cokolwiek szukać, ale pomyślałam że ktoś może coś znalazł ciekawego

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2021-11-08 o 11:40
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:38   #1886
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Już kilkaset tysięcy kobiet w UK i US zgłosiło taki skutek uboczny.

"Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London noted that a link between the vaccine and menstrual changes was "plausible and should be investigated". In the US, the National Institutes of Health recently awarded $1.67m to five research institutions to explore potential links between Covid-19 vaccination and menstrual changes."

https://www.theguardian.com/commenti...nstrual-cycles
Ja też obserwuję coś dziwnego w związku z moim okresem. Zaczął się 3 listopada, szczepiłam się pierwsza dawką 4 listopada. Czyli dziś jest siódmy dzień i okres jest cały czas dość obfity co jest zupełną nowością bo przez całe życie od 4 dnia to krwawienie już mi powoli zanikało a 6-7 dnia to już był ostatni dzień plamienia. Tak więc ciekawa sprawa czy taka zmiana to tylko koincydencja, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 08:02   #1887
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

W zeszłym tygodniu przyjęłam 3 dawkę szczepionki. Nic mi nie było oprócz bólu ramienia. Teraz szczepiłam się Pfizerem, a wcześniej miałam 2 dawki Astry.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 08:16   #1888
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 08:21   #1889
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mogę dopiero w lutym, nie wiem czy wtedy się zaszczepie. Mam jeszcze czas do namysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 08:22   #1890
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja bym mogła w połowie grudnia, ale chyba już sobie zaczekam do stycznia, żeby na spokojnie, a nie zaraz przed świętami. A już wiadomo jak długo będzie ważny certyfikat po dawce przypominającej? Jak tylko 6 miesięcy to trochę lipa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-22 11:18:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.