..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::.. - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 17:21   #1891
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witam wśród zwolenniczek SB Ja dopiero zaczynam bo dziś 2 dzień I fazy, mam mnóstwo pytań bo generalnie to jem tylko mięsko jaja i warzywa. Tuz po pracy jestem tak głodna, że najlepiej wrzucić mrożonke wielowarzywną do mikrofali i jedzonko gotowe.
za to na kolacje będe miała więcej czasu i juz planuje zapiekane z warzyw i sera.
no własnie ile g tłuszczu ma ser light? chodzi mi o żółty, gdzieś czytałam ale zapomniłam.
anika* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 17:36   #1892
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

17-20%. Czasem uda się znaleźć mniej.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:50   #1893
Bob_Budowniczy_20
Raczkowanie
 
Avatar Bob_Budowniczy_20
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 127
GG do Bob_Budowniczy_20
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Hej wszystkim.... ostatnio troszkę za dużo sobie pozwalałam i waga poszła w górę... Za miesiąc idę na wesele i do tego czasu chciałabym te 6 kg które zostało mi do szczęści zrzucić, jednak... te słodycze ostatnio czają się na każdym kroku dlatego od dzisiaj (wiem że to źle) przeszłam znów na pierwszą fazę, choćby na kilka dni żeby pozbyć się tego uczucia chęci na słodycze i węglowodany!

Mój jadłospis:
Śniadanie: Wieśniak z słonecznikiem
Przekąska: Sałatka (papryka, pomidor, ogórek)
Przekąska: Gotowana kapusta
Obiad: Potrawka z kurczaka z warzywami (papryka, cebula, pomidor, fasolka, chili)
Kolacja: Sałatka z tuńczyka (tuńczyk, jajko, ogórek kiszony, łyżka jogurtu nat.)
Do tego dzbanek (ok 1l. herbaty czerwonej i 1,5 l wody mineralnej)

Co sądzicie ? Co zrobiłam źle? Czego za mało a czego za dużo?
__________________

Bob_Budowniczy_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 20:28   #1894
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez Bob_Budowniczy_20 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.... ostatnio troszkę za dużo sobie pozwalałam i waga poszła w górę... Za miesiąc idę na wesele i do tego czasu chciałabym te 6 kg które zostało mi do szczęści zrzucić, jednak... te słodycze ostatnio czają się na każdym kroku dlatego od dzisiaj (wiem że to źle) przeszłam znów na pierwszą fazę, choćby na kilka dni żeby pozbyć się tego uczucia chęci na słodycze i węglowodany!

Mój jadłospis:
Śniadanie: Wieśniak z słonecznikiem nie ma warzyw, kiepski posiłek
Przekąska: Sałatka (papryka, pomidor, ogórek) kiepski posiłek, same węgle! potrzebne białko, tłuszcze
Przekąska: Gotowana kapusta po raz kolejny to samo
Obiad: Potrawka z kurczaka z warzywami (papryka, cebula, pomidor, fasolka, chili) nareszcie coś ok - pod warunkiem, że kurczaka jest SPORO, warzyw również - 2 szklanki, plus jakaś oliwa
Kolacja: Sałatka z tuńczyka (tuńczyk, jajko, ogórek kiszony, łyżka jogurtu nat.) tutaj jest ok
Do tego dzbanek (ok 1l. herbaty czerwonej i 1,5 l wody mineralnej)

Co sądzicie ? Co zrobiłam źle? Czego za mało a czego za dużo?
Powroty na jedynką (i to po krótkim czasie plażowania) to bardzo głupi pomysł.
Jeśli nie jesteś w stanie samej siebie kontrolować, to nie licz na to, że I faza okaże się lekarstwem na wszystko.


Jestem dzisiaj marudna i nie w formie, więc się nie obraź czy coś...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 21:00   #1895
Bob_Budowniczy_20
Raczkowanie
 
Avatar Bob_Budowniczy_20
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 127
GG do Bob_Budowniczy_20
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Powroty na jedynką (i to po krótkim czasie plażowania) to bardzo głupi pomysł.
Jeśli nie jesteś w stanie samej siebie kontrolować, to nie licz na to, że I faza okaże się lekarstwem na wszystko.


Jestem dzisiaj marudna i nie w formie, więc się nie obraź czy coś...
No pewnie że się nie obrażę, wręcz przeciwnie!! Przecież sama prosiłam o krytykę i jestem wdzięczna za kilka słów bo widzisz ja myślałam że robię dobrze a jednak niekoniecznie... Na 1 fazę chcę wrócić chocby na kilka dni żeby tylko pozbyć się tych ciągów... tzn bardziej wolałabym ograniczyc węglowodany i słodycze niż nazwać to powrotem na 1 fazę no ale sama nie wiem jak powiedzieć o co mi konkretnie chodzi Jeszcze raz baaaaardzo dziękuję za komentarz!

PS. Co konkretnego miałaś na myśli przy pierwszej przekąsce? Co byś dodała a co zmieniła??

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Aaa i zapomniałam dodać, że rano ja z ledwością coś w siebie wpycham więc to i tak dużo jak na śniadanie... że w ogóle je jem... A co radzisz innego na śniadanko?? Tylko ja właśnie niekoniecznie lubię za dużo warzyw, owszem zjem ale nie tak dużo ile wy podajecie... Do obiadu może i 2 szklanki były a nawet i więcej ale na śniadanie niebardzo mam na nie ochotę...
__________________

Bob_Budowniczy_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 21:09   #1896
anezram_9
Raczkowanie
 
Avatar anezram_9
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 33
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Ja po wczorajszym dniu byłam z siebie taka dumna, ze niemal latałam- wszystko w normie, zgodnie z zasadami, wieczorkiem dodatkowy trening na rowerku 70min, no a dziś... dziś znów wszystko szlag trafił!

Ja się tych ciągot do słodyczy nie oduczę zamiast przekąsek robiłam sobie deserki SB, niby mi to nie smakuje, a jem!! Próbowałam to "wyskakać" na skakance, ale z powodów fizjologiczno-kobiecych (okres, który za te moje słodkie ciągoty, pewnie niesłusznie, obwiniam) zbyt długo skakać mi się nie udało:/ eeee:/ we czwartek ważenie, jeśli nie drgnął mi ani kg, to chyba wybiorę się na to (odmówione już) piwo ze znajomymi... a najlepiej od razu na kilka setek

>to był oczywiście trochę sarkastyczny żarcik. Jutro dużo spraw do załatwienia więc mniej czasu do myślenia nad deserkami oby
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
anezram_9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 21:24   #1897
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Oj tam z tą fruktozą- że organizm przerabia na tłuszcz... A słodziki są rakotwórcze i nikt się tym nie przejmuje. W owocach i miodzie też jest fruktoza. Mleko nie jest zdrowe też.
Za niedługo się okaże, że nic nie wolno jeśc, bo wszystko niezdrowe i w ogóle...

Ja za to wpadłam do domu i oczywiście od razu na wagę - i mogę się pochwalic, że pomimo mojego (nie)dietkowania przez te 3 tygodnie, to jednak schudlam kg, ale to wieczorem, zobaczę co jutro rano waga pokaże i wtedy wam powiem.
Ale tak czy siak jestem zadowolona, bo się bałam że przesadzam z mąką itp, ale jednak coś schudłam ;>
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 21:41   #1898
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Oj tam z tą fruktozą- że organizm przerabia na tłuszcz... A słodziki są rakotwórcze i nikt się tym nie przejmuje. W owocach i miodzie też jest fruktoza. Mleko nie jest zdrowe też.
Za niedługo się okaże, że nic nie wolno jeśc, bo wszystko niezdrowe i w ogóle...

Ja za to wpadłam do domu i oczywiście od razu na wagę - i mogę się pochwalic, że pomimo mojego (nie)dietkowania przez te 3 tygodnie, to jednak schudlam kg, ale to wieczorem, zobaczę co jutro rano waga pokaże i wtedy wam powiem.
Ale tak czy siak jestem zadowolona, bo się bałam że przesadzam z mąką itp, ale jednak coś schudłam ;>
Ale Ci zazdroszczę
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 21:47   #1899
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

beo, ale Ty masz za to jędrniejsze ciałko, bo ćwiczysz, a moje to takie obwisłe flaki z tłuszczem Ale dzisiaj będą brzuszki, a jutro skakanka i hulahop
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 05:46   #1900
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
beo, ale Ty masz za to jędrniejsze ciałko, bo ćwiczysz, a moje to takie obwisłe flaki z tłuszczem Ale dzisiaj będą brzuszki, a jutro skakanka i hulahop
No... powiedzmy
Ale wymiary i tak przy tym samym wzroście i wyższej wadze masz lepsze


Bobie Budowniczy Tak jak pisałam do warzyw w I przekąsce dodałabym jakieś białko, czyli np. kurczak (pokrojony w kosteczką), jajo, ser (np. kawałek fety lub mozarelli).
A co do śniadań - to nie ma bata, musisz się przyzwyczaić do jedzenia i to porządnych porcji! Codziennie odrobinę więcej i będzie ok. Wieśniak to jak dla mnie kiepskie śniadanie - chyba chodziłabym cały dzień zła po takim śniadaniu Wychodzę z założenia, że to musi być coś, co lubisz, co na długo Cię nasyci i jest dobrze skomponowanym posiłkiem. Na pierwszej fazie zajadałam się na śniadania jajkami - robiłam jajecznice z różnymi dodatkami (szczypior, cebulka, pieczarki, szynka, może też dać nawet łososia i ser - widziałam taki przepis w książce kucharskiej SB), omlety (w środku również co chcesz - ser biały, żółty, szynkę, warzywa, np. podduszone wcześniej pieczarki...). I do tego jakieś pomidory, papryka, ogórek, co tam chcesz. Przynajmniej pół szklanki, bez problemu możesz dużo więcej.
Rozpisałam się, mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowana odpowiedzią


Obudziłam się dzisiaj o dziwo wyspana...
I w całkiem niezłym humorze Oby dzień w pracy mi śmignął szybko... może upiekę wieczorem jakieś pieczywko
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 06:44   #1901
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Po pierwsze Teliku wszystkiego naj Twoje zdrowie w sobotę wypiłam
hehe każda okazja jest dobra
Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
Czytałyście może sierpniowy Focus? Jest artykuł o fruktozie.
Makabreska troszeczkę.

Jak się okazało, zwierzaki pojone wodą z dodatkiem tego cukru tyły na potęgę i to nawet wtedy, gdy naukowcy zmniejszyli im znacznie porcje pożywienia. Pod koniec eksperymentu miały w swych ciałach o 90 proc. tłuszczu więcej niż te pijące czystą H2O. Dzieje się tak, ponieważ fruktoza „przestawia” cały metabolizm organizmu na produkcję tłuszczu. Z badań prowadzonych przez dr Elizabeth Parks z UT Southwestern Medical Center wynika, że jeśli rano wypijemy słodzony tym cukrem napój, nasz organizm przerobi na tkankę tłuszczową nie tylko pożywienie ze śniadania, ale i z obiadu, choć teoretycznie nie jest to konieczne!

więcej:
http://www.focus.pl/nauka/zobacz/pub...-tluszcz/nc/1/

chyba warto przeczytać.
kiedyś tu któraś dziewczyna wrzucała link do podobnego artykułu. Nie twierdzę, że to co piszą nie jest prawdą- pewnie jest, ale ile my jemy tej fruktozy? Jako dodatek do ciast, w dżemach- nie jest tego dużo. Zresztą nawet jeżeli nie dosypujemy fruktozy, to ona i tak jest- choćby w owocach. Nie ma co popadać w jakąś paranoję.
Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
17-20%. Czasem uda się znaleźć mniej.
z tych o jeszcze mniejszej zaw. tłuszczu to znalazłam Hit z Ryk (13%) i Fitser (1-%) - ale ten ostatni chyba coś mi wycofali z kerfura?
Bob_Budowniczy co do jadłospisu i powrotów na jedynkę to zgadzam się z Beo. Zamiast przechodzenia na jedynkę może spróbuj na troche wrócić na 2 fazę 1+1 np?

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość

Obudziłam się dzisiaj o dziwo wyspana...
I w całkiem niezłym humorze Oby dzień w pracy mi śmignął szybko... może upiekę wieczorem jakieś pieczywko
to zazdroszcze Ci - ja już nie pamiętam kiedy czułam się ostatnio wyspana
Wogóle jakieś przeziębienie mnie dopadło. No i jadłospis stąd taki sobie- tzn niby sb, ale jak boli gardło to się nie chce jeść...

Wczoraj zadzwonili z biura podróży, że hotel im odmówił- tzn że nie mają dla nas miejsc -a to był przez nas upatrzony bardzo fajny hotel. No i teraz musimy szybko zdecydować- albo wybrać jakiś inny (nie tak atrakcyjny), albo zrezygnować z wycieczki. Eh.... coś mi chyba niepisany ten urlop
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 07:33   #1902
mamaoli1979
Raczkowanie
 
Avatar mamaoli1979
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 126
Send a message via Skype™ to mamaoli1979
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witajcie
Ninaad głowa do góry, wybierzcie jakiś inny hotel i dobrze się bawcie wszak nie ważne gdzie, ale ważne z kim sie wypoczywa. Wystarczy odpowiednie nastawienie i na pewno będziecie się super bawić i wypoczniecie.
Bob_Budowniczy wiem, że zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa zwłaszcza jesli na warzywa ma się "długie zęby", myslę jednak, że pomalutku zwiększając porcje warzyw poradzisz sobie z tym problemem. Mało tego w niedługim czasie nie będziesz sobie wyobrażała zycia bez warzyw.
A teraz króciótka spowiedź:
Ś; misz masz tzn. jajo na twardo, 3 plasterki sera żółtego wędzonego , 2 plastry chudej wędlinki, 1/2 czerwonej papryki i 6 oliwek
P: Gruszka
O: gotowany filet+ surówka z selera i orzechów włoskich
P: zawijasek z sałaty lodowej, fety i pomidorka
K: sałatka z stuńczykiem/tuńczyk, ogórek kiszony, jajo,odrobinka majonezu z jog. naturalnym/
Życzę wszystkim słonecznego i miłego dnia.
Muszę się pochwalić od wczoraj zaczęłam A6W
__________________
29.09.2012 I faza START!

mamaoli1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 08:34   #1903
Bob_Budowniczy_20
Raczkowanie
 
Avatar Bob_Budowniczy_20
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 127
GG do Bob_Budowniczy_20
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

beoneself
Pewnie że satysfakcjonuje! Wielkie dzięki, dzisiaj rano już było lepiej, zmusiałam się do odrobiny warzyw, może się przełamię

ninaad
Może masz rację, chyba jeszcze nie do końca radzę sobie z tą dietą

mamaoli1979

obyś miała rację
__________________

Bob_Budowniczy_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 09:28   #1904
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Radośnie informuję, że schudłam 1kg. Co prawda jeden, bo jeden, ale jeden! W dodatku zbliża się @, więc może nawet by było z 1,5kg mniej
Ale na razie nawet to mnie zadowala...

Z rana na czczo sobie poskakałam na skakance, a potem wypiłam sok winogronowy (taki świeżo zrobiony - wczoraj, bez cukru), a potem jeszcze taki winogronowo-aroniowy z cukrem I też był pyszny aaaaa, uwielbiam takie rzeczy

Planowany jadłospis na dziś:
ś: jajecznica z szynką, serem, pomidorem i papryką
p1: sok winogronowy
2ś: zawijasek z ogórkiem, szynką i serem
o: pierogi z serem - i na pewno nie poprzestanę na 4-5... ha!
-bieganie
k: pieczony chlebek razowy/ciabatta, do tego twaróg + warzywko jakieś

A dzisiaj będę piec ciabattę, wreeeeszcie

<i mam świetny humor dzisiaj>
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 09:42   #1905
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez mamaoli1979 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ninaad głowa do góry, wybierzcie jakiś inny hotel i dobrze się bawcie wszak nie ważne gdzie, ale ważne z kim sie wypoczywa. Wystarczy odpowiednie nastawienie i na pewno będziecie się super bawić i wypoczniecie.
masz rację, ale biegające po podłodze karaluchy i inne paskudztwa mogą ten wypoczynek trochę popsuć (a w egipskich hotelach wszystko jest możliwe)
Życzę wszystkim słonecznego i miłego dnia.
Muszę się pochwalić od wczoraj zaczęłam A6W
no to życzę wytrwałości

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Radośnie informuję, że schudłam 1kg. Co prawda jeden, bo jeden, ale jeden!
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 14:52   #1906
moniaaa7
Przyczajenie
 
Avatar moniaaa7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: w 90% z Krakowa :)
Wiadomości: 21
GG do moniaaa7
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

To jest normalny zapis z Word'a 2003 więc powinno być ok, jakby były problemy to mogę to przerobić na .pdf.
Cieszy mnie, że się Wam podoba. Co do aktualizacji to raczej każdy w swoim zakresie (nie wiem jak często będę w przyszłości zaglądać).

Co do artykułu o fruktozie to nie jestem żadnym ekspertem co do metabolizmu a na biochemii było tylko o tym wspomniane ale od razu widać, że ilość energii dostarczanej z fruktozy lub glukozy była ogromna
Cytat:
a potem na 10 tygodni przestawiono na dietę, w której 25 proc. potrzebnej do życia energii pochodziło albo z glukozy, albo z fruktozy.
a więc logiczne, iż organizm który ma zbyt dużo łatwo dostępnej energii szybko ja magazynuje najpierw w glikogen a gdy tego jest juz nadmiar to w tkankę tłuszczową.
Wg diety SB możemy spożywac maksymalnie do 75 kcal dziennie fruktozy jako słodzika czyli gdy spożywamy ok. 2000 dziennie to będzie to niecałe 4 % a owoce , które są najbardziej zalecane to te które nie mają zastraszającej ilości fruktozy.
Dodatkowo patrząc , iż fruktoza jest prawie 2x słodsza niż sacharoza a sacharoza sama rozpada się w żołądku na aż dwie cząsteczki cukru!to nie tylko dostarczamy mniej kalorii do organizmu ale także nie powodujemy gwałtownego wzrostu glukozy w krwi zaraz po spożyciu gdyż metabolizm fruktozy w celu otrzymania energii nie przechodzi przez glukozę. Same spalenie fruktozy trwa krótko więc gdy zjemy owoc dosyć szybko dostarczymy naszemu organizmowi energii ale jeśli jest jej za dużo to także bardzo szybko zamieni się w tłuszcz. Z dwojga złego fruktoza jest lepsza od sacharozy, więc jak juz ktoś chce słodzić to lepiej fruktozą. A glukoza - jeśli ktoś chce się nabawić cukrzycy od słodzenia glukozą i mieć przez cały dzień jej wysoki poziom we krwi to proszę.

Według mnie nie ma co się tak przejmować - należy stosować z umiarem i wybierać częściej owoce o mniejszej zawartości fruktozy (chociaż z jabłek nie zrezygnuje choćby mnie kroili). Poza tym mamy jeszcze słodziki...
__________________





Edytowane przez moniaaa7
Czas edycji: 2009-09-16 o 14:57
moniaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 15:56   #1907
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez moniaaa7 Pokaż wiadomość
Poza tym mamy jeszcze słodziki...
No a słodziki są rakotwórcze.
Jeden nie będzie jadł fruktozy, bo przerabia się na tłuszcz,a drugi woli tę(tą?) fruktozę niż rakotwórcze słodziki.
<co prawda, wszystko jest w tak minimalnych ilościach, że o większych szkodach nie ma tak naprawdę co mówić, ale każdy ma swoje małe zboczenia, prawda? >
No i jeszcze biały cukier - też jest szkodliwy, ale np. dla osób ćwiczących jest zalecany(bo ćwiczący potrzebują paliwa itd itp), nawet w minimalnych dawkach, ale jednak - czyli jak zwykle: WSZYSTKO Z UMIAREM. I adekwatnie do swoich możliwości.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 16:34   #1908
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Hejo Kochaniutkie
Tu telik mężaty
i przeszczęśliwy

ależ wam dziekuje za zyczonka
kochane jesteście

weselicho było sliczne i huczne i obaliłam kilka mitów
a wiec Pani młoda juz nie jest głodna na swoim weselu
i Pani młoda Pije na swoim weselu
pozatym Mozna isc do ołtarza z minimalna dawką stresu(z zerowa sie chyba nie da)
możnba brac slub we fryzurze i make upie zrobionym przez siebie samego(o ile otwatra butelka z winem stoi obok)

no i pewnie przez to obzartswo mam troche wiecej cialeczka a za 10 dni trzeba dupke wcisnąc w bikini
wiec wskakuje grzecznie na kocyk
miało byc dzisuiaj, ale jeszcze żegnałam sie z tortem weselnym
wiec mysle ze jutro

teskniłam za wami traaaasznie
wkleje niedługo kilka fotek

oki zmykam bo siedze w pracy i nadrabiam zaległości
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 16:48   #1909
Anetka1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 104
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Joasiu z niecierpliwością czekam na WASZE piękne zdjęcia . Pozdrawiam WSZYSTKIE DZIELNE PLAŻOWICZKI!!!.
Anetka1974 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 17:14   #1910
hekatee20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 91
GG do hekatee20
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Hej,
tak naprawda kazda rzecz ktora jemy ma w sobie cos szkodliwego: slodzik -aspartam wystepuje w ogromnej ilosci napojow, deserow - ogolnie wszedzie, a wykazano jego dzialanie kancerogenne. A pomidorki, salatka i inne warzywa ktore absorbuja ogromne ilosci metali ciezkich, kropione pestycydami? Salata najbardziej wchlania metale ciezkie. Wiekszosc warzyw i owocow ma na sobie i pewnie w sobie cala tablice Mendelejewa. Nawet miesko - taki chudy kurczaczek - w hodowlach przemyslowych jest karmiony niezliczona iloscia hormonow. itp itd.

Dlatego trzeba nabrac do tego dystansu i jesc tyle ile trzeba, nie przesadzajac, zgodnie z zasada co za duzo to nie zdrowo


taki wywodzik maly
__________________
My tu gadu gadu, a obrona co raz bliżej
hekatee20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 17:23   #1911
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Teliku i ja przesyłam moc życzeń

u mnie dziś traaaaagicznie...
humor: -10
przestrzeganie zasad SB:3
perspektywy na przyszłość: -8
entuzjazm:-10
ogólnie lipa na maksa.Głowa dziś bolała-dopiero po duuużej dawce słodyczy przestała trochę.Normalne posiłki też były,ale lipa na maksa.Chyba zaczyna się sezon na notoryczne bóle głowy-więc może wreszcie wybiorę się z tym do lekarza.
idę się dalej dołować a Wam życzę przyjemnego wieczora
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 19:30   #1912
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Teliku, dobrze, że wszystko się udało musiało być pięknie

Co do FRUKTOZY, to ja się wcale nie przejmuje (w tym problem), podzieliłam się tym artykułem z Wami bo mnie z kolei czytała go na głos mama.


Dla mnie chyba wszelkie diety jako takie - Dukan, Sb, Montignac się kończą. Pozostaje mi jedzenie z umiarem (o tyle zdrowo o ile się da) no i ruch.
Znów mam zanik okresu. Od kiedy zaczęłam latać miałam nieregularny (zawodowa przypadłość, nieustanne zmiany ciśnienia robią takie kuku organizmowi, że nie macie pojęcia...), koleżanki potrafiły mieć 2 na miesiąc, heh. Potem w kwietniu robiłam pierwsze przymiarki do SB - spóźniał mi się, potem wyjazd z rodzinką i normalne jedzenie - dostałam, potem zaczęłam SB i dwa miesiące bez okresu, potem Grecja i po tych wakacjach i nielataniu dostałam okres (koniec lipca), potem znów powrót do diety i kolejny zanik... okresu brak do dziś. normalnie dostawałam koło 10tego.
niedługo wizyta u lekarza i prawdopodobnie tabletki żeby wszystko unormować bo przecież tak nie może być... echhhh.

przynajmniej lekarz nie nakrzyczy, że się głodzę bo 60kg z głodówki się nie zrodziło... nieważne
__________________
instagram: @uttterly

Edytowane przez karton
Czas edycji: 2009-09-16 o 19:32
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:21   #1913
Inesis
Rozeznanie
 
Avatar Inesis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: gdzies po drugiej stronie nieba
Wiadomości: 613
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

witam, daje znac że żyje wagowo i wymiarowo mi sie nie podoba bo delikatnie w góre poszlam a to zapewne sprawka nadmiernej ilosci orzechów i objadania sie przed snem, z ćwiczeniami super nawet basen dziś zaliczylam i w sumie juz 8 dni brzuszków

Asiu
z ciekawosci przeczytalam zasady tej proteinowej i z reka na sercu ci powiem ze nie wiem czy bym 3 dni na niej wytrzymala jak dla mnie bardzo odbiega od życia.. chodzi mi o to że ma sztywne rególy i konkretna , niedluga lista dozwolonych produktów a życie sztywne nie jest zdarzaja sie wyjazdy , imprezy itp. pozatym w sb masz tyle pysznych przepisów. ale odwieczna prawda jest to że każy jest inny i każdy lubi inne rzeczy trzeba ustalić sobie rególy pod siebie bo nikt nie zna cie lepiej niz ty sama, to niewatpliwie trudna i wyczerpujaca droga codzienna nauka zachowan swego organizmu.
ja sie taram ale narazie jest to mega trudne.
__________________
"żyj tak jakby ten dzień byl ostatnim. Jutro nie pewne, wczoraj nie do Ciebie nalezy, dziś tylko jest twoim" św M Kolbe
Inesis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:58   #1914
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

moja siostra zaczyna z dukanem...martwię sie bo i dla mnie ta dieta jest...dziwna...mam nadzieję,że krzywdy sobie nie zrobi...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 21:00   #1915
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

A ja bez sił, bez humoru, nie piszę - bo wstyd
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 23:15   #1916
moniaaa7
Przyczajenie
 
Avatar moniaaa7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: w 90% z Krakowa :)
Wiadomości: 21
GG do moniaaa7
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Karton a co powiesz na to, że raz nie miałam ponad pół roku okresu i o dziwo nawet bez żadnej anemii, brałam hormony przez kilka miesięcy, potem chwilę był spokój i z powrotem po 35-50 dni.
Teraz jest już trochę lepiej bo przeważnie poniżej 40 dni ale to też jest wkurzające bo nigdy nie wiadomo dokładnie kiedy Cię złapie.
__________________




moniaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 04:28   #1917
Sigfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 348
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Mi się pojawia @ ostatnio dokładnie co miesiąc. Równiutko niemalże co do dnia. Tylko w tym miesiącu było kilka dni opóźnienia, bo miałam dużo stresu, może dieta też jakoś wpłynęła, ale wątpię. Kiedy byłam młodsza to miałam ostre jazdy - czasami nie miałam @ przez 3 miesiące (też nie było to spowodowane anemią, byłam całkiem normalnie zbudowana) i trzeba było wywoływać, raz miałam przez prawie miesiąc non stop (z małymi przerwami), aż w końcu poszłam do lekarza żeby mi coś z tym zrobił. Ale od diety nie miałam nigdy zaniku okresu. Ale jak ktoś ma bardzo niestabilny okres to pewnie wszystko może zaważyć, nawet taka nieszkodliwa dieta jak SB.
__________________
SB od 30.06.09
Było : 57 kg
Jest: 51 kg (a było 47kg )
Będzie: 47 kg
(mam 158 cm wzrostu)
Sigfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 05:42   #1918
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Widzę, ze tu więcej Was ma jakieś zawirowania z okresem. Ja ponad 2 miesiące temu odstawiłam tabletki anty i od tego czasu okresu ani widu ani słychu. W sumie nie wiem, może powinnam odwiedzić już ginekologa i dopytać co jest grane? Wstrzymuję się bo a). wiele razy czytałam że pod odstawieniu tabsów trzeba na okres dłuuugo cierpliwie czekać, b). wcale za nim nie tęsknię

Muszę się dzisiaj jakoś pozbierać w sobie i wrócić na jedyną właściwą ścieżkę.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 07:12   #1919
Sigfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 348
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Stanęłam dziś na wadze i jestem w szoku. Wyszło mi 51.2 kg. Nie wiem jak, nie wiem skąd. Fakt, że skończył mi się @ właśnie, ale 3 dni temu było 52.5 kg. Do tego wcale nie mam wrażenia po swoim wyglądzie, że schudłam do 51 kg z małym hakiem. Myślałam, że przy takiej wadze będę wyglądać dużo lepiej
__________________
SB od 30.06.09
Było : 57 kg
Jest: 51 kg (a było 47kg )
Będzie: 47 kg
(mam 158 cm wzrostu)
Sigfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 07:31   #1920
mamaoli1979
Raczkowanie
 
Avatar mamaoli1979
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 126
Send a message via Skype™ to mamaoli1979
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Dzień dobry
Podtrzymując temat, również miałam zawirowania z okresem jednak nie wiem czy to dlatego, że ponad 13 m-cy temu urodziłam moja Olunię i hormony świrowały czy też to był wpływ dietki-chciałam szybko wrócić do formy. Walka była i to ostra
Teliku, oby ten stan towarzyszył Ci przez całe życie!!!!!!
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia
A teraz spowiedź
Ś: jajecznica z 2 jaj i 1/2 pomidora-wiem nie poszalałam, ale pustka w lodóweczce dzisiaj wybieram się na zakupy
P: spory pojemniczek surówki z selera i orzechów włoskich
O: grillowany filet z kurczaka, brokuły w sosie czosnkowym,
P: Zawijasek z lodowej żółtego sera i czerownej papryki
K: 1/2 kostki twarogu z jogurtem naturalnym i kleksem dżemu słodzonego fruktozą
Choć dzisiaj wyjątkowo deszczowo życzę wszystkim pogodnego dnia
__________________
29.09.2012 I faza START!

mamaoli1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.