Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 19:31   #2161
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ale super!!! Boszeeee, jakie te nasze maturzystki zdolne
Ja mam nadzieje, że mojemu dziecku za 2 lata tez tak dobrze pójdzie ( kurcze jaka ja stara jestem.......).


mi by sie czasem taki magiczny guzik przydał - znalazłabym dla niego kilka zastosowań w zyciu codziennym

Och biedactwo.......... kosmetyki w kuchennych szafkach przeszkadzają, co?

Stałam 1,5 godziny smażąc naleśniki i robiąc inne dziwne rzeczy celem dogodzenia Młodej - czyli robiąc krokiety z kapusta i pieczarkami.........
Kurcze, jak ja się męczę robiąc cos w kuchni dłużej niż kwadrans
osz Ty!! nie wiem, jak Ty, ale ja kosmetyków w kuchni nie trzymam, ani miksera nie zamierzam w sypialni
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 19:49   #2162
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jak moje pokolenie będzie dorosłe, to system emerytalny nie będzie już istniał i nikt nie będzie miał emerytur

Margo, a w czym robisz te szejki? rzucisz linkiem?


A wiesz o tym, że yerba mate jest rakotwórcza?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19695149
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20036605
Z tego co ja zrozumialam to glownie przyczynia sie do tego goraca mate ale malo kto pamieta ze wszelkie gorace napoje tez zwiekszaja ryzyko zachorowania na raka bo indukuja poparzenie przelyku czyli zapalenie ostre, potem przewlekle a potem raka ale i tak ryzyko raczej statystyczne
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 19:49   #2163
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim Królową Herbat czyli zieloną - ma działanie przeciwnowotworowe Najwartościowsza jest w listkach (ale lepiej pić w torebkach niż żadną) - ja lubię z różnymi dodatkami smakowymi typu z maliną czy pomarańczą z BioActive.
"Dary natury" są faktycznie smaczne ale wiadomo, z ziołami to ostrożnie i dobrze dobrać.
Rooibos jest super (w Rossmanie jest obecnie pyszna wersja Africa coś tam - dostałam od Eli i poleciałam sobie kupić zapas ), herbaty owocowe polecam, także czarną (ale dobrej jakości, nie jakąś minutkę ) - jest źródłem antyoksydantów
Ech no własnie po zielonej nie za barzdo sie czuję . Wyczytałam , że biała jest dla niskociśnieniowców wiec zamiast kawy git. Ale szczerze mówiąc bardziej pytałam o producenta czyt. dobrej jakości
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 19:50   #2164
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Lorri mrożony szpinak może być, tylko musisz go najpier rozmrozić, bo się ostrza miksujące zepsują.
O to fajnie, muszę koniecznie spróbować. Rozmrażać nie będę, mam Thermo.mixa, lód mu nie straszny. Zrobię sobie szpinakowego szejka .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 19:51   #2165
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
osz Ty!! nie wiem, jak Ty, ale ja kosmetyków w kuchni nie trzymam, ani miksera nie zamierzam w sypialni
serio, serio??? a co masz w lodówce?
Ja na przykład mam w lodówce HA, olej z opuncji, serum z witC, nawilżacz cukrowy, liposomy, ekstrakty, hennę, indygo, amlę, itd, itd........
Masz rację, szkoda zawalać sypialnię zbednymi sprzetami mechanicznymi, ewentualnie coś na baterie......... jakis depilator, czy cos
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-14 o 19:53
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:11   #2166
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 691
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
"Dary natury" są faktycznie smaczne ale wiadomo, z ziołami to ostrożnie i dobrze dobrać.
Rooibos jest super (w Rossmanie jest obecnie pyszna wersja Africa coś tam - dostałam od Eli i poleciałam sobie kupić zapas ), herbaty owocowe polecam, także czarną (ale dobrej jakości, nie jakąś minutkę ) - jest źródłem antyoksydantów
Akurat herbatek ziołowych nie należy się obawiać, są po prostu zaparzane, wspomagają, ale nie leczą, ani nie są szkodliwe na dłuższą metę, tak jak zioła z apteki, które się zagotowuje i ich wywary sa naprawde mocne i przeznaczone do leczenia niektórych dolegliwosci. Dary natury mają delikatny smak, nie trzeba ich słodzić.

A Rooibos uwielbiam Na pewno wypróbuję afrykańską

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na pewno się na jakąś skuszę (albo i na pięć ).
No ja kupiłam dwie i bardzo mi smakują i zauważyłam, że lepiej się po nich wypróżniam bo jedna jest oczyszczająca, a druga niby na trądzik, w każdym razie obydwie poprawiają prace wątroby Piję jedną rano, a drugą wieczorem.

ale już żałuję, że nie kupiłam więcej, będe zmuszona iśc na bazarek, żeby potem wszyscy wiedzieli, co kupiłam i po kiego .... Nie lubię tam chodzić, bo ta Pani z tego sklepiku to trochę ciekawska jest, chociaż bardzo dobroduszna. Jak raz tam poszłam po błonnik, to od razu stwierdziła, że na coś jestem chora, ba! Postawiła nawet diagnozę i jeszcze mi wcisnęła wtedy pół kilo suszonych śliwek, że niby wspomagająco
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:16   #2167
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra

moze to sie grzybami nadkazilo?
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2012-05-14 o 21:22
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 21:23   #2168
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 691
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra
Oj, no to przede wszystkim wietrzyć tyłek, zwlaszcza jak będzie ciepło i pilnowac , żeby miała suchutko, ale po co ja to piszę kąpiel w maglu, albo nadmanganianie z apteki, albo kupić Topfer puder do kąpieli (net), do smarowania sylveco ten zwykły krem brzozowy, jest w aptekach, ale nie kazdych Będzie dobrze, to Ci dopiero, a tesciowe przecież takie najmądrzejsze

Z tego co wiem, na grzybicę można zastosować clotrimazolum maść.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-14 o 21:28
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:28   #2169
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
O to fajnie, muszę koniecznie spróbować. Rozmrażać nie będę, mam Thermo.mixa, lód mu nie straszny. Zrobię sobie szpinakowego szejka .
Daj znać czy Ci zasmakował szpinak podobno świetnie komponuje się z mango
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ewentualnie coś na baterie......... jakis depilator, czy cos
Taa, albo odkurzacz, taaki malutki
()
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra

moze to sie grzybami nadkazilo?
O maaamo bidulka
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




No ja kupiłam dwie i bardzo mi smakują i zauważyłam, że lepiej się po nich wypróżniam bo jedna jest oczyszczająca, a druga niby na trądzik, w każdym razie obydwie poprawiają prace wątroby Piję jedną rano, a drugą wieczorem.

ale już żałuję, że nie kupiłam więcej, będe zmuszona iśc na bazarek, żeby potem wszyscy wiedzieli, co kupiłam i po kiego .... Nie lubię tam chodzić, bo ta Pani z tego sklepiku to trochę ciekawska jest, chociaż bardzo dobroduszna. Jak raz tam poszłam po błonnik, to od razu stwierdziła, że na coś jestem chora, ba! Postawiła nawet diagnozę i jeszcze mi wcisnęła wtedy pół kilo suszonych śliwek, że niby wspomagająco
Ooo patrz i diagnoza za darmo, full wypas plus wszyscy sąsiedzi wiedzą co Ci jest, więc jakbyś przypadkiem zaginęła czy zeszła to już wiadomo na co
Po pół kilo śliwek suszonych, to nawet jakbym była zdrowa to myślę, że mogłabym mieć problem.. i w sumie znowu powód żeby iść do miłej Pani biznes opanowany do perfekcji widzę
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:29   #2170
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

poki co leje troszke olejku ze slodkich migdalow, zbladlo troche ale troche przerazaja mnie te pecherzyki.
w ogole ja to nie boli i tego tez sie boje. jakby to juz byl stan przewlekly.

dzieki za porade a wmawiaja mi ze to z dnia na dzien..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:31   #2171
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra

moze to sie grzybami nadkazilo?
Korah ma rację wietrzyć pupkę i kąpiele. Mój synek właściwie nie miał odparzenia, ale swego czasu jak tylko pojawiało się zaczerwienienie smarowałam grubo Bepanthenem (wiem nienaturalne ). Współczuję.

A jeśli nie będzie się goiło, to może do lekarza?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 21:31   #2172
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 691
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
szpinak podobno świetnie komponuje się z mango

Ooo patrz i diagnoza za darmo, full wypas plus wszyscy sąsiedzi wiedzą co Ci jest, więc jakbyś przypadkiem zaginęła czy zeszła to już wiadomo na co
Po pół kilo śliwek suszonych, to nawet jakbym była zdrowa to myślę, że mogłabym mieć problem.. i w sumie znowu powód żeby iść do miłej Pani biznes opanowany do perfekcji widzę


Tak, kto by pomyślał, że taka dobroduszna
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:32   #2173
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

mam gdzies mala tubke Bepanthenu
Margoltka dzieki za zaprzyjaznienie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:34   #2174
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mam gdzies mala tubke Bepanthenu
Margoltka dzieki za zaprzyjaznienie


Bepanthen wyleczył też ciężkie odparzenie synka mojej koleżanki. Mały miał głębokie rany.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:38   #2175
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 691
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
poki co leje troszke olejku ze slodkich migdalow, zbladlo troche ale troche przerazaja mnie te pecherzyki.
w ogole ja to nie boli i tego tez sie boje. jakby to juz byl stan przewlekly.

dzieki za porade a wmawiaja mi ze to z dnia na dzien..
Ale myśłisz, że to od zaniedbania, czy może teściowa, albo mąż użyli czegoś np do mycia lub smarowania, co jej zaszkodziło, np zwykłego mydła, czegoś innego, niż zwykle
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 22:05   #2176
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 672
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jak moje pokolenie będzie dorosłe, to system emerytalny nie będzie już istniał i nikt nie będzie miał emerytur
Taaa, wiem ogólny rozpad systemu ale to, co wcześniej pisałam na ten temat to były dywagacje czysto teoretyczne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Masz rację, szkoda zawalać sypialnię zbednymi sprzetami mechanicznymi, ewentualnie coś na baterie......... jakis depilator, czy cos


Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra

moze to sie grzybami nadkazilo?
Jeśli chodzi o nadkażenie grzybami - to powinnaś poznać po zapachu; moja córka ma bardzo wrażliwe te okolice intymne i przyznam szczerze, że jedynym preparatem pewnym w sytuacjach podbramkowych jest u nas Sudocrem, niestety
Uściskaj bidulkę
Żeby szybko minęło.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 08:16   #2177
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Ech no własnie po zielonej nie za barzdo sie czuję . Wyczytałam , że biała jest dla niskociśnieniowców wiec zamiast kawy git. Ale szczerze mówiąc bardziej pytałam o producenta czyt. dobrej jakości
Przepraszam, że się wtrącę
Mogłybyście mnie oświecić, jak wygląda i gdzie można nabyć białą herbatę? Chętnie bym odstawiła kawę na rzecz czegoś zdrowszego, a bez niej czasem obejść się nie mogę, bo ja niskociśnieniowiec.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj, no to przede wszystkim wietrzyć tyłek, zwlaszcza jak będzie ciepło i pilnowac , żeby miała suchutko, ale po co ja to piszę kąpiel w maglu, albo nadmanganianie z apteki, albo kupić Topfer puder do kąpieli (net), do smarowania sylveco ten zwykły krem brzozowy, jest w aptekach, ale nie kazdych Będzie dobrze, to Ci dopiero, a tesciowe przecież takie najmądrzejsze

Z tego co wiem, na grzybicę można zastosować clotrimazolum maść.

Moja teściowa to usilnie próbowała mi wmówić, że na odparzenia i otarcia w kroczu najlepsza jest mąka, ehh. To nawet moja mama ją wyśmiała.
Nam zawsze pomagał na to sudocrem, a wypróbowałam tego naprawdę sporo.
Clotrimazol używałam ja, ale mi nie pomógł, zaś moją bratową wyleczył z grzybicy.

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale myśłisz, że to od zaniedbania, czy może teściowa, albo mąż użyli czegoś np do mycia lub smarowania, co jej zaszkodziło, np zwykłego mydła, czegoś innego, niż zwykle
Moja córcia też tak kiedyś miała, jak trafiłam na kilka dni do szpitala. Została wtedy pod opieką męża, moich rodziców i teściowej. Mąż mi wytłumaczył to tak, że jakoś dziwnie mu było dotykać ja po miejscach intymnych, po prostu nie mógł, nie umiał jej tam dokładnie umyć..
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 08:41   #2178
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 691
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Moja teściowa to usilnie próbowała mi wmówić, że na odparzenia i otarcia w kroczu najlepsza jest mąka, ehh. To nawet moja mama ją wyśmiała.
Nam zawsze pomagał na to sudocrem, a wypróbowałam tego naprawdę sporo.
Clotrimazol używałam ja, ale mi nie pomógł, zaś moją bratową wyleczył z grzybicy.
Tu akurat teściwej trzeba przyznać trochę racji. Mąka ziemniaczana bardzo efektywnie leczy odparzenia. Nawet położne ją zalecają, kąpiele w lekkim maglu pozostawiają na skórze ochronną otoczkę. Oczywiscie sama mąka niewiele zdziała, trzeba wietrzyć odparzoną skórę. Co do sudocremu, to moje dziecko miało na niego okropne uczulenie. Po posmarowaniu skóra wyglądała jeszcze gorzej i była wysuszona na wiór. Osobiście uważam, że sudocrem nie jest niezastąpiony i ma okropny skład jak już mhm stwierdziła. Radziliśmy sobie bardzo dobrze z odparzeniami naturalnymi sposobami, a mieliśmy z nimi duży problem, bo synka to nawet pieluchy uczulały, zwłaszcza te firmówki Huggiesy i pampersy. Bardzo dbałam o to, żeby nie było odparzeń, przy każdej zmianie myłam go i suszyłam suszarką do włosów, albo po prostu nie zakładałam od razu pieluszki, żeby mu tam wietrzyć, jeśli było ciepło. Ma to tez swoje zalety, bo pozwała zaoszczędzić kilka pieluch dziennie. Syn nie miał nigdy jakichś głebokich odparzeń, ale bardzo często po prostu otarcia, podrażnienia. Ja w każdym razie sudocrem wspominam bardzo źle.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 08:50   #2179
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
poki co leje troszke olejku ze slodkich migdalow, zbladlo troche ale troche przerazaja mnie te pecherzyki.
w ogole ja to nie boli i tego tez sie boje. jakby to juz byl stan przewlekly.

dzieki za porade a wmawiaja mi ze to z dnia na dzien..
Jak pilnowałam bliźniaków w tamtym roku to dziewczynka też miała taki problem, z tym, że drapała się do krwi, strasznie cierpiała i to był wirus.

Biała herbata w świecie lub czasie na herbatę.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 08:50   #2180
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę
Mogłybyście mnie oświecić, jak wygląda i gdzie można nabyć białą herbatę? Chętnie bym odstawiła kawę na rzecz czegoś zdrowszego, a bez niej czasem obejść się nie mogę, bo ja niskociśnieniowiec.
Cieszę się , że się wtraciłaś widzę , że mamy ten sam prolem . Białą herbate można kupić chyba w każdym markecie biały lipton , irving . Jestem jednak na etapie poszukiwań tej NAJ i jeszce najchętniej stacjonarnie i oczywiście nie drogo

W telegraficznym skrócie o białej herbacie można przeczytać tutaj i tu


Edit.

Teraz piję między innymi

A to jeszcze wkleję garść informacji

"Parzenie białej herbaty:
Białą herbatę parzyć można trzykrotnie w temperaturze od 85-90 °C przez około 5 minut. Tak zaparzony napar zachowa najlepsze wartości smakowe i swój unikalny aromat.

Właściwości białej herbaty:
•Napar z białej herbaty zawiera bardzo dużo witaminy C, dzięki czemu wspomaga naszą odporność, łagodzi napięcia i stresy.
Wysoka zawartość kofeiny pozwala na wyeliminowanie kawy z diety. Napar działa pobudzająco i orzeźwiająco. Osoby pracujące umysłowo docenią również fakt, że białe herbaty wspomagają koncentrację.•Białą herbatę zaleca się osobą obciązonym genetycznie chorobami nowotworowymi, ponieważ zawiera nawet do trzech razy więcej związków antyoksodacyjnych i antymutagennych.
•Nie bez powodu nazywana jest "eliksirem młodości". Zawarte w białej herbacie polifenole chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Filiżanka naparu zawiera ponad 2 razy więcej tych substancji niż herbata zielona."

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-05-15 o 09:10
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 08:51   #2181
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
na potwierdzenie tego, że matura nie jest dla mnie najważniejsza mogę powiedzieć, że od kiedy wróciłam do domu ciągle płaczę, bo miałam niechcianą wymianę smsów z ex ('usłużna' przyjaciółka zjechała go na czym świat stoi, bez mojej wiedzy, a mnie się za to oberwało). A o jutrzejszej maturze nawet nie myślę.
O matulu, co za tuman!
Zuza, za dzisiaj trzymam kciuki, a sms-y od bucefała po prostu kasuj... nie czytaj, tylko kasuj od razu. Wiem, wiem, że ciężko, ale ty tylko i wyłącznie dla Twojego dobra

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Vea, ja mam przyjaciółkę harcerkę; razem jeździłyśmy na spływy (jeszcze jak nasze dzieci były małe) i ona jest nauczycielką w gimnazjum i zorganizowała spływ swojej klasie jakoś niedawno... i była w straszliwym szoku jak się okazało, że dziewczynki nie pojadą tam, gdzie nie można podłączyć se prostownicy
Ano Prostownicy nie ma jak podłączyć, bo w namiotach nie ma prądu, zdjęcia na fejsa z żaglówki nie wrzuci, bo zły sternik powiedziała, ze jak wejdą na jacht z telefonem to zarekwiruję - zdziwicie się jak szybko się nauczyli zostawiać w namiocie... po pierwszym zarekwirowaniu No, a wywalanie korków, bo 15 panienek podłacza na raz depilatory w łazience, to juz standard
Czasami się zastanawiam jak ja tyle lat przetrwałam na obozach bez telefonu, często bez suszarki i z normalną plastikową maszynką do golenia

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zawsze mnie to śmieszyło Ja nie lubię namiotów i biwaków, po prostu ta forma spędzania czasu nie jest dla mnie, ale takie coś jak w pogrubionym to już jest przesada. Jak jeździłam na kolonie jeszcze w podstawówce i gimnazjum, to ostatnią rzeczą jaką się przejmowałam były moje włosy czy coś w tym stylu, tam się jechało dobrze bawić
Ja też nie lubiłam, dopóki na żagle nie pojechałam
Dalej nie jestem szczęśliwa jak mi za kołnierz kapie, a w nocy zimno i twardo, ale dla żagli wszystko

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Moje inspiracje kulinarne czerpię przede wszystkim z bloga Zieleniny. blog obalił mit tkwiący w mojej głowie, że wegetariańska kuchnia jest mdła i niesmaczna. Póki co zapisałam się do akcji "Zostań wege na 30 dni". Jem nabiał i jajka, mięsa i ryb już nie. Myślę, że w przyszłości ciężko będzie mi odmówić sobie rybki Moim chłopakom także serwuję czasem bezmięsne obiady i o dziwo smakuje im! A mój mąż jest wybitnie mięsożerny. Synek przeżywa okropny kryzys jedzeniowy, doprowadzający mnie na skraj załamania. Ale podobno w jego wieku 1,5roku to normalne. Oni oczywiście jedzą mięso, ale po odkryciu wege pyszności urozmaiciłam im dietę. Wczoraj zjedli zupę, którą przygotowałam sobie, zostawiając drugie danie (mięsne dla nich) nietknięte. Mojej wege diety mija dzisiaj 8dzień i czuję się świetnie... tak lekko
Oj, ja bez rybek nie dałabym rady
W ogóle jestem mięsożerna, a dokładniej wszystko żerna, chociaż jak robi się na prawdę ciepło, to mi się chce przede wszystkim zieleniny
Bardzo lubię i często korzystam z przepisów Kwestii Smaków - w sumie piszę o tym blogu gdzie się da, bo przepisy są genialne, a właścicielka przemiła i bardzo pomocna
Część przepisów jest wege

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja, to ja się pochwalę, że zaliczyłam dziś ustny polski Co prawda nie zdążyłam powiedzieć połowy mojej prezentacji, ale co tam

Jeszcze został mi jeden ustny i jeden pisemny, i uuuufff, wakacje *.*

Dzięki za wszystkie kciuki
Brawo klask i:

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ja jestem wielką fanką i zwolenniczkom wegetarianizmu, chociaż sama jadam mięso....( lenistwo i przyzwyczajenia robią swoje )

brzmi pysznie
ja poproszę przepis na selerowe kotleciki
Bardzo lubię kuchnie wege (bardzo często jem w Green Way'y), filozofię rozumiem i popieram, ale... nie na tyle, żeby z mięska zrezygnować. Pewnie byłabym w stanie jeść tylko zielone i nabiał, ale chyba bym mniej szczęśliwa była
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 09:04   #2182
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)


http://wiadomosci.onet.pl/wideo/roln...w,77191,w.html

Czegoś takiego w ogóle nie rozumiem, bezmyślnego okrucieństwa, dla zabawy
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 09:29   #2183
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Twoja córa też Magda, nie Magdalena? Nie jestem sama
Mnie denerwowało zawsze, że wszyscy mylili moje imię - na świadectwach miałam Magdalena, na różnych dyplomach czy listach też.. Moja mama zawsze poprawiała, bo to do cholery nie moję imię w końcu: ona jest Magda, nie Magdalena. Na co wszyscy: jak to Magda, jak to, pełne imię to Magdalena! Dopóki nie poszłam na studia, to nie dało się wytłumaczyć nikomu. Teraz tylko na przesyłkach mam czasem Magdalena, na awizo.
A najlepiej jak mylą naraz i imię, i nazwisko - tak miałam na identyfikatorze w liceum Dawałam 3 razy do poprawy, zawsze przychodziło inaczej, ale zawsz z błędem. W końcu to olałam i zostałam z najmniej rażącą wersją błędu
u mnie to samo, wszędzie sadzą MAgdalena jak zgłaszam ze Magda to wielkie oczy i czy takie imię jest

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
serio, serio??? a co masz w lodówce?
Ja na przykład mam w lodówce HA, olej z opuncji, serum z witC, nawilżacz cukrowy, liposomy, ekstrakty, hennę, indygo, amlę, itd, itd........
Masz rację, szkoda zawalać sypialnię zbednymi sprzetami mechanicznymi, ewentualnie coś na baterie......... jakis depilator, czy cos


ANula ja Ciebie prosze monitor opluty


Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy.
zostawilam na tydzien tesciowa i meza bo jechalam na kurs i niestety jak wrocilam to myslalam ze odejde z tego swiata jak zobaczylam krocze mojego dziecka i srom. tak czerwonego jeszcze nie miala, do tego pecherzyki na udach.
zaczelam smarowac Tridermem , teraz Baneocin ale moze czegos mam jeszcze sprobowac?
kurcze masakra

moze to sie grzybami nadkazilo?
Reniu, wietrzenie i u nas kąpiel w lekki krochmalu pomogła ale stan nie był aż taki, napisza jak dziś Malutka.
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 11:53   #2184
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 717
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Brawo
Pochwal mi się na co chcesz iść na studia
Rozrzut mam spory, szczerze mówiąc. Myślę nad filologią rosyjską (tu się dostanę na sto :P ) , sinologią, psychologią, kosmetologią, a nawet aktorstwem Ale to ostatnie to akurat jakaś taka moja pasja, a przynajmniej była, i teraz po prostu o sobie bezczelnie przypomina, i nie daje mi spokoju. Ech, ech, ech
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 11:56   #2185
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Rozrzut mam spory, szczerze mówiąc. Myślę nad filologią rosyjską (tu się dostanę na sto :P ) , sinologią, psychologią, kosmetologią, a nawet aktorstwem Ale to ostatnie to akurat jakaś taka moja pasja, a przynajmniej była, i teraz po prostu o sobie bezczelnie przypomina, i nie daje mi spokoju. Ech, ech, ech
Filologię rosyjską bym brała Bardzo fajny kierunek, dziewczyna ode mnie z roku ją też studiuje. Ale faktycznie rozrzut niezły. Co Cię najbardziej z tego interesuje? Chodzi mi o przyszłość, z czym byś chciała ją wiązać? W czym najlepiej byś się czuła?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 12:08   #2186
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Moja teściowa to usilnie próbowała mi wmówić, że na odparzenia i otarcia w kroczu najlepsza jest mąka, ehh. To nawet moja mama ją wyśmiała.
Nam zawsze pomagał na to sudocrem, a wypróbowałam tego naprawdę sporo.
Clotrimazol używałam ja, ale mi nie pomógł, zaś moją bratową wyleczył z grzybicy..
kiedy ziemniaczanka naprawdę działa cuda!
Wiadomo, jak odparzenia znaczne to trzeba mocniejszą artylerię, ale ziemniaczanka u nas ciągle w użyciu była (bo prewencyjnie też dobrze działała)
Pomagał też bardzo tormentiol punktowo stosowany lub tormentalum (to samo tylko bez boru)
Clotrimazolum też nie zaszkodzi spróbować,

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ishani-bierz fililogię, filologie się super studiuje, jeśli sie oczywiście to lubi. Ja jestem po angielskiej-super wspominam studia
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 12:57   #2187
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Rozrzut mam spory, szczerze mówiąc. Myślę nad filologią rosyjską (tu się dostanę na sto :P ) , sinologią, psychologią, kosmetologią, a nawet aktorstwem Ale to ostatnie to akurat jakaś taka moja pasja, a przynajmniej była, i teraz po prostu o sobie bezczelnie przypomina, i nie daje mi spokoju. Ech, ech, ech
Jak radzą dziewczyny filologię bym brała
I to z bardzo prozaicznego powodu czyli zawodu Mam koleżankę po niderlandystyce, która z pocałowaniem w rękę do każdej firmy chcieli, bo język nietypowy. A koniec końców pracuje jako wolny tłumacz w domu, zarabia bardzo dobrze, a do tego sporo luzu
Psychologia, kosmetologia czy aktorstwo na pewno są ciekawe (sama dumałam nad dwom z nich ), ale bardzo dobrze funkcjonują również jako pasja, a jeśli będziesz miała fajny i dobrze płatny zawód, to będzie za co pasje rozwijać
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 13:18   #2188
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Rozrzut mam spory, szczerze mówiąc. Myślę nad filologią rosyjską (tu się dostanę na sto :P ) , sinologią, psychologią, kosmetologią, a nawet aktorstwem Ale to ostatnie to akurat jakaś taka moja pasja, a przynajmniej była, i teraz po prostu o sobie bezczelnie przypomina, i nie daje mi spokoju. Ech, ech, ech
bardzo gorąco zachęcam do wybrania sinologii.
Dziś nawet czytałam, że język chiński w najbliższych latach stanie się 2 językiem najbardziej popularnym na świecie po angielskim.

U mnie w mieście jest już pierwsze liceum z nauką języka chińskiego, który można sobie wybrać jako 2 język.
Szukają nauczycieli języka chińskiego. Bardzo dobrze płacą.
Inne liceum też deklaruje się zacząć naukę chińskiego.

Znajomu uczy się chińskiego i za 45 minut płaci 220 zł - takie są ceny

Język rosyjski odchodzi w zapomnienie. Szkoły rezygnują z nauki rosyjskiego. U mnie w dawnym liceum i podstawówce już go nie uczą
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 13:19   #2189
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jak radzą dziewczyny filologię bym brała
I to z bardzo prozaicznego powodu czyli zawodu Mam koleżankę po niderlandystyce, która z pocałowaniem w rękę do każdej firmy chcieli, bo język nietypowy. A koniec końców pracuje jako wolny tłumacz w domu, zarabia bardzo dobrze, a do tego sporo luzu
Psychologia, kosmetologia czy aktorstwo na pewno są ciekawe (sama dumałam nad dwom z nich ), ale bardzo dobrze funkcjonują również jako pasja, a jeśli będziesz miała fajny i dobrze płatny zawód, to będzie za co pasje rozwijać
A to ja troszkę z innej perspektywy. Jeśli nie kochasz języka, kraju i kultury to nie bierz filologii. Absolutnie, bo oszalejesz. Ja poszłam na moją z miłości do kraju, języka i literatury i o mało co nie osiwiałam po drodze
Z językiem będziesz miała styczność codziennie, aż do obrzydzenia, uwierz, że zaczniesz śnić po rosyjsku
I na filologii jest dużo nauki, często typowego kucia(no bo jak inaczej gramatykę załapać to nie wiem..) wesołe przedmioty.. nie wiem czy będziesz miała staro cerkiewno słowiański na rosyjskiej ale możesz zacząć się cieszyć
I charakterystyczne jest to, że jak połowa Twoich znajomych ma wolny choć jeden dzień w tygodniu to na filologii różnie bywa.. No i dużo kolokwiów bo jakoś trzeba tę wiedzę sprawdzić.

Co do pracy tłumacza to to jest bardzo rozległy temat i na prawdę ciężki kawałek chleba, chyba że się zna na prawdę rzadki język, i to też się trzeba wstrzelić bo taki macedoński rzadki jest, ale klientów, żeby wyżywili tłumacza to nie ma
Większość tłumaczy pracuje dodatkowo gdzieś na etacie, albo na zleceniach, albo uczy języka. Jak ja

A i znajomi rusycyści mówili mi, że teraz to rosyjski tak, owszem ale z innym językiem. Polecali hiszpański i niemiecki, podobno super sytuacja, jeśli znasz rosyjski i któryś z tych dwóch języków.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2012-05-15 o 13:21
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 13:24   #2190
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jak radzą dziewczyny filologię bym brała
I to z bardzo prozaicznego powodu czyli zawodu Mam koleżankę po niderlandystyce, która z pocałowaniem w rękę do każdej firmy chcieli, bo język nietypowy. A koniec końców pracuje jako wolny tłumacz w domu, zarabia bardzo dobrze, a do tego sporo luzu
Psychologia, kosmetologia czy aktorstwo na pewno są ciekawe (sama dumałam nad dwom z nich ), ale bardzo dobrze funkcjonują również jako pasja, a jeśli będziesz miała fajny i dobrze płatny zawód, to będzie za co pasje rozwijać
język niderlandzki faktycznie jest mało popularny w Polsce.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.