Scent Bar LIX - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-03, 00:11   #1891
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 814
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
2.jeżeli się wyklucza z diety zboża, pozbawia się dietę dużej ilości witamin, mikro- i makroelementów , węglowodanów stanowiących główne źródło energii , a dieta eliminacyjna jest wskazana tylko w wypadku przewagi korzyści z jej stosowania nad negatywnymi skutkami , czyli jeżeli objawy spożywania danej substancji zagrażają życiu i zdrowiu .
Primo: przyswajalność witamin oraz mikro- i makroelementów ze zbóż jest dyskusyjna.
Secundo: węglowodany są nie tylko w zbożach glutenowych, spokojnie można mieć dietę bogatą w węglowodany bez zbóż glutenowych

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
A tak dokładnie to nie gluten ma toksyczne działanie na kosmki , tylko źle działający układ immunologiczny głupieje i po kontakcie z glutenem wytwarza przeciwciała skierowane przeciw komórkom kosmków i to one bezpośrednio odpowiadają za uszkodzenie śluzówki jelit .
Wiem, niestety wiem - jestem "szczęśliwą" posiadaczką oglupiałego immuno
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 01:34   #1892
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Scent Bar LIX

Dobry


Ewus, gratuluje zkupu, niech Wam sie tam szczesliwie zyje


A ja wspolczuje lekarzom..skoro dla pzecietnego Kowalskiego zakp warzyw na straganie czesto jest kwestia zycia lub smierci, to taki lekarz musi miec prze☠☠☠ane, doslownie. I z calego serca jestem za tym zebz zarabial minimum 15000 tys miesiecznie. Jak mam sie leczyc to wole u kogos zadowolonego z zycia a nie u frustrata. A wiekszosc ludzi jest tak obrzydliwie wstretnie roszczeniowa....w ☠☠☠☠☠☠☠ach... a co dopiero jak paluszek boli
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 08:38   #1893
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość

A ja wspolczuje lekarzom..skoro dla pzecietnego Kowalskiego zakp warzyw na straganie czesto jest kwestia zycia lub smierci, to taki lekarz musi miec prze☠☠☠ane, doslownie. I z calego serca jestem za tym zebz zarabial minimum 15000 tys miesiecznie. Jak mam sie leczyc to wole u kogos zadowolonego z zycia a nie u frustrata. A wiekszosc ludzi jest tak obrzydliwie wstretnie roszczeniowa....w ☠☠☠☠☠☠☠ach... a co dopiero jak paluszek boli


Moje dwie przyjaciółki pracują w cukierni, sceny jakie ludzie potrafia odstawic nad ciastkiem za 2 zlote sa po prostu niewiarygodne
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 08:53   #1894
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 535
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Oprócz celiakii wskazaniem do odstawienia glutenu są także alergia na gluten i nadwrażliwość na gluten - a te przypadłości zdarzają się cokolwiek częściej niż celiakia. Więcej na stronie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią itd.


W jaki sposób może zaszkodzić wykluczenie glutenu?
Uczulenie i alergia to toczywiste, ale jakos szczerze wątpie, aby co druga osoba ja miała.

Nie wiem, nie jestem lekarzem, ale gdzies to własnie czytałam nieraz.Ale ponoc dla organizmu, który nie ma przeciwskazań na gluten wyłaczenie go całkiem korzystne do końca nie jest.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 09:26   #1895
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Dieta... wojownika? Oborze. Muszę koniecznie odciąć Chłopu Internety. Bo on przecież gotów zostać wojownikiem na diecie.


No ale odetnij, bo na bank się nie oprze

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość

Wiem, niestety wiem - jestem "szczęśliwą" posiadaczką oglupiałego immuno
Czyli przy każdej immuno jest nietolerancja? Obojętnie jakiej? RZS? Hashimoto? Whateva? Czy jednak warto robić jakieś konkretne badania?

Inna rzecz, że nie potrafię/nie umiem całkowicie go wykluczyć. Preferuję papu bez-pszeniczne, ale no zdarza mi się ochota na bułkę. Fakt rzadko, ale jednak klasyczne pieczywo szamam z miłą chęcią, zwłąszcza w formie grzanek Natomiast mam odwieczny odrzut od pierogów, naleśników, ciast, wszelkich mącznych kleistych potraw.

Abstrachując od chorób, to uważam, że ludzie wykluczają gluten bo się na tej diecie chudnie, proste.

A propos jedzenia, dziś nam brakło weny. Chuopin coś mamrocze o zupie. Ech. Problemy

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-05-03 o 09:30
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 10:38   #1896
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
A propos jedzenia, dziś nam brakło weny. Chuopin coś mamrocze o zupie. Ech. Problemy
szczęściarze. Mój brzuch ogłosił, że dziś ma wolne i jedzenie przyjmowanym nie będzie
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 13:13   #1897
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
szczęściarze. Mój brzuch ogłosił, że dziś ma wolne i jedzenie przyjmowanym nie będzie
Ajajaj współczuję.

U nas chuopin wziął się za fasolkę po bretońsku. Nie powiem, żeby to jakoś rozwiązywało mój problem, bo kiełbasy nie jem, ale wyłowię kilka fasolek, przy czym wszamam coś po drodze co popadnie, może duszone pory z marchewką w mleku kokosowym z czerwoną pastą curry i rybą, plus ryż. Robi się to w sumie 15 minut.
Ale jeden problem z głowy, bo on sobie tej bretońskiej narobi jak dla wojska, poporcjuje, zamrozi i kilka obiadków ma załatwionych.

Dobra, mam perfumiany hmm chciejo-kryzys. Chcę bardzo się zachwycać, nurzać w chmurze aromatu, wciągać jaki jakiś narkotyk, ale nie wiem co i gdzie to znaleźć. Doszłam do tego momentu że nastukałam kosmiczną kwotę w próbkach w ciemno, więc się opamiętałam i pokasowałam sporo.
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 13:27   #1898
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
szczęściarze. Mój brzuch ogłosił, że dziś ma wolne i jedzenie przyjmowanym nie będzie

Wspołczuję mój wprost przeciwnie


kochane moje, pomóżcie, bo dla odmiany szukam czegoś bardzo kobiecego i uwodzicielskiego, żaden dziwak, tylko coś takiego w stylu Allure czy coś, nie chcę żeby było wyjące retro, tylko takie kobiece może i ciche tajemnicze uwodzicielskie - do głowy przychodzi mi tylko Jasmin Noir Bulgari, ale to chyba nie to, może coś z Forda?

i niewątpliwie mam swojego Lutka - Cedre. jest wspaniały, ale wciąż to jest zapach bardziej relaksacyjny, terapeutyczny niż ludzki, Daim Blonde mnie jednak drażni niestety, ale to powinno być coś takiego - zamszowo miękkiego, kociego
Może Amethyst? Armaniego Prive?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 13:34   #1899
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Dobra, mam perfumiany hmm chciejo-kryzys. Chcę bardzo się zachwycać, nurzać w chmurze aromatu, wciągać jaki jakiś narkotyk, ale nie wiem co i gdzie to znaleźć. Doszłam do tego momentu że nastukałam kosmiczną kwotę w próbkach w ciemno, więc się opamiętałam i pokasowałam sporo.
Ja na odwrót, nagle wiele zapachów mi się podoba, wiele chcę... Muszę przeczekać
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 13:45   #1900
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość

Wspołczuję mój wprost przeciwnie


kochane moje, pomóżcie, bo dla odmiany szukam czegoś bardzo kobiecego i uwodzicielskiego, żaden dziwak, tylko coś takiego w stylu Allure czy coś, nie chcę żeby było wyjące retro, tylko takie kobiece może i ciche tajemnicze uwodzicielskie - do głowy przychodzi mi tylko Jasmin Noir Bulgari, ale to chyba nie to, może coś z Forda?

i niewątpliwie mam swojego Lutka - Cedre. jest wspaniały, ale wciąż to jest zapach bardziej relaksacyjny, terapeutyczny niż ludzki, Daim Blonde mnie jednak drażni niestety, ale to powinno być coś takiego - zamszowo miękkiego, kociego
Może Amethyst? Armaniego Prive?
Ja nie pomogę niestety bo też szukam czegoś podobnego - tylko ja słodycz nektarową kwiatów, z jakąś herbatą, owocem w stylu marakuja, zero zamszu, piżma i innych takich.

Świeżak już prawie znaleziony, będę porównywać La Paille Lutka z Escentric 02 jak próbka doleci.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja na odwrót, nagle wiele zapachów mi się podoba, wiele chcę... Muszę przeczekać
Wiem czytałam, zazdroszczę

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-05-03 o 13:48
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 14:03   #1901
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Wiem czytałam, zazdroszczę
Taaa, na szczęście Kerosene przestaje mi się podobać po 2-3 godzinach bo robi się za słodkie, w zamian za to zachciało mi się BC
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 16:13   #1902
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Scent Bar LIX

spod nadchodzącego deszczu
Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Dieta... wojownika? Oborze. Muszę koniecznie odciąć Chłopu Internety. Bo on przecież gotów zostać wojownikiem na diecie.
Wbrew pozorom to nic nadzwyczajnego - nie je się od rana do popołudnia , po południu zaczyna się wp..alać aż do późnego wieczora . Ma to imitować tryb żywienia rzymskich legionistów , którzy rano udawali się w przemarsz lub na bitwę, więc musieli musieli mieć puste brzuchy , i mogli jeść dopiero wieczorem . Efekt schudnięciowo-zdrowotny żaden
Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Primo: przyswajalność witamin oraz mikro- i makroelementów ze zbóż jest dyskusyjna.
Secundo: węglowodany są nie tylko w zbożach glutenowych, spokojnie można mieć dietę bogatą w węglowodany bez zbóż glutenowych
1.nie jest
2.ale tak samo musisz je dostarczyć ze zbóż, bo w owocach i jarzynach są tylko krótkołańcuchowe , dające szybki skok cukru , nie ma długołańcuchowych , więc zostaje kukurydza, gryka, ryż i proso .
Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość

Czyli przy każdej immuno jest nietolerancja? Obojętnie jakiej? RZS? Hashimoto? Whateva? Czy jednak warto robić jakieś konkretne badania?

Inna rzecz, że nie potrafię/nie umiem całkowicie go wykluczyć. Preferuję papu bez-pszeniczne, ale no zdarza mi się ochota na bułkę. Fakt rzadko, ale jednak klasyczne pieczywo szamam z miłą chęcią, zwłąszcza w formie grzanek Natomiast mam odwieczny odrzut od pierogów, naleśników, ciast, wszelkich mącznych kleistych potraw.

Abstrachując od chorób, to uważam, że ludzie wykluczają gluten bo się na tej diecie chudnie, proste.
1.nie, przy tej jednej konkretnie na gluten .Organizm z ogłupiałym immuno nie tworzy przeciwciał przeciw wszystkiemu jak leci , tylko w danej chorobie ściśle określony rodzaj . Przeciwciała przeciwjelitowe są przyczyną celiakii i tylko w tej chorobie występują, przeciw komórkom beta trzustki tylko w cukrzycy , przeciw tarczycowe tylko w Hashimoto itd.
2.nie dlatego , tylko dlatego , że są przekonani , że gluten szkodzi na wszystko a że przy okazji chudną i dzięki temu się robią zdrowsi , uważają że to dlatego że byli chorzy i brak glutenu ich uzdrowił
Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
szczęściarze. Mój brzuch ogłosił, że dziś ma wolne i jedzenie przyjmowanym nie będzie

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość

Wspołczuję mój wprost przeciwnie
czyli mam nadzieję , że to oznacza , że czujesz się lepiej ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 16:29   #1903
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 814
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
1.nie jest
a jednak


Spotkany dziś grafik zasugerował, żebym się wyspała - chyba jednak robię dziś za zombie
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 16:53   #1904
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom to nic nadzwyczajnego - nie je się od rana do popołudnia , po południu zaczyna się wp..alać aż do późnego wieczora . Ma to imitować tryb żywienia rzymskich legionistów , którzy rano udawali się w przemarsz lub na bitwę, więc musieli musieli mieć puste brzuchy , i mogli jeść dopiero wieczorem .
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 17:45   #1905
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Scent Bar LIX

Czego te ludzie nie wymyślo...
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 18:11   #1906
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
spod nadchodzącego deszczu

Wbrew pozorom to nic nadzwyczajnego - nie je się od rana do popołudnia , po południu zaczyna się wp..alać aż do późnego wieczora . Ma to imitować tryb żywienia rzymskich legionistów , którzy rano udawali się w przemarsz lub na bitwę, więc musieli musieli mieć puste brzuchy , i mogli jeść dopiero wieczorem . Efekt schudnięciowo-zdrowotny żaden


ale tak samo musisz je dostarczyć ze zbóż, bo w owocach i jarzynach są tylko krótkołańcuchowe , dające szybki skok cukru , nie ma długołańcuchowych , więc zostaje kukurydza, gryka, ryż i proso .

nie, przy tej jednej konkretnie na gluten .Organizm z ogłupiałym immuno nie tworzy przeciwciał przeciw wszystkiemu jak leci , tylko w danej chorobie ściśle określony rodzaj . Przeciwciała przeciwjelitowe są przyczyną celiakii i tylko w tej chorobie występują, przeciw komórkom beta trzustki tylko w cukrzycy , przeciw tarczycowe tylko w Hashimoto itd.
Spod burzy A wczoraj w nocy jaki bossssssski odgłos ciepłego deszczu (tak wiem, jak to brzmi ) zza okna. Spaliśmy przy otwartym oknie.

1. Łeeeeee toż to dieta większości zapracowanych ludzi.

2. No ale to przeż zboża są właśnie, nie wystarczają? Kasze, gryczana, jaglana mają mnóstwo składników odżywczych, witamin etc. Już o kinłach i innych nie wspomnę. Ja, jak mi brak sił i energii, w trakcie i tuż po @, to po gryczanej odżywam!

3. Aha. Thnx.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-05-03 o 18:24
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 18:30   #1907
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
No ale to przeż zboża są właśnie, nie wystarczają? Kasze, gryczana, jaglana mają mnóstwo składników odżywczych, witamin etc. Już o kinłach i innych nie wspomnę. Ale ja, jak mi brak sił i energii, w trakcie i tuż po @, to po gryczanej odżywam!
ale nie można w kółko jeść tego samego bo niezdrowo , bo w każdym czymś jest coś innego dobrego , więc wykluczanie różnych rzeczy z diety bez uzasadnienia dietę zubaża i wpływa w sposób długoterminowy na stan zdrowia , a im różnorodniejsza i bogatsza w składniki tym zdrowsza . Każda dieta ubogoskładnikowa jest dietą eliminacyjną , i nie jest zdrowa . Jeżeli nie ma się konkretnego zdrowotnego dowodu na szkodliwość jakiegoś pokarmu , nie powinno się go wykluczać z diety .



---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
a jednak
sądzę że kilkadziesiąt tysięcy lat egzystowania homo sapiens na zbożach jako podstawowym źródle pokarmowym jednak wskazuje że jest , gdyby to nie było zdrowe i łatwo przyswajalne , już byśmy wymarli z głodu i chorób niedoborowych . W końcu jednym z pierwszych pokarmów pozamlecznych u niemowląt jest kasza

__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 18:31   #1908
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Ajajaj współczuję.


Już ciut lepiej, kura gotowana plus ryż dały radę

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość

Wspołczuję mój wprost przeciwnie
Cieszę się, że u Ciebie jest dobrze



Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
kochane moje, pomóżcie, bo dla odmiany szukam czegoś bardzo kobiecego i uwodzicielskiego, żaden dziwak, tylko coś takiego w stylu Allure czy coś, nie chcę żeby było wyjące retro, tylko takie kobiece może i ciche tajemnicze uwodzicielskie - do głowy przychodzi mi tylko Jasmin Noir Bulgari, ale to chyba nie to, może coś z Forda?
Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
i niewątpliwie mam swojego Lutka - Cedre. jest wspaniały, ale wciąż to jest zapach bardziej relaksacyjny, terapeutyczny niż ludzki, Daim Blonde mnie jednak drażni niestety, ale to powinno być coś takiego - zamszowo miękkiego, kociego
Może Amethyst? Armaniego Prive?
Naomi Goodsir Cuir Velours? Albo Fragonard Miranda?

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Ja nie pomogę niestety bo też szukam czegoś podobnego - tylko ja słodycz nektarową kwiatów, z jakąś herbatą, owocem w stylu marakuja, zero zamszu, piżma i innych takich.
Z Sephorowej starej waniliwej serii Vanille Mango mi się skojarzyło. I Montana Just Me

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom to nic nadzwyczajnego - nie je się od rana do popołudnia , po południu zaczyna się wp..alać aż do późnego wieczora . Ma to imitować tryb żywienia rzymskich legionistów , którzy rano udawali się w przemarsz lub na bitwę, więc musieli musieli mieć puste brzuchy , i mogli jeść dopiero wieczorem . Efekt schudnięciowo-zdrowotny żaden
to ja to stosuję! Tylko nie wiedziałam, że to modne i dorobiono do tego filozofię
Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
1. Łeeeeee toż to dieta większości zapracowanych ludzi.
Otóż to...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 18:50   #1909
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość


Już ciut lepiej, kura gotowana plus ryż dały radę


Z Sephorowej starej waniliwej serii Vanille Mango mi się skojarzyło. I Montana Just Me
1. U mnie też zawsze ten sam niezawodny zestaw w razie takich przypadków

2. Mango to moje klimaty, ale nie jestem fanem Sephorowych Vaniliowych serii. Montany nie znam, w skłądzie straszy melon, skóra i pieprz, ale wiadomo, jak są niewyczuwalne to się nie czepiam, choć rzadko są Z kolei już druga "połowa" nut bardzo na tak - miód, ananas, czeko, imbir, grejfiut.
Dzięksy. Ja bym może i znalajzła sobie, gdybym miała stały dostęp do niszowych perfumerii. S. i D. mam przeleciane całe - i

A jeszcze Jo Malone wypusciła herbaty A ja ich nie poznam.
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 19:35   #1910
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 814
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
sądzę że kilkadziesiąt tysięcy lat egzystowania homo sapiens na zbożach jako podstawowym źródle pokarmowym jednak wskazuje że jest , gdyby to nie było zdrowe i łatwo przyswajalne , już byśmy wymarli z głodu i chorób niedoborowych . W końcu jednym z pierwszych pokarmów pozamlecznych u niemowląt jest kasza
Z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się z Tobą i powtórzę: przyswajalność witamin oraz mikro- i makroelementów ze zbóż jest dyskusyjna.
Zawarty w ziarnach zbóż kwas fitowy (fitynowy), który w większej ilości nie jest przez człowieka trawiony, tworzy bardzo trwałe (i nieprzyswajalne dla ludzi) związki z żelazem, cynkiem, wapniem, magnezem i innymi minerałami, a przez to uniemożliwia przyswajanie części minerałów. Dodatkowo kwas fitynowy chelatuje niacynę (B3), przez co staje się dla ludzia nieaktywna. Blokuje też niektóre enzymy (np. pepsyna i amylaza), więc zmniejszając skuteczność trawienia, zmniejsza przyswajalność białka i węglowodanów".
Więcej m.in. tu.
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 22:13   #1911
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Ja nie pomogę niestety bo też szukam czegoś podobnego - tylko ja słodycz nektarową kwiatów, z jakąś herbatą, owocem w stylu marakuja, zero zamszu, piżma i innych takich.

Świeżak już prawie znaleziony
Ad.2 bardzo jestem ciekawa i szczerze życzę ODKRYcIA

A, takie coś... to z kolei ja nie wiem... bez zamszu rozumiem, ale bez piżma? A może Songes Goutal? Waniliowe piękne białe kwiaty, zapach dość prosty, ale jaki piękny

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość

czyli mam nadzieję , że to oznacza , że czujesz się lepiej ?
czuję się po prostu świetnie, nawet ból mięśnia i barku i nerwów przechodzi - i ku ostrzeżeniu : niestety wziąl się on z noszenia ciężkiej lub średniociężkiej, zawsze dużej torby na ramieniu

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość

Już ciut lepiej, kura gotowana plus ryż dały radę

Cieszę się, że u Ciebie jest dobrze

Naomi Goodsir Cuir Velours? Albo Fragonard Miranda?
Biedaku, nienawidzę zatruć

U mnie doskonale

Ani jednego, ani drugiego nie znam...

A Jasmin Noir Bulgari? Co o nim sądzicie?
Kolega podpowiedział męski L'Instant Guerlain
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 08:00   #1912
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Scent Bar LIX

snad kaszlu i gluta
Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się z Tobą i powtórzę: przyswajalność witamin oraz mikro- i makroelementów ze zbóż jest dyskusyjna.
Zawarty w ziarnach zbóż kwas fitowy (fitynowy), który w większej ilości nie jest przez człowieka trawiony, tworzy bardzo trwałe (i nieprzyswajalne dla ludzi) związki z żelazem, cynkiem, wapniem, magnezem i innymi minerałami, a przez to uniemożliwia przyswajanie części minerałów. Dodatkowo kwas fitynowy chelatuje niacynę (B3), przez co staje się dla ludzia nieaktywna. Blokuje też niektóre enzymy (np. pepsyna i amylaza), więc zmniejszając skuteczność trawienia, zmniejsza przyswajalność białka i węglowodanów".
Więcej m.in. tu.
no to ja wobec tego również sobie pozwolę się z Tobą nie zgodzić http://dieta.mp.pl/zasady/74904,piec...jakie-wybierac i http://dieta.mp.pl/lista/122155,plat...ne-a-fityniany
gdyby te fityniany były takie straszne jak piszesz, ludzie by zbóż nie jedli , bo by nie mieli z nich żadnego pożytku , zdołaliby to zauważyć przez te ileśtam tysięcy lat , od kiedy zaczęli zboża uprawiać

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
czuję się po prostu świetnie, nawet ból mięśnia i barku i nerwów przechodzi - i ku ostrzeżeniu : niestety wziąl się on z noszenia ciężkiej lub średniociężkiej, zawsze dużej torby na ramieniu
torbę naprzemiennie trzeba nosić , raz na jednym, raz na drugim
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:00   #1913
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Ad.2 bardzo jestem ciekawa i szczerze życzę ODKRYcIA

A, takie coś... to z kolei ja nie wiem... bez zamszu rozumiem, ale bez piżma? A może Songes Goutal? Waniliowe piękne białe kwiaty, zapach dość prosty, ale jaki piękny


A Jasmin Noir Bulgari? Co o nim sądzicie?
Kolega podpowiedział męski L'Instant Guerlain
No cóż, sama jestem ciekawa, ale coś mi mówi, że może ono nie nastąpić. Póki co naiwnie wierzę, że jednak trafię na takiego kobieciucha

Bez piżma tak w cudzysłowie, wiem, że to składnik prawie że muszmieciowy, ale chodzi mi bardziej bez wyraźnego piżma Nie w stylu Rodrigezów i innych takich. Coś jak Amarige Mariage, tylko bardziej współczesny, z nutami kwiatów drzew - śliwa, jabłoń co tam dadzo. Bardziej urozmaicony.
Taka nowocześniejsza DV. Jak mijam ogródki na posesjach, tzn idę po prostu chodnikiem wzdłuż ulicy to czuję takie uderzenie cudownych aromatów, nie wiem co tak pachnie, bo nie tylko kwiaty drzew, to było zanim jeszcze zakwitły, może hiacynty? Jedni u nas latem mają też wisterię Akacja - Taki rodzaj nektarów!

2. Jasmin - kobiecy zmysłowo, ostry, tak flirciarsko, acz dojrzale, to na plus. Jak czułam na kobiecie w kolejce do kasy to pierwsza rakcja mrrrrr - ona uwodzi (Tzn nie że w tej chwili, ale ma ten stan lubi to, tajemnica etc).
Ja nosić nie mogę bo jest to syntetyczny, palony plastik, jaśmin - wiadomo, ale Ty właśnie chyba to lubisz. Zatem jeśli Ci nie wadzi, to tak.

L'Instant pikny ale w moim odczuciu na dłuższą metę za słodki.

Przybyły pierwsze próbki a ja murszę wyjeżdżać

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-05-04 o 10:05
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:05   #1914
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Scent Bar LIX

W całym tym bezglutenowym szaleństwie, najbardziej bawi fakt, że autor tezy o szkodliwości glutenu dla ludzi zdrowych, po kolejnych badaniach sam ją odwołał
http://wgospodarce.pl/informacje/188...am-jego-tworca
Nie mam więcej pytań
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2016-05-04 o 10:37
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:40   #1915
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
2. Mango to moje klimaty, ale nie jestem fanem Sephorowych Vaniliowych serii. Montany nie znam, w skłądzie straszy melon, skóra i pieprz, ale wiadomo, jak są niewyczuwalne to się nie czepiam, choć rzadko są Z kolei już druga "połowa" nut bardzo na tak - miód, ananas, czeko, imbir, grejfiut.
Skóry na mnie brak, aż się zdziwiłam jak o niej napisałaś Musujące, soczyste owoce, tak bym określiła ten zapach
Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
A jeszcze Jo Malone wypusciła herbaty A ja ich nie poznam.
Zaczęłam myśleć, gdzie by tu pojechać, żeby powąchać

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
A Jasmin Noir Bulgari? Co o nim sądzicie?
Kolega podpowiedział męski L'Instant Guerlain
Jasmin Noir moim zdaniem jest dość zachowawczy
L'Intant tak - ale kobiecy! I wersja Magic też

wrzucam zdjęcie rezultatu farbowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rudosc.jpg (74,1 KB, 48 załadowań)
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:47   #1916
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
wrzucam zdjęcie rezultatu farbowania

i kocisko
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:51   #1917
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość

i kocisko
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:58   #1918
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Tru wyglądacie bosko

Miłego dnia Baru
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 11:10   #1919
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Scent Bar LIX

Modni bezglutenowcy jak dla mnie są jak antyszczepionkowcy - naczytają się głupot w google i na babskich blogach, obejrzą 'efekty' na Instagramie i już. Wszystko wiedzo. I nie przetłumaczysz. No ale to each their own.

Mam jakiś szał Amarigowy. Coś mi się zdaje, że będzie ciąg. Ahh, miło wrócić do ukochanego Amarige <3
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 15:13   #1920
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Skóry na mnie brak, aż się zdziwiłam jak o niej napisałaś Musujące, soczyste owoce, tak bym określiła ten zapach


Zaczęłam myśleć, gdzie by tu pojechać, żeby powąchać



Jasmin Noir moim zdaniem jest dość zachowawczy
L'Intant tak - ale kobiecy! I wersja Magic też

wrzucam zdjęcie rezultatu farbowania
1. Ja tylko teorię z fragry przycytowałam, ale jak w opisie jest skróra, to na mnie nie ma zmiłuj, zawsze wyjdzie.

2. Tia, też bym niby teoretycznie mogla, Kraków niedaleko, ale... w jeden dzień coś tam poznam, coś tam obwącham i tyle. Mnie brak takiego stałego dostępu do teszczenia, że wiesz mam teraz ochotę, potrzebę idę i sniff

3. Kurcze wersja Magic jest dla mnie taka puchato milusińska, że aż kompletnie nie Ju Sądzę, że by się nią znudziła szybciej niż zwykle

4. O jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Jesteś jak Evangelista, kameleon! Ile kolorów tyle twarzy. I wszystko pasuje! I jaki zdrowy włos, i jakie wyraziste, podkreślone oczy! Zazdrooooooośććććć!!!!!



A ja popełniłam błąd życia, właśnie zbiera mi się na wymioty, idę szorować nadgarstek, psikłam se na mieście Hypnose. Autentycznie mi niedobrze. Zepsuta guma Donald.

Ufff nawet zeszło. Ale jeszcze mną telepie.

Będę teścić: Po pierwszym niuchu, nie na skórze:
The Different Company - Bergamote Niezaparzony earl grey - fajne.

TDC - Une Nuit Magnetique Naprawdę Nuit i naprawdę Magnetique - fajna śliwka. Chyba faworyt

L'Artisan - Caligna Ok, jest ciekawa, ale zobaczymy co się na skórze rozwinie.

Micallef - Black Liczyłam na śliwkę, ale na razie nic nie przebija się przez jaśminy itp. Nie dla mnie

CDG 2 - Hmmm, zapach jest z tych genialnych, acz takiego nie szukałam, nie wiem czy ponoszę, chyba nie. Jednak go pamiętałam słabo, chciałam sobie przypomnieć, nie żałuję, będzie jak znalazł gdy będę szukać wrażeń. Wyobrażam sobie, że tak pachnie jakaś pracownia? Gorzko-zimny-metaliczny.

Paille jeszcze nie dojszło, ale Escentric 02 już mnie nie bawi Trochę drażnił mnie dziś, więęęęęęęc lypa.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-05-04 o 15:35
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-07 19:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.